Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Batata -sweet potato

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostale biljne vrste - Forum o biljkama
Ime foruma: Povrće
Opis foruma: Sve o povrću
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2644
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 09:21
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Batata -sweet potato
Objavio: Elvis
Tema: Batata -sweet potato
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:21
zanima me gdje se u zgb moze nabaviti batata tj slatki krumpir



Odgovori:
Objavio: Božikovine
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:31
Sadnice možeš nabaviti na agronomskom faksu.

-------------


Objavio: SilveK
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:56
Ili probati posaditi onaj konzumni iz dućana, meni je uspjelo uzgojiti biljčice iz tih gomoljaWink


Objavio: Božikovine
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 21:34
Uzgoj batata
Batatu je za kvalitetan rast i razvoj potrebno 3-5 mjeseci bez mraza. Najčešće se uzgaja vegetativno, "prijesadnicama" (ukorijenjenim izbojima iz korijena), pazeći na temperaturu zraka i tla u trenutku sadnje. Sadnja na otvorenom u kontinentalnom se dijelu Hrvatske planira oko 15. svibnja te oko 15. travnja u mediteranskom dijelu, uz uvjet da temperatura tla nije niža od 10 °C. Prijesadnice se proizvode u zaštićenim prostorima uz vrlo visoku temeperaturu i vlagu i nakon 2 mjeseca spremne su za sadnju. Pripremu tla za sadnju batata najbolje je početi već u jesen, oranjem na dubinu od 30 cm. Prije sadnje kod proljetne pripreme tla (prije zatvaranja brazde) gnoji se sa 50 kg N, 100 kg P2O5 i 150 kg K2O po hektaru. Najbolje je sadnju batata obaviti na izdignute gredice malčirane crnom PE-folijom.

Razmaci sadnje najčešće su 1,2 m x 0,3 m-0,4 m, odnosno treba ih prilagodit raspoloživim strojevima za postavljanje PE- malča i strojevima za berbu. Takvim razmacima sadnje dobiva se sklop od 20 000 do 27 000 biljaka/ha. Prije malča ipod se postave cijevi za natapanje kapanjem (što je važnije u uzgoju u mediteranskom dijelu Hrvatske). Neposredno prije sadnje na PE-malč foliji se izbuše rupe na navedene razmake i prijesadnice se sade. Nakon sadnje prijesadnice je potrebno zalijevati (natapati) 3-4 dana tako da se što prije dobro ukorijene, a potom zalijevanje više nije nužno, osim u izuzetno sušnim godinama u mediteranskom dijelu Hrvatske.

Treba paziti na plodoredu, pa batat mije doći na istu površinu tek nakon 3 godine. Izbjegavati treba tla na kojima je bio sijan kukuruz, zbog mogućih oštećenja korijenova od upotrijebljenih herbicida. Prema petogodišnjim istraživanjima Agronomskog fakulteta u Zagrebu, određene su pogodne lokacije za uzgoj u kontinentalnom dijelu, a to su Međimurje, Podravina, istočna i zapadna Slavonija, Prigorje, Moslavina te neke mikrolokacije s klimom koja odgovara navedenim područjima. U mediteranskom dijelu to su Istra, Primorje i otoci, Dalmacija i otoci te dalmatinsko zaleđe. Najbolji se rezultati postižu na glinasto-pjeskovitim tlima koja su ocjedita, sa slabije izraženom humusnom komponentom, a kiselost bi trebala biti oko pH 6.

Preporuka je da se batat ne sadi na golo tlo, već svakako na malč od crne PE- folije, jer malč, osim što omogućuje stalnu toplinu i vlažnost u području korijena sprječava rast korova, koji bi mogli pridonijeti slabijem razvoju korijena batata. Tijekom vegetacije potrebno je suzbijanje korova međuredno (odnosno između folija), dok se vriježe posve ne razrastu, pa tako zaguše i spriječe korov u rastu. Tijekom proizvodnje batata ne nastaju veće štete uzrokovane bolestima i štetnicima (osim na izuzetno zaraženim i neodržavanim tlima).

Neki zemljišni štetnici (žičnjaci, klisnjaci, nematode i sl.) mogu napraviti djelomična oštećenja, ali ne s velikim posljedicama za prinos, osim što će se zbog sporadičnih bušotina na korijenu pokvariti izgled korijena. Za sprječavanje takvih oštećenja mogu se upotrijebiti zemljišni insekticidi, ali strogo poštujući upute o primjeni. Nadzemni dijelovi batata (lišće) mogu biti oštećeni napadom pipa ili sličnih kukaca, koji grizu ili buše lišće. Upotrebom insekticida takve se štete mogu smanjiti. Tijekom uzgoja nema većih opasnosti od gljivičnih bolesti i nije potrebna preventivna zaštita. Ako se pri kraju vegetacije zbog previsoke vlage pojave određene gljivične bolesti (trulež korijenova vrata i sl.), potrebno je korijenje vaditi ranije. Zbog mogućih napada miševa i voluharica također je poželjno vaditi korijenje prije kraja listopada.

Berba batata
Berba je jedan od težih poslova u uzgoju batata. Na manjim površinama bere se isključivo ručno (štihačama), a na većim mehanizacijom (posebno pripremljenim plugovima ili preinačenim kombajnima za krumpir). Brati treba vrlo oprezno da se oštećenja korijenja smanje na minimum. Pritom je jedan od najvažnijih čimbenika kvaliteta (struktura) tla i vještina berača. Rokovi berbe batata ovise o sorti i roku sadnje, ali svakako vađenje treba treba dovršiti prije mraza. Batat dolazi u tehnološku zriobu već za 80 dana, što se može najjednostavnije provjeriti rezanjem vriježa, u kojih se u zriobi pojavljuje bijeli gusti sok, što je očit znak pune tehnološke zriobe. Nakon vađenja korijenje se klasira i priprema za skladištenje, odnosno prodaju. Tržnim se korijenovima smatraju oni veći od 150 g, bez većih oštećenja kožice. Budući da u berbi nastaju oštećenja korijenova, nužno je prije skladištenja sve oštećene odvojiti od zdravih

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 22:00
ima ih i za nabaviti u slatini na gospodarstvu Višnjica ... oni su i glavni zastupnici za hrvatsku koliko znam

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Elvis
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 22:56
taj konzumni me i zanima gdje se moze nabaviti


Objavio: miškopiško
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 23:19
kaufland, lidl, metro, billa...u svim tim centrima sam ga vidjela


Objavio: Elvis
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 13:12
zahvaljujem na odgovorima!


Objavio: Lovro
Datum objave: 05 Prosinac 2010 u 14:31
Ovo ljeto sam po balkonima viđala, meni do sad, nepoznate balkonske biljke(crvenk. i zelenk. lišće).
Gledajući malo slikice batata, promozgala sam da bi to moglo biti to!
Pitanje sad moje glasi. ak je to batat, da li mogu uzgojiti takvu biljku iz onog konzumnog iz dućana, i kad bi bilo najbolje posaditi( ak je to to) da to bude lijepo razvijena biljka oko 5. mjesca????



-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 05 Prosinac 2010 u 15:51
Lovro ne to nije isto koliko ja znam,naša Anaida ima tog batata o kojem ti pričaš,lijepo ukrasno crveno lišće.Ona ga sadi van u vrt,a na jesen uzme grančice i pelca u vodi,brzo pusti korjenčiće i posadi u teglu,na proljeće ima nove biljčice.


Objavio: Lovro
Datum objave: 02 Rujan 2012 u 21:46
evo mene opet na ovoj temi...proljetos sam kupila ,čak, jednu sadnicu tog batata...neki dan sam imala berbu,tri gomolja sam isčeprkala iz zemlje...a  danas degustaciju...nije lošeg teka, ko da zmiksaš krumpir i mrkvu...




-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: belica
Datum objave: 03 Rujan 2012 u 06:43
eto , Lovro kažu da ga ljudi ili vole ili mrze- ja sam nažalost jedna od onih kojima je okus grozan, a mm mi je rekao da mu to više nikad nisam za ručak dala smile96. Sad ću mu to kuhati ako bude zločest!

-------------
belica,zagreb


Objavio: petit
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 00:27
Ja sam danas kupila konzumni batat sa namjerom uzgoja presadnica i stavila 1/3 u zemlju pa ćemo vidjeti što bude.
Eh da, zaboravila sam pitati kako pepoznati spavajući pup?

-------------


Objavio: monstera
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 10:05
Petit, Molim te reci mi gdje si kupila gomolje? Morat ću ga i ja nabaviti..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: petit
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 12:19
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Petit, Molim te reci mi gdje si kupila gomolje? Morat ću ga i ja nabaviti..


Ovako su meni rekli: treba uzeti gomolje (izvađene batate) koji trebaju biti manji i sa dosta spavajućih pupova.  Našla sam manje, uzela 3 komada, imaju "neravnine" po sebi koje sam ja protumačila kao pupove
3 kom platila 5 kn, nisu špricani i sl. iz domaćeg su uzgoja (tako kažu) Uzgoj je iz okolice Kloštar podravski , ja kupila na placu, čovjek dolazi subotom.
Slikala bi al sam još "zelena" ne znam staviti slikeConfused



Objavio: monstera
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 12:30
Hvala ti što si mi rekla, morat ću ih i ja potražiti! A za slike, nisam ti ni ja baš neki stručnjak, bolje bi bilo da ti to netko stručni objasni...pitaj Admina ili nekog od modova...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: moon
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 14:02
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

.........Slikala bi al sam još "zelena" ne znam staviti slikeConfused

 
Dobro došla, Petit Big%20smile. Vidim da imaš problem s postavljenjem slika, evo ovdje možeš pročitatii, http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=63 - klikni, kako staviti slike na forum


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 16:22
izvrsno povrce..di ima kupit presadnica osim na njuskalu? treba mi 10kom



Objavio: sanjalica4
Datum objave: 13 Veljača 2013 u 16:25
ja sam prosle godine posadila u cvjetnjak i dobila sam oko pola kg batata.
takodjer mozete naklijavat batat nad staklenkom vode...
meni je batat odlican i bolji od krumpira..


Objavio: natalija
Datum objave: 25 Veljača 2013 u 05:04
i meni je batat u početku bio malko čudnog okusa, ali sad mi je ok

na netu sam našla upute o uzgoju sadnice iz gomolja - na engleskom, ali ima i slike Wink, slično kao avokado, evo link na blog
http://theorganiclemon.com/2012/03/01/how-to-root-a-sweet-potato-for-planting/ - http://theorganiclemon.com/2012/03/01/how-to-root-a-sweet-potato-for-planting/

kod nas ga uvijek ima u kauflandu, na povrću, naravno, višnjevački batat i bude pakiran u one plitice kao mrkva


-------------


Objavio: trava
Datum objave: 25 Veljača 2013 u 08:48
Uvriježio se je jedan pogrešan način kod naklijavanja avokada da se čačkalice zabijaju u sjemenku,od čačkalica se složi tronožac u čaši na koji se onda položi sjemenka.Nepotrebno je sjemenku oštećivati ,što vjerujem da može uzrokovati i truljenje sjemenke oko ubodenih mjesta,tako bi se vjerojatno moglo i batat postaviti na tronožac,budući da se radi o malo većoj "sjemenci"mogu se upotrijebiti štapići za ražnjiće ili sl.

Hangry mob is a angry mob...


Objavio: luckyseven
Datum objave: 10 Svibanj 2013 u 13:37
Ja sam ga kupila u plodinama, narezala na nekoliko debljih komada i stavila u zemlju.Za nekih 3tjedna več je izvirio iz zemlje. Lani sam posadila 3 komada i dobila 4kg.,krumpira.


Objavio: trava
Datum objave: 01 Studeni 2013 u 18:22
Jučer sam izvadio jednu cimu batata, tri veća i tri-četiri manja gomolja,oko 1.5kg,rodila godina!Kad ove potrošimo povaditi ću i ostale.Dvije cime su počele cvjetati,zanimljivo da su ti batati od izdanaka koje mi je dala natalija,otkinula ih sa gomolja koje je kupila,ima li šanse da dobijem sjeme do zime?Ovaj koji sam izvadio i još jedan koji je još u zemlji su iz sadnica koje sam kupio,na njima se ne vidi da imaju namjeru cvjetati.Čini mi se isplativo saditi batat,nije loš prinos,samo su popili dosta vode,a ne sviđa mi se ni to što ih je dosta teško izvaditi-neoštećene.


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 21 Siječanj 2014 u 10:18
Moja kuma razmnožava batat tako da ga ukopa u zemlju/pijesak, pola pola, u posudu i zalije, pa drži na toplome, min.24 stupnja, poželjno i više, uz radijator. 
Zemlju treba držati vlažnom non-stop, ne dozvoliti da se osuši. Klijaju za 2-3 tjedna.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 18 Srpanj 2015 u 17:42
Prošle godine sam prvi put sadila batat.

Slućajno na internetu naišla na članak kako se rade flanci iz krumpira i baš zato što je izgledalo komplicirano zaintrigiralo me je da probam.

Flanci su uspjeli, zasadili smo 5 komada na samom kraju vrta i gotovo zaboravili na njega. Doslovno ga nismo dirali do vađenja osim što ga je mama zalijevala prvih par dana nakon sadnje da se lakše primi. Iskreno zaintrigiralo me je pravljenje flanaca i to sam uspjela, ali nekako sam si u glavi složila da to nama ne može uspjeti pa sam ga nakon sadnje ignorirala, a na kraju i zaborvila na njega.

Negdje polovicom 10. mj. veli mama da bi trebali vidjeti batat. Auuuč batat
Uzeli vile i laganini udri. Kad smo prevrnuli prvu zemlju vilama našli smo 2-3 batata širine malog prsta i dugačkog oko 15-tak cm. Jaooo veselja. Na paprike, paradajze i ostalo povrće smo naviknuli pa nam je ova novina bila vauuuu.

Kako smo prilazili sve bliže središtu cime plodovi su bili sve krupniji da bi na kraju primjerci bili i po 800 grama

Šok, sreća i ushićenje.




Objavio: Gajtana
Datum objave: 18 Srpanj 2015 u 17:51
Pošto je prošla godina uspjela pa smo od 5 flanaca dobili 12 kg batata, ove godine smo zasadili 40-tak flanaca batata.

Kupila krumpire, polegla ih u zemlju i za 2 mj. sam od 3 krumpira dobila 70-tak flanaca. U lijevom donjem kutu se vide vrijedni krumpiriči koji su kao ludi puštali pupove. Nakon ovih 70-tak puštali su i dalje hrpu pupova, ali je već bilo prekasno za sadnju pa sam pupove potrgala i od batata napravila pomfrit.




Dakle 40-tak sam posadila, a ostale podjelila prijateljima da si posade.


Jučer slikani







Objavio: Gajtana
Datum objave: 18 Srpanj 2015 u 17:55
E sad, da li dobro napreduju, da li je sve kako treba ... ajd ga znaj kad ga prošle godine nismo ni okrznuli pogledom

Izgledaju predivno i zdravo ... odozgora ... nadam se da će tako biti i odozdola.

Za razliku od prošle godine ga povremeno zalijevam, mada ruku na srce prošla je bila kišna pa mu vlage sigurno nije nedostajalo. Mazim ih i pazim. U 10. mj. ćemo vidjeti da li je bolje kad ih se ignorira ili kad ih se mazi i pazi.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 21 Srpanj 2015 u 10:48

Evo malo bolje slike batatića koji su mi podarili toliko flanaca. Jedne otkineš i zasadiš, a odmah kreću drugi.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 20 Listopad 2015 u 14:00
Evo mog batata Big smile
Dobro je rodio ove godine.
 




Objavio: dijana7566
Datum objave: 21 Listopad 2015 u 10:21
Bome lijep i čini mi se zdrav urod.


-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: Gajtana
Datum objave: 22 Listopad 2015 u 18:46
Je urod je i po kvaliteti i količini dobar i jako smo zadovoljni.

Ispod 3 cime nije bilo plodova i to ispod cime koja je bila prepuna cvijeta. Ja sam mislila da će tu biti hrpa krumpira, a ono upravo suprotno ništa. Ispod svih ostalih koji nisu cvali bilo je dosta plodova.

Dakle batat pun cvijetova = 0 plodova
Batat bez cvijetova = puno plodova

To još nisam prokužila, mada sam dobila mig da bi se moglo raditi o tme da ako ima puno cvjetova biljka nema dovoljno snage za proizvodnju ploda.
Lako moguće. Ako nagodinu vidim cvjetove ... ima da me strefi srčani!!!


Objavio: arčik
Datum objave: 24 Listopad 2015 u 13:09
http://smayliki.ru/smilie-1249023399.html" rel="nofollow">

opširno objašnjenje...hvala puno...zanima me samo kako se zaliva krompir kad se stavi u zemlju, za nove sadnice...sledeće sezone planiram da stavim jedan u saksiju...još jedno pitanje...kad kreneš sa polaganjem krompira za sadnice...

-------------
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."


Objavio: Gajtana
Datum objave: 26 Listopad 2015 u 10:37
Ja krumpir kupim krajem 2 ili početkom 3. mj. Položim ga pola u zemlju a pola ostane vani. Zalijevam svaki drugi dan tako da vodu polijem po samom krumpiru.
 
Što je temperatura u sobi viša ... batat će prije početi puštati pupove. Preporuča se temperatura oko 25 stupnjeva. 2-3 stupnja gore - dolje ne igra ulogu.
 
Kad pupovi narastu oko 10-15 cm otrgni i stavi u teglicu sa zemljom. U teglici batatići tj flanci rastu puno sporije nego na krumpiru. To te ne treba brinuti, to je normalno jer se mlada biljkica ukorjenjuje za što mu treba 15-tak dana. Od jednog krumpira možeš dobiti podosta flanaca. Od malenog cca 10-tak flanaca, a od velikog bogami i po 30-40 komada. 3 isčupaš i posadiš, a drugi dan već vidi male pupiće i tako stalno i stalno i stalno. Tako da nemaš straha. 
Nemoj samo saditi flance prije 5 mjeseca jer će se smrznuti.
 
Ako treba još koji savjet ... tu sam.
 
 
 


Objavio: arčik
Datum objave: 26 Listopad 2015 u 11:47
hvala puno...probaću već na proleće...
http://smayliki.ru/smilie-117788679.html" rel="nofollow">





-------------
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."


Objavio: Gajtana
Datum objave: 06 Studeni 2015 u 14:27
Nakon što smo sredili i očistili vrt, svaki dan po malo štiham. Danas sam bila na djelu vrta gdje je bio zasađen batat. Nakon preštihanog 2/3 djela gredice, došla sam doma sa 9,2 kg batata. 4 velika od cca 1 kg, 5-6 srednjih i 10 tak manjih. stvarno mi nije jasno kako sam pri vađenju batata fulala ove velike!?
 
Ovo je bilo neočekivano iznenađenje.  Ne mogu baš reči ugodno jer sam svjesna da sam zbog nepažljivog vađenja zamalo ostala bez 10 kg batata, ali sve je dobro što se dobro završi.

Ostaje za preštihati još 1/3 gredice, možda bude još koji
 


Objavio: Gajtana
Datum objave: 10 Prosinac 2015 u 11:54
Ja malo eksperimentiram sa batatom. Znam kad sam čitala prve godine kad sam se upustila u izradu presadnica, da je pisalo da temperatura mora biti blizo 30 stupnjeva, vlaga tolika i tolika Confused skoro sam odustala.
Prošle godine znam sigurno da mi je temperatura bila puno niža od 30 stupnjeva.
E sad ... ove sam godine za probu stavila mali batatić u zemlju i to u sobu gdje se NIKAD ne grije. Dakle prilično je prohladno. Imam puloverić i vesticu i nije mi baš pretoplo. Dakle uvijeti prema kako piše na netu NEPOVOLJNI da nepovoljniji ne mogu biti. U roku 10 dana izdanci su niknuli.
 
Ovo je slikano prije nekih 10 dana, sada je tu šuma presadnica. Nekih 12-tak komada visine od 10-15 cm.
 
 
 
Zašto ovo pišem!? Zato da bih potaknula ljude da slobodno sami naprave sebi presadnice. Nije teško niti su potrebni neki posebni uvjeti kako se to voli naglastiti na netu. Treba samo jedan krumpir i malo zemlje.
 
 
 
 


Objavio: jagoda
Datum objave: 14 Prosinac 2015 u 23:01
Gajtana vidim da ti lijepo ide uzgoj batata. Ja sam lani zakorjenjivala batat u vodi i bilo je dosta presadnica. Urod nije bogzna što jer sam možda kasno sadila. Vidim da dobro ide zakorjenjivanje u zemlji pa ću iduće godine probati tako..Kada je najbolje krenuti sa zakorjenjivanjem odnosno sa sadnjom u zemlju?


-------------
sutra je novi dan


Objavio: Gajtana
Datum objave: 15 Ožujak 2016 u 08:59
Draga Jagoda, oprosti nisam se dugo prijavljivala na forum pa nisam vidjela pitanje.

Batat - gomolj već sad stavi u zemlju ( pola van a pola u zemlju ), svaki drugi dan pomalo zalij i za nekih 20-tak dana bi se trebali nazirati prvi mali pupići. A od malih pupića do flanaca prođe par dana, rastu na očigled.
Kad narastu 15-tak cm presadi u teglicu sa zemljom i pusti da rastu do sadnje u vrtu koja ne smije biti prije 5 mjeseca.

Ja sam batate prošle godine sadila u vrt sredinom 5 mj. Vrlo je bitno kakva je zemlja. Ako je zemlja gusta, glinasta ... od velikog prinosa batata neće biti ništa jer Batat voli pomalo pjeskovitu zemlju.

Ako je tlo tvrdo i glinasto, onda ga dobro, ali jako dobro duboko prekopaj da zemlja bude što rastresitija da bi se biljka mogla razvijati.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 15 Ožujak 2016 u 09:27
I još jedna stvar vezana uz batat.

Batat bijelog mesa daje puno veće plodove od batata žutog mesa, samim tim je i urod bijelomesog batata puno veći.
Problem je u tome što se batat bijelog besa teško pronalazi kod nas.

Pitala sam na poljoprivrednom forumu, gdje ima ljudi koje se profesionalno bave uzgojem ove biljke zašto je to tako. Zašto nema bijelog batata za kupiti Dva su razloga:
1. Kupci više vole batat žutog mesa jer je mrvicu slađi od onog bijelog mesa.
2. Upravo zbog veličine plodova koji su vrlo često debelo preko 1 kg težine, a kod nas u HR se batat ne kupuje u rimfuzi nego mora biti pakovan po 1 kg pa onda jednostavno ne mogu prodati plodove sa bijelim mesom.

Ako naiđete na batat bijelog mesa i zasadite ga imati će te sigurno puno veći urod.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 29 Ožujak 2016 u 14:24
Moji batatići





Objavio: Gajtana
Datum objave: 23 Listopad 2016 u 20:37
Batat izvađen. Uhvatila sam cca 50 kg.
Interesantno da je svima ove godine batat bolji nego ikada, samo je moj lošiji nego ikada. I ne znam zašto!?

Dok mi je prošle godine 80% batata bilo preko kg, ove godine je 80% sitnije ... oko pola kg, tek par komada onako rasnih krupnih komada.
No zadovoljna sam jer zbog lošeg izgleda cime sam mislila da ću imati svega par komada batata.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Travanj 2017 u 12:55
Da malo dignemo temu...
Evo dio mojih bebica starih mjesec dana

Danas sam bila na Dolcu i malo bacila pogled na flance. Bilo je i batata a cijena 1 flanca batata prava sitnica - 10 kn
Što je previše ... previše




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk