Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Nametnici u vrtu - kako ih se riješiti bez kemije

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj povrtnjak
Opis foruma: Moj vrt u povrću
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3379
Datum ispisa: 18 Travanj 2024 u 22:17
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Nametnici u vrtu - kako ih se riješiti bez kemije
Objavio: lastavica
Tema: Nametnici u vrtu - kako ih se riješiti bez kemije
Datum objave: 25 Svibanj 2009 u 00:25
Tko zna neki dobar prirodni recept za borbu protiv lisnih usiju na stablima jabuka?



Odgovori:
Objavio: manči
Datum objave: 25 Svibanj 2009 u 09:38
...mravi su napasti prave, oni nose biljne uši na "ispašu", a onda nešto od njih  koriste za prehranu ..... lukavo vrlo!....Geek


Objavio: lastavica
Datum objave: 29 Svibanj 2009 u 22:49
Gdje da nabavim marsejski sapun i zna li netko koristi li on i za borbu protiv neke druge gamadi osim lisnih usiju?


Objavio: monna-1
Datum objave: 03 Lipanj 2009 u 21:44
Mislim da će ova tema svima nama dobro doći u rješavanju nametnika u vrtu bez kemijskih sredstava.
 
Pišite koja sredstva koristite i protiv kojih nametnika.
 
Imam odmah i jedno pitanje:
 imam problem sa buhama na kupusu i kelju (vidjela sam nekoliko, male su, tamne i brzo skakuću). Ima li netko savjet kako ih se riješiti na prirodan način??


-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: Željka23
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 08:16

Meni su te buhe napale kineski kupus ,cvjetaču...Angry

To sam riješavala posipanjem drvenog ugljena po biljci ,i sve bilje špricam gnjojivom od koprive i preslice...
 
Od tada ih nema...
 
E šta je pomoglo nemam pojma ,bitno da ih nemam...
 
p.s.nadam se da sam barem malo pomogla!


Objavio: monna-1
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 09:22
Ok. drveni pepeo imam, samo me zanima dali se to možei kad je kišno vrijeme (trenutno kiša paducka), ili da bolje pričekam da se sve osuši od vlage?

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: Željka23
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 10:05

Ja sam posipavala ujutro i predveče kada je rosa da se uhvati za biljku ,tako da vjerojatno može i kada i kiša rominja...

Bitno je da ne pada jako ,da ne skine pepeo.


Objavio: xenia64
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 16:32
Već sam se nahvalila u temi o bobu ali nije loše ponoviti za one koji ne vole bob, crne uši su kod mene smazale ličinke zlatooke.Dakle, treba praviti skloništa za zlatooke pa nema uši na biljkama.


Objavio: hana
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 17:45
a kak napraviti sklonište za zlatooke? Možda glupo pitanje ali stvarno ne znam pa ako može info?


Objavio: kat.rea
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 18:02
Evo jedan zanimljiv članak o zlatookama
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacije/zlatooka_web.pdf - http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacije/zlatooka_web.pdf


Objavio: SilveK
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 22:38
Kat.rea, ovo je super članak. Znala sam tog kukca pod drugim imenom (ne mogu se sad sjetiti) i zna mi preživjeti na tavanu preko zime, a tamo ima dosta biljaka ne prezimljavanju, pa se nađe i pokoja biljna uš njima za prezimljavanjeTongue
Od kukaca pravi lovac na uši je i bubamara, pogotovo ličinke bubamare. Eve jedne odrasle u pohodu na uši:



Bubamare odlažu jajašca na naličje listova, a jajašca su ima jako slična jajašcima krumpirove zlatice, samo su malo manja i svjetlo žućkasta, a ličinke su plavkaste s žuto-narančastim pjegama - nadam se da bum i to uskoro ulovila fotićemEmbarrassed Bubamare privlači u vrt cvijeće, pogotovo cinije, lavanda, a primjetila sam da jako vole biti i na kamilici.


Objavio: monna-1
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 15:19
Zaprašila sam kupus i cvjetaču drvenim pepeolom, sad čekam rezultate...

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: osbourne
Datum objave: 06 Lipanj 2009 u 20:57
buhač je navodno najjači prirodni insekticid koji nimalo ne steti ljudskom organizmu. http://www.decora.hr - www.decora.hr ga nudi po cijeni 14kn! isplati se!


Objavio: hana
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 09:22
Kako se riješiti mrava u povrtnjaku?

 Ne mislim istrijebiti nego da ih ima u nekim normalnim okvirima, kod mene cijela invazija a prekopavam i zalijevam, ne može se reći da zanemarujem vrt pa imaju gdje biti. Ali već ih mi ih je dosta


Objavio: OTOK
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 13:12
Na mojoj mandarini primjetila sam da su se listovi umotali, od vrha prema stapci. Odmotala sam ih i bili su puni sitnih bijelih uši.
Drugi dan su svi ti listovi bili krcati mrava, a sada više nema mrava ali ni ušiju. Očito su ih mravi pojeli. Listići se ponovno odmotavaju.


Objavio: osbourne
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 18:10
uglavnom mravi stimuliraju usi koje onda izlucuju vosak koji je mravima koristan.... a zasto su oboje nestali....cudno..??



Objavio: SilveK
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 22:56
Već sam na par mjesta napisala, ali nije naodmet i ovdje - mravi si uzgajaju uši i "muzu ih" - uši izlučuju nektar koji mravi jedu, ako malo pogledate po biljkama, vidjeti ćete kako si mravi raspoređuju uši po biljci, a stimuliranjem odnosno nježnim glađenjem uši ona izlučuje više nektara - obožavam dokumentarce Davida Attenburga (tak nekak) Tongue Primjetila sam da neke biljke, uši i mravi idu skupa u paketu: gdje imate bijeli stolisnik (vulgaris) - tamo ćete sigurno uskoro imati i mravinjak, a mravi će imati i svoju farmu uši. Nezaobilazno napadaju i bob i kamilicu, a ove sam ih godine primjetila puno i na makovima i dalijama. Postoji sredstvo na bazi buhača oje uspješno suzbija uši, a onda se povuku i mravi, ali uši uglavnom gnječim, nakon par gnječenja i mravi odustanu na toj biljci.
Postoje biljke koje mravi ne vole - lavanda (mada sam primjetila mravinjak i u blizini lavande Confused) , paprat - posaditi ju po vrtu, malčirati njome ( i lišćem rajčice) i prskati juhom od paprati, mažuran i majčina dušica, te prskati juhom od pravog pelina. Međutim, mravi imaju i svoju korisno ulogu u eko sustavu, problem s njima je kad je prava najezda. Ja zapravo znam prekopati mravinjak - ne zato jer mi smetaju mravi, nego ako su mi na putu LOL Svjesna sam činjenice da ih se je rješiti nemoguće, pa se trudim nekako napraviti suživot u vrtu - ali stolisnik čupam iz vrta, tu im je glavno uporište.


Objavio: SilveK
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 22:59
Otok, te bijele uši su pravi napast - mislim da se zovu štitasti moljac, jedne su mi godine napravile pravu najezdu na voćkama. O njima tj o njihovom životnom cilkusu nažalost zasad neznam ništa, osim da odlažu jajašca na poleđini listova - bijele točkice i da kao i ostale uši sišu sok biljkama. Često mi znaju napasti kućne biljke i jako ih se teško rješiti - tuširam biljke i perem krpicom naličje listova da skinem jajašca.


Objavio: hana
Datum objave: 09 Lipanj 2009 u 08:02
Silvek hvala puno, ali ja imam mravinjaka kud zapiknem motiku, na obrađenim gredicama. Ne po travi za tam mi je jasno da ih ima ali ovdje se i okopava i zalijeva ali nikak ih se riješiti.O lavandi su priče, imam ju u vrtu i kak veliš pored nje mravinjak


Objavio: vrazicak
Datum objave: 09 Lipanj 2009 u 11:53
Pozdrav,
 
Ovo smece mi jede cvijet pomidora. Stavio kante s vodom u kojima se utapaju, ali ne dovoljno Wink
Ima li neka bolja - djelotvornija ideja. Za zute ploce su preteski i ne lijepa se. Na boduliji ih zovemo misionari. Ima li kakav drugi naziv da proguglam.
 
http://img10.imageshack.us/img10/536/smece.jpg - http://img10.imageshack.us/img10/536/smece.jpg


Objavio: SilveK
Datum objave: 09 Lipanj 2009 u 23:21
Nažalost, ove kukce znam samo po izgledu, nisam još imala najezdu njih. Češće ih viđam posvud najesen.


Objavio: osbourne
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 22:16
iskreno i bez uvrede ali sumnjam da usi luče nektar..jer to je sok kojeg biljke proizvode ne.....?
koliko sam ja citao i ucio rijec je o vosku
 


Objavio: SilveK
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 22:30
Budem istražila, meni je ostalo u sjećanju nektar, jer ga uši i sišu iz biljaka, a sjećam se iz dokumentarca da mravi to piju i da to obožavaju. Ali evo, ne tvrdim to 100%, bum malo potražila po netu pa javimSmile


Objavio: SilveK
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 22:36
Nije nektar nego medna rosa, bila sam blizuSmile
Evo super teksta:

http://www.hzpss.hr/adminmax/File/e_preporuke/2009_05_05_Lisne_usi.pdf - http://www.hzpss.hr/adminmax/File/e_preporuke/2009_05_05_Lisne_usi.pdf


Objavio: keeka
Datum objave: 14 Lipanj 2009 u 18:43
Pozdrav, imam  cherry rajcice za balkonu i neke bubic su mi pocele gristi listove jel zna netko kako da ih se rijesim?


Objavio: sandrizmo
Datum objave: 21 Srpanj 2009 u 18:33
Jedna gospođa ima najezdu crva u vrtu koji su joj pregrizli stabljike paprike i tko zna čega sve još. Bijele su boje, mesnati i debeli, podzemni.
Kako ih se riješiti?


Objavio: osbourne
Datum objave: 14 Rujan 2009 u 16:36
keeka: spricaj slankastom vodom ili potopi koprivu jedan dan i tom vodom spricaj bilje.

sandrizmo...to su po opisu grčice nekih kornjaša, hrušteva, zlatnih mari ili tko zna.
kako se boriti protiv njih a ne prekopavati- neznam.


Objavio: chiarita2
Datum objave: 12 Listopad 2009 u 11:48
a što sa voluharicama??? ispod stelje ij je mali milion?


Objavio: SilveK
Datum objave: 12 Listopad 2009 u 22:02
Ma i bez stelje, gdje njima paše one kopaju LOL
Rješenja:
 - dobra mačka (ja takvu još nisam imala Big%20smile),
- posađena čičoka negdje dalje od vrta da ih ona privuče tamo - čičoku obožavaju - i to imam, svejedno su i na vrtu,
- zabiti metalnu motku u zemlju i par puta ju dobro maznuti čekićem - probala i odustala, neda mi se svaki dan nabivati čekićem po vrtu LOL
- prekopavati svako malo za njima - tj. njihove tunele - treba i za to naći vremena i malo je teže dok sve raste na vrtu
....
uglavnom, ja sam odustala...pojele su mi pola krumpira, načele i mrkvu, al dobro, nekaj je i ostalo za meneLOL


Objavio: osbourne
Datum objave: 19 Listopad 2009 u 13:58
čitao sam da krtice mrze miris sirutke pa  mozda djeluje i za rovke....

odrezana boca ga grlom u zemlji ih tjera jer gibanje zraka proizvodi njima neugodan zvuk....

inače rovke i krtice su znak da u zemlji ima dosta nametnika, žilogriza i raznih kornjaševih grčica!
dobro je ako se orjentiraju na njih, a ne na povrće....


Objavio: Silvestra
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 22:28
Pomagajte,imam od lani sjeme žutih mahuna i poludila sam kad sam vidla da su mi žišci izbušili rupe po sjemenu.Pitanje glasi:da li će to sjeme isklijati i kako se tih žižaka rješiti da mi na godinu opet ne požderu sjeme.Jedna starija susjeda je rekla da to ovisi o zemlji i kakva je godina,ali meni to ne drži vodu i još je rekla da bi sjeme na jesen trebalo staviti u zamrzivač,to mi je tek blesavo kak će nešto isklijati ako je promrzlo.smile143


Objavio: osbourne
Datum objave: 29 Travanj 2011 u 13:46
ja sam svoje zaraženo smeje žišcima očistio zrno po zrno, sve sam mekane i izbušene sjemenke spalio. ostale stavio u bocu i u frižider i neki dan su posađane. ja probušeno sjeme u vrt nebih unosio..


Objavio: Silvestra
Datum objave: 03 Svibanj 2011 u 20:02
Osbourne,hvala Ti na savjetu,a bilo bi dobro da se netko još javi sa svojim mišljenjem i iskustvom...smile143


Objavio: jadranka4
Datum objave: 06 Rujan 2011 u 12:54
Primjetila na mrkvi i peršinu, tamo gdje peteljka lista izlazi iz korjena puno sitnih, sitnih bijelih uši (?). Ne znam što to je, a mrkva i peršin su jako slabi, čak je i list oskudan. Molim za pomoć!!!
Sada sam pročitala i gornje postove - Silvestra, sad je već kasno, ali i ja sam čula da sjeme ide u zamrzivač da se obrani od žižaka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 14:31
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Osbourne,hvala Ti na savjetu,a bilo bi dobro da se netko još javi sa svojim mišljenjem i iskustvom...[IMG]smileys/emot27.gif" align="absmiddle" alt="smile143" />




Ja svoje sjemenke mahunarki,čim se dobro prosuše dok ih treba spremiti dobro pospem crnim mljevenim biberom,stavim zrele grančice bosiljka,mente,ili jednostavno orahov list,vjerujte mi izbušenog zrna nema baš mnogo i što je najvažnije dobro se očuva za narednu sezonu.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 14:40
Originalno poslano od člana jadranka4 jadranka4 napisao:

Primjetila na mrkvi i peršinu, tamo gdje peteljka lista izlazi iz korjena puno sitnih, sitnih bijelih uši (?). Ne znam što to je, a mrkva i peršin su jako slabi, čak je i list oskudan. Molim za pomoć!!!
Sada sam pročitala i gornje postove - Silvestra, sad je već kasno, ali i ja sam čula da sjeme ide u zamrzivač da se obrani od žižaka.

jadranka,mislim da se radi o lukovoj muhi,ona najčešće zarazi mrkvu,pa i peršin,ja bih na tvom mjestu sve lišće potrgala i uništila,ne moraš se bojati,istjerat će novo i zdravije.Imala sam takvo nešto i čim bi se zarazilo sve bih potrgala i uništila,poslije se sve lijepo oporavilo i istjeralo zdravo lišće.A možda se radi i o štitastim ušima,onda će ti sve postati ljepljivo ako odmah ne reagiraš i ne potrgaš sve lišće,postupak je isti,osim ako ne želiš špricati nekim preparatom za to.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 14:49
Originalno poslano od člana sandrizmo sandrizmo napisao:

Jedna gospođa ima najezdu crva u vrtu koji su joj pregrizli stabljike paprike i tko zna čega sve još. Bijele su boje, mesnati i debeli, podzemni.
Kako ih se riješiti?

Ovdje se vjerojatno radi o crvima zvanim Pipa,isključivo i jako često napadaju stabljike paprike,doslovce pregrizu korijen ili stabljiku i odu dalje,znam za njih jer sam baš iz kraja poznatog po velikim proizvođačima paprike (nažalost otišlo u prošlost)ostali su samo nazivi (Put paprike) tek toliko ako koji stranac slučajno zaluta da zna da se tuda nekad naveliko vozila i prodavala paprika.Kako se riješiti tih crva,to ne bih znala,nisam Hvala Bogu imala prilike sresti se s tim problemom.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: jadranka4
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 15:49
Monstera, hvala na savjetu. Sad sam pogledala i umjesto uši našla sam male bijele crviće, dužine cca 1cm i debljine oko 1mm. Ne znam što je to i što ću poduzeti. Možda ništa, čekam zimu.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 16:10
Da sad sam sigurna,radi se o lukovoj muhi,ona zapljuje lišće,nakon čega se razvijaju takvi crvići,isto ako si nekad vidila kad muha zapljuje meso,to ti je nešto slično,izlegnu se crvići koji dalje napadaju biljku,nažalost sad je prekasno bilo što poduzimati.Negdje sam čitala da je dobro u blizinu posaditi biljke koje odbijaju lukovu muhu,kao kadifice,dragoljube,bosiljak i još mnoge druge biljke koje mogu biti prijatelji susjednom povrću da mu ne naštete,a da mu budu korisne jer svojim mirisom tjeraju štetočine iz blizine biljaka koje žele napasti,naročito je to dobro protiv lukove muhe,a možeš stavljati i ako ti se da one posebne propusne tkanine koje možeš kupiti u svim poljoapotekama.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: jadranka4
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 22:35
Na toj gredici doista sam imala posađen češnjak uz mrkvu i peršin. Znači ta lukova muha  mi se sad uvalila na peršin i mrkvu i čeka svojih pet minuta da opet napadna češnjak (bio je zdrav ili ja možda nisam primjetila). Iduće godine ide na drugu gredicu pa se nadam da ću tako rješiti problem.smile192


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 23:06
Ne, srećom,neće ti napasti češnjak,ja mislim da njega neće napasti nikakve štetočine,ja ga imam već nekoliko godina,uvjek je zdrav,ništa ga ne napada,ne sviđa im se niti miris niti okus češnjaka.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: osbourne
Datum objave: 13 Listopad 2011 u 19:19
pokušajte sada prekopati na grubo mjesto gdje su se crvi javljali pa možda ih dio ugine i zaledi se. ali ne dok je još toplo da se opet ne ukopaju već kad zahladi


Objavio: jadranka4
Datum objave: 15 Listopad 2011 u 22:43
Hvala na savjetima. Idući vikend ću obraditi dotičnu gredicu. Danas sam počupala sve rajčice i paprike(još su cvjetale), vilama za štihanje prorahlila, pognojila i bacila malo kvarcnog pijeska (tlo mi je ilovasto, valjda nisam pogriješila) te malčirala. U zemlji nisam vidjela nikakve živine koje bi naštetile, samo nekoliko glisti ( hura ).


Objavio: monstera
Datum objave: 16 Listopad 2011 u 19:09
Ja mislim da nemaš s čime pogriješiti.Ja imam isto jako ilovasto tlo,ali mislim da ima i neke primjese pijeska,jer i dok je suša kod mene se biljke dobro nose s time,ima uvjek dovoljno vlage u tlu.Mislim da nisi ništa pogriješila.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: azriela
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 08:11
mi smo prošle godine špricali samo koprivom i preslicom i stvarno nikakve gamadi nije bilo..pomagale su nam bubamare:)

-------------
dosadna ko tekut


Objavio: Medvjed34
Datum objave: 07 Lipanj 2012 u 13:29
Pozdrav svima.
Dakle ovako, ako koristite Buhač, njime ćete potamaniti i sve korisne kukce jer on ne bira i ubija sve!
Nema dugo napravio sam raspršivač s češnjakom, ali nekako mi se ne čini baš djelotvoran. Navodno bi trebao koristiti protiv biljnih uši i puževa. Doduše, puževe ne srećem više po vrtu pa možda protiv njih i djeluje :).

Raspršivač s češnjakom
- pomiješati 90g nasjeckanog češnjaka s 2 žličice biljnog ulja, ostaviti 48h
- otopiti 30g naribanog sapuna u 600 ml tople vode te dodati u češnjak (sapun bi trebao biti prirodan, bez dodataka parfema i služi isključivo kao emulgator)
- filtrirati i spremiti u zatvorenu plastičnu ili staklenu posudu
- prije upotrebe razrijediti s vodom u omjeru 1:99, po potrebi se može koristit i jača otopina

A jučer sam napravio raspršivač s eukaliptusom pa ćemo vidjet kako on djeluje.

Eukaliptus raspršivač
- koristi 2% otopinu eukaliptusovog ulja u vodi, s malo deterdženta (kao emulgator)

Danas ujutro je pošricana mlada jabuka koju su napale lisne uši i čini se da ih je već sada manje. Mravi su se udaljili s nje i gore nema više niti jednog :).

A kad smo kod mrava, navodno bi ih trebao jako dobro riješiti prašak za pecivo. Trebalo bi posipati mravinjak sa malo navedenog i navodno im je to jako smrtonosno... Probat ću pa javim jer ih "fala bogu" ima posvuda.

-------------
Živi svaki dan kao da ti je prvi


Objavio: anabistrica
Datum objave: 10 Srpanj 2012 u 22:52
Medo, hvala ti za recepte. Isprobala sam ovaj s eukaliptusovim uljem i štima. Na par mahuna su mi se pojavile crne uši i naravno mravi. Napravila sam pripravak po tvojoj uputi i pošpricala uši, a nakon dva dana oprala mlazom vode. I, mahune su spašene. smile79

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: d.i.n.a.
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 10:00
Evo, naletjeh na članak pa ako nekog zanima možda ima nekaj novo...
 
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/eko-zashtita-biljaka/ - http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/eko-zashtita-biljaka/


-------------
Tena 28.3.2010


Objavio: OSica
Datum objave: 14 Prosinac 2012 u 12:01
Jako dobar članak,iduće godine ću to isprobati..


Objavio: cvetlin
Datum objave: 20 Ožujak 2013 u 12:51
negdje sam pročitala da se gredica posađena lukom posipa sa šećerom i da nema lukove muhe..naravno postupak ponoviti poslije kiše..bum i to probala


Objavio: bunarićka
Datum objave: 24 Ožujak 2013 u 10:12
molim iskusne da mi kažu je li provjerena informacija da kamilica zasađena između krumpira odbija krumpirovu zlaticu?
ako imate i bilo koji drugi tip & tricks protiv zlatice, rado ću vas poslušati...


Objavio: OSica
Datum objave: 24 Ožujak 2013 u 17:20
bunarička,pročitala sam negdje da cvijet od bazge treba namočiti 24h i time pošpricati krumpir,miris ih tjera s krumpira


Objavio: bunarićka
Datum objave: 25 Ožujak 2013 u 10:49
evo, to je super podatak, hvala
međutim ovo s kamilicom bi zapravo trebalo spriječiti POJAVU zlatice - to mi je nekako zahvalnija opcija, znači da se uopće ne pojavljuju...


Objavio: OSica
Datum objave: 25 Ožujak 2013 u 15:35
Znam,samo kamilica je jako agresivna,ako ju jednom posiješ ne možeš je se riješiti.


Objavio: tanja j
Datum objave: 27 Ožujak 2013 u 08:23
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

bunarička,pročitala sam negdje da cvijet od bazge treba namočiti 24h i time pošpricati krumpir,miris ih tjera s krumpira


Osice, koliko kg cvijeta u koliko lit vode?

-------------
Lika u srcu!!!


Objavio: OSica
Datum objave: 27 Ožujak 2013 u 14:28
Bio vrtlari koriste bazgu,to sam pročitala,nisam zapamtila ali mislim da bi jača koncentracija bila bolja a nije štetna za krumpir.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk