Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Milijun zvončića - Million bells

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3341
Datum ispisa: 19 Travanj 2024 u 03:04
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Milijun zvončića - Million bells
Objavio: sanči
Tema: Milijun zvončića - Million bells
Datum objave: 22 Svibanj 2009 u 11:05
Dobar dan svima!
Trebala bi jedan savjet u vezi million bells. Prijateljica i ja  u isto  smo vrijeme kupile sadnice i posadile ih. Njoj su nakon 20 dana narasli lijepi pravilni i gusti grmići, dok su meni grane otišle u dužinu a gustoće nigdje,kao da su se razdivljale. Isto zalijevamo i prihranjujemo, jedina je razlika što je njezin balkon na suncu u prvoj polovici dana a meni u drugoj (od 13 sati) Smiju li se te grančice podrezati pa da se onda dobije gustoća?



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 22 Svibanj 2009 u 16:24

lijepu razgranatu i punu biljku ćeš dobiti ako otkineš vrhove grana.Ne treba to rezati ni nešto puno micati.To noktima"cvakni"nekih 5cm(zavisi koliko su grane dugačke,da nebi ovih 5cm. ispalo pola grane.Znači otkini vrh sa 2reda listova)



Objavio: sanči
Datum objave: 22 Svibanj 2009 u 21:37
Hvala shasha, bilo me je strah probati. Idem ih odmah pocvikati jer mi idu na živce ovako ćelave.


Objavio: domingo
Datum objave: 23 Svibanj 2009 u 19:03
Shasa. hvala.....i kod mene je bilo slićno.Budem i ja tako napravio.
Super si.......pusa


Objavio: DANČI
Datum objave: 01 Lipanj 2009 u 08:25
moje su počele žutjet - jel moguće od pretjeranog zaljevanja ili?


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 01 Lipanj 2009 u 09:39
Originalno poslano od člana DANČI DANČI napisao:

moje su počele žutjet - jel moguće od pretjeranog zaljevanja ili?
 
Koliko često ih zaljevaš,Danči?Na kojoj strani su ti saksije sa million bells-ima (istok,sjever,zapad ili jug)?Da li im daješ prihranu?Million bells,isto kao i surfinije,ne vole popodnevno jako sunce.Više im odgovara u tom periodu sjena.Ako ih prihranjuješ,koju prihranu koristiš?Dobro se je pokazala prihrana za surfinije .


Objavio: amanita
Datum objave: 01 Lipanj 2009 u 14:58
Pozdrav svima!
Kakvo je ovo cvječe million bells? Imate koju fotku ?
Hvala!


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 01 Lipanj 2009 u 19:02
Amanita,ovako izgleda million bells s tim da ih ima u raznim bojama.Ovo su neke moje
 
 


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 13:10
A ovako izgledaju nakon mjesec dana
 
 


Objavio: pčelica7
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 14:51
ajme krasote, pogotovo ova zadnja fotka, ma bravo jasminaa

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: lika1
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 16:05
Jasminna million bells su ti prekrasni,koliko ih imaš posađenih u jednoj tegli?Clap


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 13:11
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Jasminna million bells su ti prekrasni,koliko ih imaš posađenih u jednoj tegli?Clap
 
Hvala vam na pohvalama.Ideja potiče od jednog člana sa foruma,naravno uz dopuštenje,ja sam je samo kopirala Embarrassed,hvala još jednom Wink.Tegla je malo veća,kojoj sam napravila rupe sa strane.Otprilike su četiri rupe i posađena je po jedna biljka u svakoj.Ukupno je pet biljaka u jednoj tegli,četiri sa strane i jedna biljka na vrhu tegle.Tegla se zatim okači,tj. bude viseća Smile.


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 13:40
jaasmina ...preljepo..a ja se boja la te raditi rupe sa strane baš sam blesava..sljedeće godine se bacam na postranje rupice..LOL 


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 13:41
ma samo mi molim te reci pa koliko su velike te viseće tegle..sve mi se čini da ja ove koje sam kupila bi ipak bile premale za ovakav tvoj manevar 


Objavio: maslacak7
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 22:13
prekrasno cvijece..morat cu to iduce godine probati...


Objavio: Jelena
Datum objave: 05 Srpanj 2009 u 01:20
jasminaa,ovo je prava milina gledati....i ja se iduće godine bacam na ovaj projekt


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 14 Srpanj 2009 u 15:41
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

ma samo mi molim te reci pa koliko su velike te viseće tegle..sve mi se čini da ja ove koje sam kupila bi ipak bile premale za ovakav tvoj manevar 
 
Ove saksije kod mene su obične saksije.Ja mislim da su deset litarske,ako se ne varam Embarrassed.Njih sam malo preradila.Napravila rupice sa strane za biljke,a pri vrhu tegle sam iskružila tri rupice,zakačila kukice a za njih malo deblji lanac.Sve ovo sam pravila na brzinu i izgleda da sam uspjela,saksije nisu pukle LOL.Mogu se iskoristiti obične saksije za ovaj eksperiment Wink


Objavio: stefkaja
Datum objave: 14 Srpanj 2009 u 16:17
stvarno predivno...ove million bells su zaista očaravajuće


Objavio: minimode
Datum objave: 15 Srpanj 2009 u 00:17
predivni su vam bellsi, evo moj prilog ovoj temi;
  
 


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: stefkaja
Datum objave: 29 Srpanj 2009 u 22:34
prekrasni suThumbs%20Up


Objavio: pelarga
Datum objave: 26 Rujan 2009 u 17:22
želim prvo pozdraviti sve ljubitelje cvijeća i bilja.a,za million bells nemam riječi.predivni su


Objavio: Lena86
Datum objave: 28 Rujan 2009 u 10:40
Da li mi neko moze pomoci u vezi razmnozavanja iz reznica, koliko dugacke moraju biti i u kakvim uslovima to treba da se obavi (supstrat, voda, temperatura, cuvanje)?


Objavio: SilveK
Datum objave: 28 Rujan 2009 u 16:53
Ja nažalost niam stručna što se uvjeta razmnožavanja tiče, jednostavno uzmem male reznice, najbolje s dijelom gdje se odvajaju od matične grane (tu pušta korijenje), maknem eventualne cvjetove i pupoljke na vrhu i višak listova te popikam u teglice...uvijek se nešto primiSmile


Objavio: Myra
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 11:37
Pozdrav!
Odlučila sam ove godine na svoj balkon posaditi milion bells. Čula sam da postoji u raznim bojama, pa ću uzeti kombinaciju žute i još neke (ljubičaste ili crvene, zavisi od ponude). Moj balkon je na jugu, s time da najviše sunca ima dopodne, a nakon 14 sati se sunce povuče. Mislim da je to ok, koliko sam informirana. Osim toga, saznala sam da cvijet treba barem jednom tjedno prihranjivati sa tekućim željezom. Da li sam sve točno pohvatala ili još nešto treba znati? HvalaSmile


Objavio: minimode
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 11:41
hej myra, dobrodošla!
posadi ih i oduševit će te, - moj recept: obavezno ih prihranjuj jednom tjedno supstratom za balkonsko cvijeće- mislim da ono već sadržava željezo, zalijevaj svaku večer u podnožje biljke (zalijevanje vrijedi za vruće ljetne dane), dakle ne po listićima i to je to!
 


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: Myra
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 11:44
Super, hvala ti! Smile
Jako mi se sviđa cvijet jer je bujan i bogat, a takve baš volim, grmolike! Mislim da će biti super u dvije boje duž cijelog balkona...


Objavio: minimode
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 11:47
svake godine moram imati bar u jednom pitaru na balkonu milionke, stavrnno su zahvalne, pogledaj u mome vrtu kako su izgledale....pozzzz

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: inaja
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 11:22
divno divno


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 18:46
Originalno poslano od člana Myra Myra napisao:

Pozdrav!
Odlučila sam ove godine na svoj balkon posaditi milion bells. Čula sam da postoji u raznim bojama, pa ću uzeti kombinaciju žute i još neke (ljubičaste ili crvene, zavisi od ponude). Moj balkon je na jugu, s time da najviše sunca ima dopodne, a nakon 14 sati se sunce povuče. Mislim da je to ok, koliko sam informirana. Osim toga, saznala sam da cvijet treba barem jednom tjedno prihranjivati sa tekućim željezom. Da li sam sve točno pohvatala ili još nešto treba znati? HvalaSmile




Možeš davat tjedno dozu željeza, ali ne prva tri-četiri tjedna! Tekuće prihrane i nisu nešto dobre, bolje uzmi zeleni i crveni "KRISTALON"! Mislim da imaš pakovanja od pola kile, zeleni se koristi kod vegetacije a crveni kad krene biljka u cvijet! Pazi da ih ne zaljevaš previše u početku!!


Objavio: Štefica
Datum objave: 07 Travanj 2010 u 19:27
Tražim i nikako da nađem a znam da sam negdje čitala da se surfinije i milion bells mogu saditi u kiselu zemlju.Znam da je najbolja orginal zemlja za surfinije ili milionke ali sam kupila samo tri komada milionki tak da mi se za njih ne isplati kupovati orginal zemlja.
Imam kiselu zemlju pa bi u jedan teglinčić posdaila ta tri komada.
Znači,pitam vas ,da li milion bells podnosi kiselu zemlju ?


Objavio: Štefica
Datum objave: 07 Travanj 2010 u 19:28
To je ona zemlja za rododendrone i azaleje .


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 08 Travanj 2010 u 21:11
Supstrat za surfiniju i je kisel, točnije blago kisel 5,5 - 6,0 ph i u takav supstrat i sadi! Supstrati za rododendrone su ako se ne varam oko 5,0 ph i nisam siguran da će bit dobro! Inaće imaš za kupit i mala pakovanja, oko 15l 


Objavio: Štefica
Datum objave: 08 Travanj 2010 u 21:58
Hvala na odgovoru.
Ja sam posadila jednu teglicu pa sad kak bude.


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 25 Travanj 2010 u 20:50
Meni nisu uspjeli i ja sam odustala.Ne volim više te duge i komplicirane borbe.Samo jednostavno.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: nata07
Datum objave: 26 Travanj 2010 u 07:46
ove godine i ja probala u dvije tegle, pa što bude ......

-------------
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti


Objavio: keeka
Datum objave: 15 Svibanj 2010 u 21:30
POzdrav svima, evo i ja sam ove godine uspjela na trznici u sesvetama kupiti million bels i moram priznati da napreduju iz dana u dan. Samo mi se ne svida sto mi jedna ide jako u duzinu a ne kao grmic pa mi je tegla gore prazna, mislila sam zakidat al gore su mi sve sami pupovi pa ih ne bi htjela unistavat, sta vi kazete?


Objavio: minimode
Datum objave: 16 Svibanj 2010 u 09:54
bok keeka, možda je već gospođa na tržnici je zakidala po ona raste u dužinu. Ja bih na tvome mjestu pustila da raste, s vremenom će se sama oblikovati, ne brini.

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: keeka
Datum objave: 16 Svibanj 2010 u 15:32
Hvala minimode na savjetu.Danas sam ih opet pregledavala i mislim da za sada necu nista dirati, vec cu ih pustit same da se razviju. Stavit cu i koju slicicu samo da probusaju.
Pozdravsmile64


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 20 Svibanj 2010 u 21:14
Ma pincirajte, dobit ćete kompaktniju i ljepšu biljku! Pa bit pinciranja ni nije izrezat biljku do korijena nego strgat one male vrhove, znači nećete ostat bez pupova!!


Objavio: tanjica
Datum objave: 06 Lipanj 2010 u 16:46
Problemčić ..napale mi bijele mušice friško zakorjenjene million bells ..čitala sam da se za surfinije onda koristi calyso ili confidor ..pa me zanima jel to vrijedi i za milionke? ako da, jel toga ima u vrtim centrima za kupit?nisam baš nešto puno koristila otrove pa neznam gdje ih ima ..

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: BLANKA C.
Datum objave: 06 Lipanj 2010 u 19:36
Ništa otrova..treba u litru vode staviti grančicu koprive,pustiti dan da stoji i onda pošpricati par puta i mušice će nestati.Ne duže od tri dana.


Objavio: tanjica
Datum objave: 06 Lipanj 2010 u 23:38
Originalno poslano od člana BLANKA C. BLANKA C. napisao:

Ništa otrova..treba u litru vode staviti grančicu koprive,pustiti dan da stoji i onda pošpricati par puta i mušice će nestati.Ne duže od tri dana.


to sam pokušala kad su ruže imale zelene uši pa nije pomoglo ..


-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: pčelica7
Datum objave: 07 Lipanj 2010 u 13:27
a da probaš pošpricat s vodom u koju staviš malo deterdženta za suđe, postupak ponoviti više puta

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: tanjica
Datum objave: 09 Lipanj 2010 u 23:17
evo, ma probala i jedno i drugo al ništa ..sve su opkolile Unhappy

danas sam se sjetila da imam neki otrov od prije (boxer 200sl) pa sam to skroz razrjedila i špricnula ..pa bumo vidli ..


-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: keeka
Datum objave: 10 Lipanj 2010 u 21:32
Pozdrav, kupila sam mami sadnice milion bellsa i sad kad sam ih  vidila nakon par tjedana iznenadila sam se, listovi su bili svjetlo zeleni, skoro zuti, ali nisu uveli, mislim onako kao da fali vode,  jel zna netko u cemu je stvar?


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 22 Lipanj 2010 u 13:27
Originalno poslano od člana keeka keeka napisao:

Pozdrav, kupila sam mami sadnice milion bellsa i sad kad sam ih  vidila nakon par tjedana iznenadila sam se, listovi su bili svjetlo zeleni, skoro zuti, ali nisu uveli, mislim onako kao da fali vode,  jel zna netko u cemu je stvar?



Supstrat je ispran od hranjivih tvari, popravit će se kad ih mama presadi!! Naravno ako je dobar supstrat! 


Objavio: keeka
Datum objave: 23 Lipanj 2010 u 11:24
Zar im nece skodit presadivanje kad su u punom cvatu?


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 23 Lipanj 2010 u 21:25
ne, namjenjene su presađivanju!


Objavio: keeka
Datum objave: 24 Lipanj 2010 u 08:46
ok hvala, sljedeci tjedan ih presadujem , pa javim da li su se oporavile


Objavio: TESS
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 10:58
Halo, trebala bih vašu malu pomoć... ove godine odlučila sam malo ukrasiti svoj balkončić cvjetićima million bellsa... kupila sam ih i presadila u zemlju za surfinije, sve bilo u redu prvih par dana al sad su sve nekako utonule... listići su im zafrknuti i nema više cvjetova... ne primjećujem nikakve uši ni ništa slično...Cry


Objavio: dijana7566
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 14:29
Neznam  sto da ti kazem ja sam svoje presadila, par dana su kunjale ,ali su sada dobro. Imaju li dosta vode i gnojiva? Prvi put sam ih *nahranila *tjedan nakon sadnje. 


Objavio: TESS
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 17:45
Ja sam svoje nahranila 2 dana nakon što sam ih presadila, pa onda opet za 3 dana... možda im je to bilo previše?? da ih u međuvremenu zalijevam samo običnom vodom? kolko puta se one smiju hraniti tokom tjedna??Cry


Objavio: rakitic
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 18:51
jednom tjedno prehrana, a svaki dan obicna voda, ne zalijevati po vrucini ili ujutro ili navece. mozda im je vjetar ili ova promjena temperature naskodila,, pricekaj koji dan pa ces vidjet


Objavio: TESS
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 21:41
ne znam, probat ću pričekati par dana... možda se i vrijeme sad smiri


Objavio: Sunburst
Datum objave: 08 Svibanj 2011 u 13:42
Kod mene je bilo jakog vjetra, pa se nekoliko grančica odlomilo, ali lijepo napreduju.
Imam kristalon gnojivo od prošle godine, jel to ok za milijone?


Objavio: antonija
Datum objave: 08 Svibanj 2011 u 19:03
moj prvi put posađeni million bells

http://imageshack.us/photo/my-images/716/019ela.jpg/">



-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Mari,5510
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 00:15
antonija lijepa kombinacija boja, živahnoThumbs%20UpHeart

-------------


Objavio: antonija
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 08:48
Mari, ja nisam mogla vjerovati kad san vidjela, na jednoj biljci su tri boje! kako im je to uspjelo nemam pojma, sve sam zavirivala u korjen da vidim jesu li 3 biljke posađene skupa ali nisu jedna je, nevjerovatno!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Mari,5510
Datum objave: 11 Svibanj 2011 u 14:16
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

Mari, ja nisam mogla vjerovati kad san vidjela, na jednoj biljci su tri boje! kako im je to uspjelo nemam pojma, sve sam zavirivala u korjen da vidim jesu li 3 biljke posađene skupa ali nisu jedna je, nevjerovatno!

smile189nevjerojatnoClap, ipak ću se odlučiti za m.bels, jednom sam imala samo jednu biljku koja mi je propala, pa sam mislila da ona neće uspijevati na mom balkonu, a možda je ta baš bila neka zaražena otpočetka ili zato što joj nije pasalo drušvo s drugim biljkama


-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 11:49
Procvjetali mi dražesni zvončići:

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/moje_cvijece/25697.aspx">



-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: morena
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 10:55
Pozdrav svima!Molila bih savjet,prije desetak dana posadila sam million bells dvije sadnice različite boje u istu posudu.Prvih par dana lijepo su krenile a sad sam primjetila da bijela miruje i da listići postaju svjetliji skoro pa žuti.Zalijevam ih svaki drugi dan,zavisi od vrućune a prihranjujem jednom tjedno.Unaprijed hvalasmile169


Objavio: Olja
Datum objave: 22 Svibanj 2011 u 17:10
Morena,
sta ima novo sa  tvojim belsicama?kako su, da li su krenule?


Objavio: morena
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 07:25
 Olja ,nažalost baš i ne.Još miruju,prehranila sam ponovo,čini mi se da listovi manje žute ali nema pomaka u rastu.Cry


Objavio: dijana7566
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 13:51
Moj problem je vrlo sličan: imam tri belsića u tri sakaije stoje na istoj poziciji, ista prihrana ,ista zemlja kupljene na istom mjestu. Dvije su ok treća cvijeta ali svaki dan sve svjetlija. U čemu je štos nemam pojma


Objavio: Olja
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 15:30
Slikajte obe,da se vide,naci ce se neko da vam pomogne...da nije pre mokra zemlja...biljka koja nije u redu obicno ne kupi vodu iz zemlje pa je ona cesto pre vlazna pa i od toga hoce da bledi...


Objavio: morena
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 09:00
Evo mojih "bolesnih" belsicaCryRoza se još i nekako drži ali bijela nikako.Šta da napravim da im pomognem? http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/million_bells/26610.aspx">


Objavio: antonija
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 10:23
negdje san čitala da se njih treba prihranjivati sa tekućim željezom!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Olja
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 17:24
Ja bi ih morena za pocetak osisala ali tako da odseces sve zute tj.blede izdanke i to sa ziletom da ti rez bude sto finiji,mozda ces se preneraziti od moje ideje ali ja sam to vec radila i one posle bidu jos gusce.A i protiv bolesti bi ih valjalo tretirati...Samo gde je tu racunica?...dok kupis neki preparat jeftinije ti je da se castis novom belsicom a ova ako prezivi bice ti jos draza Wink.


Objavio: dijana7566
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 21:53
Moja lijepo cvijeta.Dohranjujem ju sa zeljezom pa opet izgleda blijedo:



ili se to meni čini?


Objavio: Olja
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 22:23
Lepo cveta ali jeste bleda..i to samo vrhovi...sta bi to moglo biti sa njom Unhappy?


Objavio: Pinus
Datum objave: 25 Svibanj 2011 u 11:27
Dijana i morena, predlažem vam da počnete svaki dan dva puta zalijevati - ujutro i navečer. Voda ne smije zaostajati u podmetaču ispod tegle. Jednom dnevno gnojite sa kompleksnim, dušikom bogatim gnojivom male koncentracije. Normalno, zvončići moraju rasti na sunčanom položaju. Kroz dva tjedna vaši zvončići će biti zeleni kao djetelina. Kada biljke dostignu svoj maksimalni habitus prebacite se na neko uravnoteženo gnojivo (N:P:K – približno iste vrijednosti)

Calibrachoa Calipetite, relativno novi hibrid. Po čemu se razlikuje od milion zvončića ? Rast mu je kompaktna, zbita, naraste u visinu do 30 cm i nešto više u širinu. Zbog svog niskog zbitog habitusa primjereniji je za vjetrovite lokacije.
Evo tri moje Calibrachoa Calipetite:


. . . .


Objavio: maso
Datum objave: 25 Svibanj 2011 u 11:32
Pinus, Pinus, ma kod tebe uvijek neke ljepotice :) Super su zvoncici, ove godine ih nisam uzela, ali iduce obavezno!


Objavio: morena
Datum objave: 25 Svibanj 2011 u 11:56
Pinus zvončići su ti prekrasni!!!!!!!!Hvala na savjetu,budem probala!


Objavio: Olja
Datum objave: 26 Svibanj 2011 u 21:38
http://imageshack.us/photo/my-images/96/photo2257.jpg/">
Evo i mojih lepotica Littletunija Red Star


Objavio: Olja
Datum objave: 26 Svibanj 2011 u 22:01
http://imageshack.us/photo/my-images/688/photo2256.jpg/">


A ova je vrlo sitna, zvonastih cvetica,vrlo gustog habitusa i vrlo otporna na udare vetra...i jos nesto...jako lepog mirisa..


Objavio: Pinus
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 07:46
Olja tvoji zvončići su za izložbu. Lijepo ih vidjeti ovako zdrave, pune cvijeća.

Napisala si da su otporni na vjetar i da lijepo mirišu. To je i kod mene dobitna kombinacija.


Objavio: morena
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 07:59
Olja bellsi su ti stvarno prekrasni!Tako guste i pune cvijeta još nisam vidjela!smile55


Objavio: Gricka
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 16:13
Cure bellsi su vam sve ljepši od ljepšeg. Ne znam za kojeg bih rekla da je naj. Ja svake godine odaberem jednu boju ili eventualno kombiniram više u jednoj posudi. Gustoću cvjetova postižem neprestanim otkidanjem ocvalih cvjetića. Ovogodišnji jednobojni su ovakvi: (višebojne ću staviti poslije malo je vruće vani- slični su tvojima Antonija)






Objavio: maso
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 20:27
Olja, sta reci..... premedeni su , pogotovo ovi satirani:)


Objavio: flover
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 21:51
pozdrav,i ja imam isti problem kao morana sa belsima,također primječujem da im žute listovi pri dnu svake grančice,ne na vrhu....zaljevam svaki dan i prihranjujem dva puta tjedno sa tekućim gnojivom za balkonsko cvijeće.........dopodne su više u hladu,a poslije podne je sunčano...pa vole sunce,zar ne?ali cvjetaju jako,samo im listovi žute.........ne znam što je...

-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: Olja
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 22:09
Hvala maso,i meni su satirani favoriti...a danas sam nabavila zutu ali intenzivno zutu belsicu...slikacu je sutra...

Flover,slikaj je da je vidimo,kad zuti pri zemlji moze da bude razlog da je prerasla posudu,ili da je zalivas dok je zemlj jos topla...treba sacekati da se zemlja ohladi pa tek onda i to po malo nikako presusenu biljku da zalijes obilno...


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 22:19
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:






ja bih rekao da ovo nije million bells.
 


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: flover
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 09:03

ja mislim da je to viseća surfinija,imam i ja dve iste takove kući.....



-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: flover
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 09:07
hvala na savjetu Olja,mislim  da je možda to u pitanju da ju zaljevam još dok je toplo,budem slikala pa stavila sliku.......a pored njih su surfinije,koje su ok i super zelene i puno cvatu,i sve u isto vrijeme zaljevam,ne znam????što je????

-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: keeka
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 09:51
Jesi sigurna da je to million bells, ne cini mi se tako, kao ni oni viseći ljubicasti da to nisu male petunije ili surfinije?



Objavio: keeka
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 09:53
Gricka, 99% sam sigurna da ti to nije million bells, ja sam ih  ove godine prodavala i to nije to, prije mi se cini da su to mini petunije ili surfinije



Objavio: Olja
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 13:30
I meni lici na mini petuije....imala sam takve....ali u svakom slucaju,vrlo su lepe i cvetne....Clap


Objavio: Gricka
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 14:09
Ne znam cure. Kad sam kupovala na placu prodavačica je rekla da su bellsi. Inače cvjetovi su maleni kao kod miješanih koje ću sada ići slikati. Ne znam možda i nisu bellsi...Hvala Olja.


Objavio: Gricka
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 14:36
Kod iste gospođe sam kupila te roskaste, ove žute:




Objavio: dijana7566
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 14:37
Pinus hvala na savjetu. Do sada sam zaljevala sa tekočim željezom svakih 10 dana i sa NPK7-3-6 ili NPK5,5-4,5-5
jednom tjedno.Zemlja je uvijek vlazna pa neki savjetuju da smanjim zaljevanje.Pazim da u podlošku nema vode. Na suncu je od jutra pa do 15h.


Objavio: Gricka
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 14:41
I nekoliko drugih boja




Objavio: milica7
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 15:18
Gricka, sve su lijepe, ne znam koja mi je ljepša.....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gricka
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 17:13
Hvala Milice7. I tvoji su prelijepi naročito onaj roza sa pink sredinom.smile78
Možda je onaj moj roskasti kao Pinusovi calibrachoa calipetite. Uistinu izgleda vrlo zgusnuto a još se ne vješa za razliku od ostalih.Question


Objavio: Olja
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 22:05
Gricka pa ti si ih 5 stavila zajedno?ima da budu kao suma kad se razrastu....sve su jako lepe Thumbs%20Up


Objavio: _Aurora_
Datum objave: 30 Svibanj 2011 u 14:33
Pozdrav svima!
Potaknuta vašim slikicama i tekstovima o njezi ovog cvijeća, zasadila sam i ja million bells prije nekih 3 tjedna. One koje sam postavila na stranu kuće gdje je od jutra pa do nekih 14 sati sunce, jako lijepo napreduju i nema nekih problema. Međutim, one koje sam postavila na stranu kuće gdje sunce dolazi tek oko podneva i ostaje do večeri, slabije napreduju i u zadnjih tjedan i pol dana su mi se dva posušila. I to praktički kroz noć. Na večer kad sam ih zalijevala je sve bilo super, a već drugi dan popodne su uvenule i do drugog dana se skroz osušile. Nemaju nematnika, korijen je zdrav, lišće nije prethodno požutilo...bez ikakvog znaka upozorenja. Biljčice koje su se posušile nisu zasađene u istoj tegli.
Molim vas savjet ako itko ima neko slično iskustvo....
Hvala!


Objavio: keeka
Datum objave: 31 Svibanj 2011 u 21:26
Gricka pa zar 5 komada u jednu,ma dovoljno ti je  samo 2 i trebas im dati vremena da narastu pa ces imati prekrasne poluduge grmiće.
Obavezno jednom tjedno prihranjuj.
I naravno obavezno slikaj napredak.


Objavio: Gricka
Datum objave: 01 Lipanj 2011 u 12:16
Znaš Keeka kod nas ti ima jedna narodna: šareno je i budali drago - ja tako volim
Inače zalijevam ja redovno, i prihranjujem također, ne brini. Hvala na savjetu.


Objavio: keeka
Datum objave: 01 Lipanj 2011 u 21:04
Hehehehhehe,  naravno Gricka Smile


Objavio: Pinus
Datum objave: 01 Lipanj 2011 u 22:34
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/calibrachoa_calipetite/27217.aspx">

Calibrachoa Calipetite, kako je sa teglama ? Plastične ili terakota ? U kojima bolje uspijevaju ?


Objavio: Gricka
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 11:10
Meni sve uspijevaju u plastičnim, visećim



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk