Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Decoupage na namještaju

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Decoupage uputstva i savjeti
Opis foruma: Za sve ljubitelje ove predivne umjetnosti
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3811
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 14:06
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Decoupage na namještaju
Objavio: plavi cvijet
Tema: Decoupage na namještaju
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:55
moje iskustvo sa namjestajem

sav namjesaj u stanu mi je boje bukve ili tresnje, tj. ...mi je bio, sada je ostalo jos dio hehehe, a radim ovako...

malo posmirglam sve i onda stavljam smedju (ti plavu) ili bilo koju drugu koju zelite da se nazire, nakon susenja voskam, pa stavim bijelu (pomjesano sa malo bez ili ivory, ovisno o inspiraciji) i na kraju ono najljepse, smirglanje :)

koristim akrilne boje na bazi vode, zato sto su me tako ovdje savjetovali i nakon ukrasavanja cvjeticima ili necime ili nicime :) stavljam 3 sloja prozirnog, mat laka...neki lak za tikovinu brodove itd...

a sada jos malo mojih iskustva sto se tice gornje boje (sto je po meni i najbitnije), nakon voskanja, vece povrsine mazem valjkom dva vrlo tanka sloja i zatim jedan tanki sloj kistom, lak koji ide nakon zavrsetka radova bojanjem nanosim istim potezima, u istom smjeru kao sto sam nanosila i zadnji sloj boje da se dobije jako malo neuredan stih, ipak je to shabby, meni znaju rec da sam preuredna za shabby hehe...onda mi ovo ispadne kak se spada ;)

ako nanosim dva sloja kistom onda ispadne previse zabetonirano, predebeli sloj, (a jedan sloj kistom mi ne pokriva dovoljno za moje vidjenje namjestaja) pa se nemre bas smirglat, a samo valjkom dva sloja ispadne super lijepo i glatko...pa je i to opcija, ja sam neke komade namjestaja radila samo valjkom, ona velika komoda, a krevet koji nisam stigla poslikat prije odlaska na GO mi je dva sloja valjkom, jedan kistom i the best je :)

nadam se da sam nekome pomogla mojim iskustvom...kada otkrijem nesto novo svakako pisem :)



Odgovori:
Objavio: lunatica
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 10:01
Originalno poslano od člana plavi cvijet plavi cvijet napisao:

moje iskustvo sa namjestajem

sav namjesaj u stanu mi je boje bukve ili tresnje, tj. ...mi je bio, sada je ostalo jos dio hehehe, a radim ovako...

malo posmirglam sve i onda stavljam smedju (ti plavu) ili bilo koju drugu koju zelite da se nazire, nakon susenja voskam, pa stavim bijelu (pomjesano sa malo bez ili ivory, ovisno o inspiraciji) i na kraju ono najljepse, smirglanje :)

koristim akrilne boje na bazi vode, zato sto su me tako ovdje savjetovali i nakon ukrasavanja cvjeticima ili necime ili nicime :) stavljam 3 sloja prozirnog, mat laka...neki lak za tikovinu brodove itd...

a sada jos malo mojih iskustva sto se tice gornje boje (sto je po meni i najbitnije), nakon voskanja, vece povrsine mazem valjkom dva vrlo tanka sloja i zatim jedan tanki sloj kistom, lak koji ide nakon zavrsetka radova bojanjem nanosim istim potezima, u istom smjeru kao sto sam nanosila i zadnji sloj boje da se dobije jako malo neuredan stih, ipak je to shabby, meni znaju rec da sam preuredna za shabby hehe...onda mi ovo ispadne kak se spada ;)

ako nanosim dva sloja kistom onda ispadne previse zabetonirano, predebeli sloj, (a jedan sloj kistom mi ne pokriva dovoljno za moje vidjenje namjestaja) pa se nemre bas smirglat, a samo valjkom dva sloja ispadne super lijepo i glatko...pa je i to opcija, ja sam neke komade namjestaja radila samo valjkom, ona velika komoda, a krevet koji nisam stigla poslikat prije odlaska na GO mi je dva sloja valjkom, jedan kistom i the best je :)

nadam se da sam nekome pomogla mojim iskustvom...kada otkrijem nesto novo svakako pisem :)


Puno hvala smile211. Super si objasnila


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 11:02
i jos nesto sto se tice voskanja, kada ne zelite da vam padaju veliki komadi, 'krpe'

svijecu stavim u friider (narocito po ovoj vrucini) da se stvrdne i pisem njom po namjestaju kao olovkom, bez prejakog stiskanja, i voskam samo gornjim dijelom, bas kao pisem...ne strugam krvnicki svijecom da se naprave utori u njoj...i da orpadaju komadi parafina :)


Objavio: gloga
Datum objave: 19 Kolovoz 2009 u 19:38
Drage moje, lijepo vas sve pozdrvljam!
Ja sam nova na ovim stranicama iako vas već mjesecima pratim i uživam gledajući vaše radove.
Koristeći vaša iskustva i radove i ja sam se upustila u avanturu uređenja stana na moj način. Dakle, ovako. Jako mi se sviđa shabby i decoupage i općenito taj stari duh koji se na taj način unosi u namještaj i prostor.
Bila sam i na jednoj radionici u našem gradu (izrada Božićnih kuglica) gdje smo brzinski prošli i decoupage i ispucanu tehniku i bla......bla...
Ma da ja tu ne duljim i ne pišem Markove konake idem ja odmah pitati što me zanima. Ja sam zapravo napravila već nekoliko uradaka - više kao proba i igra (poslat ću vam uratke da prosudite), a to su bojanje nekoliko okvira za slike te jedne starinske stolice. Sve sam to prebojala u bež boju - slonove kosti jer mi ona nekako izgleda onako više starinski i toplo. Bojala sam onako kako ste vi uglavnom i opisale samo me jedan detalj zanima: ja sam pri bojanju koristila akrilnu  lak boju- na bazi vode. Zanima me da li je to o.k. ili je ipak bolje koristiti običnu boju pa poslije lakirati. Ovo mi se čini o.k. , iako mi se ponekad zapravo učini da nakon dva sloja laka dobijem malo zabetoniran izgled- kako je plavi cvijet i objasnila. No ja to na kraju još malo sve pošmirglam tako da ipak izgleda malo prirodnije. Dalje, kada govorite o običnoj boji za drvo da li su to one LAZURE za drvo koje ima u dućanima- npr. Belinka .... ???? Jer kad dođeš u dućan pitati, oni te zaista gledaju kao da sam pala s marsa.. Ništ mi ne znaju pomoći.
Naime, ja bih se upustila u bojanje stolića u dnevnoj sobi. Radi se o hrastovom stoliću- smeđe (drvene) boje i jako se bojim Shocked da ga ne uprskam. Zato i pitam ovo oko boja. Bojala bih ga isto u bež boju. Odakle je najbolje krenuti? Možete li me savjetovati?  Hvala i veeelikiiiii poooozdrav! Wink


Objavio: iris
Datum objave: 19 Kolovoz 2009 u 21:11
ciao gloga i dobro došla
akrilna lak boja je odličan izbor za drvo....tako da ne brini nego samo nastavi sa poslom
 
a lazure su odlične za drvo ali ne za ovo što ti želiš jer nema bijelih ili oker lazura....sve su one u smeđim, zelenim, plavim i mahagoni nijansama
a one ne prekrivaju drvo nego ga nijansiraju 
 


-------------


Objavio: gloga
Datum objave: 19 Kolovoz 2009 u 22:11
Super Iris, baš ti hvala što si se javila.
Znači, na dobrom sam putu..!smile146


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 11:32
samo da nadodam....malo iskustva, nakon sto je proslo neko vrijeme od kada sam neke komade namjestaja napravila i koriste se...pogotovo mali stolic u dnevnom boravku, normalno podnose prolijevanje, lupanje, mrlje svih vrsta, a nakon toga i ciscenje sredstvima i trljanje...

dakle, dobro je :)


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 11:34
e iris, nasla sam lazure u bijeloj i u svim bojama, ali si sasvim u pravu, one ne pokrivaju, samo malo nijansiraju i prozirne su


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 11:38
gloga - ja kupujem akrilnu boju za drvo na bazi vode...ali nakon zavrsetka svih radnji (farbanje, smirglanje, decoupage, cracle), ako zelis da ti namjestaj bude upotrebljiv moras ga prelakirati mat lakom...ovaj koji sam ja kupila zahtjeva min. 3 sloja, ali stvarno jest mat i truncicu pozuti boju, pa se onda mozes sa njime jos dodatno poigrati i dobiti jos stariji, pohabaniji stih :)


Objavio: iris
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 11:45
bijela lazura bi bila dobra za neke stvari tako da je dobro što si vidila da ih ima za kupiti....možda ti nekad zatreba....za neku novu ideju Smile....u dućanima gdje sam ja kupovala ih stvarno nema
 
slažem se sa dodatnim lakiranjem namještaja...posebno stolova
ipak je to nešto što je svakodnevno u upotrebi i dobro je da ima bolju zaštitu
a sad....da li mat ili sjajni lak...to je stvar ukusa  


-------------


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 12:04
da, da...naravno, to bez daljnjega :)
ali...za shabby, o kojem ovdje pisem, ipak mislim da vise pase mat


Objavio: dori-st
Datum objave: 28 Rujan 2009 u 13:32
Cure pogledajte ovu stranicu, dobri savjeti za rad na namještaju, samo me zbunila s ovim ako je podloga akrilna lak treba da je nitro, nikad oboje akril?
 
http://hobbychic.blogspot.com/2009/09/ureivanje-namjestaja-od-iverala.html - http://hobbychic.blogspot.com/2009/09/ureivanje-namjestaja-od-iverala.html


Objavio: iris
Datum objave: 28 Rujan 2009 u 13:42
i meni čudno zvuči...ali valjda ona to piše iz svog iskustva
stvarno ne znam


-------------


Objavio: ana_s
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 13:42
bok curke..i ja sam nova ovdje...trebala bih malu pomoć kaj se tiče namještaja..imam jedan drveni stolić koji bih htjela iskoristiti za dequpage tehniku al bi željela da mi taj stolić bude vani na terasi..
trebam pomoć...dal ga treba šmirglati, kojom ga bojom premazivati da bude otporan na vremenske uvjete i čime ga po završetku dequpaga zaštiti..hvala na pomoći...


Objavio: iris
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 21:53
ciao ana i dobro došla
 
pročitaj malo ovu temu: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3377 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3377
to je galerija od plavog cvijeta ali se dosta pričalo o bojanju namještaja
 
a ako budeš imala pitanja vrati se ovdje u ovu temu i pitaj


-------------


Objavio: ana_s
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 08:28
hvala na infu..budem pogledala pa se javim ak imam još kojih dilema..a kad bude gotovo pokažem vam...


Objavio: gloga
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 11:55
Bok društvo, zapravo ne znam da li sam na dobrom mjestu, ali evo budući da se radi o laku - sigurno mi netko može pomoći.
Naime, radi se o mom pokušaju bojanja hrastovog stolića u bijelu boju, točnije nekakvu krem ili slonovu kost i to na način da izgleda kao starinski - nešto kao shabby shic tehnika (na kraju sam sve izbrusila). Sve je to o.k. ispalo, obojala sam stol, izbrusila sam ja lijepo rubove i ukrase stola, sva sretna skakutala oko njega i sad mi je ostalo samo - lakiranje! Sitnica Embarrassed ! Tako sam ja mislila. Da, nisam odmah spomenula da sam stolić bojala akrilnim lakom tj. tom bež akrilnom lak bojom. I, dakle, kad sam sve na kraju još jednom izbrusila krenula sam nanositi akrilni mat lak. Međutim, na kraju mi je taj lak ispao grozno Cry. Prvo, nije mi uopće ravnomjerno nanešen. Negdje je površina skroz onako debela i glatka, a negdje hrapava i točno se vidi da lak nije pokrio površinu. Prešla sam lakom 2 puta! Mislila sam da će se to izjednačiti i na kraju ipak biti dobro, no jutros vidim da je sve ostalo isto!! Stol je sav šaren, nekakve nijanse krem boje.... Ima li netko kakav savjet. Molim vas za pomoć! Sad ću ga danas morati opet izbrusiti i početi ponovo s lakiranjem. Samo ne znam odakle da krenem. U čemu je problem? Možda da deblje nanosim ili što?
 


Objavio: iris
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 12:06
prvo da te pitam da li si sigurna da imaš bezbojni lak jer ako je bezbojni ne bi se smio viditi....nikad mi se nije dogodilo to da mi se vidi
isprobaj lak na nečem bijelom pa makar na običnom bijelom papiru
ako ne bude prozirno onda imaš krivi lak
 
a drugo da se ne bi vidili tragovi ja lakiram malim valjcima od spužve
imaš ih kupiti u svakom dučanu boja i lakova i nisu skupi
 


-------------


Objavio: gloga
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 12:32
 Ma je, bezbojni je. Nije on promjenio boju, nego je onako, blago cijeli stolić dobio kao tamniju nijansu. To je o.k., no problem mi je veći što je to sve nekako ne jednolično, neuredno. Očito je da nisam ravnomjerno nanosila lak. Da li se lak treba nanijeti u debljem sloju ili što?
Ja sam ti to sve radila sinoć na balkonu. Mislim lakiranje. Dok sam sve obojala i izbrusila, pa osušila, lakiranje je došlo na kraju, a tada se već smračilo pa nisam najbolje ni vidjela kako nanosim.
Lak sam nanosila s penzlom - četkicom.


Objavio: iris
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 12:35
nemoj lak nanositi u debelom sloju....radije u nekoliko tankih slojeva.....ja obično stavim 2 samo ponekad tri
a nikad ga ne nanosim četkicom jer se vide tragovi...barem meni se vide Confused nego ili uzmem akrilni lak u spreju ili nanosim valjkom
vjerojatno ti je ispalo nejednolično upravo radi toga


-------------


Objavio: gloga
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 12:50
 ma, sigurno je to. a danas ću ga probati  izbrusiti pa ponovo nanijeti valjkom. hvala na savjetu. javim se kad budem gotova. nadam se - uspješno! Wink


Objavio: iris
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 12:55
držim fige Smile

-------------


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 12:40
Originalno poslano od člana plavi cvijet plavi cvijet napisao:

e iris, nasla sam lazure u bijeloj i u svim bojama, ali si sasvim u pravu, one ne pokrivaju, samo malo nijansiraju i prozirne su
Kvalitetna bijela lazura na namještaju je savršena za decoupage.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 12:46
Imam problem.Dekupiraću bijeli namještaj od mediapana.Na što moram paziti.Hoće li biti problema.Dali je trajno ili će se guliti?

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 15 Ožujak 2010 u 23:16
Ne treba.Riješeno.Ispalo je dobro.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: kami
Datum objave: 01 Svibanj 2010 u 23:37
Ajde da ovdje probam...Pitanje za one koji imaju imalo iskustva u šmirglanju starog namještaja...

S kolkom granulacijom šmirgl-papira počnete i kolko ima Watt-a šmirglalica ako koristite onu vibracionu na struju?

Sa jednom jačom sam šmirglala sa 80,120, a danas probala s nekom tatinom slabom od 135W i ide sporo ko puž...
Uzalud sve kad kao da ništa boje nisam do kraja skinula, makar 3 sloja boje ima dotični stari stolac pa se jedino vidjelo kad se dođe do 2.boje ili drva s rubova Ermm
I sad ja za ubuduće hoću osigurati da to šmirglanje odradim s najadekvatnijim brojevima šmirgla i Watt-a,
taman posla da ručno šmirglam s papirom 200, do salvetiranja nikad ne bi ni stigla tako...


Objavio: anastazija
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:22
a zašto bi ti to uopće ogulila do golog drveta? pa zar nebi bilo dosta da samo skineš gornji sloj i malo nahrapaviš površinu da ti nova boja bolje primi?
 


Objavio: kami
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:26
Zato što su na nekim stolcima debeli neuredni slojevi boje i ne izgleda lijepo kad se "samo malo nahrapavi" jer nije sve dovoljno jednoliko pa obojana površina ne bi bila dovoljno uredna...
(a to je zato jer je netko bojao 2,3 puta na način kako ti opisuješ LOL)

Ali mare me podsjetila na one lužine i kemiju koje skidaju boju sa starog namještaja, veli da postoje i neki sprejevi pa bumo vidle kaj to je, navodno su neki oduševljeni time, to bi mi bilo idealno za ove komade koje moram riješiti...
Trebam smisliti i kaj ću s vrtićkim stolcima, oni imaju uzdužne pukotivne u boji, a lak treba skinuti jer se niš boja ne bu primala...

(Ti si ko moj tata koji me za one školske tronošce pitao zašto sam to opće šmirglala
i da kak bi došla do drva, a ispod 3 sloja gloss boje je izronilo čisto glatko drvo s potpisima markerom Cool)

Recimo školske stolce većinom ne treba opće šmirglati, to laka nije vidjelo ne znam kad,
samo prebrišem vlažnom krpicom prije farbanja tek tolko da nema prašine i prljavštine...


Objavio: anastazija
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:31

a tako dakle....

a s čime oni majstori rade kad idu farbati prozore pa prvo skidaju staru boju, nekako je spaljuju pa stružu. kak to ide?
 


Objavio: kami
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:32
Pa moguće i da su to te neke kemikalije, ispada da se to dosta koristi,
sad samo da mare sazna u čem je fora s tim sprejem u nekom njenom boje&lakovi jer ja sam čula samo za neke tekućine koje su lužine
(neću o svojem (ne)poznavanju kemije LOL)
evo nešto tek tolko... ne bi ovako agresivno nešto, zato sam i pitala za šmirglalice Tongue
http://www.forum.hr/showthread.php?t=493132 - http://www.forum.hr/showthread.php?t=493132
Evo i špahtlanja...
http://forum.net.hr/forums/t/167886.aspx -


Objavio: anastazija
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:37
ma to ti je nekakav mali plamenik s kojim ugrije boju pa se ona odvoji od drveta i onda ju samo špahtlom (ne znam kako se na hrvatskom zove ova alatka) postruže.
ja se kemije slabo sjećam (a i onda sam teško pamtilaLOL). čekamo šta će mare reći za lužine...


Objavio: kami
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:40
Mare je vidjela da postoji neki čaroban sprej kojim se oduševljavao neki striček na blagajni pa bumo vidli o čem se radi Shocked
E, a to spaljujivanje je očito zagrijavanje plamenikom tog nečeg što su već nanijeli na staru boju...


Objavio: anastazija
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:49
pogledala sam ove linkove što si stavila i obzirom da je teška kemija u pitanju ja nebi na to otvorenim plamenom.Dead
koliko sam skužila ti premazi za skidanje boje djeluju bez zagrijavanja


Objavio: kami
Datum objave: 04 Svibanj 2010 u 09:21
Ovako, dobila neke informacije od frenda pa da vidimo:
1. brusilica kojom sam prije šmirglala ima 180W, ova slabija 135W i razlika u efikasnosti mi je ogromna Tongue
2. chromosov Desol je navodno loš izbor i puno bolji izbor je Hempelova Absenta za skidanje stare boje (s drva)
3. skidanje zagrijavanjem boje radi se brenerom i on radi na plin kao za onaj za upaljače, ne hvala Confused

Sad neka mare javi o kakvom se spreju u Rijeci radi nakon što stigne saznati i tko mu je proizvođač jer još zasad to nisam našla u Zg-u Smile





Objavio: lilana
Datum objave: 08 Svibanj 2010 u 18:36
ja sam pre tri godine radila stolice koje su bile crne boje.I tu boju sam skinula zagrevanjem ali ne sa tim plamenikom nego postoji aparat kao fen za kosu ali koji je naravno jace temperature.E sa tim fenom zagrejes manju povrsinu i spahlom koju dobijes zajedno sa fenom skidas farbu.ide veoma brzo i sto je vazno netrujes se hemikalijama.da dodam farbu sam skidala do drveta i posle toga obojila bojom bez problema.Fen nije skup.


Objavio: vezla
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 14:33
u Bauhausu se takav fen moze kupiti za stotinjak kuna. Njime se moze dignuti i ultrapas sa povrsina. Naime to je moj problem sa starim namjestajem koji je rucno radjen, ali sav prekriven ultrapasom. Vec sam dio skinula upravo sa fenom. Ispod sam nasla pravo drvo! Spremam se napraviti decoupage pa sam eto tim povodom dosla na forum kako bih sakupila iskustva. Napravila bih jedu vitrinu - koja je sluzila kao mini-bar i dva stola - od kojih jedan za vanjsku nenatkrivenu terasu. Imam jos i 3 komada namjestaja - ormar, viseci element i kistru za posteljinu. Nisam sigurna da li ce zavrsiti na smecu ili cu imati snagu da iz njih nesto smislim. 


Objavio: kami
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 16:31
E, čula sam i za to, ali to je onda iznimno vruce dok se radi s tim Tongue Baš ću probati pogledati u Bauhausu.
Nabavila sam sprej za skidanje boje (mare Heart), ali to je takva kemija da sam se maskirala kao mumija dok sam s tim radila,
i mislim da kad se potroši više ni neću...
 
Nekako mi najbezopasnija varijanta dođe jaka šmirglalica, tj. brusilica na struju, ali ona onda košta dosta više nego taj fen...
JeL ultrapas ono nešto što liči na plastiku? Kako se to onda uopće skida ili to nema smisla skidati nego je dovoljno malo prešmirglati pa prefarbati
(bez nanošenja primera prije boje)?


Objavio: lilana
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 16:59
kami naravno da je vruce moras paziti na prstice ha ha  salim se ma uopste nije problem. Zagrejes deo sklonis fen i satruzes boju.Ma ja sam bas bez problema i nisma se opekla ni malo uradila cetiri stolice.Mislim da je to ipak zdraviji nacin.Mozes zamisliti koje otrove udises sa tim hemikalijama a kada smirglas opet udises prasinu.Ja ti ipak savetujem fen a ti odluci.


Objavio: kami
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 17:18

Istina, sad se treba odlučiti između kemije, prašine i vatre LOL

Pogledat ću malo cijene tih fenova da ne bi radila s nečim preslabim (kao što je ispalo sa slabijom brusilicom Tongue).
A kakve si vrste boja skidala fenom? Ja sam shvatila da fen skida uljane premaze...


Objavio: renn
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 18:38
Kami, molim te javi ako kupiš fen, di ga ima i koja je cijena.
Naravno to važi i za sve one koje nešto znaju o tom čudu, jer moji prsti umiru dok se šmirrrrrrrrrrgla!.Wink


Objavio: kami
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 22:06
Raspitat ću se, ali što se šmirglanja tiče, ručno šmirglanje minimalno koristim,
osim kao završna faza ili u nekim brusilici nedostupnim dijelovima namještaja, makar imam i ručnu brusilicu (zakači se papir za nju) tak da i s tim prste sačuvam...
Ovaj stolac koji napadam svim živim ima 3 sloja boje valjda, taj sprej sam 2 put nanosila,
boja se kolko tolko guli, ali sve to treba još dodatno prešmirglati sve mi se čini Confused

Inače dosta starih stolaca zahtijeva malo ili jedva išta početne obrade,
ali ovo kaj je prefarbavano više puta je muka i nauka...

Kak se zove ono čudno plastično kaj imaju gore mnogi stari drveni stolci bez naslona ("kuhinjski")? JeL to ultrapas?
JeL se može neki primer na to nanijeti u slučaju da se to nemre skinuti?




Objavio: lilana
Datum objave: 10 Svibanj 2010 u 20:03
Iskreno da ti kazem nemam pojma koja je farba bila,jer te su stolice stare bar trideset godina.naravno drvo je pravo i cvrsto takve danas kostaju bas puno.Boja je bila veoma sjajna i sigurno kvalitetna kad je opstala tolike godine, no ipak se negde i izgulila,ali posto su bile crne nisu mi se svidjale.Fenom mozes skidati sve boje jer je bas namenjen tome.Zaboravila sam da ti kazem ako budes radila sa fenom,radi na otvorenom prostoru jer boja koja se zagreva malo smrdi ali nije nista strasno u odnosu na hemikalije i prasinu.Nikakva maska ti nije potrebna.Ajd javi kako se uradila i srecno.


Objavio: vezla
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 13:34
Ultrapas je plastična debnja folija, nesavitljiva, kod skidanja puca i lomi se. Kada se skine sa fenom ljepilo se mora ostrugati - ošmirglati. Obično je ispod toda kvalitetno drvo. Tehnika se rabila šezresetih i sedamdesetih godina pr. st. Stolari privatnici su je postavljali ljepljenjem i valjanjem. Tu je lakše skinuti sa fenom od onih industrijskih stavljenih. Napravila sam to sa dva stola, ali nedajbože da ostane komadićak jer se onda pod vlagom nadigne. Treba skinuti sve i ošmirglati. U to vrijeme je sve osim pravog drva bilo skupo tako da ako je stari namještaj sigurno je ispod drvo.


Objavio: vezla
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 13:55
Našla sam interesantan blog:
http://designdazzle.blogspot.com/2010/01/decoupaged-furniture.html


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 22 Rujan 2010 u 10:30
Fen je super ideja.Probala.Smekša stare namaze uljane boje.Sa špatulom se skinu do drva vrlo lako.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: SandraST
Datum objave: 22 Rujan 2010 u 20:30
ja sam probala ultraplast i staru boju skidati vrućom peglom preko papira za pečenje, a onda dok je još vruće, ostrugala zidarskom špatulom, ide nekako, lakše od brušenja...


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 01 Listopad 2010 u 12:04
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Ne treba.Riješeno.Ispalo je dobro.
Imam reklamaciju.Djelomično se ogulilo.Vjerovatno će sad raditi fini šmirgl i kvalitetnije lak-ljepilo.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 01 Listopad 2010 u 12:08
Sorry,ja kao da sam pala s marsa.Radi se o salvetama na mediapanu.A ovu foru s peglom bi bilo dobro probati.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Jelcek
Datum objave: 03 Lipanj 2012 u 08:53
Pozdrav!
Oduševljena sam vašim radovima i jako bih se zeljela okušati u bavljenju ovim hobijem. Posebno me interesira rad na namještaju.
Imam jedno pitanje, obzirom mi nisu jasne vrste boja koje idu na drvo.
Da li se moze koristiti boja kojom se farbaju zidovi, npr. Jupol ili treba kupiti baš za drvo?Confused
Onda Drvofix, to se koristi kao prva boja na koju ide salveta ili ona koja ide na salvetu, odnosno da li je to boja ili lak?
Negdje sam pročitala da se u Drvofix moze umiješati malo Dipi pigmenta?!
Ako bi mi netko htio napisati koje boje da kupim npr. u Baumaxu, bila bih vam jako zahvalna!LOL



Objavio: Mima35
Datum objave: 03 Lipanj 2012 u 10:36
Jelcek,
drvo ne možeš bojati s jupolom već ili s bojama za drvo ili s akrilnim bojama.
Akrilne boje su ti boje za fasadu (fasadex ili fasena) i boje za beton i njih možeš miješati s dipi pigmentima.
Možeš kupiti i akrilne boje u hobi dućanima ili su one znatno skuplje (ja od orginala kupujem samo crvenu i crnu jer njih ne mogu dobiti miješanjem s dipijem).
Drvofiks nije boja već ljepilo i s njim lijepiš salvetu na prethodno obojanu podlogu.


Objavio: ivka
Datum objave: 05 Lipanj 2012 u 09:18
Pozdrav curke:)!Ja sam nova i početnica u ovoj tehnici,zanima me da li je nužno nakon što pofarbam određeni drveni predmet i ukrasim,lakirati ga zaštitom,meni izgleda sasvim ok bez zaštite,da li će i tako izdržati,molim vaš savjet:)?


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 27 Lipanj 2012 u 09:15
Ima li ko ideju s čim razrijediti bitumen da bude svjetliji?Uljem,blendingom,razređivačem, (Niveom Tongue )... ili ??

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: klara46
Datum objave: 27 Lipanj 2012 u 19:00

bitumen možeš razrijediti sa specijalnim benzinom
koji se zove White Spirit...
proizvodi ga INA, pod nazivom Specijalni benzin SB130/215...

a imaš i baš namjenski White Spirit,
koji se koristi u slikarstvu i sličnom:



ima ga u NB hobby artu...
75ml je 31 kn...

nadam se da ti je ovo
barem malo pomoglo... Smile




-------------
učiniti dobro, a zatim otići bez buke...


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 28 Srpanj 2012 u 02:30
Hvala na info.Poslužio je običan benzin.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: ella16
Datum objave: 15 Listopad 2012 u 23:11
imam jedan stolić za tv (smeđi) koji bi obojala.. Tražim koji bi to materijal bio i čini mi se da je ultrapas.. Vidim da ste tu pisale o njemu.. Jel netko možda pokušao to samo malo pošmirglati pa na to akrilna i lak.. Čini mi se da to baš nebi išlo :-)

-------------
Zagreb - zapad



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk