Ispiši stranicu | Zatvori prozor

U prolazu...

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3501
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 08:04
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: U prolazu...
Objavio: mimar
Tema: U prolazu...
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 09:05

Koliko ste puta zastali ocarani necijim vrtom, balkonom, parkom?

Na proputovanju kroz neki grad, na putu do posla, do trznice ili u setnji...u prolazu...

Toliko je toga sto nam privuce paznju pa pozelimo da i drugi to vide.

Za svu tu lepotu koja je tu negde, oko nas, i one ljude (poznate nam ili nepoznate) koji ulazu trud da je takvom stvore otvaram ovu temu..

U prolazu...

Ja je pocinjem jednom bajkovitom pricom... vi dodajte ono sto je vama "zapalo za oko"... u prolazu...

 

Basta privlaci paznju jos sa ulice, videvsi dve dame u dvoristu kako nesto ceprkaju oko cveca (domacica i njena prijateljica rodom iz Bosne), ohrabrila sam se da otvorim kapiju i zamolim neznanke za par fotografija
.
 

Uz kafu i jabuke petrovke, prica je sama krenula

 

 

Bajka pocinje jednom davnom priredbom za vojnike, u Cakovecu pre 53 godine, kada su se prvi put sreli Veronika Zilavec i vojnik Tihomir Jovancevic. I desi se ljubav na prvi pogled, kao u bajci. Veronika je ostavila svoj grad i  krenula u neizvesnost. Aleksandrovac, Pariz, Pozarevac , smenjivali su se gradovi ali je ljubav ostala nepromenjena. Dve kceri, unuci, razumevanje i postovanje su je samo uvecali. Nazalost, teta Vera (kako je ovde zovu) je prosle godine ostala sama (bolest joj je uzela ono sto drugi nisu mogli a kceri su otisle svojim putem) ali ova vitalna 73-godisnjakinja neguje svoj vrt sa puno ljubavi i tako ispunjava svoje vreme dok joj ne dodju najdrazi. Vrt koji privlaci paznju prolaznicima...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sama je napravila ovu stepenastu saksiju, tada je nije jos bilo u prodaji...
 
 
crveno-ruzicasto-bela kombinacija je njena omiljena (cak je i bluza domacice u tamno crvenoj boji Smile)ali se provuce i koja ljubicasta nijansa
 
psa vise  nema,zbog nezgodnog suseda koji je negodovao zbog laveza Angry, umesto njega stoji ovaj koji ne pusta glasa, ali zato njen papagaj nije prestao da kresti (kaze da je zato sto me prvi put vidi a malo i zbog zanemarivanja LOL), pa se konacno ucutao kad sam mu prisla sa foticem
 
 
bajka ne bi bila bajka da nema  barem jednog Wink
 
Ovo je bila teta Verina bajka i moja prica ...u prolazu...
A vase?
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje



Odgovori:
Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 10:11
Wow Mimar slike su prekrasne a ja sam ostala bez komentara.smile93

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: iris
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 11:03
predivna reportaža.....baš sam uživala Smile 

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 11:06
Bravo mimar, priča me baš dirnula, a fotke su izvrsne.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: alisa
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 11:09
Divota..Predivnooo.Samo ja ne volim one baštanske figure,volim patuljke,al labudove,magare pse,to ne volim.Ostalo ,me oduševilo...(da se drugi ne uvrijede,ali ovakav vrt moze da sredi samo vrijedna Bosanka )


Objavio: bromelija
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 11:36
jako lijepa reportaža, prekrasno cviječe...sve pohvale...divno smile79


Objavio: mimar
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 12:51
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Divota..Predivnooo.Samo ja ne volim one baštanske figure,volim patuljke,al labudove,magare pse,to ne volim.Ostalo ,me oduševilo...(da se drugi ne uvrijede,ali ovakav vrt moze da sredi samo vrijedna Bosanka )
Zao mi je, moram te ispraviti, da se ne uvrede drugi LOL, Veronika je iz Cakoveca (ako se ne varam to je Hrvatska Smile, no i prijateljica Bosanka, sigurno pomaze, makar savetima Wink).
Sto se tice figura, ja ih nemam ni jednu, no one spadaju  u stvar ukusa, a o ukusima... Vise me potakla ljubav koja se provlaci kroz citavu pricu.


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: gioiaa
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 13:21
Tvoje price me uvek oduseve,ova je puna ljubavi


Objavio: kontesaa
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 13:34
Mimar bajka je dirljiva i baš je dobro da si se ohrabrila i ušla u taj predivni vrt Thumbs%20Up

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 13:40
Bez teksta,sem smile141smile141


Objavio: alisa
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 14:49
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Divota..Predivnooo.Samo ja ne volim one baštanske figure,volim patuljke,al labudove,magare pse,to ne volim.Ostalo ,me oduševilo...(da se drugi ne uvrijede,ali ovakav vrt moze da sredi samo vrijedna Bosanka [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> )

Zao mi je, moram te ispraviti, da se ne uvrede drugi [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />, Veronika je iz Cakoveca (ako se ne varam to je Hrvatska [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />, no i prijateljica Bosanka, sigurno pomaze, makar savetima [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />).

Sto se tice figura, ja ih nemam ni jednu, no one spadaju  u stvar ukusa, a o ukusima... Vise me potakla ljubav koja se provlaci kroz citavu pricu.


Ma vidim ja ima tu bosanskog posla ,šalim se naravno..I mene je oduševilo cvjeće i uredjen vrt..A za figure sam rekla onako uz put Ja ih stvarno nešto ne gotivim..Al ukusi različiti


Objavio: maslacak7
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 15:16
Clap  lijepa prica sa hrpom krasnog cvijeca,,


Objavio: Željka23
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 17:04
smile128
Svaka čast gospođi na okućnici...izgleda kao iz bajke!


Objavio: Štefica
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 22:00
Šta je moja bajka naspram ove .
Koliko se ljubavi slilo u ovo dvorište,u viseče tegle,u svaki cvijetak i svaku figuricu.
Predivno    !!!!!


Objavio: mimar
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 14:00

U njeno ime hvala svima ,prenecu joj vase pohvale cim prodjem njenom ulicom, verujem da ce je obradovati.

Sigurna sam da ima jos ljudi, vrtova i balkona koji zasluzuju da se nadju na ovim stranicama, pa ocekujem vase priloge u ovoj temi.
Dakle, sta ste  vi videli u prolazu... dajte da vidimo i mi!
U prolazu...


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Tija
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 14:09
Domaćica Veronika je iz Čakovca??? Draga ja sam iz Čakovca, jel ju ljubav odvela u Srbiju?
 
pozdravi je i u moje ime i probaj saznati kako se žena preziva djevojački pa ko zna možda i familiju njenu znam


-------------


Objavio: korijenko
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 14:20
Mimar, predivno je da si otvorila ovu temu jer stvarno postoji jako puno ovako ljijepih vrtova i dvorišta koje gledamo svaki dan onako kako si rekla "u prolazu" i zavređuju da ih vide i drugi ljudi, makar mi cvjetoljupci na forumu. Sigurno postoji još puno teta Veronika koje ovako samozatajno svoje dane provode u svom vrtu dajući mu svu ljubav da bi ovako zasjao.
Velika pohvala teti Veri i mislim da će joj biti drago kad joj ispričaš odakle smo svi mi koji "šećemo" njenim vrtom i sladimo se petrovkama.......Tongue


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 14:40
Mima tema je odlična, a vrt još ljepši....


Objavio: bergenia
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 16:47
Ova cvjetna bajka me se dojmila!
Svaka čast mimar! Naš putujući reporter!


Objavio: Anaida
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 17:08
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Domaćica Veronika je iz Čakovca??? Draga ja sam iz Čakovca, jel ju ljubav odvela u Srbiju?
 
pozdravi je i u moje ime i probaj saznati kako se žena preziva djevojački pa ko zna možda i familiju njenu znam
 
Tija, napisala je Mimar na početku priče - baka se zove (djevojački) Veronika Zilavec... Istraži nam to malo, vidi ti bake Međimurke  Smile  , baš lijepo..
 
Mimar - priča je prekrasna, hvala ti hvala!!!!


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk