Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Laburnum-zlatna kiša,zanovijet,negnjil

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Drveće
Opis foruma: Sve vezeno za drveće u vrtu
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=393
Datum ispisa: 19 Travanj 2024 u 04:31
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Laburnum-zlatna kiša,zanovijet,negnjil
Objavio: dina
Tema: Laburnum-zlatna kiša,zanovijet,negnjil
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 20:36
Pokusavam naci nesto o zutoj kiši
ima li neko od vas ideju
 kako to izgleda i gdje to mogu naci Question
 
 
 


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 21:11
ima negdje post o njoj Dina pregledaj malo(mislim da po drveće ili drvenasto bilje)


Objavio: dina
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 21:21
ma ja sam to negdje vidjela
ali sad ne mogu naci nikako Unhappy


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Rujan 2007 u 11:41
A kada je govorim da se treba drzati tema i otvoriti novu temu, ako se radi o novoj biljci ili novom pitanju... onda ispadam zlocestUnhappy
 
.
 


Objavio: voki
Datum objave: 03 Rujan 2007 u 17:17
U Razmnožavanju biljaka i cveća ima zlatna kiša ili laburnum.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 03 Rujan 2007 u 17:42
Hvala voki Thumbs%20Up

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 27 Rujan 2007 u 00:05
Ja znam za crvenu kisu, ili koraljnu kisu, ili russeliu, prekrasna jedna vrtna biljcica. Ima je i u zutoj boji.
 
Kad bih jos znala staviti sliku....


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: nbjelovu
Datum objave: 27 Rujan 2007 u 00:16
Evo i slika
 


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: dina
Datum objave: 27 Rujan 2007 u 16:47
kako je lijepo

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 07:19
Hi,Dina,
 
Russelia je zaista zahvalna biljcica. Cvate od proljeca do kasne jeseni, bas kao kisica: cvate desetak dana obilno, obilno, sva se ospe cvjeticima, onda se malo odmara, onda opet, i tako stalno. Prelijepa je kada visi, pogotovo na bijeloj podlozi, jedna moja susjeda ju je stavila u veliki bijeli pitar, predivno.
Zovu je i dubrovacki koralj.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: nbjelovu
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 07:20


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: dina
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 14:37
e sutra odoh u rasadnik moram i nju staviti na spisak

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: tibor
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 21:46
Prekrasne su..
Evo slika bijele (nije moja)
 


Objavio: shasha
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 21:53
smile227smile93to ja hoćuuuuuuu.Ja to nisam vidjela negdje u rasadnicima za kupiti!!


Objavio: Donata
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 21:57
A što su vam lipe te kiše..smile93.svaka čast...nisam se do sada susretala s kišama... ova zadnja je za smile39
smile92


Objavio: tibor
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 22:07
Prekrasne su,pogotovo kad padaju na ogradi...
 
smile186


Objavio: Donata
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 22:13
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Prekrasne su,pogotovo kad padaju na ogradi...
 
smile186


ili preko mog korita...na teraci...smile96nego kako se to razmnožava... 


Objavio: tibor
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 23:39
Razmnozavao sam ih iskljucivo sa pelcerima iz zemlje sa malo korijena..
 
Ostale metode ce nam morati netko drugi reciEmbarrassed


Objavio: TeaK
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 15:37
A zamislite to u nekom vodenom vrtu, pa kako lijepo pada preko mostića. Ili jedna lijepa žardinjerica na starom panju.... Vidim ju na puno mjesta i mislim da će ćim naiđem negdje biti moja. Naprosto sam smile93kad sam ovo vidjela.

-------------


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 01 Listopad 2007 u 00:41
Razmnozava se skroz jednostavno, reznicom, hvata se lako.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: lana2
Datum objave: 01 Listopad 2007 u 08:13

Donijela sam s mora sasvim malu rekli su da se zove "koraljka" dakle ima više naziva. Sad je već sasvim lijepo narasla, jedva čekam da procvjeta pa da vam stavim sliku.



Objavio: hana
Datum objave: 01 Listopad 2007 u 15:57
baš su krasne! Čuvajte ih za proljeće da imamo pelcereWink


Objavio: dina
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 17:38
ja sam danima hodala i trazila je
ali ocito bezuspjesno

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Arwen
Datum objave: 11 Listopad 2007 u 14:38
ovu sam biljku vidjela u zadnjem broju časopisa MOJ CVIJET
moram ju imati, MORAM
smile93 smile93
 naraste jako velika da bi meni za moj balkon bio dovoljan jedan pitar
e sad, molim onog tko zna gdje to u Splitu ( ili u njegovoj blizini) mogu
nabaviti
naraste do 1,5 metara i cvate gotovo cijelu godinu, osim kad je hladnije


Objavio: Arwen
Datum objave: 11 Listopad 2007 u 15:11
našla sam, našla!!!!!! smile213
na stranici
http://bugenvila.com/intro.gif - http://bugenvila.com/intro.gif
i u Splitu je. prvom prilikom idem po ruseliju smile84


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 12 Listopad 2007 u 18:21
Hi, Arwen,
 
Jesi li iz Splita? Ako jesi, mogle bismo se upoznati!!!


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Arwen
Datum objave: 12 Listopad 2007 u 23:57
iz splita sam Wink
imaš odgovor na pp

ps. i nemam ruseliju, a baš bih je voljela imati smile94


Objavio: Fatka
Datum objave: 14 Listopad 2007 u 21:53
Nina, da li je potreban hormon za renice zute kise.Danas sam gledala ima manjih reznica,a ne bi zelila da se siri na sve strane nego hocu da je formiram kako drvo.Moja je stara dvije godine i jos nema cvjeta, akazu da se mora cekati nekoliko godina na cvijetanje.
Nije meni problem hormon, imam ga nego mozda je laka na oziljavanju bez hormona.


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 08:57
Fato, lako se oziljava i bez hormona, ako mislis na zutu russeliu. Dovoljno je da joj grancica dira zemlju, i nakon par tjedana izbacit ce korjencice, tako da mozes zakorjenjivati i bez rezanja, samo polozi grancicu i djelomicno je pokrij zemljom, pa kad se zakorjeni, samo je odsijeci i presadi.
 
Russelia cvate vec kao sasvim mala biljcica,  ali joj treba dosta sunca. Ako ti nije cvala dvije godine, nesto joj ne valja u uvjetima.
 
Formirati kao drvo russeliu nije moguce, mozes joj samo grane dizati uvis i vezivati ih za neki stupic, pa onda imas efekt zalosne vrbe. Ne trebas nista rezati, vec je samo podizati i vezivati.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: shasha
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 10:29
Po ovome šta je Fatka rekla čini mi se da ipak ona na drvo žute kiše misli.


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 10:31
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=376 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=376
fatka,tu pogledajWink


Objavio: Fatka
Datum objave: 15 Listopad 2007 u 11:52
jeste mislia sma na zutu kisu -laburnum.Nazalost ja nemam vise srece u ruseliji.Onda kada si mi posala u uginula nikada vise nisam uspjela da ozilim.


Objavio: anyni
Datum objave: 01 Lipanj 2008 u 15:19
Ovo nije crvena kisa ovo su Trompete mogu biti kao puzavci ili mogu rasti ko drvo sve ovisi sta hocete od Trompete,sratno

-------------
gdje idemo i gdje nam je kraj puta


Objavio: korijenko
Datum objave: 23 Travanj 2009 u 20:29
Ne piše se puno na forumu o ovom predivnom drvu ili grmu (kako ga tko formira) i nema slika. U Laburnum ili kako ga zovu i "Vossova zlatna kiša"
zaljubila sam se doslovno na prvi pogled i nisam ga baš lako našla za kupiti jer ga rijetko koji rasadnik ima. Ono što je meni bilo važno da trpi sušu i niske temperature, može biti na živom suncu a može i u polusjeni, naraste i više od 5 metara i što je zanimljivo za njega je da je svaki komadić te biljke jako otrovan. Lani kad sam ga posadila imao je jedan cvijet. Ove godine je jako puno narastao (brzo raste) i prepun je zlatne kiše.
Slike iz mog vrta ne zaostaju ni najmanje za slikama iz raznih knjiga i časopisa gdje sam ga prvi put vidjela:
 
 
 
 


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Travanj 2009 u 20:37
Da i meni se to sviđa jako,cvijet je sličan gliciniji. Isto nikako da ju kupim.


Objavio: Željka
Datum objave: 23 Travanj 2009 u 22:21
Korijenko prekrasno ti je stabalce! Baš ti zavidim! U potrazi sam za tim drvcem, obožavam žuto cvijeće.

-------------


Objavio: fuksija
Datum objave: 23 Travanj 2009 u 22:36
Prekrasno Korijenko!
I ja imam isto ovo drvo, kad procvjeta, stavljam sliku.

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Travanj 2009 u 08:39
Prekrasno drvo, cvijet mi liči na cvijet brnistre


Objavio: Šeflera
Datum objave: 24 Travanj 2009 u 11:08
I napomenula bih da pelud izaziva alergije i nikako se ne preporuča saditi u dvorištima sa dječicom.



-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: domingo
Datum objave: 27 Travanj 2009 u 09:28
Negdje sam već čitao o toj zlatnoj kiši.....mislim da je bilo negdje u okolici ZG.
Zanimalo bi me: sjemenke naravno a  koliko lišća otpadne u jesen.
Ako se posadi ispred kuće....i može li se oblikovati da ostane kao omanji bonsai...mislim kao omanje drvce od 2-3 metra


Objavio: fuksija
Datum objave: 27 Travanj 2009 u 09:41
Sjemenki mozes dobiti od mene.
Drvo se moze orezivati, tako da ga ti formiras sam, koliko visoko zelis.

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: iris
Datum objave: 27 Travanj 2009 u 10:16
predivna je....šteta što je toliko otrovna :(

-------------


Objavio: vrba
Datum objave: 27 Travanj 2009 u 16:33
i meni se jako sviđa.čista 5 ica.
 
                                                      smile55


Objavio: Fatka
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 07:30
Ja imam Laburnum, kupila sadnicu prije 4 godine i jos mi nije cvjetao.Veci je od tvog.Stalno zavirujem da vidim da li ima cvijetni pup, ali nema ga jos samo je olistao.


Objavio: katruža
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 23:39
Evo i mog Laburnuma








Objavio: fuksija
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 23:49
Katruza, kakva ljepota!

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 03 Lipanj 2010 u 00:13
Ovo je nešto presavršeno.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Zelenka
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 07:47
Zlatna kiša je prekokrasno drvo meni jedno od najomiljenijih i bila sam presretna kad sam ga ove jeseni našla kod nas u rasadniku i posadila! Međutim sada imam problem ....morala bih ga preseliti na drugo mjesto i sada se bojim da ću naškoditi drvcetu :( Recite kada bi bilo najbolje vrijeme za presađivanje(imala sam na umu sada u proljeće 2-3 mj) i hoću li time poremetiti eventualnu cvatnju jer mi je teta u rasadniku rekla da je već bila cvala prošle godine prvi puta!


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 13:40
O zlatnoj kiši nije sve rečeno pa evo na jednome mjestu osnovni podaci

LABURNUM – ZLATNA KIŠA, ZANOVIJET, NEGNJIL

Listopadni veći grm ili manje drvo. Može izrasti do 7 m u vis, a najbolje uspijeva na sunčanim ili polusjenovitim položajima.

U rodu laburnuma uobičajena je vrsta Laburnum anagyroides. Vrsta laburnuma je i Laburnum alpinum, a posebno su traženi  uzgojeni hibridi Laburnum x watereri od kojih najkrupnije cvijetove ima L. x watereri "Vossii" čiji grozdovi mogu biti dugi i do 50 cm.

Cvjeta u 5. mjesecu žutim cvijetovima koji vise u grozdovima (slični bagremu) i mirišu.

Podnosi hladnoću do - 20 st. C.

Što se tiče tla nije izbirljiva biljka pa dobro raste i u običnom, umjereno vlažnom tlu.

S obzirom da ima plitko, slabo razgranato korjenje, prvih godina ga treba zalijevati za vrijeme suše.

Nije preporučljivo orezivati zlatnu kišu. Dovoljno je odstraniti osušene ili tanke grančice. Kod jačeg orezivanja može mu se za više godina uništiti oblik krošnje i od jačeg orezivanja se teško oporavlja.

Razmnožava se sjemenom.

Vole ga lisne uši!

Svi dijelovi biljke su otrovni, a naročito sjemenke.



Objavio: Monny
Datum objave: 22 Veljača 2011 u 19:13
Ja ima tu biljku evo je

Tako je krhka :(
kad sam ju kupila rekli su mi neka je ove godine ostavim u posudi i unesem u kuću preko zime a onda u proljece zasadim - nadam se da nisam pogrijesila sto sam ih poslušala (vidim da ima pupove za listice...) 


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 09:48
ja sam pokušala sa sijanjem, mislim da mi je korijenko bila poslala sjeme, ali nije mi izniknula niti jedna biljka
poslije sam negdje pročitala da se sjemenom jako teško razmnožava pa mi je to bila utjeha,
 nisam više sigurna treba li uzeti reznice u određeno godišnje doba ili mlade biljke koje rastu u podnožju


-------------


Objavio: medomann
Datum objave: 30 Ožujak 2011 u 00:22
pozdrav cvetoljupci!
 
evo da se i ja malo pridruzim temi iz pčelarske perspektive. Zanovijet je vrlo medonosna biljka i pčelama daje dosta nektara, no međutim, kao sto pisete da je biljka otrovna(što nisam znao, al nije mi ni bitno) tako i njen med je neugodnog mirisa i nije pogodan za prehranu, ali kako tog grmlja nema u velikim količinama te se u medu ni ne osjeti njegov utjecaj tim vise sto cvjeta prije bagrema i čini mi se voćaka pa njegov med pčele iskoriste za razvoj legla(ličinke ga popapaju).
 
ja sam ga dakako također pokusao razmnožiti iz sjemena, 2 puta sam isao iz Duge Rese u ZG u Trešnjevački park gdje raste jedan stariji grm, gotovo 2 mala stabla iz jednog korjena, tamo se penjao i brao mahune. drvo je dosta krhko i pod mojim tezinom je počelo pucati (a nisam krmak), isti tren sam se primio za granu da se malo poravnam i skočio da ne pukne. skočio sam s preko 2m visine u blatnjavu travu, nadam se da nitko od prolaznika nije vidio majmuna kako pada s granesmile197
nadam se da drvo i dalje zivi.
 
moram se sad i pohvaliti da od sveg sjmenja niklo je 0(nula) biljčica. vidim da pisete kako se tesko razmnozava sjemenom, nekako mi je to tesko za povjerovati jer mahunarke bi trebale dobro klijati, a sjemenkice su skroz lijepe i kao da jedva cekaju da prokliju. ja sam kod sjetve napravio 2 kardinalne pogreške pa bi bilo čudo da je nesto niklo.
 
uglavnom, na kraju ako netko od ponosnih i sretnih vlasnika ima sjemena ili će imati i voljan je poslati bio bih zahvalan, a unaprijed već pomalo i jesam.
 
P.S. a i onaj grm u trešnjevačkom parku će vam biti još zahvalniji, vbjerojatno bi se sam oborio da me opet ugleda sa vrećicom


Objavio: medomann
Datum objave: 29 Travanj 2011 u 19:59

Pozdrav i da vas malo ohrabrim. Nisam ni znao da je to to, tek kasnije shvatio. uspio sam iz sjemena uzgojiti 5 biljčica, s tim da su 4 od njih nikle naknadno ostavši kao sjemenke u zemlji u koju sam posijao nešto drugo jer one nisu nikle, a nisu nikle zbog mojih kardinalnih pogrešaka. Da nije bilo istih klijavost bi bila zasigurno veća, a ja sam možda zabunom počupao koju jer sam bio uvjeren da ima dručiji list od stvarnog.

 
Za sve koji će sijati; moje sjeme je zimu provelo na drvetu, tako da bi ga vjerojatno bilo dobro stratificirati.
 
Hvala svima koji će razmnožavati ovu lijepu biljčicu jer pčelama daje puuno papice, a vi uz to što ćete imati vizualni doživljaj, dobit ćete i akustični..


Objavio: mirna
Datum objave: 30 Svibanj 2011 u 14:45
Može li mi netko podrobnije objasniti taj pojam otrovnosti? Malo sam gledala na netu pa ispada da je biljka toliko otrovna da se treba držati što dalje od nje. Ovdje vidim da ima marljivih koji biljku uzgajaju čak iz sjemena. S druge strane, otrovne su i glicinije i hortenzije i..... Što napraviti, saditi ili ne? Kako izbjeći trovanje? Pranjem ruku? Ako otpada lišće i cvijeće jel to skupljati s rukavicama?


Objavio: antonija
Datum objave: 31 Svibanj 2011 u 12:33
ja sam ovoga proljeća sijala. dobila sam dosta sjemenkica, stavila ih u plastičnu čašu,puhno vjetar otkoturo čašu u vrt. uspjela sam naći 3 sjemenke. stavila u vodu i zaboravila na njih. stajali su 2 dana kad sam se sjetila. sve 3 su nikle i igrom slučaja ostala samo jedna, vidjeti ću šta će dalje biti.
što se tiče otrovnosti. 90% cvijeća je otrovno, ne uzgajamo ga za hranu.


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: mirna
Datum objave: 31 Svibanj 2011 u 13:00
Ma znam, upravo zato i pitam.
Mora li se paziti ako ostavite dijete minutu bez nadzora i strpa nešto od biljke u usta da će se otrovati ili da mi zaluta u vrt susjedov pas i otruje se pa imam problema.
Pitanje je: Koliko otrovno?


Objavio: medomann
Datum objave: 01 Rujan 2011 u 18:53
Ako netko treba sjemenki ja nabrah podosta.
 
Otrovna?? Ne treba sve doslovno shvaćati. Čim nešto izaziva i male promjene ili reakcije naziva se otrovnim. To otrovno može značiti da ćete dobiti proljev jedan dan ako ste se najeli cvjetova ili lišća. Da li to jedete??
 
Ako netko ipak da želim mu dobar tek!
 


-------------
GROW!


Objavio: mirna
Datum objave: 02 Rujan 2011 u 14:04
Hm, malo sam zatečena. Postavila sam bezazleno pitanje na koje sam očekivala da će mi odgovoriti netko na način da mi kaže kakv je životni ciklus toga drveta. Kada i u kolikoj mjeri otpada lišće, cvijeće, sjemenke ili što već.....mete li., skuplja....itd.
 
Ispada kao da sam nekoga naljutila ili uvrijedila.
 
I ne, ne jedem ni lišće ni cvijeće.
Pročita li se pažljivo, u pitanju je malo dijete koje ne čeka da mu se kaže dobar tek.
 


Objavio: medomann
Datum objave: 20 Rujan 2011 u 16:59
Imaju djeca drugih zanimacija i lišće ih baš ne zanima kao jelo kad počnu hodat i istraživat.
Lišća, cvijeća i sjemenki otpada u zanemarivoj količini jer je skroz sitno kad se osuši, a to je i grmoliko drvce pa nema puno za odbacit.


-------------
GROW!


Objavio: Fatka
Datum objave: 20 Rujan 2011 u 17:39
Kod mene je lako niklo, zasijala u vrtu i u proljeće sam našla mlade biljkice.


Objavio: josipa
Datum objave: 20 Rujan 2011 u 18:14
Fatka .tvoj- moj Tongue laburnum  je fino narastao ali još nije cvjetao. Šta misliš koliko mu još treba. 


Objavio: Belina
Datum objave: 20 Rujan 2011 u 20:17

Draga Fatka,

kada sljedeće proljeće ugledaš malu biljčicu laburnuma,misli na mene.

Pozdrav i..Hug



Objavio: mirna
Datum objave: 21 Rujan 2011 u 10:58
 To je otprilike odgovor kakav sam očekivala. Hvala.


Objavio: Fatka
Datum objave: 21 Rujan 2011 u 19:46
Josipa, ne bih znala kada ce cvjetati.
Belina, evo imam ja sadnicu, ali kako da ti doturim.


Objavio: Drug Mile
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 22:39
Vidio sam par samoniklih biljčica, očito mladih, možda metar visine, vrlo slični zanovijeti. Zapravo bih se kladio da je zanovijet, da ne znam da ona cvate u proljeće, a ovo je sada procvalo (10-11 mj.) Zna netko koja je to biljka? Slikati ću ako uspijem, meni je baš lijepo i neobično što sad cvate.


Objavio: anabistrica
Datum objave: 10 Siječanj 2012 u 23:41
Ja sam prije par godina kupila laburnum na sajmu cvijeća. Lijepo se primio, narastao do jeseni oko metar, a onda ga je zeko skratio. Nisam niti mislila da bi mu to pasalo. Ali, drvce se nije dalo pa je potjeralo iz ostatka dva izboja jednake debljine. Ostavila sam obadva i samo ih ispreplela. Lani mi je prvi puta cvao, imao je tri cvijeta, ali nisam slikala. Ovog ću ga proljeća slikati ako će ponovo cvasti.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 11 Siječanj 2012 u 00:14

Ispred prijašnjeg stana posadila sam grm zlatne kiše i izrastao je u ogroman široki grm visok jedno tri metra. Sve je bilo za pet, divno je cvao, ali su problem postale uši i neka bolest koju su donijele. Unatoč špricanju u nekoliko navrata, grane su mu postale ružno kvrgave, po kori je bila nekakva crna boja... Kada nisam uspjela "ozdraviti" grm od silnih ušiju i tih kvrga na granama, morala sam ga posjeći. Nisam htjela riskirati da mi se ostali grmovi, stabla i cvijeće zaraze sa time.

Zato svatko tko ima zlatnu kišu neka reagira odmah "na prvu loptu" čim se pojave uši. Njih treba odmah uništavati jer su prijenosnici raznih virusnih oboljenja biljaka.




-------------


Objavio: anabistrica
Datum objave: 12 Siječanj 2012 u 23:51
Hvala Cimi na upozorenju, morat ću je kontrolirati.  Kad se to dogodilo? Mislim u koje godišnje doba.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 13 Siječanj 2012 u 00:29

Počelo je u proljeće, kroz godinu sam ga par puta pošpricala, onda je prezimio i iduće godine je počelo isto, s time da su sve grančice bile pune nekih kvrgica. Tada sam ga posjekla.


-------------


Objavio: anabistrica
Datum objave: 13 Siječanj 2012 u 22:48
Hvala Cimi, nadam se da će moja "kišica" ostati živa i zdrava. Bilo bi mi žal uništiti je jer sam je jedva pronašla.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 13 Siječanj 2012 u 22:53

Ja ponovo imam zlatnu kišu, sada kod vikendice i do sada ju nisu uši napadale. Nadam se da će tako i ostati.


-------------


Objavio: anabistrica
Datum objave: 13 Siječanj 2012 u 23:15
Držim fige.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 02 Svibanj 2013 u 21:20
evo moje
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/zlatna_kisa/57607.aspx">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Rembrant
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 17:15
Ja sam citao da je od Zute kise sve otrovno i plod i list,da sadrzi neke valjda alkaloide nisam siguran sta.Moju jedino napadaju vasi kada ima mlado lisce u prolece posle kisa,sada je sve u redu zato sto je suvo prolece,i preko leta je ruzna zato sto joj jako sunce sprzi listove,bar kod nas. Ali zato je u prolece nenadmasna po pitanju lepote. Evo moje,cekao sam 6-7 godina da bude ovoliko rascvetala









Objavio: tikvić
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 20:50
Preljepa je!!! Znači da ću i ja čekati 6-7 godina  da uživam u ovakvoj ljepoti!!!


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 29 Travanj 2014 u 12:56
moja danas
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moj_vrt/69059.aspx" rel="nofollow">


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Rembrant
Datum objave: 08 Svibanj 2015 u 10:14
Moje dve Zute kise se sepure ove godine ,jedna u vrtu a jedna u dvoristu.Zanimljivo da ispod ove u dvoristu ima mnogo sejanaca,niklo iz semena,videcu kako ce rasti ovi sejanci od prosle godine, porasli jedno 15cm,ali se preko zime do pola osusilo vidim da rastu stidljivo.

http://s1145.photobucket.com/user/miroslavusjak/media/SSA55621.jpg.html" rel="nofollow">

http://s1145.photobucket.com/user/miroslavusjak/media/SSA55616.jpg.html" rel="nofollow">


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 11 Svibanj 2015 u 04:22
Ja sam svoju zlatnu kišu dva puta presađivala. Sva sreća da je malo porasla pa ju više ne mogu seliti.






Objavio: enrikova nona
Datum objave: 11 Svibanj 2015 u 07:59
I ja sam moju dva puta presadila i sad je takva da nije za pokazat, bitno da je živa, zaljevam ju i nadam se da će biti nagodinu kao tvoja .


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 28 Travanj 2016 u 18:18
malo se oporavila
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/nove_slike/86644.aspx" rel="nofollow">


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk