Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Puževi u vrtu

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Prirodni vrt
Opis foruma: Sve o prirodnom vrtu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5993
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 03:28
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Puževi u vrtu
Objavio: Maggie
Tema: Puževi u vrtu
Datum objave: 13 Svibanj 2011 u 23:27
I ove godine su se u mom vrtu pojavili puževi. Koji je prirodni način za njihovo uklanjanje? Puno hvala svima koji će odgovoriti!



Odgovori:
Objavio: gospina trava
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 18:20
postsvi staru dasku u hladovinu, kroz dan se skupe ispod daske,skineš ih da daske u kantu i posoliš, od puževa ostane samo sluz. Ili posipaš soloko gredice i ona ih uništi

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: Baka Bea
Datum objave: 15 Svibanj 2011 u 06:39
Sol puževe dugo ubija i muči, gadno je vidjeti nakupine sluzi, kao i kad se upotrebe zatrovane posije. Sol je pogubna i za biljke. Buduću da je pitanje kako prirodno uništiti balavce, odgovor je nikako, samo se može smanjti njihov broj: postavljanjem daske kako je gore navedeno, preokrenutih cvjetnjaka i sličnih posuda, sađenjem biljaka koje ih privlače  i gdje se sklanjaju preko dana, a onda ih pokupiti. Djelotvornije je postaviti plastične čaše s plavim granulama, ako se želi izbjeći rasipanje po tlu, no to je već kemija, po mom iskustvu, najdjelotvornija metoda. Isprobala sve gore navedeno i još kore od grejpa, primamljivanje ježeva, pivo, kavu, ništa osim plavih zrnaca nije pomoglo. Hoste su predragocjene da bi im služile za doručak. Vinogradarski puž je ugrožena vrsta, njih skupim i nosim u šumu, iako kažu da su vrlo pametni i nađu put kući LOL


Objavio: Morana
Datum objave: 15 Svibanj 2011 u 13:22
ja za golaće isto postavim hladovinu sa kartonom ili već nečim, s tim da prvo zalijem zemlju tu da im bude još ljepši boravak... Kad se skupe, sakupim ih štapićem u čašicu nekakvu (npr. od jogurta), čašicu u vrećicu i u kontejner... sretno im bilo na deponiju, ja ih ne mogu ubiti, a pogotovo ne polagano ubijati, najviše zbog toga jer su mi ljigavi... Smile

One s kućicom skupim i odnesem negdje ako ih primijetim na cvijeću..


-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: emka
Datum objave: 07 Studeni 2011 u 08:30
Zanima me da li netko ima iskustva u spašavanju cvijeća (konkretno napadaju maćuhice) tako dase  unaokolo posipa pijesak. Mislim da bi im to smetalo a i postojano je kada npr. padne kiša. Radi se o puževima bez kućica, pretpostavljam da mi oni brste lišće. Hvala na pomoći


Objavio: natalija
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 05:16
je li netko probao sa limunskom kiselinom? posipa se s njom 

-------------


Objavio: kamenjar
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 08:39
i ja razmišljam sa cim zastitit prvenstveno hoste od puzeva....sto god da stavim od kemije bojim se da nece nastetit psu 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: darijaz
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 11:23
ja sam cure oko cviječa stavljala pepeo  i pokazalo se dobro  izvrču se samo tako , meni je upalilo, imala sam puno i mrmaka to su one male gamadi koje jedu krompir i grizu nam sadnice za njih imate u agrarijama granule  i one su  dobre.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 12:35
pepeo protiv puzeva ?

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: darijaz
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 17:39
 da kamenjaar pepeo  od loženja ili roštilja  da drvo se pretvori u prah  znači da skroz sagori. to bacam preko zime po  vrtu i cvijetnjaku. na proljeće to se neprimjeti,  jer vrt i cvijetnjak  prekopam, meni je to uspilo  probaj i  ti. to se dosada pokazalo dobro, a nešteti biljkama.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 21:00
Ne znam koliko vam je poznato,ali puževi se zadržavaju u kiselim tlima,pepeo tu kiselost dovodi u jednu granicu normale,donedavno nisam ni sama to znala dok nisam pročitala. Inače i ja imam gomilu puževa,još pogotovo kad je kišna godina.Pepeo osim što je štetan za puževe,jako je koristan za vrt,biljke rastu ko lude od njega,ali naravno samo kako Darija kaže pepeo od čistog drva.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: SolarWindKiss
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 21:43
Odlican je savjet oko ovog pepela, odnosno, kako se ovdje zove lug. I nije toliko u pitanju njegova ph vrijednost, koliko je vazna njegova struktura, naime takve je granulacije da sve vrste puzeva izbjegavaju da puzu po njemu jer im je to iznimno tesko.....ja upotrebljavam lug vec dugo vremena i odlicni su rezultati....samo pospem okolo biljke koju zelim zastiti i to je to...puzevi je zaobidju kao da je opasana zidom
A ubijanje a pogotovo mucenje bilo koje zivotinje mi je krajnje odbojno! Ako bi puzeve i odstranjivala iz vrta, skupila bih ih u posudu i istresla na neku udaljenu livadu. Mucki ubijati nemocno bice je krajnje ogavno za moj pojam!


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 21:47
@ SolarWindKiss, puževima ne samo da je teško puzati po pepelu nego to nagriza puževo stopalo pa je normalno da pepeo zaobilaze u širokom luku.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: SolarWindKiss
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 21:51
Inace sto se tice luga (drvenog pepela) odlican je izvor Kalija i uistinu stoji da je dobar za biljke. Ipak, ni njega ne treba posipati po zemlji u velikim kolicinama jer mijenja ph vrijednost tla i moze da ima kontra efekat na kvalitetu tla!


Objavio: SolarWindKiss
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 21:55
Pa zato i smatram lug najboljim rjesenjem za puzeve, koji je i meni dao najbolje rezultate! Jer ni jedno zivo bice nije mahnito da "trčkara" po necemu sto mu ne godi, pa tako ni puzevi   
I fino zaobidju biljku pa nema potrebe za mučkim ubijenjem...


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 22:15
Da znam da nije dobro s ničim pretjerivati pa tako ni s pepelom.A što se tiče puževa,ima razdoblja kad ih je malo i kao takvi ne prave veliku štetu,ali kad je kišno razdoblje ako ih se ne skuplja ili u najgorem slučaju ne uništava pojedu sve. Tu u mojem susjedstvu ljudi su plakali jer su im puževi doslovno pojeli sve što su posadili.Možeš li zamisliti onda kakav je bijes,ti se mučiš s biljkama,sadiš ih,paziš,a onda se ujutro prošećeš po vrtu i vidiš sve napola pojedeno. Zašto npr.ti isti puževi neće jesti običnu travu koje imaju napretek nego pojedu sve vrste povrća pa čak i luk koji je ljut.Nikome ne bi smetali da jedu travu i vjerujem da ih nitko ne bi dirao.Ovako ih se namnoži gomila koja začas opustoši vrt da je bilo kako velik ili mali. Ljudi ih smatraju velikim štetočinama i zato ih ubijaju.Trebaš znati da samo taj jedan puž (ako se radi o španjolskom crvenom pužu golaću) izleže oko 500 jajašaca. A kad se priča o nečemu takvome ,to je iznad svake granice normale i tu slijedi prava najezda.Puževi su se pojavili jer je prirodna ravnoteža poremećena,nema puno životinja koje se hrane njima i njihovim jajašcima (ježevi i još neke životinje) zato se stvara prirodni nesklad i najzeda.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 22:21
znaci..ja bi zastitila moje hoste,a posto trenutno NEZNAM točno gdje su jer još nisu nikle,ja cu skuplajt pepeo i kad moje hostice kenu oko njih posut pepelom (lugom) 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 22:23
Jedne godine sam i sama plakala jer su mi pojeli sve,ništa nije ostalo od mojeg povrća,čak i luk su mi pojeli do temelja,sjela sam nasred vrta i plakala. Da sam neka lijenčina,da ne radim ništa još bi se nekako i pomirila s tim,ali ja se bavim ekološkim uzgojem povrća za svoje potrebe već 11g. Radim ko vol i vučem za zimu ko hrčak,na mome mjestu ne znam tko ne bi poživčanio i poludio od bijesa i muke!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 22:29
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

znaci..ja bi zastitila moje hoste,a posto trenutno NEZNAM točno gdje su jer još nisu nikle,ja cu skuplajt pepeo i kad moje hostice kenu oko njih posut pepelom (lugom) 





Kamenjar možeš pepelom,a možeš i talogom od kave.Nedavno sam pročitala da je talog od kave živi otrov za puževe ,da im taj miris ne odgovara i bježe ko ludi od kave. Navodno ako slučajno prijeđu preko taloga kave to ih ubija.Njihovo tijelo ne podnosi kofein,za njih je to otrov. Pročitala sam to u jednom članku ovdje negdje na internetu.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 22:48
da im i kavu kuvam LOLjer to bi zaista bila kava za puzeve posto ja pijem nessicu ,onda bi morala puzevima kavu kuvat i skupljat talog LOL
mislim se kakvu bi to reakciju izazavalo u mojoj kuci..neki dan sam isla kupit banane zbog cviieca,trebalo listove brisata ja brzinski u ducan po banane i terala muza da ih jede da imam kore za brisanje listova ...


-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 22:54
E sad si me dobroooo nasmijala s ovim u vezi kave!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Nina22
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 22:55
Ovo sa pepelom sam isprobala kad mi je puž pojeo lišće od dalije što je tek počela nicati.Posula sam pepeo u krug oko nje i više nije bilo problema.
Čula sam da je talog od kave dobar i za biljke.Nisam probala.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 23:02
Da jako je dobar za biljke,ja sam znala bacati talog u teglu s hibiskusom,ali i zalijevati drugo cvijeće,nisam primjetila da mu se ne sviđa,samo je raslo i bilo lijepo.U svakom slučaju sam još taj talog razmutila s malo vode...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Maggie
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 23:16
Pepeo, tak jednostavno a djelotvorno!
Prošle godine je puževa kod mene bilo puuuuuno!


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 23:27
Kod mene ih prošle godine nije bilo,ali pretprošle ih je bilo toliko puno,da ih je tko htio kupiti,dobro se moglo zaraditi na njima!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: belica
Datum objave: 22 Travanj 2012 u 18:36
na ovu sam temu slučajno zalutala, jer naravno i ja ratujem s puževima i to golaćima. ja ih obično skupim i pobacam i tako u krug..
ali sam se zato dobro nasmijala vašim komentarima. nema mi druge i ja cu kako je kamenjar rekla kavu kuhati samo za njih. smile96


-------------
belica,zagreb


Objavio: Maggie
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 08:19
u knjižici koja je ovih dana izašla uz večernjak je pisalo da će puževi otići iz vrta, ak u njega posadimo neven. vrijedi probati.


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 09:16
[QUOTE=SolarWindKiss]Odlican je savjet oko ovog pepela, odnosno, kako se ovdje zove lug. I nije toliko u pitanju njegova ph vrijednost, koliko je vazna njegova struktura, naime takve je granulacije da sve vrste puzeva izbjegavaju da puzu po njemu jer im je to iznimno tesko.....ja upotrebljavam lug vec dugo vremena i odlicni su rezultati....samo pospem okolo biljke koju zelim zastiti i to je to...puzevi je zaobidju kao da je opasana zidom
A ubijanje a pogotovo mucenje bilo koje zivotinje mi je krajnje odbojno! Ako bi puzeve i odstranjivala iz vrta, skupila bih ih u posudu i istresla na neku udaljenu livadu. Mucki ubijati nemocno bice je krajnje ogavno za moj pojam! [/QUOTE

Joj SolarWindsKiss ovo me pogodilo u srce, osjećam se kao serijski ubojica. Zar misliš da im je polagano umiranje nagriženih pepelom ugodnije? Evo spremam se upotrijebiti nešto i protiv buhača, izgrizli su perunike, ali se dvoumim, pa i oni su živa bića.


Objavio: 11111
Datum objave: 03 Svibanj 2012 u 00:02
ako pospem ujutro pepelom i navečer zalijem vrt ima li onda kakve koristi....da li voda uništi djelotvornost pepela.....koliko često triba posipati.....imam jednu nailonsku vreču pepela i sutra krečem u akciju....kadife su mi nestale ...srečom samo one, a ovo drugo je načeto.....invazija je krenila


Objavio: kamenjar
Datum objave: 03 Svibanj 2012 u 06:48
i ja sam primjetila sa mi puzevi ne grizu hoste kako sam ih posula pepelom,ali sto mi to vrijedi kad sad vrapci navalili na hoste Confused

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Maggie
Datum objave: 03 Svibanj 2012 u 07:41
jučer sam u vrtu vidjela prvog naranđastog puža ove godine

Angry


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 03 Svibanj 2012 u 08:59
ja sam se dokopala jednog engleskog cvijetnog časopisa,kao što znate oni su fanovi hosti ali radi svoje vlažne klime puževi su im opća pošast...
dakle oni dok su hoste male kad tek provire iz zemlje stave visoki 3 cm bakreni prsten(odgovarajuči obim),a oko tegli imaju samoljepljivu bakrenu traku i fino ju zaljepe i puževi navodno mrze bakar i ne pomišljaju te granice prijeći. No ima kvaka bakar je ipak skup ali ako neko ima neku mogućnost da je u kontaktu sa npr.limarom koji možda radi oluke i ima restlove može izrezat tako prstenove i riješen problem...


Objavio: monstera
Datum objave: 03 Svibanj 2012 u 21:16
Originalno poslano od člana Maggie Maggie napisao:

u knjižici koja je ovih dana izašla uz večernjak je pisalo da će puževi otići iz vrta, ak u njega posadimo neven. vrijedi probati.





Maggie teško da bi od toga bilo išta,rekli su i za dragoljub da ga puževi ne vole,nažalost uvjerila sam se da to nije istina,jedne godine su mi slasno pojeli dragoljube!    

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Maggie
Datum objave: 03 Svibanj 2012 u 23:38
Neven u moj vrt onda može doći samo zbog ljepote.
Po ovom kaj pišeš, Monstera, nema smisla nadati se.
Unhappy


Objavio: monstera
Datum objave: 03 Svibanj 2012 u 23:46
Da draga teško da išta tim beštijama smeta,ako su meni pojeli dragoljube za koje kažu da su im odbojni,a i pomalo ljutkasti kao hren,teško da bi neveni drukčije prošli! Također ,netko je spomenuo kako neće jesti crveni luk,e pa meni su ga jednom pojeli do korijena! I sad nek netko kaže da puževi neće jesti sve biljke,Hoće,njima je sve dobro,osim obične trave. Da jedu travu ,nitko ih ne bi dirao,ni ljutio se na njih,ovako,nikome nije pravo,mučiti se saditi stalno nešto,a oni to pojedu za jednu noć! Strašnooooo!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: moon
Datum objave: 04 Svibanj 2012 u 21:38
Kamenjar...baš si me nasmijala LOL Banane, pa kava.... Kako se kod mene pije kavica iz kafetijere, sad znam kud od sutra ide ostatakLOL


Objavio: Maggie
Datum objave: 04 Svibanj 2012 u 23:56
Sad ne bi uspjela previše vidjeti da izađem u vrt, a i prekasno je.
Sutra ću vidjeti jesu li napravili kakvu štetu nakon ove kiše. Jučer ih nije bilo puno. Nadam se da ih kiša nije previše dozvala van.


Objavio: moon
Datum objave: 05 Svibanj 2012 u 21:58
Od danas moj hostinjak "pije kavicu"


Objavio: tekel
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 18:53
moja armada za borbu s puževima indijska trkačica
http://s1003.photobucket.com/user/tekel_photo/media/DSC04064.jpg. -



Objavio: IvanOs
Datum objave: 28 Rujan 2013 u 21:05
Ovi su najgadniji jer ih ima po cijelom vrtu i ne biraju što jedu.

http://s928.photobucket.com/user/ivanos1/media/531f4064.jpg.html" rel="nofollow">


-------------




Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.


Objavio: milica7
Datum objave: 17 Listopad 2013 u 19:41
Moje hoste izbušene a na listovima sjede neki sitni puževi s kućicom i žderu moje hoste.... Tražit ću po susjedstvu pepeo ( većinom se svi grijemo na plin i ima pepela jako malo..... ) i dobit će svoju porciju.... nije mi ih žao....neka jedu travu koje ima zaista puno.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 12 Siječanj 2014 u 13:50
Davorka, gdje se kupuje kalijev sapun?


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Davorka1969
Datum objave: 12 Siječanj 2014 u 14:18
Kalijev sapun bi se mogao pronaći u apoteci ili biljnoj apoteci. Vazno je da nema nikakvih dodataka, mirisa i sl. On nije čvrst kao natrijev sapun, nego kao krema. Ja ga pravim sama. Koristim 1 zlicu na 1 litru vode i pošpricam samo po puzevima. Oni se u roku 30-tak sekundi doslovno rastope. Pogotovo dobro djeluje kod mladih/ malih puzeva.


Objavio: milica7
Datum objave: 12 Siječanj 2014 u 14:57
Kako ću špriati samo po puževima kad oni sjede na listu hoste ?


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Davorka1969
Datum objave: 12 Siječanj 2014 u 15:13
Neće listu ništa biti od malo sapuna Zamisao toga je da se samo ciljano koristi, jer ne pomaze preventivno. To znači, nema koristi pošpricati biljke i gredice unaprijed. Uostalom, mislim da taj sapun nije baš jeftin. Iz tog razloga. - samo po puzevima.


Objavio: milica7
Datum objave: 12 Siječanj 2014 u 20:09
Hvala na savjetu....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Davorka1969
Datum objave: 12 Siječanj 2014 u 21:13

Ja sam to slučajno otkrila kad sam prskala uši na jabuci. Vidjela puza i pomislila - ma gadiš mi se - i poprskala ga iz ljutine. A on se rastopio Poslije par zrtvi sam skuzila da to super djeluje! Najbolje se kalijev sapun otopi u vrućoj vodi, pa ga pomiješam sa hladnom do odredjene količine i mogu brzo upotrijebiti.


Objavio: moon
Datum objave: 12 Siječanj 2014 u 21:21
Super savjet, Davorka1969Clap


Objavio: Davorka1969
Datum objave: 13 Siječanj 2014 u 19:55
Primjetila sam da jedan dio poruke od jučer fali - kod mene je potočnica sačuvala biljke od najezde puzeva. Prošle godine sam imala samo par, pa sam si zato pomogla otopinom kalijevog sapuna. Prošli tjedan mi je ovo zatopljenje dobro došlo za presaditi još potočnica, jer su se osjemenile. Sada imam po rubovima svake gredice nekoliko biljaka, a i one će se raširiti tokom ove godine. One djeluju odbojno na puzeve i kao malč. Na taj način se moze riješiti višak, ako ne trebaju. Pretpostavljam da je u njima (svjezim i suhim) neki miris koji odbija puzeve. To sam uočila prošle godine, jer su dvije hoste bile predivne, a treću sam morala lupom traziti. Brzo sam shvatila razlog - lijepi, plavi cvjetići

Ne fali ti dio poruke, već se nalazi u pdf o bio enzimu, jer si tamo započela pisati o ovoj temi, a i u temi o bio enzimu imaš opasku gdje su preseljeni (a to je u ovaj pdf) postovi kojima nije bilo mjesto u rečenom pdf-u


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 15 Siječanj 2014 u 09:13
Kombiniram par metoda protiv puževa i zadovoljna sam. Obzirom da imam mali vrt ( oko 35 m2 ), kod mene to ide ovako:

- ujesen obavezno posipati drveni pepeo po cijelom vrtu, ne mora u ogromnim količinama

- čim posadim prve biljke, na među sa travom stavim deblji sloj piljevine, pedalj široko

- piljevina služi da skida sluz golaćima, pa ne mogu dalje jer se bez nje ne mogu kretati

- mana piljevine- treba obnoviti sloj nakon svake kiše

- ranojutarnja inspekcija - ručno uništavanje tankim, zašiljenim i čvrstim štapićem, nađeš puža i napikneš ga na štapić i pravac u smeće

Ovim metodama sam uspjela iskorijeniti pojavu puževa i svesti ih na minimum. Jasno, ako imamo veliki vrt, ranojutarnja inspekcija ne "pali".



Objavio: Davorka1969
Datum objave: 15 Siječanj 2014 u 12:35
Moj vrt je oko 200 m2, 15 m od šume, okruzen livadama i zelenilom. Pepela nemam, ni piljevine, samo na stotine puzeva. Skupljanje rano ujutro - mozda samo ako se preselim pod klupu u vrt Moj vrt nije uz kuću, nego sam iznajmila komad zemlje, tako da to nije baš tako jednostavno. Promatrat ću i dalje kako djeluje potočnica jer mi je drag cvijet. Cilj bi mi nio da puzeve ne moram ubijati na nijedan način, nego da ih nekakav miris spriječi. Pozdrav, Davorka


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 15 Siječanj 2014 u 13:06
Negdje sam pročitala da protiv puževa djeluju dragoljub, kadulja, timijan i ricinus. I paprat, odnosno uvarak od paprati - time prskati tlo i zalijevati. Nisam probala, iako imala sam posađen dragoljub u cvjetnjaku i nisu ga jeli, ali nisu se ustručavali gricnuti sve ostalo cvijeće. Čak i mini ružu, unatoč trnju.

Isto je dobro ostaviti puževe vinogradare u vrtu jer jedu jaja puževa golaća.
 



Objavio: jankić
Datum objave: 02 Lipanj 2014 u 17:07
Pozdravljam sve vas i imam pitanje.Jel moguće da puževi (golaći pretpostavljam,jer ih je prepuno ove godine) jedu kaktuse.Imam opuntie i vidim rupe po njima-neznam od čega drugog bi mogle biti?


-------------
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas


Objavio: Silvy
Datum objave: 12 Svibanj 2017 u 01:36
jankić, moguće je.
I meni su bili na kaktusu i grickali ga. :-(

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk