Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Gladiole - Gladiolus

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Lukovice i gomolji
Opis foruma: Sve o lukovičastom i gomoljastom cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=79
Datum ispisa: 16 Svibanj 2024 u 15:07
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Gladiole - Gladiolus
Objavio: voki
Tema: Gladiole - Gladiolus
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 20:35
Gladiole sam svake godine vadio iz zemlje i problem mi je bio čuvanje
lukovica, jer pored Amarilisa, minijaturnih Kala, Begonija, Oxalisa,
Eucomisa... nisam imao gde da sve smestim zimi. Od pre 3 godine ne
vadim lukovice gladiola. Samo sam ih spustio na veću dubinu u bašti
(oko 15 cm) i više ih ne vadim u jesen. I ove godine su već lepo
krenule i na taj način sam smanjio posao oko čuvanja lukovica.Više fotografija naših gladiola pogledajte ovdje:


http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1882 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1882


-------------
život je bajka koju sami pišemo...



Odgovori:
Objavio: Donata
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:05
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Gladiole sam svake godine vadio iz zemlje i problem mi je bio čuvanje lukovica, jer pored Amarilisa, minijaturnih Kala, Begonija, Oxalisa, Eucomisa... nisam imao gde da sve smestim zimi. Od pre 3 godine ne vadim lukovice gladiola. Samo sam ih spustio na veću dubinu u bašti (oko 15 cm) i više ih ne vadim u jesen. I ove godine su već lepo krenule i na taj način sam smanjio posao oko čuvanja lukovica.


Neznam baš da li radiš dobar posao, jer iz vlastitog iskustva , za gladiole ne bi ti preporučila da ih ostavljaš i da ih ne dijeliš. Drugo su amarilisi koji kod mene stoje u velikom pitaru i uopće im ne smeta što  su zajedno gomolji, dapače fantastično cvjetaju.
Gladiole vole kad imaju mjesta i čak male gomolje koje su pri većem gomolju bolje napreduju kad imaju mjesta za širenje!!Bolji i ljepši je cvat Lamp  



Objavio: voki
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:10
Kada se posade na veću dubinu, gladiole ne stvaraju toliko onih malih lukovica, prošle jeseni sam izvadio par komada da ih dam komšinici i uopšte nisu imale onih malih "pilića" oko sebe.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Donata
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:16
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Kada se posade na veću dubinu, gladiole ne stvaraju toliko onih malih lukovica, prošle jeseni sam izvadio par komada da ih dam komšinici i uopšte nisu imale onih malih "pilića" oko sebe.


Ako nema pilića onda to trebaš patentirati!!Clap


Objavio: voki
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:23
Probajte u jesen posaditi nekoliko lukovica na dubinu od 15 cm pa da vidite sledeće godine. Ja sam prezadovoljan.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Donata
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:30
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Probajte u jesen posaditi nekoliko lukovica na dubinu od 15 cm pa da vidite sledeće godine. Ja sam prezadovoljan.


Kod mene u Dalmaciji na 15 cm ne bi baš brzo izašle.Umorile bi se!! Druga klima!!!Probat ću kod mame kod nje uvijek ionako eksperimentiram!! Wink




Objavio: voki
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:36
U Dalmaciji ne bi izmrzle ni da su plitko posađene, ali bi brzo bila šuma gladiola...

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:49

sve ovisi od klime i temperature koja je tijekom dana i zime.

puno cvijeća ostane vani u mediteranskoj klimi dok u kontinentalnoj nikako.


Objavio: Donata
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 22:01
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

sve ovisi od klime i temperature koja je tijekom dana i zime.

puno cvijeća ostane vani u mediteranskoj klimi dok u kontinentalnoj nikako.


Istina, ono što je na kontinentu sobno to je nama vrtno!!!Wink


Objavio: voki
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 22:08
Odlično! Kada nakupimo previše biljčica u stanu slaćemo vama u vrtove.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 16:21
ja ih uvijek vadim iz zemlje i ponekad ih u toku zime malo poprskam vodom da lakse isklijaju u proljece


Objavio: dina
Datum objave: 07 Travanj 2007 u 15:21
sutra ih sadim u bastu vrijeme im je


Objavio: voki
Datum objave: 07 Travanj 2007 u 15:25
Kod mene su visine oko 10 cm. Ali vidim da ima i mladih okolo, što prošle godine nije bilo. Verovatno zato što nije bila hladna zima, pa su i male lukovice ostale u životu. Najesen ih moram vaditi da ne napravim džunglu u bašti od gladiola.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 07 Travanj 2007 u 15:32
neznam ali kazu da su gladiole ljepse i boje su im intenzivnije kad se na jesen izvade iz zemlje


Objavio: voki
Datum objave: 07 Travanj 2007 u 16:36
Ove jeseni ću ih sigurno izvaditi, ubedisteme da ne valja da ostanu u zemlji preko zime.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 07 Travanj 2007 u 17:40


Objavio: administrator
Datum objave: 10 Travanj 2007 u 14:34
dali je netko već posadio gladijole?


Objavio: dina
Datum objave: 10 Travanj 2007 u 15:05
jesam ja


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Travanj 2007 u 20:26
Ja planiram sutra,ali nemam one klasične nego one malecke,mini sa puuno cvjetova.


Objavio: dina
Datum objave: 15 Srpanj 2007 u 21:15
evo i moje jedne gladiole a ostale ce uskoro


Objavio: aglaja
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 20:50
Da promaknemo ovu temu, jer dolazi vreme sadnje gladiola.

Jeste li vec krenuli sa sadnjom?

Ja sam jednu turu vec posadila. Ove godine imam i novu taktiku. Prvo, sadicu ih u nekoliko navrata, u razmaku od dve nedelje, otprilike. Drugo, ove godine sadim
ih nesto dublje i blize, kako se ne bi krivile i padale, kako bi jedna drugu pridrzavale, kako bi meni bilo lakse da ih kasnije uvezem.

Takodje, preporucila bih svima koji tek treba da nabave gladiole da ih pre potraze na pijaci, kod zena, nego u specijaliziranim prodavnicama. Svaku mozete pojedinacno pregledati i izabrati, a i duplo su jeftinije.



-------------
Aglaja


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 21:55

Aglaja, ja ih imam na kontinentu, gdje imam vikendicu oko Ogulina, tamo mi cvatu u ljeti, jer je sve kasnije. Jedina je šteta što traju relativno kratko vrijeme, a nisam stalno gore, pa mi se dogodi da ih koji put ne ne vidim.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 20:30
MM obožava gladiole,ja ih samo volim,ništa posebno. E i danas naletim u plodinama na raznorazne lukovice,gomolje i sl. Kako sam nakupovala hrpetinu njih tako sam,da MM razveselim,uzela duplo pakiranje gladiola.Paket  ljubičastih i paket narančastih(mislimsmile42)


Objavio: Gogica6
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 20:36
Nije li malo prerano na kontinentu posaditi gladiole ,naime našla sam prekrasnu pink boju pa bi najrađe večeras posadila a ne čekala vikend?

-------------
MALI CVJETIĆ


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:34
Ja mislim da je malo rano za sadnju.Barem ako se sadi van(a one se večinom i van sade)Ja sam samo kupila gomolje pa neka čekaju kod mene ljepše i toplije vrijeme za sadnju.
E da ispravak gore navedenih boja.Nije narančasta nego žuta i plava sa bijelom sredinomsmile42


Objavio: aglaja
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:37
Po pravilu se sa sadnjom krece od marta, ovaj februar nas je malo pozurio. Nadam se da nas nece nasamariti. Ali, mart je vec tu.

Zavisno od sorte, od vremena sadnje do cveta gladioli je potrebno od 90 do 120 dana.

Moze se saditi i u odredjenim vremenskim razmacima, kako bi jedne smenjivale druge u cvatu.


-------------
Aglaja


Objavio: TILjO
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 22:55
Ja imam samo roza... A one Donatine ljubičaste su za pariti oči... Prekrasne!

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 08:09
Jučer sam vidjela u plodinama i ljubičaste.pogledaj imaju krasnih boja.


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 16:06
Ova godine sam nabasala na gladiole zeleno-žutih cvjetova. Baš me zanima kak će to ispasti...


Objavio: Donata
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 18:30
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ova godine sam nabasala na gladiole zeleno-žutih cvjetova. Baš me zanima kak će to ispasti...


I nas smile187


Objavio: SilveK
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 18:51
Normalno, fotografirala budem.... A vjerojatno budu i mali gomoljčići na jesen...


Objavio: alkemicar
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 19:31
danas sam kupila 8 lukovica gladiola miješanih boja
 
hoće li one cvjetati odmah prvu  godinu ili da im se nadam dogodine tek?


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 19:52
Trebale bi cvasti prve godine. A najesen kad ćeš vaditi gomolj (ako ga ne pojedu voluharice) uz glavni gomolj će biti sve puno maleckih gomoljčića - to se posadi i za 2-3 godine imaš cvijet.


Objavio: alkemicar
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 19:53
moram li vaditi te gomolje na jesen?
kod nas temperature ne idu u minus pa me zato zanima


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 19:56
Pa onda i ne, ali radi rasađivanjja malih bebača i eventualne hrane voluharicama koje zimi tamane sve na što naiđu, možda bi ipak bilo pametnije izvaditi ih - ili ako nema nametnika barem rasaditi bebače.


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 20:58
Znači ta mala gamad voli i lukovice gladiolaAngry.Kako da ja te lukovice zaštitim od voluharica?Ne mogu ih se riješiti pa bi probala nekako zaštiti lukovice?


Objavio: ines
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:05
Ima neka fora da se sade u žićane mrežice. Onda ih voluharice ne mogu dohvatiti. Nisam probala jer nemam s tim problema.


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:14
Da, vidjela sam te košarice u knjizi, ali nisam vidjela nigdje u prodaji - baš se preporučaju za ljiljane jer njih posebno vole, a valjda ima i za gladiole.. Možda sadnja mlječike oko njih - to je zadnji savjet koji sam pročitala....E sad, bum vidjela što će na to reči voluharice.


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 22:28
Ma SilveK ja sam vidjela te košarice no bile su užasno skupe. Bum rađe kupila žičanu mrežu i sama radila. Kaj se tamanjenja tiče odustala sam.


Objavio: alkemicar
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 19:55
a kako držati te gomolje zimi kad ih izvadim eventualno?


Objavio: SilveK
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 21:32
Na suhom i hladnom, ja ih držim u kutiji na tavanu


Objavio: aglaja
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 21:40
Moze i u podrum!Wink Bitno je da T ne ide ispod nule.

Ja sam svoje drzala u papirnatim vrecicama na kojima sam izbusila rupice i sve skupa sam smestila u jednu vecu koju sam onda obesila u podrumu.

A vidim da ih neki drze u kantama i uspesno se odrze.

Alkemicar, buduci da si na jugu, mislim da ih i ne moras vaditi. Primetila sam da su mi neki gomolji od prosle godine zaostali u zemlji i nisu se smrzli preko zime. Kod tebe onda sigurno nece. Mozes ih jedino u jesen izvaditi da bi razdvojila 'pilice' i odmah ih ponovo posaditi.


-------------
Aglaja


Objavio: alkemicar
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 13:56
hvala aglaja
kod nas temp.ne ide ispod nule pa ću ih ostaviti, samo na jesen zadijeliti gomoljčiće


Objavio: Arwen
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 01:06
imam pitanje: da li mogu postići da mi gladiole cvjetaju u kolovozu? kad bi ih trebala posaditi i na koju dubinu? to će mi mama saditi, a ona je u dalm.zagori... 

-------------



Objavio: aglaja
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 10:21
Da! Vec sam to preporucivala, sadnju u razmacima, jer gladiole mogu da cvetaju citavo leto, sve do u jesen, ali samo ako ih posadimo u nekoliko navrata.

Za cvatnju u avgustu trebala bi ih posaditi negde u maju. Ne suvise plitko, jer se biljka krivi i ako je zemlja laka i rastresita, povuce i gomolj sa sobom. Ni previse duboko. Najbolja dubina je dva do tri puta veca od visine gomolja. Mada sam ih ja ove godine sadila i nesto dublje, jer sam umislila da ce se tako manje kriviti i padati.

Ako je tvoje odredjenje lokacije trebalo da utice na odgovor, ocekujem da se neko drugi takodje pridruzi.


-------------
Aglaja


Objavio: alkemicar
Datum objave: 02 Travanj 2008 u 19:24
ja sam se ponovila gladiolama
već su u vrtu i nadam se da će me usrećiti kojim cvijetom još ove godine




Objavio: aurora2
Datum objave: 01 Srpanj 2008 u 17:32
Je l se ti to mozda zalis? Ako ti se ne svidja ova zato jer su crte vise bijele nego srebrne, rado cu je udomiti. LOL


Objavio: SilveK
Datum objave: 01 Srpanj 2008 u 23:14
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja sam dobila sjeme gladiole, posadila (veliko je pa kao da ne mogu reći posijala) i ove godine izašli su neki tanki listovi, pa mislim da ništa ne diram, rekla je SilveK da ove godine naravno neće cvasti, a iduće - nadam se da hoće.



Triša, to nije bilo sjeme, nego mali gomoljčići. Gladiole se razmnožavaju i sjemenjem, ali i malim gomoljčićima okolo glavnog gomolja, tako da će ti ovi prije cvjetati nego da ih uzgajaš iz sjemenja.Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Srpanj 2008 u 11:09
Hvala ti SilveK - već sam te gnjavila s istim pitanjem na nekoj tvojoj temi - izvini, ali moram toliko toga još naučiti.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 27 Kolovoz 2008 u 22:00
Ove godine su me jako iznenadile moje gladiole. Čitala sam tu na forumu da ih treba saditi u više navrata da bi duže cvjetale, a ja sam svoje sadila sve odjednom, i iako je većina cvjetala istodobno pred 2 mjeseca, svako malo primjetim neki novi pupoljak i cvijet.


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 17:43
molim pomoć,bila sam posadila na proljeće gomolje,narasli su i kako koja je cvala.Voljela bih ih premijestiti.Lišće je žuto- zeleno.S obzirom da sam na moru i pročitala sam da kažete da mogu prezimiti u zemlji..da li da čekam kad lišče se osuši pa prebacim gomolje ili da ih izvadim i posadim na proljeće?
 


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 18:17
Ja bi na tvom mjestu pričekala da se osuši, pa ju onda presadila, da ih sad ne šokiraš.


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 18:21
ok,hvala.Nadam se da će sljedeće godine barem približno lijepo cvasti Smile kao i vaše ovdje 


Objavio: SilveK
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 00:02
Počela sam polako vaditi gladiole....i njihov pomladak:



S obzirom da ove godine imam dosta gladiola, a samim time će biti jako puno malih lukovica, odlučila sam nešto malih ostaviti i u zemlji, pa što bude, jer ih je jednostavno previše. Primjetila sam da sam prošle godine zaboravila par lukovica, koje su slijedeće godine niknule, nisu se smrzle...


-------------
Budi promjena koju želiš vidjeti.


Objavio: Željka
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 08:59
Moje gladiole su još sasvim zelene pa ne znam da li da ih vadim, SilveK vidim da su i tvoje još zelene - hoćeš otkidati lukovicu ili ćeš čekati da se osuši?


Objavio: skitnica
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 10:36
izvaditi ako prijeti mraz u protivnom čekati da se osuši sama tako da pospremi sve rezerve hrane u korijen.to je samo moje mišljenje,a ja ti i neznam baš puno.

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Željka
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 10:51
Hvala na savjetu! Pa ne znam, mislim da prijeti mraz, evo svako jutro magla, hladno, a ne vidim da će se osušiti same od sebe. A pored gladiola procvjetale šumske ljubičice- toliko o klimatskim uvjetima u Slavoniji. Prošlu godinu su mi cijelu godinu cvjetale šumske ljubičice. Za nevjerovati!


Objavio: SilveK
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 11:36
I ja sam mišljenja da je najbolje pričekati da se ona sama osuši, čak joj niti prvi mrazevi neće štetiti, jer trebalo bi se smrznuti tlo da joj našteti...ja sam izvadila samo par komada jer sam sređivala gredicu i par mi je bilo "na putu", za ostatak čekam dok se posuše, dakako, prije većih zahlađenja.


Objavio: skitnica
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 18:41
slažem se sa SilveK bitno je dane smrzne zemlja

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: OTOK
Datum objave: 17 Veljača 2009 u 12:48

Prekrasne su mi gladiole, jedino me smeta što im moram stavljati potporanj da stoje uspravno.

Kod nas u prirodi rastu neke niske gladiole, boje ciklame, zovemo ih divlje gladiole, prekrasne su.
Da li je netko vidio u trgovinama takvu vrstu?


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Veljača 2009 u 15:56
Otok danas sam bila u vrtnom centru na Viškovu - ima svakakvih gladiola, ali nema tih što ih ti zoveš divljima, ali kod običnih bi našla boju ciklame.
 
Ja sam dobila ove male gomoljčiće - stavila sam ih u zemlju i već su nikli (trebale bi biti plave), no zanima me koliko im treba da procvjetaju. Silvekina slika izvrsno pokazuje taj gladiolin "pomladak", a primjetila sam da te male gomoljčiće imaju i neke moje dalie.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: OTOK
Datum objave: 17 Veljača 2009 u 16:08

Sad sam ih pronašla na internetu, baš takve kakvih ima kod nas. Zovu ih ilirske gladiole. Htjela sam ja par iskopati, ali dok cvjetaju ih ne diram, a kasnije ih je malo teže pronaći.

Izgledaju ovako
 
http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000390611_l_0_hd4smt.jpg">


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Veljača 2009 u 16:14
Pa najbolje će biti da riskiraš dok cvjetaju - majčica priroda se neće ljutiti ako je preseliš u tvoje dvorište, pa ako i prestane cvjetati, održati će se i proširiti.
Prekrasne su.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: skitnica
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 07:25
ili da kraj nje zabiješ štap sa oznakom i kasnije dođeš i iskopaš.i naravno ako bude viška podjeliš sa nama.

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Štefica
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 18:25
Ja sam danas kupila gladiole.
Ovu boju obožavam





Ne znam,jel je ovo "divlja"na koju Otok misli?



Objavio: rosa2
Datum objave: 23 Kolovoz 2009 u 10:02
 imam jedno pitanje  dal je ikad netko probao posaditi ono sjeme koje se stvori poslje cvatnje  gledam ga vec par dana al sam u nedoumici dal ce biti nesto iz toga .

-------------
cvijet za cvijet=buket


Objavio: SilveK
Datum objave: 23 Kolovoz 2009 u 12:11
Ja to trgam nakon cvatnje da se biljka ne muči time, kad ionako stvara mnoštvo malih lukovica oko same lukovice, pa ih time razmnožavam - slika je negdje prije u ovoj temi. Iz takvih malih lukovica cvijet procvate za 1-2 godine, a iz sjemena bi trajalo puno dulje.Wink


Objavio: dijana9os
Datum objave: 11 Travanj 2010 u 19:59
Danas sam posadila greenstar gladiole od prošle godine i uz lukovice mi je ostalo puno "pilića" koje mi je bilo šteta baciti.Cijelo kišno popodne sam proučavala što i kako s njima i odlučila sam ih u nekakvu posudu posaditi jer mi je najpraktičnije,a i mogle bi mi se zagubiti u vrtu. Pa me zanima ima li netko iskustava? Kolika mora biti posuda? Na koju dubinu da ih posadim? Koliko često zalijevam? lijep pozdravsmile127


Objavio: voki
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 07:35
Ja sitne lukovičice tzv. "piliće" posijem u široki red u baštu i do jeseni lukovice lepo narastu, a neke veće i cvetaju. nisam nikada probao posaditi te male lukovice u posudu, mislim da ćeš imati problema preko leta sa održavanjem vlage u ograničenom prostoru posude.
Neki dan sam posadio 264 velike lukovice gladiola u baštu u 4 reda i jedan red sam posijao pilića, s tim da mi je ostalo još negde oko kilogram pilića za sijanje, ako budem imao mesta posijaću i njih.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 21:30
Ja "piliće" od tulipana, narcisa, gladiola i ostalih lukovica posadim "u školicu" negdje po strani od cvjetnjaka.
Kako je moj grunt malen, školicu sam uspostavila na rubu obližnje šume, gdje je ovo proljeće prava mala cvjetna oaza, jer je puno pilića odraslo i sada cvjetaju. Kada lišće povene, tj. kada lukovice dozore, povadit ću ih iz šume i na jesen posaditi u vrt.


Objavio: voki
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 16:46
Niču gladiole u bašti, jedva čekam da porastu i procvetaju.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: alisa
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 17:52
Voki jesi li ih vadio u jesen i sadio na proljeće ponovo?Ili su prezimile u bašti?Ja ih još nisam posadila!Nikako da stignem..


Objavio: voki
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 18:05
Vadio sam ih prošle jeseni, jer ih sada sadim u baštu (umesto povrća), a bašta se ore u jesen tako da sam ih morao povaditi.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: alisa
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 19:57
Super,brzo su ti nikle ,onda.Ja ću gledati sutra da posadim jednu turu,drugu za 7 dana,tako im produžim cvatnju...


Objavio: Pecika
Datum objave: 31 Ožujak 2011 u 16:07
Pozdrav svima ,ove godine sma prvi put kupila gladijole ...zivim u okolici Zagreba pa me sad interesira kada da ih sadim ...neki kazu da moze vec sad al me strah mrazova ..jel bi bilo njima sta ispod zemlje ako padne koji jutarnji mraz?


Objavio: Silvestra
Datum objave: 15 Travanj 2011 u 22:59
Ja ih neću saditi prije 1. maja jer one odmah izniknu i još im je hladno.smile185


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 16 Travanj 2011 u 14:15

Ove godine sam nabavila jednu vrstu mini gladiola: Gladiolus nanus "Impressive" koje bi po opisanim karakteristikama trebale biti otporne na kontinentalnu zimu.
Ove godine ću biti u iščekivanju njihovih lijepih cvijetova, a iduće zime ih neću vaditi iz zemlje pa ću na proljeće iščekivati da vidim da li su preživjele!
Ovako izgledaju te gladiole
http://img146.imageshack.us/i/gladiolen0020impressive.jpg/">




Objavio: natalija
Datum objave: 16 Travanj 2011 u 16:08
divne su, nisam znala da postoje i patuljaste vrste Clap
cvjetovi im izgledaju kao leptirići


-------------


Objavio: Calla
Datum objave: 17 Travanj 2011 u 21:16
Cimicifuga,koliko ih dodje u pakovanju?ako ih ima dosta,pola izvadi na jesen,steta ih je sve izgubiti ako ne prezime. prelijepe susmile120


Objavio: Silvestra
Datum objave: 04 Svibanj 2011 u 23:22
Ja sam moje gladiole danas posadila jer tek sam sada uspjela pronači i urediti mjesto gdje mislim da će im super odgovarati i da će se lijepo uklopiti u cjelinu vrta.smile210


Objavio: Silvestra
Datum objave: 07 Srpanj 2011 u 18:28
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/gladiole/29509.aspx">


Objavio: Tea
Datum objave: 08 Srpanj 2011 u 11:37
Silvestar prekrasna Ti je gladiola...koja boja smile227
ja volim gladiole samo bi voljela da su joj cvijetovi puno veći....probala sam s njima u tegli al nije mi išlo...možda zato što sam ju pognojila sa svježim kompostom a čula sam kasnije da ne vole nezrelo gnojivo...smile60


Objavio: Silvestra
Datum objave: 08 Srpanj 2011 u 19:20
Gladiole ne sadi Teo u tegle jer njima to ne prija i nemoj ih držati na suncu.


Objavio: Tea
Datum objave: 09 Srpanj 2011 u 10:11
Ma da, a i sama sam se već uvjerila. Al sam čula da trebaju sunčani položaj inače cvatnja izostaje...


Objavio: hanaK
Datum objave: 09 Srpanj 2011 u 10:28
moje su gladiole na suncu, ali isto nisu procvjetale. zemlja je dosta kamenita, možda zato?


Objavio: Silvestra
Datum objave: 10 Srpanj 2011 u 12:05
Ja sam ustanovila da ni jedno cvjeće osim visećih pelargonija i petunija,surfinija NE PODNOSI OVAKO VELIKE VRUČINE..imam fuksije koje vole vodu ali ako ih zalijem  i ne maknem u sjenu dobe opekotine po lišću ili se naprosto skuhaju u tegli...pa ko god da kaže da zalije biljke i da mogu ujutro biti na suncu...kažem ne može.....jer osobno sklanjam biljke svaki dan i opet ih vraćam natrag kad sunce prođe koridorom di se nalaze...pa tako i gladiole vole umjerenu sjenu,smile164 a ovu pripeku nikako.


Objavio: Tea
Datum objave: 10 Srpanj 2011 u 12:28
Silvestra ipak se slažem s Tobom jer je istina da im jako sunce sprži listove...u svakom slučaju ih treba sklanjati s jako sunca a pogotovo direktnog..


Objavio: Marinn
Datum objave: 11 Srpanj 2011 u 12:18
Moje gladijole sve padaju na nos, al ne od vručine nego od težine cvjetova, triba ih valjda vezivati, to mi baš i nije lipo. Kad će više biti izmišljene samostojeće gladijole!!


Objavio: Tea
Datum objave: 11 Srpanj 2011 u 15:39
Da,Marinn definitvno trebaju "izumit" nešto takvo smile96


Objavio: Marinn
Datum objave: 19 Srpanj 2011 u 01:33
Smile


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 21 Srpanj 2011 u 23:40
silvestra prekrasna bojaClap
ni moje ne cvatu iako su na suncu, valjda zbog suše, ali ja se još nadam, možda bi ih trebalo prihraniti s tekućim gnojivom


-------------


Objavio: Silvestra
Datum objave: 25 Srpanj 2011 u 22:44
Ja ih imam 40 uz ogradu di sam im ove godine specijalno napravila mjesto ali još ne cvatu jer im treba vremena da puste cvjetnu stapku...cvast će  vidjet ćeš i bolje da Ti cvatu čim kasnije ,a ne po ovoj vručini jer im cvjet duže traje.smile214


Objavio: voki
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 07:23
Dok vaše ne cvetaju, evo nekoliko slika mojih gladiola





-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: voki
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 07:25





-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: voki
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 07:26



-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Tija
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 08:36
Jel mogu ja doći i uživo uživati u ovoj ljepoti?

-------------


Objavio: voki
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 08:40
Naravno, sva vrata kod mene su za tebe uvek otvorena!

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Tea
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 09:54
Voki smile227 prekrasne su....ni jednu ne mogu izdvojit kao najbolju
smile55


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: Silvestra
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 11:29
Voki reci Ti meni ,a tko bi se uopće sa tobom mogao mjeriti...sve što dotakneš od cvjeća blagoslovljeno je...prekrasnooooo.smile169


Objavio: voki
Datum objave: 26 Srpanj 2011 u 11:37
Hvala na lepim rečima, ali nije baš sve tako ružičasto kao što izgleda. Svi mi imamo i uspeha i neuspeha u gajenju biljaka. Biljke osete ljubav prema njima i uzvraćaju svojom lepotom.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk