Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Polygala myrtifolia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Egzotično grmlje i drveće
Opis foruma: Egzotično grmlje i drveće koje može preživjeti u našim klimatskim zonama
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=329
Datum ispisa: 20 Travanj 2024 u 04:00
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Polygala myrtifolia
Objavio: Donata
Tema: Polygala myrtifolia
Datum objave: 03 Kolovoz 2007 u 12:24
Polygala kod mame je u punom cvatu...prekrasna egzotična biljka koja neumorno cvate ...porijeklo Južna Afrika... ali i ovdje se dobro snalazi. Voli sunačano i polusjenovito mjesto...ClapClapClap
 
 
 



Odgovori:
Objavio: artemisia
Datum objave: 03 Kolovoz 2007 u 14:05
Bravo, bravoClap!!! DonataHug, ti nas uvijek razveseliš prekrasnim fotkama prekrasnog bilja i ambijenta!!!! Kao da uvijek imaš po nekog aduta skrivenog u rukavu i ... VAU!!! PREKRASNOStarStarStar!!!
Ova krasota od biljke meni je potpuno nepoznata Embarrassed, a možda i drugima, pa ne bi bilo na odmet da nam ju malo predstavišWink!


Objavio: kika
Datum objave: 03 Kolovoz 2007 u 17:37
Originalno poslano od člana artemisia artemisia napisao:

Ova krasota od biljke meni je potpuno nepoznata Embarrassed, a možda i drugima, pa ne bi bilo na odmet da nam ju malo predstavišWink!
Nepoznata je blago rečeno. Ovu biljku nisam vidjela čak ni na slici. EmbarrassedPrekrasna je.


Objavio: shasha
Datum objave: 03 Kolovoz 2007 u 20:02
Zanimljiva biljka,malo sam googlala i našla nešto o njojWink
Hrvatski krestušac ,šimširasti krestušac-(polygala croatica)
Po ovome nazivu i nije egzotična previše jer kažu da joj je stanište Gorski kotar Velebit,Dinara...
Razmnožava se sjemenom,u jednom plodu su dvije sjemenke.Odgovaraju joj travnati i kameniti obronci i stijene.
egzotične srodnice nisam tražila ali eto ima je i kod nas.Naravno da je zakonom zaštićena na prirodnim staništima.Big%20smile


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Kolovoz 2007 u 20:18
egzoticna ili ne , prvi put je vidim u svmom zivotu i stvarno je simpa.


Objavio: Donata
Datum objave: 06 Kolovoz 2007 u 10:00
Originalno poslano od člana artemisia artemisia napisao:

Ova krasota od biljke meni je potpuno nepoznata Embarrassed, a možda i drugima, pa ne bi bilo na odmet da nam ju malo predstavišWink!
 
Naime, radi se o Polygala myrtifolia porijeklom iz Južne Afrike, te se ističe dugotrajnom cvatnjom koja može potrajati cijele godine. Ako je u listopadu smjestite u svijetli zimski vrt, nastavi cvasti dok ima ravnomjerno vlažni ali i ne mokri supstrat.
Mama je prezadovoljna s njom jer je narasla već preko 1,5 m i dosta dobro podnosi našu mediteransku klimu. ClapClap   
 
Evo našla sam da je formiraju i u stablašicu...Heart Dobra ideja...
http://it.gardening.eu/piante/Arbusti/Polygala-myrtifolia/1005/ - http://it.gardening.eu/piante/Arbusti/Polygala-myrtifolia/1005/  
 
 
 

Poligala%20a%20foglie%20di%20mirto 

 
 
 


Objavio: dina
Datum objave: 06 Kolovoz 2007 u 14:01
smiley_57 prelijepa


Objavio: voki
Datum objave: 06 Kolovoz 2007 u 16:56
Savršenstvo!!!

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: hana
Datum objave: 17 Kolovoz 2007 u 16:25
Joj kak je krasnaShocked
 
Ako ima sjeme može koja sjemenkicaQuestion Molim te, molim te.......Embarrassed


Objavio: Donata
Datum objave: 23 Kolovoz 2007 u 21:38
Nisam primjetila nikakvo sjeme, cvijetić jednostavno otpadne, ali ću probati zakorijeniti reznice pa se čujemo, ako uspije...

 


Objavio: andrea01
Datum objave: 23 Kolovoz 2007 u 22:16
Hej, pa to je moj cvijetek koji sam dobila na Čiovu!!!
Reznice sam dobila i koliko sam zapamtila održava se i  u kontinentu (barem tako rekla vlasnica reznica)!!! Na Čiovu smo ih ubacile u teglicu sa zemljom i danas sam baš gledala da pruža nove listiće!!!
Yes, a baš sam se spremala pitati kako se taj cvijet zove!!! Sleepy


Objavio: hana
Datum objave: 30 Kolovoz 2007 u 16:03
Super Donata! Onda držim fige da puste korjenje.....


Objavio: frida
Datum objave: 26 Listopad 2007 u 00:27
 Donata, jesi uspjela zakorijeniti reznice? meni se nisu uhvatile...


Objavio: Donata
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 14:46
Dvije sam posadila direktno u korito...jedna je super ...a druga preživljava teške trenutke...
Mama je cijelu vazu napunila reznicama jer joj je polygala doslovno podivljala i da bi prošla stazom...morala ju je dobro potkresati... ...
i za sada se reznice dobro drže...

I sada ima par cvjetića...inače nisam vidjela da na tom grmu nema bar dva-tri cvijeta... kod nje je na sjenovitom mjestu...
pa neznam da li će i na teraci tako dobro uspjevati...
Frida na slijedećem kapučinu...smile75


Objavio: dina
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 16:20


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Donata
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 18:04
Evo polygala opet cvijeta u siječnju-veljači...smile55



Objavio: Fatka
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 18:13
Stvarno je prelijepa i nisam to dosada vidjela.


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 18:34
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Evo polygala opet cvijeta u siječnju-veljači...

Koliko puta tokom godine cvjetava?


Objavio: TeaK
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 19:06
Kako je lijepo kad si na jugu smile78

-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 20:39
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Evo polygala opet cvijeta u siječnju-veljači...

Koliko puta tokom godine cvjetava?


Pa ova mamina izgleda više od tri puta..smile55
Polygala myrtifolia porijeklom iz Južne Afrike se ističe dugotrajnom cvatnjom koja može potrajati cijele godine...


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 23:51
Na Čiovu sam vidjela je i kad smo odlazili prije 15.8. je već drugi put cvjetavala, pa me baš interesiralo i tvoje/mamino iskustvo!!! smile55
Meni se pelcer nije primio!!! smile183


Objavio: Hele
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 10:56
 Baš je super. smile94


-------------
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.


Objavio: Fatka
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 14:45
Da li je sjeme sitno ili je krupnije?I meni se dopada, ali da li kod nas moze da prezimi u basti?


Objavio: Donata
Datum objave: 06 Veljača 2008 u 11:12
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Da li je sjeme sitno ili je krupnije?I meni se dopada, ali da li kod nas moze da prezimi u basti?
 
Nisam primjetila nikakvo sjeme, cvijetić jednostavno otpadne..Razmnožava se reznicama..
fatka bojim se da bi tu biljkicu morala unositi, jer u vrtu ne bi prezimila .To je ipak egzotična biljka iz južne afrike... smile161


Objavio: gioiaa
Datum objave: 14 Travanj 2008 u 17:27
puste zelje...


Objavio: jellena
Datum objave: 25 Listopad 2008 u 10:01
Prelepa biljka. Jedna od narednih koje zelim da nabavim.Smile


Objavio: seni
Datum objave: 25 Listopad 2008 u 10:32
Ja sam ju imala u vrtu prije 5-6god. pa mi je zimi propala iako sam na moru dvadesetak km sjevernije od Donate.


Objavio: Lantana
Datum objave: 20 Veljača 2009 u 11:15
Stvarno cvate cijelu godinu i jako je nezahtjevna biljka, ja sam ubola par reznica i mislim da su se zakorijenile.
U punom cvatu u veljači.





-------------
život je more


Objavio: Fatka
Datum objave: 20 Veljača 2009 u 13:43
Wauuu kod tebe proljece, haj kod mene sinoc bvilo -11C. Grm je super.Ma doci cu ja do sjemena.


Objavio: minimode
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 10:51
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Stvarno cvate cijelu godinu i jako je nezahtjevna biljka, ja sam ubola par reznica i mislim da su se zakorijenile.
U punom cvatu u veljači.



smile75lantana, predivna je, smijem zamoliti za koju grančicu?


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: hoya
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 11:08
Ja osobno više volim sve uzgojiti iz reznice. Nije da neću kupiti, to mi je poseban gušt!
Ali u MBM imaju grmiće cca 20-25 cm i (nisam baš sigurna) tu su negdje oko 70,00 kn.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: minimode
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 11:31
sve bih htjela, cvijet po cvijet hrpa kuna, jednostavno ne mogu sve izfinanciratUnhappy

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: hoya
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 14:27
Ma, možda i ja tako mislim pa samu sebe tješim ja više volim uzgojiti iz reznice. A kad razdijeljujem lukovice i gomolje i bockam nazad u zemlju sama sa sobom zbrajam, množim ...

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lantana
Datum objave: 22 Srpanj 2009 u 15:39
Evo je ista ljeti još uvijek cvate samo manjim intenzitetom





-------------
život je more


Objavio: sonja50
Datum objave: 11 Listopad 2009 u 14:16
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Evo je ista ljeti još uvijek cvate samo manjim intenzitetom





Lantana, čime je prihranjuješ? Moja dobro raste ali su joj listići nekako žučkasti. Dodavala sam željeza, ali izgleda da nije baš puno pomoglo.


Objavio: minimode
Datum objave: 11 Listopad 2009 u 20:05
prije neki dan sam u vrtnom centru kupila sadnicu poligale, tek sam doma vidjela da piše na etiketi "nana" (mini)- da li to znači da postoji minijaturnija verzija ili su oni nešto pogriješili..-. još ga nisam posadila jer ako JE mini onda moram naći drugu poziciju...što znate o tome?

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: Lantana
Datum objave: 11 Listopad 2009 u 21:14
Sonja nije moja ova sa slike nego prijateljice, imala je 5 godina i ovu godinu joj se posušila, bez razloga, samo se posušila.

Minimode ispred hotela sam vidjela male, a sad da li ima mini ili jednostavno nisu narasle.


-------------
život je more


Objavio: sonja50
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 22:16
I moja je nekako čudna, nema lijepu zelenu boju listova a i grane joj se suše.  Još je živa, nadam se da će tako i ostati. Pazila sam na nju, hranila je i mazila, a ona ne reagira baš. Na kraju sam pomislila da su mi je sredili moji psi i mačke...


Objavio: Mira K
Datum objave: 30 Listopad 2010 u 02:09
Malo stara tema ali uvjek aktualna. Lijepi cvijet i ja ga kupila u Pordenone na sajmu. Lijepo je napredovao, čak se razgranao i jednoga dana ja je odlučim presaditi, odvojiti u dva grma ( bila je u važu). Važ mi je pao sa neke visine ali sve jedno ja zasadila. To je bilo u ljeti. Sdada izgleda grozno ( gore nego na slici) i neznam ima li joj spasa. Orezala sam je ali se ništa ne događa već duže vrijeme. Pokušala sam zabosti neke reznice i tu ne vidim pomaka...Dajte mi savjet i mišljenje.
 
URL=http[://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/polygala_myrtifolia/17813.aspx][/URL]
 


Objavio: Mira K
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 02:37
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Malo stara tema ali uvjek aktualna. Lijepi cvijet i ja ga kupila u Pordenone na sajmu. Lijepo je napredovao, čak se razgranao i jednoga dana ja je odlučim presaditi, odvojiti u dva grma ( bila je u važu). Važ mi je pao sa neke visine ali sve jedno ja zasadila. To je bilo u ljeti. Sdada izgleda grozno ( gore nego na slici) i neznam ima li joj spasa. Orezala sam je ali se ništa ne događa već duže vrijeme. Pokušala sam zabosti neke reznice i tu ne vidim pomaka...Dajte mi savjet i mišljenje.
 
URL=http[://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/polygala_myrtifolia/17813.aspx][/URL]
 
 
 
Zar mi nitko nezna reći što  a napravim? Da orežem ili da je tako pustim pa će možda na proljeće baciti listiće?


Objavio: trava
Datum objave: 26 Studeni 2010 u 12:31
Izgleda da je bilo previše vode,ja bih te biljke izvadio vani,očistio korjenje od truleži ako je ima,presadio u čiste pitare u koje bih stavio 4 cm šljunka-tucanika,supstrat po mogućnosti treset bijeli a može i crni,umjereno zalivati dok se ne poćne oporavljati,bez dodavanja gnojiva dok se ponovo ne razlista,staviti na toplo i svjetlo mjesto.


Objavio: Mira K
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 01:13
Puno ti hvala trava na savjetu, pokušat ću, možda joj bude spasa.


Objavio: Free
Datum objave: 26 Srpanj 2012 u 11:07
Miro, jako je puno vremena prošlo od onda kada ti je trava dao savjet !!  Da  li si je spasila ??

Poligala koju sam lani dobila od Beline, prezimila je u podrumu, i u proljeće sam je iznijela van !! Ali je dobila od zime zadnji udarac repom ! Promrzla je malo, to sam porezala, i sada je prepuna mladih grančica !!  E, sada mene zanima, da li je nekome na kontinentu procvala i kada, jer vidim u toplijim krajevima cvate pomalo cijele godine !!  Jel se mogu nadati barem jednom cvijetiću ??


http://imageshack.us/photo/my-images/62/sam8698.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

Još sam htjela reči, Kiki-ko mi je velikodušno poslala reznice od njezine, ali ni jednu nisam uspjela zakorijeniti !!  Pa pošto sam vidjela da je njezina smrzla ove zime, na veselje ostalih ukučana a na Kikinu žalost, ja bi je htjela opet pokušati zakorjenjivati,  ali sada sa još žarkijom željom da uspije, i poslati je Kiki-ko !! A i Belini bi je htjela zakorjeniti jer je ona ove zime ostala bez nje !! U hormon i pod bocu ili zna tko uspješniji način ??


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Lovro
Datum objave: 26 Srpanj 2012 u 13:10
He-he, ja sam je danas vidjela u MBM-u...prekrasni rozo-lila cvjetići...

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: Mira K
Datum objave: 26 Srpanj 2012 u 13:20
Lijepa je ali kako mi je dva puta propala, pozdravile smo se za sva vremena...

-------------
Rijeka



Objavio: Free
Datum objave: 26 Srpanj 2012 u 22:50
  Joj, joj, joj Miro, znaći nije uspjela ostati na životu ona tvoja ???. . . . . . .   šteta Miro, al to ne znači da se nečeš dati nagovoriti da probaš još jednom !!!


Lovro, pa ti ne čuješ kak ja cvilim da bi voljela svojoj vidjeti jedan jedini cvijetić !!  A ti me još dražiš, al sad znam gdje bi mogla vidjeti cvijetiće ako moje ne odlući još cvjetati !!!  Bumo išle na izlet na varaždinski plac !!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Aidazg
Datum objave: 28 Ožujak 2013 u 10:51
ja sam danas kupila ovu ljepoticu i nadam se da će mi lijepo cvjetati!



Objavio: Nisa
Datum objave: 18 Svibanj 2015 u 07:41
da malo osvježim  temu stablašicom

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/polygala/79307.aspx" rel="nofollow">


-------------
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 18 Svibanj 2015 u 12:06
Prekrasna je Nisa smile120


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Nisa
Datum objave: 18 Svibanj 2015 u 21:22
hvala, prekrasna i ćudljiva 

-------------
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.


Objavio: moon
Datum objave: 18 Svibanj 2015 u 22:05
krasno je oblikovana


Objavio: Nisa
Datum objave: 21 Svibanj 2015 u 10:17
hvala moon 

-------------
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk