Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Vriesea

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne cvjetajuće biljke
Opis foruma: Sve o sobnim biljkama koje cvatu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=748
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 00:45
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Vriesea
Objavio: Matko
Tema: Vriesea
Datum objave: 15 Prosinac 2007 u 13:16
Evo da napisem nešto o svojoj najdražoj soboj biljci!!
Iako je dosta zahtjevna i potrebna joj je stalna briga, kada biljka procvijeta sav trud se isplati!! a kada procvijeta cvijet zna ostati na životu i do 6mj.
 
Idealna teperatura za ovu biljku je negdje odo 23-27 *C, i traba uz toplo mjesto i dosata svijetlo mjesto. i obiolno zaljevanje!!!
 



Odgovori:
Objavio: AB100
Datum objave: 15 Prosinac 2007 u 14:10
ja sam ju imala jednom davno i propala mi ja ali što kažež jako prekrasna biljka.

-------------
AB100


Objavio: Matko
Datum objave: 15 Prosinac 2007 u 14:17
Dosta je zahtjevna, i stalno traži brigu. to je jedini problem kod nje.


Objavio: Ivona
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 15:01
Predivna biljka!!! Vidjela sam ju nekidan u cvijećarnici ali se nisam usudila kupiti! A stvarno je predivna!!!


Objavio: alkemicar
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 15:12
predivna je
ja sam imala biljku vrrrrrlo sličnu ovoj (nažalost sam je dobila bez imena i bilo kakve deklaracije u uputstava) i uspjela sam je uništiti


Objavio: Ivona
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 15:15
zato me je i strah uzeti, nije baš jeftina, a sturčnjak sam u tome da uništim biljke!
Mogla bi dobiti i diplomu kao najbolji uništavatelj cvijeća.smile198


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Prosinac 2007 u 20:55
vidio sam nekidan, u presoflexu jednu takvu ali u stvarno lošem stanju tako da sam nakraju odustao od kupnje!!


Objavio: Matko
Datum objave: 23 Prosinac 2007 u 10:51
Ako biljka nije u dobrom stanju kada ju kupujete, bolje ju tada nemojte ni kupiti!
 I sam je teška za ugoj, a ukoliko je još i dobila "po repu" ranije, tada je najbolje cekati bolji primjerak!


-------------
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!


Objavio: Plantlover
Datum objave: 07 Siječanj 2008 u 22:55
Ja imam takvu,sada je dobila 'mlade'


Objavio: Matko
Datum objave: 11 Siječanj 2008 u 12:01
Jesi ih već posadila u nove posude ili su još sa majkom??
 
 
Pošalji nam sliku!!!


-------------
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!


Objavio: Plantlover
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 19:15
Jos nisam PRESADIO.Posaljem vam sliku kasnije(za informaciju ja sam musko)


Objavio: lana_1
Datum objave: 26 Veljača 2008 u 12:46
ja vidila u konzuma mali primjerak ove biljke dođe četrdesetak kuna, a kako nisam znala ništa o njoj nisam htjela riskirat da je ubijem svojim pokusima   


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Veljača 2008 u 18:35
Plantlover - neka si muško, meni je nešto najljepše kad se i muškarci bave biljem, cvijećem i sl. - svaka čast.
A biljkica je predivna, skupa, ali očito se trud isplati.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mimar
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 09:06
 I ja ih meracim vec dugo, a kako i ne bi kada su prelepe !
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 14:16
Čudesne su, ali ja se sada bavim vanjskim cvijećem,. pa samo gledam vaše slikice. Možda jednog dana?

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mimar
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 14:29
Joj Trisa u pravu si, ovih dana sam po citavo popodne u vrtu. Posadila sam klematise,rododendron,neke zaostale lukovice,orezala ruze i vocke,rasadila dan i noc,okopavala,izbacila pelargonije a kako izgleda setva jednogodisnjeg cveca ce uskoro,ako nastavi ovako toplo... posla napretek, ali vec se sarene safrani,zumbuli,ljubicice,uskoro ce narcisi pa sve pada lakse (narocito kada zavrsis i sednes da popijes kafu Wink i to u vrtu,u februaru).

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: RJelena
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 21:25

Jesu zahtevne ALI VREDE TRUDA!!! PREDIVNE SU...



Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 03 Prosinac 2008 u 11:08
ja imam jednu ista je kao na prvoj slici kod Matka.Kod mene je 3 godine,kad je ocvala iz mame je izašla mladica i mladica je prerasla mamu,mama je još živa tako da imam dvije u jednoj.Ali nikako da mi opet procvjeta.

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Prosinac 2008 u 12:56
jel ju netko probao razmnoziti???

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Brbe
Datum objave: 03 Prosinac 2008 u 18:42
Bio sam kupio jednu u Konzumu prije nekoliko mjeseci... Bila je pri kraju sa cvijetnjom pa su je prodavali za 10 kuna...
Mislio sam da bude odapela jer se polako sušila i tako sam ju bio stavio sa strane, samo svako toliko zalio zemljicu i jedva čekao da konačno crkne kad ono neki dan iz matične biljke baca jednu mladicu...
ehhh sada ćemo da vidimo dali će preživiti ovu zimu...Confused


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 03 Prosinac 2008 u 18:52
ja ju nisam pokušala razmnožiti,a svojoj nikad ne zaljevam zemlju samo uspem mlake vode u rozetu.

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: mare78
Datum objave: 13 Veljača 2009 u 11:09

dobila sam ovu prekrasnu biljku na poklon,ina krasan cvijet,zdravo lišće,prdivna je...kako ću je zalijevati? zapravo, smijel li zaliti rozetu unatoč tome što ima cvijet? smijem li je prskati? hvala!



Objavio: proljeće
Datum objave: 24 Ožujak 2011 u 13:51
Ja sam je kupila prošle godine, moja je ocvala,  i mislila sam da će uginuti, ali za divno čudo ona je nastavila rasti!!!
 
Ne traži nikakvu posebnu njegu ( bar moja). Zaljevam je 1-2 puta tjedno i to u rozetu i ona raste na očigled!!!
 
Evo i moje...
 
 
 
 


Objavio: AAnčica
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 20:29
Dobila sam danas na poklon ovaj ljepi cvijet koliko vidim po forumu da je dosta zahtjevan. Kakav je kod vas?


Objavio: *Bonsai*
Datum objave: 09 Ožujak 2012 u 14:48
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/cv_vrijes_gemengd/37764.aspx">
dobila sam je za 8 mart ako neko zna nesto vise o odrzavanju neka mi kazesmile226Heart


Objavio: GoldenFlower
Datum objave: 09 Ožujak 2012 u 22:27
Koliko ja znam takve biljčice vole svijetlost ali ih se ne smije držati na direktnom suncu. Isto tako sam čula da se zalijevaja tako da se ulijeva meka voda u rozetu. Ja imam doma bromeliju, slična stvar, ali sam je špricala tako da se voda ulijevala u rozetu. Eto, to je sve što znam. Nadam se da će pomoći ;)

-------------
Cvijeće je dokaz da jedna zraka ljepote vrijedi više nego sva dostignuća svijeta.


Objavio: bili cvitak
Datum objave: 09 Ožujak 2012 u 23:10
ja imam vrieseu christianu http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/vriesea_christiana/37865.aspx">

-------------
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek


Objavio: bili cvitak
Datum objave: 09 Ožujak 2012 u 23:17
ne bih rekla da je baš nešto zahtjevna, kako su već rekle neke forumašice malo mlake vode u rozetu tu i tamo i sve 5 , sad se cvijet suši bebač raste sa strane ali kad sam je kupila imala je već tada veliku bebu pored sebe koju sam odmah odvojila i evo obje biljke se drže a sad dolazi još jedna prinova... baš se radujem . nije mi na suncu ali ima dosta svjetlosti

-------------
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek


Objavio: GoldenFlower
Datum objave: 10 Ožujak 2012 u 12:05
A da ne pričamo o tome kako prekrasno izgledaju smile198

-------------
Cvijeće je dokaz da jedna zraka ljepote vrijedi više nego sva dostignuća svijeta.


Objavio: ajama
Datum objave: 23 Ožujak 2012 u 08:48
godinama je već imam.raste,cvate ali ne dajem joj ništa posebno.
dobila sam ju jedan put za rođendan.mora da je bilo od srca


Objavio: mrvica.
Datum objave: 24 Ožujak 2012 u 08:34
trebala bi malu pomoć, što kada se cvijet osuši . da li ga treba odrezati ili ostaviti ??

-------------
početnik u svemu :)


Objavio: GoldenFlower
Datum objave: 25 Ožujak 2012 u 21:31
Ja sam svoj ostavila. Vidjela sam da mladice izbijaju kraj cvijeta tako da me strah izvaditi ga. :// I ja bi voljela znati što napraviti s njim jer se moj stvarno sav presušio...

-------------
Cvijeće je dokaz da jedna zraka ljepote vrijedi više nego sva dostignuća svijeta.


Objavio: darijaz
Datum objave: 27 Ožujak 2012 u 23:28
  središnji ljevak mora biti pun  čistom vodom iz njega tera cvijet. zovu ga još kičena sablja u prirodi one koje cvatu žuto otvaraju svoje cvijetove danju a one koje cvatu bijelo  otvaraju se  po noči. kod svake vrste bromelija matična biljka propada razmnožavate ju mladicama. zemlja mora biti uvijek vlažna, zaljevaj mlakom vodom  u kojoj nema vapnenc a. inaće takve biljke rastu visoko na drvečima kao nametnici i u njima žive male male  žabice.neoregelija,guzmanija,ehmejaima ih puno vrsta oko1400i nije teška za uzgoj
 ps biljku presađuješ 2 putau razdoblju od mladice do cvatnje listove reži samo dokle je smeđi suhi dio i klas kad ocvate. obično cvate ljeti šare budu izražajnije kad su na svjetlom mjestu  ali ne na suncu sretno


Objavio: orhideja4
Datum objave: 16 Rujan 2012 u 19:42
Pozdrav dragi moji,

ja sam jučer kupila ovaj cvijet. Zanima me da li mu moram livati vodu u rozetu(ovaj dio iz kojeg ide cvijet) ili ne? Koliko često mu moram zemlju polit? Može li biti   u sjeni?

http://imageshack.us/photo/my-images/404/ap009.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


Objavio: *Bonsai*
Datum objave: 20 Ožujak 2013 u 12:11
 ja cu moju presaditi jer ima nekolike rozetenadam se da necu upropastiti i da ce ponovo procvjetetismile99



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk