Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Pomoć kod odabira ruža

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Ruže
Opis foruma: Sve o ružama
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5480
Datum ispisa: 28 Travanj 2024 u 18:16
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Pomoć kod odabira ruža
Objavio: nuna
Tema: Pomoć kod odabira ruža
Datum objave: 03 Siječanj 2011 u 19:31
Pošto jako volim ruže,često ne mogu odoliti da ih ne kupim.Međutim desi se da nisu nešto bujne.Voljela bih ako neko može navesti neke ruže koje imaju jak habitus i puno cvijetova.Našla sam na nekom postu dvije jako bujne ruže
sa puno cvijetova:Rosa centifolia i Winchester cathedral.



Odgovori:
Objavio: llav
Datum objave: 05 Siječanj 2011 u 11:22
nuna mislim da bi najbolje bilo da pogledaš na stranici od vrtlarije Hovat ili Virag gdje ćeš naći i opis ruža ,i odabrati koje ti se najviše sviđaju s obzirom da ih stvarno ima puno  ili da ih osobno pitaš za savjet              Smile


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 05 Siječanj 2011 u 13:06
Nuna,ovaj savjet koji si dobila od Ilay,mislim da je najbolji,Horvat i Virag obično uz katalog napišu i karakteristike ruža i one su do sad bile točne.Uzgoj ruža ovisi i o klimi i zemlji i mjestu gdje ih uzgajaš,neke ruže će kod mene lijepo rasti,a kod tebe ne i obrnuto,svaka ruža ima svoje mane i prednosti,pa mislim da je najbolje da sama odlučiš koje ćeš izabrati.Tako sam i ja počela,nakon par godina kad sam vidjela da mi neke ne odgovaraju,jednostavno sam ih iskopala i kupila druge.
Znam da sad nisam ništa odgovorila na tvoje pitanje,ali nakon nekoliko godina ćeš vidjeti da nisam pogrešila,ruže brzo rastu i odmah u prvoj godini cvjetaju pa ćeš vidjeti koje ti odgovaraju.


Objavio: nuna
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 19:24
llav hvala na savjetu.Posjetit ću te stranice i onda vidjeti gdje ovdje kod nas  prodaju njihove ruže.

Mali kaktus takođe hvala na savjetu.Tako sam i ja nešto mislila,ne svidi li mi se ruža da je izvadim i posadim drugu.
Negdje sam pročitala da se nemogu saditi ruže gdje su već bile ruže.Pošto poslije njih u zemlji ostaju nematode koje štete drugim ružama.



Objavio: muhlenbergia
Datum objave: 09 Siječanj 2011 u 20:19
U rasadniku ruža Novo Selo Podravsko možete naručit katalog za 12 kuna, imate i na netu njihovu stranicu sa ružama ali ne znam da li je najnoviji katalog. Šalju vam ruže na kućnu adresu ( 19 kuna komad ) uz poštarinu 25 kn po paketu.Na 10 naručenih ruža jednu vam poklanjaju,minimalna naružba standardnih sadnica ruža je 5 sadnica.Ruže stablašice morate naručit minimalno 2 kom.uz cijenu od 110 kuna - tu je već uračunata poštarina.Sadnice ruža ovog rasadnika prodaju kod nas u Istri po agrarijama.Ruže bi u principu trebalo naručit u sedmom mjesecu i oni vam ih šalju krajem listopada ili početkom studenog.


Objavio: nuna
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 22:59
Muhlenbergija sve je to u redu samo što ih još ne šalju u Bosnu i Hercegovinu.Ove jeseni sam kod nas u poljoprivrednim apotekama našla Topalović ruže.Rekli su da će na proljeće biti još veći izbor.Tako da jedva čekam proljeće.Još da mi je znati da li se negdje u Bosni i Hercegovini mogu naći i ruže vrtlarija Horvat,Virag  baš bih se obradovala.


Objavio: sunceeee
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 22:05
Nuna, možda su te ruže koje si napisala starinske ruže ili možda rambler ruže, kad kažeš da jako bujno cvjetaju a odlika ovih dvije vrste je baš to. 
 
 


-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 22:21
U našim vrtnim centrima ima za kupiti Viragove i Horvatove ruže,ali na žalost neznam da li ih izvoze.


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 24 Veljača 2011 u 17:13

Nuna, kod odabira ruža trebaš prvo vidjeti na koje položaje ćeš saditi ruže i onda odlučiti koje vrsta ruža želiš na koje mjesto posaditi. Naime, velika je razlika u veličini i količini cvijetova kao i u habitusu pojedinih vrsta ruža.

Ovo su ti osnovne vrste modernih ruža pa si kao prvo trebaš vidjeti karakteristike pojedinih vrsta i onda odlučiti koje ćeš gdje saditi:

1. Čajevke hibridne -vis 50-140cm, krupni cvijetovi, uglavnom višekratno cvatu;              
2. Grmolike i engleske -vis 75-150cm, cvijetovi su im u skupinama, cvatu višekratno, većina engleskih miriši;
3. Penjačice: Climber -višekratno cvatu, imaju kruće grane; 
                      Rambler- jednokratno cvatu, grane su im tanke
4. Floribunde (Poliante): vis 50-80 cm, cvijetovi su nešto sitniji u skupinama, višekratno cvatu;
5. Pokrivači tla - vis30-80 cm, puzeće ili povijene vrste, nešto sitniji cvijetovi, višekratno cvatu.

Postoje i druge vrste ruža kao što su starinske: Alba, Gallica, Centifolia, Moss, Damask, Portland, Bourbon, China, Noisette, Tea, Hybrid perpetual,  Hybrid musk, zatim mini ruže... ali njih se danas rjeđe sadi, a ako se odlučiš za koju od njih, prikupi si prvo podatke o njenim karakteristikama.
 


Objavio: nuna
Datum objave: 01 Ožujak 2011 u 21:25
Sunceeee moguće da jesu.
Možda izvoze preko neke firme,nisam još saznala da li ih ima.
Cimicifuga baš si se potrudila hvala puno.Otprilike znam koje vrste ću saditi samo me zanima recimo iz vašeg iskustva koje ruže npr od čajevki dugo cvijetaju jesu li bujne,koje od grmolikih itd.Nadam se da ste me razumjele.
Desi se da ruža na slici izgleda super,međutim poslije nije to to.Znam da to zavisi i od položaj gdje je posađena,zemlje a takođe od same prirode pojedine ruže pa zato tražim vaš prijedlog ukoliko imate neke ruže sa kojima ste zadovoljne.


Objavio: sunceeee
Datum objave: 01 Ožujak 2011 u 21:36
Nuna, najvažnije je da kupiš dobro uzgojenu ružu- to već vidiš po njenim granama, da nije tanka, zakržljala....
Svaka ruža je posebna.
Gotovo sve ruže ti cvatu cijelu sezonu.
Ako hoćeš više cvjetova na stabljici odaberi si tzv. park ruže ( one su srednjeg rasta ), a ako hoćeš zaseban veliki cvijet onda odaberi čajevke.
 
Odlika grmolikih i engleskih ruža je ta da imaju veliki i širok grm s velikim cvjetovima. Engleske ruže jako lijepo mirišu.
 
Pogledaj na stranicama Vrtlarije Horvat- sve je lijepo opisano.
 
             smile75


-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: nuna
Datum objave: 02 Ožujak 2011 u 18:48
Hvala Sunceeeesmile79


Objavio: alisa
Datum objave: 02 Ožujak 2011 u 20:58
Nuna ruze Topalovicke su super.Ja sam prezadovoljna njima,a ima lijep izbor..Ja sam se odllučila za nostalgične i još po koju čajevku..
Imaš i kod dadexxl u Mostaru dosta ruža.Domaći uzgoj kvalitet extra.Ja sam i do njega kupila nekih 4-5 ruža .Zadovoljna sam..



-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: nuna
Datum objave: 03 Ožujak 2011 u 23:50
Alisa hvala na informaciji za dadexxl ruže nisam znala za njih.
Ja sam ove jeseni kupila Topalović ruže(penjačicu,nostalgičnu i dvije čajevke).Rekli su da će sada na proljeće biti veći izbor Topalović ruža pa vidjeću da još neke kupim.


Objavio: alisa
Datum objave: 04 Ožujak 2011 u 11:46
Ja neznam jel ima dado tu na forumu.Znam da nekim forumima ima..On prodaje ruže u Mostaru al se sve može dogvoriti za transport..Javi se na pp ako te sta interesuje..

-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: halyna
Datum objave: 17 Ožujak 2011 u 23:40
bokić svima! molila bih da mi netko kaže da li se isplate saditi polijante. danas sam si kupila 6 komada, na slici su prekrasne, a sad ne znam kakve su u stvarnosti. cvatu li bujno i kako dugo? 


Objavio: halyna
Datum objave: 17 Ožujak 2011 u 23:48
sunceeee, vidim da se dosta razumiješ u cvijeće pa te molim...
POMOĆ...


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 18 Ožujak 2011 u 08:01
Prvo kupiš,a onda pitaš da li se isplati saditi.Wink
 
Pa naravno da se isplate saditi,to su lijepi niski grmovi bogate cvatnje,imaju skupne cvjetove i cvatu cijelo ljeto,mislim da ćeš biti zadovoljna s njimaTongue


Objavio: sunceeee
Datum objave: 18 Ožujak 2011 u 08:59
halyna, mali kaktus ti je sve rekao.
Slične su floribundama ( park ružama ) ali imaju manje latica u cvijetu.
Morala bi s njima biti zadovoljna.


-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: halyna
Datum objave: 18 Ožujak 2011 u 09:24
dobro jutro svima!Tongue
puno vam hvala. sad mi je puno lakše. ma ja jesam takva, sve što mi se svidi kupim, da mogu kupila bih cijeli dućan cvijeća.LOL
puno ga sadim, jedino ruže nikad nisam. ovu ću godinu prvi put. moj mužić obožava ruže, a imamo veliko dvorište i dobar je komad uz cestu pa sam mislila da bi ruže tamo lijepo izgledale. prvo sam mislila clematis po ogradi posaditi, ali onda se na bi vidjelo ostalo cvijeće.



Objavio: Maggie
Datum objave: 05 Siječanj 2012 u 12:15
Živim u Zagrebu, ove godine za svoj vrt planiram nabaviti ruže, vjerojatno grmolike? Koje su vaše preporuke, gdje ih je najbolje kupiti?


Objavio: sunceeee
Datum objave: 05 Siječanj 2012 u 16:36
Maggie, pogledaj na netu Rasadnik ( vrtlarija ) Horvat ili Virag!

Kod Horvata u Zg-u su skoro duplo skuplje....
Imam ruže od obje vrtlarije- na proljeće ću vidjeti kakve su od Viraga ( sadnice su izgledale jako lijepo ).
Ubuduće, bilo kakve trajnice a naročito ruže, najbolje je saditi u jesen.

Pozdrav!


-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: anabistrica
Datum objave: 05 Siječanj 2012 u 22:46
Ja preporučam Viraga. Cijena sadnice je 19 Kn, a zajedno s poštarinom je 22 Kn. Od njega imam već puno ruža i sve su mi se primile i lijepo uspijevaju. Jedini je problem kaj on isporučuje ruže na jesen. Znači da možeš naručiti tek u lipnju za slijedeću jesen. Ali, možeš preko interneta naručiti katalog da ti pošalje. Cijena kataloga je 12 Kn.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: maris40
Datum objave: 05 Siječanj 2012 u 22:50
Dobila sam prije 2 dana katalog.Uz katalog sam dobila papir na kojem pišu uvjeti prodaje.Na njemu piše da narudžbe primaju od 1.1. do 15.2. ali 2011.god.Kako onda ove godine,ista stvar kao i prošle,znači ako sad naručim ,pa ne pošalju valjda tek na jesen ili?


Objavio: anabistrica
Datum objave: 05 Siječanj 2012 u 23:39
Vjerujem da se radi o greški, jer od 2008. a možda i prije, Virag prima narudžbe od 1. lipnja za isporuku na jesen od listopada pa do prosinca. Ruže treba naručiti odmah početkom lipnja, jer je isporuka po redosljedu zaprimljenih narudžbi. Izuzetak su Gorski Kotar i Lika, tam šalje prvo zbog klime.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 06 Siječanj 2012 u 08:14
Nisam sigurna,ali mislim da on ima i proljetnu isporuku ruža,trebalo bi provjeriti.
Išla sam pogledati.Narudžbe za proljetnu isporuku primaju do 1.3.2012.,a isporuka početkom ožujka,zavisi od vremena.

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: maris40
Datum objave: 06 Siječanj 2012 u 09:45
Evo ja sam sad nazvala direktno u Virag i naručila  par ružica.Znači glavna prodaja im je u jesen,a narudžbe primaju do 1.6. ,sve ono što ostane od jesenske prodaje može se naručiti do (njihova preporuka)15.2.,jer se dešava da do 1.3. oni nemaju većinu ruža,zapravo što ostane pakiraju i šalju po velikim trgovinama,pa onda više ni neznaju šta imaju,a šta ne.Eto tako je meni čovjek objasnio,a ja predlažem tko želi neku posebnu,neka požuri dok još ima.Isporuka je ove proljetne narudžbe kraj veljače,početak ožujka.Smile


Objavio: Ksan
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 19:50
Upravo naručila  Don Juan, Schwanense, Polka, Westerland, Double Delight to je za sad a ostatak ćemo  na jesen smile84


Objavio: rose
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 20:15
ja imam još nekoliko njihobvih ruza,ali moram se s+i sa tom malom brojkom zadovoljiti,najradije bi uzela cijeli katalog

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: maris40
Datum objave: 08 Ožujak 2012 u 21:39
Danas su mi stigle ružice iz Viraga.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 08 Ožujak 2012 u 22:23
i meni Wink

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Maggie
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 13:39
Koju ružu bi preporučili za rast u teglici, na balkonu koji je okrenut prema istoku? Hvala svima!

smile64


Objavio: Carol
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 22:06
Maggie, gore je vec receno da Virag ima svoj katalog ( 12 kn ). Najbolje bi ti bilo da ga narucis i malo pregledas. U njemu ima dosta ruza sa njihovim karakteristikama, pa se mozes sama odluciti. Iz iskustva ti mogu reci da su ruze kvalitetne, a i cijena im je pristupacna.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: malenaa
Datum objave: 22 Svibanj 2012 u 17:51
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Evo ja sam sad nazvala direktno u Virag i naručila  par ružica.Znači glavna prodaja im je u jesen,a narudžbe primaju do 1.6. ,sve ono što ostane od jesenske prodaje može se naručiti do (njihova preporuka)15.2.,jer se dešava da do 1.3. oni nemaju većinu ruža,zapravo što ostane pakiraju i šalju po velikim trgovinama,pa onda više ni neznaju šta imaju,a šta ne.Eto tako je meni čovjek objasnio,a ja predlažem tko želi neku posebnu,neka požuri dok još ima.Isporuka je ove proljetne narudžbe kraj veljače,početak ožujka.Smile




pa mozes i sama zakljuciti da se ruze i sve druge biljke presaduju u jesen i proljece!



Objavio: malenaa
Datum objave: 22 Svibanj 2012 u 17:54
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Maggie, gore je vec receno da Virag ima svoj katalog ( 12 kn ). Najbolje bi ti bilo da ga narucis i malo pregledas. U njemu ima dosta ruza sa njihovim karakteristikama, pa se mozes sama odluciti. Iz iskustva ti mogu reci da su ruze kvalitetne, a i cijena im je pristupacna.


zasto da narucis kada imaju katalog na svojoj strani skines u PDF-formatu i sama isprintas tako ti ima :http://www.virag-roses.hr , www.vrtlarijahorvat.com , http://www.ruze-simak.com


Objavio: halyna
Datum objave: 25 Svibanj 2012 u 16:33
bokić. u pravu si. poliante su prekrasne. prezadovoljna sam. hvala!


Objavio: halyna
Datum objave: 25 Svibanj 2012 u 16:36
anabistrica-marija bistrica ili zlatar bistrica?


Objavio: goran44
Datum objave: 05 Veljača 2013 u 21:34
Trebao bi prekriti zid od susjedove garaže koji mi gleda u dvorište i nisam siguran koju bi ružu posadio pored zida. Da li da to bude penjačica Climber ili ruža pokrivačica? Vidi sam da ruže pokrivačice znaju postaviti uza zid i usmjeravaju grane lijevo i desno te tako dobiju gustoću.


Objavio: malenaa
Datum objave: 05 Veljača 2013 u 22:02
ruže penjačice se penju u zrak a pokrivačice tla su niske ruže koje se znaju saditi na vrh zida i pustiti da padaju 


Objavio: SlavujVk
Datum objave: 05 Veljača 2013 u 22:04
moj prijedlog je rambler ruža.ima nešto sitnije cvjetove nego cimbler,cvate tokom čitave sezone, jako brzo raste i bude zgusnuta poput bršljana za razliku od cimbler koja nije tako gusta


Objavio: sunceeee
Datum objave: 06 Veljača 2013 u 09:43
goran44, ja bi ti savjetovala ili penjačicu ili rambler ružu ( traži onu koja cvjeta par puta u sezoni ), a pored ruže možeš posaditi i jedan clematis ( oni super pašu s ružama penjačicama ).

Traži takve ruže koje brzo obnavljaju cvatnju, cvatu više puta, a i preporučila bi ti da uzmeš takve kojima ne smeta kiša ( mislim cvijetu ), jer se neke nakon kiše odmah otruse, pazi kakve uzimaš i što se tiče visine, jer ih danas ima jako puno različitih.
E, sad, ovisi što ti se sviđa, ima koje imaju po jedan cvijet na stapci a ima i takvih koje imaju cvijetove u grozdovima....

Preporuka za vrtlariju Horvat ( Zagreb, malo su skuplji ) i Virag ( Ludbreg ).

Možeš i posaditi neku od lonicera ( to nije gajtruža ali je penjačica ), ili više njih različitih boja- jako brzo rastu, odmah cvjetaju, a mirišuuuu....


-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 06 Veljača 2013 u 20:47
Originalno poslano od člana goran44 goran44 napisao:

Trebao bi prekriti zid od susjedove garaže koji mi gleda u dvorište i nisam siguran koju bi ružu posadio pored zida...

Ako želiš baš prekriti zid, onda ti to niti jedna ruža neće napraviti jer ni jedna baš toliko gusto nema grane i lišće.
Zid najbolje prekriva Parthenocissus - lozica (u jesen ima prekrasno crveno lišće), Hedera - bršljan ili Clematis montana - ranocvatuća pavitina. To bi mogao postaviti na mrežu od drvenih letvica (ne na zid), a onda bi ispred mogao posaditi i neke ruže penjačice. Preporučujem bijelu ružu jednostavnog cvata, ali izuzetno obilne cvatnje: Sally Holmes.


-------------


Objavio: igy81
Datum objave: 09 Veljača 2013 u 20:13
Prošle godine sam posadio ružičnjak i primjetio da i čajevke rastu kao i grmolike, tj. više cvijetova na jednoj stapci dok sam ja mislio da će imati samo jedan cvijet.

-------------
www.southparkstudios.com


Objavio: Monna
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 10:24
igy vjerovatno si pogrijesio jer je to osnovna karakteristika po kojoj se raspoznaju cajevke od floribundi.....mozda je doslo do zabune kod kupnje, mozda kod sadnje....ne znam, ali cajevke imaju jedan cvijet na duzoj stapci, te su vecinom (naglasavam vecinom, ima iznimki)  znatno vislje od floribundi koje nose po nekoliko cvjetova na stapci

bilo bi zgodno da ih u proljece poslikas, jer bi tako mogli prepoznati o kojoj se ruzi radi...


-------------
pozdrav iz Zlatne doline


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 18:12
Originalno poslano od člana igy81 igy81 napisao:

Prošle godine sam posadio ružičnjak i primjetio da i čajevke rastu kao i grmolike, tj. više cvijetova na jednoj stapci dok sam ja mislio da će imati samo jedan cvijet.

Hibridne čajevke imaju podgrupe: vrtne hibridne čajevke i hibridne čajevke za rez (koje najčešće uzgajaju profesionalci). Vrtne hibridne čajevke često imaju na stabljici i nekoliko cvijetova.


-------------


Objavio: Carol
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 19:39
Istina Cimi, neki vrtlari vele cak da bi te pupoljke koji rastu po strani kod cajevki trebalo otkidati, tako da glavni pupoljak bude veci i ljepsi.
Kod kupnje ruza, u katalogu rasadnicara zna biti naznaceno koje ruze su pogodne za rez, a te cajevke najcesce imaju po jedan cvijet na stapci.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 19:54
Da Carol, isto kao kod krizantema. A i kod  hibridnih čajevki za rez postoje vrste koje su pogodne za uzgoj na otvorenom, a postoje i vrste koje su za uzgoj u plastenicima...

-------------


Objavio: malenaa
Datum objave: 10 Veljača 2013 u 19:54
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Istina Cimi, neki vrtlari vele cak da bi te pupoljke koji rastu po strani kod cajevki trebalo otkidati, tako da glavni pupoljak bude veci i ljepsi.
Kod kupnje ruza, u katalogu rasadnicara zna biti naznaceno koje ruze su pogodne za rez, a te cajevke najcesce imaju po jedan cvijet na stapci.


čajavke ruže pupoljci se moraju pokidati sa strane ima nekih izuzetaka koje su 1 klasa ali te ruže vrtlari ne prodaju nego koriste za cez i prodaju cvijecarima


Objavio: rajski vrtovi
Datum objave: 10 Rujan 2014 u 07:34
Da li je netko kupovao ruže u ovim rasadnicima
http://www.ruzesimak.com
http://www.lisa-trgovina.com
kakva su vam iskustva  ?

Tražim bijele ruže, tipa floribunde. Kod Viraga ima samo Tchaikowski, jako je lijepa ali nije čisto bijela. Vidjela sam da postoji Iceberg kao floribunda ali ne znam gdje da ju nađem. Zna li netko  gdje ima bijelih floribundi (max 100 cm)?


-------------
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović


Objavio: rajski vrtovi
Datum objave: 10 Rujan 2014 u 10:12
Ružu sam pronašla u rasadniku Simak, ali još uvijek su dobrodošla iskustva sa ovim proizvođačem, ako ih tko ima !

-------------
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk