Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Bihać u BiH---Sokolac

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Moj grad u slikama
Opis foruma: Slike cvijeća, parkova i uređenih trgova u Vašem mjestu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3141
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 18:13
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Bihać u BiH---Sokolac
Objavio: niho
Tema: Bihać u BiH---Sokolac
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:36
Hug
---Stara kapetanova kula po čemu se grad poznaje
file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml -
--Djevojka sa Une simbol rijeke.
file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml - -
-
---U noći grad
file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml">




Odgovori:
Objavio: Triša
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:41
Bravo niho, tako treba, pa da vidimo i tvoj grad ovdje. Lijepe su slikice, a slapovi su stvarno prekrasni.
Znači ima se što razgledavati u Bihaću, morat ću ja češće do tebe.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: niho
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:46
Tongue   Ima toga još samo da postavim,a za izletnike i ljubitelje prirode savršeno mjesto za odmor...


Objavio: smrcko
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:47
Pjesma o Bihaću

Svoj sam sada covjek
nisam vise dijete
godinama gledao sam
Unu kako tece

Ostala je negdje
duboko u meni
nosili me daleko
ti talasi njeni

Lutao sam svijetom
i radio svasta
Bihac mi je otac
a Una mi majka

Nema ljepse rijeke
nema ljepseg kraja
jos u meni uvijek zive
i otac i majka

Ostali su negdje
duboko u meni
nosim ih u srcu
to su mi korjeniClapClap

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: niho
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:51
Wink file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml - - file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml">                           
   --Most na Uni kad Regate stane
file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml">
-Evo neki djelovi grada slikano danas iz auta u pokretu pa nemojte zamjeriti ako je malo zasjenit snimak.
file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml">


Objavio: niho
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 22:10
Wink  -E sada ovi snimci su iz samog mjesta gdje sam ja ,a to je 2,5km od centra grada --Sokolac - stari grad

file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml">   file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml - - file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml">
file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"> file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml">


Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 22:15
Hvala ti Niho za ove slike, bila sam jednom daaavno (svaki a vrijedi po deset godina) u Bihaću i bilo mi je krasno


Objavio: niho
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 22:20
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Pjesma o Bihaću

Svoj sam sada covjek
nisam vise dijete
godinama gledao sam
Unu kako tece

Ostala je negdje
duboko u meni
nosili me daleko
ti talasi njeni

Lutao sam svijetom
i radio svasta
Bihac mi je otac
a Una mi majka

Nema ljepse rijeke
nema ljepseg kraja
jos u meni uvijek zive
i otac i majka

Ostali su negdje
duboko u meni
nosim ih u srcu
to su mi korjeniClapClap


--Dali se ja varam ili su tvoji prvi koraci napravljeni na bihaćkim ulucama.jer pjesma iz srca uvjek ljubav nosi...drago mi je da Bihać svugdje postoji.


Objavio: rose
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 22:28
niho slike su prekrasne,smrcko bravo za pjesmu odlična je!

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: smrcko
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 22:36
Svaki grad u Bosni ima svoju povjest i pjesmu.Embarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: niho
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 09:37
Voljela bi znati gdje i što sad nisi


Objavio: Lantana
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 10:22
Bravo Niho, evo vidiš svima si nam pomalo evocirala uspomene na neke davne dane, a nadamo se da ćemo tvoj Bihać barem još jednom vidjeti uživo.

-------------
život je more


Objavio: alisa
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 10:22
Niho super slike.Posebno one slike Une..Poslije Neretve Una mi ja najdraža rijeka.Čekamo još sličica....


Objavio: Božikovine
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 10:56
Za početak malo stihova:

Pitao jednom tako jednoga vrli pitac neki :
A kto je ta šta je ta da prostiš
Gdje li je ta
Odakle je
Kuda je
Ta
Bosna
Rekti

A zapitani odgovor njemu hitan tad dade :
Bosna da prostiš jedna zemlja imade
I posna i bosa da prostiš
I hladna i gladna
I k tomu još
Da prostiš
Prkosna
Od
Sna

Niho, svojim fotkama si uspjela uzburkati ono bosanske krvi što imam u sebi ...
Ponekad znam sa ekipom skoknuti do Bijelog na rafting i prekrasno je vidjeti Bihać i Unu u živo, još kad čujem sevdalinke ...

-------------


Objavio: niho
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 11:39
Opa eto tebe meni znači jedva čekam


Objavio: Lantana
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 13:19
Jesi li vidjela Niho, sad smo svi poludili za Bihaćem, pa ako se svi sjatimo morat ćeš još filđana nabaviti.

-------------
život je more


Objavio: andrea01
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 13:51
smile141 Baš mi je drago vidjeti i ovaj grad u ovoj galeriji!!!

Samo ti nama otkrivaj ljepote Bihaća! Uvijek ima nešto što propustimo vidjeti!


Objavio: smrcko
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 14:28
smile141


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 14:31

Slike su ti krasne, lijepo da se stave slikice da vidimo kakvi su gradovi u kojima nismo bili. Bilo bi dobro da nam i o povjesti grada štogod napišeš.smile141


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: alisa
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 15:50
Da Niho ne otvori temu ne bi znali koliko bosanske krvi teče ovim forumašima

Bozikovine super što ste se sjetili ovih stihova od M.M Dizdara....Zapis o zemlji...


Objavio: niho
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 17:07
--  Malo o mom gradu i okolini

file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml -

file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml - Općenito Bihaćka općina smještena je na sjeverozapadnom djelu Bosne i Hercegovine. Njena površina iznosi 689 kvadratnih kilometara. S bosanske strane graniči sa općinama Cazin, Bosanska Krupa, Bosanski Petrovac i Drvar, a sa hrvatske općinama Donji Lapac, Korenica i Slunj. Reljef bihaćke općine je raznolik. Čine ga najvećim djelom polja, brežuljci i srednjoplaninska zemljišta. Prosječna nadmorska visina je 231 metar. Veći dio bihaćke općine bogat je vodom: izvorima, potocima i rijekama. Ukupna dužina vodotoka rijeke Une na općinskom prostoru iznosi 80 kilometara.
Područje Bihaća ima umjereni planinski tip klime koji je raznovrstan zbog uticaja zračnih masa iz susjednih i daljih oblasti. Ljeta su topla i suha, zime hladne, s mnogo padavina. Godišnji prosjek padavina je 1.245 milimetara, a prosječna mjesečna temperatura iznosi 10,8° C, srednja januarska 0,4° C, prosječna julska 21° C.

U toku kalendarske godine oko 80 dana ima temperaturu nižu od nule. Mrazevi se javljaju od oktobra do aprila, a snijeg od novembra do aprila. Magla je karakteristicna za Bihaćko polje, posebno Gorjevac i Dubovsko. Preovladavaju sjeverozapadni i jugoistocni vejtrovi - bura i jugo.

Pedološki pokrivač je raznovrstan. Biljni svijet, takođe, bogat i slojevit. Na bihaćkoj općini srećemo razne vrste životinja, tako da spada među bogatije krajeve BiH kada je u pitanju razvijenost flore i faune

file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CSadik%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml -


Objavio: smrcko
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 22:26
Ta klima je slična klimi koja me čeka u Fužinama, ali ipak ona tri stupnja prosječne temperature niža od vaše u Bihaću nedaju da se biljke razvijaju kao kod vas. Dobro kod mene je visina 700m, ma katastrofa nigdje mraza tamo sada ujutro stružu led sa šajbe.Cry A doće zatoplenje vi ćete se kuhati a ja guštati.LOL
Hvala na lijepim informacijama, po uzoru na tebe i ja sam o Fužinama nešto stavila.smile78


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: inaja
Datum objave: 17 Travanj 2009 u 18:24
divan grad,a lijepo je i ovo mjesto sa kulom tu negdje živiš jali se na slikama vidi tvoja kuća,ti si dokaz da je bihać divan grad sa divnim ljudima


Objavio: niho
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 23:11
Tako sam blizu samo malo u visini i presretna sam a tek sad ova priroda -hajde Inaja dolazi bolan da vidiš ovu ljepotu od mog grada bebe ćemo svi čuvati


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Travanj 2009 u 13:30
Niho ovo je fantazija!!! Sa ovom starom kulom si me podsjetila na grad gdje sam ja odrastala...


Objavio: inaja
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 15:03
nadam se da će me uskoro put nanjeti tamo mada je malo teško dug je to put za moje mališane a znaš sad sam se sjetila moj muž ima prijatelja čija je žena iz bihaća znam samo da se zove senada ali je pokrivena ali ono skroz neznam jel ti to poznato iako je bihać veliki ali čini mi se da je ona iz okoline .oni su se upoznali preko interneta i uzeli se neznam jesu li se dva puta vidjeli u živo.


Objavio: niho
Datum objave: 18 Svibanj 2009 u 12:20
Inaja mogu predpostaviti o kome se ovdje radi -pitaj Senada da li je žena od tog njegovog prijatelja sa ozimica


Objavio: inaja
Datum objave: 18 Svibanj 2009 u 12:25
e baš hoću mislim da jeste ona je bila upisala fakultet i napustila astari joj radi negdje vani


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Svibanj 2009 u 22:50
Da ne ispadne da sam kod NIhe samo jela i gledala u Sadika i žiccala kaktuse, evo što je moje oko zabilježilo u ovom lijepom gradu, na Uni, koji me podsjeća na naš Karlovac.
Džamija ima nekoliko, a ova je blizu nihine kuće
iz koje se također na brdu vidi i stari grad
 
 
Rijeka Una daje gradu posebno obilježje, predivne je zelene boje
 
 
 
 
Žute perunike rastu uz samu vodu
 
 
Prekrasna stjena, s cvijećem i vodopadima usred jednog kafića
 
 
Tu kraj nas jedno predivno- jako atraktivno stabalce
 
 
 
Centar grada pun je cvijeća
 
 
i kulturnih spomenika
 
 
 
Centar i glavni trg
 
 
Još uvijek u centru super uređeno mjesto s tribinom, gdje se održavaju koncerti i slična događanja
 
 
I na kraju prekrasan spomenik u parku "Devojka sa Une"
 
 
Grad me se dojmio - jako je europski, žao mi je što nismo imali više vremena za razgledavanje.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: niho
Datum objave: 19 Svibanj 2009 u 12:28
Svaka čast Triša -ja i mislim da je stvarno moj grad dostigao onu ljepotu za kojom su moji građani grada Bihaća željeli -ali ovo je samo 1 mali dio što si vidjela dr. put će biti više 


Objavio: inaja
Datum objave: 19 Svibanj 2009 u 12:37
da zaista je lijeponiho pitala sam seada za onu mu od jarana ženu izgleda da jeste to to na šta ti misliš


Objavio: proljeće
Datum objave: 19 Svibanj 2009 u 13:20
Eto baš mi je drago da ste se i vas dvije konačno našle i upoznale...
 
Triša hvala ti za ove lijepe slike.
 


Objavio: niho
Datum objave: 21 Svibanj 2009 u 15:12
Da samo znaš kako je meni drago -poslije svega otišla sam i dobro se najela


Objavio: baka
Datum objave: 24 Svibanj 2009 u 16:11

Lijepog li grada.Clap

Bravo za slike, rezglednice i opise Niho a Triša je još dodala i sad zbilja imamo sliku koliko je to lijep grad.

 



-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nena79
Datum objave: 27 Svibanj 2009 u 00:05
Niho ne samo da si ti divna osoba već i grad u kome živiš me je fascinirao...Tako netaknuta priroda...retko se to viđa...Ne znam šta bih izdvojila sa tih slika jer je sve prelepo...Ponekad bih volela da živim u takvoj prirodi mada volim i svoj Beograd...

Veliki pozdrav i tebi i Bihaću smile79


-------------
Ne idite utabanim putem...Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag...


Objavio: kat.rea
Datum objave: 09 Lipanj 2009 u 22:13
Niho, krasne slike Clap. Uvijek mi je drago vidjeti lijepi grad, koji je još k tome moderno uređen, ali nisu zanemarene starine, a okoliš tako uredan.


Objavio: gioiaa
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 07:42
Davno sam prolazila kroz Bihac,i hvala sto si me podsetila na ovako divne predele


Objavio: dzomba
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 23:40
U avgustu bi trebali ici s mnom u Bosnu moji prijatelji iz Bergama,koji bi volili upoznati Bosnu i Hercegovinu i vidjeti njene ljepote Tongue...ako me put navede u tvoje krajeve obavezno cu navratiti ovdje jer bas je lijepo..moram priznati da nisam nikad bila u Bihacu!! Ako nisi protiv, javit cu ti se samo da te pozdravim i licno upoznam Tongue...!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: niho
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 20:53
smile120         
 UNA napokon..Nacionalni perk prirode...
evo nekoliko snimaka te Une i njene vode....

.
.
.


-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: niho
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 20:58
.
.
.


-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: niho
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 21:01
.
.
.



-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: niho
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 21:06
.
.
.


-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: gospina trava
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 07:33
Perelijepo Niho. Ove godine ću i ja posjetiti Bihač, tj Zavalje i Međudražje za Veliku Gospu. Imam prekrasnih slika iz Međudražja, kći mi je poslikala planinarski dom i vodopade.

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: Belina
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 08:50
TonguePrekrasna šetnja,
krasan ti je krajolik,priroda je najljepša stvar koja se dogodila.


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 09:08
Hej draga, šetala je predivnim krajolikom rijeke Une, drago mi je da je proglašena nacionalnim parkom, a zašto nema mojih slika, to mi stvarno nije jasno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk