Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Zmajevo krilo - Dragon Wing

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=7002
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 14:53
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Zmajevo krilo - Dragon Wing
Objavio: aralija
Tema: Zmajevo krilo - Dragon Wing
Datum objave: 19 Svibanj 2012 u 20:19
Crynova sam na forumu pa pozdrav svima. Volim cvijeće pa vas molim da mi pomognete, maime ove godine sam željela nešto novo, zapravo vidjela sam lani krasne žaldinjere prepune crvenih cvijetova na jednoj terasi. Po listu sam zaključila da su to begonije.Ove godine sam na tržnici vidjela taj isti list i saznala sam da je to begonija zvana zmajevo krilo. kako ima malo informacija na internetu molom vas da mi kažete malo o održavanju, sunce, ili sjena , prehrana . hvala 
 
 
moon odgovara:
 

biljku treba posaditi u humusnu dobro dreniranu zemlju. Ako se stavi u veću posudu naraste i do 40-50 cm. Može se saditi i u vrt. Voli sunčanu ili umjereno sunčanu poziciju što znači kad su jake vrućine da ju je dobro skloniti s podnevnog sunca.

Voli zalijevanje, no tlo mora biti drenirano tako da ne dođe do truleži. Ako lišće žuti ili dođe do truleži znači da smo pretjerali u zalijevanju ili da nije dobra drenaža.
Prihranjivanje svaka dva tjedna ljeti, a zimi jednom mjesečno.
Ima je u crvenoj, rozoj i bijeloj boji.
Može cvjetati cijelu godinu pod uvjetom da se prije većeg zahlađenja unese u zatvoren prostor u kojem i mi boravimo s temperaturama 0d 18 do 24°C.
Prije no što se unese, oreže se i postavi na dobro osvijetljeno mjesto koje mora abiti i prozračno da biljka ne bi obolila (neke gljivične bolesti, pepelnica).
Ne smije biti uz izvor topline ili ventilacije, a vlažnost joj možemo osigurati na način da ju postavimo na kamenčiće koji se nalaze u vodi, naravno posuda s cvijetom mora biti iznad vode, a ne uronjena u nju.
Možemo očekivati rast i daljnje cvjetanje. Kad zatopli cvijet iznosimo van. orežu se drvenasti dijelovi, a novo izrasle grančice ne orezujemo. Ponono se presadi u novu humusnu zemlju kooju ponovno dobro dreniramo i može broj do dva veća posuda.
Razmnožava se reznicama i sjemenom.
To sam pronašla. Možda netko isproba. 
 


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena



Odgovori:
Objavio: Belina
Datum objave: 19 Svibanj 2012 u 20:27
Dobro nam došlaClap
 
Što se tiče zmajevog krila,prekrasna je to biljka,traži sunce,redovito zaljevanje i dohranu-svakih 15 dana.
Moram ti i to reći da je meni ovu zimu nestala.....
 


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: aralija
Datum objave: 19 Svibanj 2012 u 20:32
hvala, ne snalazim se još baš najbolje ali nadam se da ću brzo pohvatat konce,što se tiče sunca da li joj smeta podnevno


Objavio: aralija
Datum objave: 19 Svibanj 2012 u 22:41
još nešto na ovu temu da li se može razmnožavati reznicama u vodi, tko ima iskustva , hvala


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 20 Svibanj 2012 u 13:28
Ne smeta joj ni cjelodnevno sunce! Jako je izdržljiva što se toga tiče, samo redovito zalijevajte (ne previše) i povremeno prihranjivanje (ni tu nije zahtjevna)!

Nemojte se ni trudit razmnožavat jer iz reznice ne raste u lijep grm nego dobijete jedan štap!


Objavio: aralija
Datum objave: 20 Svibanj 2012 u 13:39
Hvala Gentiana, ipak sam stavila jednu u vodu pa što bude, ali pokušat ću ih sačuvati na zimu jer u Zadru su jako skupe, a i teško se pronađu.


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 20 Svibanj 2012 u 15:25
Sad ne znam koliko koštaju kod vas, ali na kontinentu su 10-12 kuna kom., a to i nije baš preskupo s obzirom da ih nema smisla razmnožavat! 


Objavio: aralija
Datum objave: 20 Svibanj 2012 u 15:52

Kod nas su bile 30 kuna po komadu i kad u zaldinjeru stavim dvije a treba mi bar 6 žaldinjera za balkon e onda to nije baš malo, uz sve ostalo, pelalgonije,sulfinije, vodenice, vinke.....



Objavio: aralija
Datum objave: 24 Svibanj 2012 u 18:59
uskoro ću staviti zmajića n aslici, napreduju odlično.


Objavio: aralija
Datum objave: 28 Svibanj 2012 u 16:45
evo moje ljepotice


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: aralija
Datum objave: 28 Svibanj 2012 u 16:48
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/zmajevo_krilo_2/43078.aspx">


Objavio: aralija
Datum objave: 28 Svibanj 2012 u 16:52
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/zmajevo_krilo3/43079.aspx">


Objavio: aralija
Datum objave: 28 Svibanj 2012 u 16:54
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/zmajevo_krilo_4/43080.aspx">


Objavio: aralija
Datum objave: 28 Svibanj 2012 u 16:56
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/zmajevo_krilo_5/43081.aspx">
 
U neke zaldinjere sam stavila begonije pendule valjda će se dobro slagati


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 29 Svibanj 2012 u 09:00
Lijepe su ti, ali pendula nije za jako sunce dok D. Wing je pa bi tu moglo bit problema! Probaj postić neki kompromis da nisu na previše sunca zbog viseće, a da nije ni jaki hlad jer onda D.Wing ima tendenciju da prerasta i manje cvijeta!


Objavio: aralija
Datum objave: 29 Svibanj 2012 u 10:08
Znam Gentain da pendule dobro ne podnose sunce ali ću teglu okrenuti tako da pendula veći sio dana bude u hladu, a lišće D. Winga će to omogućiti. Vrijedi pokušati jer bi na takav način djelomično sakrila i teglu što mi je zapravo krajnji cilj.


Objavio: aralija
Datum objave: 12 Lipanj 2012 u 10:26

evo ih rastu i lijepo cvjetaju. Molim iskustvo drugih jer ih jo nisam počela prehranjivati

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/begonija_/44784.aspx">


Objavio: aralija
Datum objave: 12 Lipanj 2012 u 10:31
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/begonija/44785.aspx">


Objavio: aralija
Datum objave: 12 Lipanj 2012 u 10:34
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/begonija/44786.aspx">


Objavio: aralija
Datum objave: 12 Lipanj 2012 u 10:36
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/begonija/44787.aspx">


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 12 Srpanj 2012 u 15:36
pomogle mi cure identificirati ovu biljku, pa evo tu nek bude i slika :)
kupila ju bezimenu na placu, dva komada, presadila ih jednu u malo manju teglu drugu u veliku, cini se da ce uzeti koliko god prostora im date, ova u vecoj tegli je sada ogromna, iskoristila je sav prostor :)



-------------
velika gorica


Objavio: aralija
Datum objave: 13 Srpanj 2012 u 15:14
U svakom slučaju volila bih da još cvijetoljubaca ima ovu nezahtjevnu biljčicu, i da postavljaju sličice. Dragon Wing je stvarno prekrasan . Drago mi je Wolfsbane da si se javila

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: aralija
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 14:29
Evo jučerašnjih
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/zmajevo_krilo/47538.aspx">
 
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/zmajevo_krilo/47539.aspx">
 
Admin molim ako možeš dopiši na temu Dragon Wing možda cvjetoljubci ovu biljku prepoznaju pod tim imenom. Hvala


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: moon
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 21:45
Jako mi se sviđaju, predivne su vam, koliko sam skuživa - višegodišnje su ili sam nešto pobrkala


Objavio: pčelica7
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:10
Prekrasna je  Thumbs%20Up

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: aralija
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:17
O njima ima jako malo informacija ali kažu da se mogu sačuvati zimi,jako brzo puste korjenje u vodi tako da sam več par pelcera podjelila i kažu da im rastu dobro.Stavit ću reznice u vodu  negdje u 10 mj ili kasnije zavisi od dolaska zime i tako pokušat dobiti sadnice za proljeće a ostalo ću spremiti u kuću pa ću vidjeti. Kad sam pogledala slke iz Monaca (u cvijeću foto su) vidjela sam da su posađene uz šetnicu što moram priznati kad sam bila tamo nisam baš zapazila tako da uspjevaju i u vrtu ali vjerovatno kao sezonsko cvijeće.
 
Admin hvala na pomoći


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: monstera
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:20
Curke jel ovo onda ista takva biljka?



-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:21
Ja ih imam rozu,crvenu,bijelu i jednu crvenog lista i cvijeta.. Rozu imam već dugo godina,a bijelu,crvenu i crvenolisnu imam sad drugu godinu..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: dadinica
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:28
Nije ista takva, druga sorta je. Svejedno je krasna. Zapelcaš mi?


Objavio: monstera
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:31
Može,samo što se one ukorjenjuju u vodi,tako da to nekad malo duže traje,ali tako se prima 100%,provjereno!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: pčelica7
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:33
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

admin molim ako možeš dopiši na temu Dragon Wing možda cvjetoljubci ovu biljku prepoznaju pod tim imenom. Hvala
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Admin hvala na pomoći
 
hvala tebi što si nam pokazala ovi krasan cvijet Thumbs%20Up
 
aralija, imamo temu gdje nam možeš napisati ako nešto treba popraviti http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4021&PN=54 - pogledaj ovdje  (klik)


-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: moon
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:36
aralija hvala na odgovoru
monstera....meni se čini da to nije ta biljka, ali da je lijepa - je, meni izgleda kao pendulasta begonija


Objavio: monstera
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:45
I ja mislim da je to neka vrsta begonije. Čak sam kupila i paketić sjemena i pokušala ju posijati,no nije mi nuknula niti jedna biljkica. Mislim da je ta biljka kod nas poznata i po nazivu decembrovka,valjda se ne varam. Često sam takve biljke vidjela u parkovima,ali naravno dok je lijepo toplo i one su lijepe,kad dođe mraz ubije ih ako se ne pospreme na vrijeme unutra. No ljudi obično griješe što misle da ne može preživjeti zimu u kući pa je valjda zato tretiraju kao jednogodišnju. A evo ove moje uspješno prežive svaku zimu unutra. Istina da nisu tako lijepe kao dok su vani,ali bitno da prežive i onda čim utopli izbacim ih van,malo klonu dok se ne priviknu,no kasnije nema nikakvih problema s njima,osim što ih se treba češće zalijevati,ali ne pretjerivati,jer onda bi opet mogle strunuti.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 20 Srpanj 2012 u 22:48
No dobro, da sad ne zatrpavamo temu s ovom biljkom,jer onda očito ona ne spada ovdje.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: aralija
Datum objave: 21 Srpanj 2012 u 08:46
To nije ista biljka. Dragon Wing uspjeva na sunčanoj poziciji što više sunca više cvjeta, dok ostale vrste begonije traže sjenu. Moji su na suncu gotovo cijeli dan. Koliko ja znam nema ih u drugim bojama osim u crvenoj. Listajući literaturu našla sam skromne podatke o njoj i to da se je pojavila unarag pet šeat godina. Naziv zmajevo krilo dobila je po prekrasnim sjajnim i velikim  listovima  nalik na krilo zmaja. 

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: aralija
Datum objave: 21 Srpanj 2012 u 08:48
Hvala Pčelice 7 ubuduće ću to koristiti

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: monstera
Datum objave: 21 Srpanj 2012 u 13:16
Da Aralija,vidim da ima drukčije listove nego ova moja begonija,ta biljka ima glatke sjajne listove,što kod mojih biljki nije tako i onda je očito da su to kod mene neke vrste begonija.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: aralija
Datum objave: 21 Srpanj 2012 u 14:48
Evo još malo o mom kratkom iskustvu o toj cvjetnici. Kao što je Wolfsbane napisala voli velike tegle i u njima buja. Kad sam je lani vidjela na jednom balkonu bile su zasađene u ovakve tegle kao moje i ponukana time ja sam napravila isto. Zaljevam nakon 3-4 dana a do dada sam ih prehranila 3 puta što znači otprilike u dvadesetak dana jednom. Ne zakidam cvjetove , samo u slučaju  da na stapki više ih nema i svi su sasušeni, u pravilu sasušene odbacije sama. Nadam se da sam bar malo pomogla nekome

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: gentian(a)
Datum objave: 22 Srpanj 2012 u 17:48
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

O njima ima jako malo informacija ali kažu da se mogu sačuvati zimi,jako brzo puste korjenje u vodi tako da sam več par pelcera podjelila i kažu da im rastu dobro.Stavit ću reznice u vodu  negdje u 10 mj ili kasnije zavisi od dolaska zime i tako pokušat dobiti sadnice za proljeće a ostalo ću spremiti u kuću pa ću vidjeti. Kad sam pogledala slke iz Monaca (u cvijeću foto su) vidjela sam da su posađene uz šetnicu što moram priznati kad sam bila tamo nisam baš zapazila tako da uspjevaju i u vrtu ali vjerovatno kao sezonsko cvijeće.
 
Admin hvala na pomoći


Nije ih problem zapelcat, ali te mlade sadnice ne rastu ovako grmoliko nego se samo izdužuju! Mislim da sam ti to već spomnuo.

Čuvanje preko zime već je problem jer vole zrak i jako sunce a u suprotnom oboljevaju od truleži.....


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 22 Srpanj 2012 u 21:01
Da li se ove begonije mogu cuvati zimi u stanu (kao sobna biljka)?


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Srpanj 2012 u 21:59
mislim da bi mogle izdržati tako do sljedeće godine, ali ne bi bile tako lijepe kao sobne biljke. Vjerojatno bi se "ofucale" ali kada bi stiglo proljeće i lijepo vrijeme lagano ih pokratiti da se obnovei da krenu dalje opet rasti.
Svakako savjetujem da isprobate, pa ništa vas ne košta, a siguran sam da će uspijeti

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: moon
Datum objave: 22 Srpanj 2012 u 22:52

Malo sam goglala i pronašla da se biljka treba posaditi u humusnu dobro dreniranu zemlju. Ako se stavi u veću posudu naraste i do 40-50 cm. Može se saditi i u vrt. Voli sunčanu ili umjereno sunčanu poziciju što znači kad su jake vrućine da ju je dobro skloniti s podnevnog sunca.

Voli zalijevanje, no tlo mora biti drenirano tako da ne dođe do truleži. Ako lišće žuti ili dođe do truleži znači da smo pretjerali u zalijevanju ili da nije dobra drenaža.
 Prihranjivanje svaka dva tjedna ljeti, a zimi jednom mjesečno. 
Ima je u crvenoj, rozoj i bijeloj boji.
Može cvjetati cijelu godinu pod uvjetom da se prije većeg zahlađenja unese u zatvoren prostor u kojem i mi boravimo s temperaturama 0d 18 do 24°C.
Prije no što se unese, oreže se i postavi na dobro osvijetljeno mjesto koje mora abiti i prozračno da biljka ne bi obolila (neke gljivične bolesti, pepelnica).
Ne smije biti uz izvor topline ili ventilacije, a vlažnost joj možemo osigurati na način da ju postavimo na kamenčiće koji se nalaze u vodi, naravno posuda s cvijetom mora biti iznad vode, a ne uronjena u nju.
Možemo očekivati rast i daljnje cvjetanje. Kad zatopli cvijet iznosimo van. orežu se drvenasti dijelovi, a novo izrasle grančice ne orezujemo. Ponono se presadi u novu humusnu zemlju kooju ponovno dobro dreniramo i može broj do dva veća posuda.
Razmnožava se reznicama i sjemenom.
To sam pronašla. Možda netko isproba.


Objavio: aralija
Datum objave: 23 Srpanj 2012 u 10:56
Hvala moon na iscrpnom opisu. Ovo mi je prva godina da ga imam pa neznam što znače drvenasti djelovi je koliko sam primjetila ima vodenastu (zeljastu) stabljiku kao i sve begonije.
 
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/dragon_wing/47646.aspx">


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: aralija
Datum objave: 23 Srpanj 2012 u 11:29
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/dragon_wing/47647.aspx">
 
 Ove dvije žaldinjere zauzimaju dobar di terase
 


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: dadinica
Datum objave: 23 Srpanj 2012 u 11:32
Aralija, tvoj je divan!! Moj je neki čudan. Jako je narastao u vis, preko 50 cm je, listovi veliki kao dlan i ni izbliza nije tako gust. Moram ga poslikati da ga vidiš. A baš je u velikoj posudi, po preporuci čike od kojega sam ga kupila. Ovaj tvoj grmasti mi se puno više sviđa.


Objavio: aralija
Datum objave: 23 Srpanj 2012 u 16:40
Neznam jer i moje je iskustvo slabo. Možda si mu trebala ako je imao samo jednu stapku prilikom kupnje zakinuti vrh. Moj je imao više izboja i neprestalno se je granao. Stvarno neznam.

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: moon
Datum objave: 23 Srpanj 2012 u 20:56
Aralija...ja ga uopće nemam, samo sam proguglala i pronašla o njegovom uzgoju. Naravno nama će ovdje biti važnije iskusvo s našeg podneblja, no rekoh, možda se odlučiš ti ili netko drugi pokušati sačuvati biljku i tijekom zimskih mjeseci. Ti drvenasti dijelovi , kako je bilo navedeno, pretpostavljam da su nešto što nastane tijekom zimskog perioda. Ja se nadam da ću nagodinu naći zmajevo krilo i vidjeti kako će uspijevati kod mene.


Objavio: aralija
Datum objave: 24 Srpanj 2012 u 08:16
Sigurno ću i ja nakon zime biti pametnija jer ću ga svakako pokušati sačuvati jer imam mjesta za tako velike tegle, a mjesto je i dosta svjetlo.

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: moon
Datum objave: 24 Srpanj 2012 u 21:25
aralja...baš odlično da će tvoj zmajić ići i na zimovanje....vjerujem da ćeš nas izvješćivati.
Danas u mbm-u pitala sam da li ga imaju, nudili su mi jednu begoniju tuberosa pod zmajevo krilo.


Objavio: aralija
Datum objave: 24 Srpanj 2012 u 22:22
Naravno da ću prenjeti sve

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 25 Srpanj 2012 u 15:44
ja bum isto probala prezimiti biljcicu, al ova jedna mi je preeeogromna. jedva ju mogu zalijevati koliko joj je gusto lisce, nemam pojma kakva joj je stabljika :D

ako se tak lako zapelca onda bum ju dijelila okolo. inace prihranjivala sam ih svako zalijevanje bez problema, sam manjom koncentracijom gnojiva, i kad sam ih presadjivala dobila je svaka par zlica organskog gnojiva u zemlju. istina je da ne vole prejako sunce, jedna mi je malo prigorila jer je bila preko podne na suncu.
bilo bi bas lijepo imati neke ogromne tegle i onda ih poslagati hrpu na terasi, napravile bi zivi zid sa brdom crvenih cvjetica


-------------
velika gorica


Objavio: aralija
Datum objave: 26 Srpanj 2012 u 08:08
Baš mi je drago što se ova tema na forumu rasplamsala. Idemo dalje s iskustvima

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: dadinica
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 21:29
Evo obećanih slika mojih "zmajeva"

By http://profile.imageshack.us/user/dpodor12 - dpodor12 at 2012-07-27
By http://profile.imageshack.us/user/dpodor12 - dpodor12 at 2012-07-27
By http://profile.imageshack.us/user/dpodor12 - dpodor12 at 2012-07-27

List im je zaista veličine dlana. A primjetila sam i da im stabljika pri zemlji više nije zelena i zeljasta, nego dobija smeđu boju i tvrda je. Da li je moguće da postaje drvenasta?


Objavio: dadinica
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 21:33
Nije mi uspjelo slikati je uz nogu, da se vidi da mi je do koljena. Moje biljke su čudovišta, ili je to zmajevo krilo nekih ogromnih zmajeva iz kineske mitologije.
Nemojte me pogrešno shvatiti, volim ih svejedno, ali da mogu birati, radije bih da su grmasti i gusti kao vaši.


Objavio: aralija
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 22:03
Pa i ovako su lijepi, možda se trebaju zakidati ako imaju samo jednu grančicu , stvarno neznam. Netko je ovdje napisao da su takvi kad se zakorjene u vodi, ja sam zakorjenila i dala kolegici kod nje se granaju jer već u vodi su u pazuhu lista izašle nove grančice.

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: dadinica
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 22:23
I ovi moji imaju grančice u pazusima listova. Samo razmak između listova je velik, pa su i grančice rijetko raspoređene. Čula sam se sa čikom od kojega sam ih kupila. Kaže da si i njegovi takvi, a sa bijelim cvijetom su još puno višlji. Mora da je to takva podvrsta. Sjeme je nabavio sa ebay-a iz Kine. Iz "panja" im ide po 4-5 grana, baš me interesuje nastavak rasta. I cvijet je, čini mi se, krupniji nego kod tvog. Ovaj je gotovo veličine oraha.


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 22:38
S cim si ih prihranjivala? Mozda su se zbog toga izduzile. A lako moguce i da su takve genetike, kako je tip rekao. Bilo bi dobro da se uguste malo pa da vise cvatu.

Kopajuci po svojoj danas uspjela sam vidjet da ima zapravo vise stabljika unutra, ali sve su jos zelene. Zanimljivo jer kad sam ju kupila nije ih imala toliko, valjda ih je pustila iz korijena.

-------------
velika gorica


Objavio: dadinica
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 22:44
Ja sve prihranjujem sa Plantelinim organskim tekućim gnojivom. li one su meni i bile tanke i visoke kad sam ih kupila. Ja mislila da tako treba, dok nisam vidjela vaše. Odmah sam ih onda stavila na moju temu...


Objavio: dadinica
Datum objave: 27 Srpanj 2012 u 22:50

By http://profile.imageshack.us/user/dpodor12 - dpodor12 at 2012-06-18

Kad su kupljene i sad


By http://profile.imageshack.us/user/dpodor12 - dpodor12 at 2012-07-27


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 28 Srpanj 2012 u 14:23
dadinica,
prelepe su sada Thumbs%20Up
i jako im pasu te kockaste saksije, nekako dolaze do izrazaja, kao da su iz japanske botanicke baste.


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 28 Srpanj 2012 u 14:50
je bas im pasu te kockaste posude . mislim da bi lijepo izgledale i u posudama od terakote, nekako se slaze s cvjetovima.



evo mojih, malo za usporedbu kako rastu s obzirom na velicinu posude.
prvo velika, sa desne je boca od cockte za mjeru, ako se sta vidi:


pa mala i velika skupa. u isto su vrijeme kupljene i jednako velike bile, ali je ova lijeva u manjoj posudi, vidi se da joj nije bas divno.


velika odozgo, da se vidi koji je to grm zapravo cak se i moj slatki mali pomocnik uspije sakriti ispod nje


-------------
velika gorica


Objavio: dadinica
Datum objave: 28 Srpanj 2012 u 19:55
Hvala cure! Danas sam se malo raspitivala. Rekli su mi da su to dvije podvrste iste biljke, izgled im ovisi o roditeljskim genima jer su nastale ukrštanjem dvije vrste begonija. E sad, istina je i to da meni mogu pričati što god hoće, na kilometar se vidi da o njima pojma nemam.
I vidjela sam one bijele kod čovjeka od kojega sam kupila ove moje. Moram ih nabaviti nagodinu. On ih je posadio u vrtu, ljudi moji do su grmovi!


Objavio: aralija
Datum objave: 29 Srpanj 2012 u 13:56
Dadinice vjerojem da mogu uspjevati u vrtu jer kad sam bila u Monacu na jednoj slici su i one. To onda nisam primjetila jer tu je bilo svega za diviti se pa tek kad sam stavljla slike primjetila sam da su posađene uz šetnicu.
 Ostatak te divote je u cvijeće foto- moj grad u slikama
 
Wolfsbane definitivno trebaju duboke posude, to me je upozorila i prodavačica na pijaci (tržnici)
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/kaktusi/42696.aspx">


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: korijenko
Datum objave: 30 Srpanj 2012 u 09:48

Moje iskustvo.......

Lani sam se prvi puta srela s tom biljkom i kupila jednu za 10,00kn pa čisto ajde da vidim kako će se ponašati kod mene na skodu u polusjeni. Kako ništa nisam znala o njoj već u startu sam fulala i posadila ju u premalu vazu. Preko ljeta narasla mi je ogromna bez obzira na vazu a to sam joj nadoknađivala stalnim zaljevanjem i povremenim gnojenjem. Cvala je cvala i cvala sve do kasne jeseni ( to je za mene novembar kad spremam biljke u garažu) kad ju je naglo uhvatila pepelnica. Zaražene gornje djelove biljke sam porezala i spremila ju u garažu sa ostalim biljkama da prezimi.  Moje sve "jednogodišnje biljke" ili ljetnice koje spremam prezimljavaju po principu ko živ-ko mrtav. Ako riknu nabavim drugo proljeće nove i stvar rješena. Tako sam se "maćešinski" ponašala i sa zmajevim krilom pogotovo što sam mislila da je to biljka samo za jednu sezonu. U međuvremenu (preko zime) nadzemni dio je i istrulio tako da sam ju doslovno rukama polomila skroz do zemlje, virila su samo 3 mala batrljka. Početkom proljeća iz tih batrljaka počele su nicati nove grančice i listovi. Sa drugim biljkama izbacila sam ju van i presadila u veliku vazu.

Danas je već prava raskošna ljepotica, malo manja nego lani i cvate li ga cvate. Od proljeća do danas dobila je samo jednom gnojiva od koprive i to je to.
Važni podatak, u garaži gdje je prezimljavala s ostalim biljkama temperatura je uvijek niska ali nikad ne ide ispod nule.
 
 


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: moon
Datum objave: 30 Srpanj 2012 u 16:37
Korijenko....baš ti hvala na tim informacijama, evo gledam ju tu kod nas u centru grada u tri pitara, cjelodnevna žega, o zmajić predivan, cvjetan


Objavio: aralija
Datum objave: 01 Kolovoz 2012 u 17:44
Korjenko ma bravo to sam čekla od forumaša, podjeljeno iskustvo, H V A L A

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: moon
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 17:22
Imam ga i ja - kupila na placu, a imam i reznice s kavice koje se ukorjenjuju
 
Na slici je bilka posađena još uvijek kako je kupljena - viseća košarica, samo sam ju stavila u ovu posudu, mislim da bi joj ta veličina odgovarala da se može lijepo razviti
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/zmajevo_krilo/48173.aspx">
 
 


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 18:58
Prelepa Thumbs%20Up


Objavio: aralija
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 21:01
Moon dobar izbor i za cvijet i za posudu. E baš mi je drago da se je ova tema radi koje sam se uključila na forum ovoliko zahuktala i da ima dosta zainteresiranih

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: moon
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 21:08
Hvala vam
 
ne znam da li da ju sad presadim u taj cvijetnjak ili da ostavim kako sam kupila


Objavio: dadinica
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 21:55
PO mom skromnom mišljenju, ne bi ga trebala dirati. Ja bih se bojala da ne klone, ipak je presađivanje šok za biljku. Uostalom, izgleda da mu je sasvim dobro ovako kako je. A baš ti je krasan!


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 03 Kolovoz 2012 u 13:18
I ja mislim kao dadinica, mada nisam strucnjak za ovu vrstu.
I keramicka posuda je krasna Thumbs%20Up


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 04 Kolovoz 2012 u 14:57
Evo nekih lepih fotografija sa interneta:

 
 



Begonia x hybrida 'Dragon Wing'
:

 
Ovo je neka posebna boja, tamnije crvena Begonia 'Dragon Wing - Red' (pored nje je trava Deschampsia flexuosa 'Tatra Gold', ispred je Hosta 'June'):




Objavio: Lavandablue
Datum objave: 04 Kolovoz 2012 u 15:08
Summer and Autumn interest border, with exotic flowers and foliage including Cordyline 'Torbay Dazzler' in an oil jar, Cannas, Begonia x hybrida 'Dragon Wing', yellow Bidens, Coleus, Calceolaria 'Kentish Hero', Alocasia x amazonica, Heuchera, Carex elata 'Aurea' and Chamaerops humilis:
 

Begonia x hybrida 'Dragon Wing', Cordyline 'Torbay Dazzler', Mixed Cannas, Chamaerops humilis, Carex elata 'Aurea', Calceolaria 'Kentish Hero', Coleus -Solenostemon and Pelargonium 'Crystal Palace Gem':
 

Cordyline 'Torbay Dazzler' raised up in a terracotta jar to create a focal point amongst tropical style planting. Heuchera 'Can-Can', Alocasia x amazonica, Coleus, Begonia 'Dragon Wing Red' and Carex elata 'Aurea':




Objavio: Lavandablue
Datum objave: 04 Kolovoz 2012 u 16:37
Evo nekih begonija koje nisu Dragon Wing, ali su slicne i preeeelepe: smile64

Begonia Carol Series:


Begonia 'Aurora':


Begonia odorata:


Begonia odorata mix:

Begonia odorata mix in wicker container:


Begonia 'odorata mix' in hanging basket:



Begonia boliviensis
:


Begonia boliviensis 'Firecracker':


 
Begonia 'Firecracker' in terracotta pot:


Begonia 'Million Kisses':


Semi-trailing Begonia 'Million Kisses':


Begonia 'Amour'
- Million Kisses Series:






Begonia 'Million Kisses Devotion':



Begonia 'Million Kisses Romance':



Begonia 'Million Kisses Passion':




Begonia 'Orange Waterfall' - Million Kisses series:



Objavio: moon
Datum objave: 04 Kolovoz 2012 u 17:26
Lavandablue.....slike su lijepe, no postoji tema "Ideje za vrt", evo link: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=219 - www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=219  gdje postavljamo slike s interneta, neovisno o vrsti biljaka


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 04 Kolovoz 2012 u 17:41
ok moon, hvala, mada sam ja htela ove slike bas ovde jer se radi o begonijama slicnim 'Dragon Wing' begoniji.

Ako moderatori smatraju da treba da se prebace zadnje slike koje nisu 'Dragon Wing', neka ih prebace tamo Thumbs%20Up.



Objavio: moon
Datum objave: 06 Kolovoz 2012 u 15:16
Lavandablue...ma da, kužija ja tebe, no kako već ima tema s begonijama, šteta je baš specificiranu temu koristiti i za ostale vrste begonija, jer to jednom kad krene - onda ne staje. Možda da je jedna opća tema o begonijama?
 
No da se vratimo na našu temu. Ovaj moj cvijetak gore poslikan lijepo se razvija i već za par dana primijetila sam da mu stvarno godi sunce. Kako mi stoji na terasi, uvijek je jedna strana s manje sunca i to se vidi u rastu i razvoju. Ova strana koja je bila baš na direktnom suncu je narasla i kradno izgleda, pa sam sad begoniju zarotirala da se i druga strana tako lijepo razvije. Evo kako to izgleda na slici
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/zmajevo_krilo/48355.aspx">
 
Prije no što sam si slučajno kupila već tako veliku biljku, dobila sam od drage BelineHeart reznice (jednu veću koja već ima i korjenčić i dvije manje koje tek puštaju korjenčić. Crvene su) posadila sam ih i evo slikice:
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/zmajevo_krilo___pelceri/48354.aspx">
 


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 06 Kolovoz 2012 u 18:42
moon,
sto bih ja ove tvoje saksije volela da imam Cry
a za zmajceka nemam reci.
prelepa begonija i jos joj godi sunce.


Objavio: moon
Datum objave: 07 Kolovoz 2012 u 18:14
Lavandablue...ne znam da li kod vas ima Bauhaus, tamo sam ih kupilaWink.
Pogledavam ovu mladicu, stalno se pribojavam da je na prevelikom suncu, pogotovo one maleke grančice koje još niti korjena nemaju....no za sada nema naznaka da im ne paše na ful suncu


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 08 Kolovoz 2012 u 00:14
dali ova moja spada tu
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/48413.aspx">


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: dadinica
Datum objave: 08 Kolovoz 2012 u 08:01
Nona, moslim da spada!
Rekla bih da je bijela, poput one o kojoj sam pisala da sam vidjela kod uzgajivača. A čini se i ogromna. Njegova je iste veličine kao grm božura pored kojega je posađena. Rekla bih da ni vaša ne zaostaje! Predivna je!!


Objavio: moon
Datum objave: 08 Kolovoz 2012 u 19:31

EN...meni isto izgleda da bi moglo biti bijelo zmajevo krilo. Bijele i roze su navodno nastale iza crvenih, bar koliko sam skužila.

Jako lijepo izgleda.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 09 Kolovoz 2012 u 12:48
imam ja i crvenu
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/48529.aspx">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: moon
Datum objave: 09 Kolovoz 2012 u 21:14
EN....krasna je, jel to kupljena sadnica ili si pelcala reznicom?


Objavio: dadinica
Datum objave: 09 Kolovoz 2012 u 22:41
Nona, baš je slatka ova malička!


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 09 Kolovoz 2012 u 22:44
moon pelcana je , one se lako prime, danas mi je baš od od bijele Boa prolazeći otkinula jednu granu i samo ju posadim, zaljevam i ona se primi



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 10 Kolovoz 2012 u 14:44
Da li je ovo Begonija 'Dragon Wing':



Objavio: moon
Datum objave: 10 Kolovoz 2012 u 20:28
EN...tako sam i ja zapelcala crvenu, no nisam bila sigurna da li treba u vodi puštati korijen ili može direktno. Meni je najdraže ukoliko može direktno u zemlju, jer onda nemam problema i bojazni s osijetljivim malim korjenčićima. Zemlja mi je stalno vlažna i vidim da se ne bune.
 
Lavandablue....nenkako mi se čini prevelik i drukčiji cvijet, a list nije tako sjajan


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 11 Kolovoz 2012 u 21:29
moon,
nije u prirodnoj velicini, vec u krupnom planu. (vidi se po korpi).
zanima me: po obliku cveta da li je isti kao kod Dragon Wing-a, kao sto je na slici koju sam postavila?


Objavio: aralija
Datum objave: 11 Kolovoz 2012 u 22:05
Po obliku cvijeta nije Dragon Wing a i listovi se razlikuju. Listovi D. Wing-a su sjajni i imaju oblik krila zmaja pa je po tome i dobio ime, cvijet je kao kod begonije semperflorens, vjerovatno je nastao križanjem s tom vrstom.

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: moon
Datum objave: 12 Kolovoz 2012 u 21:55
Lavandablue....vidim ja da je to krupn plan, no kao što sam napisala nenkako mi se čini prevelik i drukčiji cvijet, a list nije tako sjajan


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 18:25
Aha, txsWink


Objavio: moon
Datum objave: 20 Kolovoz 2012 u 20:45

malo sam ga sliknula

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/zmajevo_krilo/48999.aspx">
 
 


Objavio: aralija
Datum objave: 21 Kolovoz 2012 u 14:28
Preljepi zmajić

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: Mira K
Datum objave: 21 Kolovoz 2012 u 19:46
Evo, sve sam okrenula da ga nabavim ali kažu sezona prošla pa će ga biti druge godine. Veselim se jer vidim da ga u Puntu imaju na suncu pa valjda bude živ i kod mene..

-------------
Rijeka



Objavio: aralija
Datum objave: 26 Kolovoz 2012 u 23:50
Evo jednog od mojih orijaša, nešto mi ne ide stavljanje sličica ali jednu sam uspjela
 
 
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/zmajevo_krilo/49360.aspx">


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: aralija
Datum objave: 27 Kolovoz 2012 u 09:04
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/zmajevo_krilo/49365.aspx">

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: aralija
Datum objave: 27 Kolovoz 2012 u 09:05
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/dragon_wing/49367.aspx">
 
                             http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/begonia/dragon_wing/49366.aspx">


-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: 11111
Datum objave: 27 Kolovoz 2012 u 09:23


-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk