Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Vodeni vrt zimi

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Vodeni vrt
Opis foruma: Sve vezano za vodene vrtove
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2493
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 21:08
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Vodeni vrt zimi
Objavio: Božikovine
Tema: Vodeni vrt zimi
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 16:53
Zanimaju nas vaša iskustva s vodenim vrtovima zimi, kad su negativci na termometru.
Koje biljke suprotstaviti negativcima i dali u jezero staviti grijač (kakav, koji, ...).
Ajde vodenjaci da vas čujemo.



Odgovori:
Objavio: Triša
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 17:31
Pa mogao si najprije nešto ispričati o svojim iskustvima, za nas koji ćemo se eventualnu upustiti u taj hrabar pothvat izrade jezerca.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Božikovine
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:39
Mi i naš vodeni vrt smo još u eksperimentalnoj fazi ili ti u probnom radu. Puni pogon očekujemo tek za koju godinicu. Za sada prikupljamo iskustva i bijke i nadamo se da ćemo uspjeti zadovoljiti sami sebe.

-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 14:58
U jezerce smo ubacili grijač (grijači kabel) koji za sada radi odlično.
Temperatura na samom grijaču (kabelu) je 10 stupnjeva i kod te temperature njgova snaga je 80 W tako da potrošnja struje nije prevelika. Dužine je 2 m i to sve bi trebalo biti dovoljno da nam jezerce ostane tekuće kad pritisnu negativci.


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 15:08
Moj susjed u vikendici ima jezerce i u njemu ribice godinama, pa smo malo raspitivali kako to ide i što po zimi. Veliko je cca 2,5 m u promjeru, a on kaže da je dubina presudna - a njegovo je duboko 80 cm - ne svagdje, ali većinom i kaže kad se po zimi smrzne (led bude debeo i do 10 cm) da nikad nije imao problema s ribicama, one opstaju jer je ispod voda ok.
Toliko ja se baš ne kužim, ali sin mm želi napraviti u vikendici jezerce, pa se malo propitujemo i zanima nas sve oko toga., a najbolja su iskustva onih koji to već imaju.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Božikovine
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 17:05
Na niske temperature treba misliti već kod kopanja jezerca. Za dubinu si u pravu, barem trečina jezerca treba biti dublja od 80 cm a obala mora biti kosa da se led može dizati a ne da upire u obalu.


-------------


Objavio: Branka
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 17:11
pa ja sa tikm ne4mam problema , moje j...je duboko oko 1 metar , i zimi se također smrzne voda gore , ali dolje mi ostaju lopoči i ribice i sve preživi do prolječa , tako je več par godina JEDINO KAJ JA PROBUŠIM NA JEDNOM MJESTU I STAVIM CJEVČICU da dolazi zrak, ali i dok nisam nije bilo problema
ne grijem vodu a vodoskok nemogu imati jer sam čula da lopoči ne rastu u tekučoj vodi , mora biti stajaćica ,mada imam želju za lijepim vodopadom


Objavio: Božikovine
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 19:51
Kod ekstremno niskih temperatura , radi dovoljne opskrbe kisikom, treba održavati 20 - 25% površine u nezaleđenom stanju. Najsigurnije se to postiže automatski upravljanim grijačima, razbijanje rupa u ledu i stavljanje slamnatih snopića nemože se preporučiti kod jako niskih temperatura, jer postoji opasnost od smrzavanja. Bolje je pričekati da se stvori sloj leda veće nosivosti, probiti veću rupu i izvaditi vode da nastane zračni sloj od desetak centimetara, a zatim rupu pokriti.

-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 08:03
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moj susjed u vikendici ima jezerce i u njemu ribice godinama, pa smo malo raspitivali kako to ide i što po zimi. Veliko je cca 2,5 m u promjeru, a on kaže da je dubina presudna - a njegovo je duboko 80 cm - ne svagdje, ali većinom i kaže kad se po zimi smrzne (led bude debeo i do 10 cm) da nikad nije imao problema s ribicama, one opstaju jer je ispod voda ok.
Toliko ja se baš ne kužim, ali sin mm želi napraviti u vikendici jezerce, pa se malo propitujemo i zanima nas sve oko toga., a najbolja su iskustva onih koji to već imaju.


Kao prvo moraš se odlučiti dali radiš jezerce (fontanu ili sl.) za sebe, da ti uživaš u njemu, ili se želiš pokazati pred drugima (danas to prevladava ). Meni osobno se sviđa filozofija japanskog čajnig vrta - skriveni kutak u kojem uživam i u koji ću pozvati svoje prijatelje da zajedno uživamo.
Netreba to biti glamurozno i veliko već prirodno i skromno, prilagođeno našem mentalitetu i podneblju.
Slijedeće, najveća bi ti greška bila kopirati susjedovo jezerce, budi orginalna i svoja.



-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 17:16
Ma imaš pravo, ali kako će to raditi mm i njegov sin neću se puno petljati, ja ti inače volim biti zaklonjena od pogleda susjeda i nije me briga za nikog, no nismo svi takvi neki se vole pokazivati, pa i mm, voli da mu se te starine i stvari koje ima vide s ceste kad ljudi prolaze. Ja osobno želim da to JA vidim svoje cvijeće i da kao i ti mogu u tome uživati, a dali se susjedima sviđa baš me boli briga.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Božikovine
Datum objave: 29 Studeni 2008 u 00:00
Grijač u našem jezercu, za sad, radi savršeno. Evo i slike grijača:



Trebate li tehničkih detalja ili podataka, pošaljite PP.

-------------


Objavio: vule
Datum objave: 30 Studeni 2008 u 23:28
naj bitnija je dubina 80+ cm,a i biljeja imam neke šanate biljke i oko njih voda nikad ne smrzne skroz,vjetar ih mrsi(uh kaj sem poetičan)moje iskustvo je takvo,ipak je dubina najbitniji faktor


Objavio: Božikovine
Datum objave: 01 Prosinac 2008 u 08:54
Silom prilika nisam mogao kopati do 80 cm i sad se moram nositi s tim problemom.


-------------


Objavio: Branka
Datum objave: 01 Prosinac 2008 u 22:41
pogledaj mojeg vodenka, bez grijača i lopoče u prolječe ,ali  ja do sada nisam grijala vodu , i nisam imala problema , ali  istina je da je dubina oko metra 


Objavio: Božikovine
Datum objave: 04 Siječanj 2009 u 11:00
Malo zimskog ugođaja na temperaturi od -8 celzijevaca:





-------------


Objavio: hoya
Datum objave: 04 Siječanj 2009 u 12:34

Prekrasno. Prekrasan ugođaj! Kome smeta -8 !?



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Branka
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 20:56
kako to izgleda u ove dane - može jedna slikica 


Objavio: vule
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 09:01

ovak izgleda ,danas


ovak je izgledal za najoštrije zime,led je bil debel 17 cm


Objavio: vule
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 16:00
jezerce se počelo buditi ,ribice veselo plivaju,žaba se sunča biljke su počele gurati mladice van ,bliže suncu


gledište jedne rode



Objavio: vule
Datum objave: 03 Prosinac 2010 u 18:29

neki dan dok sam vlovil malo dobrog vremena ,kak se zeme,sve sam pošišal ribe su legle na dno izvadil pumpu i pripremil za zimovanje



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk