Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Literatura o cvijeću

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Literatura o cvijeću i biljkama
Opis foruma: Sve o knjigama, priručnicima i raznim literaturama o cvijeću i biljkama
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=398
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 16:35
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Literatura o cvijeću
Objavio: andrea01
Tema: Literatura o cvijeću
Datum objave: 05 Rujan 2007 u 22:33
Evo, budući u rukama već imam časopis - specijal"Moj lijepi vrt - Mediteranski vrt" koji je ujedno i mjesečnik...
Zanima me koje časopise vi pratite (naravno, ako da), a ima ih par na našem tržištu, koje knjige preporučujete za savjete o bilju i slično!!!
Doma smo jedno dugo vrijeme obavezno kupovali četvrtkom "Večernji list" zbog priloga "Vrt", ali u zadnje vrijeme baš i ne tako redovito.
Jeste li posjednici enciklopedije "Vrt", vjerujem da mnogi znaju na što mislim, te koliko ste njome zadovoljni?
Ja, nažalost, je nisam dovoljno proučila da bih mogla napisati  svoje mišljenje o istoj, iako je u  posjedujemo u kućanstvu!Embarrassed



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 06 Rujan 2007 u 13:13
Ja skoro pa redovito kupujem"moj lijepi vrt".Floru sam prije kupovala ali se,ili pokvarila ili su se druge novine poboljšale.
Nisam je ni ja toliko proučila enciklopediju  da mogu neki komentar dati,no sviđa mi se.O svemu ima nešto.Ono šta meni najviše treba su ideje,a toga ima.Sve u svemu,nisam požalila što sam je kupilasmile138


Objavio: dina
Datum objave: 06 Rujan 2007 u 19:45
Jedino sto kupujem je "moj lijepi vrt"


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: administrator
Datum objave: 08 Rujan 2007 u 14:53
OTVORENA JE NOVA KATEGORIJA NA PORTALU  GDJE SMO OPŠIRNO OPISALI KNJIGE O BILJKAMA I CVIJEĆU!!
 
EVO LINK: http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/17.aspx - http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/17.aspx
 
posjedujem enciklopediju "Vrt" - Veble i mogu reci da je dosta dobra, uz nju imam još i
Praktično vrtlarstvo-Peter McHoy
Cvijeće za balkon i terase - Mozaik knjiga
Aranžiranje cvijeća - Veble
Praktićni feng shui Simon Brown
komplet  od 7 knjiga koji su izlazili Vrt - Moj hobi
Te sve komplete o cvijeću što su izdavao GOspodarski list
Kućni vrtovi i uređenje interijera - Veble
ovo su bile neke od novijih knjiga koje sam nabavio, te još barem 10-15 manjih i starijih knjiga o cvijeću
I Hrpu novina - moj ljepi vrt
Moj cvijet
i jedan broj novog caspisa floramagazin - ili tako vec nesto.
 
 


Objavio: caerulea
Datum objave: 08 Rujan 2007 u 21:23
Ja imam Vrt, prijevod enciklopedije Royal Horticultural Societyja, stvarno je korisna, ali najviše što se tiče razmnožavanja. Uz nju imam Botannicu u kojoj se može naći kratak opis vrlo velikog broja biljaka, pa se dobro nadopunjuju.
A najnovije specijalno izdanje vrta baš je po mom ukusu - puno mediteranskih i egzotičnih biljaka


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Rujan 2007 u 21:59
A mene bilo sram nabrajati knjigeLOL
Aj bum sutra.
E da,htjela sam samo reć kak sam vidjela u metro-u knjigu"aranžiranje cvijeća" i baš mi se zaljepila za ruku,al sam odustala.Malo mi je skupa bila(160-170 kn).Još bi je i uzela al sam već isplanirala koje ću si lukovice kupiti pa sam ipak odlučila lukovice uzeti.(Jooj uzela sam jedan,bum sutra slikala paketBig%20smile)


Objavio: Caca
Datum objave: 09 Rujan 2007 u 12:58
Ja imam Laroussovu enciklopediju vrtnog i sobnog bilja. Od casopisa kupujem Moja lepa basta i Moj cvijet(hrvatsko izdanje).


Objavio: voki
Datum objave: 10 Rujan 2007 u 08:24
kupujem časopis Moja lepa bašta i Dobro jutro, a od knjiga imam Sobno bilje od dr D.G. Hessayon, neku knjigu o sobnim biljkama kojoj neznam autora, a trenutno nije kod mene, Veliku ilustrovanu enciklopediju Bašta, knjige o livadskim biljkama, korovskim biljkama, lekovitim biljkama, otrovnim biljkama, malu korovsku floru, botaniku, ratarsko povrtarski priručnik, posebno ratarstvo, povrtarstvo, ekološka poljoprivreda, knjige o navodnjavanju ratarskih i povrtarskih biljaka, krmno bilje,.... ko bi se setio svega.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Rujan 2007 u 10:34
Ja sam taj floramagazin kupila,i kaj sad hoće izać i drugi broj? Ili je izašao a ja ne znam!?
Kod nas su uz" Varaždinec"(tjedne novine) izlazile neke knjige o cvijeću.Uspjela sam nekoliko kupiti.Vegetativno razmnožavanje,abeceda rezidbe dva djela(ne znam koliko ih je izašlo) i kućna biljna ljekarna (2knjige)
Tu se još nalazi od Petera McHoy-a "praktično vrtlarstvo" i "dizajn vrta" I neke knjige o sobnom bilju(4-5 kom) Pa neke o kaktusima.....


Objavio: voki
Datum objave: 10 Rujan 2007 u 11:42
E da, imam i ja uzgajanje kaktusa i uzgoj limuna u zatvorenom prostoru.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Donata
Datum objave: 10 Rujan 2007 u 12:34
Ja uglavnom kupujem Moj lijepi vrt , Moj cvijet, ponekad Floru.
Posebno volim pogledati specijalna izdanja mog lijepog vrta...jer ima uglavnom detaljniji opis pojedine vrste cvijeća....što je super!!!
Od literature najviše čitam Vrt - Veliki priručnik za cijelu godinu....i za njega uvijek nađem vremena....Wink  


Objavio: dina
Datum objave: 10 Rujan 2007 u 19:06
e sutra cu i ja nabrojati sve svoje

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: administrator
Datum objave: 10 Rujan 2007 u 19:43
koliko vidim vecinan nas cita moj lijepi vrt, jedino sto mi se ne sviđa kod tih novina što su to njemacke novine prevedene na hrvatski.
pa ima razlike zato sto nismo u istom podrucju, jer njemačka je hladnija od hrvatske i sunce je slabije. pa znaju reci da pojedine biljke mogu na sunce, a kod nas bi na suncu igorile. Cry
alli inace su cist ok.


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Rujan 2007 u 21:04
Ma to me toliko ne dira,ionako me najviše zanimaju ideje,neke kombinacije cvijeća i poneko ime biljke(al nikako da ga upamtimsmile42)A što se klimatskih područja tiče,to je najbolje saznati iz prve ruke(na forumuBig%20smile)jer toliko biljaka ima koje do prije nekoliko godina nikako nisu mogle rasti u kontinentalnom kraju a sad  bez problema prezimeWink


Objavio: voki
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 08:28

Imam Baštu od mladinske knjige, ista je kao Vrt, samo što je ovo Beogradsko izdanje, pa ako nekome nešto treba mogu pogledati.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: aglaja
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 11:25
Vec duze vreme razmisljam kako bih si priustila dobru knjigu o vrtnom i sobnom bilju. Skoro sam se odlucila za te dve od Mladinske knjige, ali mi je sve vreme u glavi jedna Larousseova Enciklopedija vrtnog i sobnog bilja, koju sam imala priliku koristiti.

Kad dodje prolece, doci ce i pitanja!

Povremeno pregledam 'Moju lepu bastu', ali od toga samo boli glava.


-------------
Aglaja


Objavio: Arwen
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 23:19
ja imam sljedeće:
1.knjige
-MK izdanje SOBNO BILJE
-enciklopedija LAROUSSE-Kućni vrtovi i uređenje interijera ( ova mi je zakon!)
-Ljerka Zelenko- Cvijeće u kući ( ovu sam nedavno uzela i još ju nisam cilu proučila, puno teksta, slika ništa)
2.časopisi
-par brojeva '' Naša FLORA'' ( mislim da više ne izlazi)
-par brojeva '' Moj Cvijet''
3.internet

ps. ovih dana ću smile199 do svijeta knjige po još koji priručnik



Objavio: voki
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 07:15

Evo još dva izdanja Mladinske knjige, nedavno sam ih nabavio pa ako nekome nešto treba - tu smo.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 18:10
evo sta ja imam pa ako kome nesto zatreba ...


http://imageshack.us">

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: dina
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 18:12
http://imageshack.us">

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: dina
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 18:15
http://imageshack.us">

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: aglaja
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 19:34
Voki,

Mene zanima orezivanje ruzmarina (dobili smo ovde razlicita misljenja; jos jedno je dobrodoslo). Rec je o mladom ruzmarinu, koji je proletos, kao sadnica, posadjen u kalj.

(prosledi pod ruzmarin)

Takodje me zanima orezivanje oleandera. Prije desetak dana posadila sam oziljene pelcere. Volela bih da znam kada i kako ih treba 'secnuti' da bi se sto bolje razgranali. Zelela bih dobiti grm, ne drvce.

(prosledi pod oleander)

I na kraju, vidi ako ima o orezivanju ficus elastica-e. Da li ce se posle skracivanja glavne grane (kako bi se ubrzalo izbijanje bocnih grana i tako dobio grmoliki izgled)onemoguciti njen dalji rast u visinu? Ili trebam cekati da ficus dostigne zeljenu visinu?

(prosledi pod ficus elastica)

Eto, samo toliko.
Merci.


-------------
Aglaja


Objavio: tibor
Datum objave: 08 Studeni 2007 u 13:34
Aglaja znam da pitanje nije za mene ali cu se pridruziti pomoci.
 
Sto se ruzmarina tice,ako zelis imati grm..
moja predpostavka da to nije u pitanju ogromna biljka (jer ima ipak tek 1 god) znaci za sada bi bilo najbolje da joj uklonis samo VRHOVE.
To ce biti dovoljno da se razgrana,a ne ode u drvo.
 
Olijander...
kazes da si ga tek posadila..
znaci ako ti je bitno dobiti grm..samo ukloni vrhove.
 
Isto vrijedi i za fikus.
 
To ti je osnovno pravilo.
Ako zelis grmoliki izgled,kidas vrhove..
Ako zelis drevnoliki izgled..kidas zaperke..
 
vrlo jednostavno..
nadam se da ces i moje misljenje uzeti u obzir,
a vjerujem da ce se i kolega Voki sloziti sa tim ;)


-------------


Objavio: aglaja
Datum objave: 08 Studeni 2007 u 14:48
Hvala Tiboru.

Moja pitanja je potakla jedna knjiga iz Vokijeve biblioteke: “Sam svoj bastovan. Orezivanje biljaka”. Od nje sam najpre ocekivala odgovor. Ali knjiga cuti.

Medjutim, muci me jos nesto. Da li ce se skracivanjem glavne grane onemoguciti njen dalji rast. To pitam za ficus, a moze da se odnosi i na oleander. Uvek su mi govorili: cekaj da ti fikus postigne zeljenu visinu i onda ga skrati da bi se razgranao. On pusta bocne grane zato sto je ziv, ali ga ‘nagon rasta’ ne vodi vise u visinu, vec u sirinu.

Merci.


-------------
Aglaja


Objavio: tibor
Datum objave: 08 Studeni 2007 u 15:57
Aglaja imam i ja tu knjigu i moram reci da je odlicna.
 
Ali moram ti i priznati da ponekad knjige nisu 100 % u pravu (iz iskustva)
 
Dosta opcenito pisu o biljkama.
Ja osobno volim kad pisem neku temu prezentirati biljku u najboljem svjetlu,a tek onda domace.
Iako je forumasima puno draze odmah na domace..
 
e sad da se vratim na pitanje.. ovo sto su ti govorili...cekaj da dosegne visinu..
 
to je istina..
znaci ako zelis da ti npr.fikus bude metar visine i onda grm..
tako i napravis..
pustis prvu granu do te visine i cvaknes..
nakon toga biljka ce se granati sa strana..


-------------


Objavio: hana
Datum objave: 08 Studeni 2007 u 18:55
da se pridružim. Neda mi se nabrajati ali imam dosta knjiga a redovito kupujem Moj vrt. Za Larruseovu (valjda sam krivo napisala ali nema veze) enciklopediju nisam baš oduševljena,po njoj je sve teško ili skoro nemoguće uzgojiti a da ne velim da fali dosta biljaka koje znamo, sad mi pada na pamet agaphantus ali ima ih još.


Objavio: Arwen
Datum objave: 08 Studeni 2007 u 22:19
danas sam si kupila  od Mozaik knjige CVIJEĆE ZA BALKONE I TERASE smile213
da se mogu pripremit za proljeće i sve isplanirat smile138


Objavio: aglaja
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 09:44
Tibore, hvala puno!
Napokon da dobijem odgovor na to pitanje.

Arwen, mogla bi nam predstaviti neki cvet!

A pozivam i Donatu da nam sve potanko isprica o onom cvetu sto zuto cveta, sto ga je sadila na terasi, u one betonske zardinjere(zaboravila sam kako se zove). Kako fotografije govore: poslednjeg dana marta ih je presadila, a krajem juna su vec bili u punom cvatu! Trazila sam pod balkonsko cvece, ali ga nisam nasla.

Pozdrav.

-------------
Aglaja


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 10:21
da pogledaš pod http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=49 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=49  di piše Donata o njima.(zato imamo tražilicu da brže nađemo što nam trebaWink)


Objavio: Donata
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 12:49
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

A pozivam i Donatu da nam sve potanko isprica o onom cvetu sto zuto cveta, sto ga je sadila na terasi, u one betonske zardinjere(zaboravila sam kako se zove). Kako fotografije govore: poslednjeg dana marta ih je presadila, a krajem juna su vec bili u punom cvatu! Trazila sam pod balkonsko cvece, ali ga nisam nasla.

Pozdrav.
 

divokozjak (doroncium orientale)

Divokozjak ili Žuta proljetna ivančica je trajnica koja dugo cvate u vrtu no dugo se održava i u vazi kao rezano cvijeće. To nije zahtijevna biljka te ju u vrtu možete posaditi zajedno s ostalim proljetnim biljem. javascript:history.back%28-1%29 - -


Objavio: aglaja
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 14:28
Hvala Donata.

Sad vidim da je o ivancici tema ipak otvorena. Ja sam je trazila pod drugim imenom, koje je, cini mi se, spomenuto ispod fotografija koje pokazuju preobrazaj. I bas sam se cudila, kako tako lepo cvece imas, a nisi o njemu otvorila temu.
Pozdrav.


-------------
Aglaja


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 23:20
enciklopedija LAROUSSE-Kućni vrtovi i uređenje interijera ,nisam čula za tu knjigu no ova mi je odlična"dizajn vrta" Peter McHoy.Sasvim je solidno opisano a ideja ima stvarno za svakoga


Objavio: Arwen
Datum objave: 10 Studeni 2007 u 00:39
LAROUSSE enciklopedija je samo za zatvorene prostore: prostorije u kući, staklenici i zimski vrtovi, u njoj nema ništa o vrtovima ispred kuće jer su uglavnom opisane sobne biljke
 


Objavio: frida
Datum objave: 10 Studeni 2007 u 00:40
 Evo i moje skromne biblioteke o cvijeću




imam i nekoliko brojeva časopisa "Moj lijepi vrt" i "Maslina"


Objavio: Arwen
Datum objave: 10 Studeni 2007 u 00:40
aj potražit ću o čemu još nije pisano na forumu pa ću napisati, odnosno prepisati iz knjige Embarrassed


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Studeni 2007 u 10:37
Arwen,ja krivo skužila,mislila sam da je za  interijere i eksterijeresmile42
I ova mi je dobra"praktično vrtlarstvo"(ispast će da imam kolekciju knjiga od McHoy-aLOL)Tu sam vidjela dosta nekih savjeta koje sam već prije čula o starijih žena(starijih od mene smile187)da tako rade.


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 22:27
Ova knjiga praktično vrtlarstvo je stvarno super i ima dosta dobrih savjeta!!


Objavio: frida
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 23:57
 Moram napisati jednu anegdotu s tom knjigom...
Kupila sam je za jedan Uskrs i na prvoj stranici piše " Samoj sebi za Uskrs, 15. 04. 2001."    Izlazim ja iz knjižare i nabasam na sestru..odmah mi iz ruke istrgla knjigu i pita što sam kupila..kad je vidjela knjigu kaže: " Pa ti nemaš vrt Confused"...Na to sam joj rekla: " Što to ima veze, imat ću ga jednom"...I tako i je, evo sad imam vrt koji tek počinjem sređivati....


-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 24 Studeni 2007 u 00:35
evo slikom ono što sam napisala da imam



ako nekome treba što pogledat, nek samo pita....


-------------



Objavio: mirjana
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 18:58
S obzirom da ide proljeće preporučila bih svima knjigu 400 vrtnih biljaka izdanje Dušević&Kršovnik, vjerujte bolje knjige na tržištu nema.


Objavio: TeaK
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 19:41
Danas mi je MM odlučio otkriti tajnu; naručio mi je preko mozaik knjige Veliku ilustriranu enciklopediju "Cvijeće i ukrasno bilje" , ali tako sam sretna, a ujedno i nestrpljiva jer izlazi tek u lipnju .

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 19:47
Nisam vidio tu jos knjigu. sada moram otici na mozaik knjiga da vidim o cemu se radi!!!
 
PS. mirjana imaš možda sliku od te knjige, da vidimo koja je to??


Objavio: administrator
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 19:51
nisam uspio pronaći!!!
 
Ja sve knjige koje sam kuppovo kupim preko interneta i to na:
 

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=13299">logo.jpg  http://www.superknjizara.hr/ - http://www.superknjizara.hr/

 
 
najpovoljniji su i imaju veliki izbor knjiga o cvijeću.


Objavio: TeaK
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 20:01
Za ovu je ponuda stigla poštom i još nije izašla, i ja sam užasno nestrpljiva, a sad idem do superknjižare.

-------------


Objavio: mirjana
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 23:21
pogledajte na on-line knjižari www-sajam-knjiga.com


Objavio: mirjana
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 23:24
Imam knjigu kući, ali kad skužim kako staviti na forum ću skenirati i stavit


Objavio: mirjana
Datum objave: 20 Siječanj 2008 u 17:44
Evo obećane slike



Objavio: Floriana
Datum objave: 03 Veljača 2008 u 21:30
I ja sam naručila Cvijeće i ukrasno bilje u MK Smile  Evo slike
 


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Veljača 2008 u 22:16
Vidjela sam englesku verziju, s fantastičnim slikama, vjerujem da je isto tako dobra kao "Vrt" koju već imam.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 03 Veljača 2008 u 22:27
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

vjerujem da je isto tako dobra kao "Vrt" koju već imam.


ja se nadam da je jer ju je MM i meni naručio.


-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 15:03
evo nove u mojoj biblioteci, jako zanimljiva knjiga, možda malo šturo na prvi dojam, ali ok



-------------



Objavio: SilveK
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 20:42
Originalno poslano od člana Floriana Floriana napisao:

I ja sam naručila Cvijeće i ukrasno bilje u MK Smile  Evo slike
 



I ja ju s nestrpljenjem očekujem...... Imala sam prilike prolistati englesko izdanje - fantazijaTongue





Objavio: xenia64
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 23:12
Arwen, gdje si nabavila tu knjigu?


Objavio: Arwen
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 23:20
u jednom dućanu, išla po kruv pa ju ugledala, 49 kn



-------------



Objavio: xenia64
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 22:54
Možeš li pogledati ima li još koja? Ako sutra ne nađem kod nas da mi kupiš, pošaljem ti lovu prije.


Objavio: Arwen
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 16:42
mogu pogledat o tom dućanu tek tamo u utorak ili sridu, trenutno sam kod roditelja. ako ne nađeš javi pa ću se zaletit pogledat...valjda ih neće do tada prodat

-------------



Objavio: xenia64
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 10:30
OK nisam ni ja stigla pogledati kod nas.


Objavio: lana_1
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 18:55
ja imam vrtno cvijeće, balkonsko cvijeće, grmovi i ruže od gospodarkog lista.


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 19:56
Vrlo korisna knjiga je meni Velika ilustrirana enciklopedija "Vrt", blizanka one što tek treba izaći o cvijeću.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 06 Travanj 2008 u 22:04
JUčer i ja nabavila knjigu Moj bio vrt . U Kauflandu platila 39 kn. Na  kioscima Tiska košta 69 kuna.


Objavio: dori
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 08:41
Imam i ja prvu MOzaikovu Velika ilustrirana enciklopedija-Vrt, ovu novu još nisam naručivala (Cvijeće i ukrasno bilje).. Vidim da su reakcije dobre-od vas sretnika koji ste imali priliku prelistati je na engleskom.. Još razmišljam (dok mi MM ne počne zbrajati iznose za sve knjige o cvijeću koje sam pokupovala)smile60


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 09:58
dori- hej dobro nam došla - tu ćeš se osjećati izvrsno, vjeruj mi.
Od kad sam otkrila ovaj forum- ne idem više nigdje, ne mičem se - obožavam druženje s ovim divnim ljudima.smile73


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 27 Svibanj 2008 u 22:24
Originalno poslano od člana Floriana Floriana napisao:

I ja sam naručila Cvijeće i ukrasno bilje u MK Smile  Evo slike
 


Ja je otplatila i sad ju čekam s nestrpljenjem, da li ju je netko već dobio????


-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 27 Svibanj 2008 u 23:52
Originalno poslano od člana xenia64 xenia64 napisao:

JUčer i ja nabavila knjigu Moj bio vrt . U Kauflandu platila 39 kn. Na  kioscima Tiska košta 69 kuna.

A ja prije tjedan dana dostttta skuplje! Čini mi se da je moja bolja sa slikama, to onako odokativno pogledano, tako da nisam gledala baš puno u tekst! Cry


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 15:56
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Originalno poslano od člana Floriana Floriana napisao:

I ja sam naručila Cvijeće i ukrasno bilje u MK Smile  Evo slike
 


Ja je otplatila i sad ju čekam s nestrpljenjem, da li ju je netko već dobio????



Upavo je bio čika poštar i donesao smile120


-------------


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 16:21
Bravo Teak!! Sad ces se ti zadubiti u citanje

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 19:17
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Bravo Teak!! Sad ces se ti zadubiti u citanje


na žalost trenutno nemam vremena za disanje, dsakle čitanje nakon 00:00 sati


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 23:29
Ja mislila da si je već prije dobila,Teak. Neki dan je SilveK bila kod mene i ona ju je već dobila.
Ja ću do svoje na španciru(tak sam se sa "stričekom" na flori dogovorila)
E da,kad smo kod toga.Bezobrazni su ovi u MK,tek sad je daju i to samo ako ste je prije naručili a u drugim knjižarama je odavno ima u prodaji.


Objavio: TeaK
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 09:26
A koja je cijena sad u knjižari?

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 11:25
Ovaj vikend stiže i meni iz Splita  (zakašnjeli rođendanski poklaon), a u međuvremenu sam  u Svijeti knjiga izvršila obvezu za 5. mjesec i kupila komplet za 189 kn:
- rezidba voćaka
- rascvjetani vrt
- feng shui (ma što to značilo)
Nije bogza što, ali me veseli.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 15:30
Ja stalno ispunjavam neke obaveze, tako da već ne znam što nisam kupila. Sve ono tipa jooooooj kak je dobra, a košta samo 69 kn, pa to moram imati...
I u tom stilu sam kupila u zadnje vrijeme puno toga smile148


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 17:40
 TeaK,a je kupujem za 500kn


Objavio: TeaK
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 21:04
Pa i ja sam je platila 500 jer sam ju otplatila u pretplati, ali baš me interesira koja joj je cijena sad, sigurno je paprena.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 21:18
Sad je 500kn. Tako mi je čovjek rekao.Mogu na otplatu,na karticu,sa odgodom,bilo kako plačam 500kn je.


Objavio: TeaK
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 21:23
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Sad je 500kn. Tako mi je čovjek rekao.Mogu na otplatu,na karticu,sa odgodom,bilo kako plačam 500kn je.



A jesi li je rezervirala unaprijed ? Naime čula sam da je sada preko 700 kn.


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 21:36
Nisam.Vidjela sam knjigu na flori i pitala ga koliko košta,reko je 500kn.Pitala sam ga jel bude ta cjena i poslije flore(nisam onda mogla dati toliko) i reko je da bude jer je i do sad bila toliko.Znači da su je imali i prije flore po toj cijeni.


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Srpanj 2008 u 23:06
Moram se pohvaliti - stigao zakašnjeli poklon za rođendan.
Koja sad kratica  za princezu kćer mm - neće moći kod mene previše tih kombinacija: moja djeca, tvoja djeca - hvala bogu nema "naše djece".
 
Knjiga i bon-ton (sad je to zanimacija, sve drugo je nevažno).
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 25 Kolovoz 2008 u 23:14
Konačno sam i ja kupila ovu enciklopediju.Na kraju sam je,ne na izožbi cvijeća nego na španciru kupila.No,bitno je da je imamBig%20smile


Objavio: administrator
Datum objave: 25 Kolovoz 2008 u 23:22
 i kakvi su komentari na knjigu????  nitko nista da kaze kakva je knjiga...  kakvi su opisi... koliko detaljni... koliko idu u dubinu tematike i koliko se tema doticu???

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 09:24
Po meni jako dobri, pregledni, s predivnim ilustracijama, ni još uvijek pregledavam i listam. Više ću joj pažnje posvetiti zimi, sada imam drugih zanimacija.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Kolovoz 2008 u 20:29
Čekaj malo"gazda" treba to prostudiratismile138."Teška" je,doslovno,pa treba vremena,i snageLOL


Objavio: Branka
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 07:01
flora časopisi , stari oko 10 god,po redu kuovani,kompleti knjiga moj vrt, enciklopedija moj vrt, od mozaika . voće . vrtno cviječe i sobno bilje  - neznam koje još napamet, od gospodarskog lista sobno i balkonsko cviječe. kompleti iz večernjakove grupe ,. i moj cvijet, moj vrt , stari po godini izdanja 
mislim skromno reči polica sa knjigama o cviječu i bilju opčenito
i najnovija je što mi je kčer kupila u americi -aranžiranje cviječem


Objavio: xenia64
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 17:01
Jao Branka, ja bih kod tebe mogla "zimovati", tj. provesti zimu pretražujući tvoju policu sa knjigama i časopisima. Ovi moji "Lijepi vrtovi" i par Flora su se već izlizali od silne upotrebe. MM se baš jutros našalio i rekao da sam ja to već toliko puta listala da je čak i on zapamtio slike.


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 21:53
branka i ja bi k tebi na čitanje  i listanje smile58


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 23:10
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

 i kakvi su komentari na knjigu????  nitko nista da kaze kakva je knjiga...  kakvi su opisi... koliko detaljni... koliko idu u dubinu tematike i koliko se tema doticu???


Po meni dosta šturi, ali ono: kratko i jasno" o svakoj biljci. Prvi dio knjige samo fotke, sortirane po grupama bilja i bojama, drugi do knjige tekst, nazivi po abecedi i kratki opis, osnove o biljci.


Objavio: Branka
Datum objave: 08 Rujan 2008 u 20:03
 pa ja to volim kupovati mada se dosta stvari i ponavklja , ali uvijek i ima nešto novo. flore su mi prije bile jako zanimljive , ali u zadnje vrijeme su ponavljali dosta stvari , ali ja ih sada i ne vidim da su u prodaji . kad gosd sam nekom posudila . (MMmi kaže - piši )a ja nisam pa sam bez nekoliko vrlodobrih brojeva i ostala , a kupovala sam redovito nekoliko godina , jer sam skupljala po brojevima ali -luda glava, sad  mi je žao ali svejedno zavidna polica ja još uvijek tu - ali sad pišem kome šta dajem - nek se nađe  


Objavio: rose
Datum objave: 23 Listopad 2008 u 16:54
ja imam sljedece knjige:Uzgoj ruza,Cvijece u vrtu,Ruze,i jos 2 male knjizice o uzgoju cvijeca. slike ce biti tu,cim ih uslikam

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: SilveK
Datum objave: 27 Studeni 2008 u 21:22
Ne spada baš striktno u temu, ali da sad ne otvaram novu: Uz časopis Drvo znanja za 9. mjesec, br. 117 (još se može naći ponegdje na kioscima, ja sam ga pronašla jučer) imate fenomenalan dokumentarac na DVD-u: Prvi cvijet, dokumentarac o potrazi biologa za prvom biljkom koja je imala cvijet...danas sam ga pogledala i oduševljena sam, pa želim to podijeliti s vama: u zapadnoj Kini na planinama Hengduan (tak nekak) je u zadnjem ledenom dobu preživjelo najviše cvijeća na svijetu, tamo na samo par kvadrata raste nezamisliv broj vrsta cvijeća...to je mjesto porijekla ljiljana, irisa....pravi botanički vrt.  I ono zanimljivo što su botaničari otkrili nakon razrade biljnog DNK: bliski srodnici su ruže i tikvice, jagode i marihuana... uglavnom, vrijedi pogledati dokumentarac, pa svakako preporučam nabaviti časopis, br. 117


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Studeni 2008 u 23:39
Ili posuditi od tebe DVDWink


Objavio: Anaida
Datum objave: 29 Studeni 2008 u 07:10

Čime ću ja skratiti duuuuge zimske večeri koje dolaze....



-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 21:21
Evo zgodne knjižice, koja košta samo 43 kn, a u njoj ima nekih dosta zgodnih stvari.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 21:26
Knjižara me oduševila, jer ima strašno puno različitih knjiga, sigurno pedesetak o bilju i cvijeću, što me strašno iznenadilo, a jako im je zgodan i katalog- za one koji nisu s riječkog područja - to je riječka ura na Korzu, na koju smo strašno ponosni, jer dok nije bilo mobitela, bilo je nekako najzgodnije naći se "pod urun".
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 21:56
S "Leom" sam i ja jako zadovoljna. Baš sam se počastila prošli tjedan sa knjigom "Razmnožavanje i uzgoj mladica" i dobila na poklon Mjesečev kalendar! Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Veljača 2009 u 00:10
I ja od"lea" puno kupujem,no ne u knižari nego kod jednog"stričeka" Nekad smo ,usput kad smo na kavu išli,kupili barem 2(MM sebi i ja sebi)knjige od njega.Naravno da nam je uvijek dao popust pa smo još više od njega kupovali.One moje knjige o cvijeću nisu bile ispod 200kn a on mi uvijek dao za 40-50%manje.A izbor im je strašan,nema čeg nema,ako i trenutno nema,za par dana dobiju.


Objavio: Lilly
Datum objave: 11 Veljača 2009 u 10:04
Reci mi molim te Triša,gdje ima za kupiti ta knjiga o kaktusima?? Obožavam ih i već dugo tražim knjigu samo o njima i nigdje da bi ju našla,koju god prelistam o kaktusima ima jako malo. Baš bi željela tu kupiti,a nije ni skupa!!!!


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Veljača 2009 u 12:11
Ne znam gdje živiš, ali u Rijeci je ima na Srdočima u Leo komercu, ali ako odeš na internet naručiti kod njih knjigu dobiješ je poštom, a ako još nešto naručiš pa je račun više od 50 kn ne plaćaš niti poštarinu.
Evo ti broj telefona na koji se možeš informirati.
051 625-910
051 625-476


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lilly
Datum objave: 11 Veljača 2009 u 12:56
E hvala ti Triša,nazvat ću ih i nek šalju!!!! Ja sam iz okolice Zagreba.


Objavio: maslacak7
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 21:23
i ja bi narucila knjigu o kaktusima jel ovaj broj vrijedi? i jel znate koju dobru stranicu gdje ima knjiga o cvijecu,narucila bi si neke o sobnom...


Objavio: Lilly
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 20:24
Imaš tu stranicu Leo comerce,ovo gore ti je broj iz Rijeke al našla sam ja poslovnicu i u zagrebu ali nemaju trenutno knjige o kaktusima,dobit će tek za mjesec-dva. Na njihovoj stranici je i broj i adresa.


Objavio: Morana
Datum objave: 18 Veljača 2011 u 17:06
danas kupljena moja prva "cvjetna" knjiga Smile
"Cvijeće u stanu i na balkonu-veliki priručnik o vrtu" u izdanju Marjan tiska, kupljeno u skolskoj knjizi... 70kn... slično velikoj enciklopediji, samo na 230 stranica i 10 puta jeftinije... srce me strefilo kad sam vidjela velikoj cijenu... al dragi je vidio pogled u mojim očima kad sam je uzela u ruke, a rođendan mi i nije tako daleko Big%20smile



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk