Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Zamioculcas

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne lisno dekorativne biljke
Opis foruma: Sve vezan za Vaše sobno cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=527
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 20:38
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Zamioculcas
Objavio: lana2
Tema: Zamioculcas
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 08:13
Biljka sjajnih elipsastih listova, porijeklom iz tropske Afrike. Spada u "novije"biljke koje se ne nalaze dugo na našem tržištu. Čitala sam da je jednostavna za uzgoj, ne voli previše vlage, voli polusjenu ali može podnijeti i prostor s malo svjetla.
 
Evo kako se završio jedan moj odlazak u opskrbi centar prije par mjeseci. Glavni artikal nabavke bilo je pile, ali šta mogu kad već na ulazu ima prekrasan prostor s cvijećem. I naravno tamo moj zamioculcas i mene je zazvao, nije morao ni ponoviti poziv i već je bio u mojoj korpi. Naravno na kraju je kupljeno i pile.TongueTongueTongue



Odgovori:
Objavio: tibor
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 08:52
Krasna ti je biljka.
Jako je bujna!
Vrlo je jednostavna za uzgoj i nadam se da ces biti zadovoljna sa njimSmile


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 09:09
Krasna je.Ja sam to htjela ali MM očito nije skužio(ili sam se drugim biljkama previše divila) pa mi kupio nešto drugo.Al bitno da je kupio,ovog ću sama sebi kupitismile187


Objavio: lana2
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 09:14
Samo naprijed shasha. Moraš "malo" povećati tvoju kolekciju cvijeća. Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 09:33
da,da,nešto mi prazna kućaLOLLOL


Objavio: TeaK
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 17:13
A i za ovu biljku sam čula da je nazivaju drvom novca.

-------------


Objavio: dina
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 17:18
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

A i za ovu biljku sam čula da je nazivaju drvom novca.[IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_11_21.gif" />




TeaK jeli to nesto na moj racun


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 17:19
ne znam Teak,no prvo moraš imati novaca ,da uložiš u nju,a kasnije,hmm ko zna.No,ja sam tu da se pohvalim(ajmeeeeeee nisam je uslikala).Jutros tu pričam kako je nisam dobila(dobila ficus ko bonsai) i odem u cvjećarnu po zemlju i naravno da me na vratima čeka ONA.Kaj sad vuče se zamnom do blagajne a blagajnica nema sitnih novaca,nemam ni ja... zemlja košta 10kn,biljka 90....ja imam 100 al ona nema 90 da mi vrati!!!Dalje je čista logika(i malo matematike)...odoh je sad uslikati.....


Objavio: gogica
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 18:56
Ja sam moju rasadila i podijelila na tri djela ovako kako je oni prodaju čini mi se pregusta.
Jednu je dobila mama a jednu sestra.
Isplativa kupovina a i dalje jako lijepo izgleda
 
Sliknem večeras svoju da vidite


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 19:12
Aj Goge,slikaj.Baš sam htjela pitati dal da je rasadim.I meni se čini da joj je tijesno malo


Objavio: TeaK
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 20:42
Jao , jao mislim da i ja moram primjeniti teoriju krupnih novčanica..... Od sada idem u cvječaru samo sa 100 i 200 kn smile96

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Listopad 2007 u 21:58
ko je još nema? Vidi nas čim jedna kupi ajmo i ostale.Jeste zaraza živasmile96smile96više neću ni gledati vaše slike jer ću bankrotirati


Objavio: lana2
Datum objave: 25 Listopad 2007 u 07:23

Bravo shasha zaista si se dugo dala nagovarati. smile96Prekrasan ti je. Ja ga još ne bih rasađivala čini mi se da bolje raste kad se tako gura kao i kod sanseverije.  



Objavio: lana2
Datum objave: 25 Listopad 2007 u 07:26
Izgleda da ga sad svi imaju. Bit će smile216za nove biljke.


Objavio: tibor
Datum objave: 25 Listopad 2007 u 11:27
Sasha,PREKRASAN JE.
Nemoj ju rasadjivati jer voli zivjeti u guzvi


Objavio: shasha
Datum objave: 26 Listopad 2007 u 18:11
Volio on to ili ne,Tibore,ja ga presadila.Ne samo što mu je korjenje izašlo na svih 5 rupa van nego je tegla na 2 mjesta napukla.Morala sam rezati teglu da ga izvadim van.E sad ima mjestasmile188


Objavio: frida
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 00:30
ovo sam i ja vidjela u cvjećarni, ali sam mislila da je to onaj voštani cvijet...smile42


Objavio: gogica
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 05:40
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Nemoj ju rasadjivati jer voli zivjeti u guzvi
 
I ja sam to čula ali eto moja se dobro snalazi več pola godine i ovako sama LOL


Objavio: tibor
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 11:19
Shasha,voli on presaditi se,ali kazu da ne voli rasadjivanje.
 (a svasta ljudi kazuLOL )
Iako kako i Gogica nam kaze...stima mu i tako..
 
jaka je to biljka i nista mu ne moze bitiSmile


Objavio: dina
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 16:19
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Izgleda da ga sad svi imaju. Bit će [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot93.gif" align="absmiddle" alt="smile216" />za nove biljke.




nemam ja jos uvijek

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Listopad 2007 u 10:45
U svezi rasađivanja ne znam,to će TeaK reći za koji tjedan.Ja sam ga izvadila,malo otkinula za TeaK-u,i sve ostalo vratila u veću teglusmile187


Objavio: TeaK
Datum objave: 28 Listopad 2007 u 12:35
A ja kažem da je sad sasvim dobro i u dobrom društvu. Ostaviti ću ga do daljnjega u toj maloj teglici , kavu nek pije sa benjaminima, guzmanijama i ostalim biljnim svijetom. Tko kaže da mora komunicirati samo sa svojom vrstom?

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Listopad 2007 u 19:45
TeaK,vidjevši koje korjenje ima i kakve gomolje stvara,mislim da je bolje da ju ovih dana(čim prije) ipak presadiš u višlju(ne mora šira puno biti) teglu.Sad se još nije privikla na ovu teglu,nije korjenje još pustila,i mislim da bi bilo bolje sad je posaditi u adekvatnu teglu nego je mučiti za 2-3 mjeseca.


Objavio: TeaK
Datum objave: 28 Listopad 2007 u 20:01
smile176 odmah sutra, ako ti tako kažeš. Ja mislila kako kažete voli gužvu - da ju ne šokiram prostranstvima.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Listopad 2007 u 20:41
Ma ne trebaš je sad u neku veliku jako posaditi,samo da je malo višlja tegla jer ima jako korjenje. A kaj se šoka tiče,mislim da joj bude kasnije veći šok jer se sad još nije "privikla" na ovu tegluWink


Objavio: TeaK
Datum objave: 28 Listopad 2007 u 21:28
Kako Vi kažeš! Ja to sutra obavim.

-------------


Objavio: voki
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 08:36
Pročitao sam da listovi mogu da se ožile i da se tako dobiju nove biljčice.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 08:44
Kako se to ožile listovi Voki? Daj mi pojasni(da rasadnik napravim od njihLOL


Objavio: voki
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 09:07
Nije mi ovde ta knjiga, ali sutra ti detaljno prepišem iz te knjige.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 09:09
Voki briši PPne mogu ti poslati poruku(knjige su pod"sajmovi,izložbe,okupljanja")smile187


Objavio: tibor
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 11:02
Voki,u pravu si ;)

-------------


Objavio: kika
Datum objave: 05 Studeni 2007 u 16:39
Vrlo jednostavno se ožiljuje. Otkineš list, sačekaš da se rez malo posuši i staviš u vodu. Priznajem da je mojem listu (grani) trebalo pola godine, ali se ipak na kraju isplatilo.


Objavio: voki
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 07:34
Shasha našao sam knjigu o kojoj sam ti pričao, stavio sam i sliku u literaturu. U knjizi kućne biljke Pola Vilijemsa (Mladinska knjiga) piše da je Zamioculcas zamiifolia - Zamija jednostavna za uzgajanje i da joj je dovoljna osnovna nega. Povremeno podnosi sušu, može se desiti da na suvom vazduhu (zraku) listovi otpadaju, ali i otpali listovi u vlažnoj zemlji puštaju koren i kroz 2 godine imaćete nove, male biljke.
Zamija je istočnoafrička biljka koja istovremeno liči na paprat i na sukulentu. U svom prirodnom okruženju cveta belim i zelenim cvetovima, ali kao kućna biljka ne cveta. Podnosi prilično dubok hlad, ali bolje raste na jakoj filtriranoj svetlosti. Treba je štititi od direktnog sunca. Raste tokom čitave godine, pa joj zimi odgovara temperatura iznad 15-18 stepeni. Treba voditi računa da biljka ima dovoljno vlage tokom čitave godine.
Jučer sam vidio kod nas u cvećarama ima Zamije po ceni od 5 eura.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: lana2
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 08:53
Negdje sam pročitala da je znak viška vlage kad niži listovi počnu žutjeti. Isto tako da joj manje smeta manjak vlage, jer od previše vlage listovi trunu.
Inače manji primjerci su kod nas u baumaxu oko 50 kuna.


Objavio: kika
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 14:31
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

U svom prirodnom okruženju cveta belim i zelenim cvetovima, ali kao kućna biljka ne cveta.
 
Voki, ovo kaj si pročitao mogu demantirati tvrdnjom kako je jednom mom prijatelju Zamija procvala na prozorskoj dasci. Na žalost nemam fotku da vam to i pokažem.


Objavio: voki
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 14:38
Verujem ti kika, kod nas na poslu jedan filadendron svake zime cveta sa velikim crvenim cvetovima. slični su kao cvetovi kale ili spatifiluma, samo veći. Ako pogoduju uslovi i te biljke koje "obično ne cvetaju u sobnim uslovima" mogu doneti iznenađenje svojim vlasnicima. Kod mene cveta i sobna palma za koju isto piše da ne cveta u sobnim uslovima.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: kika
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 14:51
Zamija ti ima cvijetove također slične Filadendronu  samo što su pri površini zemlje.  Najsličniji su mi Kozlacu (Arumu).


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Studeni 2007 u 12:32
Hvala Voki i kika na pomoći,znači ako list otpadne ja ga pelcamWink.
Kika to bi negdje na istočnom prozoru  ga trebala držati!? Negdje di mu neće sunce spržiti listove?


Objavio: kika
Datum objave: 07 Studeni 2007 u 15:23
Da, svakako ga pazi od sunca. Negdje na jednom CD-u imam slikicu svoje grane kako pušta žile. Kad je nađem, postavit ću je ovdje.


Objavio: TeaK
Datum objave: 25 Studeni 2007 u 21:10
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

U svezi rasađivanja ne znam,to će TeaK reći za koji tjedan.Ja sam ga izvadila,malo otkinula za TeaK-u,i sve ostalo vratila u veću teglusmile187



imamo novu grančicu smile83smile126smile126smile126smile126

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 13:42
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

smile213smile213TeaK,znači da joj je dobro bez"mame"smile55




Pa narvno da joj je dobro, zar si sumnjala? Ja njoj uredno puštam muziku.


-------------


Objavio: oldLady
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 22:28
Dobila su krasnu biljku prije godinu i pol. Odmah sam "proučila" što se dalo, shvatila da se može razmnažati listovima, otkinula 2, jedan je istrunio nakon par mjeseci, a drugi životari već godinu i pol!!!! Niti rikava, niti rađa Tongue. Zna li netko nešto više o toj biljci? Cvijeta li?

-------------
Traži puno i imat ćeš malo. Traži malo i imat ćeš sve, baš sve :-)


Objavio: lana2
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 11:16
negdje sam čitala da zamioculcas ima jako duge faze mirovanja, moj je očito sada u vrijednoj fazi jer tjera tri prekrasne grane


Objavio: agava
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 22:24
Imam je i ja. Čini mi se da je ova biljka neuništiva.Imam je već pola godine i tu i tamo je zaljevam. Izgleda jako dobro


Objavio: Hara
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 09:48
Aha, vjerujem da je skoro neuništiva. Mislim da joj najviše može naškoditi pretjerano zalijevanje ( kao uostalom i svakoj drugoj biljci ). Znam to, na žalost, iz vlastitog iskustva. smile183( iako nisam imala dojam da pretjerujem, maksimalno 1 tjedno sam ga zalijevala ).
Sada sam ga pustila na miru, dobio je tamne flekice po stabljikama, par listića je posvijetlilo, par požutilo. Mislite li da bi se mogao oporaviti?


-------------
hoćeš nećeš....


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 10:17
Pozdrav,Hara!
Ja ga imam tek nekoliko mjeseci(od jeseni) pa ne znam puno o njemu.Pusti ga da se osuši zemlja i rjeđe ga zaljevaj.Ja svog svaka 2tjedna malo zalijem.Ma bude se on izvukaosmile187


Objavio: Hara
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 11:03
ok, Shasha, hvala ti smile219

-------------
hoćeš nećeš....


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 11:05
Nema na čemu,nadajmo se da je samo to u pitanju. Javi nam kad se oporaviWink


Objavio: stephanotis
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 09:45
Svakako ga kupi. Jako su lijepi i veseli me svaki puta kad ga pogledam. A stvarno im malo treba... malo vodice, malo ljubavi, malo sunčeka... TongueTongueTongue


Objavio: lana_1
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 10:25
evo da vam se i ja malo javim.kao prvo nova sam kako na forumu tako i u uzgoju cvijeća prije 6 mjeseci dobila sam za rođendan od mame ovu prekrasnu biljku ali svojim pretjeranim zalijevanjem sam je dobrim dijelom uništila, no odlučila sam ne odustati i kupila novu, te joj dodala par grančica od stare koje su preživile...nažalost ne znam dodati slike, rado bih vam je pokazala...prekrasna je sada. gledala sam medavno na tv savjete o njoj i kažu da je dosta zalivati ju svako 20-ak dana pa sad tako radim


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 10:25
Kupih ga jesenas.Predivan je.Malo je stagnirao dok se nije priviknuo na novu okolinu,a i odmah sam ga presadila,a sad več ima mladu granu koja je prerasla one stare.Mislim da je tu negdje(mora biti,šta mislim) i slika.
stvarno je lijep i zahvalan


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 10:28
Lana dobro nam došlaHug
E sad,da opet krivo ne uputim,no tu negdje  je netko napisao da se ona JAKO malo zaljeva a i da se JAKO LAKO zakorjenjuje samo listom.Ne grančicom nego samo listićem.I krasno uspjeva na relativno mračnim mjestima u kući.


Objavio: lana_1
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 11:02
hvala na dobrodošlici shasha...od stare biljke sam razdvojila korijen i zdravu granu pridružila novoj biljki, a ovaj oštećeniji dio zajedno sa korijenom prebacila u manju posudu pa ću vidjet šta će i s njom biti, kako rekoh novi primjerak imam mjesec dana i super se razvija, a i stari se drži...to za zalijevanje jednom mjesečno sam čula u emisiji dom2 na otv-u gdje je neka žena iz "zrinjevca" davala savjete za ovu biljčicu i ostale sobne...skoro sam se šokirala kad sam shvatila kako sam ja ubila staru biljku jer sam je zalijevala jednom tjedno, što je očito previše


Objavio: lana_1
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 17:30

jeli se tako zove i ova biljka , sliči mi malo a ne znam kako se ova zove


Objavio: lana_1
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 17:35
gore sam vam pokazala novu biljku, a sad evo ostataka stare biljke ne izgleda baš nešto al možda se oporavi


Objavio: lana_1
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 17:36
ovo sa strane je benjamin kojeg sam otkinula mami


Objavio: Naca
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 20:21
oporavice se ne brini samo ne moj da ga udavis sa vodom malo je tvrdoglava biljcica veci deo vremena stoji a kad krene onda se vidi da RASTE Embarrassed


Objavio: TILjO
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:00
E, jeste me ZHB!! Ja otvorim novu temu da mi javite koje afričke biljke znate... Al' ne... Ja moram vršljat svuda po Forumu i čitati sve živo da bi mi zapelo za oko da je ova biljka iz Afrike...
HM!

-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:06
Baš sam te se sjetila dok sam otvarala ovu temu, a kad tamo evo Tilje!
i ja si planiram nabaviti jednog zimčeka. Idealan mi je za dio u kojem nema svjetla!



Objavio: TILjO
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:15
Ja si ga budem kupio čim uzmognem... Malo sam sada u besparici, a planiram tijekom ožujka si još jedan akvarij složiti, a studentski budžet je malen... Tako da čim me snađe prilika da si kupim ovu biljku... kupujem! A već sam si i ja našao mjesto gdje će biti... i nadam se da će ovoj biljci odgovarati to mjesto kod mene doma.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:36
Tiljo,treba čitati forum,sam ti rekla da tu svašta imaLOL
A siroti naš student,aj ovog zamija ti bum ja zapelcala.(bum mu još jedan dio maznula,valjda se nebude bunio)Wink


Objavio: catkale
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 10:54
Drago mi je da ima dosta ljubitelja zamije. Ja sam je primetila u cvećari prvi put pre jedno 2 godine, prodavačica me je ubedila da je kupim. Toliko sam bila oduševljena ovom biljkom da sada već imam zbirku od 6 prelepih komada, sa tim da planiram da ih razmnožavam. Trudiću se da ih uslikam i nekako prikačim ovde da vidite kako su prelepi.
Pozdrav svim ljubiteljima biljaka!smile79
 


Objavio: administrator
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 12:12
Nama je drago da si nas pronašla i da cemo se dugo i ugodno druzitismile79... i da voliš biljke i cvijeće isto kao i mi!!!!
 
A slike sa nestrpljenjem ocekujemo!!!


Objavio: Branka
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 17:03
bok . imam jedno pitanje misliš li da postoji mogućnost da nekako zapelcam zamiju preko lista, naime jučer sam donesla par grančica od kolegice kojoj se biljka raspada od vjerojatno previše vode . donesla sam par grančice, koje na dnu imaju zadebljanje  ali su več u fazi početka trulenja . mogu li je kako spasiti , ako odreže m truli dijo i umočim ga u hormon za zakorijevanje. molim savjet . željela bih je spasiti  . listovi su joj lijepi zeleni za sada  molim hitno mi je da se ne osuše .  hvala 


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 17:42
Branka probaj, nejkoliko sam biljki uspjela baš tako zakorijeniti, za koje su me uvjeravali kako to nikako nije moguće. Eksperimentiraj i pouči nas.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Hara
Datum objave: 25 Veljača 2008 u 13:02
Ja sam isto tako, odrezala truli dio, i ostatak grane stavila u zemlju, bez hormona za oživljavanje..... nije da baš puno očekujem od toga, ali, vrijedi probati. Uvijek.Thumbs%20Up

-------------
hoćeš nećeš....


Objavio: savana
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 10:08
malo pitanjce o zamioculcasu!jedna grana s njega mi je nesretnim slučajem završila u čaši vode, i tako već stoji podosta, jer ja čekam da pusti žilice,al od toga nikako ništa. najjače je to što se uopće ne buni, izgleda da mu je super u čaši, jer ni jedan list nije ni požutio ni ništa.

da li da čekam te žilice ili ga komotno mogu staviti u zemljicu???



Objavio: kika
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 19:12
Slobodno čekaj. Treba joj oko 6 mjeseci da krene, a nakon toga počinje stvarati oko korjenčića gomolj. Tada je posadi u zemlju.
 
Ljudi, moja Zamija danas konačno otvorila cvijet nakon 20 dana čekanja.


Objavio: aglaja
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 20:52
Kika, mogla bi nas i pocastiti slicicom!Big%20smile

-------------
Aglaja


Objavio: kika
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 21:12
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Kika, mogla bi nas i pocastiti slicicom!Big%20smile
 
Evo, Aglaja, častim vas fotkom cvijeta.


Objavio: Naca
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 23:44
Winkneobican i interesantan cvet ali joj je ipak naj lepsi ukras list
a za cvet smile39


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 09:38
Kika, predivno, čekanje se isplati, znači moram nabaviti .smile141

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: lana_1
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 19:58
prekrasno ja još nemam cvijeta mora da si ga posebno pazila kad te je odlučio tako nagraditi


Objavio: TeaK
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 20:40
Vrlo neobičan cvijet Tongue

-------------


Objavio: Branka
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 22:22
halo halo . i ja sam ga nabavila .  donesla mi susjeda da njezinu biljkicu presadim .  ona kaže uzmi si sve meni netreba . a ja sam uredno presadila i uzela samo jedan gomoljić  sa dvije tri grančice i posadila sebi a njoj vratila ostatak . mislim ono nek žena ima cvijet ali imam i ja  . . ali po običaju opet nema slikice jer ih neznam stavit smile136ja samo tipkam 


Objavio: savana
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 10:56
A ja nisam ni znala da zamić cvjeta!!!!baš zanimljiv cvijetak!


Objavio: lana_1
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 06:26
narode, ja jučer obilazila moj zamiloculas i primjetila sam da mi se jedna grana objesila-valjda sam ga prošli tjedan kad sam ga presađivala preplitko posadila. e sad morala sam ga opet malo dublje posadit i onda sam primjetila da mi je zemlja skroz suha, al baš skroz. sad me zanima svako koliko vi zalijevate, otprilike svoj zamić? ja sam ga prije zalijevala jednom tjedno i jedan mi je uginuo i onda sam nabavila novi koji zalijevam svako 15-20 dana. e sad vidim da je to možda malo rijetko, pa me zanimaju vaša iskustva...


Objavio: alkemicar
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 09:01
ja svoga zalijem vrlo malo svako 10ak dana
mislim da bi podnio i 2 tjedna tazmaka između zalijevanja zimi, a ljeti 1x tjedno


Objavio: alkemicar
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 19:52
ja sam danas svoga presadila
u istu posudu, ali sa malo svježe zemlje
sad sam tek skužila da sam mu možda malo previše nabila zemlju kad sam ga prvi put presađivala
možda se zato nije ni mogao micati, a kamoli rasti


Objavio: Naca
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 16:31
Alkemicar, nije problem u nabijenoj zemlji sto nije rastao vec je takva biljka vise stoji nego sto raste, a kad raste onda vidno RASTE a kad stane onda malooooooo odmara


Objavio: alkemicar
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 13:54
dobro je i ovo znati
mene je zapravo zbunilo to što smo MM i ja najprije njegovoj  mami kupili tu biljčicu za poklon
onda nam se svidila toliko da smo vrlo malo nakon toga i sebi kupili jednu
e sad, kod svekrve je tako velika i lijepa narasla, a naša se nije ni makla s mjesta
obzirom su kupljenje u istoj cvjećari u par dana razmaka, mislila sam da će jednako napredovati, ali eto nisu


Objavio: Naca
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 00:02
kad se naj manje budes nadala iznenadice te sa novim granama Wink


Objavio: lana_1
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 06:15
alkemičar ni moj zamić ništa nije narastao od dana kad smo ga kupili, tako dont worry. možda su ti u svekrve bolji uvjeti pa se tamo počeo razvijati a u tebe to tek slijedi...valjda će s ljepšim vremenima početi i on jačati


Objavio: irena
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 11:38
Zanima me dali postoje niske i visoke vrste.Kupila sam manju,oko 30cm otprilike.Ona pušta nove grane,ali ništa veće od postojećih.Zbunjuje me i to jer mi se čini da ne raste grana kad se razlista,nego raste samo kad je još skupljena.Ili griješim?


Objavio: lana_1
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 11:54
irena kod mene je počela rasti jedna grana a ostale miruju, ali stvarno ne znam jel postoje niske i visoke sorte.


Objavio: Vrijedni mrav
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 14:53
Mimar, pa nije baš dobro da mu "krumpirići" vire iz zemlje. Ipak je u tom dijelu najosjetljiviji. Trebalo bi ih nekako zaštiti dodatnom zemljom.

Slučajno spazih ovu temu i moram napomenuti da se nalazi na krivom mjestu ( bez obzira kakvi će me komentari dočekati ). Zamioculcas je sukulentna biljka i trebala bi biti u podforumu o Sukulentima i kaktusima bez obzira što sliči na lisno dekorativnu biljku. Embarrassed

BTW: Biljke su vam jako lijepe i jako zdravo izgledaju.
@alkemičar - ne znam zašto, ali svekrvama uvijek biljke koje nam se sviđaju bolje uspjevaju. To je izgleda neko " prokletstvo " LOL da bi snahe bile ljubomorne. Šalim se.... zaista je najbitnije na kakvoj je poziciji i da se češće prska nego zalijeva. Vodu ne podnosi i obožava biti zanemarena biljka. Jedina razlika između više i manje osvjetljenog mjesta je u boji listova ( što je na tamnijoj poziciji i listovi su mu tamnije boje ).
Koliko sam ja upoznata, ne postoje patuljaste vrste Zamije. Možda je tvoja jako mlada biljka pa izgleda patuljasto. 


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 15:28
Evo opet nešto novo o Zamiji Sviđa mi se ono "obožava biti zanemarena", a je se čudim kako kod moje kćeri fantastično izgleda, uvijek je "barutana".

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: lana2
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:43
zamiju obožavam upravo zato što je jedina opstala u jednom dosta tamnom kutu dnevne sobe, a čar mi je baš u tim njenim tamnozelenim listovima.


Objavio: lana_1
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 06:30
meni baš u tamnijem nije uspijevao, nije mu bilo jednostavno ugodno, al taj hodnjik gdje je bio baš je taman. iza nove godine sam ga prebacila na svijetlije mjesto, al sada su mu svijetliji puno nego inače, pa više ne znam šta da radim.


Objavio: Naca
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 08:39
Lana, ona je bas zahvalna biljcica stavi je tamo gde ima kolko-tolko svetla i bice ok a listovi ce biti tamniji a ako ima vise svetla onda svetliji a kad se vreme ustali(temperature) ako mozes iznesi je napolje i ne na jako sunce u hladovinu Thumbs%20Up


Objavio: lana_1
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 08:49
problem je što mi u tom hodnjiku ima vrlo malo/nimalo prirodne svjetlosti, lucky bambooi mi u tom hodnjiku super uspijevaju, pa sad ne znam da li zamić treba više ili manje svjetlosti od njih.dracena mi je tamo skoro završila nesretno (a npr. znam da lucky bamboo isto pripada u dracene, a one su mi tu odlične) pa sad ti budi pametan


Objavio: proljeće
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:36
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=31&u=12174108">
 
Želim čuti vaše komentare!
Ovu jednu stabljiku imam od prošle godine, i ništa ali ništa se ne događa.Ne raste, ne ugiba???
Šta da joj napravim da mi potjera još koji izdanak?
Pomoć!!!


Objavio: lana_1
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:44
takva je i moja (tj. dio od one stare šta mi je pokojna) ne miče se već 4 mjeseca.


Objavio: proljeće
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 12:40
Pa šta da radimo s njima, sigurno postoji kvaka?!Exclamation


Objavio: lana2
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 13:58
Zamija je upravo takva, zna dugo vremena šutjeti, a onda odjednom krene s novim granama. Za nju je karakteristično da se voli gurati. Ne voli biti u prevelikoj posudi.
 
evo je moja s novim granama (odozada su još dva mala izdanka koja se ne vide)
 


Objavio: proljeće
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 15:48
Prelijepa je!!!
Kada će moja biti takva,valjda u drugom životu!!!???


Objavio: Šeflera
Datum objave: 14 Kolovoz 2008 u 14:00
Od jučer imam zamćeka!smile83
Išla jučer po špeceraj i našla na akciji i spasila. Sve sam detaljno proučila o odgoju malečkoga. Mjesto ga u kući čeka već godinu dana.



Objavio: dzomba
Datum objave: 04 Rujan 2008 u 23:48
SmileSmile..i ja sam danas kupila jednog...Kod mene ga je mjesto cekalo i vise od godinu dana SefleraWink..sad cu dobro prouciti temu o njemu,a u subotu ga slikajem pa je ubacujem..Smile!
Oh,kako mi je drago sto je s mnom!!!smile120


-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: Meow
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 16:46
E napokon da i ja mogu nekom pomoci:)

Ova bilja mora bit sputana, znaci ako joj korijenje ispuni cijeli "lonac" tek tada krene s rastom

do tada ce stagnirat i nece rasti. Cim ona napuni teglu odma ce krenuti jako brzo rasti.

Također, ne voli prehranjivanje uopce
tada se pojave crne fleke po stabljici i to joj šteti.

Zato nikakva gnojenja, nit mazanje listova s sjajem itd

osim toga zalijeva se bas ono kad je zemlja suha..
ja ga zalijevam kad i kaktuse:D pa onda mozete mislit koliko rijetko:D

eto...
slika...moj trenutno stagnira jer sam ga nedavno presadila buduci da je stvarno u premalenoj tegli bio(rusio mi se stalno jer je bio pretezak:) )





Objavio: dzomba
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 17:08
Meow..jako je lijep i Hvala ti na savjetima...ja sam mom ocistila liske s pivom, neznam da li sam pogrijesila .. ali moram prizanti da je zalijem s vremena na vrijeme..ne bas tako rijetko kao ti.. ..ali kako vidjoh da nikad nisam ubacila sliku ovdje,evo kako izgleda :





-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk