Ispiši stranicu | Zatvori prozor

kami, origami i ostalo

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Razni hobi
Opis foruma: Svi ostale zanimacije u slobodno vrijeme
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4044
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 00:31
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: kami, origami i ostalo
Objavio: kami
Tema: kami, origami i ostalo
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 20:15
Ah, evo, nabrzaka sam prokopala neke slikice pa da ih smjestim u prigodnu temu... (decoupage poklonice, one papučice ipak spadaju tu)

Nisam nikad sortirala sve svoje origami radove i slike kak spada i većinom su to mobitel fotke (Embarrassed), ali kog zanima, preživjet će...

Sad sam se zapalila za salvetiranje pa origamiju posvećujem samo mrvice (papučice, šišmiši, žabice, leptirići...), ali nikad ga se ne bi odrekla jer
mene će uvijek veseliti 1 papirnati kvadrat za koji mi ne treba ni škare ni ljepilo, nego samo funkcionalni prstići...

Ako netko sluuučajno nije čuo za origami, to je drevna japanska vještina savijanja papira...
Najbolji origami majstori su većinom Azijci, ali ima i Europljana i Amerikanaca i rade čuda...Postoje modeli toliko kompleksni da ne mogu ni zamisliti kojim proces je autor došao do sistema slaganja (dovoljno je reći da se od npr.kvadrata od 0,5mx0,5m dođe do modela od 10-15cm visine nakon preko 100-200 koraka, tj. presavijanja)...

Uglavnom, sve što vidite na mojim fotkama možete probati izgooglati i vrlo vjerojatno ćete naletjeti ili na direktne upute (dijagrame za izradu) ili na ime knjige i autora u kojoj se nalaze, a dosta tog su tradicionalni modeli bez poznatog autora...

U skladu s forumom, počinjem jednostavno i cvjetno...

...tulipani (dekoracija na tatinom rođendanu i poklon)...



...ljiljani (rođendanski poklon frendici, skupljala sam ljubičaste nijanse tjednima)..



...kawasaki ruže u buketu (poklon za vjenčanje uz omotnicu)...


Svaki cvijetak je napravljen od 1 kvadrata papira...
I ja više volim živo cvijeće i vrtove i puno ljudi nemre smislit ikakav umjetni buket, ali je divno kako papir može oponašati neke cvjetne vrste i unijeti živosti...

Još malo papučica...



Čak sam se jednom uhvatila fima (zasad prvi i zadnji put uz jedan croissant broš...)... detalji se baš ne vide, ali ima ih... LOL



Uz šlapice uvijek i čestitkica...







Odgovori:
Objavio: valliSa
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 21:11
Sve ti je prekrasno i baš super što si nam pokazala Smile


Objavio: kami
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 21:21
Evo malo i nešto prostorno geometrijsko...
Bila sam se dosta zakopala u modularni origami i razne mobile i poklanjala ih svuda naokolo...
Imam slikica, ali samo da neku vremensku rupu nađem da ih stignem složiti...

Pet isprepletenih tetraedara (Thomas Hull)...
Svaka stranica svake piramide je složena od po 1 pravokutnika i sve je spajano bez lijepila mukotrpno za mene koja se ne snalazi u 3D prostoru...


Objavio: frida
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 21:22
 ovo je prekrasno....

-------------


Objavio: rain
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 21:34
Kami,ovo su prave majstorije.Daj još malo prekopaj mobač,strašno mi se sviđa.Nikad čula za modularni origami,nevjerojatno,bez ljepila...ja imam 2 lijeve noge za to!

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: kami
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 08:52
Nakon reakcije na papučice u decoupage galeriji, sve me strah kak će ovo krenut...LOL

Većina tih kugli i formi modularnog origamija se radi tako da se prvo izreže 30 jednakih kvadrata ili traka (ili 30/60 pravokutnika), slože se iste forme i onda se spajaju jedan po jedan naokolo po nekom principu. Dijagrami su potrebni za složiti svaki od tih dijelova, a njihovo spajanje dalje je logička igrica za um, prstiće i živčeke WackoConfusedApprove

I osim toga nema drugog rezuckanja ili ičega, sve je samo foldanje i spajanje (ljepilom učvršćujem samo one kugle koje ne bi podnijele loptanje po sobi smile125)...
Onda ja izaberem i složim još neke origami dekoracije, lego kockice, puzzle, perlice, mašnice i sve to spajam u mobil...
Šišmiši i leptiri su moji omiljeni mali origami modeli i već sam ih usavršila tak da bi neki sa slika danas bili puno bolje složeni...

(možete ih naći kao HappyGoodLuckBat i AlexanderSwallowtailButterfly
na http://www.pem.org/sites/origami/ - ovoj stranici gdje autor Michael LaFosse demonstrira slaganje)

(što se tiče oznaka, pisat ću za one znatiželjne ovim redom
naziv modela (broj dijelova, ng(nema ljepila)/mg(učvršćeno lijepljenjem)
autora ne navodim jer mi se već sve pomiješalo koja je čija kugla;
jedino su svi FloralGlobe autorice Tomoko Fuse)

Evo nekih radova, to su sve bili pokloni (većinom rođendanski) dragim ljudima pa ima i malo žice i trakica da sve to može negdje lijepo visiti, njihati se i svjetlucati, a boje i forme su odabrane u skladu s njihovim željama i osobnostima...

Electra(30 kvadrata, ng) & RockyJardes (30 kvadrata, mg)







Jap.brokatići (6 dijelova, ng) & Electra(30 kvadrata, ng) & zeleni Maekawa(30 kvadrata,mg)








FloralGlobe (2x30 pravokutnika, ng) & FlexibleBall (30 traka, mg)







nastavak slijedi...smile100

ne znam kakve će bit vaše reakcije jer nisam imala priliku vidjeti da itko u Hrvatskoj radi i interpretira origami na moj način
a ovo sve su dosad vidjeli samo moji prijatelji i familija...
meni su dijelom inspiracija bili neki brazilski blogovi, ali kao i kod decoupage-a, imam vizije&misije koje traju danima pa su većinom ideje izvorno moje...





Objavio: lluvia
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 10:07
Ostadoh bez daha... a bome i bez rijeci... smile71


-------------
Love rescue me, come fort and speak to me... rise me up and don't let me fall. No man is my enemy, my own hands imprisson me. Love rescue me.


Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 10:30
Kami majstorice ovo je prekrasno.smile94Gledam i gledam i ok jasno mi je da je sve u presavijanju ali moje oko ne može uhvatiti kako to uspjevaš.Kod jednostavnijih likova još mi je i jasno ali ovo što ti radiš mi se čini kao SFsmile55


Objavio: Primavera
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 13:03
smile39smile181smile39smile181....dakle, draga Kami, ostadoh beztekstualna, da citiram našu Izzy....nevjerojatno kako dobro ovo izgleda...moja kćer je malo frkala te papire i napravila je mnoštvo uglavnom ždralova svih veličina i boja i to mi je bilo pravi SF, ali ovo...stvarno nemam riječi, a i moj muž sjedi, gleda i zijeva, ni da trepne jer obožava sve istočnjačke vještine....budući i sama radim cvijeće, čak i od fima, potpuno te razumijem po pitanju njegove izrade i ne smatram to umjetnim cvijećem nego samo slobodnom interpretacijom onoga kaj nas okružuje...naravno, da se nijedan naš rad ne može mjeriti s onim što stvori priroda.....no, mene su ovaj put definitivno na ledja bacile one piramide jedna u drugoj...stvarno, mogu se samo pokloniti tvojoj majstorskoj vještini, tim više što baš ne znam puno ljudi koji bi se bavili origamijem kod nas smile211smile211

-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: kami
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 14:29
Hvala moje dame, drago mi je da vam se sviđa i da vam je zanimljivo za pogledati...smile79
Volim spoj simetričnog i asimetričnog, a ima tih jin-jang odnosa na istoku na pretek...
Takva sam i ja po naravi pa se to valjda vidi i u mojim radovima...

Inače, ukrasne (cvjetne) kugle se u Japanu/Kini zovu kusudama i nema kakve se ne mogu složiti jer se od jedne vrste dijelova može napraviti više varijacija na temu sa samo 1 ili 2 dodatna presavijanja...

Izgleda nevjerojatno jer je teško zamisliti kako izgleda pojedini dio i koji je sistem "ključanja", tj. spajanja prije nego vidite dijagrame (sve je to neki skladni ćušpajz matematike, umjetnosti i japanskih mozgova LOL)...
I ja sam u OŠ/SŠ danima ubijala sate frkajući ždralove. Onda su došli studentski dani pa su mi trebali neki izazovi u origamiju i odjednom sam otkrila čitav novi svijet mogućnosti presavijanja i kombiniranja...

davni poklon bratiću, bez perlica i mašnica Tongue
FloralGlobe (2x30 pravokutnika, ng) & FlexibleBall (30 traka, mg)


Svi nasmijani šišmišeki su napravljeni od pravokutnih trokuta (1/2 kvadrata, odrezan po dijagonali) i koristi se malo tvrđi papir i  wet-folding
(presavija se i modelira dok je papir malo namočen i savitljiv, imate gore link za naći video...)
Radila sam i minijature pa ih je frendica nosila u kosi za halloween, a inače ih poklanjam kao magnetiće za frižider frendovima kad useljavaju u stan...


Objavio: valliSa
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 16:32
kami nešto slično je radila Arwen  samo mislim da nije stavljala slike al ja sam bila oduševljena kad sam vidila....za ovo tvoje smile227 ismile55


Objavio: lula
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 21:00
smile93smile211smile227ostavila si me bez teksta....mislim da ti smajlići sve govore.
 
Kao klinka učila sam i sama umjetnost savijanja papira imala sam učiteljicu ravno iz Japana moju kumu i neke osnovne oblike znam ponekad i sama posložiti kao ukras nekom poklonu ili nešto slično, ali ovo  je božanstveno. Svaka ti čast. Divim ti se....


Objavio: kami
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 21:19
divne ste smile91
@valiSa: šteta da Arwen nema fotki objavljenih, i ja bi se oduševljavala...
@lula: baš je lijepo kad ti to netko tu vještinu prenese u ranom djetinjstvu, još direktno iz japana smile124ja sam se sama u osnovnoj po knjizi nekoj učila, a zadnje 2 godine sam se baš zaludila origamijem, sad me malo pustilo konstantno foldanje jer je bio overflow svega živoga (sad samo omiljeni jednostavniji modeli kao dekoracije)...

pretjerala sam s opisivanjem i doživljajima...
...manje slova, više slika... LOL

Malo dinamike, šljokica i žalaca...
Tornillo (30 kvadrata, ng) & brokatići (6 dijelova, mg)




Poklon frendici za potkrovlje u vikendici na moru...
SeaStar (30 kvadrata, mg)




Nešto romantike, lepezica i igre svjetla...
FloralGlobe (2x30 pravokutnika, mg) & brokatići (6 dijelova, mg)




smile100


Objavio: valliSa
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 21:38
Sve ljepše od ljepšeg, zaista si prava umjetnica Smile


Objavio: brani
Datum objave: 24 Listopad 2009 u 23:57
Kami, ovo je prekrasno


Objavio: kami
Datum objave: 25 Listopad 2009 u 22:12
frida, rain, valliSa, lluvia, mare-nostrum, Primavera, lula, brani, sve ste mi na broju smile68 hvala vam od srca smile79


Objavio: Primavera
Datum objave: 25 Listopad 2009 u 22:26
....smile94 wau, nove ljepotice....naprosto me fasciniraš ovom umjetnošću draga Kami....prekrasno radiš, prekokrasno, zlatne ruke imaš... smile58

-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: kaća43
Datum objave: 25 Listopad 2009 u 22:36
kami stvarno si prava umijetnica,divim se tvojim origami uradcimasmile211smile141


Objavio: Izzy
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 00:04
Ja.....Hm.... Uopće ne znam, ali stvarno - stvarno ne znam šta da ovdje napišem što bi moglo opisati moj (pozitivni) šok!!! smile181Nikada nisam vidjela ovakve stvari niti sam mogla zamisliti da je od papira moguće napraviti ovakve divne stvari! A ti si naša origami - majstorica! Imaju li u toj disciplini kakve pojaseve - ono, crno, bijeli itd.? Svaka čast!!! smile227

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: kami
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 00:10
@kaća43 & Izzy smile78
Izzy, stvarno divna i dirljiva reakcija s tvoje strane, ali titula origami majstora je ipak rezervirana za autore svih tih origami modela ;)
Ja sam više origami kreativka i izrabljivačica tehnike LOL exploited smile205


Objavio: Izzy
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 00:21
Je, i ja znam radit kremšnite, isti recept kao moja mama ali ne ispadnu iste... I od tete Ruže su drugačije i od susjede Mirke i od Vinceka i od.... Aha - aaaaaa skužila si! Thumbs%20Up Imaš recept, ali udaraš svoj osobni pečat odabirom papira, motiva, kombiniranjem i na kraju krajeva aranžiranjem! Ja kažem origami - majstorica i gotovo! Svako proturječenje će dovesti do smile232!

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: anđelka
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 08:39
Ovo još nisam vidjela. Fantastično.......bez teksta......predivono!

-------------
ANĐELKA


Objavio: monna-1
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 11:29
Oduševljena sam tvojim origamijem! Toliko lijepo izgleda!Stvarno si majstorica!smile58

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: kami
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 13:21
bilježim se sa štovanjem, moje dame, divne ste...
@Izzy: podijeljeni su mi osjećaji, s jedne strane smile190, a s druge strane si mi razbistrila um smile181...bit ću skrušena LOL

Evo jednog simboličnog poklona obiteljskom prijatelju mog dragog.
Gospon je imao leglo štenaca (mama im je ova prva pesica) i znate kak se teško odvojit od svih njih kad odu u sretne ruke
pa sam mu složila ovaj mobil da ih ima na oku i dalje...

DancingStarsCube (6 kvadrata + unutarnji kvadrati, mg) & Portretnaya (po 1 kvadrat)



I druga pesica je imala prvo leglo nedavno, ali njih nažalost nisam stigla vidjeti...
Ovaj mališan mu je bio miljenik...




...you spin me right round, baby right round...



Objavio: Dorina
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 13:29
Kami ajme ovo je stvarno pre pre prekrasno, stvarno si majstorica. Ja sam bez teksta. STvarno prekrasno.


Objavio: kami
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 22:52
@Dorina: hvala na komentaru Heart
Sad nešto jednostavno i cvjetno...
Trešnjini cvjetovi (jap.sakura) su tradicionalni u Japanu i u kratko doba cvjetanja se odvijaju Cherry blossom festivali diljem svijeta, a čak i radišni Japanci u to doba godine navodno izađu u šetnju kroz procvjetale grane...

(Imam jedne salvete s trešnjinim granama u japanskom stilu i sinula mi je jedna origami/decoupage mash-up ideja preuredbe nekog ogledala frendici za proljetno preuređenje sobe, evo već si skiciram, zabilježit ću i citat iz moninog potpisa čisto za rezervu, bit će nešto nježno bijelo-rozo razgranato smile59)
poklon jednoj bebici da se njiše u sobici...
LittleTurtle (30 kvadrata, mg) & cherry blossom autorice Tomoko Fuse (po 5 dijelova cvijetak, ng)


albumek za slikice, ujedno i rođendanska čestitka frendici (tad tek u izradi)...





Objavio: rain
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 23:28
Redovno sam tu,a oči su mi ,otprilike kao tvoje kugle!I usta isto! Duboki naklon!

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: prila
Datum objave: 26 Listopad 2009 u 23:53
veliki sam štovatelj umjetnosti kako origamija tako i kirigamija,a za origami sam jednom pročitala da bi bio uspješan u njemu moraš imati čiste ruke i čistu dušu.gledajući tvoje radove mogu samo reći da ti je duša vjerovatno anđeoska.smile78


Objavio: kami
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 11:43
@rain: baš sam se pitala gdje si s komentarima kad te zanimalo kaj je sve moj mobač posnimio dosad, hvala puno Heart
@prila: stvarno od srca hvala na divnim riječima Heart, mislila sam da je Izzy pretjerala s epitetima, ali ovog se stvarno ne osjećam dostojna (nemoj me i ti špotati LOL)... kirigamija sam se nagledala i nadivila, ali se nisam uhvatila propisnog rezuckanja još, i bez njega narezuckam salveta, kvadrata i čestitki za puni kontejner za papir...

Evo kako sam ja slagala božićne poklone dragim ljudima za prošle blagdane...malo ukrasa za bor od ukrasnih papira, buketić mojih keksića i sve u origami kutije napravljene od raskošnih blagdanskih kataloga (uzmem više primjeraka papirnatih izdanja ak su lijepe boje nutra, tak i tak je besplatno, a ići će u reciklažu)... Ovo je jedan primjerak, bilo je svakojakih...



GreekSoccerBall (5 traka), Jap.Brokat (6 kvadrata), 3dStar (1 peterokut), OmegaStar (6 kvadrata) (sve ng)


ove godine će vjerojatno samo kolačići ostati tradicija, a za poklone ću smisliti nešto novo drukčije...
@Dorina: hvala na obadva komentara Embarrassed


Objavio: Dorina
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 11:49
Nevjerovatna si kami, sve su stvari prekrasne i tako orginalne. smile120


Objavio: Primavera
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 12:51
...doista si nevjerojatna draga Kami i iskreno i bez pretjerivanja potpisujem sve komplimente jer ih zaslužuješ u potpunosti, ono što ti radiš s papirom za mene je ravno čarobiranju  http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Wizard  ...sve redom izloženo prelijepo je na svoj način, no posebno me oduševila tvoja super dovitljiva reciklaža blagdanskih kataloga....nevjerojatna imaginacija s predobrim rezultatom....     http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Bow%20Down%20Wave    http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">You%20Are%20The%20Woman

-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: Izzy
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 15:38
Eh, da mi je naći jednu ovakvu kutijicu ispod bora ovog Božića! smile172Bit ću dobra - obeeeeeećajeeeem! smile171 Sjajni radovi, nemam riječi...

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: rose
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 15:44
ovo je savršeno! svaka čast!smile211

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 15:56
a šta da ti kažem,objesim usta i blejim u tvoje uratkesmile69.Niš ne kužim al je fenomenalno.Dolazim i ubuduće i ako sam bez komentara samo ću ti mahnuti da znaš da te BB gleda i divi sesmile187


Objavio: lluvia
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 17:14
smile181eto ovako izgleda moja reakcija na tvoju galeriju... svaki, bas svaki put kad je posjetim

-------------
Love rescue me, come fort and speak to me... rise me up and don't let me fall. No man is my enemy, my own hands imprisson me. Love rescue me.


Objavio: kami
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 17:39
Svima velika smile78 i da znate da uočavam vaše komentare, evo nabrzaka fotka jednog BB oka i HappyGoodLuckBats kad ovako rano pada mrak od pomicanja sata...

Jap.kupusić (30 dijelova kao kod brokata, mg)


Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 17:56
smile177


Objavio: valliSa
Datum objave: 27 Listopad 2009 u 21:50
smile141


Objavio: prila
Datum objave: 28 Listopad 2009 u 00:02
tko god da je pokušao raditi origami zna koliko je to teško,a gledajući tvoje umjetnine samo poželim spustit svoje prstiće na njih i dobro ih pregledati.sve je divno,a šišmiši su zakon!smile126


Objavio: proljeće
Datum objave: 28 Listopad 2009 u 11:35
Also dakle kami !!!!
 
Šta mi to radiš???
 
Ovo je "viša matematika" i za gledati, a komoli za napraviti.
Po ovome bih rekla da si izuzetna majstorica i jednostavno ne mogu vjerovati koje je to umijeće sve posložiti i da ispadne ovako savršeno.
 
Bravo....još sam bez teksta....


Objavio: Tija
Datum objave: 28 Listopad 2009 u 11:44
Ja u ovaj dio foruma zalutam svake "prestupne godine" ali zbog ovog je vrijedilo "skrenuti s puta" , meni je ovo SF .... blago tvojim prijateljima koji dobiju ovakve poklone .... prekrasno mi je apsolutno sve

-------------


Objavio: kami
Datum objave: 28 Listopad 2009 u 18:35
Hvala svim slijepim putnicima, slučajnim prolaznicama i redovitim gostima moje galerije, počašćena sam vašim posjetama smile89
Inače, opet se moram pohvaliti svojim poznavanjem materijala, danas sam ugledala pakiranje das mase u nekoj knjižari i uvidjela da je to zapravo glinamol, dosad mi je to bio totalno mističan naziv LOL Nikako na zelenu granu sa svim tim vrstama gline, sve je počelo s polimernom Embarrassed

Nemojte se brinuti ako vas malo ostavim nasamo s dosadašnjim origami radovima neko vrijeme jer ću biti u karanteni i doslovce se baviti višom matematikom i modeliranjem Tongue


Objavio: valliSa
Datum objave: 30 Listopad 2009 u 20:47
počeli kolokviji....Smile


Objavio: Linaaa
Datum objave: 01 Studeni 2009 u 10:57

Iskreno mislim da bi mi godinu dana trebalo da tak nesto savinem, prelijepo nisam zamisljala bas tak origami uf nemam rijeci svaka cast


Objavio: frida
Datum objave: 01 Studeni 2009 u 23:57
[QUOTE=kami] Evo malo i nešto prostorno geometrijsko...
Bila sam se dosta zakopala u modularni origami i razne mobile i poklanjala ih svuda naokolo...
Imam slikica, ali samo da neku vremensku rupu nađem da ih stignem složiti...

Pet isprepletenih tetraedara (Thomas Hull)...
Svaka stranica svake piramide je složena od po 1 pravokutnika i sve je spajano bez lijepila mukotrpno za mene koja se ne snalazi u 3D prostoru...
[/QUOTEsmile181
 ja nemam riječi na ovo



-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 02 Studeni 2009 u 18:14
Kami, ovo je fantastično.
Jako, jako davno pokušavala sam nešto napraviti, ali nisam daleko odmakla.
Sad si me opet zagolicala ....


Objavio: kami
Datum objave: 02 Studeni 2009 u 21:09
Linaaa, frida i OTOK: drago mi je ako sam vas bar malo nagnala da se same upustite u origamiranje (u,to mi je neka nova izvedenica) Heart

evo slikica da ne pretrpavamo galeriju slovima...
nije božićno, ali je u blagdanskim crveno-zelenim tonovima (poklon jednoj meni dragoj obožavateljici Formule1)...
bilo je printanja šablone,rezanja i mukotrpnog lijepljenja koje sljedeći put mora biti puno učinkovitije (to sve ne preferiram tak da je ovo rijetkost)...

(autor Robert Sweeney, 20 dijelova izrezanih i presavijanih po šabloni)





osim albumeka sa ferrari slikicama, mene su ovi zavoji na modelu podsjećali na trkaću stazu Tongue


Objavio: prila
Datum objave: 02 Studeni 2009 u 22:57
kami stvarno prekrasno!smile79izgledaju poput velikih mašni.cvijetići,leptirići sve crveno i vrlo božićno.


Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 02 Studeni 2009 u 23:04
 


Objavio: Dorina
Datum objave: 03 Studeni 2009 u 09:19
Kami mogu samo reći smile93


Objavio: Arwen
Datum objave: 03 Studeni 2009 u 20:34
kami, gledam već danima ove tvoje uratke i ne mogu im se nadiviti, predivni su
                                smile93
nekoć sam se i ja bavila ovom tehnikom samo sam izrađivala jednostavne likove pa me zanima gdje si nabavila potrebnu literaturu? knjige ili internet?
hvala!


-------------



Objavio: valliSa
Datum objave: 03 Studeni 2009 u 22:46
smile93


Objavio: kami
Datum objave: 04 Studeni 2009 u 08:01
hvala svima kaj skupljate jezike s poda... LOL
@Arwen: imam 2 knjige doma hrvatske prijevode (makar rijetko čitam upute ispod slika) i hrpu toga s weba (internet je stvarno pandorina kutija za takve stvari)...
postoje dijagrami za sve živo, a često se nađe i tutorijala na blogovima...
javi se na pm ako želiš da te uputim gdje tražiti Wink


Objavio: kami
Datum objave: 05 Studeni 2009 u 15:21
Iskopala sam još starih fotkica...
Jednostavne i praktične ktijice koje radim po potrebi od prikladnog papira...

Kutijice spremalice od letaka iz ljekarne da vidite kakve varijacije na temu postoje kod sklapanja kutija...
(Tomoko fuse kutije, po 4 dijela za bazu i poklopac)


Ovo me oduševilo jer su pravilne, a stane u njih dosta, imaju otvor između 2 vrha zvijezde koji se može zatvoriti...
(Star Container (David Brill), 1 komad A5 ili A4 papira)

zvjezdicama se malo pomutilo :P


paketići veličine dlana za nećake od frendice, unutra su keksići od đumbira
(u obliku anđela i zvonca ak se dobro sjećam) ;)



Objavio: rose
Datum objave: 05 Studeni 2009 u 16:37
fantastično! javascript:void%280%29;">Big%20WOW javascript:void%280%29;">Hots%20for%20you

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 05 Studeni 2009 u 16:50
pa da JEDNOSTAVNE kutijice smile215pisofkejksmile202
Kamismile78


Objavio: kami
Datum objave: 05 Studeni 2009 u 16:59
dalo bi se napraviti i da komad kolača stane nutra Cool

dvoumih se stavljati opće ovakve minimalističke stvari kad gledam
one trendovske visilice i ostalo, a ja tu bez škara i ljepila kemijam...
@rose: fala...
@mare, komplimentiram onu tvoju JEDNOSTAVNU kutiju s vjenčićem Big%20smile

inače, stavim uskoro nekaj kaj ću naglasiti da je komplicirano LOL




Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 05 Studeni 2009 u 17:24
 


Objavio: monna-1
Datum objave: 05 Studeni 2009 u 18:59
Kami, prava si majstorica! Prelijepo!smile91

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: nada-m
Datum objave: 08 Studeni 2009 u 19:11
jako lijepo, ali neznam ništa o tome i izgleda mi nesavladivo, ćini mi se ad bi se i božični ukrasi mogli napraviti tom tehnikom , bravo na ideji i strpljenju


Objavio: kami
Datum objave: 08 Studeni 2009 u 19:17
hvala na posjeti nado smile78
radila sam i razne božićne ukrase (neki primjeri su i na stranici prije),
ove godine imam novih blagdanskih ideja koje kad ostvarim, pokažem obavezno ovdje ;)

što se slikanja i crtanja tiče, jako me svrbe ruke za time i kad tad ću se opet uhvatiti olovaka i kistova...
tužno mi je da doma vise samo jedni lopoči u temperi kad sam imala 10 godina Embarrassed


Objavio: TaTjana43
Datum objave: 08 Studeni 2009 u 19:34
divno, što drugo reći.... samo nastavi tako!smile141


Objavio: rain
Datum objave: 08 Studeni 2009 u 23:09
Daj,Kami,prosim te,stavi nekaj komplicirano,ovo do sad je bilo stvarno prejednostavno!Tak jednostavno,da ja to ne bi napravila do kraja života!

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: Primavera
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 01:32
...ostadoh ponovo bez teksta javascript:void%280%29;">blink%20blink ...velika si umjetnica draga Kami javascript:void%280%29;">   ...a s nestrpljenjem čekam kad ćeš staviti nešto komplicirano javascript:void%280%29;"> ...ubi me ova jednostavnost, ali svojom ljepotom i savršenim linijama koje stvaraš samo prstima i papirom...

-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: kami
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 10:07
hvala svima na javljanju Heart
Ah, još ništa od fotki onog kompliciranog dok ih ne prebacim na laptop...

Evo mojih brzopoteznih čestitki od prošle godine (veličine A6, tj. A5 preklopljeni)...
Nisu elegantne kao Arwenine, ali makar da vidite da se onaj borić može i od ostataka ukrasnog papira napraviti...



Nemojte zamjeriti na lošim slikicama, nemam druge, brzinski napravljene, brzinski fotkane Embarrassed

jedni boreki plešu, drugi mirno stoje...



Objavio: Arwen
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 10:32
kami, super su ti čestitke, boje su mi ludilo!
ps. moje mi se naspram tvojih čine sterilne Embarrassed


-------------



Objavio: rose
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 13:28
čestitke su odlične!

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: prila
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 19:07
kami divne su ti čestitke.super su rasplesani borekismile126


Objavio: kami
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 19:28
drago mi je da vam se sviđaju, sad imam više spravica za papir doma pa će bit i drukčijih Big%20smile

evo nešto od preklani, ne znam što mi je došlo da sam imala takvu zvjezdastu viziju LOL
vijenac od pruća je omotan tkaninom i onda su zvjezdice pričvršćene špenadlama...


ovčica se prve godine grijala na prozoru, a prošle se smrzavala na vratima...
ove će godine vijenac na totalnu rekonstrukciju, extreme makeover...





Objavio: rose
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 19:30
vjenčić je super!

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: Primavera
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 19:46
...joooj, super su mi čestitke, odlično iskorišteni papiri za zamatanje, kao i svi u tvom papirnatom carstvu, a vjenčić s preslatkom ovčicom me oduševio...baš me zanima kak ćeš ga preurediti...   http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Great    http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Bravo!

-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 19:54
Čestitke su mi genijalne a o tvojim bravurama s papirom sam već sve rekla.Totalni sam tuntlek i samo slinom i "vučem jezik po podu"dok to gledam


Objavio: prila
Datum objave: 11 Studeni 2009 u 20:08
kami divni vjenčić


Objavio: Dorina
Datum objave: 12 Studeni 2009 u 09:41
Kami prekrasne su ti i čestitke i vjenčić. Super mi je sve od tebe ovak stojim i smile93


Objavio: kami
Datum objave: 16 Studeni 2009 u 13:08
Ah, evo napokon "ono komplicirano"...
Inače ne obožavam savijati čeveronožne životinje, ali ovo je bio obećani rođendanski poklon frendu...

Upute su imale 13 stranica, na svakoj oko 10 koraka što je ukupno minimalno 128 presavijanja (a ima i međukoraka...) i koji sat rada...
Papir je bio veličine oko 50cmx50cm i Lav visine jedva 10cm, ovdje se može vidjeti http://www.giladorigami.com/BO_OT13.jpg - crease pattern (izgled lava kad se rastvori u polazni kvadrat).

Dovršila sam ga iz drugog pokušaja (prvi se potrgao po sredini zbog lošeg papira), a rađen je od običnog sjajnog craft papira smeđeg koji nije idealan za oblikovanje baš (fotke su noćne, boja je inače lijepa bakrena)...
zato se lav zove Basset što je očigledno... i nije slijepi, smeta mu blic Embarrassed






pokušavala sam obuzdati glavu i grivu s malo ljepljivog nečeg, ali nije baš išlo...





Eto, takav je kakav je, papir je kriv, nisam ja LOL


Objavio: mare-nostrum
Datum objave: 16 Studeni 2009 u 13:18
 
smile93smile93
smile39smile39smile39
smile189smile189smile181smile181


-------------
http://mare-ri.blogspot.com/ - mare-blog


Objavio: Dorina
Datum objave: 16 Studeni 2009 u 13:30
Kami ovo je ludnica. Svaka čast majstoricesmile141


Objavio: prila
Datum objave: 16 Studeni 2009 u 20:15
predivno kami!!!evo i MPS je oduševljen,a njega inače zanimaju samo igrice,a sve drugo mu je "glupo".glava mu je predobra.izgleda vrlo realistično.na zadnjoj slici uopće ne izgleda kao da je od papira,već kao da je od bronce.smile120


Objavio: kami
Datum objave: 17 Studeni 2009 u 19:37
mare-nostrum, Dorina & prila, hvala vam na reakcijama Heart trebao je bolje ispasti Embarrassed
prila, da tek tps vidi kakve likove iz igrica origami majstori rade Wink


Objavio: lluvia
Datum objave: 17 Studeni 2009 u 21:51
ovo je cisti SF za mene

-------------
Love rescue me, come fort and speak to me... rise me up and don't let me fall. No man is my enemy, my own hands imprisson me. Love rescue me.


Objavio: monna-1
Datum objave: 18 Studeni 2009 u 10:17

Sve prekrasno radiš, ali lav mi je fantastičan! smile58



-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: Tija
Datum objave: 18 Studeni 2009 u 10:47
Kami, koliko vremena treba da se napravi ovakav lav? Prekrasan je

-------------


Objavio: kami
Datum objave: 18 Studeni 2009 u 12:46
@lluvia, monna-01 i Tija hvala....Heart
Tija, koji sat rada sigurno kad se zbroji (negdje je 1 korak dijagrama,tj. 1 sličica zapravo i nekoliko pregiba)...
Teško je procijeniti vrijeme, ovisi prvenstveno o koncentraciji i razumijevanju uputa i tvrdoglavosti papira...Embarrassed
Najteže je kad se zapne, zato su mene griva i noge ubili u pojam jer opće nisam kužila završne upute pa sam malo improvizirala...
Taj autor presavija od svoje druge godine i modeli su mu stvarno veličanstveni, progooglajte slike kog zanima...


Objavio: file
Datum objave: 18 Studeni 2009 u 13:27
prvi put sam otvorila ovu stranicu i ostala sam zabezeknuta
 ljudi moji je li ovo moguće smile211


Objavio: Izzy
Datum objave: 18 Studeni 2009 u 21:44
Baš me zanima kako slažeš odjeću u ormaru.... LOL Lav je predivan! Kakvo strpljenje! smile42

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: kami
Datum objave: 18 Studeni 2009 u 21:51
@file: tako si me nasmijala, podsjetila si me na onaj delićev komentar LOL
"ljudi, ma je li to moguće! ludnica, šta je ovo, šta će se ovo dogoditi..." smile78

@Izzy: Heart Kaj se robice tiče, prakticiram kreativan nered jer sam leteća, ali trudim se što više stvari stavljati na vješalice...
Inače sam po naravi nestrpljiva i sama sebi se čudim kud sam baš za origami zapela LOL


Objavio: rain
Datum objave: 18 Studeni 2009 u 22:13


-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: Tija
Datum objave: 19 Studeni 2009 u 09:14
Originalno poslano od člana kami kami napisao:


Inače sam po naravi nestrpljiva i sama sebi se čudim kud sam baš za origami zapela LOL
 
Mene baš zanima što bi ti tek "stvarala" da nisi nestrpljiva. U ovaj dio foruma zbilja rijetko rijetko "dolazim" ali tvoje stranice posjećujem dnevno jer ovo su prava mala čuda, koja su vrijedna "pogleda".


-------------


Objavio: kami
Datum objave: 19 Studeni 2009 u 09:18
Tija, hvala na posjetama, počašćena sam Embarrassed
Da nisam nestrpljiva, nastavila bi s pletenjem i počela s heklanjem i čipkama ili se bacila na kirigami... S 10 godina sam plela i zadnje skroz dovršeno je bio jedan krokodil kao završni rad (mama je napravila vrh repa jer nisam znala smanjivati očice), a kad sam jedan šal započela doma, odustala sam nakon 1/3 ako i toliko LOL


Objavio: maslacak7
Datum objave: 29 Studeni 2009 u 23:00
smile227zar se uopce moze tako nesto s papirom sloziti...zeno pa ovo je fenomenalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nemogu vjerovati....ostvila sam oci na ekranu...ovo je stvarno zanimljivo znati...morat cu se malo vise zanimati za to


Objavio: kami
Datum objave: 30 Studeni 2009 u 08:39
@maslacak7: hvala puno Heart
Svašta se može s papirom složiti, a puno toga skoro ili skroz bez rezuckanja i lijepljenja, u tome i je smisao origamija Big%20smile


Objavio: rain
Datum objave: 30 Studeni 2009 u 10:03
Kami,a kaj je to karigami?Sigurno nekaj jednostavnije od origamija,jel da?

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: kami
Datum objave: 30 Studeni 2009 u 10:13
pa i ne baš, ovisi kolko spretno barataš škarama i skalpelom... LOL
kirigami je vještina izrezivanja papira tako da se postigne 3D efekt, igra svjetlo-sjena od papira i fino izraženi detalji...
i one pahuljice od papira koje su valjda svi jednom izrezivali u školi,vrtiću,doma su svojevrsni kirigami...
ukucaj u google 'kirigami', 'kirigami pop-up cards' ili nešto slično pa ćeš otkriti Wink


Objavio: rain
Datum objave: 30 Studeni 2009 u 11:05
Aaaa,nije to za mene,to je za neživčane.Čekala bum da se ti hitiš u to pa bum slinila!

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: kami
Datum objave: 30 Studeni 2009 u 11:06
Joj, teško, nemam volje rezuckati preko mjere :P
Dovoljno moram izrezivati kvadrate, pentagone, pravokutnike i razne detalje skalpelom i škarama za origami stvarčice
i još salvete rezuckati za decoupage pa di tek kirigami,
soba bi mi tek onda bila papirnati vatromet...


Objavio: rain
Datum objave: 30 Studeni 2009 u 12:40
Znači,imaš grif u izrezivanju,korigami bi bil nadogradnja

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: kami
Datum objave: 02 Prosinac 2009 u 11:34
Malo kaskam s učenjem za fax tako da odmah stavljam slike vijenca makar još nije ni na vrata postavljen
i sve se slabašno vidi, većinom su svi papiri sedefasti i koristila sam sve kaj imam doma,
pa ću ga zato još malo mijenjati možda Embarrassed

To vam je onaj vijenac sa zvjezdicama i ovčicom cijeli rekonstruiran...
Ideju sam dobila kad sam nekidan u posjeti listala onu knjižicu koja se mogla uz Gloriju kupiti
i http://i599.photobucket.com/albums/tt79/mkami/varijacije/29112009888.jpg - ovo (klik) je bilo jedino što mi se svidjelo na prvi pogled; ne patim baš za klasičnim vijencem, a prave zelenjave nisam imala...





Slamnati je pa sam ga omotala maminim ostacima vuna i nastala je - zelena mišancija...
Na vunice i pamuke koji vise sam navukla neke origami ukrasiće i malo češerića i to bi bila - raznobojna petljancija ...
Još fali malo ljuski orahića i jedna kućica s natpisom, ali trenutno ništa od toga, do Sv.Lucije tko zna Tongue






Nije nešto vjeran na slici, ali uživo je dražestan... Smile


Objavio: Dorina
Datum objave: 02 Prosinac 2009 u 12:02
Kami i više nego dražestan, ideja ti je mrak i uopće ne znam kaj delaš na tom svom faksu, kad mislim da ti je mjesto negdi na dizajnu ili primjenjenoj....smile95


Objavio: Primavera
Datum objave: 02 Prosinac 2009 u 12:18
javascript:void%280%29;">Wooow!! javascript:void%280%29;">Wooow!! javascript:void%280%29;">Wooow!! javascript:void%280%29;"> javascript:void%280%29;"> javascript:void%280%29;"> javascript:void%280%29;">  ...nemam pametnijeg komentara, kad se hoću totalno oduševiti navratim u tvoj svijet origamija i samo uživaaaam....nevjerojatno je što radiš s papirom... vjenčić je fe-no-me-na-lan javascript:void%280%29;">blink%20blink

-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: Izzy
Datum objave: 02 Prosinac 2009 u 18:25
Woooow, sjajno!!! A ono ogledalo ću ti doći ćopiti po noći, samo da znaš - fantastično je! smile94

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk