Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Aglaonema

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne lisno dekorativne biljke
Opis foruma: Sve vezan za Vaše sobno cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=771
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 09:17
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Aglaonema
Objavio: Afrodita
Tema: Aglaonema
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 21:32
Danas sam bila u posjeti kod mame i dobila je jednu supre sobnu biljku. Ima predivne zelane listove Dali netko ima  i kakva su vasa iskustva??
Ja sam ne znalica, pa da se informiram, i mogu praviti pametna pred mamomTongue
 

slika s internetaaglaonema

 



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:18
evo malo teksta o njoj:
Sobna biljka koja je iz porodice Aracee a stigla nam je iz Filipina, Bornea i Indonezije. Ime je dobila najvjerojatnije po svome predivnom lišću. Jer joj je ime izvedeno iz grčkog jezika a u prijevodu bi značilo „svjetleća nit“.

Aglaonema ima oko 40 - 50 vrsta! Najpoznatije u nas, i najčešće uzgajane kao sobno cvijeće su: Aglaonema trewbii, Aglaonema pseudo bracteatum i Aglaonema crispum.

Ovo je iznimno dekorativna biljka koja nije jako zahtjevna za brigu i uzgoj. Možete je staviti i na dosta sjenovita mjesta i ona će biti zadovoljna. Isto tako dobro će podnijeti i kraća vremenska razdoblja na direktnome suncu.

Zalijevanje je potrebno tijekom ljetnih dana svaki 4-5 dana, a tekuće gnojivo dodavati svakih 15 dana. Te ju jednom do dva puta tjedno prskati s vodom. Dok u zimskom razdoblju treba polijevati samo onda kada se zemlja prosuši i bude suha. I zimi može živjeti u suhim prostorijama. A idealna temperatura za uzgoj ove sobne biljke je između 18 i 14 *C.


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Prosinac 2007 u 22:18
ako te jos stogod zanima samo pitaj!!!


Objavio: Matko
Datum objave: 23 Prosinac 2007 u 10:52

Ma bez brige ovu biiljku mogu uzgajati svi i oni koji tek počinju sa uzgojm, jer je iznimno laka za uzgoj!



-------------
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!


Objavio: mimar
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 15:49

Jedna iz porodice-Agloanema modestum, sasvim jednostavna sa lepim,zelenim liscem i ponekim doduse,neuglednim cvetom (nalik sitnoj kali). Uspeva i na manje osuncanom mestu,sa umerenim zalivanjem i orosavanjem listova.



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 17:02
smile227kako je velikaaaaaaaaa.Koliko je stara?


Objavio: lana2
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 11:07
afrodita ova šatirana mi je prelijepa, već je dosta dugo tražim ali je nisam našla kod nas u OS,  naročito zbog toga što podnosi mjesta i s manje svjetla


Objavio: Donata
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 20:32
Aglaonema modestum je kod nas u dalmaciji uobičajena sobna biljka ..
imala ju je i moja baka ..Ona ju je nazivala pijanta...smile91


Objavio: lana_1
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 06:44
narode meni je svekrva ostavila na balkonu ovakav primjerak ko u mimar samo manji i biljčica je prezimila na balkonu na dalmatinskoj buri i hladnoći jer sam ja mislila da je to balkonska biljka   


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 08:09
Znaci da nije tako osjezljiva i moze izdrzati i nepovoljne uvijete!!!


Objavio: mimar
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 11:28
  Kako stoje stvari izgleda da i ona konkurise za ulazak u cvetnice. Cvet, ima ih petnaestak,jako dugo traje,kao kod anturiuma,mozda nije tako lep ali je svakako zanimljiv
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: lana_1
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 12:48
ja nisam ni znala da ova biljka može cvjetati, al ovako sa cvijetom malko me podsjeća na spatifilium


Objavio: ljiljana3
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 10:26
Danas sam pročitala za tu biljku da je kancerogena.
Zna li netko nešto više o tome?


Objavio: lana_1
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 10:46


-------------
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 13:10
D ustvari lišće i cvijet podsjeća na spatifil- sve osim "stasa"- ima je moja kćerka i lijepa, a nezahtjevna biljka, voli svjetlo, vodu recimo kao spatifil.
Stoje joj jedna kraj druge, pa ih ljudi često zamjene, iako nisu baš tako slične.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Tessa
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 17:16
Originalno poslano od člana ljiljana3 ljiljana3 napisao:

Danas sam pročitala za tu biljku da je kancerogena.
Zna li netko nešto više o tome?
 
A ja sam pročitala da je jako zdrava jer čisti zrak od štetnih plinova...
 
Imam i ja jednu koju sam nedavno kupila...Aglaonema Silver Bay...moram reći da je predivna.
 
Stavila sam je u najtamniji kut u stanu u koji dopire malo svjetla i ona je prezadovoljna. Raste kao luda...i još k tome i cvate Big%20smile


Objavio: ljiljana3
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 10:54
Eto, sad ti vjeruj kojekakvim neprovjerenim napisima. Nadam se da si ti to pročitala u nekom stručnom časopisu, gdje su to napisali mjerodavni ljudi.
Naime, ja sam to vidjela u katalogu jednog trgovačkog centra.
Bilo bi mi drago da je tvoja tvrdnja točna, jer cvijet je zaista krasan.


Objavio: Tessa
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 20:05
Evo stavljam link na stranicu gdje piše da su biljke zdrave za ljude...
 
http://www.urbanjunglenwa.com/health.php - http://www.urbanjunglenwa.com/health.php


Objavio: lana2
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 21:30
Evo i moje aglaoneme, u tamnom je dijelu dnevne sobe i za sada se ne buni.


Objavio: mimar
Datum objave: 18 Veljača 2009 u 19:41
Stvarno brzo raste bez neke posebne paznje  i preporucujem je svima koji su totalni pocetnici



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: mena
Datum objave: 19 Veljača 2009 u 07:05
Mimar predivna ti je ova Aglaonema modestumClap...I ja je imam samo je manja i tacno je da nije uopste zahtjevna biljka..


Objavio: Jaglac
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 16:15
http://img118.imageshack.us/my.php?image=image136.jpg">
Ovo je moja aglaonema,dobila sam je od mame za rodjendan

Kod nje imam jedan manji problem,pupoljci se ne razviju uvenu,inace sve ostalo je ok,namjeravam je uskoro presaditi u vecu saksiju...
Slikano mobitelom,pa je slika malo mutna...


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Prosinac 2010 u 19:57
Ovo je stvarno lijepa biljka, no ja imam onu običnu zelenu, koja sliči spatifilu i po lišću i po cvijetu, a volim je jer se može ugurati bilo gdje, baš zahvalna biljka.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: panda
Datum objave: 16 Prosinac 2010 u 18:39
ja imam tri grancice ove zelene okorijenjene ali nikako da mi krene samo stoji i to su dijelovi grana bez vrha :)


Objavio: Cojle
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 09:29
Ovo je moja aglaonema modestum. Kupila sam je prije 10-ak godina i bila je savrsena, sve do prije mjesec dana. Listovi su pocei opadati, susiti se i na kraju je ostalo ovo sto viite na slici. Na jednom od listova, po sredini, se pojavilo susenje (kao list u jesen). Takodje su mi izrasla 3 nova pelcera. Zanima me, sta je sa mojom biljkom i sta mogu uciniti da je "vratim u zivot"




Objavio: Cojle
Datum objave: 09 Ožujak 2011 u 21:44
Zar mi niko ne moze pomoci? :S


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Ožujak 2011 u 15:30
da je biljka moja odrezala bih  biljkice i posadila u novu zemlju...


Objavio: sandra_sa
Datum objave: 10 Ožujak 2011 u 18:31
a kako se uzgaja ova modestum mozete li mi objasniti ja sam pocetnica u biljkama



Objavio: pčelica7
Datum objave: 10 Ožujak 2011 u 21:05
Originalno poslano od člana Cojle Cojle napisao:

Zar mi niko ne moze pomoci? :S


pogledaj što ti Mimar savjetuje

Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:


Dobrodosla! Odseci vrhove i posadi ih u svezu zemlju a i stavi je na mesto sa malo vise svetlosti. Inace nije zahtevna biljka.



-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: Cojle
Datum objave: 11 Ožujak 2011 u 10:14
hvala na odgovorima :D
znaci da joj odsjecem dio od ovog crnog stapica pa na gore (vidi se na slici)
aa sta da uradim sa pelcerima?


Objavio: sandra_sa
Datum objave: 21 Kolovoz 2011 u 12:47
podrezala sam svoju aglaonemu modestum i stavila gornji dio u vodu da pusti korjenje jos 2. kolovoza i nista Cry koliko joj treba da pusti korjenjeeeeeeeeeeeeeeCryCryCry


Objavio: Morana
Datum objave: 21 Kolovoz 2011 u 15:43
meni je draga Mira poslala jednu osrednju granu agalaoneme modestum... što sam ja napravila je da sam je narezala na djeliće dužine možda 3-5 cm. Primijete se duž grane male izbočine, kao pupovi u nastanku, kao mozda kod ruze ispupčenja. Odrežu se dijelovi tako da svaki ima bar jedan takav i stave se u zemlju, al ne okomito nego se polegnu na zemlju, dobro se zalije i pokrije. Ja nisam dizala ništa dok nisu počele izbijati poštene grančice, a sad nakon 2-3 mjeseca stoji skroz otvoreno, a svaki taj pup, izbojak, što li, ima vec svoju grančicu visine 10-ak centimetara. Tako da po mom iskustvu, jako je lako razmnožiti, tj. u nekim slučajevima, spasiti

-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: Mira K
Datum objave: 22 Kolovoz 2011 u 10:56
Morana, drago mi je da ti se primila. Ona je zaista najnezahtjevnija biljka koju znam pa mi je zato i draga, makar je neki i ne vole. Liči mi na spatifilum... Podjelila sam svima i još je ima...


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Studeni 2011 u 18:10
E jučer sam presadila kćerkinu, koja ima puno grana, dosta golih koje se povijaju na sve strane. Kako povremeno cvjeta i listovi su lijepi zeleni nisam je htjela rezati, a kćerka kaže da joj se baš takva "krakata" sviđa.
Moja se pak dobro drži ali još nije cvjetala, nadam se da hoće.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Morana
Datum objave: 10 Prosinac 2011 u 23:05
Miro, ne da se primila vec je sad prava mala biljcica, tj. više njih. Kako mi se čak 6 dijelova primilo, dva su išla kao dio vjenčanog poklona i izgledali su preslatko. Smile



-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: Mira K
Datum objave: 18 Siječanj 2013 u 01:53
Sada imam već nekoliko, razmnožila sam je svugdje jer je najizdržljivija i stalno zelena i lijepa. Ima lijepe cvjetove kad procvjeta i dugo traju.
 
Evo je u društvu juke
 


-------------
Rijeka



Objavio: Triša
Datum objave: 18 Siječanj 2013 u 14:54
Ovako u kombinaciji, baš je lijepa

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Amrah
Datum objave: 29 Studeni 2013 u 23:17


Objavio: Mira K
Datum objave: 14 Travanj 2016 u 10:07
Opet hvalim ovu biljku jer je zaista zahvalna. Malo joj trebe i svjetla i vode... Brzo raste a uvijek imate zelenilo u kući. Topla preporuka!

Jagoda, to je ta biljka koju sam ti dala...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk