Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Argentina

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Moj grad u slikama
Opis foruma: Slike cvijeća, parkova i uređenih trgova u Vašem mjestu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6452
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 14:23
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Argentina
Objavio: dr.žislav
Tema: Argentina
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 12:59
Gledajući otvorene teme vidio sam da se na ovom forumu mogu naći gotovo svi krajevi Hrvatske i svijeta. Iduća četiri mjeseca provest ću putujući Južnom Amerikom, a najviše vremena ću provesti u Argentini. Tako sam se odlučio pokrenuti ovu temu, naime temu moga mjesta iz Hrvatske, LIČ, već duže vrijeme uspješno vodi Nataly (moja susida). Nadam se da će moja tema zainteresirati forumaše, te da će se u nju uključiti kako stari tako i novi članovi, pogotovo naši Hrvati iz Argentine.

jacaranda6.JPG



Odgovori:
Objavio: Olja
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 13:18
Dobro dosao dr.zislav,
jedva cekam slikice...smile126


Objavio: Nataly
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 14:16

Ola Držislav, dobrodošao na forum!

Eto i ja jedva čekam kad ćeš staviti slike (iz pouzdanih izvora znam da radi super fotografije).
Samo da te ukratko predstavim forumašima: Držislav je moj kolega iz Etnografske udruge. Mislim da su ga neki forumaši već upoznali (MiraK, Baka Bea..).

S obzirom da sam ga pohvalila da radi odlične fotografije, sad moram javno priznati da sam dio njegove arhive koristila u temi Lič Embarrassed. Ali već sam ga obavjestila da se hvalim njegovim slikama pa se ne bojim posljedica.
Eto toliko, ja ću za početak staviti jednu sliku koju mi je poslao mailom iz Argentine (ne onu sa vješticomWink, nju sam već stavila na temi Riječka kava), nadam se da se neće ljutiti...





Pozzz i nemoj da dugo čekamo...



Objavio: milica7
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 14:49
Dr.Žislave, sretno na putu......

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Andina
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 21:28
Sretno, dr.žislave! Nadam se da ćeš proći kroz Peru i Boliviju i ponijeti koji novi cd njihovih pjesama. Gle mene, pa ovo je forum  o biljkama! Embarrassed
Uživaj za sve nas! Pratit ćemo te.


Objavio: Nataly
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 21:42

S obzirom da Držislav ima nekih problema prilikom uploadanja, trenutno uskačem jer je već pripremio materijal za forum.
U Buenos Airesu je trenutno 17,30 h (dakle 4 sata manje nego kod nas) i temperatura cca 23°C.


Evo jedan njegov uvod:

Buenos Aires je grad drveća, cvijeća i zelenila. Gotovo u svakoj ulici je drvored, parkovi na svakom koraku, a prostor na pločniku, ispred kuće, uređuje onaj koji živi u kući. Zadivljuju drvoredi jacarande (Jacaranda cuspidifolia) koja je sada u punom cvatu. Tu je i ceibo (Erythrina cristagalli), nacionalno drvo Argentine. Često se u drvoredima nađe palo borracho (Chorisia) i lapacho rosado (Handroanthus impetiginosus).


palo borracho






lapacho rosado




jacaranda






ceibo






Mislim da je to sve za večeras...






Objavio: gospina trava
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 22:06
dr. Žislave dobro došao!

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: Silvy
Datum objave: 09 Studeni 2011 u 22:24
Dobrodošao dr.žislave!

I sretan ti put.
Pošalji koju sličicu.
Ako nemožeš, onda preko naše foto-reporterke Wink.

Veliki pozdrav, južno, priko Drenovske glavice, uz šternu, niz Planinu, pa priko Dola, uz Dragaljin gori i

smile113  ti zi svoga rodnog mesta.


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 09:13
dobrodošao Dr.žislavsmile73

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 09:29
I  ja želim dobrodošlicu na forum "kralju hrvata i dalmatinaca" he-he, a slike, koje nam je poslao posredstvom Nataly, zbilja su fantastične. Nataly imala si pravo fotograf je profić!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Andina
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 10:45
jacaranda




Prekrasno!


Objavio: Anaida
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 12:29
S radošću ću pratiti i ovu temu... Putujemo svijetom!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 13:37
Kao prvo zahvaljujem svima koji su me pozdravili i pružili mi podršku za ovaj forum. Posebna zahvala Nataly koja je jučer umjesto mene stavila slike i koja me naučila kako da sam stavim slike (nadam se da ću uspijeti). Kada se vratim u Hrvatsku vjerujem da ću imati prilike svakome se osobno zahvaliti.

No da nastavim s temom. Kao što sam napisao prostor na pločniku ispred kuće; kako javni prostor tako i privatni prostor, uređuje onaj koji živi u kući.

Kako to izgleda možete vidjeti na sljedećim slikama.





Objavio: dijana7566
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 13:46
Dobro nam došao! Svelikim zanimanjem ću pratiti tvoj putopis.


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 14:13
Za danas sam spremio još tri slike. Prva je travnjak ispred bazilike Gospe od Pilara (Basilica nuestra Seńora del Pilar) u dijelu Buenos Airesa koji se zove Recoleta. Gradnja bazilike je počela 1716. godine, a dovršena je 1732. godine. Jedna je od najstarijih građevina u Buenos Airesu i svakako turistička atrakcija. Ispred bazilke je nezobilazni ulični svirač argentinskih pjesama (obratite pažnju da je obučan u boje argentineske zastave), koji mi se požalio da CD s njegovim pjesmama kupuju samo Argentinci, a stranci jako slabo.

Basilica nuestra Seńora del Pilar

Travnjak ispred bazilike

Ulični svirač


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 14:22
Sutra ću vam pokazati vrt moje sestrične Jadranke Majer de Tadić (svi ju zovemo Seka), kod koje sam odsjeo za vrijeme mog boravka u Buenos Airesu. Ona u svom vrtu ima preko 100 biljnih vrsta. Vjerujem da će vas zanimati. Za kraj današnjeg javljanja evo slike ulaza u Sekin vrt. Vrata su odškrinuta, a sutra ću ih širom otvoriti...


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 14:27
Ajme kako je lijepo, sa zadvoljstvom ću pratiti tvoj boravak u toj prekrasnoj zemlji, opise i naravno predivne fotke!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: OTOK
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 14:53
Evo i ja malo uživam u ljepotama Argentine.


Objavio: milica7
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 14:54
Ovo će biti jako zanimljiva stranica........ Thumbs%20Up  Thumbs%20Up  Thumbs%20Up

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 18:59
dobrodošao na forum, jedva čekam ulaz u sekino carstvo

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Nataly
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 19:19

Kako misliš da ti se svirač argentinskih pjesama požalio kako stranci ne kupuju CD? Hoćeš reći da se sporazumijevaš bez prevoditelja?

Morala sam se javiti da pohvalim slike ali nemoj da me boli vrat dok ih gledam..Wink..Okreni ih.....


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 19:50
Požalio mi se preko prevoditelja. Slike više neće biti naopako. Tek sam se naučio stavljati ih, ne moraš odmah njurgati, a i za ukočeni vrat ima lijeka.


Objavio: baka
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 20:09
Pa vi Lič-ani ste stvarno umjetnici u prikazivanju slikom i rječju....ClapClapClapDobrodošao i vjerujem da ćemo svi s veseljem  gledati i čitati tvoja putna izvješća iz te daleke zemlje! Thumbs%20Up

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 20:33
Dobro došao,i ja ću s veseljem pratiti tvoje putovanje u daleke zemljeClap

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Tea
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 20:39
Doro došao dr. žislave i sretno ti na putu...baš se veselim putovanju baš kao i ostatk društva smile57

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: Olja
Datum objave: 10 Studeni 2011 u 22:38
Prekrasne slike,vredne divljenja....


Objavio: Mira K
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 11:19
dr. žislave, dobrodošlica na forum i od mene!!!! Drago mi je da sam te osobno upoznala ( eh, o tebi  neću curama pričati... tek da te vide... Tongue).
Drago mi je da si se uključio jer bi bila velika šteta ne vidjeti djelo tvojih ruku ( sa fotoaparatom).
Drago  mi je da si nam se javljao, pratit ćemo te na putu i sretno ti bilo tamo!
smile141za krasne fotografije!
 


-------------
Rijeka



Objavio: Belina
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 12:11
 
 
Dobro došao dr.ŽISLAVE!
 
Upoznati sve te ljepote Argentine,pratiti ću sa radošću.
Dobro da sam nabola-temu,
jer cure te čuvaju za sebe.Wink


Objavio: antonija
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 13:02
dobrodošlica i od mene!smile73
viđeno me oduševila, sa nestrpljenjem čekam nove slike!


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: dr.žislav
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 14:08
Evo nas u Sekinom vrtu. Ovdje svaka kuća ima vrt, a vrtovi su ograđeni visokim zidovima, što zbog sigurnosti, a što zbog intimnosti. Cijeli grad je izgrađen u pravilnim kvartovima 80 x 100 metara. Ulice se sijeku pod pravim kutem. S ulične strane su kuće, eventualno mali dio ispred kuće je ostavljen za cvjetnjak. Dvorišna strana rezervirana je za vrt u kojem se u večini slučajeva nalazi bazen, montažni ili građeni. Seka ima montažni bazen i baš se spremamo ga ovih dana montirati. Još uvijek je malo prehladno. Temparatura jedva dođe do 26 stupnjeva.

Prve slike Sekinog vrta će vam dočarati ugođaj, a kasnije ću se posvetiti detaljima.
V
Vodena površina u vrtu, a ova visoka čupava biljka je papirus.


Ovo svi znate što je, a ova ležaljka je najomiljnije mjesto moje sestrične Seke



Vjerujem da i za ovu biljku znate što je, a ovo ispod biljke je vrtna kućica - kućica od 70 kvadrata, u kojoj je velika prostorija s roštiljem, kuhinja, kupaona i WC. Ovdje to zovu kinćo i mjesto je gdje se okupljamo kada se skupi veće društvo, a to je skoro svaki treći dan.

[

Ispred kinća je ovaj travnjak, s jednom “malom” dracenom...



...te jednom klupom.

Sigurno ste primjetili ovaj gotovo nevjerojatni travnjak, a tajna ovog travnjaka je između ostalog u zalijevanju. A zalijevanje izgleda ovako:



Iza one slike klupe od maloprije nalazi se biljka koju ovdje zovu achira (Canna indica).


Callistemon citrinus koju ovdje zbog oblika cvijeta zovu čistač cijevi (Limpiatubos) je vrlo česta i vrlo velika biljka. Raste po vrtovima, ali i na neuređenim površinama, kao korov. U pravilu je veličine drveta.


Za kraj današnjeg javljanja red je da predstavim i moju sestričnu Seku.


Sutra slijedi nastavak prikaza Sekinog vrta.


Objavio: Anaida
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 14:26
Uživamo u slikama i puno pozdrava vam u Argentinu šaljemo!!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 15:37
Miro ovdje u Argentini stalno mislim na tebe. Oni kažu gledaj - mira (piše se s dva r - mirra). Najčešće kada ti nešto hoće pokazati to kažu dva puta. Eto tako si mi ti stalno na pameti, jer čim mi neko kaže gledaj, ja pomislim na koga drugoga nego na tebe.
Ima još takvih riječi. Npr. baka (piše se vaca) znači krava, a što znači Triša ne smijem napisati da me administrator ne izbaci.


Objavio: Nataly
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 16:27

Ajoj nemoj više prevoditi, tek si se uljučio na forum pa nebi bilo zgodno da odmah budeš izbačen...

Grančicu calistemona donijela sam sa Brača, na Supetru sam "slučajno" našla otkinutu grančicu u travi.

Vidim da si brzo zaboravio koje su temperature u Liču kad si napisao da tamo temperatura jedva dođe do 26°. Ovdje su trenutno 2°C.  Mala razlika...Wink



Objavio: baka
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 16:37
Ima nekih koji bi s pljeskom pozdravili izgovoreno glasno vaca!LOL
 
Inače ja ne spadam u znalce pa me zanima koja je ono biljka narandžasta koja pokriva kinćo....Izgleda fantastično.
Pozdrav sestrični!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: milica7
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 17:26
Ova reportaža me oduševljava. Moći  ćeš uživati promatrajući biljke u njihovom prirodnom okruženju a ne u posudama, kao kod nas (kalistemon - biljka koja me oduševljava) itd.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: lilie
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 19:10
smile141 za slike i opis putovanja. Predivno !!!!!!!

-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Studeni 2011 u 19:24
Dragi moj ne smijem niti pomisliti da te zbog mog nika izbace s foruma, dakle budi pristojan i neke riječi jednostavno zaboravi.
Veliki pozdrav tvojoj sestrični, a njena je vrtna kućica duplo veća od mog stana, a o dvorištu i bazenu tolikih dimenzija mogu samo sanjati.
 
Za tebe našeg izvjestitelja iz Argentine smile79 veliki pozdrav od ekipe 051!
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 12 Studeni 2011 u 12:59
Sijećate se ove slike?


Iznad klupe se objesila vinova loza, koju guši bršljan, a sve to pokrivaju listovi banane. Neki dan sam rekao Seki da idemo obrezati lozu i bananu (čuj idemo obrezivati bananu) i da skinemo višak bršljana. Banani smo skinuli par listova, lozu sam povezao, a bršljan sam prorijedio. Sada se odjednom pokazla stara kućica...



Na kućici stoji natpis Adriana, kako Seku (Jadranku) zovu u Argentini. Loza se lijepo rasporedila, a i banana je dobila više svjetla i prostora.

Banana - cvijet i plod


Cvijet banane

Izgleda da će banana ove godine dobro roditi

I na kraju jedan pogleda na kompletan vrt


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 12 Studeni 2011 u 13:43
Izuzetno mi je drago što si se priključio forumu i tako nam omogućio da   pratimo tvoju argentinsku avanturu...pa zato i srdačno hvala našoj dragoj Nataly...
Osim što praviš prekrasne fotogrfafije, očito je da i znaš podosta toga o cvijeću, odnsno biljkama općenito tako da željno očekujem nastavak ovog zanimljivog i poučnog putopisa.
Srdačan pozdrav tebi i gđi.Seki


Objavio: Mira K
Datum objave: 12 Studeni 2011 u 22:09
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:

Miro ovdje u Argentini stalno mislim na tebe. Oni kažu gledaj - mira (piše se s dva r - mirra). Najčešće kada ti nešto hoće pokazati to kažu dva puta. Eto tako si mi ti stalno na pameti, jer čim mi neko kaže gledaj, ja pomislim na koga drugoga nego na tebe.
Ima još takvih riječi. Npr. baka (piše se vaca) znači krava, a što znači Triša ne smijem napisati da me administrator ne izbaci.
 
Drago mi je da si nam podario nove, predivne slike! Zaista je sve tako krasno i vjerujem da uživaš. Drago mi je da sve "gledaš" i da misliš na mene Wink
Pa kada si nam predstavio svoju seku, zašto ne predstaviš i sebe Wink
Nigdje te nema na slikama... Vjerujem da ćeš  nam se pokazati negdje u cvijetu banane... i druge egzote.
 
Uživam u slikama i ja zahvaljujem Nataly što te je uvjerila da trebaš biti sa nama na forumu a kada se vratiš, organizirat ćemo i kavu sa tobom da nam malo uživo pričaš. Važi?
 
Puno, puno pozdrava i veliko hvala na prekrasnoj reportaži!
 


-------------
Rijeka



Objavio: Lantana
Datum objave: 12 Studeni 2011 u 22:31
Jako lijepa reportaža, krasni vrtovi i okućnice, očekujemo nastavak ove reportaže Clap.
Voljela bih jednom vidjeti Argentinu, tamo ima puno mojih Bračana koji su iselili iz Brača trbuhom za kruhom za vrijeme peronospore. Lijep pozdrav iz Brača.

-------------
život je more


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 06:56
Mira Miro, ili ti gledaj Miro, ja sam onaj koji slika, a ne onaj koji se slika. Kada dođem na red stavit ću i svoju sliku. Ima vremena tu ću biti još malo više od tri mjeseca, a kavu jedva čekam, jer mada u Argentini imaju dobru kavu esspreso im nije ni nalik našem, tako da jedva čekam da se nađemo na “pravoj” kavi, uživo.


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 07:04
Lantana, ovdje osim Bračana ima i puno lantana, baš sam neki dan upoznao gospodina Anđelka Juruna sa Brača, koji je predsjednik Hrvatskog doma u Buenos Airesu. Za sada ti šaljem jednu sliku Lantane, a uskoro će doći na red i reportaža o Hrvatskom domu i njegovom vrtu.



Objavio: Anaida
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 08:09
I dalje mi s tobom putujemo svijetom!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 11:40

Baš si nam osvježio forum sa svojom reportažom,  tim više jer se radi o jednoj dalekoj zemlji koju većina od nas nikada neće posjetiti.

Mene još posebno dira činjenica što tamo živi puno naših ljudi (kao i tvoja Seka) i da je to njihov dom.
Dira me zato jer je i moja mlađa seka živjela preko velike bare, prerano umrla ne vrativši se u svoju domovinu i prah joj počiva u dubinama oceana.

Ali sjećanja na stranu... idemo dalje sa tobom upoznavati te prekrasne krajeve!





Objavio: hamara
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 16:29
ja bi radije putovala s tobom, ali zahvalna sam i na ovakvom putovanju! uzivaj i omoguci nama da uzivamo! hvala


Objavio: tikvić
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 17:12
Zemlje Južne Amerike su moj davni san ( što će vjerojatno i ostati samo san) zato sam posebno oduševljena ovom reportažom.Vjerujem da ćemo naredna tri mjeseca svi uživati sa tobom.


Objavio: Free
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 17:42
Dr.žislav, hvala ti na prekrasim slikama, baš je krasno otputovati iz mog naslonjača čak u Argentinu, zahvaljujući tebi!!!

U nestrpljivom iščekivanju daljnih sličica veliki pozdrav tebi i tvojoj Seki iz Međimurja !!!!

Ako smo mi u 2,5 dana na Braču i putem do tamo napravile skoro pa 2ooo sličica (računam mojih 300x 8 cura pa i prelazi tu brojku), ne sumnjam da će tvoja tema imati više stranica od naša bračka!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: antonija
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 18:01
i nama si prekrasno putovanje podario! uživam i ja skupa sa tobom, volim otkrivati nova mjesta pa makar i sa slika!
sekin vrt je prekrasan, a i ona je pravi ukras u njemu!


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 13 Studeni 2011 u 22:15
Fala što dijeliš ovu ljepotu s nama, sasvim sigurno velika većina nas nikad neće doći do te predivne zemlje pa je sada kroz tvoje oči pomalo otkrivamo...
molim te još puno, puno fotkica... ma organizirat ćemo samo radi tebe ZG kavicu i nalijevati te njome koliko možeš popiti...Wink


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 14 Studeni 2011 u 11:20
Bako, ona narandžasta biljka se ovdje zove bignonia naranja (Pyrostegia venusta). U Europi raste u toplijim krajevima kao što je npr. Sicilija.

Za naš “riječnik” Hrvatsko-Argentinski imam još jednu riječ: dedo, a što znači prst.

Budući da je bignonia već ocvala, za mene je ostao samo jedan cvijet čiju sliku šaljem


Seku ne trebate pozdravljati preko mene. Možete direktno jer se i ona uključila na forum. Još neće odgovarati jer ne piše dobro hrvatski, a ja joj kažem da nije važno da će forumaši razumjeti sve što ona napiše.


Objavio: baka
Datum objave: 14 Studeni 2011 u 11:49
Big%20smileThumbs%20UpOd tvoje reportaže višestruka korist.Mi ovdje putujemo s tobom.Tvoja Seka će se uključiti u komadić domovine....

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: korijenko
Datum objave: 14 Studeni 2011 u 12:02
Hola Držislav y hola Seka, neću dalje na španjolskom jer mi gramatika ide malo teže ali brbljanje i razumijevanje je OK.
Drago mi je da sam nabasala na ovu temu. Kao i Tikvić i meni je velika želja (vjerojatno će i ostati samo želja) posjetiti južnu Ameriku kako zbog njezine flore i faune tako i zbog jezika koji je puno ljepši od španjolskog koji se govori u Europi.
Slike koje si nam pokazao do sada su preljepe, Seka ima krasan vrt a u vrtu prave "draguljčiće" o kojima mi u našim vrtovima možemo samo sanjati Wink
Sviđa mi se kako si sredio staru drvenu kućicu, sada je puno ljepša i baš joj je to trebalo Thumbs%20Up
Drago mi je da ćeš biti član naše ekipe o51 pa ću te upoznati i uživo i čuti utiske i priče iz Argentine iz prve ruke...Hasta luego muchacho...


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Nataly
Datum objave: 14 Studeni 2011 u 12:35

Ola, la, la.... Korijenko...... pa ča je sad ovo? Kako to pričaš, jesi li poliglot? Do sad te baš nisam razumjela, a od sada ću još manje...Wink

Cvijet bignonie mi se sviđa, a boja je baš za mene, Kontesu i Trišu..

Pozdrav Seki iz Liča!



Objavio: korijenko
Datum objave: 14 Studeni 2011 u 14:36

Hola,hola.....jezici su mi struka, samo što više naginjem lopati,štihači i motičici Wink ali jako volim i jedno i drugo Big%20smile



-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Studeni 2011 u 19:02
Ovo je prava uživancija, sigurno si i prije putovao, a nisi znao za naš cvjetni forum, eto baš smo bogati što si sada dio nas.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mira K
Datum objave: 14 Studeni 2011 u 23:20
Krasna je ova biljka i hvala na profesionalnoj fotografiji, znam ja da ti to radiš i još nisam vidjela knjigu koja je trebala izaći ili sam neinformirana.
 
Voljeli bi znati nik od Seke pa da je pozdravimo, hajde pomozi nam malo Wink 
 Pozdravi seku i ohrabri je još Smile


-------------
Rijeka



Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 00:31
Hvala svima koji pratite ovu stranicu, nadam se da ću i nadalje biti zanimljiv i da ću vam slati lijepe slike. Seka će se uskoro javiti, a Korijenko može prevoditi (ja ne želim jer hoću da Seka sama piše hrvatski). Franjice s radošću prihvaćam poziv na beskonačnu kavicu.

Nastavljamo s putovanjem po Sekinom vrtu, a mogu vam najaviti izvještaj iz parka ruža, japanskog parka, vrta mog bratića Davora i još puno toga što sam do sada obišao i snimio.

U jednom časopisu iz Hrvatske (izlazi jednom mjesečno) u kojem se objavljuju reportaže iz cijelog svijeta (mislim da ne smijem napisati ime da ne bi ispala reklama, ali Nataly zna detalje) izišla je reportaža o pustari Višnjica, koja se nalazi u Slavoniji. Slike za tu reportažu sam ja snimio, pa eto, ako vas zanima da znate.
Miro (gledaj) knjiga o kojoj me pitaš još nije izišla, a knjiga govori o uređenju vrtova. U knjizi je puno fotografija koje sam ja snimio. Čim knjiga iziđe javit ću vam, a mislim da bi mogli organizirati jednu prezentaciju knjige u Rijeci ili Gorskom kotaru (čitaj Liču) ili u Međimurju ili na Braču ili....

Za danas vam želim predstaviti cvijet koji se zove taco de reina (peta od kraljice - kako prevodi Seka odnosno čini mi se da je bolji prijevod kraljičina peta). Latinsko ime cvijeta je Tropaeolum majus, a kod nas se zove dragoljub (potočarka). Prenosim opis biljke sa stranica www.biovrt.com: Dragoljub (potočarka) je biljka iz porodice Tropaeolaceae, porijeklom iz toplih krajeva južne Amerike. Vrlo je osjetljiv na hladnoću, voli najviše topla, sunčana mjesta koja su tokom najjačeg sunca ipak malo zaklonjena laganom sjenom. Postoje visoke vrste koje narastu i do 2 metra, uglavnom pužu po tlu jer nemaju vitice za penjanje, i grmolike vrste. Cvate u nijansama od blijedo žute, preko raznih kombinacija narančaste pa sve do crvene boje. Cijela biljka je jestiva i sadrži vitamin C. Cvjetni pupovi i sjemenke okusom podsjećaju na papar, njegovi se cvjetovi mogu konzumirati u salatama, a zelene sjemenke ukiseljene kao kapare. Osim cvjetova, i lišće se može pripremiti kao proljetna salata – mlado lišće se sitno isjecka i pripremi s malo soli i limunovog soka – navodno je blago ljutkastog okusa.

Ne samo da je jestiv, dragoljub slovi kao jedan od najjačih prirodnih antibiotika. U tu svrhu koristi se tinktura od biljke i svježe iscijeđen sok biljke. U Andskoj narodnoj medicini koristi se kao sredstvo za dezinfekciju rana i lječenje. Svi dijelovi biljke djeluju antibiotski i povećavaju otpornost organizma – glikozid u biljci reagira s vodom i proizvodi antibiotik. Osim toga, dragoljub djeluje i antifungicidno, antiseptički, antibakterijski, kao diuretik i laksativ. Na vrtu navodno tjera miševe, puževe i uši te rahli svojim korijenjem zemlju u kojoj raste. Radi toga, preporuča ga se sijati i ispod voćki. Dragoljub je idealna biljka za prekrivanje komposta, sadi se uokolo tako da je kompostište tijekom ljeta zaklonjeno puzajućim dragoljubom. On ne samo da pruža zaklon od vjetra, već pruža i dražesnu zaštitu od pogleda.









Objavio: jagoda
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 00:42
WinkDr.žislav dobrodošlica i od mene..Već sam bila na ovoj temi ali sam samo gledala...Imala sam što i vidijeti a to je tek početak...Koliko ćeš nam još ljepote  pokazati u ova tri mjeseca tvog boravka u Argentini?
Ja isto kao i ostale cure na forumu volim putovati i upoznavati krajeve, ljude i običaje i naravno biljni svijet... Mislim da u Argentinu nikad neću stići, pa ću uživati u tvojim slikama i tekstovima...WinkWink


-------------
sutra je novi dan


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:19
Upravo sam napisao veliki post s puno slika, zazvonio telefon, ja se javio i stisnuo nešto drugo umjesto odgovori i sve otišlo u nepovrat. Idem sada ponovo samo s imenom cvijeta. Svi cvjetovi su iz Sekinog vrta.

Jedna primula


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:20
Joj što sam ljut. Od sada svaki cvijet jedan post.

Santa Rita


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:23
Abutilón iz obitelji Malvaceae


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:27
Bandera espanola


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:29
Klivija je kod nas sobna biljka, a ovdje vidite i sami...


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:33
Palmica Chamadorea elegans



Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:36
Još jedna palma koja rasti i kod nas Cycas revoluta


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:41
Euryops


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:47
Una de gato (prijevod bi mogao biti “mačja kandža”, ali nisam siguran)


Objavio: lana2
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:49
Prekrasna reportaža nama daleke zemlje. Vjerujem da kao i većina forumaša neću tamo otići pa mi je stoga ova tema dodatno zanimljiva. Uživala sam u krasnim fotkama i detaljnim opisima te s nestrpljenjem čekam sljedeće tvoje javljanje.


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:51
Geranija malvón


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:51
Jedna orhideja


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 13:55
A od ova dva cvijeta ne znam ime. Ako netko zna molim, za pomoć.




Objavio: Nataly
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 14:12

Ti si ljut? Teško mi je to zamisliti..

Od svih slika najduže sam se zadržala na onoj gdje su Clivie, super izgledaju kad ih je puno.




Objavio: Lantana
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 14:42
Izvrsne fotografije. Clap Boja bugenvilie Santa Rita je fantastična.

Ovaj narančasti cvijet je gazania.


-------------
život je more


Objavio: Adriana-seka
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 20:42
Zahvaljujem svima sto ste se javili i pisali tako ljepo o mom vrtu, specijalno Drzi, sto takve krasne fotgrafije slika.Uzivam u prirodi i biljkama ,tako da nije mi tesko pratit mog bratica da upozna malo , ovu velku Argentinu, a u isto vrijeme da mogu mu uzvratit u maloj mjeri, sto su natrag 36 godina , skupa sa mojim dragim pok.STRIKOM STEFOM,  omogucili da boravim 8 mjeseci u njihovoj kuci ,svugdje su me vodali , da upoznam KRASNI RODITELJSKI KRAJ, koji VOLIM , ne samo ja , nego smo uspjeli skupa sa mojim muzem , pok.SRECKOM, prenesti nasoj djeci, koji naravno kao i ja,su rodeni u Argentini .
Nemojte se ljutiti ako cesto se ne javljam , htjela bi da Drza sto vise upozna, ja radim , kuca je velka, a decki Branimir (21),Damian(20), i Pedro(16) cim se probude samo pitaju ,# que comemos ...#  sta ce mo jest....
Ljepi pozdrav svima  


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 20:51
Bravo za prekrasne fotke, dobrodošla nam i ti Andriana-seka, nadam se da ćeš se ipak koji puta javiti, kad već imaš carstvo cvijeća da nas koji puta i sama razveseliš fotkama.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 20:56
Drago mi je da si se i ti javila Adriana-seka,tvoj bratić stavlja prekrasne fotke,a mi možemo uživati u njima.Imaš prelijep vrt i bilo bi šteta ne vidjeti ga,makar i preko slika.

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: milica7
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 21:54
Pozdrav, Adriana- seka, dobro došla na ove stranice, jako lijepo da si se pridružila ovoj cvijetnoj družini. Uz lijepe slike cvijeća ćemo bolje upoznati daleku zemlju....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 23:08
Bio sam ljut i to jako, a kad me već ne možeš takvoga zamisliti zamisle me onakvog kakvog možeš.

Clivie su ocvale prije nego što sam došao, pa sam stavio sliku koju je slikala Seka.


Objavio: Anaida
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 06:27

Lijep pozdrav Seki i dobrodošla na naš forum!

Dr.Žislave, baš me veseli da s nama ove ljepote dijeliš, a i rado ću čitati Meridijane znajući da na tvoje slike mogu naići. (Ne brini, mislim da će svi razumijeti da to nije reklama nego smo i mi kao i CiF ponosni što si i naš član)


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: antonija
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 08:29

Adriana-seka, dobrodošlicu ti želim u ovo cvijetno društvosmile73

imaš prelijep vrt i cvijeće u njemu, nadam se da ćeš nastaviti stavljati slike i kad držislav ode. mogu ti reći da ti odlično pišeš hrvatski, samo nastavi! u nas ide zima pa se nadan da ćemo uživati u ljepoti tvoga cvijeća!


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Mira K
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 08:31
Dobro nam došla http://www.cvijet.info/forum/member_profile.asp?PF=6771&FID=46 - Adriana-seka Heart
 
Drago mi je da si zako dobra i plemenita i da pamtiš lijepe stvari a znaš i uzvratiti.
Drago mi je da, iako nisi rođena ovdje znaš dobro pisati a vjerujem još bolje govoriti hrvatski.Clap
 
http://www.cvijet.info/forum/member_profile.asp?PF=6704&FID=46 - dr.žislav   ili Držislav zahvaljujem na prekrasnim slikama biljaka ali daj nam malo i slike Argentine, mjesta koja obilaziš.
To je  moja skromna želja Embarrassed


-------------
Rijeka



Objavio: natalija
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 09:18
već danima zaobilazim ovu temu, ne zato jer je nisam htjela otvoriti nego jer nemam vremena pregledati više stranica odjedanput

evo dok mi luce još miruje, uspjela sam preletiti temu od početka i kao prvo da iskažem dobrodošlicu dr.žislavu i adriani Hug
a odmah zatim da iskažem oduševljenje ovom temom i slikama tj. javljanju s tvog putovanja smile141

jedva čekam nastavak smile188 ...

p.s. kolike su  minimalne temperature tamo?
pitam zbog jacarande... imam jednu malu, nedavno posađenu u vrt, bojim se da je ne odnese zima



-------------


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 10:50
Oduševljenje i pozdravi.Čekamo nastavak.
Nego,vi ljudi iz Liča,buduči da su vam Ličani oteli naziv,vi ste?..Ličci,Ličanci... ili??Ja sam zbunjena.Wacko
Natalija,ja sam svoju jakarandu zamotala pa što bude.U vrt ide tek kad duplo naraste,ali nekako nisam optimist da će preživjeti buru i minuse. 


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Nataly
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 12:12

Kiki, idućih dan u temi Lič namjeravam pisati baš o tome što tebe zanima pa svrati....Wink

Link:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5479&PN=1 - Lič


Objavio: baka
Datum objave: 16 Studeni 2011 u 14:01
Pozdrav Seki Adriani i svaka čast.Govoriš i pišeš odlično hrvatski.Big%20smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nataly
Datum objave: 17 Studeni 2011 u 11:53

1. I ja bi, kao i MiraK, rado vidjela i slike grada, muzeja, okolnih mjesta... Znam da si u gužvi ali.....pleeaasee...


2. je li ti poznato ovo?



Anaidi nisam rekla naziv časopisa, ona je lumen pa je sama pogodila...


3. Btw, pozdravlja te predsjednik udruge i poručuje ti da mu se mail adresa nije promjenila...Wink



Objavio: dr.žislav
Datum objave: 18 Studeni 2011 u 15:55
Anaida je dobro pogodila. To je to, samo jedna napomena, ovu prvu sliku (konji i djevojka) nisam ja slikao, već je uzeta iz arhive Višnjice.

Nataly ne mogu vjerovati da je predsjednik počeo čitati mailove. Javit ću mu se, a mogao bi se i on uključiti na forum. Dok mu se ne javim reci mu da je ovdje vrijedno skupljam “građu” za etnografsku zbirku.


Objavio: dr.žislav
Datum objave: 18 Studeni 2011 u 17:00
Miro, Nataly i ostali, poštujući vaše želje da pišem o Argentini i mjestima koje obilazim, donosim vam reportažu o parku ruža, ali pazite, kada se vratim u Hrvatsku imati ću i ja neke želje, a od vas očekujem da mi uzvratite istom mjerom ...


El Rosedal – Park ruža

Nedaleko samog centra Buenos Airesa nalazi se veliki “Park treći veljače” (Parque de Tres Febrero ) u čijem samom centru, ograđen visokom željeznom ogradom se nalazi park ruža (El Rosedal).

Ulaz u park. Ovo desno je Seka.



Tabla s planom parka.



Parque de Tres Febrero službeno je otvoren 11. Studenog 1875. godine. Radovi na El Rosedal-u započeti su 5. svibnja 1914. godine. Tada je na površini od 3,4 ha posađeno 14.650 grmova ruža, koje su predstavljale 1.189 raznih sorti.

Ograda dijeli El Rosedal od Parque de Tres Feb


Slike ruža














Objavio: dr.žislav
Datum objave: 18 Studeni 2011 u 17:08

1929. godine park je proširen Andaluzijskim vrtom, darom grada Seville.

Vodoskok u Andaluzijskom vrtu izrađen od majolike.


Sjenice (gloriete) u parku.



Most do otočića u jezeru koji djelomično okružuje El Rosedal.


Ceibo (nacionalno drvo argentine) našlo je svoje mjesto uz jezero.





Objavio: dr.žislav
Datum objave: 18 Studeni 2011 u 17:25
Godine 2008. zahvaljujući donaciji tvrtke Repsol YPF (Argentinska INA) izvršena je obnova El Rosedal-a. Posađeno je još 5.000 novih grmova ruža, uveden je suvremen sistem zalijevanja, postavljeni su novi vodoskoci i rasvjeta.

Osim ruža u parku je posađeno i drugo cvijeće



Ups, ovo nije cvijeće nego ćuvarica u parku. Njih nekoliko stalno hoda parkom i čim te vide da si se previše približio nekoj ruži ili da se recimo penješ po klupama odmah počnu zviždati u zviždaljke kao one koje koriste nogometni suci. Svi ljudi u parku te počnu gledati, a čuvarice trče prema onome kome su zviždale, vičući na tebe. Meni su samo jednom zviždali.

A evo sada i pravog cvijeća




Ove godine, točnije 14. travnja 2011., El Rosedal je proglašen kulturnom (povijesnom) baštinom što znači da mora ostati istovjetan, te da se svi budući radovi moraju odvijati prema originalnim planovima.

Osim mnoštva ruža park je pun neobičnih ptica, a neke od njih vole i pozirati.


Papige su velike štetočine, užasno su glasne, ali su i vrlo lijepe (na koga me samo podsjećaju?).





Na kraju vam predstavljam moju nećakinju Marianu i Nataliu, kćeri mog bratića Davora.


Mariana


Moju ljubimicu Natali slikao sam za njezin Kinse baš u El Rosedalu.



Što je to Kinse saznat ćete u idućem nastavku. Sada završavam i odlazim preko vikenda na more. U vikendici u koju idem nema internet, pa ću se ponovo javiti u utorak, kada se vratim.


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Studeni 2011 u 17:33
Oho cure su te izazvale da slikaš sva mjesta gdje odlaziš, kako bi i mi bile s tobom. Sve sam pomno pregledala, vraćala se nekoliko puta, a i još ću se koji puta vratiti dok te neme.
Dakle do utorka smile78


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Studeni 2011 u 17:34
Ah da i mi imamo našu ljubimicu Nataly!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 18 Studeni 2011 u 17:55
Ja se rastopila kad sam vidjela park ružasmile71

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: Anaida
Datum objave: 19 Studeni 2011 u 10:37
Tople slike, sunčane..
 
Ruže ljepotice, cvijeća napretek...
 
Divno!


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Mira K
Datum objave: 19 Studeni 2011 u 11:33
Ma hvla ti na ovoj prekrasnoj reportaži El Rosedal -a Clap
 Lijepo je a i jako romantično!!!! Jaoj kako bih se i mi tamo šetale...smile93
Da pohvalim tvoje slike, ljepše su nego ovdje (mogli bi te angažirati ..)  zato ćeš nam poslikati sve ove atrakcije, zar ne?LOL
http://www.buenosaires-argentina.com/attractions/ - http://www.buenosaires-argentina.com/attractions/
 
 
Nećakinje su tako slatke a naročito tvoja ljubimica Natali  ( ali imamo i mi našu ljubimicu koja te je dovela na forum, naša Nataly! Heart)
 
Ma samo ti traži što god hoćeš, ispunit ćemo ti mi želje samo nam daj milion slika iz svakog kutka svih mjesta, neka ti ne bude teško Embarrassed
 
Vidiš da se cijeli forum, sve cure udružuju da ti udovoljimo kada dođeš Smile
smile140smile142smile121
 
 
Juhuuu... biti će zajedničkih!!!
 
smile126
 
I neka nemaš internet tamo da bi mogao puno slikati Wink


-------------
Rijeka



Objavio: Olja
Datum objave: 21 Studeni 2011 u 15:28
Kakva reportaza...puno ti hvala za ovako neiscrpna objasnjenja i divne slike....sve je tako nestvarno lepo.....nekakao su boje lepse i zivahnije,svaka cast smile186!


Objavio: NivesZ
Datum objave: 21 Studeni 2011 u 22:03
Slike su prekrasne Drzislave,zavidim ti!


Objavio: Nataly
Datum objave: 22 Studeni 2011 u 06:38

Ooooo, eto i tebe NivesZ.   Drago mi je .Thumbs%20Up
Prvi post ostavila si u Argentini, razveselit ćeš susjeda...




Objavio: dr.žislav
Datum objave: 22 Studeni 2011 u 13:20
Vratio sam se s mora, dobro sam izgorio i upecao svoju prvu ribu ((zove se Corvina (Cynoscion reticulates)) iz Atlantskog oceana. Puno sam slikao, ali o ovom izletu na more biti će riječi kasnije, za danas sam pripremio jednu drugu priču, ali prije nego je ispričam pozdravljam NivesZ i želim joj dobrodošlicu.
Od nedavnih postova najviše me se dojmilo što se kaktus rastopio kada je vidio ruže.

MiroK, od onih atrakcija koje si mi poslala, skoro sam sve obišao, ali ja sam obišao i poslikao puno više. To što sam ja obišao su prave atrakcije i malo po malo ćete ih sve vidjeti.

Prije nego stavim iduću priču evo jedne fotografije zanimljive kombinacije cvijeća u vrtu kuće pokraj naše vikendice s mora.




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk