Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ukrasni batat

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3945
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 13:15
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ukrasni batat
Objavio: kamilica
Tema: Ukrasni batat
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 10:40
Možda ovo nije pravo mjesto, pa molim nekog da premjesti gdje treba. Nisam našla temu o batatu, pa me zanima kako ga spremate za nagodinu. Svi pričaju o prehrani, a meni su divni njegovi zeleni i ljubičato-smeđi listovi. Još uvijek je lijep, i iako je još toplo, polako se treba pripremati za zimu. Kako?Confused



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 19:40
Kamilica,ti misliš na batat -povrće ili ukrasni batat?


Objavio: frida
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 21:01
Što to nije jednogodišnja biljka?

-------------


Objavio: kamilica
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 21:10

Shasha mislim na ukrasni, jer ga držim u kaljevima i kupila sam ga kod cvjećara. Doduše nisam pitala jel trajnica ili...Iz zemlje viri povelika gomoljčina, pa sam mislila da se možda skladišti kao i dalija. Sad me Frida ugasila, šmrc!Disapprove



Objavio: iris
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 21:36
evo sam malo googlala Big%20smile a pronašla sam meni zbunjujuće podatke
na jednom mjestu piše samo da je batat višegodišnja tropska biljka ali na drugom piše da je višegodišnja biljka koja se kod nas uzgaja kao jednogodišnja Confused


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 22:03
Mislim da treba probati.Kamilica,ako ima gomolj,spremi ga ,ko od dalija,gladiola i sl. i usput,uzmi par grana i probaj zakorjeniti.Ako imaš mjesta,ostavi ga da prezimi.
Nisam još imala taj ukrasni batat no sljedeće sezone ga mislim obavezno nabaviti.Možda ne toliko taj crveni(ok barem jedan budemLOL)koliko onaj svijetlo zeleni.Kako to prekrasno izgleda u teglismile89
Frida,nemoj plašiti ljudeLOL
Ja mislila da je osteospermum jednogodišnja.Tj,kod nas je i bilo za kupiti ko jednogodišnja biljkaWink


Objavio: frida
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 22:12
 Ma, joj, nisam uopće imala namjeru nekog plašiti smile42. Samo sam mislila da misli na ono povrće...( koje moja sveki tamani u enormnim količinama, valjda Kaufland i nabavlja batat samo radi nje, isplati im se...)


 


-------------


Objavio: frida
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 22:13
 Da, na sajmu u Sv. Filip i Jakovu su tamjan prodavali pod jednogodišnje i prijatelj kupio sebi pa mi nikako vjerovati da je trajnica...

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 22:16
Evo ja do neki dan nisam znala da su papričice(ok,Andrej je o ljutima pričao no isto je)višegodišnje.
Da ne skrenemo sa teme,ništa ne košta probati je održati do iduće godine,bilo gomoljem,pelcanjem ili čuvanjem cijele biljke.Wink


Objavio: frida
Datum objave: 06 Listopad 2009 u 22:19
Slažem se..jedino tako  -  pokušajem...nema se što izgubiti.

-------------


Objavio: kamilica
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 07:19

Sad sam zadovoljnija odgovorima.  Probati ću i jedno i drugo. Tako je!!! Nešto će valjda uspjeti.Tongue



Objavio: ANALAURA
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 08:04
Evo male informacije mozda pomogne, ja imam batat drugu godinu za redom(zeleni i ljubičasto-smeđi), pikiram ga kao pelargoniju i odlično uspijeva, ostalo dajem uzgajivačima cviječa , koji si to dalje pikiraju za prodaju.


Objavio: kamilica
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 08:25
Analaura, hvala na savjetu!Thumbs%20Up


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 13:54
jel ima netko sliku tog ukrasnog batata

-------------


Objavio: ANALAURA
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 14:48

 Imam samo pelcere , stavit ću mada nije tako lijepo kao odraska razgranata biljka.



Objavio: kamilica
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 19:07
Evo ih:


Objavio: martina1985
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 19:43
super izgledaju.... imaš koji pelcer da sačuvam za drugu godinu za balkon?????


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 19:55
E ovaj zeleni je prekrasan.Vidjela sam,kod nas ih je bilo za kupiti po 3-5kn(zavisi od mjesta.na placu ili u rasadnicima).Sljedeće godine ga kupujem


Objavio: bromelija
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 19:59
evo da i ja stavim svoje tu su tri vrste, kako uzeti pelcer kada su te grane dugačke




Objavio: kamilica
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 21:21
Bromi, i mislila sam da ih i ti imaš. Ovakav reckavi imam i ja samo u smeđoj nijansi.
Analaura bi za pelcanje trebala dati odgovorErmm


Objavio: lana2
Datum objave: 08 Listopad 2009 u 16:52
Evo ranija slika mog batata sad je još puno veći.



Objavio: Lilly
Datum objave: 08 Listopad 2009 u 22:49
Baš je super!


Objavio: ANALAURA
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 07:27
 Najbolje je uzeti vrh biljke za pelcanje, staviš je u zemlju i u plastenik , ili na prozor . Imam dosta pelcera pa ako neko želi nek se javi.


Objavio: smrcko
Datum objave: 12 Svibanj 2010 u 21:18
Ajde napišite malo o uzgoju batata i kako ga sačuvati zimiEmbarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: ruzica dana
Datum objave: 20 Svibanj 2010 u 23:58
ja imam povrce batat a za ovaj prvi put cujem. povrce batat slici na suncokret pa ga zato sadim uz ogradu jer je velik i lijep. smile161


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 21 Svibanj 2010 u 12:23
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ajde napišite malo o uzgoju batata i kako ga sačuvati zimiEmbarrassed


Batat voli sunce i višu temperaturu pa ga je dosta zeznuto sačuvat zimi!


Objavio: Anaida
Datum objave: 03 Kolovoz 2010 u 17:59
Evo i mojega... Izbliza.
 
 
I u središnjem otoku.
 


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: rudi
Datum objave: 22 Listopad 2010 u 17:30
kako da spremim gomolj ukrasnog batata? danas sam ga izvadila i spremila bi ga za proljeće al nisam sigurna kamo bi bilo najbolje?!


Objavio: flover
Datum objave: 26 Svibanj 2011 u 17:37
evo vidim da ste zaboravili na ovaj cvijet,ja sam ga kupila ove godine,i več mi cvjeta,ima preslatke male roze cvjetiće..........kad stignem stavim sliku.

-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: antonija
Datum objave: 28 Listopad 2011 u 19:27
da malo dignemo temu!

danas sam dobila gomolje batata,o njemu ništa ne znam! trebam li ga odma saditi ili čekati proljeće.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Silvy
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 15:02
Evo mog ovogodišnjeg batata kupljenog ove g. u balkonskim vazama,
pržilo ga sunce, vrućine,...
samo sam ga malo prihranila i zalijevala kasno navečer ili ujutro kao i pelargonije.

a mislim da ću ga na zimu spremit u negrijani hodnik, pa ćemo vidjet što će bit.

zeleni

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/zeleni__ukrasni_batat/33676.aspx">

tamni

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/tamni_ukrasni_batat/33677.aspx">



Objavio: Lovro
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 15:40
Sad ste i mene zainteresirale....u vezi spremanja...
Ja sam pospremila cijelu sadnicu ...sa lišćem... može tako ili to nije dobra ideja?


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: hoya
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 20:08

Moji lanjski u vazama nisu preživjeli, ali sam spasila jednu dobivenu reznicu. Ove sam godine napravila desetak reznica, a ostatak batata spremila na zimovanje. Jako brzo pusti žile u vodi tako da nemate šro izgubiti ako pokušate.



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Silvy
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 20:27
lovro, pročitala sam negdje da se lako pelcerom ukorijeni, ali nije otporan na zimu.

Ipomea batatas blackie, ukrasni slatki krumpir, strašno brzo pušta korijen i nevjerojatno brzo raste. Lijep je na balkonu između pelargonija (zeleni i tamni).

Ja ću ipak otkinut par pelcerića i zabost u teglu, ako ovi ne prežive.

A što se tiče slatkog krumpira, probala ga, odličan je. Isti naziv, samo se gomolji spreme, a na proljeće oko 5 mj. posade polovice i eto krumpira.
Može se prije toga i pikirati; tj. posadiš ga u drvenu kašetu (iz dućana), na dno staviš najlon, zemlju, pa polovice zabodeš da se ne dodiruju, čekaš da izraste, pa ga posadiš van u vrt.

Možda netko zna i više, pa ti se javi.

Pozdrav   Thumbs%20Up


Objavio: Silvy
Datum objave: 30 Listopad 2011 u 20:31
Hvala hoya,
tako ću i napraviti.
Imat ćemo mi slijedeće godine ukrasnog batata. Wink


Objavio: Lovro
Datum objave: 23 Prosinac 2011 u 11:35
Jučer sam zalijevala cvijeće u podrumu, i na batatu pronašla sjemenkice!!!!
Slične su sjemenkama slaka!





-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: Free
Datum objave: 23 Prosinac 2011 u 19:21
Iako ima velike sjemenčice, nisam ih nigdje vidjela kod mene, ali.....  nije niknula sjemenka u teglama koje su bile pored teglice s batatom, već mi je jedna sjemenka niknula u teglici s orhidejom!!  Koja je uvijek na prozoru u zimskom vrtu, a ptičica nije mogla prenijeti!!   Ali raste, i presadit ću je kad orhideja procvate!!

http://imageshack.us/photo/my-images/9/sam2961v.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

http://imageshack.us/photo/my-images/210/sam2959e.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Lovro
Datum objave: 23 Prosinac 2011 u 20:59
Baš lijepo društvo!Tongue

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 17 Veljača 2012 u 18:53
jel ima tko sadnicu batata ili sjeme? Cry


Objavio: Silvy
Datum objave: 17 Veljača 2012 u 20:39
sanjalica4,
ja svojeg nisam zalijevala u stubištu zgrade od kad sam ga spremila.
Sad kad malo zatopli malo ću za zalit, a dugačke grančice staviti u vazu u zemlju i nekoliko u vodu, pa ću vidjeti što će bit.
Valda će nešto i opstat za proljeće i ljeto.
Imam te u vidu.


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 18 Veljača 2012 u 14:12
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

sanjalica4,
ja svojeg nisam zalijevala u stubištu zgrade od kad sam ga spremila.
Sad kad malo zatopli malo ću za zalit, a dugačke grančice staviti u vazu u zemlju i nekoliko u vodu, pa ću vidjeti što će bit.
Valda će nešto i opstat za proljeće i ljeto.
Imam te u vidu.

bila bih ti zahvalna smile78


Objavio: panda
Datum objave: 19 Veljača 2012 u 19:14
ja sam imo taj zeleni ove godine ali nije imo uopce dolje gomolj u cemu je problem ??? jel treba bit stariji ili sto ??? od proljetos je bio !
pomoc



Objavio: Silvy
Datum objave: 19 Veljača 2012 u 21:03
panda,
ne znam ni ja. I ja ga imam od p.g.. Raste mi u vazi na stubištu, par grančica sam pelcala i stavila u zemlju i vodu, pa ćemo vidjeti.



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: Belina
Datum objave: 27 Veljača 2012 u 08:10
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Evo i mojega... Izbliza.
 
 
I u središnjem otoku.
 
Draga Anaida ovo ti je prepreljepo!Clap

-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: kontesaa
Datum objave: 01 Ožujak 2012 u 23:47
stvarno je prelijep, pogotovo mi se sviđa kombinacija ovog tamnog i zelenog Thumbs%20Up Anaida...jel ga presađuješ na jesen ili ti prezimi u vrtu?

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: proljeće
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 13:35
Moram ga i ja nabaviti ove godine, prekrasan je.
 
Anaida tvoja kombinacija je ooodlična!
 


Objavio: stefica.n
Datum objave: 08 Srpanj 2012 u 17:49

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/batat/46858.aspx">


Objavio: Yoyo1
Datum objave: 11 Srpanj 2012 u 09:52
Batat ima prekrasne cvijetove.


Objavio: Free
Datum objave: 05 Kolovoz 2012 u 14:09
Moj za sada samo lista i grana !!!

http://imageshack.us/photo/my-images/507/sam8689.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

http://imageshack.us/photo/my-images/837/sam8688.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Glikica
Datum objave: 05 Kolovoz 2012 u 14:39
Imam ga i ja, dobila od Štefice, raste, super se drži, da,da !

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 05 Kolovoz 2012 u 23:01
imam i ja
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/48335.aspx">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: stefica.n
Datum objave: 06 Kolovoz 2012 u 14:11
mojem su sazrele sjemenke,skupljam ih,dali je netko sijao batat iz sjemenki i kako je to radio pošto su dosta tvrde


Objavio: Belina
Datum objave: 02 Rujan 2012 u 16:15
moj batat ima cvijetić,hvala Lovri,
 
 
 


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: Lovro
Datum objave: 02 Rujan 2012 u 21:40
Belina,Heart.
... moji lanjski nisu preživjeli...ove godine sam kupila nove...i prek ove zime ću ih staviti na osvjetljenije mjesto...možda uspijem sačuvati!...ili..Wink...ću ih poslati tebi na zimovanje!
...i usput da pitam...jel zeleni i šarenolisni ne cvjetaju, ili samo ja nisam te sreće?



-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: Vlatkich
Datum objave: 13 Rujan 2012 u 22:59
Bok!
 
Imam i ja ukrasne batate. Kupile majka i ja ljubičaste i zelene na proljeće u malim teglicama. Ja sam svoje ljubičaste presadila na ''gredicu'' uz kuću, a majka svoje u tegle na balkon.
 
Ovi ljubičasti u zemlji su se jako razrasli, cvali, imaju sjemenje, ali zeleni (koji se meni trenutno više sviđaju, ti su malo kilavi).
 
Uzela sam par reznica prije cca. mjesec dana, umočila u hormon za zakorjenjivanje i sad imam cca. 5-6 ljubičastih za slj. godinu. A imate netko iskustva kaj da napravim sa zelenim? Htjela bih i njih sačuvati, pa na proljeće...nešto. Odrezat vrh grančice, hormon i na toplo?
smile68
 
 


Objavio: dijana7566
Datum objave: 14 Rujan 2012 u 07:27
Čekamo...

-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: Vlatkich
Datum objave: 14 Rujan 2012 u 17:18
Za Dijanu i sve zainteresirane Wink
 
ljubičasti na balkonu:
 
 
 
ljubičasti u zemlji:
 
 
 
 
 
još uvijek cvatem:
 
 
ispod lišća se krije:
 
lišće close up:
 
 
zeleni na balkonu:
 
pelcano početkom kolovoza, a danas:
 
 
 
pelcano prije cca.2-3 tjedna:
 
 
a već imam brdo pupova na stabljici:
 
 


-------------
Think green, dream in colours!





Varaždin


Objavio: Belina
Datum objave: 12 Listopad 2012 u 07:18
Prekrasni ukrasni batati!Clap
A kako ih zaštititi od hladnoće?


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: dijana7566
Datum objave: 12 Listopad 2012 u 07:31
Super je. Moram ga nabaviti iduće godine. vidim da ti usspjeva i u tegli, ili ga presadiš?

-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: Vlatkich
Datum objave: 12 Listopad 2012 u 08:36
Dobro jutro!
 
Baš gledam kaj se sve događa s batatima:
Sadnice koje smo zasadile u tegle na južni balkon bez sjene su jako kržljave, poklapljenih listova - bez veze
Sadnice posađane u dvorište rastu i dalje ko divlje - tu ima malo direktnog sunca - pustila sam da se svaka razraste u grmić promjera malo manjeg od metra i redovito podrezujem svaka 2 tjedna
 
Reznice koje sam sadila s hormonom za zakorijenjivanje u srpnju su još uvijek vani u sjenovtom dijelu terase i baš sam jutros otkrila cvjetiće
 
Jednu teglu koju sam zakorijenila s hormonom u kolovozu, sam početkom rujna smjestila na hodnik - ta cvate neprestano već mjesec dana
 
I još imam par komada koje sam stavila u vazu, ali kad su počeli tjerati korijenje nakon 4-5 dana (prek noći korijen naraste oko 1 cm Shocked ). Njih sam posadila prošli tjedan u teglice: dio izgleda jako žalosno, izgubio je svo lišće, ali zato se drugi dio drži zadovoljavajuće i tjera mlade listiće...
 
E sad, sve ova procedura je sa samo jednim ciljem: spremit teglice u garažu kroz slj. 2 tjedna da opstanu do proljeća. Nisam baš sigurna da će mi ovi vani zasađeni preživljet zimu, ali se nadam ...


-------------
Think green, dream in colours!





Varaždin


Objavio: ivna
Datum objave: 12 Listopad 2012 u 10:27
I mene ovih dana "muči" batat ...Jednu zimu sam ih spremala u podrum gdje mi drugo cvijeće bez problema preživi ali on nije, gomolj je istrunuo (ostavila sam ga cijelog s teglama), u kući nemam prostor za njih (a i to mi se čini upitno) pa se pitam da li ga je itko spremao tako da je gomolj vadio i nekako ga uskladištio ? To bi mi bila jedina moguća opcija...Da li je ikome uspjelo ???


Objavio: stefica.n
Datum objave: 12 Listopad 2012 u 15:50
Ja sam skupljala sjeme od svoga ljubičastoga pa ću ga pokušati sijati na proljeće da vidim dali će šta niknuti,po logici ako pušta sjeme, trebao bi se sjemenom i moći uzgojiti, 


Objavio: Glikica
Datum objave: 13 Listopad 2012 u 13:21
Haha, štefice, dala si mo ljetos dva i ja jedan ostavila mami , a drugi posadila u zemlju kod mene. Mamin narastao i cvao, a moj ostao skoro isti, možda je dobio 2-3 lista.

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: natalija
Datum objave: 07 Studeni 2012 u 05:50
ja sam nedavno dobila 2 reznice ovog sa ljubičastim, prekrasnim listovima,
u vodi su i lijepo su se ožilile
e sad, meni bi bilo jednostavnije, a pretpostavljam i uspješnije ako je moguće ostaviti reznice u vodi do proljeća, kao ukrasna kopriva, npr.

mogu li ih tako sačuvati ili moram s njima u teglu sa zemljom?


-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 07 Studeni 2012 u 07:45
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja sam nedavno dobila 2 reznice ovog sa ljubičastim, prekrasnim listovima,
u vodi su i lijepo su se ožilile
e sad, meni bi bilo jednostavnije, a pretpostavljam i uspješnije ako je moguće ostaviti reznice u vodi do proljeća, kao ukrasna kopriva, npr.

mogu li ih tako sačuvati ili moram s njima u teglu sa zemljom?


i ja sam dobila, izgleda od iste prijateljice, ožilila i posadila u zemlju...teglicu držim u kuhinji, i već ima dva nova listića, koji su najprije zeleni, a onda poljubičaste...nadam se da će izdržati do proljeća, jer mi je preslatka ta biljka sa sitnim listićimaSmile


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Studeni 2012 u 10:01
Samo ih drzite u toplom i svjetlom mjestu, raste cak i preko zime.Ako reznicu stavite u vodu pusti zile za 24 sata.Kod biljke zemlja mora uvijek biit vlazna, ne mokra nego vlazna.


Objavio: stefica.n
Datum objave: 07 Studeni 2012 u 13:51
ja sam svoga velikog ošišala i stavila u hladnu prostoriju i ponovo je potjerao grane,vjerovatno još mu nije hladno.Nekoliko reznica stavila sam u zemlju a nekoliko kao što kaže natalija ostavit ću u vodi  do proljeća.Nikad nisam tako dugo držala biljku u vodi a batat brzo pušta korijenje,do proljeća biti će korjenja ko u priči ali imam i nekoliko sjemenki pa će jedan od načina nadam se uspjeti


Objavio: stefica.n
Datum objave: 21 Studeni 2012 u 18:18
Moj u samoj vodi raste kao da je sredina ljeta,troduplo brže nego oni u zemlji


Objavio: Belina
Datum objave: 22 Studeni 2012 u 07:08
Mog batata,je bura dosta uništila,ostali gomolji......ali vidjeti ćemo na proljeće!


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 22 Studeni 2012 u 07:08
moj mladić, posađen u zemlju,  polako napreduje u kuhinjiSmile

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: stefica.n
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 12:23
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/batat/52756.aspx">
batat reznice rastu samo u vodi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 13:27
izgleda odlično, znači, ništa nije potrunulo...bravo šteficeClap...moj mladić i dalje lijepo raste u zemlji uz kuhinjski prozorSmile

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 13:38
štefice, i moje (tvoje) su iste takve, pustile more korjenčića i dobro izgledaju, samo što im se novi listovi zelene, ali ako požive do proljeća, na suncu će vratiti patlidžan put

-------------


Objavio: Free
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 15:54
Ovo sam sada slikala gomolj svog ukrasnog batata !!  Vi pričate tek o korjenčićima a ja od ovogodišnjeg gomolja mogu skuhati ručak !!!Tongue
iz9bdamgfruq085tllfi.jpg
iz9bdamgfruq085tllfi.jpg Jasna, opet sam pozabila !!

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Free
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 16:00
iz9bdamgfruq085tllfi.jpg

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Studeni 2012 u 22:49
ajme, koja grdosijaBig%20smile...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: moon
Datum objave: 30 Studeni 2012 u 18:58
Free, baš je lijep, ogroman. Prošlu godinu imala sam onaj svijetli batat, Nisam ga održavala preko zime jer je gomolja bilo toliko da sam imala krasan prilog uz meseko LOL
 
Kako bi se batat sačuvao - možda kao i krumpir. Znam da se može uzgojiti i presadnicama koje niknu iz korijena (gomolja) batata i kad niknu iz tih uspaanih pupova na gomolju, onda se ozvade iz batata i posade. No možda je to zgodnija metoda za onoga tko se bavi uzgojem batata za jelo.
 
Ovaj ljubičasti je baš lijep.
 
 


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 11 Siječanj 2013 u 17:18
Ma prekrasna biljka, ovaj roza, toliko zahvalna, da nemam rijeci.
U proljece cu je kombinirati sa zutim, roza, bijelim, crvenim, mislim da ce sa svime davati poseban utisak.
 
Ovaj roza nema jestivi krompir, ili?


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: stefica.n
Datum objave: 12 Siječanj 2013 u 15:11
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/ukrasni_batat/53881.aspx">
evo danas sam svog staroga presađivala


Objavio: stefica.n
Datum objave: 12 Siječanj 2013 u 15:17
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/ukrasni_batat/53882.aspx">
jedan dio gomolja sam ostavila i stavila nazad u zemlju,a sa ostatkom ne znam šta dalje.Dali je netko sadio gomolje i kako i kada?


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 12 Siječanj 2013 u 17:08
Auuuuu! Je li to jestivo?
Ja sam sadila od zelenog, komadic krumpira sa klicom, i svaki komadic je uspjesno nikao.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: ivna
Datum objave: 05 Ožujak 2013 u 18:48
Imam jedno pitanjce...Jesenas sam izvadila svoj ljubičasti batat, pohranila ga u piljevinu i u podrum, ovih dana sam ga gledala i vidim da se relativno dobro drži ...E sad,moje pitanje jest da li je prerano da ga posadim ponovno u tegle i stavim na prohladno, svijetlo mjesto jer bih htjela da imam lijepe biljke za balkon ili je još prerano ???


Objavio: stefica.n
Datum objave: 05 Ožujak 2013 u 19:29
Moji gomolji odmah su strunili,čim sam ih izvadila iz zemlje,i onaj koji sam ostavila u zemlji.Nisam ih nikad sadila pa ti ne mogu pomoći.One reznice koje sam jesenas ostavila u vodi,super se drže i njih ću posaditi u zemlju.
Posijala sam i dva zrna sjemena,jedan je niknuo.


Objavio: stefica.n
Datum objave: 05 Ožujak 2013 u 19:41
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/batat/55478.aspx">
ove reznice stoje od jesenas samo u vodi


Objavio: stefica.n
Datum objave: 05 Ožujak 2013 u 19:45
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/batat/55479.aspx">
ovaj je iz sjemena


Objavio: ivna
Datum objave: 05 Ožujak 2013 u 19:53
Štefice, hvala na odgovoru o tvom iskustvu s batatom. Ovi tvoji su jako lijepi, pogotovo ovaj na prvoj slici.Ma posadit ću ih pa što bude !


Objavio: stefica.n
Datum objave: 26 Svibanj 2013 u 13:20
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/ukrasni_batat/59238.aspx" rel="nofollow">


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 11 Lipanj 2013 u 10:53
evo i mog
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/59974.aspx" rel="nofollow">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Nisa
Datum objave: 13 Lipanj 2013 u 23:27
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/ukrasni_batat/60232.aspx" rel="nofollow">

-------------
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.


Objavio: stefica.n
Datum objave: 15 Srpanj 2013 u 12:23
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/batat/61710.aspx" rel="nofollow">


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 12 Veljača 2014 u 13:07

...upravo sam u prošlogodišnjoj tgeli našla jedan rozi krumpir od batata koe sam imala prošlo ljeto, onaj svijetlo zelenih listova, mislim da se zove Margarita...gomolj na jednom mjestu ima tri lijepa korjenčića a na suprotnoj strani ima suhasti korijen od prošle godine...
                     ...Nina, ajd mi molim te objasni kako da ga izrežem i pripremim za sadnjuEmbarrassed...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 14 Veljača 2014 u 23:25
Sara, ja sam rezala kao što se reže krumpir...samo izrezala na komade tako da svaki ima klicu. Nisam ništa zasušivala, odmah sam posadila. To je bio zeleni, jestivi batat, koji ima naranačasti "krumpir".

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 15 Veljača 2014 u 07:45
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Sara, ja sam rezala kao što se reže krumpir...samo izrezala na komade tako da svaki ima klicu. Nisam ništa zasušivala, odmah sam posadila. To je bio zeleni, jestivi batat, koji ima naranačasti "krumpir".



...hvala Nina...još kada bih znala kako se reže krumpir za sadnjuEmbarrassed...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 15 Veljača 2014 u 08:15
ni ja ne znam kako se to radi, ali pogledaj tu, dok se ne javi netko tko ima iskustva s time
http://www.agroportal.hr/poljoprivreda/povrtlarstvo/treba-li-rezati-gomolj-krumpira-prilikom-sadnje/" rel="nofollow - http://www.agroportal.hr/poljoprivreda/povrtlarstvo/treba-li-rezati-gomolj-krumpira-prilikom-sadnje/

...Pravilna rezidba gomolja obavlja se desetak dana prije same sadnje. Već naklijali gomolji režu se po duljini tako da približno jednak broj klica (okaca) ostane na svakoj polovici. Drugim riječima, reže se duž osi gomolja od vršnog dijela ka pupku...

-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 15 Veljača 2014 u 08:20
sjetila sam se da sam lani uzela jestive batate, koje nisam odmah spremila pa su stali jedno vrijeme,
izbili su imi mladi izdanci koje sam otkinula i stavila u vodu, nakon nekog vremena su se ožilili

pošto ih nisam imala gdje posaditi, proslijedila sam ih travi, on ih je posadio i kad je došlo vrijeme berbe iskopao gomolje

tako da - s gomoljem u toplo,  meni su gomolji stajali u ormariću od sudopera, znači bez svjetla, dok puste izdanke, izdanke možeš staviti u vodu ili direktno u teglu sa zemljom i pripaziti dok su maleni


-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 17 Veljača 2014 u 14:04
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

sjetila sam se da sam lani uzela jestive batate, koje nisam odmah spremila pa su stali jedno vrijeme,
izbili su imi mladi izdanci koje sam otkinula i stavila u vodu, nakon nekog vremena su se ožilili

pošto ih nisam imala gdje posaditi, proslijedila sam ih travi, on ih je posadio i kad je došlo vrijeme berbe iskopao gomolje

tako da - s gomoljem u toplo,  meni su gomolji stajali u ormariću od sudopera, znači bez svjetla, dok puste izdanke, izdanke možeš staviti u vodu ili direktno u teglu sa zemljom i pripaziti dok su maleni


...hvala ti koka...gomolj je na toplom, blizu mene, na kućištu od kompa, dakle na toplom i svako malo pogledam jel pušta klice, no još uvijek ništa Confused...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 17 Veljača 2014 u 19:48
evo ga:

http://s1182.photobucket.com/user/Retriver_Sara/media/Dnevnik%202014/20140217_142411_zps9bdb6194.jpg.html" rel="nofollow">


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: ekomed
Datum objave: 17 Veljača 2014 u 21:47
Stavi ga u vodu 2/3 da je u vodi,  ostatak van vode i proklijat će taj čas.
Ili ga stavi u vlažnu zemlju a da isto van zemlje viri 1/3 i opet bu proklijalo..


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 18 Veljača 2014 u 08:52
...hvala majstoreWink...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 25 Veljača 2014 u 10:27
Originalno poslano od člana ekomed ekomed napisao:

Stavi ga u vodu 2/3 da je u vodi,  ostatak van vode i proklijat će taj čas.
Ili ga stavi u vlažnu zemlju a da isto van zemlje viri 1/3 i opet bu proklijalo..



...od kada je ovo napisano u vodi je i na toplom, nema naznaka nijedne kliceConfusedCry...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk