Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5034
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 06:43
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
Objavio: sonja50
Tema: Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
Datum objave: 14 Srpanj 2010 u 18:48
Hibiscus moscheutos ( močvarni hibikus) je vrlo zahvalna i lijepa biljka za naše vrtove od sjevera do krajnjeg juga.
Otporan je u zonama 5-10 a u hladnijim zonama trebalo bi tlo iznad korijena zaštititi malčem.
Porijeklom je iz močvarnih krajeva SAD,gdje u prirodi raste po močvarama, baruštinama i jarcima. Voli sunce, dosta vode, tlo bogato organskim hranjivima i dosta fosfora (za razliku od tropskog hibiskusa).

Ogroman cvijet, veličine plitkog tanjura čak i na malenoj biljci, zaista izgleda impresivno. S godinama grm može postići veličinu i do 2 m.
To je u stvari trajnica (poput zeljastog božura) čiji nadzemni dio zimi odumre a u proljeće opet niče iz korijena. Podnosi vrlo niske zimske temperature ( do -30).
Uspijeva i u posudama, uz redovito zalijevanje i prignojavanje. Zbog dubokog korjena, treba osigurat duboku osudu.

Razmnožava se dijeljenjem korijena ili sjemenom. Ako je dovoljno rano posijan, cvjetat će već u istoj sezoni.

Danas postoje mnogi kultivari močvarnog hibiskusa a neki među njima su zaštićeni patentima.





-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911



Odgovori:
Objavio: pčelica7
Datum objave: 15 Srpanj 2010 u 09:30
prekrasan je, jel ono još dva proviruju?

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: sonja50
Datum objave: 15 Srpanj 2010 u 09:32
Proviruju 3 a ima još manjih pupova. Čekam još jednog koji bi trebao biti bijeli, ali su u njega pupovi još malecki

-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911


Objavio: baka
Datum objave: 15 Srpanj 2010 u 11:40
ClapClapClapPredivan je. I kaj bi ti htjela da bude velik kao zdjela za salatu?LOLLOLLOL
Šalim se, ali je doista lijepa biljka!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: sonja50
Datum objave: 15 Srpanj 2010 u 14:16
Pa da, baka, trebaju biti ogromni, poput plitkog tanjura. Možda kad budu malo stariji. Ipak sam vrlo zadovoljna. Smile

-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911


Objavio: cukorrek
Datum objave: 17 Srpanj 2010 u 18:05
prekrasna biljka, još prekrasniji cvijet, ali na žalost nemam niti jedan primjerak


Objavio: bromelija
Datum objave: 17 Srpanj 2010 u 18:22
imam tri, a trebali bi biti različite boje samo još ne cvijetaju nadam se da će uskoro pridružit tvojim prekrasnim primjercima smile120


Objavio: Free
Datum objave: 07 Kolovoz 2010 u 15:11
Prekrasan močvarni hibiskus, prvi put vidim da postoji i takav. Dala bih dio od svega što imam, a imam ppuuunnnooo  biljaka!!!!

Jel bi se moglo doći do korjena, sjemenja, grančice, bilo čega, plisss?



Objavio: sonja50
Datum objave: 07 Kolovoz 2010 u 20:22
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Prekrasan močvarni hibiskus, prvi put vidim da postoji i takav. Dala bih dio od svega što imam, a imam ppuuunnnooo  biljaka!!!!

Jel bi se moglo doći do korjena, sjemenja, grančice, bilo čega, plisss?



Sjemena :-)


-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911


Objavio: martina1306
Datum objave: 11 Kolovoz 2010 u 08:32
Ako budes cuvala sjemenje da li bi meni koje mogla ostaviti predivan je
vidi se da ga ljepo njegujes a on tebi vraca s velikim cvijetovima Clap


Objavio: bromelija
Datum objave: 11 Kolovoz 2010 u 08:37
Evo procvijetao i moj bijeli uskoro će nadam se i roza te crveni




Objavio: bromelija
Datum objave: 11 Kolovoz 2010 u 08:46







Objavio: martina1306
Datum objave: 11 Kolovoz 2010 u 08:50
smile39 sto je lipi


Objavio: sonja50
Datum objave: 11 Kolovoz 2010 u 12:27
Originalno poslano od člana martina1306 martina1306 napisao:

Ako budes cuvala sjemenje da li bi meni koje mogla ostaviti predivan je
vidi se da ga ljepo njegujes a on tebi vraca s velikim cvijetovima Clap


Oprosti, duže me nije bilo i nisam vidjela ovaj tvoj post. Ako bude sjemena, dobit ćeš :-)

@bromelija. Predivan je bijeli. Ja imam samo roza i tamno crveni.


-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911


Objavio: martina1306
Datum objave: 11 Kolovoz 2010 u 17:28
hvala :)


Objavio: gioiaa
Datum objave: 16 Kolovoz 2010 u 09:18
predivni su


Objavio: anči39
Datum objave: 27 Kolovoz 2010 u 23:18
prekrasni cvijetovi      smile55

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: bromelija
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 08:04
evo slikica i moga crvenog hibija












Objavio: bromelija
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 08:14
a evo i roza, čahure su pune pčelice su odradile posao bit će sjemenki






Objavio: bromelija
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 09:06
evo i bijelog pa izaberite najljepšeg




Objavio: pčelica7
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 09:52
wow, prekrasni su ...ja se ne mogu odlučiti koji je ljepši, sva tri su najnaj

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: tikvić
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 21:29
 Prvi put vidim cvijet močvarnog hibiskusa,svi su čarobni Tongue ali je bijeli meni ipak najljepši. Možeš li mi reći gdje si kupila.


Objavio: lilie
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 22:10
Predivni su smile227
Mogu li se prijaviti za sjeme Bromelija i Sonja?smile143
Molim objašnjenje! Kako se raspoznaje močvarni hibiskus od tropskog?
U trgovini sam vidjela jedan naranđasti dupli i piše samo hibiskus.
 


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: anči39
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 22:31
Bromi Hugsva tri su mi prelijepi.
 
 
Bijeli-izgleda tako krhko i čisto
 
Roza -nježno i profinjeno
 
Crveni -tako snažan i ponosit
 
 
 
Jesu li tvoji hibi-močvarci posađeni u vrtu ?
 
Ako jesu hočeš li ih ostaviti da prezime


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: bromelija
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 08:00
drage moje hvala na pohvalama za hibije....i ja sam se na prvi pogled zaljubila u njih, a dugo mi je trebalo da ih nabavim jer su još uvijek rijetki.....

tikvić možeš se raspitati kod nine tu na forumu od nje sam nabavila crveni a mislim da ima i roza....

lilie nadam se da će sjeme dozreliti pa će ga biti još samo da pčelice odrade posao i na crvenom....razlika između tropskog hibiskusa i močvarca je velika taj što si vidjela u trgovini je sigurno tropski jer močvaraca nema naranđastih a pogotovo duplih...
kod močvarca nadzemni dio je zeljast i preko zime nestaje da bi u proljeće potjerao dok tropski kao što mu i ime kaže voli visoke temp. i čak cvijeta i preko zime ako je na toplom i svijetlom mjestu.

anći39 ove sam godine dva posadila u vrt i riskiraču da vidim hoće li prezimiti, a morali bi jer kažu da podnosi temp do - 30 c svakako ću i malčirati korijen pa da vidimo.





Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 14:16
Močvarni hibiskus dobro podnosi kontinentalnu klimu. U kasnu jesen stabljike podrezati na 30-tak cm od tla, a na proljeće pokratiti do tla.

U proljeće vrlo kasno potjera.

Ovako tjera mlade izdanke - slikano 25-og svibnja.

http://img828.imageshack.us/i/dsc06613j.jpg/">

Moj pomalo odcvjetava, ali se ne stvaraju sjemenke već ostatak cvjetne glavice požuti i otpadne.
S obzirom da imam samo tamno roza, voljela bih si nabaviti sjeme nekih drugih boja - pa ako netko prodaje, molim da mi se javi na pp.



Objavio: anči39
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 14:35

Onda je močvarac idealan za mene ,još ako nevoli jako sunce preporučam se za sjeme smile57

Bromi držim ti fige  Thumbs%20Up

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: bromelija
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 14:45
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Močvarni hibiskus dobro podnosi kontinentalnu klimu. U kasnu jesen stabljike podrezati na 30-tak cm od tla, a na proljeće pokratiti do tla.

U proljeće vrlo kasno potjera.

Ovako tjera mlade izdanke - slikano 25-og svibnja.

http://img828.imageshack.us/i/dsc06613j.jpg/">

Moj pomalo odcvjetava, ali se ne stvaraju sjemenke već ostatak cvjetne glavice požuti i otpadne.
S obzirom da imam samo tamno roza, voljela bih si nabaviti sjeme nekih drugih boja - pa ako netko prodaje, molim da mi se javi na pp.

znači da imaš posađeno u vrtu i prezimiLOLLOL super jako si me obradovala sa ovom informacijom a dali malčiraš ?
 i kod mene neke čahure otpadnu a te pretpostavljam da nisu niti oprašene......meni su ovo prve pune čahure i ako dozrele nema problema bit će za dijelit....



Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 14:55
Da, u vrtu mi je normalno prezimio bez malčiranja, ali pročitala sam da neki preporučuju malčiranje u hladnijem podneblju. 


Objavio: bromelija
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 15:01
evo ovako izgleda prazna čahura koja otpadne



a ovako puna




Objavio: sunceeee
Datum objave: 21 Rujan 2010 u 21:02
Ajmeeeee! Divno, krasno, prekrasno! Ja bi isto to molim vas!!!! Sjeme plaćam, i poštarinu ako treba , ja bi sve boje, molim javite mi se na pp.smile211

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: sonja50
Datum objave: 21 Rujan 2010 u 21:56
bromelija, pun ti je sandučić-ne možeš primati više priv poruka :-(.

-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911


Objavio: smrcko
Datum objave: 01 Listopad 2010 u 19:52
Kupila ga danas, crvenismilie_girl_089.gif


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 02 Listopad 2010 u 19:55
U Vrtnom centru u Velikoj Gorici imaju roza i rozacrvenie močvarne hibiskuse. Koštaju nešto manje od 50 kn.














Objavio: smrcko
Datum objave: 02 Listopad 2010 u 21:55
Moj je bio okruglo 50, i teško da bi mi ga itko oteo kad su mi rekli da ide na -30. Inače ga zovu kanadski hibiskus.

Danas me strašno prepao, sav se objesio iako mi zemlja nije izgledala suha. Nakon zaljevanja se podigaoTongue
Morat ću mu u rupu gdje ga zakopam ubaciti najlon da spriječim oticanje vode.

Imate li kakve dobre savjete za tu biljkuSmile?


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: sonja50
Datum objave: 03 Listopad 2010 u 10:48
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Nakon zaljevanja se podigao[IMG]smileys/smiley17.gif" align="absmiddle" alt="Tongue" />Morat ću mu u rupu gdje ga zakopam ubaciti najlon da spriječim oticanje vode.Imate li kakve dobre savjete za tu biljku[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />?


Ni u kojem slučaju ne stavljaj najlon u rupu gdje ćeš ga posaditi, samo bi ti istrulio.

Močvarac treba dosta vode, u vrijeme rasta,naročito u prvoj godini od sadnje i dobro drenirano tlo, a zimi kako mu bude. U nekim zemljama bude prekriven snijegom sve do proljeća.

Možda je već kasno da ga stavljaš u zemlju. Bojim se da neće imati dovljno vremena da se "uhvati" tj da razvije korijenov sistem. Naime, sad svu svoju energiju biljka troši na cvjetanje a ne na razvoj korijena.

Možda bi bilo bolje da ga presadiš u dosta veću posudu,sa dobrom drenažom i držiš negdje gdje ne smrzava i presadiš u zemlju tek na proljeće kad prođe opasnost od mrazeva.

Druga opcija je da ga posadiš odmah u zemlju i prije prave zime dobro malčiraš tlo u prvoj godini sadnje ( poslije neće trebati) dodavanjem nešto stajskog gnoja ili stajskim gnojem prekrivenim lišćem ili granama crnogorice.

Ako je posađen na cjelodnevno sunčanoj lokaciji, prije će potjerati.

Kad mu otpadne lišće i kad su grane očito mrtve, odreži ih na visinu od 10-tak cm. Inače, da se ne razočaraš, oni dosta kasno "ožive", negdje u 5. mjesecu ako se tlo dobro zagrijalo, a ako nije, onda tek u 6. mjesecu. Cvatnja započinje u sredinom ljeta i traje do prvih mrazeva.



-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911


Objavio: Fany54
Datum objave: 03 Listopad 2010 u 14:42
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

evo i bijelog pa izaberite najljepšeg


e ja glasam za ovaj bijeli  fenomenalan je da se razboli čovjek.


Objavio: panda
Datum objave: 03 Listopad 2010 u 19:03
jaoj sto je dobar ima li ko za mene koju sjemenku....smile93


Objavio: Smail
Datum objave: 03 Listopad 2010 u 20:41
I ja se upisujem kod onih koji su sakuplili sjemenke, pliz tako mi je prekrasan.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: smrcko
Datum objave: 03 Listopad 2010 u 22:18
Sonja

Ovo sa najlonom mi se pokazalo izvanrednim sa hortenzijom i kineskim šašom. Znate koliko se hortenzija mora zaljevati, a na tom sistemu sam je zaljevala samo jednom tjedno, s tim da sam joj prema korjenu zabola bocu kroz koju sam nasipala vodu prema korjenu i direktno ga napajala.

Vrećica je od đubriva te je jača i na dnu prema zemlji je isječena da bi voda otjecala. Biljka razvije korjenje prema dubini i đubrivo koje se nasipa oko biljke se ne rasipa okolo kad je kiša. Postoji geo folija koja je za takve stvari.

Danas je već u zemlji, pa tko živ tko mrtav. Poslušala sam savjet od Hoje te napravila blato i u to ga posadila. Tako se korjen najbolje prilagodi i u korijeni.

Sad moram biti strpljiva do proljeća, a kod mene će najkasnije nići što je moguće jer su gorski uvjetiEmbarrassed


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: sonja50
Datum objave: 03 Listopad 2010 u 23:56
@smrcko, kako god želiš :-)

-------------
http://picasaweb.google.hr/sonja1911


Objavio: Free
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 11:48
Alloo djevojčice, jel bi se našla još koja biljčica ili sjemenčica za mene, već jako dugo čeznem za njim!!!!

U zamjenu dajem BILO ŠTO iz mog vrta!!   Puno hvala na dobroj volji!!!


Cimi, jedan mali korjenčić, jel bi se dao odvojiti?????  Okupam ti i oribam sve patuljke, sve, sve!!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Jelica
Datum objave: 20 Veljača 2011 u 21:00
Ja imam dosta sjemena od roza macheotusa a sada bih željela još crveni i bijeli, pa ako netko ima i voljan je poslati par sjemenki HVALA.
Sjemenke rozog poklanjam!!!


Objavio: Free
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 10:26
Ja bi sjemenke rozog, ali nemam crveni ni bijeli, ali za uzvrat šaljem što odabereš iz mog vrta!!

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Jelica
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 23:18
freeland 44 pošalji mi adresu .


Objavio: pčelica7
Datum objave: 24 Veljača 2011 u 08:06
razmjenu biljaka dogovarate u oglasima!


http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=43 - http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=43

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: Free
Datum objave: 03 Ožujak 2011 u 18:50
smile79Jelice, od srca hvala na sjemenkama!!!

Da li ga mogu već sada posijati, koliko mu vremena treba za nicanje, da li da stavim svaku sjemenku posebno u teglu i da sve posijem u jednu veću, kako podnosi presađivanje mladih biljčica????  Tko mi može pomoći, da li ste već sijale ovu krasnu biljčicu?Embarrassed


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Free
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 16:35

Danas sam posijala Jeličine sjemenke rozog Hibića!!!   Držite fige, ako nikne svaka sjemenka, bit će i za razmjenu!!!smile72


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: milica7
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 00:09
Moje sjemenke od Jelice su isto počele provirivati. Baš se veselim. Hvala, Jelice!.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Free
Datum objave: 10 Ožujak 2011 u 23:41
Milice, koliko treba da nikne??

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: milica7
Datum objave: 11 Ožujak 2011 u 07:58
Posijala sam 27.2. i za otprilike 8 dana su počele nicati. Stavila sam  vrećicu  na posudu i na prozorsku dasku  a ispod je radijator. U toj prostoriji je temperatura oko 18 - 20 c.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Božikovine
Datum objave: 11 Ožujak 2011 u 08:36
Djeovjčice, zainteresirale ste nas za ovu biljčicu pa ako neka ima sjemena na lageru nek nas se sjeti. Hvala unaprjied.

-------------


Objavio: Free
Datum objave: 11 Ožujak 2011 u 14:53
Božikovine, ako nikne moja svaka treća sjemenka, nači će se i za vas koja  mlada biljčica!!!

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: tiass
Datum objave: 01 Travanj 2011 u 02:06
Evo, ja bi se predbilježila za sjemenku, bar jednu!


Objavio: Belina
Datum objave: 01 Travanj 2011 u 07:10
Ako mislite i na mene,molim jednu sjemanku,veselim se,vama su prekrasni
hibiskusi,bravo,


Objavio: lilie
Datum objave: 01 Travanj 2011 u 22:41
Hoćete li misliti i na mene? smile143

-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 01 Travanj 2011 u 22:56

ovo je moj rozi al kako je cvao prvi put prošle godine nisam bila primjetila tako čahurice sa sijemenkama,dal moram malo nosić pudrat?

usput budem skupljala te sijemenkice pa ko oce nek se predbilježi a ja bih voljela ako tko ima od bijelog
 


Objavio: kontesaa
Datum objave: 04 Travanj 2011 u 08:42
ovaj hibi me oduševio na prvi pogled, a nikako naletiti na njega po dućanima, zato Duda, bum ja stala u taj tvoj red za sjemenkice na jesen Big%20smile

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 04 Travanj 2011 u 09:59
nema frke konte ja te već zapisah Big%20smile


Objavio: antonija
Datum objave: 07 Travanj 2011 u 20:09
moj crveni močvarac, ovu zimu nabavljeni, je počeo tjerati iz zemlje, rozi još nije, on je više u hladu od crvenog!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: milica7
Datum objave: 07 Travanj 2011 u 21:28
Antonija, smile143 lijepo te molim da me uvrstiš u red za sjemenke crvenog....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 07 Travanj 2011 u 21:31
fino antonija to znači da za kojih 10 dana možda i moji potjeraju


Objavio: Božikovine
Datum objave: 08 Travanj 2011 u 06:47
Naručili smo "čudovište iz močvare" koje bi trebalo biti lila. Kad vidimo s čime raspolažemo javimo vam da i mi damo skroman prilog razmjeni odnosno donacijama.

-------------


Objavio: Free
Datum objave: 08 Travanj 2011 u 11:59
Moja posijana čudovišta iz močvare prekrasno napreduju, još malo pa čemo se baciti na presađivanje, pa ćemo lijepo i mirno čekati prve rezultate!!  Kada će se vidjeti ubrzzani rast biljčica uveselit ću vas sličicama, a na jesen ćemo nadam se praviti gužvu!!!

Za sada imam 19 močvaraca, malih nježnih biljčica visine 6-10 cm ali još uvijek ima onih koji tek izlaze iz zemlje, kao prava čudovišta iz močvare!!!

Neka ih bude čim više, pa ćemo se mijenjati!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: antonija
Datum objave: 08 Travanj 2011 u 16:28
daj bože da bude sjemenka, ako ih bude biti će ih za djeliti!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: tiass
Datum objave: 08 Travanj 2011 u 23:39
Curke, na Njuškalu sam pročitala oglas da se prodaju sjemenke crvenog. 10kom, 20kn. A ja tražim bijeli! Jel tko prodaje?


Objavio: flover
Datum objave: 09 Travanj 2011 u 13:55
možeš također pogledati na aukcije.hr,ja sam tamo kupila razne sjemenke,stvarno ima svakakvog...

-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: Božikovine
Datum objave: 09 Travanj 2011 u 14:44
Jedna slikica, tek toliko.



-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 09 Travanj 2011 u 17:36
Božikovine, prekrasno, zaista sam zadivljena.Mogu li se uvrstiti u red za sjemenke?!?!smile143

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: tikvić
Datum objave: 09 Travanj 2011 u 20:06
 Cvijet je stvarno fantazija. Moji  rozni sijanci su  nikli, nekoliko biljčica sam već pikirala.


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 09 Travanj 2011 u 22:36
fenomenalan...


Objavio: tiass
Datum objave: 09 Travanj 2011 u 22:43
Božikovine, predivan je, moja princeza je očarana!

Flover, pretražila sam aukcije, ali nema bijelih močvarnih .


Objavio: flover
Datum objave: 10 Travanj 2011 u 08:44
pozdrav,eto valjda sam se zabunila,jer sam gledala i na njuškalu u isto vrijeme,odi na njuškalo ima sjemenke močvarnog hibiskusa na trećoj stranici oglasa za vrt-sjemenke i sadnice-pa kontaktiraj oglašivača-graci-u vezi bijelog hibija...nadam se da sam pomogla...

-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: flover
Datum objave: 10 Travanj 2011 u 08:45
http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice/mocvarni-hibiskus-hibiscus-moscheutos-10-sjemenki-oglas-2557504 - http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice/mocvarni-hibiskus-hibiscus-moscheutos-10-sjemenki-oglas-2557504
    evo to ti je adresa...samo klikni...

-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: tiass
Datum objave: 10 Travanj 2011 u 23:14
Hvala flover, koliko sam shvatila ima samo crveni.


Objavio: flover
Datum objave: 12 Travanj 2011 u 18:09
a jesi probala gledati po vrtnim centrima,danas sam bila u vrtnom centru Iva pored Čakovca par km,nisam pitala baš za bijeli,ali imaju dosta vrsta...a šalju i pouzečem,HP ekspresom,pa možeš i telefonom naručiti....žao mi je što nisi pronašla na njuškalu...sretno... 

-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: antonija
Datum objave: 27 Travanj 2011 u 20:46
samo da izvijestim da mi je i rozi močvarac počeo tjerati iz zemlje! eh šta je sunce, provjerila san, 07.04. crveni je počeo tjerati on je više na suncu!

samo da bude sjemenka!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: arim
Datum objave: 08 Svibanj 2011 u 14:23
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Jedna slikica, tek toliko.

Kooooliiiiliiii cvijet!!!!
Prekrasno!



Objavio: Sandra Šteko
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 09:43

Baš sam slala poruku al očito na krivu adresu.Pa evo najbolje da pitam nekog tko već ima Hibiskus.Ja dobila sjeme močvarnog hibiskusa crveni.ČEGA prilikom sijanja da se pridržavam,.Ima li kakav savjet (edit: obrisan dio poruke) Unaprijed hvala.



-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 22:35
Kome su izrasli močvarni hibiskusi, lijepo vas molim da stavite slike da se vidi koliko su narasli.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: antonija
Datum objave: 15 Svibanj 2011 u 14:37
evo moj crveni, slikan prije 10-ak dana!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: milica7
Datum objave: 15 Svibanj 2011 u 14:42
Hvala, Antonija. Taj će sigurno brzo cvjetati. Moji jako sporo rastu. Sada su oko 5 cm.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: antonija
Datum objave: 15 Svibanj 2011 u 20:00
ma i moji sporo rastu, ja mislim da je to zbog nedovoljno topline i sunca!  u nas još i stalno nešto puše što biljkama ne paše!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: smrcko
Datum objave: 15 Svibanj 2011 u 20:29
Moj posađen u jesen ne daje znakove života, ali tek mi je glicinija potjerala iz korjena pa se nadam da će i on.Smile

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: bromelija
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 16:47
smrcko bravo za gliciniju, a možda ti još krene i hibi jer i moji su nejednako krenuli za sada su ovakvi










Objavio: antonija
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 17:43
bromelija, koliko su stari tvoji močvarci.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: bromelija
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 17:47
dvije godine su sada ovi crveni i roza, a bijeli je stariji


Objavio: milica7
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 17:58
  Bromelija!smile141                  Da li se to vide stare stabljike od prošle godine?   

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: antonija
Datum objave: 08 Srpanj 2011 u 16:00
moj crveni močvarko je prije neki dan procvijeto! danas ima 3 cvijeta. rozi nema niti jedan pupoljak, ima samo jedan izdanak iz zemlje i ide u vis!
http://imageshack.us/photo/my-images/204/dsc02190rb.jpg/">
http://imageshack.us/photo/my-images/33/dsc02189cq.jpg/">






-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: bromelija
Datum objave: 08 Srpanj 2011 u 17:14
milice tek sada vidim pitanje Embarrassed da to su stare grančice koje su sada već otpale jer ih ne režem ranije da znam gdje su posađeni........

Antonija lijep ti je hibi i ja uskoro očekujem cvijetove Thumbs%20Up


Objavio: milica7
Datum objave: 08 Srpanj 2011 u 21:16
Antonija, zaista su prekrasni.Moji roza ostali na visini 5 cm i ne miču se......Kako da ih uvjerim da trebaju malo porasti ?  

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: tikvić
Datum objave: 09 Srpanj 2011 u 09:10
 Antonija močvarko ti je prepreljep!!!!!!!!!!smile141
Koliki mu je promjer cvijeta?


Objavio: sunceeee
Datum objave: 10 Srpanj 2011 u 16:17
I ja od ovog proljeća, zahvaljujući dobrim dušicama s foruma, imam močvarce...
ali ni moji nikako da krenu u visine- već su duže vrijeme na 5 cm...
 
 
Molim pomoć!!!!!
 
Ako mi procvatu, nadam se da će biti sjemenkica ko u prići, jer ih imam posađenih negdje oko 30 komada.
 
pusa svima i veliki pozdrav!
 
 


-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: antonija
Datum objave: 11 Srpanj 2011 u 18:17
tikvić, mjerila sam, 20cm mu je promjer cvijeta
 
http://imageshack.us/photo/my-images/135/dsc02216f.jpg/">
 


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: milica7
Datum objave: 11 Srpanj 2011 u 19:52
Prekrasan je......Ja imam posijane roza, nikli su ali nisu se makli od 5 cm.....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: tikvić
Datum objave: 12 Srpanj 2011 u 08:20
 Moji rozni sijani kincem ožujka već su izbacili pupoljke. Procvijetat će za deset-petnaest dana!


Objavio: milica7
Datum objave: 12 Srpanj 2011 u 09:35
Tikvić, jesi li ih sijala direktno u vrt ili u posudu? Hoće li biti slika kad procvjetaju?

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: tikvić
Datum objave: 12 Srpanj 2011 u 13:25
 Sijala samih u toplo klijalište, kad su imali dva prava listića, onda sam ih pikirala u posebne kontejneriće i mogu reći da sam prezadovoljna brzinom kojom su rasli. Sad su visine od 80 cm di 100 cm. Kad procvijetaju obavezno stavim slike.


Objavio: Free
Datum objave: 24 Srpanj 2011 u 00:36
Ja sam sa njima na vi!!  Jeličino sjeme lijepo posijala, ono niklo, došlo vrijeme za presađivanje ja presadila i sve otišlo!!  Sada sam našla teglicu sa malom mrvicom za koju mislim da je močvarac!!  Koja bi to sreća bila da je to istina!!  A ako nije istina, hoće li me se netko sjetiti jednom sjemenčicom ili mladom biljčicom? Ako se ima viška, ako se uopšte te krasne biljke može imati viška? 

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: bebolina
Datum objave: 24 Srpanj 2011 u 20:42
Evo i mog ljepotanaEmbarrassed
 

http://forum.net.hr/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/100/5226.Picture-003.jpg">

http://forum.net.hr/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/59/0250.Picture-016.jpg">




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk