Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Poklanjanje cvijeća drugim osobama

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Rezano cvijeće i aranžiranje
Opis foruma: Sve o rezanom cvijeću i njegovom aranžiranju.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6230
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 20:59
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Poklanjanje cvijeća drugim osobama
Objavio: administrator
Tema: Poklanjanje cvijeća drugim osobama
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 19:55
evo jedna mala anketa koja je potaknuta člankom od ivane-mie ( http://www.cvijet.info/savjeti/kako_pokloniti_cvijet/30483.aspx - Kako pokloniti cvijet ).
 
pa uz anketu i malo razgovora.....
 
 
dali poklanjate civjeće i ako da koje je to cvijeće i kome najčesšće poklanjate ???
 
i od koga najčešće dobivate cvijeće?
 
 
i još jedno pitanje:  koji cvijet ste dobili a  vas je najviše obradovao??



Odgovori:
Objavio: milica7
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 19:59
Mene veseli cvijeće ali u obliku sjemena , reznica i sl. Naravno , obradujem se i "odraslom cvijetu." Ne znam koji bih cvijet (reznicu, lukovicu) izdvojila , jako me vesele razne penjačice.....( pasiflora, gloriosa, klematis, vigna...)

Jako rijetko berem cvijeće iz moga vrta da ga stavim u vazu. Meni je ljepše da je cvijet tamo na svom mjestu, na biljci nego da mi u vazi propada.


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: baka
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 20:06
Dobijam cvijeće dva puta godišnje. Za rođendan i godišnjicu braka. Onda mi kuća sliči cvjetarni. Dok nisam "obogatila" kuću s zelenilom u vazama, redovito sam sama kupovala...volim cvijeće u kući. I u vrtu koliko god mogu imati u mojim uvjetima.
Poklanjam također za rođendane... članak u prilogu je zanimljiv vodič za budućnost.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: gute Fee
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 22:29
Moj krug prijatelja kao i obitelj zamolila sam da mi ne donose rezano cvijece ! Na zalost primijetila sam da se nekoliko osoba ne pridrzava toga i dalje mi nosi takovo i ako je meni milija i najmanja teglica sa samo jednim cvijeticem vishe nego veliki buket !

Jedina iznimka je moj muz i ruze !

Kad ja nekome poklanjam , gledam o kome se radi i kakove sklonosti ima prema cvijecu pa tako onda i odlucim !


Objavio: lilie
Datum objave: 02 Kolovoz 2011 u 22:38
Cvijeće dobijem najviše za rođendan i godišnjicu braka.
 
Nekada počastim sama sebe sa nekim cvijetom (malim ali slatkim).
Volim kada dobijem nekakav cvijet, reznicu, sjeme i dr.
 
Također ne volim rezano cvijeće. Bude mi žao jer brzo uvene, npr. ruža. U vazi brzo ode, a ako je u teglici cvijeta nekoliko puta i par godina.
 
Volim poklanjati cvijeće dragim osobama.


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: dijana7566
Datum objave: 06 Kolovoz 2011 u 20:40
Cvijeće dobijam uglavnom za rođendane ili godišnjice. Uglavnom to budu lončanice. U proljeće de uglavnom međusobno darujemo raznim pelcerima i to me najviše raduje. Rezano cvijeće nevolim,dakako lijepo je vidjeti ukusno složen buket, ali mi ga je žao.


Objavio: mimi46
Datum objave: 13 Kolovoz 2011 u 21:59
Volim poklanjati a i da mi se pokloni cvijeće...naravno pazim da ne poklanjam osobama koje nemaju sklonosti prema cvijeću...a kada kupuljem za poklon uvijek je to neka lončanica jer smatram da je buket samo lijep par sati a onda u smeće .Kao i većina vas imam puno cvijeća vani ali mi ne pada na pamet da ga uništavam i stavljam u vazu..mislim da je vani puno lijepše pa neka živi...


Objavio: administrator
Datum objave: 14 Kolovoz 2011 u 19:33

ajmo jos malo zaciniti temu :o))

koji poklonjeni cvijet najduze je u vasem domu zivio.. tj. koliko vas je godina jos podsjecao na taj trenutak


Objavio: Tea
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 11:48
Ja se u potpunosti slažem s milicom šta se tiče dobivanja cvjeća.Više se veselim dobiti sjemenke, lukovice ili tako nešto nego buket ,makar mi se i to sviđa.
Dobila sam puno puno buketa u životu i svi su bili ljepi na svoj način ali najviše me obradovala prijateljica kad mi je za prošli rođendan kupila lukovicu amarilisa.Znala je da ga volim i obistinila mi je želju.Ne mogu riječima opisati kolko sam bila sretna smile79


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 12:54
dali je procvijetao koji put??


Objavio: Tea
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 13:09
Dobila sam ga proljetos ali nije cvjetao.Svejedno mi je jako drag kao da je i cvjetao.Vjerojatno sam negdje pogrješila ali nema veze,procvjetat će sljedeće...

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: milica7
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 13:12
Mene je jako odavno obradovao jedan osušeni, sprešani cvijet koji imam još i sada i budi mi lijepe uspomene a dobila sam ga prije oko 40 godina.To je sada već poprilično osušen runolist a dobila sam ga od moga supruga, a onda još nije bio suprug. Ubrao ga je i sprešao  i poslao mi poštom  jer su bile takve okolnosti da mi nije mogao osobno pokloniti.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Tea
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 13:16
milice prekrasna uspomena, baš me dirnula u srce Hug
da se vratim na pitanje...prije 3-4 godine dobila sam za rođendan ciklamu i prije par mjeseci je uvenula i nije joj bilo spasa, nažalost...ona je definitvno najdulje trajala od poklonjenog cvijeća,za sad...(i to mi je bio jako drag poklon)


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: cvijetićljubac
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 13:37

više preferiram teglicu sa cvijećem...za bilo koju prigodu...smile99

a rezano cvijeće mi otužno izgleda, i nevolim ga dobivati takosmile75


Objavio: Free
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 13:39
Rado poklanjam cvijeće a rado ga i primam!!!  Ali ne rezano cvijeće!!!

Ako kupujem cvijeće za nekoga, uvijek je to lončanica, ali pomno birana za svaku osobu posebno prema njezinoj osobnosti!!!  Nemam faze kada su svi pokloni isti, svaka osoba- posebno pomno odabran cvijet!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Tea
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 13:46
Slažem se s vama,buketiće je samo ljepo za vidjeti a poslje se baca u smeće, kako je rekla mimi46.Uvijek je ljepše dobiti neku lončanicu i uživati u njoj, to je uspomena koja traje smile71

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: Carol
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 18:47
Naisla sam na ovu temu i htjela bi je ponovo malo osvjeziti. Volim poklanjati a i primati cvijece. Moze rezano, moze zivo. Rezano se cesto da osusiti, pa ostaje isto trajna uspomena. Htjela bi vam pokazati mastoviti buket koji sam primila za rodjendan od moje sestre
 
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/rodendanski_buket/37328.aspx">
 
u njemu ima svega: listova blitve,mahuna, krastavac, paradajz, tikvica, jagode......pa i cvijece,sve iz njezinog vrta.
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/rodendanski_buket/37329.aspx">


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Anaida
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 09:12
Carol, baš je krasan!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: kamenjar
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 09:21
ne volim rezano cvijece ,više volim teglicu kakav god cvijet bio.svaki me obraduje i kad dobijem i kad poklonim,bas volim obradovat nekoga cvjeticem..moj najdraži cvijet sto sam dobila je moj fikus..mama moja pokojna je imala predivan fikus i mjesec dana poslje njene smrti sestra se sjetila otkinut pelcer meni i njoj za uspomenu..imamo ga i danas 7 god poslje njene smrti 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 12:31
kamenjar moje mame nema 11 godina , ali njenu fuksiju i asparagus stalno obnavljam i posebni su za mene

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: kamenjar
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 12:42
da enrikova nona,sve je cvijece lijepo al cvijece od majke je posebno ...nemogu se sjetit kako se u bosni zvale fuksije,nesto vezano uz nausnice..al nece mi naziv u glavu..da ne budem off topić
neznam šta mi prićinjavam vece zadovoljstvo dobit cvijet ili poklonit cvijet


-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Nina22
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 12:54
meni većinom cvijeće poklanja MM.Ako netko dođe u moj vrt i nešto mu se svidi ja odmah pitam hoćeš li grančicu.Nadam se da će mi se to vratit(ne od iste osobe,nego više kao dobra vibra).Svi znaju da se ne trebaju puno mislit kad mi nešto kupuju,glavno da je zeleno.


Objavio: Belina
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 13:03
danas sam prvi put vidjela ,ovu temu.
Ja jako volim poklanjati cvijeće,svima dajem nesebićno,a isto tako gdje god dođem,nudi mi se.
Uveseljava me i najmanja grenčica!Tongue
 
 
 
 
 
 
 
 
crasulu čuvam ima već 22 god,cvate i širi se ljepom našom,a i Evropom.


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 13:06
daj i biti će ti dano :o))

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: alisa
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 13:10
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

da enrikova nona,sve je cvijece lijepo al cvijece od majke je posebno ...nemogu se sjetit kako se u bosni zvale fuksije,nesto vezano uz nausnice..al nece mi naziv u glavu..da ne budem off topić
neznam šta mi prićinjavam vece zadovoljstvo dobit cvijet ili poklonit cvijet

Kamenjar zvale su se(tj.i sada ih zovu stare nane i bake)menđušicaLOL
I ja volim poklanjati cvijeće,a volim i primatiLOLDobro se dobrim vraća,tako da i dobijem puno toga,a i poklonim,od srca..


-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: Vijavica
Datum objave: 28 Veljača 2012 u 11:36
Volim takve znakove pažnje i volim poklanjati cvijeće kad me podsjeti na nekoga, bez posebnog povoda. Na sličan način i dobivam cvijeće, najčešće od mm-a i mame, kad vide nešto u živoj boji i puno života, sjete me se i koliko me to veseli Heart
P.S. Većinom se radi o živom cvijeću, rijeđe rezanom.

-------------
Preko trnja do zvijezda...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk