Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Moje vrtne biljke

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2694
Datum ispisa: 19 Ožujak 2024 u 09:29
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Moje vrtne biljke
Objavio: alisa
Tema: Moje vrtne biljke
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 19:39
Našla sam par slika od prošle cvijetne sezone,pa da ih podijelim sa vama....To je samo mali dio od onoga što je cvijetalo prošlo proljće i ljeto kod meneSmile
tulipani i narcisi..







Odgovori:
Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 19:42
par gazanija,koje su nazalost uginule tokom zime,al na proljeće kupujem noveSmile


ljiljani






Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 19:45
ruze(meni jako drage cvijetnice),dio ruza,samo neke koje sam slikala








Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 19:53
petunije



clematis pillu(poklon od moje jasminee)Smile



Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 19:56
par gladiola





fuxija

i mix pored garazeLOL

dosta od mene za sad...da vas ne ugnjavim previse svojim mezimicamaSmile


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 19:57

evo fuxije,greskom je uletjela dupla slika gladiole umjesto ove...


Objavio: nuna
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 20:01
alisa kako lijepo cvijeće a tek ljiljani.Ja sam u jesen posadila jedan ljiljan valjda mu neće štetiti ova zima.Je li ti svoje ostavljaš u zemlji preko zime.Možda je glupo što pitam ali nemam baš nekog iskustva sa njima.


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 20:09
Originalno poslano od člana nuna nuna napisao:

alisa kako lijepo cvijeće a tek ljiljani.Ja sam u jesen posadila jedan ljiljan valjda mu neće štetiti ova zima.Je li ti svoje ostavljaš u zemlji preko zime.Možda je glupo što pitam ali nemam baš nekog iskustva sa njima.

Nuna ni jedno pitanje nije glupo..I ja sam nekada nekoga pitala i učila.Ja  svoje ljiljane nikada ne vadim iz bašte,opstaju i dobro podnose zime,samo ponekad treba i dvije godine poslije sadnje da se adaptriraju i procvijataju(bar kod mene takav slučaj)..Ja se uskukam nema mi ljiljana i kupim nove lukovice,a ono izniknu i stariSmileVole sunčana mjesta i ako su u sjeni krivi im se cvijetna drška prema suncuSmile


Objavio: SilveK
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 20:13
Prekrasno šarenilo!!! smile89


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 20:35
Prava cvijetna oazasmile94


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 21:11
Pas kod tebe alisa nema što nema, a kako ćemo tek na proljeće uživati u ljepoti tvoj vrta.
Ruže zaslužuju sve pohvale - prave su kraljice.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dzomba
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 21:50
Ali..gledala sam bas ovih dana Gladiole u Bakkerovom katalogu, 40 gladiola-4 razlicite vrste-kostaju 9,99 eur..i cijena im je Ok..ono sto me interesuje Jest da Ako ih posadim u vaznu(jer nazalost,kao sto vec i sama znas-ne mogu u dvoriste) hocu li postici isti rezultat kao vi koji je sijete u dvoristu?
Hvala ti unaprijed!!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 21:59
Jasmin i ja sam kupovala ta veća pakiranja ali vrlo često ne budu one boje kao na slici,posebno u tim vecim pakovanjima,ali nema veze ,meni su super sve..Vidi mozes da ih sadis u saksije,ali trebas imati dobar potporanj za njih,jer one kad izrastu onda su baš nestabilne,ja ih povezujem i u basti a ne da su jos u saksiji...Budu lijepe i u saksiji,bar meni...Na tebi je da odlučiš,i ako iskreno ja ih ne bih u saksijama sadila,radije bih kupila neke druge biljke za saksije..Il ne bar toliko komada,uzmi neko manje pakiranje od par komada da zadovoljiš zelju za ovom biljkomSmile(moj savjet)
silvek,markezit i trisa,hvala na pohvalamaSmile,imam ja jos slika al dok uhvatim vremena, uskoro će i proljeće pa će biti svjezih izvjestaja iz vrta...


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:14
jasmina,vidjela sam da u bakkeru imaju gladiole ali minijaturne.ne rastu onoliko visoko kao ove i vrlo su pogodne za saksije.


Objavio: dzomba
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:15
100...200...50...evo pronasla sam jedno pakovanje od 25 komada,hehee..
mozda mi se sve i ne prime, ..Hvala ti Naj,Najljepsa... Vidjet cu sta ce jos reci moja draga Andjelika,ovdje u Bergamu,jer ona ima iskustva s Bakkerom... Hvala jos jednom!!




-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:16
Pošto sam veoma dobro upućena u alisin vrt mogu samo reći da je prekrasan a ovo proljeće ćemo ga još više popuniti LOLLOLLOL


Objavio: kontesaa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:18
gladiole i ona ljubičasto-bijela ruža su super Clap koliko znam,gazanije su ljetnice i ne preživljavaju na kontinentu preko zime,ili ih siješ svako proljeće ili kupiš nove sadnice,ali jako su zahvalne Smile

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: dzomba
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:22
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

jasmina,vidjela sam da u bakkeru imaju gladiole ali minijaturne.ne rastu onoliko visoko kao ove i vrlo su pogodne za saksije.


Mislim da su bas ove o kojima sam mislila i ja...Gladioli mix-25 kom. 9,99 eur.
Jedini su koji idu visinu od 60-80 cm. Jako su lijepe na ovim slikama..vidjet cemo ..Hvala ti!!!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:28
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Pošto sam veoma dobro upućena u alisin vrt mogu samo reći da je prekrasan a ovo proljeće ćemo ga još više popuniti LOLLOLLOL

A ne kazes da sii ti vecinski krivac popunjavanja mog vrtaShocked,malo-malo i ide jasminaa sa nekom biljkom za meneSmile



Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:31
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

gladiole i ona ljubičasto-bijela ruža su super Clap koliko znam,gazanije su ljetnice i ne preživljavaju na kontinentu preko zime,ili ih siješ svako proljeće ili kupiš nove sadnice,ali jako su zahvalne Smile

Da znam da su ljetnice,ja ih ne sijem nego kupim gotove biljke..Ali pokušala sam da ih preko zime sacuvam u saksijama i nije uspijelo,jednu saksiju sam poklonila markezit i njoj su ovih dana cvijetale čakSmile


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:31
znaš ti mene,odem fol nešto prohodati a vratim se uvijek sa nekom biljkom ali u paru EmbarrassedLOLLOL


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:35
evo još samoooo majooo od meneEmbarrassed








Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:37






Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:38


 i eto necu vise da vas smaram do proljećaBig%20smile


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 22:40
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

znaš ti mene,odem fol nešto prohodati a vratim se uvijek sa nekom biljkom ali u paru EmbarrassedLOLLOL

Da znam te vrlo dobroooo,i ja onda moram da seEmbarrassed


Objavio: gioiaa
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 09:42
samo ti nas i dalje smaraj,do proljeca ima jos dana i dana


Objavio: kat.rea
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 19:17
Suuuuper!
A šta je na prvoj slici od jučer, nešto sa sitnim plavim cvjetićima i ljibičaste kugle na drugoj slici, na drugom postu ( između crvene i ljubičaste dalije)?


Objavio: alisa
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 23:17
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Suuuuper!
A šta je na prvoj slici od jučer, nešto sa sitnim plavim cvjetićima i ljibičaste kugle na drugoj slici, na drugom postu ( između crvene i ljubičaste dalije)?


To sa sitnim cvijetićima više je ljubičasto nego plavo,al tako aparat prikaze...Zaboravila sam imeEmbarrassed,potrudit cu se da se sjetim,a ono kao lopta je visoki PHLOX,imam ga i u bijeloj i onoj boji,s tim da je i on više  taman na slici a u prirodi je više svijetal..tacnije roza bojeSmile


Objavio: lana2
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 07:48
Alisa, za svaku pohvalu. U tvom vrtu zaista ima predivnog cvijeća.


Objavio: Tija
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 12:16
Alisa fotografije su prekrasne samo Vas molim ako može razmak između njih radi lakše preglednosti. I što je ono na prvoj slici u cvatu?

-------------


Objavio: Štefica
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 12:51
Prekrasno cvijeće baš me raspoložilo u ovom sivom,hladnom danu.


Objavio: alisa
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 17:36
Hvala svima na pohvalama...Ono cvijeće sa prve slike je A Tradescantia budding.Napokon sam saznala ime,zahvaljujuci jednoj dragoj prijateljici(babac hvalaa)Već jednom davno mi je identificirala ovu baštensku trajnicu,ali ja zaboravim ako ne zapisem.....Smile


Objavio: josipa
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 19:17
mašala, kakvo cvijeće .kako ga do sada nisam vidjela?
Kako se zovu ruže na trećoj i petoj slici.To je moja boljka


Objavio: alisa
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 19:38
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

mašala, kakvo cvijeće .kako ga do sada nisam vidjela?
Kako se zovu ruže na trećoj i petoj slici.To je moja boljka


Josipa stvarno ne znam nazive ,jer onu bijelo-roza sam kupila u agrikomu i dekleraciju izgubila tako da ne znam naziv..Onu bijelu sam kupila isto u agrikomu pod nazivom cadinal crvena,i stvarno je cvijetala crveno jednu godinu,a vec par godina cvijeta bijelo...I ja obozavam ruze,imam ih dosta,imam i onu starinsku od koje se sok pravi,"djulbesecerku".Ona zuta,roza i ostale moje ruže tj.80% mojih ruža su nastale uz reznice,i na te ruze sam posebno ponosna i sad je u basti nekih 30-tak reznica ,koje su u jesen stavljene,nadam se bar 10 da ce se primiti...Smile


Objavio: alisa
Datum objave: 09 Veljača 2009 u 20:06
Evo da malo osvjezim temu i fresh slikama.LOLDanas sam išla da kupim neke stvari za kuću,ali sam se vratila i sa dvije nove ruže.Juče sam provela dan po garden centrima,naravno sa Jasminom,i dobila sam  od nje,pampasicu i božur....Još uvijek je slaba ponuda kod nas vrtnih biljka,još je rano....Ali ipak nešto se nadje...
Prvo ruže,jedna je ostala kod mene,a druga ide jasminii(morat cu opet sutra po još koju ružu)Samo se nadam da ce boje biti bar priblizno kao ove na slici...





Objavio: dzomba
Datum objave: 09 Veljača 2009 u 20:22
I to bas ruzama si se ponovila ..znam da ih najvise volis od cvijeca i bas si lijepe nasla... !!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: alisa
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 13:23
Hvala Jasmin,i danas im opet nisam mogla odoljeti,pa sam kupila opet ..Neke sam poduplala jer idu na dvije strane..Pola meni,pola.....hahahha




Objavio: Lantana
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 13:28
Ova Pascali je predivna.

-------------
život je more


Objavio: alisa
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 13:35
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Ova Pascali je predivna.



Da,Lantana i mene je oduševila,pa pošto sam onu od sinoć poklonila,jutros sam otišla po drugu.Samo se nadam de će biti priblizno lijepa kao na slici.I prije sam kupovala ruže od green gardena i bile su sve ok,i sve kao na slici,pa se nadam da ce i ove...Smile


Objavio: dzomba
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 23:20
Samo vi ... podrzavam vas !!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: alisa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 21:55
Neke nove prinove kod mene,koje čekaju lijepo vrijeme pa da dobiju stalno mjesto u vrtu...Pokloni od jasmineeeSmile




Miriše,mjesecarka je i predivno izgleda,jedva čekam da uzivo uzivam u njenoj ljepoti.





Objavio: nuna
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 22:30
Predivno alisa biće rrascvijetano proljeće.


Objavio: dzomba
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 22:42
jos Ruza ...razumijem te,ja sam ti takva kad je rijec o sukulentima!!

Eh,popiti kafu na toj terasi i uzivati u ovim ljepoticama treba vec sad zauzeti mjesto!




-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: niho
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 13:31
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:


evo fuxije,greskom je uletjela dupla slika gladiole umjesto ove...


Objavio: niho
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 13:33

Ma gdje je ljepota i cvijeće i gdje se može stvarno uživati to je kod tebe . Svaka ti čast Ali . Legenda sismile82


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 19:29
Kakve si ruže nabavila, predivno kao i sve kod tebe,smile120

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 23:08
Hvala,Niho,hvala Triša....Smile


Objavio: kontesaa
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 09:38
ona ljubičasto bijela gazanija je fenomenalna,šteta da od nje nisi spremila sjeme,gladiole i ruže su stvarno prekrasne,a najviše me zanima kakve će biti ove šatirane jer se čine stvarno prelijepe Clap

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: alisa
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 11:19
Hvala kontesa..A što se tiče sjemena gazanije,bilo je ,i to baš od te ljubičaste,nisam skupila za sebe ,jer kod nas u proljeće bude jako povoljno kupiti tih presada gazanije(1km-0,50 eura)Ono što sam skupila podjelila sam forumašima,čak do Švicarske je otišla pošiljka sjemena i nadam se da će biti uspješna sjetvima,svima onima kojima sam poslala,a ja cu sebi opet kupiti gotove biljke. I mene zanima kakve će biti ove ruuže..Do sad su bile sve onakve kakvim su ih prikazivali na slici,valjda će i ovaSmile


Objavio: alisa
Datum objave: 02 Ožujak 2009 u 22:12
I još malo prinova,za moj vrt....Poklon....






Objavio: niho
Datum objave: 02 Ožujak 2009 u 22:35
Koja će to biti ljepotasmile94 u tebe. Da li će to biti grmolika biljka ili puzavica . Ama kako god bilo stvarno je genijalnasmile55


Objavio: alisa
Datum objave: 14 Ožujak 2009 u 16:23
Napokon i kod nas proljeće se stidljivo budi..Jeste da je još hladno,ali nadam se polako dolazi proljeće.....












Objavio: Anaida
Datum objave: 14 Ožujak 2009 u 16:29

Eh, koliko je radosti u tim prvim naznakama proljeća Big%20smileBig%20smileBig%20smile, svi ih želimo slikati, upamtiti...



-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: josipa
Datum objave: 14 Ožujak 2009 u 16:35
Imaš li iskustva sa lonicerom, i ja sam takvu dobila kao kod tebe ,a onda pročitam na internetu da je to jedna od vrsta koja ne miriše.
baš sam se razočarala .


Objavio: alisa
Datum objave: 14 Ožujak 2009 u 16:40
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

Imaš li iskustva sa lonicerom, i ja sam takvu dobila kao kod tebe ,a onda pročitam na internetu da je to jedna od vrsta koja ne miriše.
baš sam se razočarala .

Josipa ja sam cula i citala da ova zuta mirise..Dobila sam reznice i roza i bijele,neke od Mene,neke od Semire.Vidim fino su krenule,nisam sve pregledala.Ali ako bude dosta primljenih reznica dat cu ti koju..Samo nisam zapisivala bojeEmbarrassed,tako da neznam jesu li bijele il roze.Uglavnom ja sam citala da mirise i ova zuta.....Ako i ne mirise,trajnica je koja brzo raste i pravi lijepu zavjesu LOL


Objavio: alisa
Datum objave: 14 Ožujak 2009 u 16:41
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Eh, koliko je radosti u tim prvim naznakama proljeća Big%20smileBig%20smileBig%20smile, svi ih želimo slikati, upamtiti...


Da Anaida,posebno kad živiš u hladnijoj klimi,pa dugo i željno očekuješ proljećeLOL


Objavio: Štefica
Datum objave: 14 Ožujak 2009 u 18:35
Krenulo je .


Objavio: alisa
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 15:32
Evo još malo svjezih slicica...

i oxalisi krenuli..

samonikli krokusi(svugdje po travnjaku)

hebe,slabo podnijela zimu,ali nadam s eda ce biti bolje...



Objavio: inaja
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 15:44
jel ovaj cvijet na drugoj slici treba da procvjeta sa ovolikom bijelom ružom, divno je još ako procvjeta biće extra


Objavio: alisa
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 16:19
Ako mislis na oxalis,Inaja,on cvijeta,bijelim malim cvijeticem.


Objavio: inaja
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 16:41
ne ne mislim na slici od 25.02. druga je po redu između ruža


Objavio: alisa
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 18:19
Inaja ,o no je bijeli bozur..Cvijet bi trebao da bude takav.Prije snijega uslikala sam bijeli krokus..



Objavio: kontesaa
Datum objave: 26 Ožujak 2009 u 12:43
tvoja heba još dobro i izgleda,moja se skroz osušila Confused

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Ožujak 2009 u 15:44
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

tvoja heba još dobro i izgleda,moja se skroz osušila Confused

Pa gdje je greška?Ja mislim da sam svoju ja ubila,jer sam je u jesen unijela u stubište,pa kad je malo otoplilo iznijela na polje,pa je pao snijeg,doduse ona je bila pod nastresicom,,ali bio je minus,pa je ja opet unijela,i sad sam je definitivno iznijela napoljeConfusedConfusedI mislim da sam ja ubila svoju,ali još se nadam da će se oporaviti....


Objavio: alisa
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 22:31
Krokusi...













Objavio: alisa
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 22:35
Moje ruze su dobile novu lokaciju,Ovdje sam stavila neke stare,neke nove i neke mlade..

Ova ruza nastala iz male reznice,prije samo 3 godine,bila je ogronma,orezala sam je i prebacila na ovu lokaciju,nadam se da se neće buniti...



Objavio: Lantana
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 22:41
To će biti pravi ružičnjak. 

-------------
život je more


Objavio: alisa
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 22:46
Nadam se Lantana.obozavam ruzeeee.imam ih poprilicno dosta...A i ova palma ce uskoro u moj vrt... 




I ako bi je radije ostavila u sobi,ne znam kako bi to podnijela,jer kazeda je zimska palma i podnosi-20-25


Objavio: kontesaa
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 10:07
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

tvoja heba još dobro i izgleda,moja se skroz osušila Confused

Pa gdje je greška?Ja mislim da sam svoju ja ubila,jer sam je u jesen unijela u stubište,pa kad je malo otoplilo iznijela na polje,pa je pao snijeg,doduse ona je bila pod nastresicom,,ali bio je minus,pa je ja opet unijela,i sad sam je definitivno iznijela napoljeConfusedConfusedI mislim da sam ja ubila svoju,ali još se nadam da će se oporaviti....


moja je cijelo vrijeme bila vani u zemlji i dosta vremena je bila pod snijegom..pa onda minusi raznorazni,a posađena je bila u jesen...trebala sam ju možda zaštiti Confused


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 14:34
Alisa  kako to da nisam do sada tvoj vrt komentirala???smile42
 
Oduševila sam se šarenilom boja i biljaka....a tek ružesmile94
Ja sam od prošle godine poludila za ružama i bila bih sretna da mi ove godine krene njih bar pet....Tvoje su zaista prekrasne ali ona pascal je posebna, djeluje mi nekako nestvarno lijepo!!!


Objavio: alisa
Datum objave: 31 Ožujak 2009 u 11:24
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Alisa  kako to da nisam do sada tvoj vrt komentirala???smile42
 
Oduševila sam se šarenilom boja i biljaka....a tek ružesmile94
Ja sam od prošle godine poludila za ružama i bila bih sretna da mi ove godine krene njih bar pet....Tvoje su zaista prekrasne ali ona pascal je posebna, djeluje mi nekako nestvarno lijepo!!!


Hvala ti proljeće,kad te put donese u ove moje krajeve,javi se,bit ce reznica..I ja sam luda za ruzama,vec odavno....Imam ih,imamLOL


Objavio: gioiaa
Datum objave: 31 Ožujak 2009 u 11:55
alisa kod tebe rascjetao u vrtu,a vidim ima dosta i novina,ruze ce biti predivne


Objavio: alisa
Datum objave: 31 Ožujak 2009 u 17:46
Hvala vamSmile


Objavio: alisa
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 21:12
Još uvijek polako,ali sigurno proljeće dolazi i kod nas....Malo sličica iz mog vrta i malo prinova..









Objavio: pozvana
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 21:31
Prekooookrašno! Tongue

-------------
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)


Objavio: zvrk
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 22:33
Bit ce kopanja Clap!


Objavio: niho
Datum objave: 04 Travanj 2009 u 00:04
Evo napokon i ljepote i kod tebe predivno  je ali tek kad ti Ali krene ovo sve što si posijala koja divota


Objavio: gioiaa
Datum objave: 04 Travanj 2009 u 21:30
sta je to na zadnjoj slici,u sredini?


Objavio: SilveK
Datum objave: 05 Travanj 2009 u 22:36
Krasne su ti nove prinove, od ruža do zadnjih teglicaSmile


Objavio: alisa
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 14:45
Hvala vam svima..
Gioiaa,ono u sredini  izmedju pelargonije i lavande je majcina dusica timjan,al neka vrsta sto ima malo miris i na limun.Tako se i zove timjan lemone.To je za moju mamu,ona uživa u zacinima i ljekobilju,pa sa svojih planinarski pohoda ona i tata donose razne vrste,neke čak i endemične i onda to sadi u planini gdje imamo planinarsku kolibu.To je dole južnije od mene,prema Mostaru..Ovu vrstu majcine dusice nije imala do sad..Predivno miriseeee..


Objavio: Anaida
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 14:50
Istina je to za majčinu dušicu, i ja sam ih nekoliko takvih zasadila prošli tjedan i svako malo ih protrljam rukama pa mi ruke mirišuuuuuu....

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: baka
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 15:47

Ajme ljepote i boja!

Ni ja još nisam bila kod tebe i sad sam se divila lanjskom a bome već i ovogodišnjem cvijeću.

 

Eto i palma, svim palmoljupcima s kontinenta uzor. Dok dobro ojača u vazi, onda van...



-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: alisa
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 17:00
Hvala vam....
Baka ova palma,je već bila vani,u saksiji,kupljena je kao baštenska,biljka u obi-ju.Vec ima 6 godina,i trbala bi u baštu,ali iskreno meni je žaooo.Nežu moći da je gledam preko zime u kući,morat će pod snijeg.Još se dvoumim gdje sa njom..Vrt il hladnija prostorija....?Big%20smile


Objavio: baka
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 19:55
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Nadam se Lantana.obozavam ruzeeee.imam ih poprilicno dosta...A i ova palma ce uskoro u moj vrt... 




I ako bi je radije ostavila u sobi,ne znam kako bi to podnijela,jer kazeda je zimska palma i podnosi-20-25
 
Ako dobro vidim, bar po lišću, palmoljupci s kontinenta to je ista vrsta kao ona što ju ja "dilam" kako kažu Božikovine.
Dakle, može i na debeli kontinent, samo nek ojača.
Koliko je stara ova tvoja ?


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: alisa
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 10:22
Baka ja sam je nedavno dobila,ali su mi rekli da je stara oko 6 godina.i da moze napolje slobodno na -20 do -25.Na kartici piše Trachycarpus Fortunei.Ja sam svoju u kucu smjestila iko je ona bila u vanjskom vrtu obi-ja svo vrijeme.Sad cu je iznijeti na balkon,jer je puna neki etežih insekata,nešto kao mušice,sigurno zemlja loša.Morat cu je presaditi


Objavio: niho
Datum objave: 09 Travanj 2009 u 23:03
Kad će moje biti tolike .Baka mi poslal 8 komada i sve su baš lijepe ali koće dočekati da budu tolike . Predivna je Alismile95


Objavio: baka
Datum objave: 10 Travanj 2009 u 08:10

Eto sad znam koje palme ja imam i otprilike koliko je moja najveća stara.Ja sam je posadila kad je bila manja od tvoje. Onda sam je tu negdje (znači 5/6g) preselila malo dalje i danas je ogromna. Koliko ima? Možda 10,15 godina. Naime primjetila sam da, kao i aukube, prvih godina sporo raste a onda puno brže.

To su inače one palme, koje treba donje grane šišati, što ja ne radim jer mi je to ružno.



-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: alisa
Datum objave: 12 Travanj 2009 u 21:43
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Eto sad znam koje palme ja imam i otprilike koliko je moja najveća stara.Ja sam je posadila kad je bila manja od tvoje. Onda sam je tu negdje (znači 5/6g) preselila malo dalje i danas je ogromna. Koliko ima? Možda 10,15 godina. Naime primjetila sam da, kao i aukube, prvih godina sporo raste a onda puno brže.


To su inače one palme, koje treba donje grane šišati, što ja ne radim jer mi je to ružno.


Joj a meni ih žao saditi napolje,bojim se da će loše proći zimus..i ja ne volim da šišam lišće donje ni palmama ni inače biljkama..


Objavio: alisa
Datum objave: 12 Travanj 2009 u 21:46
Evo nekih slicica od mene...








Objavio: alisa
Datum objave: 12 Travanj 2009 u 21:49
Srca cvijetaju,a jos nisu posadjena u bastu...


fuksije tri vrste od dijane


karanfil jos nije u basti,ali ne smeta mu ,cvjeta..


Objavio: korijenko
Datum objave: 12 Travanj 2009 u 21:52
HugPrekrasno, bijela srca su krasna, i zumbuli isto pogotovo dva žuta

-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Lantana
Datum objave: 12 Travanj 2009 u 22:24
Žuti zumbuli smile64

-------------
život je more


Objavio: baka
Datum objave: 13 Travanj 2009 u 08:27
Ma sve je...Smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: alisa
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 16:47
Hvala vam....Evo malo danasnjih slicica..




Objavio: alisa
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 16:48
i jos ove boje i vrste..




Objavio: inaja
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 16:49
svaka čast prelijepo srca su mrak


Objavio: niho
Datum objave: 14 Travanj 2009 u 23:16
Bože kako je lijepa lila boja milina je vidjeti a još imati tako jednu grupicu . Krasni su Ali


Objavio: alisa
Datum objave: 19 Travanj 2009 u 14:07
Malo novi slika...






magnolija,prvi put cvijeta..


Objavio: alisa
Datum objave: 19 Travanj 2009 u 14:08
Ruže pupaju,napokon..



i jorgovan isto...

i amarlis u pupu..


Objavio: alisa
Datum objave: 19 Travanj 2009 u 14:10
turski karanfil takodje se budi..

ove tri biljke čekaju na svoje mjesto u vrtu..

i sjeme crnog,crvenog i sarenog ladoleza,kao i holandskog maka,i zute dature duple...




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk