Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Bakopa – Bacopa Cabana

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=348
Datum ispisa: 20 Travanj 2024 u 05:25
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Bakopa – Bacopa Cabana
Objavio: Mihaela
Tema: Bakopa – Bacopa Cabana
Datum objave: 09 Kolovoz 2007 u 10:32
 
Bakopa%20–%20lat.%20Bacopa%20Cabana
Bakopa – lat. Bacopa Cabana

Bakopa je puzava tj. viseća ljetnica., koja se spušta niz cvijetnjake poput zeleno-bijelog slapa i izrazito se ističe tijekom ljeta na balkonima i visećim posudama.  Naraste dužine otprilike 50 – 80 cm i imati bezbroj malenih sitnih cvjetića koji nisu veći od jedan centimetar. Cvijet se sastoji od pet malenih latica koje su stisnute okolo žutog srca cvijeta.  Listovi su isto tako maleni i sitni, okrugli sa maleno i sitno nazubljeni na vrhovima.

 Biljka se razmnožava sjemenom u rano proljeće, a ukoliko kupujete gotovu sadnicu od cvjećara tada ju posadite bakopaplava.jpgtijekom 4., 5. i krajnje vrijeme 6.mjeseca. U bogatu,rahlu, humusnu zemlju i smjestite je na sunčano, polu-sunčano mjesto. Jer tamo će najbolje uspijevati i doći će do najboljeg izražaja.

Bakopa cvijeta tijekom cijelog ljeta do kasne jeseni tj. dok ne dođe mraz i velike hladnoće, ona će skroz bez prestanka stvarati na tisuće malenih bijeli ili svijetlo plavih (ovisno o vrsti koju ste posadili) cvjetića. Naravno da bi se to ostvarilo potrebna joj je malena i pomoć.

Treba je zalijevati redovito i tijekom ljeta treba pripaziti da se biljka ne zasuši jer će tada izostati cvjetovi na tjedan do dva dana. Ali ne smije biljka ni stalno biti u vlagi jer će to dovesti do truljenja korijenja, i  same biljke. Tako da polijevate tek kada se sasuši gornji dio zemlje u kojoj se nalazi.

bakopaaa.jpg Prihranjivanje tijekom cvjetajućeg razdoblja treba činiti svakih 14 dana, tekućim gnojivom za cvjetnice. Koje se može nabaviti u svakoj poljoprivrednoj ljekarni te vrtnim centrima i sl. prodavaonicama.

Iznimno je lijepa i u kombinaciji s drugim cvijećem kao što su: verbena, surfinija, grmolikom pelargonijom, gomoljastom puzavom begonijom i sl. vrstama.

Iako biljka nije zahtjevna za održavanje i lako ju je uzgojiti u predivni vrtni cvijet, vrlo često ju znaju napasti bijele mušice. Dok druge bolesti su vrlo rijetke kod Bakope.

 
 
 
--------------------------
 
Ja ih obozavam i svake godine sadim.Sad me zanima da li im se moze kako uzeti sjeme da ih sama zasadim u proljece a ne svake godine kupujem ispocetka.Probala sam ih cak i sacuvati preko zime ali onda ne budu vise lijepe,odrvene dosta,slabo rastu i cvjetaju.



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 09 Kolovoz 2007 u 11:55
Navodno ima sjeme,sad ga samo ti trebaš naći.A isto tako,navodno,se može i razmnožiti reznicama.E sad,ništa te ne košta ako probaš reznicamaWink


Objavio: Mihaela
Datum objave: 09 Kolovoz 2007 u 12:01
Bas cu danas probati bolje pogledati za sjeme,vec sam jednom gledala ali sve je tak sitno i nis nisam nasla a mozda je i bilo prerano.A ak ne nadem onda pretpostavljam reznicama.Znaci opet bi ih trebala ostaviti preko zime i onda na proljece raditi reznice?


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Kolovoz 2007 u 13:46
Čuj,meni je logično da reznicu uzimaš sada  ili do jeseni najkasnije.Isto ko kod pelargonija i sl.Tako ćeš u proljeće imati svoje mlade.Wink


Objavio: Mihaela
Datum objave: 09 Kolovoz 2007 u 13:50
imas pravo


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Kolovoz 2007 u 13:54
Probaj pa ćeš vidjeti.Sad idem saditi hibiscuse.Došli suuuuuuHug


Objavio: Mihaela
Datum objave: 09 Kolovoz 2007 u 14:17
Mrak!Imas fitohormon?Pise tamo da mora ici obavezno za poludrvenaste biljke tak da cu ja u kupovinu.Ak ti se bude dalo slikaj nam malo proces pa da pratimo i navijamo tu smiley_102I naravno ja cekam da mi napravis reznice od svojihsmiley4


Objavio: nadglednik
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 11:04
Bok,ja sam nova u forumu a i u cviječu.Još neznam sve nazive pa bi mi jako pomogle slike.Može jedna od bakope?smile138


Objavio: frida
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 11:42
imas pod slike cvijeća..prelistaj malo...


Objavio: frida
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 11:43
cvijeće foto, pa 27 str.


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 12:30
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=56&PN=9 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=56&PN=9
Tu malo prolistaj negdje na polovici je Dina stavila sliku bacope(ono prvo sa bijelim cvjetićima)
I dobro nam došla Nagdlednicesmile73


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 20:41
jel to ovo:
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=213&u=11609437">

-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 00:02
Dalmax, pogledaj moju slikicu ovdje:  http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=56&PN=21 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=56&PN=21

U žardinjeri su maćuhica i bakopa!!! Ja je ove godine opet uzimam, ali svih nijansi!!! Wink Slikano isti dan kad i objavljeno!!! smile79

P.S. Imala sam ih i u vrtu, ali nikad se nisu tako bujno rascvjetale!!!


Objavio: lana2
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 12:22
Dalmax ovo je bakopa slikana u rujnu prošle godine na mojoj lođi, cvjetala je do polovine prosinca
 


Objavio: Sunburst
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 10:42

bakope se bez problema razmnožavaju reznicama, a još je najlakše povaljenicama.

Dio grančice koju želite razmnožiti prekrijete tankim slojem zemlje. Nakon 2-3 tjedna, pod zemljom će izrasti korjenčići. Odrežite škarama za lozu i grančicu posadite zasebno. Ja sam tako već puno puta razmnožavala.
 
Prošlogodišnje su mi se smrzle, pa ove godine opet moram kupiti, ali već dvije godine sam imala svoje bakope uzgojene iz vlastitih povaljenica.
 
ovo je slika mojih bakopa, koje su posađene u betonskom "valovu" koji ide oko verande.
http://hotimg12.fotki.com/p/a/89_201/182_35/DSCN0888-vi.jpg">


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 11:09
Ja ih još uvijek svake godine kupim.Prošle godine sam neke roze i plave kupila.Nisam ih baš često vidjela.Svuda su večinom bijele.


Objavio: dina
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 17:55
ja cu i ove godine da je kupim posto prosle nisam uspjela da je sacuvam

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: lana_1
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 06:56
Originalno poslano od člana Sunburst Sunburst napisao:

bakope se bez problema razmnožavaju reznicama, a još je najlakše povaljenicama.


Dio grančice koju želite razmnožiti prekrijete tankim slojem zemlje. Nakon 2-3 tjedna, pod zemljom će izrasti korjenčići. Odrežite škarama za lozu i grančicu posadite zasebno. Ja sam tako već puno puta razmnožavala.


Prošlogodišnje su mi se smrzle, pa ove godine opet moram kupiti, ali već dvije godine sam imala svoje bakope uzgojene iz vlastitih povaljenica.


ovo je slika mojih bakopa, koje su posađene u betonskom "valovu" koji ide oko verande.

http://hotimg12.fotki.com/p/a/89_201/182_35/DSCN0888-vi.jpg - [IMG - http://hotimg12.fotki.com/a/89_201/182_35/DSCN0888-vi.jpg" />



ja malo loše kužim pa mi nije jasan ovaj dio ...odrežite škarama... jel se misli na taj novonastali korjen ili granu i što s njima tada


Objavio: Sensa
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 20:50
Lana2, Sunburst predivne su.


Objavio: administrator
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 23:06
Lana pustiš jednu granmu i dio na sredini zatrpas sa malo zemlje... kada biljka pusti korjenje, odrežeš tu granu na djelu između matične biljke i tog korijena. i tada grančicu sa korjenom posadiš na novo mjesto...
 
 
Recimo to ovako:
0000 je biljka bacopa,
 -------------- je grana bacope,
 //        je mjesto koje je zatrpano i gdje je biljka pustila novo korjenje.
 
00000--------//--------------- biljka prije rezanja
 
 
0000----       --//--------------  biljku prezemo između korjena i maticne biljke
 
 
nadam se da se kuzi sta sam zelio objasniti


Objavio: mimar
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 08:32
Admine smile96, e  ovo je objasnjenje! Sve smo ukapirali!!!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: shasha
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 09:24
Zanimljivo objašnjenjesmile141
Ja sam skužila šta je"slikar" htio reći,a to je bitno.
No ipak je način prikaza najzanimljiviji,i vjerojatno najoriginalnijismile120


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 11:21
nije mi se dalo tako crtati u nekom programu pa mi se ovako ucinilo lakše i nadam se da se kuži na sta sam mislio


Objavio: Sensa
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:37
Evo i moje skromne bacope u visecoj korpi. O kako izgleda malena u odnosu na vase u zardinjerama. Puno je volim.


Evo i Jadranske lepotice sa njom. Latinsko ime joj je Aptenia cordifolia.



Objavio: ines
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:41
Jao predivna je.
Imala sam je prošle godine u visećim košarama, ali mislila sam da je jednogodišnja biljka pa sam je u jesen bacila Confused 
smile42


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:58
Sensa jesu li to ovogodišnje slike!????
 
Jer stvarno su u oblicnom stanju za ovo doba goine!!!!


Objavio: Sensa
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 12:34
Administrator, da to je slika od juce i obecavam malo vise sam preterala sa velicinom obecavam sledeci put kad nesto uslikam, smanjujem i saljem.
Od bacope sam odlomila dve male grancice i evo rastu i one prvo su bile u tegli sa vodom a sada su u zemlji, slikacu kad one puste neke nove grancice.


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 14:47
Stvarno su predivvne i jako velike za ovo doba godine.... i jos tako lijepo cvatu!!!!
 
 
ps. Slke neka budu najbolje tu negdje oko 600 x 400


Objavio: proljeće
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 15:37
Prelijepe su, ove godine ih i ja sadim i jedva čekam!!!smile79


Objavio: stephanotis
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 13:32
Bacope obožavam, ali da li one vole puno sunca. Jaaaaaaako puno južnog sunca? Baš bi ih voljela imati na balkonu, ali mislim da im je prevruće...


Objavio: proljeće
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 15:15

Ja sam čula da mogu na sunce, zato ću ih i kupiti jer mi je terasa na južnoj strani koja je paklena!!!



Objavio: stephanotis
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 15:45
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Ja sam čula da mogu na sunce, zato ću ih i kupiti jer mi je terasa na južnoj strani koja je paklena!!!

E onda ću i ja. Smile Vidjet ćemo da li će preživjeti. Nadam se da hoće jer ih stvarno jako volim.


Objavio: administrator
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 16:58
MOgu na sunce slobodno!!!!
 
Upravo me je jedna danas gospođa pitala kada ce biti u prodjai Bacope jer joj jedino moze opstati na suncu!
 
tako da i iz iskustva kupaca znam da može!!!


Objavio: frida
Datum objave: 01 Travanj 2008 u 00:01
 a kad ce bit za kupiti je?  Ja nikako doći do tog cvijeta...Bilo je nekih pokusaja pelcanja jesenas, ali nije uspjelo...a bila je i ona sitnih, sitnih cvjetova, a ja bih ipak onu malo krupnijih cvjetića...

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 01 Travanj 2008 u 08:22
Ja kupila u subotu, a sada početkom travnja će već  biti u ponudi, već sam pitala i za lobelije, jer su mi prelijepe.Sve počinje sada u travnju, uživajte!!!smile64


Objavio: frida
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 23:51
juhuuu,juhuhuuu...imam je !!! veceras nasla u jednoj cvjecarni...
sutra stavim slikicu...


-------------


Objavio: manči
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 00:30
Izgleda da sam i ja kupila bakopu ili možda saxifragu.
Gore desno, da li je to bakopa????


Objavio: primorka
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 09:09
Ako se ne varam, je bacopa.


Objavio: administrator
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 13:56
je bacopa... surfinia... i tapien


Objavio: manči
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 20:21
Tapien???
Dole desno ljubičasto??Confused


Objavio: andrea01
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 20:30


Ovo sam jučer nabavila... predivna biljčica!
Admine, jeli ti tapien zoveš ljubičastu verbenu sa mančine slike? Meni izgleda kao verbena! Cry


Objavio: administrator
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 21:03
tapijen je jedna vrta verbene, slicna je jako verbeni ali ima drugaciji list i cvijet... iako vrlo slicna opet razlicita....
 
verbena je tvrđa i kruta dok tapijen ima mekse i njeznije grane.. i izgleda kao da kipi iz posude...


Objavio: gioiaa
Datum objave: 13 Travanj 2008 u 20:33
obradovala sam sebe sa jednom bacopom, dvoumila sam se izmedju one sa krupnim cvetovima ili sa sitnim.Prodavac me ubedio da sitna bolje cveta.


Objavio: administrator
Datum objave: 13 Travanj 2008 u 20:48
cvijeta i jedna i druga kao blesava!!!


Objavio: frida
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 09:32
evo i obećane slike


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 10:26
Baš si mislim kako bi pomješane plava i bijela bile pun pogodak!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: administrator
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 20:44
ja sam imao i bijelu i plavu za prodaju ... ali sam plavu izbacio iz ponude.
 
Jednosatavno ne znam zasto ali ljudi kada naviknu na cvijet vise ne zele mjenjati. I tako je bijela bacopa, bacopa   i gotovo.... plava bacopa nije bacopa i ne kupuje se tako.
 
Isli slucaj sam imao i sa  salvijama... crvena salvija je salvija... ali ljubicasta, narančasta i bijela ne dolazi u obzir...


Objavio: xenia64
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 11:21
Upravo sam došla s tržnice, malo sam pomagala kumi u prodaji. Ove godine ljudi kao ludi traže bacopu. I sve bijelo. A prošle smo jedva utopili predivne bijele vodenike.Valjda i kod cvijeća ima moda.


Objavio: lana2
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 14:06
ja danas na tržnici našla bijelu bakopu s krupnijim cvjetovima, kaže mi prodavač da je to novi hidrid koji su tek prvi put imali prošle godine. Biljka je ista samo je cvijet duplo veći, baš slatko izgleda


Objavio: proljeće
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 15:39
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=91&u=12174108">
ovako je izgledala kada sam je kupila
 
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=92&u=12174108">
 
a sada je već malo narasla.


Objavio: mismali
Datum objave: 22 Travanj 2008 u 21:22
Da postoje dvije vrste. Jedna opcenito ima veci cvijet i listice (rijec je o milimetrima) to je ta nova vrsta na trzistu  a druga je sitnija i cini mi se da su njeni listici svjeze zelene boje dok ova druga je malo dlakavija! Tongue
 
Meni se osobno vise svidja ova stara klasicna bakopa s sitnijim cvjeticima!


-------------
Svijet je lopta šarena!


Objavio: iris
Datum objave: 22 Travanj 2008 u 22:01
moja je sa sitnim cvjetićima
jako lijepo cvjeta ali primjetila sam da joj neki listići žute Confused
jel netko zna šta bi to moglo biti ?


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Svibanj 2008 u 20:21
Danas sam na izložbi vidjela(a nisam je kupila,koji karakter) neku "slonovsku" bacopu.Ok,nije baš tak veliki cvijet no sigurno je barem duplo veći od običnog.Uglavnom,ja još nikad nisam vidjela tako veliku bacopu.Skidam slike pa kad ju nađem stavim je tu.


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Svibanj 2008 u 20:33


Objavio: lana2
Datum objave: 10 Svibanj 2008 u 22:15
ove godine sam i ja prvi puta kupila novi hibrid bakope, cvijet je dosta veći od obične i cvat je gušći
 
 
 


Objavio: lana2
Datum objave: 12 Svibanj 2008 u 20:06


Objavio: manči
Datum objave: 12 Svibanj 2008 u 21:42

Moja bakopa napreduje ali su joj listovi poćeli svijetliti. Dodala sam 2 puta prihranu ( 1 put sedmično ).

Što sad hoće??  Željeza??Confused


Objavio: lana2
Datum objave: 12 Svibanj 2008 u 21:47
Manči bakopa baš nije zahtjevna, kad joj ponestane vode objesi listove i čim je poliješ vrlo brzo živne. Godinama ih imam i osim tekućeg gnojiva nikad ništa drugo nisam dodavala i uvijek su super. Lani je cvjetala vani do Božića.


Objavio: manči
Datum objave: 12 Svibanj 2008 u 22:09
Vode ima dosta, možda mi je tekuće gnojivo loše.....Bila je par dana na podnevnom suncu, dosta jakom !?


Objavio: lana2
Datum objave: 12 Svibanj 2008 u 22:21
Bakopi odgovara sunčano do polusunčano mjesto. Dok je mala biljka ne treba pretjerivati s gnojivom dovoljno je svakih 14 dana.


Objavio: proljeće
Datum objave: 14 Svibanj 2008 u 09:57
Što se bacopa tiče one se dohranjuju jednom u dva tjedna...!!!


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Svibanj 2008 u 23:10
Pa konačno su tri malecke došle u moje dvorište. Z a sada su sve tri u ovoj tegli, ali   kad se malo razrastu treba ih presaditi.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Svibanj 2008 u 08:49
Ja ću staviti moje slike bacope uskoro...
 
I kod mene su tri u tegli ali sada ne mogu odrediti da li su nam tegle iste veličine.. u svakom slučaju ja svoje neću presađivati jer volim kada su mi bogate....


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Svibanj 2008 u 09:05
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=170&u=12174108">
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=171&u=12174108">
 
Evo i mojih ljepotica...
 


Objavio: Sunburst
Datum objave: 15 Svibanj 2008 u 16:38
Ja ove godine ipak nisam kupovala bakope.
A one lanjske, koje su mi se smrzle su se rasijale i imam jaaaaako puno mladih (3 par listova).
Pokušat ću si odgojiti nekoliko za slijedeću godinu, od njih ove godine ne očekujem puno, možda će procvjetati, ali tek negdje u kasnu jesen. Budući da su nikle prirodno, bez klijališta.
 
Ove koje kupujete na tržnici su posijane negdje u prosincu prošle godine.
 
 
Nisam baš imala vremena za vrt (posao, posao, posao), ali sad sam malo dotjerala vrt u red, pa ću poslikati.


Objavio: mimar
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 07:50
 I ja je po prvi put imam i zadovoljna sam jako njome, ne trazi nista specijalno a puna je cvetova.
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: sara
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 16:42
haj, evo citam malo i nasla sam se u dilemi. procitala sam da surfinije valja prihranjivati i do dva put tijedno, a bakope da je dovoljno prihraniti svakih 14 dana. kako da to izvedem kada sam posadila dve surfinije i jednu bakapu u istu posudu. aoj. pomoc!!

-------------
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom


Objavio: andrea01
Datum objave: 17 Svibanj 2008 u 00:15
Moje grančice bacopa su se primile, sad čekam da počnu cvjetavati!
Iako tek nakon pikiranja grančica skinuh uvele cvijetiće, vidim da mi se i nisu baš sve 100% primile. Možda sam baš u tome pogriješila!Wink Što mislite?


Objavio: dubica08
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 23:44
Ja sam ove godine prvi put stavljala cvijeće na balkon i na sajmu cvijeća su mi savjetovali da to bude kombinacija dvije crvene pelargonije i jedna bijela bakopa u sredini! Kolegica mi je rekla da na bakopi treba otkidati vršak kako bi ona bila bujnija! Nisam još probala. Da li je to istina jer za sada moje bakope idu samo u dužinu ali ne i u širinu!


Objavio: manči
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 00:01
Prvi put imam bakopu, a kidanje  vrha se radi i na drugim biljkama da bi se širile.......
Moja ima klorozu ,  žute listove pa sam joj dala željezo.


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 07:26
Nece ništa biti ako dajes gnojivo dva puta tjedno... ali nemoj jos jos uvijek je dovoljno jednom tjedno... kada buljka bude veca onda se treba povecati doza...  i mislim da nece biti nista bakopi ako dobije malo vise gnojiva... surfinija ce uzeti svoje i bacopa dio i ne bi trebalo biti nista strasno .... :o))
 
 
Manci ako listovi malo zute ili fali malo svijetla ili ima mozda malo previse vode, nemoj zemlju previse nataparti da bude skroz mokra...
i željezo je vise da bi biljka cvijetala, tako da bi malo vise dusika u ovome slucaju bolje pasalo biljci od zeljeza... ali ni ovo nece skoditi :o))


Objavio: manči
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 07:35
Da li ima dovoljno dušika u standardnim tekućim gnojivima za balkonske cvatuće biljke?
Vrt u gradu mi je ipak više polusjena, možda je to razlog?


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 07:56
Ma trebalo bi biti dovoljno... samo pomalo ne treba previse pretjerivati... to je jos mlada biljka. i bez brige dobije ona predivnu zelenu boju... samo pripazi da ne lezi u vodi ...


Objavio: manči
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 08:18
Mislim da je to s vodom o.k,  nema ispod tanjur, pa se sve ocijedi.....


Objavio: sara
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 12:05
hvala Admin. dobro je. mogu skupa moje bakopice i surfinije. nek si uzmu koliko kojoj treba, znaci nema problema za moje cvijetice.

-------------
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom


Objavio: proljeće
Datum objave: 27 Svibanj 2008 u 14:34
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=274&u=12174108">
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=275&u=12174108">
 
Evo i moje bacope...
Čini mi se da ide sva u list... jer ima jako malo cvjetova!!
Kada vidim druge mislim da moja i nije baš najbolje... što da napravim da počne bogato cvjetati???
Zaljevam svako večer i dohranjujem svakih 10 dana.
 
Heeeeeeeeeeeeeeeelp!!!
 


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Svibanj 2008 u 17:48
Ne brini i moja je takva - nije baš prebogata, ali mi krasi ulaz u kuću, jer visi skoro na vratima - valjda joj treba vremena da se razraste.
Večeras je moje vrijeme za prihranu svih cvjetnica.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 28 Svibanj 2008 u 08:27
Triša baš sam sinoć opet sve polako pregledala (uh ,...fali mi povećalo) i skužila sam da ova koja ne ide tako dobro kao da ima manje cvjetiće od one druge koju sam posadila u teglu sa bidensom.Ta druga ima malo veće cvjetove i cvjeta kao luda i prekrasna je.Eh, onda sam ovu koja ne cvjeta stavila pred sebe i sve posušene cvjetića maknula pa sada čekam da vidim da li će početi cvjetati???
Malo sam se razmišljala možda sam napravila grešku jer sam u tu viseću posadila 3 sadnice pa im je možda tijesno ali kada sam pogledala imaju one mjesta svaka... Tako da sada čekam da vidim kako će se situacija dalje razvijati....?
 


Objavio: Sensa
Datum objave: 31 Svibanj 2008 u 21:52
Da bi bacopa rasla grmasto i imala dosta cvetova potrebno je sve duze grane secnuti slobodno iako na njima ima cvetova. Ti dugacki izdanci crpe biljku i potrebno ih je orezati da bi pustila mlade grane. to je moje iskustvo koje prenosim.


Objavio: manči
Datum objave: 01 Lipanj 2008 u 19:50
E baš sam jučer vrhove svako druge grane otkinula, jer i moja je posustala sa cvjetom.....inače više nije žutugava jer je dobila željezo ( bio je dovoljan 1 put ),,,, 


Objavio: maya
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 07:54
Moje dvije lijepe bakopice ubile su one letece bijele vasismile43.Jako mi je zao bile su prelijepe.Sada se ne usudjujem kupiti drugu da ih opet ne bi napale ove odvratne bube.Kada vidim ove slike imam jaku zelju da ih opet imam.smile155

-------------
Nije isto zivjeti i biti ziv!


Objavio: proljeće
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 12:59
Sensa, moja je jako gusta ali nema puno cvjetova i to mi se ne sviđa!
 
Po gustoći je dobra, ali po cvjetanju mora biti bolja, pa me interesira gdje griješim, jer bih htjela da mi bude kao prva slika na ovoj temi...
 


Objavio: dubica08
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 23:28
Ja sam svojim bakopicama otkinula vrhove prije tjedan dana ali ne primjećujem nikakav napredak u cvjetanju. Cvjetovi se suše, a sve je manje onih koji cvatu. Gustoća je bolja nego prije, ali cvjetovimi jako fale. Dal ima veze što ja ne skidam redovito sve one sitne, male suhe cvjetove?


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 07:19
Trganjem vrhova ne postize se cvijetanje nego gustoca biljke.....
 
Tada biljka ne tjera vise tu granu u duzinu nego stvara nove mlade grancice!!
 
Za cvijetanje je više potrebno malo zeljeza koje se daje gnojidbom.
 
Trganje cvjetova također pomaze jer biljka ne crpi energiju za stvaranje sjemena nego u daljni rast biljke i cvijeta!! I jos jedna napomene nije dovoljno ukloniti samo suhe latice sto vecina ljudi cini nego cijeli cvijetic.
 
Ps. tjedana dana je jako mali rok da bi se vidilo nekakve znacajnije promjene na biljci


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 11:26
Hvala admine, danassmile115 po željezo!!!
 
 


Objavio: dugokosa
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 17:34
lijepe su vam bacopice ja bi plavu i rozu ,nema veze nabavit ću ih ja možda već ovaj vikend

-------------
sutra je novi dan


Objavio: lana2
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 21:00
moje sad već lijepo napreduju
 


Objavio: dubica08
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 23:16
Hvala admine!
Već sam puno toga naučila. I ja krećem po željezo i na balkon odstraniti sve suhe cvijetove!


Objavio: dugokosa
Datum objave: 06 Lipanj 2008 u 10:11
kaj je i ovo možda vrsta bacope ili nije



-------------
sutra je novi dan


Objavio: gogica
Datum objave: 10 Lipanj 2008 u 19:23
već sam mislila da ću ove godine bez malog bijelogWink
no ne odolih im na flori
 
 
 
 


Objavio: proljeće
Datum objave: 23 Lipanj 2008 u 12:35
Lana2  tvoje bacope mi djeluju tako lijepo i zdravo, daj mi napiši kako često  ih  zalijevaš i kako često ih prihranjuješ, te kako često daješ željezo?
 
Ja svoje zalijem svako večer, prihranim 1 na tjedan i prošli tjedan sam ih dala i željezo. Primjetila sam da imaju žute listove pri dnu, da li je to od previše vode ili???Confused 


Objavio: manči
Datum objave: 23 Lipanj 2008 u 23:07
Moja je isto imala žuto pri dnu lista, ali se oporavila samo od jedne doze željeza, uštipnula sam vrhove i sad je bujna ali sa malo cvjetova. Bit će treba spremiti pupove na novim ograncima...


Objavio: lana2
Datum objave: 24 Lipanj 2008 u 08:20
proljeće, moje bakope su na sjevernoj strani lođe tako da ih dok nije jako vruće ne zalijevam svako veče. Kad dođu ljetne žege zalijem ih kasno navečer ili rano ujutro, jednom tjedno dodam tekuće gnojivo za cvatuće biljke i to je to. Nikad im nisam  posebno dodavala željezo a svake godine budu lijepe.
Ako nije jaka zima znaju mi cvjetati na lođi i do polovine prosinca.


Objavio: proljeće
Datum objave: 24 Lipanj 2008 u 13:08
Sinoć sam se šokirala, išla sam na bacopi odstraniti suhe cvjetiće, a kad tamo milion nekih bijelih mušica. Da li mojoj bacopi ima spasa, da li je smijem pošpricati sa biokilom ili  netko ima neki bolji recept?
CryCryCry


Objavio: lana2
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 07:34
proljeće možeš i neopitroidom, to su iste one leteće bijele mušice koje napadaju i fuksije, a njih neopitroid sve potamani Wink


Objavio: proljeće
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 08:12
Lana2 hvala za info.
Thumbs%20Up


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 09:35
Moje su cjeli dan na suncu, čini mi se da im je ipak malo prevruće, jer su se nek grančice osušile, pa nije baš lijepa. Da je ipak maknem negdje gdje nema toliko sunca.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 10:10
Možda ne bi bilo loše probati Triša.
 
Ja sam totalno nezadovoljna sa svojom.
Čitala sam negdje da su super za uzgajanje i da ih samo "ponekad" znaju napasti te mušice.Ja kupim ove godine prvi puta, i gle čuda mušice mi odmah napale - za poluditi!!!
 
Probat ću ih pošpricati neopitroidom, a  ako slučajno ne prođu, njihova karijera kod mene je završila.!!!


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 13:39
Samo treba pripaziti jer kada ubijete stare musice zilegu se par dana nove tako da treba svakih tjedan dana a moze i cesce ponoviti sa spricanjem..

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Božikovine
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 23:39
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moje su cjeli dan na suncu, čini mi se da im je ipak malo prevruće, jer su se nek grančice osušile, pa nije baš lijepa. Da je ipak maknem negdje gdje nema toliko sunca.


mislim da si u pravu triša! mi imamo jednu teglu koja je više na suncu, a druga je manje...i ova u drugoj tegli bolje napreduje...a inače im je sav drugi tretman apsolutno isti!

-------------



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk