Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ljetni čempres lat. Kochia scoparia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=797
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 06:39
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ljetni čempres lat. Kochia scoparia
Objavio: administrator
Tema: Ljetni čempres lat. Kochia scoparia
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 10:32
Predivna biljka u vrtu koja je vrlo zanimljiva i vrlo dekorativna. Naraste od 60 -100 cm i vrlo je laka za oblikovanje. predivne zelene boje koja se istice od ostalog cvijeca i biljaka u vrtu.
Dobro podnosi sunce i visoke temperature i nije jako zahtjevan za uzgoj.
 
Sadi se u travnju i u posude, i nice za tjedan do dva dana i jako brzo raste.
 
 



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 10:33
ukoliko nekto ima mozda koju sadnicu ili zna di se može nabaviti sjeme ove predivne biljke bio bih jako zahvalan na informacijiEmbarrassed


Objavio: shasha
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 10:51
baš sam te to htjela pitati,gdje ima sjemenja. Znam da je kod nas davno toga bilo,no nekako je nestalo. Sad ga nitko ni u cvjetnjaku nema a ni sjeme godinama nisam vidjela.A ništ,u potragu za sjemenjemsmile98


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 10:59
Ja sam to vidio par puta u vrtrovima i stvarno je simpa ali sjeme nisam nigdje mogao nabaviti.


Objavio: shasha
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 11:08
Pa ako si kod nekog vidio taj vjerojatno ima i sjeme ili će mlade imati. Koliko se ja sjećam to se samo rasije i dogodine uvijekima užasno puno mladih


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 11:11
Nadam se da ce onda imati i ove godine!!! Da se spremim za zicanje!!


Objavio: administrator
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 20:18
Samo da javim da sam nabaivo sjeme, nasao u trgovini!!!


Objavio: nela
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 22:37
Evo ja sam baš posijala sjeme u teglu prije dva dana, a danas smo bili u bauhausu i tamo sam vidjela da ima za kupiti sjeme.
Ja sam prije nekih 3 godine to imala posađeno kao malu živicu, sadila sam ih po 2-3 kom zajedno jer onda budu veći i gušći, ljepše izgledaju... a meni su najljepši u jesen kad budu crvenkaste boje...


Objavio: SilveK
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 18:47
Moj je počeo nicati! Posijala sam ga sjeme prošli tjedan. Prošle sam godine isto kupila sjeme, ali ništa - očigledno sjeme nije valjalo. Ove godine ću ga očigledno imati u izobilju...


Objavio: dina
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 14:18
admine hajd pogledaj
kod mene na slikama na balkonu sam imala nesto slicno ako je to to sto ti trazis mogu ti poslati pelcere jer
se samo mnozi a sjeme nisam ni hvatala

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: vrtlarica
Datum objave: 13 Ožujak 2008 u 18:20
Ja sam danas kupila sjeme ljetnog čempresa u običnom dućanu prehranom kartica 5 kn
Ako netko nema u blizini kupim pa pošaljem!!!



Objavio: nela
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 14:54
Meni sjeme uopće nije niklo, kupila sam ga prošle godine, jel moguće da je staro, ili??? šmrc


Objavio: SilveK
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 21:56
Nije ni meni koje sam kupika prošle godine, ali ove godine sam našla drugi proizvođač i ono je nuklo jako brzo.

Ja operiram po svim dućanima koji drže sjeme - pa mi se nekad posrećiWink (naći ono što nemam)


Objavio: vrtlarica
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 08:53
Ne mogu pronaći nigdje podatak o zahtjevnosti čempresa, kakvu zemlju voli....
Po ovoj prvoj slici vidim da iz male rupice u suhom kamenju voli, jel zna tko ???
Gdje ste vi sadili?


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 08:47
Našla sam sjeme ljetnog čempresa http://imageshack.us/">


Objavio: ines
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 14:56
Joj, super tema. Ja sam isto kupila i posijala ljetni čempres. Prvi puta do sada. Nešto u teglu, a nešto van. Piše da se treba sijati direktno u zemlju. Ipak ima li tko od vas iskustva s presađivanjem?


Objavio: hoya
Datum objave: 29 Kolovoz 2009 u 17:58
Nisam ni vidjela do sada ovu temu.
Ljetni čempres imam godinama samo zato što mi je lijepi grm, ne traži puno njege, a kada sve osuši od žege on mami pogledom svojom bojom.
Raste u samom kamenu. Naravno u zemlji budu jači i veći.
Traži vrlo malo vode, rekla bih da može preživjeti sa vrlo neredovitim zaljevanjm.
Početkom jeseni pri vrhovima počinje stvarati sjeme, a nakon toga mijneja boju u tamno crvenu, bordo. Meni su i tada predivni.
Od jednog grma stvori se jako puno sjemena. Ja ga ne sijem, nego presađujem čemprese koji na proljeće sami niknu.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 18:04
Imam ga i ja i to od našeg Šmrcka. Stvarno je nikao brzo za 5 dana i to valjda svako sjeme. Sada su to biljčice do 5 cm i moram ih presaditi.
Mislim da je ova biljka nepravedno napostavljena, a Hoya ju je tako lijepo opisala.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: baka
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 19:42
Pa da se i ja pohvalimWink Posijala sam sjeme od Šmrcke i sad čekam.
Triša kaže 5 dana.... znači ako je sve o.k. uskoro bi trebao proklijati!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 20:36
Kada ljetni čempres dozori, može se iščupati, naglavačke objesiti i osušiti. Osušenog zavezati u snopiće, odrezati krajeve gdje je korjen i te snopiće koristiti kao metle. Vrlo praktično u metenju velikih površina ili metenju po zemljanoj ili šljunčanoj površini.


Objavio: Lora
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 23:46
ja sam ga posijala pred dva dana, i po preporuci Korijenka stavila van da klije........

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: lilie
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 00:10
smile143Pozdrav. Može li mi netko poslati malo sjemena ? Ljetni čempres - kako bude preko zime, da li ostaje vani ili se treba unijeti?

-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: nichll =)
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 00:11
ljenji čempres se u jesen odreže i kao što si rekla okrene naopako nije ga potrebno dijeliti jedan čempres bude jedna metla...tako da na proljeće dobiješ metlu, jako brzo se "istroši"....no jako je praktično...
LILIE ljetni čempres se jako jednostavo razmnožava...dovoljno je tek da baciš sjeme na mjesto gdje želiš čempres...a u jesen ga režeš i na proljeće imaš novu metlu..ako te zanima sjeme pošalji adresu na pp nakupit ćemo za tebe...


Objavio: lilie
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 00:46
 Hvala nichll =). sada kad si mi objasnila o čemu se radi mislim da sam vidjela kod susjede taj ljetni čempres samo što ga mi drugačije zovemo.
Još jednom hvala ti na ponudi.


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: baka
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 08:02
Stvarno ovdje čovjek uči dnevno!
Cimi hvala za savjet o metli!Big%20smile


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: makk
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 11:51
Ovu sam biljku sijala 2 godine i na kraju odustala, jer nikad nije narasla više od 30cm i nije bila ni slična onim raskošnim žbunastim biljkama koje sam ja viđala u tuđim baštama. Sad znam i zašto, hvala.




-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: nichll =)
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 19:09
LILIE ma nema problema...ako budeš trebala samo se javi....
MAKK ne znam u čemu bi bio problem...možda je bio u hladu...ili mu je nedostajalo vode...ne znam što bi moglo biti...jer sam vidjela na foruma da kod mnogih raste iz pukotinu u betonu....što bi značilo da nije zahtjevan....


Objavio: makk
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 20:36
Originalno poslano od člana nichll =) nichll =) napisao:

LILIE ma nema problema...ako budeš trebala samo se javi....
MAKK ne znam u čemu bi bio problem...možda je bio u hladu...ili mu je nedostajalo vode...ne znam što bi moglo biti...jer sam vidjela na foruma da kod mnogih raste iz pukotinu u betonu....što bi značilo da nije zahtjevan....

I ja sam vidjela (u Bosni) da raste bez neke posebne njege i u svakoj bašti. Ja imam problem da imam samo onu zemlju koju kupujem za cvijeće, a to ne odgovara svakoj biljci. Mislim da sam trebala dodati pjeska i poboljšati propusnost zemljišta (drenažu). Istu grešku sam napravila sa irisima i to moram popraviti.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: nichll =)
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 22:00
moguće da je problem u zemlji....


Objavio: proljeće
Datum objave: 22 Ožujak 2010 u 20:36
Meni se ne događa još ništa, a sjeme je preko tjedan dana u zemlji...


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Travanj 2010 u 00:59
Čitala sam da ljetnji čempres zahtjeva velike količine dušika .

Moj čempres je bio pravi maneken zgodan i lijep, uzdahnula bi uvjek kad bi ga pogledalaWink. Ali sam slučajno poznata kao ljubitelj ureje 7 ili ti florina 7, dodam ga malo da ne zafali cvjećkama. A tek koliki mi je bo ostić od ureje kao stablo
Tlo bi najbolje bilo tretirati dušičnim gnoivom prije sadnje čempresa.



Ljetni čempres će uspjevati i u najgorim tlima, alkalnim, pjeskovitim i siromašnim tlima. Rast će i gdje druge kulture neće. Ipak primjećeno je da se slabije širi u kiselom tlu.
Toliko je korisna za mnoge stvari, npr. brzo rješavanje erozije tla. U zapaljnim područjima se baca avionima , zbog brzog rasta i širenja dok ne naraste nova trava da bude zamjena životinjama za hranu.

Može se sijati i kad je zemlja temperature 10 stepeni. Znači krajem travnja ili početkom svibnja, ovisi od podneblja, ili i poslije ako se želi.
Saditi što pliće ( oko 3milimetra dubine, jer dublje od 2 cm može nastati problematično za sjeme.




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: baka
Datum objave: 14 Travanj 2010 u 07:55
Niknulo mi je dosta biljčica. Ali se nisu maknule dalje od visine 1 cm otprilike.ConfusedA ja strpljivo čekam!Big%20smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Travanj 2010 u 15:25
Moji, dakle Smckini su oko desetak cm, samo ne zan dali da sadim svakog posebno, ili nekoliko u skupini (sada sam presadila po 3 kom) i dali može biti u posudi, ako da kolika bi trebala biti da izraste lijepi grmić.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: hoya
Datum objave: 14 Travanj 2010 u 16:16
Bako, kad niknu na gusto jako sporo rastu. Ako znaš gdje ih želiš poredati dobro namoči zemlju i zajedno s blatom ih položi u spremnu rupu (bolje rečeno udubinu). Ja uglavnom stavljam 2, najviše tri zajedno, ali udaljene bar 10-tak cm.
 
Triša, ja sam ih uvijek imala i u posudama, ali tamo neki uspjevaju super, neki zaostanu. Zašto, ne znam.
Jedno mi je jasno, a to je da su im moje posude ipak bile malo pretjesne.
 
U zemlji su ipak najljepši.


Objavio: baka
Datum objave: 14 Travanj 2010 u 17:10
Triša, 10 cm!!!
Hoya, nema mi druge nego tvoj savjet. Izvaditi zemlju sa zidarskom žlicom i položiti na mjesto!Big%20smile  


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: hoya
Datum objave: 14 Travanj 2010 u 17:22
Ne znam bako koliko su ti gusto niknuli. Moji su jako, jako nabijeni. Ja to radim sa starom jušnom žlicom - pa polako, dio po dio!
 


Objavio: baka
Datum objave: 15 Travanj 2010 u 07:00
Da su kosa na glavi, rekli bi da je osoba proćelava....LOL
Ali nije bitno, bitno je da znam sistem i da ne čekam više s presađivanjem!Big%20smile


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Travanj 2010 u 10:37

Hvala Hoya, voljela bih da su u posudi i stavit ću neke, ali sam posadila i direktno  vrt, pa da vidimo koje će bolje napredovati.

Baka, rasadi i narasti će, barem tako su moji.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: makk
Datum objave: 15 Travanj 2010 u 13:28
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Čitala sam da ljetnji čempres zahtjeva velike količine dušika .Moj čempres je bio pravi maneken zgodan i lijep, uzdahnula bi uvjek kad bi ga pogledala[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />. Ali sam slučajno poznata kao ljubitelj ureje 7 ili ti florina 7, dodam ga malo da ne zafali cvjećkama. A tek koliki mi je bo ostić od ureje kao stablo[IMG]http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/g055.gif" style="cursor:%20pointer;" />Tlo bi najbolje bilo tretirati dušičnim gnoivom prije sadnje čempresa.Ljetni čempres će uspjevati i u najgorim tlima, alkalnim, pjeskovitim i siromašnim tlima. Rast će i gdje druge kulture neće. Ipak primjećeno je da se slabije širi u kiselom tlu.Toliko je korisna za mnoge stvari, npr. brzo rješavanje erozije tla. U zapaljnim područjima se baca avionima , zbog brzog rasta i širenja dok ne naraste nova trava da bude zamjena životinjama za hranu.Može se sijati i kad je zemlja temperature 10 stepeni. Znači krajem travnja ili početkom svibnja, ovisi od podneblja, ili i poslije ako se želi.Saditi što pliće ( oko 3milimetra dubine, jer dublje od 2 cm može nastati problematično za sjeme.


Hvala smrcko na detaljnom objašnjenju. Mislim da mi je sad kasno, ali ću sljedeće godine pokušati ponovo sa sjetvom i naravno, pridržavat ću se tvojih uputstava.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Anaida
Datum objave: 29 Srpanj 2010 u 14:16
Evo i mojih uz rododendron, prekrasni su (Smrčko poslala sjeme)
 


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: smrcko
Datum objave: 29 Srpanj 2010 u 16:05
Baš su ti lijepiClap. Moji su još malecki, a svo bilje mi je minijaturnosmiley4392.gif

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Srpanj 2010 u 19:04
Smrcko, tvoji su kod mene prekrasni, baš sam zadovoljna i  u Rijeci i u Skradniku su divni. Mislim da je to jedna od rijetkih ljetnica, koje će i ubuduće krasiti moje dvorište.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lovro
Datum objave: 06 Listopad 2011 u 21:25
Ba š sam danas bacila oko u jedno dvorište, uz ogradu, ograda od ljetnih čempresa....hmmmm....ima i sjeme...mislim da joj nije zrelo..Wink.mekano i žutozeleno, kaj vi velite, kak izgleda sjemWinke, ja bi  kad bi si ga htjela malko posudit????

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: monstera
Datum objave: 06 Listopad 2011 u 23:02
Lovrek,ja sam nekad imala ljetne čemprese,valjda mislimo na isto.Njih su ti kod nas nekad ,a i danas rijetko ,tu i tamo netko posije za metle.On ti se mora isčupati i sušiti,tako mu i sjeme zreli,inače ništa.Tek kad stabljika posmeđi i osuši se,onda se dobro otrese ili čak izlupa da sve sjeme poispada.Sjeme je dosta sitno i žuto smeđe boje.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Anaida
Datum objave: 08 Listopad 2011 u 08:05
Lovro, imam ja ljetne čemprese (ima i Free jer sam joj dala lani sjeme - pa sad koja te od nas prije vidi ta ti može donijeti sjeme Smile ). Uglavnom, meni se sam rasije bez ikakve frke, a ti samo posudi malo sjemena za tjedan,dva i iz tog dvorišta di si vidjela, prima se bez puno frke i to u puuuuno primjeraka ( u proljeće samo bacakni sjeme di hoćeš da ti niknu)! Sjeme je zrelo kad biljka pocrveni/posmeđi.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Belina
Datum objave: 08 Listopad 2011 u 08:34
drage,
,
sada tek vidim ljetni čempres,a toliko mi se sviđa,nisam ništa znala o njemu,
 
Smrcko,voljela bi i ja biti vlasnik istih,ako je moguće?


Objavio: Lovro
Datum objave: 08 Listopad 2011 u 12:09
Hvala na informaciji.. i dobroj volji....Wink
Al već za taj "slučaj" imam dobru dušicu!!! smile222


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: kamenjar
Datum objave: 14 Veljača 2012 u 23:09
jeli rano krajem veljace posijat sjeme od ljetnog cempresa...tj posijat cu ako nocne tem budu u plusu 


Objavio: lucy
Datum objave: 14 Veljača 2012 u 23:24
Koliko znam, nije rano, naravno ako nam zima mahne za pozdrav do sljedeće godine.

-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: smrcko
Datum objave: 14 Veljača 2012 u 23:38
Dobro je obogatiti zemlju gdje ćete saditi čemprese sa dušikom ( ureom), prije sadnje na par tjedana.Embarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Vijavica
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 17:31
Moje iskustvo - možda nekome bude korisno
Čempresi u teglama
Krajem veljače sam posijala sjeme u tegle i poklopila staklom. Dugo im je trebalo da niknu, a kad su konačno niknuli, jako su sporo rasli. Tek su krajem 4. krenuli (što znači da ih se baš i ne treba požurivati, nego da ih se treba sijati kad je za to i predviđeno vrijeme :)
 
Presađivanje im nije smetalo (uzimala sam biljčice zajedno sa više zemlje). E sad, u teglama su daleko manji nego u prirodi. Kada dosegnu određenu visinu (cca 15-ak cm) nije loše otkinuti vrh jer onda šibnu sastrane i postanu ko male kuglice. Oni kojima nisam otkidala vrh su se izdužile i bile bezvezne (sadila sam po 3 komada u žardinjere da me kao štite od pogleda), nit su bile bujne, niti impresivne.
 
One koje sam posadila u glinasto tlo (zagreb) su se kilavile i nisu bile nimalo nalik onim krasnim primjercima kakvi su izrasli u siromašnoj crvenici (krk).
 
Ove godine ću probati u ilovaču dodati malo pijeska i sijati sjeme direktno u zemlju, te po potrebi prorijediti.
 
Meni su dobro rasle uz: ruže i karanfile (fantastično i izgledaju zajedno)
Kilavile se uz: lovor višnje
Crkle uz - hortenziju (kiselo tlo)
 
 


-------------
Preko trnja do zvijezda...


Objavio: kamenjar
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 19:21
ja sa danas posijala direkt u vrt..kod mene je prilično toplo  i nadam se da je zima svoje odradila za ovu god..isto tako ih planiram uz ruže jer mi je to predivna kombivacija..moram pokusat na par zakidat vrh da vidim 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: kontesaa
Datum objave: 01 Ožujak 2012 u 23:42
kamenjar, nemaš potrebe zakidati vrhove jer se on sam lijepo oblikuje Thumbs%20Up

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Vijavica
Datum objave: 02 Ožujak 2012 u 08:01
Da, ovo sa zakidanjem vrhova vrijedi samo za lošu zemlju i sadnju u teglama. Nema stvarno nikakve potrebe da ih capneš. Meni su na moru krasni, zagrebačka zemlja, ili samo moja mu baš nije nešto, pa se moram domišljati ;)

-------------
Preko trnja do zvijezda...


Objavio: kamenjar
Datum objave: 02 Ožujak 2012 u 23:26
ja sam proslo ljeto jedan  mali donijela sebi u vrt,dala mi jedna zena...nije mi uopce easto i kako je jesen dosla propo je ,nadam se ovaj put da cu imat uspjeha uzgojit ga ..jako mi je dekorativan za vrt,posebno uz ruze ...kad ga je najbolje rasađivat ,pretpostavljam da ce mi gusto niknut pa ću ga rasadit i višak podijelit..cure hvala vam na savjetima


-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Vijavica
Datum objave: 04 Ožujak 2012 u 09:15
Mislim da ćeš to najbolje vidjeti i sama. Koliko se sjećam, ja sam ga presađivala u svibnju, kad su bila oformljena 4 listića. To je možda pogrešno, ali kod mene je postotak presađivanja bio 90%. Jako sam pazila da mladice uzmem sa zemljom (vlažna i rahla). Na mjestima gdje su bili jako gusto nikli, poneki izdanak je stradao.
Ah da, koristila sam dio pribora za manikuru (ona kao lopatica za pogurivanje kožice, veća + V za rezanje kožice...) LOL Iznimno korisno za tako mlade biljčice, treba se snaći Embarrassed

-------------
Preko trnja do zvijezda...


Objavio: kamenjar
Datum objave: 26 Ožujak 2012 u 22:39
mislim da ni moj nece biti spreman za presađivanje prije svibnja,gledam posijala sam ga prije nesto manje od mejsec dana,niko je lijepo ,naravno gusto...al sad raste puzevim korakom..vjerujem da mu treba bar jos mjesec dana dok bude spreman za prenosit 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: mikica.dm
Datum objave: 25 Travanj 2012 u 18:37
danas stigle sjemenke zelenog i crvenog ljetnog cempresa, dio cu staviti u tegle a dio na otvoreno. zanima me, kad dodje jesen i odrezem ih, hocu li morati nagodinu ponovno sijati ili sjemenke prije toga padnu na zemlju pa se samo namnozi? znam da malo brzam, jos ih nisam ni posijala ;)


Objavio: 11111
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 12:22
imam ga prvu godinu....favorit je za dogodine....toliko je nezahtjevan i lipi da ću ga razmnožit okolo cilog vrta...triba ga saditi po 2-3 komada na jedno misto jer je onda lipši i bujniji....moja ocjena i preporuka je čista desetka
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/48539.aspx">


-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: 11111
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 12:23
evo slike od prije više od misec dana


http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/46888.aspx">

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: kamenjar
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 16:05
lijep je ruzo,i ja sam zadovoljna sa njima,predivni su mi..imam ih puno po vrtu i trenutno su naljepsi ukras vrta 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 18:17
Moze li rasti u vecoj zardinjeri? 


Objavio: 11111
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 21:17
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

lijep je ruzo,i ja sam zadovoljna sa njima,predivni su mi..imam ih puno po vrtu i trenutno su naljepsi ukras vrta 






naravno da je lip kad je tvoj

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: 11111
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 12:35
sad je prekrasne crvene boje....kad se skida sjemenje i kako???

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 15:26
11111...ne moras skidati sjemenje uopste. Iduce proljece ces imati na hiljade sadnica, neces ga moci iskorijeniti sve i da hoces. Ja sam posijala par biljaka i dobila citavu sumu. Mnogo je lakse kada ih presadjujes nego da ides iz sjemena.


Objavio: 11111
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 15:31
hvala....znači na prolječe će ispod ovih starih biti milijun mladih pa prisadin di oću....lipo....prekrasni su

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 15:52
Ma da, to je kao korov, jednom kada ga posadis tesko se iskorjenjuje. Vidjeces koliko ce maldih biljcica nici na proljece. Ja sam ih presadjivala jako male, htjela sam da sakrijem jako ruzan zid pa sam ih zasadila dosta gusto, bilo je kao ziva ograda. Juce sam ga isjekla, grancice ostavila za aranzmane...steta...nisam ga slikala inace je bio jako lijep.


Objavio: 11111
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 17:47
zelena oaza....imaš li di svoje slikice ovdje...tražim te i ne mogu te nači

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 20:09
11111, imam slike na raznim temema...hobi, aranzmani, vodenika, katusi, kucno cvijece, tamjan, thuje...sve se kanim da otvorim temu sa svojim slikama, da budu sve na jednom mjestu, ali...nekako ne stizem u zadnje vrijeme.


Objavio: Andina
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 21:17
Pridružujem se ovoj temi sa sličicom ljetnog čempresa u jesenjem izdanju.

Ove je godine to bio pokus, a dogodine će ga biti puno više na različitim mjestima.


-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 24 Listopad 2012 u 22:27
Da bi ovaj ljetni cempres bio lijep, treba ga saditi na najmanje pola metra razdaljine, onda on ima oblik thuje.


Objavio: 11111
Datum objave: 13 Travanj 2013 u 00:26
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

11111...ne moras skidati sjemenje uopste. Iduce proljece ces imati na hiljade sadnica, neces ga moci iskorijeniti sve i da hoces. Ja sam posijala par biljaka i dobila citavu sumu. Mnogo je lakse kada ih presadjujes nego da ides iz sjemena.



tražim ja po vrtu sadnice...ali njh nigdi nema...zar nisu več tribali niknuti ......

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: kamenjar
Datum objave: 13 Travanj 2013 u 06:33
kod mene polako niču,jos su mali ruzo ,jedva se primijete ,al nicu..

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Zelena_oaza
Datum objave: 14 Travanj 2013 u 14:56
Samo malo strpljenja, za koji dan bi trebali nici. Njega je teze iskorijeniti nego uzgojiti. Ja sam dio baste gdje je on bio preorala, sve pocupala, ali opet je par biljcica niklo proslog proljeca. Par dana konstantno lijepog vremena, temperature preko 18 stepeni i on ce nici.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 14 Travanj 2013 u 19:46
da,bas i ne volim sto ga ima svugdje..al bas svugdje,okupiro mi i jednu teglu sa sukulentom,pojma nemam kako je tu doso ..

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 21 Siječanj 2014 u 09:48
Ljudi gdje ste, nama vas dugo... Ovaj čempresić sam prošlo ljeto prvi put vidjela uživo na moru. Prekrasan je i morati ću ga nabaviti. Odlično se može kombinirati sa ostalim cvijećem Smile


Objavio: administrator
Datum objave: 21 Siječanj 2014 u 13:17
Nema nas kada nije još sezona ove biljke. Tek stiže proljeće pa je pravo vrijeme za dizanje ovakih tema i rasprave o ovakvim biljkama.
 
da ovi čempresići su jako lijepi i po mome mišljenju moraju se kombinirati sa nekim drugim biljkama i cvijećem jer tek onda daju pravu lijepotu koju imaju u vrtu gde su posaditi.


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 24 Ožujak 2014 u 15:30
Može li se ovaj čempresić uspješno uzgajati na mjestu koje nema nimalo sunca, ali doslovce - nimalo? Riječ je o sjevernoj strani kuće, uvijek se osjeti neki mali propuh, čak i ljeti.


Objavio: Andina
Datum objave: 24 Ožujak 2014 u 20:50
Ne bih ti znala odgovoriti, ali ti pokušaj s nekoliko sjemenki. Dio ipak stavi na sunce jer tamo će sigurno uspjeti.
Ja sam ga danas motikom micala iz vrta, niknulo ih je na tisuće. Angry


-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: kamenjar
Datum objave: 24 Ožujak 2014 u 21:49
moji jos nisu poceli nicati ,ali znam uskoro ce ih biti posvuda..ja ih pustim nek malo porastu i onda ostavim malu hrpicu (par njih) tamo gdje ce mi najvise odgovarati uz neku biljku ..lijepi su oni ,posebno u jesen kad dobiju crvenkastu boju ,samo sto meni uvjek buretina izvali ih iz zemlje i na kraju kad su najljepsi ja ih počupam


-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 25 Ožujak 2014 u 09:02
Andina Hug
kamenjar Hug

Curke, hvala vam na brzim odgovorima. Svakako ću probati malo sjemenki staviti na sjevernu stranu. Dio će biti na suncu, južna strana.


Objavio: kacunak
Datum objave: 31 Kolovoz 2014 u 22:12
Bugicaza5, kako prodje sav taj plan sa cempresima i jesi zadovoljna? Mene je ovaj zbun odusevio kad sam ga vidjela kod svekrve u basti, prosto mekan kao kosa, dekorativan i "jasno" zelen... Ma prelijep je. Jedina mu je mana sto je jednogodisnja biljka, bar ja ne volim to nesto svake godine nanovo pa ti zima unisti trud, pa opet u krug... A to sto se sam zasijava meni ne znaci jer bih ga ja u vecu saksiju uzgajala i vise bi zavrsilo na podu sjemena nego u mojoj saksiji.


-------------


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 01 Rujan 2014 u 09:02
Ne mogu se pohvaliti. Sijala sam u teglu i niti jedan mi nije niknuo. Dogodine ću probati direktno u vrt. 


Objavio: kacunak
Datum objave: 01 Rujan 2014 u 12:03
Bas steta. Nista, sledece proljece pravo u bastu i kazu samo se u martu-aprilu baci sjemena tu gdje hoces da nikne. Ja cu tako uraditi kod mame.


-------------


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 01 Rujan 2014 u 13:51
Da, navodno niče i množi se kao korov, ali meni, eto, nije uspjelo. Inače je baš prelijepa i dekorativna biljka. Ujesen bude crven. 


Objavio: nedim888
Datum objave: 23 Siječanj 2015 u 14:50
evo ima na ebayu sjeme http://www.ebay.com/itm/Heirloom-1000-Seeds-Grass-Burning-Bush-Kochia-Scoparia-Red-Flower-Garden-/381131198524?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58bd30903c


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 24 Siječanj 2015 u 15:02
Kako sam tvrdoglava, ovo proljeće ponovo sijem ovaj preslatki čempresić. Ne dam se ja samo tako. LOL


Objavio: cvijatna
Datum objave: 03 Veljača 2015 u 12:13
Pozdrav
za ljetni čempres on se sije direkt vanka,i to u 3-4 mjeseca.Iman tu biljku i stvarno je prekrasna. Pogotovo kada ona dobije crvenu prekrasnu boju.Smile


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 03 Veljača 2015 u 12:32
Prvo da ti poželim dobrodošlicu na ovaj divni forum! smile73 Drago mi je da si s nama podijelila svoje iskustvo o ovoj divnoj biljci, a baš sam se dvoumila trebam li ga sijati u kući... smile186... jer sijala sam ga unutra prošle sezone i nijedan nije niknuo.


Objavio: cvijatna
Datum objave: 03 Veljača 2015 u 12:46
hvala tiSmile
kada ga posiješ vanka treba mu dosta sunca,malo vlage i drenirano tlo,i to je to nadam se da ceš ove godine uzivati u tome prekrasnom cvijetu.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk