Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Sve je pocelo ovako

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Decoupage galerija radova
Opis foruma: Slike decoupage tehnike od članova foruma
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=7927
Datum ispisa: 23 Travanj 2024 u 12:10
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Sve je pocelo ovako
Objavio: Fifika
Tema: Sve je pocelo ovako
Datum objave: 27 Siječanj 2014 u 15:35
Ovo mi je prvi rad, kutija za cipele.





A ovo je drugi, na slicnu foru. Imala sam samo salvete sa leptiricima.




E sad vec imam druge salvete.



Odgovori:
Objavio: Fifika
Datum objave: 27 Siječanj 2014 u 15:40
I idemo dalje

Ovo mi je moj najdrazi rad. Za sad.



Ovo je sve poguzvano, ali meni ne izgleda lose.




Ova kutija mi je totalni promasaj. Ali sam crkla radeci je, jer je sve klizavo i nikakvo i bilo mi je zao prestati raditi kad sam vec toliko materijala i vremena potrosila na nju.


Objavio: Fifika
Datum objave: 27 Siječanj 2014 u 15:41
Ima jos :)




Objavio: Fifika
Datum objave: 27 Siječanj 2014 u 15:46


Trebam jos skinuti boju sa ovih metalnih dijelova, ali ne da mi se vise. Ovo je trece ruho ove kutija. Prvo mi se salveta poderala, pa sam smirglala, ali nisam sve mogla skinuti. Drugi put su mi se isprljali bjeli djelovi, pa sam to pokusala zamaskirati, pa sve pokvarila, pa sam je opet smirglala...i ovo je zadnje izdanje. Kakva je takva je...ne mogu se vise gnjaviti sa njom.

I sad navalite, da cujem komentare. Embarrassed


Objavio: Karli
Datum objave: 27 Siječanj 2014 u 19:50
Dobrodošla. smile75
U kvalitetu radova se ne razumijem, meni sve izgleda slatko i dobro.


-------------
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"


Objavio: Okić
Datum objave: 27 Siječanj 2014 u 20:32
Dobro došla Fifika! smile73  Radovi su ti krasni, a sa više iskustva bit će i još ljepši.
Meni je prekrasna vaza sa meni omiljenom ružicom.
Ako ti mogu da ti koji savjet. Da ti se nebi gužvale salvete,a kad ih stavljaš cijele i na ravnu podlogu, ili velike motive pomogni si peglom. Na osušenu boju nanesi ljepilo. Kad se osuši stavi motiv, preko njega papir za pečenje i lagano zapeglaš.  Kad se osuši ponovo odozgo premaži ljepilom za salvete. Nema nabora.
Metalne dijelove skini šarafcigerom, lakše ti je raditi na kutiji, a kad je gotova, začas ih vratiš natrag.
Nadam se da sam ti malo pomogla, kao što sam i ja ovdje neke trikove naučila od teta salveta, pravih majstorica. I još učim!


Objavio: gute Fee
Datum objave: 27 Siječanj 2014 u 20:36
Ja mislim isto kao i Karli.     


Objavio: Fifika
Datum objave: 28 Siječanj 2014 u 12:46
Hvala na dobrodoslici. Okic, hvala na savjetima. One prednje metalne dijelove sam skinula, a ove iza nisam smjela, mislila sam da ih necu znati vratiti. A ovaj trik sa peglom nisam znala kad sam radila. Probala sam, pa mi se papir za pecenje zalijepio za boju, i kako sam ga skidala otkinuo mi je boje, a salveta mi se odlijepila. Ma ja sam skroz nova u ovome, sve jos ucim i isprobavam, svi vasi savjeti su mi dobrodosli.


Objavio: magnolija
Datum objave: 29 Siječanj 2014 u 09:11
ja stvarno neznam zašto si toliko samokritična, radovi su ti lijepi.evo okić ti je dala neke savjete koje bih ti i ja dala.mislim da ćeš vremenom sve usavršiti.nemoj raditi sa tolikim opterećenjem jer stvarno to tebi fino ide.Thumbs Up


Objavio: Mima35
Datum objave: 29 Siječanj 2014 u 21:34
Draga, imaš potencijala. Nastavi tako i nadalje.
Inače, ja izbjegavam raditi na plastičnim i metalnim kutijama jer se prije ili kasnije boja počne guliti. Eventualno si možeš pripomoći primerom (originalnim ili home made - razrijeđeni drvofiks).


Objavio: jani
Datum objave: 30 Siječanj 2014 u 09:30
Pridružujem se curama s dobrodošlicom.
Ide to tebi jako dobro i samo nastavi. Curke su ti dale savjet koji sam i ja htjela vezano za kopčice. Bez brige, uvijek ćeš ih uspjeti vratiti na isto mjesto - za početak samo pazi da ti ostanu vidljiva mjesta gdje su bili šrafčići i nema greške da ih ne vratiš uspješno!

-------------
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez


Objavio: Lily54
Datum objave: 30 Siječanj 2014 u 15:15
Fifika želim ti dobrodošlicu ,i ja sam bila nesigurna u poćetku ,ali sam ućila na ovom forumu .Slušala sam savjete ovih dobrih majstorica i malo pomalo naućiš dosta toga.I meni se jako sviđa bijela vaza sa ružama, a one ćetkice od šminke rado bih okrenula u ovaj ho0bi, četkica nikad dovoljno.Ja radim dosta na metalu ,samo moraš obavezno prajmer stavljhati i neće se guliti.Ponekad kupim prajmer za auta, a na manje stvarćice stavljam ovaj iz domaće izvedbe /Sarin isprobani recept/.Samo isćitavaj ovaj forum i sve ćeš vrlo brzo savladati.Jos jednom sretno


Objavio: Fifika
Datum objave: 31 Siječanj 2014 u 14:27
Hvala svima na ohrabrivanju i na savjetima. smile77Ma imam puno tih limenih kutija, pa sam ih htjela srediti, ali je tesko, a za prajmer nisam ni znala, sljedecu cu pokusati sa prajmerom.













Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 01 Veljača 2014 u 03:18
Dobrodošla

http://www.glitter-graphics.com" rel="nofollow">

I makar još moraš učiti radovi su ti sve bolji i daleko od početničkih.Još jedan savjet.Odličan prajmer za metal i staklo ti je bezbojni mat akrilni lak u spreju.Ja imam skupi Stanperijin prajmer,a ipak mi je lak draži jer se ne guli kad duže nanosim boju na jedno mjesto.


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 01 Veljača 2014 u 03:21
Pazi!Ja nemam dobro iskustvi sa domaćim prajmerom.Na njemu mi se boja raspucala kao na kraklu pa sam ga bacila.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Maja1985
Datum objave: 01 Veljača 2014 u 18:40
Dobro došla! a radovi su ti jako lijepi, samo tako nastavi..


Objavio: Okić
Datum objave: 02 Veljača 2014 u 23:53
Hej, ne budi nezadovoljna, nema razloga. Ova kutijica sa motivom Pariza je više nego odlična. A na sitnim greškicama smo svi učili. Da znaš koliko sam tanjura oprala po nekoliko puta! I danas mi se desi! Embarrassed


Objavio: Fifika
Datum objave: 03 Veljača 2014 u 01:05








Evo ovo sam radila zadnjih dana. Ovo sve je za poklon. Nadam se da ce se svidjeti onom kome je namjenjeno. Za ovu zelenu flasu nisam sigurna ni da li se meni svidja, ali sta je tu.
Okic, mislim i ja da je kutija lijepa, ali nikako ne mogu biti objektivna kad su moji radovi u pitanju. Otkrila sam da se oni dipi toneri ne suse, Angry, vec se samo izmeljaju kad krenem lakirati, nazalost kasno sam to skontala, al bar sad znam.



Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 03 Veljača 2014 u 01:14
Ja neznam zašto svi koriste te Dipi tonere.Pa to ništa ne valja.Sa vodom se razmazuje kao tempera.Jedino se može koristiti za skroz pastelno tonirajne akrilne bijele.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: GarageART!
Datum objave: 03 Veljača 2014 u 01:21
Jako lijepo Smile vidim da i ti voliš leptire, ja ih obožavam Wink.
Meni je Jani dala recept za domaći primer i odličan mi je (naravno da sam zaboravila kako ide, sva sreća da imam Jani Hug)


Objavio: Fifika
Datum objave: 03 Veljača 2014 u 02:08
Pa ne znam, ja sam procitala da boju mogu dobiti tako da mjesam fasadnu boju sa dipi tonerom i to radim i nemam problema. Ali kad hocu nesto prebojati samo dipijem, e onda nastane dzumbus. Prvi put kad mi se desilo mislila sam da mi se nije dobro osusilo, ali drugi put sam vidjela da je suho na dodir i onda sam krenulo lakirati i vidim da se sve razmazuje i rad u kantu. Sreca, bio je neki bzvz rad na tegli, nesto sam nabrzinu smrljala... Ali sam skontala da bi se mozda moglo i bojati dipi tonerom samim, ali da se lakira auto lakom.
Hvala Garage na kompimentu, pa i nije da nesto obozavam leptirice, ali u nedostatku salveta samo njih sam lijepila. A ovi moji leptirici su mi zgodni jer ih je lako iscupkati, a na bijeloj salveti su, pa opet lijepim njih. Big smile
Meni je fascinantno kako vi uklopite salvete bilo koje boje, ja sam tule za to, ako se motiv ne moze isjeci, iscupkati, il ako ne mogu lijepiti cijelu salvetu, ja ni ne pokusavam. Gledam radove zena na forumu, i znam te salvete, ali nema pojma da bi ja ista sa tim salvetama pokusala raditi, jedino cijele da je lijepim.


Objavio: Fifika
Datum objave: 05 Veljača 2014 u 19:23


Objavio: GarageART!
Datum objave: 05 Veljača 2014 u 21:00
Nice Thumbs Up


Objavio: Fifika
Datum objave: 06 Veljača 2014 u 00:30
Hvala Thumbs Up


Objavio: Okić
Datum objave: 07 Veljača 2014 u 22:17
Lijepa vazica Smile


Objavio: Fifika
Datum objave: 07 Ožujak 2014 u 21:17







Objavio: Fifika
Datum objave: 07 Ožujak 2014 u 21:20








Objavio: Fifika
Datum objave: 07 Ožujak 2014 u 21:25



Objavio: Fifika
Datum objave: 07 Ožujak 2014 u 21:27
Eto, to su moji novi radovi... Ima ih jos, samo nemam slika na racunaru. Nadam se da ce vam se svidjeti.


Objavio: Okić
Datum objave: 09 Ožujak 2014 u 22:57
Lijepi radovi, sviđaju mi se! Očekujem još sličica! Smile


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 22 Travanj 2014 u 01:40
Napredak je očit.Još jednom preporučujem baciti Dipi tonere i nabaviti paletu akrilnih boja.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk