Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Aeonium

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sukulenti i kaktusi
Opis foruma: Forum o kaktusima i sukulentima
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3751
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 01:41
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Aeonium
Objavio: montokuc
Tema: Aeonium
Datum objave: 20 Svibanj 2009 u 05:32
Snimljeno na Lastovu,gotovo svaka kuca ima ovaj cvijet!Ako moze,molio bi i latinsko ime!

http://img34.imageshack.us/my.php?image=50913150.jpg">







Odgovori:
Objavio: natalija
Datum objave: 20 Svibanj 2009 u 15:22
mislim da je aeonium


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Kolovoz 2009 u 12:53
lani sam kupila aeonium
dosta je narastao, ali ide samo u visinu - stabljika i na njenom vrhu je "cvijet"

zanima me - kad bi odrezala dio na kojem se nalazi"cvijet" bi li se ožilio i bi li iz ostatka stabljike "probili" novi "cvjetovi"


Objavio: niho
Datum objave: 27 Kolovoz 2009 u 07:58
Bi pustio mlade ali taj što si odsijekla stavi u pijesak nek se ožili jer šteata da ne imaš 2 a kamo sreće da je moj toliki -moj je mali picmoljak

-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: natalija
Datum objave: 28 Kolovoz 2009 u 07:06
niho hvala na savjetu smile73

ovih dana ću to napraviti


Objavio: niho
Datum objave: 28 Kolovoz 2009 u 08:35
Ma moraću i ja svoj uslikati pa ćeš vidijeti kako je mali pravi picmoljak--a tako je kad Triša daje pelceresmile96

-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: natalija
Datum objave: 28 Kolovoz 2009 u 12:49
ma glavno da je od srca Wink

a i puno mojih su bili picmoljki (kao pelceri) pa su narasli veeeliki

čak mi je veći gušt uzgajati ih dok su još bebice i veseliti se svakom milimetru u širinu i visinu - onda kad znam da je sve "mojom zaslugom", još sam ponosnija na svoje bebe


Objavio: natalija
Datum objave: 28 Kolovoz 2009 u 12:51
niho ti si mi veliki šaljivdžija LOL
baš mi je drago da te bar ovako virtualno poznam


Objavio: Pinus
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 15:02
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/aeonium/18091.aspx">


Evo da obnovim malo temu. Godinu dana nitko nije ništa napisao o tom lijepom sukulentu. Jednostavan je za održavanje a dekorativan sa i bez cvijeta.
Početkom Svibnja teglu iznesem van. Postepeno ga privikavam na sunce. Prije nego temperature padnu ispod nule ga vratim u kuću na svijetle prozorske police, smanjim zaljevanje i to je to.

Montokucov aonium sa Lastova je zbilja prekrasan primjerak. Šteta što ga mi kontinentalci ne možemo uzgajati na otvorenom. Ali svejedno lijep je i u tegli i jednostavan za uzgoj, probajte....


Objavio: Semira
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 15:18
Lijep je. U mojoj knjizi za njih kažu što stariji to ljepši.
Ja imam jednog "švarckopf" i skroz je slabo napredovao ljetos. Možda mu nije prijao supstrat. Na proljeće ću ga presaditi pa ćemo vidjeti.


Objavio: Pinus
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 20:07
Slažem se sa time što si napisala Semira. Što je stariji to je ljepši. Ovaj moj Aeonium haworthii naraste 50 – 60 u visinu i isto toliko u širinu. Ako ću biti u prilici slikati ču biljku sa koje je uzet pelcer. Zbilja prekrasan primjerak. Gospođa koja mi je poklonila aeonium ima veliku zbirku sukulenta. Meni je upravo aeonium bio naj... ( kompaktna zbita krošnja puna lišća u obliku cvijetova). Iskreno do tada nisam niti čuo za aeonium.
Sa supstratom ne bi smjela imati problema ako koristiš obični supstrat za kaktuse i sukulente.


Objavio: OTOK
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 22:01
A ovo je moj šarenko koji mijenja boje






Objavio: Semira
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 22:31
Pinus, od svih silnih kaktusa i sukulenti koje imam, jedino sam za njega bila zabrinuta hoće li preživjeti. Zaista ne znam do čega je. Supstrat je isti kao što koristim i za ostale sukulente - mješavina svega i svačeg, tj. baštenske zemlje, kupovne zemlje, riječnog pijeska, komadića cigle.


Objavio: kontesaa
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 22:50
još jedna jednostavna, a predivna biljka Smile ove godine sam skroz slučajno naišla na onaj crni i naravno odmah ga kupila, maleckiii je Smile unijela sam ga u kuću i malecki čeka presađivanje u veću teglicu
Pinus i Otok, vaši su predivni primjerci Thumbs%20Up


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Pinus
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 23:01
Semira sigurno će biti sve u redu.

Čini mi se da je puno ime Otok-ovog ljepotana Aeonium haworthii variegata. Što si tako daleko Otok. Skočio bi do tebe po mali pelcer. Toliko su mi lijepi da ču sigurno povećati zbirku a nigdje ne vidim da ih prodaju.

Konteso ako nije tajna gdje si ga kupila ?


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 10 Studeni 2010 u 06:50
Otok,
 
Predivan je taj satirani! Nikad takvog nisam vidjela!
 
Semira, taj shvarchopf je hibrid. Ovaj nas crni, jaki i divlji nije taj isti. Taj schvarchopf sam vidjala na slikama, i uvijek sam se pitala kakav je u stvarnosti. Nas crni mijenja boju ovisno o sezoni i kolicini vode, od zelene od tamno bordo. Mislim da je shcvarchoph uvijek tamno bordo.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Semira
Datum objave: 10 Studeni 2010 u 09:15
Pinus, hvala na podršci.
Nina, vjerovatno je nekakav hibrid iz Holandije. Kupljen je u obi-ju.
Trenutno je na prozoru, u kući, izolovan od ostalih sukulenti. Naziru se novi mladi i zeleni listići. Kakva će dalja promjena u boji biti, ne znam.





Objavio: kontesaa
Datum objave: 10 Studeni 2010 u 15:32
Pinus, slučajno sam naletjela  na njega u Konz..mu ...moram ga slikati

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Pinus
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 20:17
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/aeonium_haworthii/18165.aspx">

Sa ovog aeoniuma je uzet pelcer iz kojeg je izrastao moj aeonium. Razmnožavanje je navodno vrlo jednostavno. Otkinete rozetu sa malom stabljikom i za piknete ju u zemlju. Vlasnica ga tako razmnožava i tvrdi da se svi prime.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 20:32
Pinus jako je lijep i tvoj i ovaj od kojeg je uzet pelcer,daj mi samo reci koliko je tvoj star


Objavio: Pinus
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 20:40
Kod mene je godinu dana a kod nje je pelcer rastao približno 6 mj.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 20:45
Pa to onda prilično brzo raste,mislila sam da treba puno više vremena


Objavio: Pinus
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 21:18
Ovaj podatak koliko je rastao kod nje uzmi sa rezervom. Nisam ju točno pitao taj podatak. Danas sam bio u posjeti kod vlasnice i u razgovoru sa njom doznao da ona razmnožava svoje sukulente pretežno u Veljači i Ožujku, neposredno prije sezone vegetacije ostalo sam pretpostavio.
Danas sam ponovo dobio cijeli kup sukulenata i tri mala kaktusa. Između ostalog i dva aeoniuma.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/sukulenti/18174.aspx">


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 21:26
Pinus,moraš češće ući u goste toj dragoj gospođi,kolekcija će ti začas biti ogromna.
Znači u rano proljeće krenuti sa razmnožavanjem,hvala


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 07:08
aeonium hierrense, kad je bio mali i danas:
 
http://img220.imageshack.us/i/aeoniumhierrense.jpg/">
Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us
 
http://img89.imageshack.us/i/aeoniumhierrenseveliki.jpg/">
Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Pinus
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 15:58
Tvoj aeonium a i ostali sukulenti su prva liga. Kako je preko zime sa njima ? Dali je potrebna kakva zaštita od hladnoće ?


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 17:18
I kad je bio mali i danas je prekrasan. Nikada ne znam što sve spada u tu skupinu aeoniuma, ali znam da ima nekih koji bez problema prezime vani, a koji su tko to zna neka nas prosvjetli.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: zmaj
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 19:34
Evo nekih traženih podataka
Aeonium arboreum +5*C,holochrysum -5*C, spathulatum -10*C, tabulaeforme +5*C


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 14:59
A, sve zime do sada su proveli vani, doduse maknuti sa kise, pod strehom pod koju je zalazilo malo i sunce.
Sada vise nemam tu strehu, bit ce na otvorenom.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Pinus
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 14:08


2 x Aeonium haworthii (ili Aeonium gomerense? ) u sredini bi to trebao biti Aeonium decorum v. minor ?


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 14:52
Ti se zaista imaš čime pohvalitiClap


Objavio: natalija
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 17:20
wow!!! divni su



-------------


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 18:11

Ovaj lijevi crvenkasti mi se jako svidja.



-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Pinus
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 19:49
Lijevi i desni vuku porijeklo od istog Aoniuma moje susjede. Ta crvenkasta boja po rubu lista ovisi o količini svijetla. Što je više sunca list dobi ljepši crvenkasti rub i obrnuto.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 19:51
Pinus,a koliko vremena treba da ti narastu ovako veliki lijepi grmići?


Objavio: kontesaa
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 20:01
wow smile39
Pinus ova 3 manekena su stvarno prva liga Thumbs%20Up
nbjelov tebi zavidim na klimi smile39 ovoj tvojoj prelijepoj kolekciji očito jako paše Thumbs%20Up

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Pinus
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 20:53
Mali kaktus ne znam točno. Mislim godinu dana.   Danas sam prvi puta skinuo 5 reznica sa Aeoniuma . Probati ču sam razmnožiti Aeoniume. Ove sa slike je razmnožila moja susjeda. Desni je kod mene dvije a lijevi manje od godinu dana.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/aeonium_haworthii/18165.aspx">

"mama" Aeonium haworthi. Vjerojatno je do sada imala više od 100 potomka.


Objavio: maiwuti
Datum objave: 13 Ožujak 2011 u 19:01
pozdrav znalci! vlasnica sam ,već oko 2 god, aeonium arboreum. sad sam našla ime biljke. prije par mjeseci je bočno na stabljici dobila mladice i cijela se savila(od težine valjda) i danas mi je pukla na polaCry. našla sam neke informacije,kao trebala bi ostavit par dana da se lom na stabljici osuši i onda je posaditi. navodno bi trebala preživjet. da li netko ima iskustvo ili  savjet jer nikako ne bi htjela ostati bez nje.


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Ožujak 2011 u 19:44
eto tako kako si pročitala
taj komad koji je otpao ostavi koji dan da se rez zasuši, a onda posadi u propustan supstrat i lagano sa zalijevanjem, kao i do sada

ako imaš više lisnih rozeta, možeš ga čak podijeliti i zasaditi zasebno
postupak je isti

sretno

p.s. a vjerovatno će i i na ostatku grane, na matičnoj biljci,izbiti novi listići


-------------


Objavio: frida
Datum objave: 13 Ožujak 2011 u 22:58
Ma jesu li ti na slikama ista biljka kao i onaj na prvoj slici ove teme?
Ja ima onakvog s prve slike ( na prvoj strani), ali nije smeđ već je pozelenio i sad ne znam hoće li opet biti crven.


-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 14 Ožujak 2011 u 10:36
frida mislim da i ja imam takvog, ali i njemu lišće bude najtamnije u proljeće kad sunce jače zasja
ljeti pozeleni, a sad zimi je onako, pola - pola

to ti je tu ili na otoku?
mog su napale neke crne mušice... grrrrr....... moram ga dobro otuširati



-------------


Objavio: frida
Datum objave: 14 Ožujak 2011 u 13:32
Ovdje je..na stubištu sada...kad sam ga kupila bio je crni...

-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 14 Ožujak 2011 u 15:06
ma vidićeš kad ga izneseš kako će promjeniti boju,
moj je na balkonu, na polici pa nije baš na direktnom suncu, ali za neko vrijeme...

gle kakav je bio lani u proljeće





-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Ožujak 2011 u 15:19
Taj je prekrasan, meni je smrznuo na temperaturi tek nešto iznad nule-nije izdržao, mi ga u Rijeci zovemo "crnoglavac" - svi smo ga dobili od Vere4, a pravo mu je ime "Aeonium arborescens schwartz kopf"- na Lastovu raste samoniklo, pa je ta slika prva u ovoj temi. Zaista predivna biljka.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Belina
Datum objave: 15 Ožujak 2011 u 08:00
CryDrag TRIŠA i meni smznuo,ipak je osjetljiviji nego što mi mislimo.
Žao mi je ,ali tako moralo je biti.


Objavio: Mira K
Datum objave: 05 Svibanj 2011 u 23:38
A to je taj crnoglavac o kome svi pričate Clap
ma bolje da ga ne vidim jer ću pasti u iskušenje ..Wink


Objavio: pupa031
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 20:46
Evo mojih, nemam ih dugo pa sam ugodno iznenađena kako brzo rastu.
"Nabavljeni" u 11 mj. prošle godine, po sebi imaju ranice jer na istom mjestu sam "pokupila" E.milli, pa ih je malo mlijeko opeklo.
http://imageshack.us/photo/my-images/837/pb240129.jpg/">

Evo ih sada, fotkani prije par minuta .. ranice su nestale

http://imageshack.us/photo/my-images/825/p5060165.jpg/">



Objavio: Pinus
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 22:16
Pupa, krasni su tvoji aeoniumi lijepo su se primili. Desnog imam u kolekciji mislim da je to Aeonium gomerense. Lijevog (Aeonium Kiwi ?) nemam. Brzo rastu. Moji najstariji su stari oko 3 god. i visoki približno 30 cm.


Objavio: Mira K
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 22:34
Dali je ovo Aeonium?
 


Objavio: Pinus
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 22:41
Nije sigurno.


Objavio: Mira K
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 22:57
Hvala Pinus! A kako se onda zove?
Evo još jedne slike:
 


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Svibanj 2011 u 07:35
Meni se čini da je to neka čuvarkuća (sempervivum), a ćini mi se da je onaj pupin skroz desni na prvoj slici isto čuvarkuća (cjevasta) - imam ga i ja!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 07 Svibanj 2011 u 08:06
Mira,možda sam u krivu,ali ako je to od mene onda su čuvarkuće,na slici se ne vidi najbolje.


Objavio: pupa031
Datum objave: 07 Svibanj 2011 u 20:44
Triša , bacili ste mi bubicu u uho, još su oni mali, a ja samim time neiskusna, išla sam provjeriti, grana se kao Pinusov. Čekati ćemo da naraste pa ćemo biti sigurni.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 07 Svibanj 2011 u 20:50
Pupa,prekrasni su tvoji aeoniumi,a moram pohvaliti i posude.Clap


Objavio: Pinus
Datum objave: 07 Svibanj 2011 u 21:29
Pupa, Triša govori o onom slijepom putniku iz plastične tegle sa prve slike.

Pupa taj tvoj četverac od dvije različite vrste Aeoniuma u istoj tegli nije slaba ideja. Naprotiv biti će to lijepo za vidjeti kada malo porastu. Probam si zamisliti kako bi to izgledalo da si ih slučajno posadila naizmjenično ( A,B,A,B).


Objavio: pupa031
Datum objave: 07 Svibanj 2011 u 21:34
Jao, uff    zaboravite .. sama sebi se smijem .
Dobra ideja, to ćemo u drugoj turi.


Objavio: Mira K
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 11:03
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Mira,možda sam u krivu,ali ako je to od mene onda su čuvarkuće,na slici se ne vidi najbolje.
Da, tvoj je . Rekla si da neznaš kako se zove pa ja pitala... Hvala, sada znam Wink


Objavio: sanja9802
Datum objave: 11 Svibanj 2011 u 08:04
Jako su lijepi svi ali najljepsi mi je onaj bordo.
U našem malom mjestu teško je naći za kupiti takvih lijepih biljčica, samo klasika, pelargonije, petunije, surfinije i sl. Nije da nisu lijepe ali nema baš nekog izbora svega ostalog.Ali šta se može.
Pozdrav!


Objavio: orchid
Datum objave: 11 Svibanj 2011 u 10:56
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/cvijet/25548.aspx">
Zahvaljujuci PceliciThumbs%20Up


Objavio: OTOK
Datum objave: 20 Svibanj 2011 u 14:20




Jeste li na svojim aeoniumima primijetili da iz grančica pušta nekakve korijene?

Ako dobro pogledate ovu sliku vidjet ćete jedan takav korijen (uz samo deblo, s desne strane), ima ih i na ovim donjim grančicama (nisu priljubljene uz zemlju), oni su urasli u zemlju.




Objavio: natalija
Datum objave: 20 Svibanj 2011 u 21:48
otok, nisam, ali ja imam onog "crnca" i još nekog zelenog, ali iste forme ko crnac, a oni drugačije rastu/izgledju od ovog tvog

-------------


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 01 Lipanj 2011 u 20:19
prije nekoliko tjedana kupila sam malog  "crnca". primjetila sam da mu otpadaju listici i to 1 listic svaki drugi dan. dali je to normalno s obzirom da je odrastao u dalmaciji i prenjet je u podravinu? e da, poslan mi je postom i mislim da je vrijeme aklimatizacije pri kraju jer sam primjetila da raste-polako ali raste. hoce li mi ocelavit? LOL


Objavio: natalija
Datum objave: 01 Lipanj 2011 u 21:34
sanjalice, ako mu padaju donji listići, onda mislim da je to normalno, on se obično izdužuje - stabljika, a ti listići se suše i padaju

kad postigne neku - željenu visinu, možeš mu odrezati tu cvjetnu glavicu i nakon nekog vremena će iz stabljike početi izbijati listići - nove cvjetne glavice,
a odrezanu stavi u mješavinu zemlje i pijeska i ona će se ožiliti i opet rasti

-------------


Objavio: kamenjar
Datum objave: 24 Lipanj 2011 u 22:23
jeli i ovo aeonium


Objavio: Semira
Datum objave: 24 Lipanj 2011 u 22:33
Jeste, a.atropurpureum.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 25 Lipanj 2011 u 21:05
Semira hvala ti


Objavio: Semira
Datum objave: 25 Lipanj 2011 u 21:52
Wink


Objavio: Olja
Datum objave: 25 Lipanj 2011 u 22:13
Kamenjar,prelepo...kakva boja smile39


Objavio: kamenjar
Datum objave: 25 Lipanj 2011 u 22:37
da,i meni se posebno sviđa..odavno ga tražim kad tamo moja kikach ga imala i dala mi pelcer


Objavio: hanaK
Datum objave: 25 Lipanj 2011 u 22:52
kamenjar, super ti jeThumbs%20Up


Objavio: Mira K
Datum objave: 27 Srpanj 2011 u 16:35
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

A ovo je moj šarenko koji mijenja boje




 
 
Sada barem znam kako se zove, hvala Otok!Smile


Objavio: antonija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 11:32
moj "crnoglavac", došo od BB preko gorskog vrta, bio se savio do zemlje kad je stigo. ispravio se i polako napreduje!
 
http://imageshack.us/photo/my-images/9/mojecvijee506.jpg/">
 


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: natalija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 12:06
ja sam svog zelenog - ne znam koja je sorta


dekapitirala i sad čekam da dobije novi oblik, ove točkice pri vrhu su zameci novih lisnih rozeta




-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 12:17
antonija možeš i ti sa svojim napraviti isto pa ćeš imati raskošniju biljku, ovako će ti samo ići u visinu, a jedna cvjetna glavica

-------------


Objavio: Pinus
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 14:23
Natalija, 5 za inovativnost. Od jednog ćeš dobiti dva aeoniuma i nadajmo se ljepša od onog od kojeg si krenula..
Čekam da popusti ova vrućina pa krečem i ja u razmnožavanje svojih aeoniuma. Slikaj kada ovaj tvoj potjera nove pupe da vidimo kako će to izgledati.


Objavio: antonija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 15:14
natalija, objasni postupak, jesi li ga samo otkinula i posadila cvijet, a stapku ostavila.
ja san moga upravo sada presadila u veću grastu i u zemlju za kaktuse. mislim da ga za sad nesnijem dirati, bar dok ne krene ponovo. a dok splasnu vrućine, kao i pinus, tada ću!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: natalija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 16:01
je, otkineš onaj cvijet na vrhu sa dijelom stabljike i posadiš u drugu posudu, a nakon nekog vremena će ti iz stabljike "bez glave" početi izbijati ovi sićušni listići, naznake novih cvjetnih glavica

ona cvjetna glavica će opet rasti u visinu, a imati ćeš i drugu biljku tj. drugačijeg oblika

kad nađem slike svojeg crnoglavca staviti ću ih da vidiš razliku na jednom mjestu
(iako mislim da i nije pravi crnoglavac jer ljeti dobije smeđe zelenu boju, a zimi je taman)


-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 16:37
evo iskopala sam neke slike koje bi mogle predočiti kako to otprilike izgleda prije



i poslije







-------------


Objavio: antonija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 21:02
prekrasan je, poslije naravno! u koje doba godine si to radila?

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: natalija
Datum objave: 24 Kolovoz 2011 u 23:23
mislim da je bilo u proljeće
i mene je bilo strah, ali niho me nagovorila (mislim da je baš na ovoj temi bila ta priča) pa sam riskirala i isplatilo se

ako ti je isti ko moj ja bih na tvom mjestu to sada napravila, kod tebe je još puuuuno do neke zime i hladnoće, tako da mislim da će se lipo stići i zakorjeniti cvjetna glava i formirati nove na stabljici koja ostane

ako nešto slučajno pođe po zlu ja ti šaljem novu rozetu Wink


-------------


Objavio: hanaK
Datum objave: 25 Kolovoz 2011 u 14:05
natalija super ti izgleda kako si ga formirala u malo drvce? kidala donje listove ili što?


Objavio: lorica10
Datum objave: 25 Kolovoz 2011 u 14:31
natalijaThumbs%20Up


-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: lorica10
Datum objave: 25 Kolovoz 2011 u 14:32
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

A ovo je moj šarenko koji mijenja boje




 
ovaj šarenko je superClap


-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: natalija
Datum objave: 25 Kolovoz 2011 u 15:00
Originalno poslano od člana hanaK hanaK napisao:

natalija super ti izgleda kako si ga formirala u malo drvce? kidala donje listove ili što?


ma to je već stara slika, sad drugačije izgleda

a tako se formirao sam od sebe,
nakon što sam mu odrezala glavu - dok je još bila samo jedna,
znači pustiš ga da stabljika naraste do neke željene visine i odrežeš cvjetnu rozetu,

ispod mjesta reza počnu izbijati nove rozetice i kad se malo razrastu dobiješ tako ili slično formiranu biljku
nema nikakvog kidanja listova, biljka sve radi sama Wink


-------------


Objavio: Jedja80
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 11:54
Zdravo ljudi! Trebala bi malu pomoć.. Imam Aeonium arboreum var. atropurpureum i obožavam ga. Prije par dana, nisam sigurna dali od naleta vjetra ili težine rozete, jedna granćica je pala, napukla, i to tik uz glavnu stabljiku.. Nije se sasvim odlomila, nekako se još drži. Šta da radim s tim? Strah me to odrezati pošto znam da se nekakvo rezanje ili presađivanje radi kasno proljeće/početak ljeta, a i iz razloga šta bi trebalo rezati tik uz stabljiku pa se bojim da to nebi uništilo cijelu biljku na kraju. Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom savjetu!


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 12:07
Mislim da ju slobodno možeš odrezati i zakorjeniti,a rana na matičnoj biljci će se osuštit i zarasti.Stavi mladu biljčicu u hladovinu da se zakorjeni.

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 12:11
Moj (Verin) lijepo napreduje, ali isto ima samo jednu gavicu (za sada), no kako za koji dan idem na Lastovo, nadam se da će moj jedinac dobiti društvo!Wink

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 12:19
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moj (Verin) lijepo napreduje, ali isto ima samo jednu gavicu (za sada), no kako za koji dan idem na Lastovo, nadam se da će moj jedinac dobiti društvo!Wink
 
Triška,buš mislila na mene na LastovuWinkTongue


-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Jedja80
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 12:21
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Mislim da ju slobodno možeš odrezati i zakorjeniti,a rana na matičnoj biljci će se osuštit i zarasti.Stavi mladu biljčicu u hladovinu da se zakorjeni.


Hvala ti! Ok, dakle, u hlad, ali šta se tiče puštanja korijena, dali da ju stavim odmah u zemlju, u vodu ili pustim da se osuši? Jer vjeruj, čula sam za svo troje.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 12:25

Pričekaj dan,dva da se rana malo posuši i onda posadi u zemlju.



-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Jedja80
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 12:27
Kaktusiću, hvala ti, sad sam mirnija.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 12:33
Nema na ćemu Jedja80,tu smo da si pomažemo i učimo jedni od drugih.Tongue

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 17:18
Kaktusiću, ako taj ljepotan zaista raste samoniklo, nema razloga da jednog veeelikog preselimo k meni, a onda ćemo ga lijepo razdjeliti!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 06 Rujan 2011 u 14:40
A ovo je moj ljubimac.
 


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: kamenjar
Datum objave: 06 Rujan 2011 u 21:36
prelijepi su,moj još uvjek ima samo jednu glavicu...neću mu "kidat glavu" Confuseddo sljedeće godine...


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Rujan 2011 u 20:57
Evo imam novog ljubimca. Kako na Lastovu nisam vidla našeg ljepotana, odlučila sam ga nabaviti, pa je zahvaljujući našoj Jagodin došao sa rječkog sajma. Malo je veći od onog kojeg već imam, e neka su dva u slučaju nezgode.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mira K
Datum objave: 26 Rujan 2011 u 21:48
I ja sam isti kupila na sajmu i bio je 30,00knWink Sada se lijepo podiglo lišće i baš je veliki i krasan! Triša bravo!


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Rujan 2011 u 18:44

Miro,pa to što si ga ti kupila bio je poticaj i meni, jer  se Jagoda pohvalila, kako si ga kupila i odmah dobila zadatak da ga kupi i meni.

Naravno malo izgleda "pokislo", a nije ni čudo jer je stvarno bio natopljen, no već danas izgleda bolje.
 
Mislim da je i ovo neka vrsta aeonima, a ustvari želim se pohvaliti s vazom, koju sam dobila od MPK mlađe, ali mislim da se odlično slažu.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mira K
Datum objave: 27 Rujan 2011 u 19:16
Draga super nam je ulov! A za vazu nemam riječi!Clap
 Hajde sada reci gdje ti je kupila pa da ja odem po tvojoj preporuci.
Na sajmu sam vidjela dečka koji prodaje te stvari i iz Bakra su, imam vizitku i slike pa ću staviti.
Evo linka njihovih stranica  radova. Dečko ( Dino) je tako ljubazan!
 
http://www.lapismar.hr/vaze.htm - http://www.lapismar.hr/vaze.htm
 
 
 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk