Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ciklame - Cyclamen

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Lukovice i gomolji
Opis foruma: Sve o lukovičastom i gomoljastom cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=430
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 13:30
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ciklame - Cyclamen
Objavio: voki
Tema: Ciklame - Cyclamen
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 12:09
Ciklama je zimska cvetnica, ali na žalost veoma osetljiva. Idealno mesto u stanu za ciklame je severni prozor, zaštićen od direktnih sunčevih zraka. Topla prostorija skraćuje vek ciklamama, pogoduju im svežija okruženja. Idealna temperatura za ciklame je od 10-16 stepeni celzijusovih. Ciklame ne podnose temperaturu iznad 16 stepeni. Kompost u kome su posađene mora biti stalno vlažan, najbolje je uroniti celu saksiju u vodu. Vazduh treba vlažiti finim rasprskivačem, ne direktno po ciklami, a saksiju držati u podmetaču na vlažnim kamenčićima. Ciklame se razmnožavaju semenom krajem leta, a do cvetanja im treba period od 15-18 meseci. Minijaturne ciklame procvetaju mnogo ranije, za oko polovine tog vremena. Nakon cvetanja treba smanjiti zalivanje i prekinuti sa prihranjivanjem. Saksiju treba ostaviti na svežem mestu i obustaviti zalivanje do sredine leta. Tada se presade gomolji u novi supstrat, tako da gomoljčići budu do pola u zemlji. Zemlja se održava vlažnom, a saksija drži na svetlom i hladnijem mestu. Ako su ciklame na pretoplom mestu period cvetanja biće veoma kratak, isto kao i ako je suv vazduh i nedovoljno vlažna zemlja ili ako nema u zemlji dovoljno hraniva. Usled preteranog zalivanja gomolji trule. Ciklame se ne smiju zalivati odozgo, jer tada se vlaga zadržava na gomoljima i prouzrokuje njihovo propadanje. Ukoliko je vazduh suv, temperatura previsoka ili su izložene direktnom suncu, ciklamini listovi žute i venu.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...



Odgovori:
Objavio: TeaK
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 12:51
I moja je vikala za mnom u trgovini ; vodi me kući , pa je evo došla



-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 14:51
Ma kako je samo znala (ciklama) da u kući imam prazan sjevern prozor???smile60 pametni mali cjetić, zato je i molila u dućanu da ju kupim.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 18:46
smile55cure,prekrasne su.E zato ja izbjegavam takve dućane ,znam ja njih,mene svako malo neki cvijetić tako zezne


Objavio: TeaK
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 18:48
Joj Shasha kad vidim kako je tamo tužno, nezaliveno i u očajnim uvjetima , jednostavno ne mogu odoliti.

-------------


Objavio: dina
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 19:42
onda nemoj ni ici u prodavnice
ja od danas vise ne idem

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: TeaK
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 20:15
Ma kad ih već i u dućanima speceraja drže smile42

-------------


Objavio: angi
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 20:24
smile55 za ciklame i sve vas;
moram priznati da mi  je ''opća zbunjola'',  u cvatu nam je i proljeće i jesen;
ove ciklame sam malo kasnije ''očekivala'' smile183


Objavio: aurora2
Datum objave: 20 Rujan 2007 u 21:39
angi, pa bas je dobro tako...tako nema pauze, uvijek nesto cvjeta i sareni se... smile213

-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 21 Rujan 2007 u 13:40
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

angi, pa bas je dobro tako...tako nema pauze, uvijek nesto cvjeta i sareni se... smile213
 
samo aurora da se i mi ne zašarenimo..smile85


Objavio: Donata
Datum objave: 21 Rujan 2007 u 20:26
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

haha, a jesam se sad nasmijala....ovaj smile85bas pase uz tekst  smile197smile96


A čuj stalno koristim ova srculencasmile71 ...pa je vrime da počnem koristiti i ove lipše....likove...smile207


Objavio: Arwen
Datum objave: 07 Listopad 2007 u 19:15
tek sad vidila ovu temu, ostavila sam post pod jesenje lukoviceEmbarrassed


Objavio: Arwen
Datum objave: 07 Listopad 2007 u 23:38
kupila danas jedan gomolj ciklame, sad ga treba hitno sadit, pomagajte sa
 savjetima: koja zemlja, gdje držat, kako zalivat, sunce ili tamno mjesto, i
 slično.
veliko FALA
smile82


Objavio: TeaK
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 15:51
Vrati se na 1 stranu Voki je to jako lijepo opisao. 

-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 15:58
istina, samo što sam ja nabavila gomolj, a ne čitavu biljku,
pa me zanimalo što raditi
Embarrassed


Objavio: TeaK
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 16:43
Sorrrry nisam pažljivo čitala. Ja sm kupila čitavu biljku tako da je bolje da čekaš nekog iskusnijeg.

-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 17:38
sve ok
našla sam na nekim stranicama da se gomolj posadi do pola u zemlju, al me zanima koju stranu okrenem prema gori a što prema zemlji?
gomolj pomalo podsjeća na zdjelu i u blagoj udubini je nešto što liči na stabljike cvjetova i nešto što podsjeća na korijen.
smile226


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 17:43
Prije nego se javi netko ko zna tebi će ciklama procvasti u vrečici.
Stavi ti kako misliš da je ispravno.Ako se nazire stabljika ili korjen onda tako i sadi.Naravno korijen u zemlju stavišsmiley_147
Nikad nisam lukovicu ciklame sadila ali lukovice općenito ma kako ih posadiš tjeraju stabljiku prema van.Tako da i naopačke posadiš ona će potjerati smiley_198


Objavio: Arwen
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 17:47
pa i čini mi se da će procvast
samo što je zbunjujuće što i stabljika i korijen stoje na istoj strani, onoj udubljenoj
da to okrenem onda u zemlju?!?



Objavio: shasha
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 17:54
A da ti to uslikaš da vidim? Iskreno,trenutno si ne mogu ni zamisliti izgled te lukovice.


Objavio: Arwen
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 17:57
ne mogu to izvest, nemam digitalni aparat a s mobitela ne mogu prebacit jer ga ne mogu povezat računalom.
stavit ću ja to u pitar tako da ću okrenit udubinu u zemlju pa šta bude, a ako sam falila, nadam se da će se već neko javit pa stignem to okrenit uskoro



Objavio: Arwen
Datum objave: 08 Listopad 2007 u 21:55
izgleda da ona udubina s ''korjenčićima i stabljikama'' ide van, tako našla na forumu svetbiljaka.
smile182
ako netko ima drugu informaciju nek javi Embarrassed


Objavio: Arwen
Datum objave: 11 Listopad 2007 u 14:03
potvrđeno ( od strane cvjećara koji sam uzgaja biljke što ih prodaje, ako mu je za vjerovati Wink ):
- obla strana gomolja ide u zemlju, a udubljena s naznakama stabljika ide van
- pola gomolja u zemlji, pola van
- zalijevati iz tanjurića, ni slučajno s gornje strane da se ne polije po gomolju, to dovodi do truljenja

eto smile182 ''mission accomplished''


Objavio: Arwen
Datum objave: 25 Listopad 2007 u 23:41
moj gomolj još ništa ne mrda.........Cry


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Listopad 2007 u 19:36
Da se pohvalim,i zahvalim još jednom Anqi,na prekrasnoj ciklami


Objavio: lana2
Datum objave: 29 Listopad 2007 u 08:43
Shasha, baš je lijepa, a koliko novih pupova ima


Objavio: Arwen
Datum objave: 04 Studeni 2007 u 18:51
shasha............WOW!!! smile227

u mene stanje nepromijenjeno Cry
je li tko kad probao posaditi gomolj? kakva su iskustva?


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Studeni 2007 u 22:49


Objavio: flora
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 08:09
Arwen ja gomolj nisam kupila i sadila nego mi je ostao od lani. Uglavnom kad je prestala cvasti i požutjeli joj listovi, odrezala sam sve do dna i skupa s teglom stavila sam sa strane, zaboravila potpuno na nju, cijelo ljeto bila je u debeloj sjeni i bez kapi vode. Kad je ono unazad 3 tjedna  jako zahladilo išla sam premještati biljke i našla tu vazu s gomoljem, dobro je zalila (onako za probu, jer kažu da ove uzgojene ciklame veoma rijetko ponovo potjeraju) i bome na veliko iznenađenje potjerala je listiće...
Hoće li uspjeti i potjerati pupoljke, nemam pojma



Objavio: flora
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 08:24


Evo i sličice malih listića.


Objavio: dina
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 16:26
bitno je da je ona krenula sa novim listicima


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Arwen
Datum objave: 09 Studeni 2007 u 23:35
ma super je ovo!  mislim da bi mogla procvjetati
meni je rečeno da mi gomolj mora virit 1/3 iz zemlje, al vidim da kod tebe nije tako
možda da ga još malo više gurnem u zemlju....probat ću pa ću vidit oće li se šta dogodit

ps. držim fige tvojoj flora, da ti uspije i procvjetat


Objavio: flora
Datum objave: 12 Studeni 2007 u 09:44
Da, Dina baš me obradovala...

Arwen, ako uspije izbaciti pupove, onda će to biti pravo čudo
Možda bolje da kod tvoje ne diraš više gomolj. Biljčice kao da su sretnije kad ih na početku dok se bar malo razviju pustimo na miru nego kad ih stlno čačkamo i diramo...

hvala na dobrim vibracijama  :)


Objavio: frida
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 22:38
 Večeras sam u Kauflandu vidjela da su dobili nove ciklame..lijepe su, ali ja sam morala masu toga nakupovati i , na žalost , bio mi izdatak da još i nju kupim....a u kukumar i šoldi više....

-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 24 Studeni 2007 u 00:54
a ovako izgleda moja ciklama, bolje rečeno posađeni GOMOLJ ciklame LOL



zaključak: još uvijek nema pomaka Cry


-------------



Objavio: tibor
Datum objave: 24 Studeni 2007 u 21:14
Arwen odlicno.
Jako lijepa lukovica..
Mogla bi iz toga krenuti lijepa biljka.Wink
Koje je boje?


-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 25 Studeni 2007 u 23:21
na slici je bila roza, poput one što raste u šumama

-------------



Objavio: montenegrina
Datum objave: 04 Prosinac 2007 u 14:59
Cao svima.
Prije nedjelju dana dobila sam ciklamu, stajala mi je u kuhinji kod prozora, al kako grijemo to joj nije odgovaralo pa su listopvi poceli da zute. Premjestila sam je na terasu, cijeli stan je na sjevernoj strani, sad je jos u gorem stanju, cvjetovi syu skroz pali samo jedan stoji uspravno. Zemlja joj je vlazna. Nemam bas uslove da je drzim u nekoj prostori unutra a koje nije topla. Sta mogu da uradim sa njom?


Objavio: Arwen
Datum objave: 14 Prosinac 2007 u 23:31
temperatura na kojoj ciklama može boraviti je 10-16 st. C
ne podnosi vruć i suh zrak
žućenje lišća može uzrokovati i nedovoljno zalijevanje te izravno sunce
obavezno zalijevati iz tanjurića, NIKAKO polijevati po gomolju




-------------



Objavio: Arwen
Datum objave: 08 Siječanj 2008 u 10:10
ej, evo kako napreduje moja ciklama, ja bih rekla loše,
samo su joj narasli listovi koji su već bili na njoj kad je kupljena
i to je sve..........




-------------



Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 08 Siječanj 2008 u 13:46
Jedno pitanje: Ima neko iskustva sa divljim ciklamama?


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Siječanj 2008 u 14:17
One se nesmije uzimati iz prirode(zaštićene su) tako da imam iskustva samo sa gledanjem i slikanjem istihLOL


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 08 Siječanj 2008 u 14:19
Znam da su zaštićene ali meni ju je tata donio pa... Sad ćete me pokopat ali... 


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Siječanj 2008 u 14:32
ma nebumo  te pokopali.Ja se malo hvalim kak sam savjesnasmile156(imam ja i veći grijeh od ciklameLOL)Posadi je u dvorište,negdje u hladovini,ispod nekog drveta


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 09 Siječanj 2008 u 13:51
Ali ja ju nebi u dvorištu imala, imam ju u teglici već godinu dana... Cvjetala mi je ali samo sa dva cvijeta...


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Siječanj 2008 u 18:04

Exclamationsmile62Moje je iskustvo s ciklmama isto. Uvijek kad ih vidim onako prekrasne u cvjetarnama ne mogu a da ne kupim, ali nakon mjesec ili čak manje totalni fijasko. Ne ide i ne ide. Neću slati slike, jer su zaista jadne.

Susjeda pak ih ima vani na prozoru naveče samo zatvori prošijane-žaluzine- škure i takve su joj da padnem u depresiju kad vidim svoje.
Pokušala mi je objasniti, zaljevanje, gnojenje, čuvanje, pročitala ja sva uputstva i na žalost ne ide.
Ali kako sam "bik" i ne odustajem pokušat ću ponovo- zato ću pozorno pratiti sva vaša iskustva.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: administrator
Datum objave: 09 Siječanj 2008 u 19:38
zato i jesmo tu da jedni drugima pomognemo!!!


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:19
Čim je zatoplilo ja sam morala na terasi popiti kavu.A kako da pijem na opustošenoj terasi bez ijednog cvijeta?? E onda sam skoknula do cvjećarne i nešto si kupilasmile71Ako preko noći jako zahladi unosim ih u kuću,preko dana će biti na terasi


Objavio: VanDiemenica
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 12:55
Kako i ja živim u gradu, imam samo balkon nažalost i uživam ga koristiti za kafenisanja. Balkon mi je zatvorenog tipa tako da me nekako bilo strah kako će moja ciklama....međutim eto ugodno me iznenadila. U zemlju sam joj bocnula gnojivo u štapiću koje sam nabavila u Dm-u









Objavio: Branka
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 16:35
i ja sam dobila roznu ciklamu na poklon i sad mi je ostalo svega par listića . nemam streće sa ciklamom  bojim se da mi skroz ne propadne . zalijevam je iztanjurića  i šta dalje  stavila sam je na sjeverni prozor  u umjereno toplo smile157


Objavio: lana_1
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 13:18
da li itko zna bi li se ciklama mogla držati u jednom malo tamnijem, moglo bi se zapravo reć manje svijetlom hodnjiku...one svijetlije dijelove sam sve popunila pa nemam više gdje stavljat biljke a htjela bih udomiti jednu ovakvu ljepoticu


Objavio: andrea01
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 21:38
Evo i mi se ponovili za dva nova primjerka!!!




Budući ih nikad nisam uzgajala, jeli postoji šansa da mi ostane i za drugu godinu, jeli je bolje držati vani ili unutra (unutra mi je davnih dana jedna uginula Cry) Kako je zalijevati?


Objavio: SilveK
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 21:54
I meni su već dvije uginule...Cry - dobile su bolest tj. mislim da su to gljivice koje napadaju i uništavaju dno lista i sve ošlo...A nisam ju pretjerano zalijevala i pazila kako ju zalijevam...treba paziti da se ne polije vodom biljka jer su na to posebno osjetljive


Objavio: shasha
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 23:39
Ja sam čula da nju treba zaljevati iz podloška.Kad ocvate putiti je da se osuši,prestati zaljevati.Dobro ju je staviti van negdje,čak u zemlju posaditi gomolj.U jesen staviti gomolju u teglu i početi sa zaljevanjem.Meni isto nikad nisu uspjele dočekati sljedeću godinu.Probat ću sad ovako jer mi je ona prošarana prekrasna.Sad ih držim vani na terasi(ako sutra zahladi jako maknut ću ih u kuću)a kad ocvatu posadit ću gomolj u vrt,negdje u hladovinu.


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 11:34
Moja prijateljica, koja živi u Omišlju na Otoku Krku je baš to napravila. Kad je ocvala posadila ju je u vrt i sada joj cvate. Evo bila sam kod nje i uslikala je:


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mrvica
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 15:26
ja sam mami kupila ciklamu za rodjendan u 9. mj. i tada je bila sva u cvijetu. kad su prosli ti cvjetovi vise nije cvala. ona potjera pupove i kad narastu 5-6 cm uvenu. zalijeva je potapanjem u posudu s vodom (20 min-pola sata)otprilike svaka 2 dana( ako je ne zalije 2. dan 3. dan joj klonu listovi). zna li netko mozda zasto se pupovi ne uspiju razviti u cvijet nego se osuse?

-------------
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34



Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 14:09
smile220smile220smile220smile220smile220smile220smile220
Kupila sam ciklamu tj muz kupio za dan zena i odma drugi dan su joj cjetovi klonuli. nisam ju ni  stigla uslikati!!! Jeli to zbog topline u stanu ili? Prebacila sam ju u hladniju sobu tako mi je krivo ne zelim da mi propadne....


-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: shasha
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:01
Zvjezdana one ne vole toplinu.Zalij je iz podloška,stavi na hladnije(ja svoje držim vani na terasi) i oporavit će se.


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 10:41
Prebacila ju odma drugi dan ali neznam hoce li se oporaviti

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: rena
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 17:53
andrea01 super su ti ciklame, pogotovo ova crvena, kao da je naslikana. Ja bas nemam problema s ciklamama. Nemam puno ciklama, kao sto imam orhideja, za sada samo jednu, ali je kupljena prije 4 mjeseca, lisce je zdravo, cvrsto, prvi cvat je prosao, i jedino moram priznati da sada vise ne cvjeta kao kada sam ju kupila. To je jedina promjena koju sam primjetila, i da je cvijet sitniji. Mozda imas ti koji savjet, kako dobiti krupne cvijetove? 


Objavio: natalija
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 09:51
ajme moja ciklama se super drzala cijelu jesen pa i dobar dio zime
ja sve cekam kad ce procvjetati - bila je puna pupoljaka
i cekam ja cekam...

i nista Unhappy
i kad sam kontrolirala sto bi moglo biti vidjela sam da joj je skoro sve pupove nesto pojelo pa sam neki dan ceprkala po zemlji i nasla nekog debelog crva smile39



Objavio: mimar
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 11:24
 Nisam joj odolela...Wink uselila se kod nas!
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: lana_1
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 12:04
prekrasna ti je


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 14:12
Kako je lijepa i ja bih joj rado pružila dom.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 19 Ožujak 2008 u 15:07
predivna je!

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: NERI
Datum objave: 01 Prosinac 2008 u 14:31
Wink super jeWink


Objavio: administrator
Datum objave: 01 Prosinac 2008 u 15:01
Kako mi je savo promaklo oku....
 
mimar predivna je stvarno...
 
jeli prezivjela i dali ponovo cvijeta???
 
ps. Neri hvala i tebi na sto si pronasla ovu ljepotu...


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Jasenka
Datum objave: 02 Prosinac 2008 u 08:14
Stvarno je posebna smile93

-------------


Objavio: mrvica
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 18:41
Mimar tek sad vidim-predivna je!
Moja se napokon probudila, a vec sam skoro odustala od nje, prestala se nadat da ce opet cvjetati ali jučer me ugodno iznenadila pupovima koje zasad još skriva ispod listova, dale bit ce nešto!smile126


-------------
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34



Objavio: Teehee(R)
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 16:40
Zna li netko kako razmnoziti ciklamu iz gomolja?
Procitao sam da se gomolj prepolovi, al me strah da ne krepa.

A drugo, na originalnom gomolju imam tri mala, kako sa njima?


-------------
Sesvete/Zagreb


Objavio: Lilly
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 12:27
Zašto mi ciklama vene,mjesec dana je bila prekrasna,ogromna i imala je cvijet do cvijeta i sad prije tri dana lišće je počelo žutjeti. Kako ju spasiti????


Objavio: SilveK
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 17:39
Pogledaj da li lišće trune pri gomolju...može biti da je previše zalijevaš, po gomolju, možda je na pretoplom, a i tad se često zarazi nekim gljivicama koje ju unište. Stavi ju na hladnije, zalijevaj samo ispod, a čim zatopli posadi van na gredicu u polusjenu sve do jeseni.


Objavio: Lilly
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 17:49
Držim ju u ukrasnoj tegli i u nju nalijem vode,jedino je moguće da joj je prevruče. Za sad ne trune,samo je lišče požutilo. Stavit ću ju van,možda se oporavi


Objavio: inaja
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 15:06
danas sam kupila ciklamu namjenila sam da je moj sin odnese nani(mojoj svekrvi) povodom osmog marta.Cjena joj je 4,5 eura da li je to skupo


Objavio: alisa
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 15:30
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

danas sam kupila ciklamu namjenila sam da je moj sin odnese nani(mojoj svekrvi) povodom osmog marta.Cjena joj je 4,5 eura da li je to skupo

Inaja tako se krece cijena ciklama kod nas..od nekih 6km-10km


Objavio: inaja
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 16:13
PA ETO TAKO SAMJE I NAŠLA 9 KM.KO MENI ŠTO BI REKLI


Objavio: dzomba
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 20:40
Moja je uspjela da prezivi zimu ,tj.polovica je jos uvijek lijepa dok se ona druga osusila..Big%20smile..jest da sam je drzala u stakleniku ali prije toga je bila koji dan na minusu jer sam bila zaboravila za nju EmbarrassedEmbarrassed..
 
 


-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: nuna
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 22:52
Ja sam dobila dvije ciklame.


Nadam se da će dugo biti kod mene.


Objavio: mrvica
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 20:40
Nuna lipe su ti! Evo moje, ovo je druga godina da me veseli


-------------
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34



Objavio: inaja
Datum objave: 17 Travanj 2009 u 17:24
spašavajte mene i moju ciklamu mene od tuge a njoj je potrebna pomoć za život naime od osmog marta nikako da joj je lijepo kod mene prvo sam je stavila i dnevni boravak bilo je toplo pa su listovi počeli žutiti,zatim je preselim u stubište gdje ima jedam prozor ali ona i dalje sve više žuti i sad joj počnub i cvjetovi venuti ,ja je potom premjestim na balkon koji je osunčan cjeli dan a ono sve samo klonulo na dolje i listovi i cvjetovi u međuvremenu ja joj poskidam uvele cvjetove i žute listove i sad je stavim na balkon koji je u haladu cjeli dan,da i zalila sam je malo u podložak ,naravno da sam je i presadila nekad iznmeđu preseljavanja ,i dsad su joj preostali listovi zeleni ali nekako klonuli šta da radim pomozite,kod jetrve isti dan je dobila kao i ja ima prelijep i grm i cvjet stoji joj u stubištu


Objavio: SilveK
Datum objave: 17 Travanj 2009 u 22:15
Presadi ju na gredicu u sjeni, ja ih svako proljeće presadim van i tamo super dočekaju jesenWink


Objavio: artemida
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 11:14
Imam dvije ciklame koje mi na prozoru super uspjevaju. Već sam ih presadila u veći kalić,  ali su se namnožile opet. Ne mogu ih posaditi u veći kalić jer mi neće stati na prozor pa me zanima da li se mogu zasaditi u vrtu u sjenovitom području. Ako mogu kako se onda zalijevaju ako im se voda stavlja u tanjur?


Objavio: SilveK
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 21:55
Možeš ih zalijevati pokraj, ne po gomolju Wink


Objavio: artemida
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 08:41
hvala puno


Objavio: artemida
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 08:53
da vam pokažem svoje ciklamice:




Objavio: Mari,5510
Datum objave: 28 Studeni 2009 u 21:40
maja prošlogodišnja ciklama potjerala je listove koji izgledaju zdravo ali kad će konačno koji cvijetić pomozite tko zna,nisam ju prihranjivala možda bi sad trebala

-------------


Objavio: nichll =)
Datum objave: 28 Studeni 2009 u 22:27
prekrasni primjerci ciklama....ja sam puno puta dobila ciklama no nikada je nisam uspjela održati...proljetos sam si kupila dvije mini ciklame i još se drže...nadam se da će tako i ostati...



Objavio: Massha
Datum objave: 10 Prosinac 2009 u 02:19
Jao kako su stAri ovi postovi,pa tu nije nikog bilo god dana!
Nije mi se dalo otvarat novi topic na temu ciklame,kad vec postoji,pa valjda ce mi neko odgovorit..smile47
 
Uglavnom,dobila ja ciklame u teglici,al one male,ne ove velike sto su gore na fotkama..Dosta podsjecaju na divlje,jedino su malo vece.Cak imaju i blagi miris..Stan mi gleda na sjever,al su radijatori odma pod prozorom,znaci to mjesto odpada.Sad da li da ih stavim malo dalje od prozora,di nema bas svjetlosti i temp.je oko 20 stupnjeva,ili da je stavim na balkon,koji je zatvorenog tipa,sad dok jos nije jako hladno(u zg sam)??iako mi je zao,jer jer mi onda ne sluzi kao ukras..zimi ne boravim na balkonu..ne znamStern%20Smile


-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: SilveK
Datum objave: 10 Prosinac 2009 u 10:11
Massha, njima najbolje odgovara malo hladnije, zatvoreni balkon mi se čini najbolja solucijaWink


Objavio: Nana
Datum objave: 10 Prosinac 2009 u 10:40
Massha, ako imaš dvostruke prozore i dovoljno mjesta između, možeš ih staviti u prozor. Tako ih ja držim, malo im je tijesno, ali im to lani nije smetalo da cvatu cijelu zimu Tongue

-------------
(O)smijeh je najbolji facelifting   


Objavio: Massha
Datum objave: 10 Prosinac 2009 u 14:46
A nazalost nemam dvostruke prozore..A balkon je uvuceni,zatvara se zaluzinama i tu su biljke zasticene od vjetra,al ne i od niskih temperaturaUnhappy...pa ne znam kako bi im bilo na balkonu..Jedino preko dana na balkonu,a po noci unutra.Jos imam i macku pa mi to suzava mogucnost izbora,jer ne smije bit nigdje di je njoj prohodno(a takvih je malo mjesta u stanu)Wacko

-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: nichll =)
Datum objave: 10 Prosinac 2009 u 14:51
a da joj pokušaš osigurati vlažan zrak....možda uspije opstati unatoč toplini....


Objavio: Massha
Datum objave: 12 Prosinac 2009 u 01:28
Ma joooj danas mi je klonula(pupovi)!Nakon niti 2dana sto je kod mene..Pa sam je naspricala vodom i stavila na balkon..A sad bas najavljuju zahlađenje..Mozda da joj izimproviziram neki mali 'plastenik'samo za nju,onako od najlona,plastike..
Ako budem vidla da se muci otpremit cu je na more u stan,tamo nema grijanja u sobama i gledaju na sjever-idealno za ciklame..

-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: nichll =)
Datum objave: 12 Prosinac 2009 u 10:03
ciklama se NE SMIJE špricti po listovima nii po gomolju....smiješ ju pažljivo zaljati......
ciklama bi se treaasavki dan po malo zaljati....ne smije se isušiti...ali prskati...NE SMIJE....pokušaj sa plastenikom...ali neznam koliko će tako izdržati.....


Objavio: Massha
Datum objave: 12 Prosinac 2009 u 22:21
Auč!smile157Nisam znala,tj pomijesala sam nesto jer sam vidla da joj stalno treba bit vlazno i da ne smije bit na suhom zrahu,pa sam pomislila,malo cu je osvijezit!  Jao te ciklame,ima ih na svakom koraku i nisu skupe,al s njima brige ko da su od secera..Shocked
Porezacu konule pupove i nadat se da ce bit zadovoljna na balkonu..

-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: nichll =)
Datum objave: 12 Prosinac 2009 u 22:30
istina je da vole vlažan zrak ali ne i prskanje po listovima....nemoj rezati klonule cvijetove, pupove, listove, već drži za gomolj te naglo iskini....nadam se da razumiješ...tako da batrljčić ne crpi nepotrebno biljku....


Objavio: Massha
Datum objave: 13 Prosinac 2009 u 21:04
Pa zapravo ih i jesam otkinula,nisam rezala.Znaci otkinem te uvenule sto je dublje moguce?
Evo sto sam ja napravila(nadam se da nisam opet izvela neki neoprostivi biser):Kad sam sadila 2nova sobna brsljana u duguljastu zardinjeru,prebacila sam uz njih i ciklamu i to sve skupa stavila u haustor ispred vrata,di ima dosta svijetla,a veca je temperatura nego na balkonu.Doduse isto je ko u frizideru jer je ulaz dosta otvoren,prozracan i hladnoca ulazi na sve strane,al bar nije ko vani..
Poslacu sliku ovih dana,samo se nadam da je to ok,jer mi se cini da sad ima sve potrebne uvijete..osim ako joj ne smeta presadjivanje u ovo doba god i to sto je s dr biljkama u tegli,al stvarno ima masu mjesta i zemlje..


-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: Massha
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 15:24
Jaoooo!! Pomagajteee!!
Nakon sto sam ih presadila u zardinjeru i iznjela na hladnije su totalno 'legle'!!Svi cvjetovi..Cry
E sad otkrila sam velike greske:zalila sam od iznad (oko 2puta) i na temperaturi su nizoj od 10 stupnjeva..Sto da sad napravim??
Da ih vratim nazad u svoju teglicu,jer dok su u zardinjeri ih ne mogu zaljevat iz tanjurica..??smile226smile43
Evo stavit cu i sliku..


-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: Massha
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 15:25
img8989x.jpg

-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: Massha
Datum objave: 19 Prosinac 2009 u 01:47
Niko me ne dozivljava tu!!Angry
Mislim stvarno ste neozbiljni.. smile43
 


-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk