Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Botanički vrt Zagreb - jesenska prodaja

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Sajmovi i izložbe
Opis foruma: Informiranje o događajima vezano za biljke i cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6346
Datum ispisa: 23 Travanj 2024 u 09:02
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Botanički vrt Zagreb - jesenska prodaja
Objavio: Retriver Sara
Tema: Botanički vrt Zagreb - jesenska prodaja
Datum objave: 23 Rujan 2011 u 10:32

 

 

 

Tradicionalna jesenska prodaja vrtnih trajnica, grmlja i drveća u zagrebačkom Botaničkom vrtu održat će se u petak, 30.9.2011. od 9-17 sati.

 


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb



Odgovori:
Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 23 Rujan 2011 u 11:11
jel ima koga zainteresiranog za posjet Botaničkom prije podne dok još ima izbora biljaka?
Dolazi nam iz Iste i naš dado 84 Clap.


Objavio: bigmamma
Datum objave: 23 Rujan 2011 u 11:14
Ima, ima!
Dolazim i ja!


Objavio: dado_84
Datum objave: 23 Rujan 2011 u 14:22
Ja se onda ne trebam najavljivati :)

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 23 Rujan 2011 u 14:24
babinjak te očekuje raširenih ruku, dragi naš dado!


Objavio: Kreos
Datum objave: 23 Rujan 2011 u 17:45
Uf šteta kaj prodaja traje samo do 5, tek pod vecer dolazim u Zg.


Objavio: jjadra
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 10:00
Ne znam kako ste zadovoljni, ali ja sam razočarana, blago rečeno. Ova rasprodaja nije puno odskakala od njihove uobičajene prodaje. Par novih trajnica i to je to. To je eventualno imalo smisla u godinama kada nisu imali  prodaju kroz cijelu sezonu. Ugl. za redovite posjetitelje vrta i njihove prodaje - slabo.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 20:56
u potpunosti se slažem...za sve nas koji od takvih manifestacija očekujemo nešto  puno više, ovo je svakako bilo razočaranje...kada sam tako nešto glasno komentirala na prodaji jedna od službenica je uvrijeđeno reagirala rekavši da oni prodaju samo svoje viškove...
zanimljivo bi bilo saznati na koji način i tko određuje kriterije za viškove i sve u vezi s time...
navodno, pričalo se u vrtu, da ulaskom u EU neće biti ni toga...Evropa će nam određivati koje biljke će se eventualno moći prodavati!?


Objavio: dado_84
Datum objave: 01 Listopad 2011 u 23:46
Zar sam jedino ja zadovoljan sa ulovljenim biljkama? :) jest da mi je glupo da jedan botanicki vrt prodaje zalfije, lavande i santoline ali naslo se i lijepih sorti bilja..a da ne govorim da su mogli i trebali ponuditi rijetke i neobicne biljke.

Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

u
navodno, pričalo se u vrtu, da ulaskom u EU neće biti ni toga...Evropa će nam određivati koje biljke će se eventualno moći prodavati!?


ha? ma tko je to rekao? mislim da treba prvo napravit dobru razliku izmedu ukrasnih vrsta koje su vec stoljecima u uzgoju i prodaji od onih zasticenih i ugrozenih koje polako nestaju sa prirodnih stanista. Naravno da ove zadnje treba regulirati. Zabrane bi ih po mom misljenju, ugrozile jos i vise (znamo sta se dogada kad se djeci nesto zabrani :) ). Treba dopustiti njihov uzgoj (onima koji ispunjavaju odredene uvjete) te ih tako ponuditi ljudima kako ih oni nebi cupali na prirodnim stanistima.


Hvala RS i BB na ugodnom drustvu i na odlicnom vremenu provedeno uz biljke. Nadam se da ce se to ubrzo ponoviti! :)


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 02 Listopad 2011 u 09:49
ma, slažem se dado s tobom da se našlo i lijepih sorti i sama sam nekoliko kupila, ali ipak...osnovica prodaje su bile lavande, kadulje i ružmarini...nemam ništa protiv, ali očekivala sam više...
ove priče koje sam spomenula čula sam među posjetiocima...
 


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 02 Listopad 2011 u 12:13
Evo da i ja iznesem svoje dojmove. Nisam ni očekivala veliki izbor, rečeno je na TV da prodaju svoje viškove, pa mi je važnije bilo u prekrasni jesenji dan družiti se s cvjetoljupcima. Hvala društvo, uživala sam. Šteta što je odabrano vrijeme, kad mnogo zainteresiranih zaposlenih cvjetoljubaca nije mogao doći.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 14 Rujan 2012 u 10:37






Jesenska prodaja viškova trajnica, ukrasnih grmova i drveća u Botaničkom vrtu Zagreb održat će se u srijedu i četvrtak, 26. i 27. 9.2012. od 9-17 sati.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: belica
Datum objave: 18 Rujan 2012 u 20:01
Ja nemam u planu ići, jer je ponuda totalno bezvezna uvijek... koliko god puta sam bila, nisam ništa kupila Confused

-------------
belica,zagreb


Objavio: Andina
Datum objave: 18 Rujan 2012 u 20:55
Sutra sigurno neću stići, ali bit će kiša pa možda ne bude navala. Valjda ću uspjeti ukrasti koji trenutak da u petak skoknem do tamo.

-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: dado_84
Datum objave: 18 Rujan 2012 u 21:09
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

Ja nemam u planu ići, jer je ponuda totalno bezvezna uvijek... koliko god puta sam bila, nisam ništa kupila Confused


ne tako govoriti :) ako volis trajnice nesto se uvijek nade :)


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Carol
Datum objave: 18 Rujan 2012 u 22:12
Uf, bas bi se htela dokoturati do tam, a mozda, kak  Dado veli, nesto i nadem. Treba svakak ici prvi dan dok jos neceg bude.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: anabistrica
Datum objave: 19 Rujan 2012 u 01:15
Hej Andina, to nije sutra, to je drugi tjedan. Wink

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: belica
Datum objave: 19 Rujan 2012 u 06:00
Dado.. nemoj me špotati LOL... možda sam ja prezahtjevna.. Ali zaista nisam nikad ništa vidjela

-------------
belica,zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 19 Rujan 2012 u 07:45
...kako je negdje naš trava napisao...treba pronaći razlog "za", a ne "protiv"...prema tome ekipo svi se tamo lijepo najdemo jer nikada ne znaš na koju biljku ćeš naletjeti, a zar  dobro društvo,  šetnja Botaničkim i kasnije kavica da se odmore noge nije dovoljno dobar razlogWink?

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: dado_84
Datum objave: 19 Rujan 2012 u 08:39
naravno da je Saro :)

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: dado_84
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 20:31
Hvala Retriver Sari, Baki Bei, Carol i Anabistrici na ugodnom druzenju i za lijepo proveden dan. Hvala RS za strpljenje ;) pogotovo kod pronalaska izlaza iz utroba Importanea :)

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 21:47
...vidim da si se sretno vratio kući, dragi dado...bio je to baš jedan lijepi dan, posvećen kupovanju i pričama o biljkama, svakodnevnim stvarnostima pa malo avanture u traženju auta u podzemnoj garaži nije bilo na odmet, hehehe...
               Inače, ponuda klasična, ali uvijek se nađe nešto zanimljivog...biljke zdrave i čvrste, dobro ukorijenjene po vrlo, vrlo povoljnim cijenama...bilo je vrtnih fuksija, lavandi, potentila, helianthemuma, raznih salvija, glaucium flavum, ceratostigma, catalpa, rudbekija, ehinacea, lychnisa, dianthusa, nešto kućnog, nešto sukulenata i još nečega čega se ne mogu sjetiti...
...Bile su nam i Andina i gospina trava, ali su nas zbog obaveza morale ranije napustiti...sve u svemu još jedan krasan dan  u društvu ljubitelja cvijećaSmile.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 22:15
RS i Dado, hvala na posjeti, iako nisam zbog obveza bila u Botaničkom, lijepo mi je bilo s vama. Zanimljiva su cvjetoljubna druženja.


Objavio: anabistrica
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 23:14
Kak su neki pisali da nema baš nekog izbora biljaka na toj prodaji, nisam ni mislila da ću nešto kupiti. Na kraju, dok sam došla do doma, prsti su mi poplavili od težine vrečica.
A i da nisam niš kupila, bila bi zadovoljna jer sam upoznala Dadu i njegovog simpatičnog tatu i lijepo provela prije podne u društvu dragih forumaša.


-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Carol
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 23:34
U Botaničkom vrtu mi je uvijek ugodno provesti vrijeme, a kad se tu nade i nase cvjetno drustvo ugodaj je jos ljepsi.
Biljcice, vec smo rekli, uvijek se nesto nade, pa sam i ja malo popunila svoj cvjetni fond, a i prosirila poznanstva, upoznala naseg cvjetoljupca iz Istre.
Drugi puta kad se parkirate u garazi, u dzep  kamencice, pa ko Ivica i Marica, hehe.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 05 Rujan 2013 u 21:30





Ovogodišnja jesenska prodaja viškova biljaka u Botaničkom vrtu održat će se u srijedu i četvrtak, 11. i 12. rujna u vremenu od 9 do 17 sati.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: anabistrica
Datum objave: 06 Rujan 2013 u 21:24
Onda, nađemo se u srijedu samo ne prerano jer za neke je to dalek put smile115.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 07 Rujan 2013 u 22:13
Može. Bilo bi dobro definirati vrijeme i mjesto sastanka.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 08 Rujan 2013 u 12:22
...Dado, jel dolazišWink?
...nema nikog drugog zainteresiranogConfused?


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: anabistrica
Datum objave: 09 Rujan 2013 u 21:44
Ma doći će ljudi samo treba definirati vrijeme. Meni bi odgovarala srijeda u 11 sati. Može?

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: dado_84
Datum objave: 09 Rujan 2013 u 23:04
razmisljam i razmisljam, javim sutra. Kak sam ti reko Saro zadnja opcija je bus :)


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 07:34
Može. Jeste li za srijedu u 11 kod ulaza? Big smile Ako netko dolazi ranije moja vrata su uvijek otvorena.

Daj Dado ne razmišljaj dugo, iskemijaj nešto, čeka te Berkheya LOL 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 10:17
ajmo definirati onda:



susret u Botaničkom vrtu, srijeda, 11.9.2013. na ulazu u vrt,  oko 11 sati!


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: tekel
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 11:16
za one koji dolaze autom,na lokaciji nekadašnjeg paromlina je besplatni parking,pješice do botaničkog ima cca 15 min


Objavio: dado_84
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 13:39
Bea dolazim :)


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 13:47
smile105Čarabirala sam s RS, hoće- neće. Baš lijepo Dado da si se odlučio, čekamo te. Znaš li u koje vrijeme, otprilike...


Objavio: dado_84
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 15:19
Ujutro oko 10 - - 11 mozda i prije ovisi kad krenem :)


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 23:10
Originalno poslano od člana tekel tekel napisao:

za one koji dolaze autom,na lokaciji nekadašnjeg paromlina je besplatni parking,pješice do botaničkog ima cca 15 min


...hoćemo li imati priliku upoznati našeg "novog" članaEmbarrassed?


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Carol
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 23:15
Veselim se susretu makar prognoza za sutra i nije bas sjajna.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: tekel
Datum objave: 11 Rujan 2013 u 17:21
evo da se hvalimo sa ulovom sa rasprodaje u botaničkom,iako sam sam sebi obečao da nema kupovine ovima nisam odolio,i još fuchsia magelanica,joj kolko sam je dugo priželjkivao.

http://s1003.photobucket.com/user/tekel_photo/media/kaktusi/DSC06839.jpg. -






Objavio: Camellia
Datum objave: 11 Rujan 2013 u 19:56
tekel i kod mene situacija ista,puna kutija prekrasnih sukulenata,a i nešto trajnica.Ja sam jako zadovoljna kupovinom i susretljivošću osoba koje su nam sve to prodale.


Objavio: Carol
Datum objave: 11 Rujan 2013 u 22:54
Osim bilja, bez kojeg se iz Botanickog ne moze izac, jer se uvijek nade nesto cega nemamo, upoznali smo i naseg novog clana tekela. Nadam se da ce se dugo druziti sa nama na Forumu i razmjeniti sa nama iskustva.
Sve je jos dodatno upotpunjeno informacijama nase Bee (do kraja mojeg zivota necu imati pola njenog znanja o biljkama), i odlicne bucnice kojom nas je docekala u svom domu.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: anabistrica
Datum objave: 11 Rujan 2013 u 23:05
Bio je to jedan prekrasno proveden dan

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 10:51
...slažem se s Anom, zaista lijepo proveden danSmile...upoznali smo našeg novog člana simpatičnog tekela, došao nam je Dado kojeg svi volimo uvijek vidjeti, kupili puno lijepih biljaka po povoljnoj cijeni i posađenih u kvalitetnu zemlju pa onda nastavak druženja u vrtlariji Bake Bee i još, još puno krasnih biljaka i prefina bučnica, hvala Bea, prava si majstorica za bučnicuClapClap, zanimljivih knjiga i poučnih razgovora...
...a sada izvještao o shopingu:
U Botaničkom nisam previše kupovala, Hawortia jedna, bijeli Centranthus, Alyssum argenteum, Glaucium flavum i još jedna biljka nemrem se sjetiti koja, ali nju sam nažalost, negdje zametnula, ako je zabunom završila kod nekog nek mi se javi, a možda sam je i tamo ostavilaConfusedAngry i kod Bake Bee jedna Berkheya...da ljudi, BB ima nove Berkheye, ostalo je još nekoliko komada pa svi koji volite lijepe a nezahtjevne biljke, navalite što prije dok još imaWink. I od Dade nekoliko biljaka sam kupila, lijepe lavande i predivni australski ružmarin, Westringia...biljka me odmah osvojila čim sam je ugledala, hvala ti Dado što si mi ju preporučio!
Već se veselim proljetnoj prodajiSmile!


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 10:53
Originalno poslano od člana tekel tekel napisao:

evo da se hvalimo sa ulovom sa rasprodaje u botaničkom,iako sam sam sebi obečao da nema kupovine ovima nisam odolio,i još fuchsia magelanica,joj kolko sam je dugo priželjkivao.



...tekel, lijepu hrpicu si na kraju (s)kupioWink...





-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: tekel
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 11:16
11 haworthia na opće oduševljenje mojih ukučana koji su rekli konačno je dovuko nešto bez bodlji


Objavio: natalija
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 11:54
tekel odličan ulov Clap, blaženka i tvoja hrpica lijepo i zanimljivo zvuči

bravo za druženje, jedino žalim što sam (vam) daleko Wink


-------------


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 12:17
...evo malo fotkica, nažalost, slikanje je obavljeno prije nego što nam se pridružio tekel:


http://s1182.photobucket.com/user/Retriver_Sara/media/Druzenja/20130911_114157_zps93456ba9.jpg.html" rel="nofollow">

http://s1182.photobucket.com/user/Retriver_Sara/media/Druzenja/20130911_114154_zpsc5188e4b.jpg.html" rel="nofollow">




-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: milica7
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 14:12
A ostale slike ...slike novih biljčica......


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: moon
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 16:14
lijepo vas je vidjeti tako sretne i zadovoljne


Objavio: gute Fee
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 18:40
Ja sam mislila da se ide u cetvrtak pa sam u srijedu vec rano u jutro kuhala pekmez od sljiva i tako vam je meni to zadovoljstvo propalo ...... ali drago mi je da je vama bilo lijepo i da ste imali bogati "ulov"  !  Wink


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 06 Rujan 2014 u 09:52
Neslužbeno, samo da se pripremate...čula sam da će jesenska prodaja biti u četvrtak i petak, 11. i 12. rujna 2014. no službeno nigdje još nije objavljeno...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: catalpa
Datum objave: 06 Rujan 2014 u 14:34
Savršeno baš bi bilo lijepo tada idem na slobodne dane i usput u kupovinu. Hvala za informaciju draga nadam se da će tako biti.


Objavio: Camellia
Datum objave: 06 Rujan 2014 u 15:03
U četvrtak mogu,u petak ne.Ako bude ponuda kao i prošle jeseni,bit će super.


Objavio: Camellia
Datum objave: 08 Rujan 2014 u 21:26
Upravo sam pročitala na njihovoj stranici da je rasprodaja cvijeća u srijedu i četvrtak 10. i 11.9. od 9-17.


Objavio: aralija
Datum objave: 08 Rujan 2014 u 21:37
Zavidim VamCry

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 12:01
ajde da definiramo:




jesenska rasprodaja viška sadnica u Botaničkom vrtu održat će se u srijedu i četvrtak, 10. i 11.rujna 2014. od 9 do 17 sati.


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: milica7
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 12:12
Tko bude išao  ,bilo bi lijepo da pokažete što ste kupili.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: catalpa
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 20:41


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 13 Rujan 2014 u 18:42
...nisam išla, kiša je lijevala cijele dane...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Andina
Datum objave: 18 Rujan 2016 u 22:48
JESENSKA PRODAJA VIŠKA BILJAKA počinje u ponedjeljak, 19. rujna 2016. i traje do isteka zaliha.

Radnim danom (pon-pet) od 11 do 14 h


-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: aurelia
Datum objave: 19 Rujan 2016 u 16:40
Bila sam danas...moj vrt bogatiji za dvije grmolike fuksije, koraljni zvončić i biserak Smile


-------------
     


Objavio: milica7
Datum objave: 19 Rujan 2016 u 17:59
Aurelia !Kakve je boje koraljni zvončić i kolika je cijena?


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: aurelia
Datum objave: 19 Rujan 2016 u 19:35
Milice...zeleni 10 kn (nije bilo drugih boja)


-------------
     



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk