Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Šta sadite na balkone?

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=82
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 20:14
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Šta sadite na balkone?
Objavio: administrator
Tema: Šta sadite na balkone?
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:29
Koje je vaše najdraže cvijeće koje sadite na balkone?
 
 
 
edit: slike balkonskog cvijeća stavljajte tu: 
 
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3146 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3146


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<



Odgovori:
Objavio: Donata
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:37
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Koje je vaše najdraže cvijeće koje sadite na balkone?


Jeli se moja teraca smatra balkonom??? Smile Velikim balkonom???


Objavio: voki
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:44
Begonije, pelargonije, surfinije, ukrasne djeteline sa 4 lista i crvene sa 3 lista (oxalis)...

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: angi
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:44

Jeli se moja teraca smatra balkonom??? Smile Velikim balkonom???
[/QUOTE]
 
po meni da, bit je u cvijeću koje se sadi u lončanice, kako to cvijeće uspijeva i naravno,
gdje je balkon; koliko sunca i sl.
 
 


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:47
pa to je to. nije sobno a ne sadi se ni u vrt. balkon, terasa, to je to. Wink


Objavio: voki
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:50
Odlično što ste ovo razdvojili, neke biljke mogu da se sade i u bašte i na terase, a neke su samo za terase i balkone.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: angi
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 21:53
prošle godine sam imala klasiku, već viđeno;
 
ove godine sam krenula u eksperimentiranje;
tako sad imam posijana sjemena cvijeća iz davnina ; neven,kamilicu,dahliu,kadificu , sad sam u potrazi za kaloperom,


Objavio: voki
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 22:03
Sve su to predivne biljčice, biće ti super kada dođu do cvetanja.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: nela
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 22:23
Meni još uvijek najljepše crvene pelargonije. Ali volim ih pomiješati nekim žutim puzavcem.


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 22:25
to maleno žuto je Bidens. Wink


Objavio: flora
Datum objave: 03 Travanj 2007 u 23:00
Malo žuto može biti i sanvitalija. Ona je gušća od bidensa i ima nekako mesnatije listove.

Meni prži sunce od 11 pa dok ne zađe, tako da sadim pelargonije zonale, one obične grmolike i obavezno prkos, onaj dupli i kad se to sve lijepo prekrije cvjetićima bude baš veselo. Obavezno s jedne strane stavim tamjan (plectranthus) jer navodno tjera komarce i uz to vele da je kao dobri duh koji čuva od raznih nedaća. Smile  


Objavio: angi
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 09:17
gdje i kako se sadi tamjan, gdddje se kupi,
koje cvijeće ima miris  dok cvijeta na balkonima


Objavio: angi
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 10:50
hahah, kupila sam tamjan,
kažu da je to padajući cvijet i da cvijeta u jesen ???


Objavio: dina
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 17:33
uglavnom pelargonije,petonije , kadifice ,male karanfile , niske suncokrete ,
mada ljeti na balkon iznesem i pola sobnog cvjeca


Objavio: Donata
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 18:10
Pa ove godine pošto krećem ispočetka, probat ću dobiti žuto ljubičastu kombinaciju. Heart
Žute ivančice,žuta ruža, žuta graničica,žuta dalija,žuti milion bells,žuti ostosperum
Wink
a kontra ljubičaste sulfrinije, ljubičasti plavi kumpirov grm, ljubičasti ukrasni luk.. i koja francuska lavanda.

To ja tako planiram... a kad u rasadniku vidim nešto što će me oboriti s nogu bit će vjerovatno u boji crvenoj ..Big%20smile ili naranđastoj.


Objavio: flora
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 18:36
angi -vidim, uspjela si ga nabaviti...tamjan baš ne voli cjelodnevno sunce, nego polusjenu, točno je da puže tj. visi, jako se razgrana, razmnožava se reznicama. Cvjetići se javljaju na krajevima dugih izboja negdje krajem srpnja, bijeli su, sitni nisu baš nešto dojmljivi i preporuča ih se otkinuti kao npr. na koprivi da se on može dalje širiti i da ne crpe snagu biljci. Pazi na zaljevanje dok je još biljka mlada da ne bi gnjilila, a kasnije kad stabljika odrveni može podnjeti svašta.Tamjanu miriši lišće kad se dira ili kad jako puše vjetar.
Mirišu maćuhice, tamnoplave petunije, mirisne pelargonije, alisum....

Evo i slike mog tamjana koji je preživio prošlu zimu, vani na balkonu okačen na svom mjestu sa strane u polusjeni...




Objavio: primorka
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 20:21

Na mom malom balkončiću su uvijek crvene verbene i viseće pelargonije. Znam da je klasika, ali bude jako lijepo.



Objavio: angi
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 20:33
tamjan,
 
Flora, hvala na pomoći, ovaj što sam kupila ima iste listove kao tvoj,
a što se tiče prezimljavanja, kojim  zimskim temper.je bio izložen tvoj tamjan


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Travanj 2007 u 21:36
I ja volim tamjan saditi,nemam slike od prošlogodišnjegCry(muž mi je ,valjda greškom,obrisao slikeAngry) a preljepi su svi bili.Morala sam vrhove rezati jer su se vukli  po podu.Hmm,znači da su bili dugački nekih 80-90cm.E da i bili su na suncu,tako da ako nemaš kuda možeš,mojima ništa nije smetalo.


Objavio: flora
Datum objave: 05 Travanj 2007 u 17:40
Ove zime mi je prezimio budući da je zima bila blaga, a kod nas je bilo samo  dva dana -1. Tako je visio na svom mjestu samo što je imao manje listića nego sada na slici (ovo je slikano jučer). No ja ti cvijeće po zimi zalijem tek malo i to možda jednom u 15-20 dana. Nemam ga kamo sklanjati, tako da su jadničci prepušteni na milost i nemilost. Prthodne zime ga nisam uspjela sačuvati.


Objavio: Primrose
Datum objave: 09 Travanj 2007 u 21:32
Pelargonije jer mogu izdržati jako sunce


Objavio: angi
Datum objave: 16 Travanj 2007 u 08:42
dragi forumaši, što je sa balkonima,
cvijeta li što na njima,
moja sjemena koja sam posijala su nikla do cvijeta će trebati još vremena,
a i clematis sam udomila baš na balkonu,
a i mini ružice cvijetaju...


Objavio: lana2
Datum objave: 16 Travanj 2007 u 13:29

Lanjske pelargonije su u cvatu, a u subotu sam posadila u žardinjere nove pelargonije zonale s bakopom, million bells i verbene.



Objavio: shasha
Datum objave: 16 Travanj 2007 u 21:59
Ja sam kupila neku verbenu bijelu sa roza prugama,i neku bijelu puzavicu(naravno da ime ne znam) koja jako miriše,i roznu bacopu i pokoju plavu,tamjan koji mi je ostao od prošle godine i pelcere mojih crvenih pelargonija...To sam posadila,nemam balkon ali na prozore.sad čekam da se malo privikne pa počne rasti i cvastiTongue


Objavio: angi
Datum objave: 17 Travanj 2007 u 09:04
a ta mirisna puzavica, kako izgleda , je li to neki ''novi'' cvijet? 


Objavio: dina
Datum objave: 17 Travanj 2007 u 14:11
ja ove godine imam jos punooooo novog na balkonu pokusat cu sve nekako
uskladiti nadam se da ce biti lijepo
puno puzavica ,pelargonija,begonija ,kadifica
ma svega pomalo


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Travanj 2007 u 22:06

Anqi,tobijelo ganjam naziv jošWink.E dana sam posadila žute surfinije i ljubičaste "million bells" i neke malecke slatke roza,crvene,žute mislim puzavice.Slikat ću ih kad narastu,pa sami saznajte imeBig%20smile.

Eh da kupila sam i drvce šipka,Donata tvoju pomoć trebamEmbarrassed,hoće li on imati plod,koliko visoko naraste i trebam li ga kako rezati?(valjda će prezimitiErmm) A lijep je,i pupoljke ima većTongue


Objavio: Snaša
Datum objave: 19 Travanj 2007 u 14:05
Ja posadila po prvi put "million bells"..i bacopu...bez nje ne mogu.
Nego nisam znala da  "million bells" voli sunce? Kod mene je pod terasom..poluhladovina...


Objavio: Donata
Datum objave: 19 Travanj 2007 u 15:46
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Eh da kupila sam i drvce šipka,Donata tvoju pomoć trebamEmbarrassed,hoće li on imati plod,koliko visoko naraste i trebam li ga kako rezati?(valjda će prezimitiErmm) A lijep je,i pupoljke ima većTongue


Inače PUNICA je drvce šipka, morganj ili nar

-listopadni , trnovit grm.Kod nas uz obalu je autohtona biljka ( ima moja mama dva mala grmića).
Cvatnja traje od lipnja do rujna.Plodovi biljke punica granatum , ne sazrijevaju u svim krajevima.Otpadnu zajedno sa lišćem na prvi znak noćnog mraza.
Nove biljke se uzgajaju od sjemena u ožujku ili reznicama koji se zakorjenjuju u posudi zagrijanoj odozdo.

Svjetlost- više joj prija sunčano mjesto izvan kuće,ali može ostati i u kući

Temperatura umjereno +10 do 16 noću , na +4 do 6 zimi dok ne potjera nove izboje

Zalijevati umjereno u vegetacijskom razdoblju , umjereno vlažno, zalijevajte vrlo malo počevši od kolovoza

Voli svjež, umjereno vlažan zrak

Zemlja za lončanice na bazi komposta.
Gaji se kao grm ili manje stablo. Naraste do pet metara.

Zbog osobine da pri osnovi stabla razvija dosta izdanka, češće se uzgaja kao grm.

Orezuje se svake godine. Tako se postiže formiranje željenog oblika i kasnije usklađuje odnos porasta i rodnosti.
Formiranje uzgojnog oblika traje tri - četiri godine.


Sretno sa šipkom!!!
Clap



Objavio: shasha
Datum objave: 19 Travanj 2007 u 20:11
Hvala DonataHug.Ma nek mi prezimi i lijepo raste,a šipak ću ja u trgovini kupiti i pojestiBig%20smile.


Objavio: administrator
Datum objave: 19 Travanj 2007 u 20:24
Originalno poslano od člana Snaša Snaša napisao:

Ja posadila po prvi put "million bells"..i bacopu...bez nje ne mogu.
Nego nisam znala da  "million bells" voli sunce? Kod mene je pod terasom..poluhladovina...
 
Million bells,milijun zvončića ili milijun cvijetova kako ga se još zove je iz porodice petunija i voli sunce, polu sjenu. te voli dosa vode iako neka mu žile nebudu skroz u vodi jer će to dovesti ddo truljenja biljke. nego treba zemlja da se prosuši prije novog poljevanja. [to tjekom ljeta i nije neki problem jer treba uglavnom svaki dan polijevanja.
 
i naravno jako puno prihranjivanja gnojivom, tako da poka\e svu svoju ljepotu.Clap


Objavio: angi
Datum objave: 24 Travanj 2007 u 17:33

million bells je uistinu prekrasan cvijet, i sjajan za balkone,

ali;
 
osjetljiv toliko koliko je i lijep,
 dio mojih cvijetića su ptičice uspjele polomiti,
jedan je pri vrhu počeo da žuti, i od svih se još jedan sjajno drži, za utjehu
 


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Travanj 2007 u 20:32
Anqi,million bells treba prihranjivati ko i surfinije inače ništa od njih.Uz redovitu prihranu cvatu do mrazeva.Uzmi prihranu za surfinije,imaš ih skoro svuda za kupiti,i jednom tjedno ih prihranjujWink


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Travanj 2007 u 21:12
a kada bude veća biljka i puno cvijetvo može i svaki drugi dan. Naravno ukoliko se pridrzava koncentracija gnojiva u vodi.


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Travanj 2007 u 21:24
to nisam znala,ja ih jednom tjedno cijele godine prihranjujem.Znači kasnije mogu i češće.


Objavio: Donata
Datum objave: 29 Travanj 2007 u 20:09
Oduševile su me na sajmu lobelije bilo ih je u svim bojama naprave pravi cvijetni slap..Kupila tamno ljubičaste...Heart




Objavio: shasha
Datum objave: 29 Travanj 2007 u 20:43
Prekrasne suClap.Ove godine sam i ja te dvije boje ,ko na slici,kupila.Još samo da se razrastu takoSmile


Objavio: artemisia
Datum objave: 13 Lipanj 2007 u 15:50

Na balkon sadim začinsko bilje i tradicionalne ljetnice, a naravno tu su i neke trajnice koje se zimi sele u kuću.

Dio ovogodišnjeg "asortimana" na mom balkonu:
http://w204.photobucket.com/pbwidget.swf?pbwurl=http://w204.photobucket.com/albums/bb199/cvijet-info_album/1181737933.pbw - http://w204.photobucket.com/pbwidget.swf?pbwurl=http://w204.photobucket.com/albums/bb199/cvijet-info_album/1181737933.pbw


Objavio: shasha
Datum objave: 13 Lipanj 2007 u 15:55
wooow Artemisia,dobro si to napravila,ma kaj dobro odličnoClap.Cvijeć je isto predivnoBig%20smile,no  reci mi koji ti je ono cvijet,žuti sa crvenim samo u sredini,on je zaStarStarStarStarStar


Objavio: angi
Datum objave: 13 Lipanj 2007 u 17:12
ClapThumbs%20UpStar


Objavio: Donata
Datum objave: 13 Lipanj 2007 u 18:33
PrekrasnoClapClap a vidim i krumpirkaHeart...kadifice su Star a i sve ostalo...


Objavio: dina
Datum objave: 13 Lipanj 2007 u 20:18
nemam rijeci prelijepo svaka ti cast


Objavio: flora
Datum objave: 13 Lipanj 2007 u 20:22
Artemisia cvijeće je prekrasno Thumbs%20Up, isto kao i ideja o ovakvom prikazu slika cvijeća Clap


Objavio: lana2
Datum objave: 14 Lipanj 2007 u 07:55
ArtemisiaClapClapClap. Cvijeće ti je prekrasno


Objavio: artemisia
Datum objave: 14 Lipanj 2007 u 10:43

Hvala Embarrassed vam na pohvalama... Shasha, ono žuto sa crvenim je kadifica... Donata, da i moj krompirko je tu ali to nema veze sa onom tvojom raskošiHug. Moj jadničak izbaci po 2-3 cveteka i samo tjera izboje u visinu što ja nemilosrdno pinciram da bi ga držala u koliko-toliko kuglastoj formi - naravno da zbog toga baš i ne stigne stvoriti cveteke...



Objavio: Donata
Datum objave: 14 Lipanj 2007 u 13:00
Originalno poslano od člana artemisia artemisia napisao:

Donata, da i moj krompirko je tu ali to nema veze sa onom tvojom raskošiHug. Moj jadničak izbaci po 2-3 cveteka i samo tjera izboje u visinu što ja nemilosrdno pinciram da bi ga držala u koliko-toliko kuglastoj formi - naravno da zbog toga baš i ne stigne stvoriti cveteke...

 
Samo ti njega sjecni i budi nemilosrdna, sve reznice zabodi u vlažnu zemlju i redovito zalivaj...iznenadit ćeš se koliko će ih se zakorijeniti.
 


Objavio: artemisia
Datum objave: 14 Lipanj 2007 u 15:08
Ma prekrasnoHeart - možda se i moj malo oporavi jer odlazim na 10 dana u tvoje južne krajeve pa ga neće nitko smetati...


Objavio: alkemicar
Datum objave: 27 Kolovoz 2007 u 12:59

moram se malo pozabaviti slikama (sve sam slikala ali nikako da prebacim na komp)

na balkonu imam 2 vrste pelargonija, petunije, begonije, prkos, hortenziju i jedan prekrasan cvijet kojem ne znam ime pa kad stavim sliku zamolit ću pomoć iskusnijih :)


Objavio: voki
Datum objave: 27 Kolovoz 2007 u 13:07
Imamo temu identifikacija biljaka, pa sve slike za koje ne znaš koje je cveće stavi u tu temu, neko će sigurno znati koja je biljčica u pitanju.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 07 Siječanj 2008 u 18:45
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Eh da kupila sam i drvce šipka,Donata tvoju pomoć trebamEmbarrassed,hoće li on imati plod,koliko visoko naraste i trebam li ga kako rezati?(valjda će prezimitiErmm) A lijep je,i pupoljke ima većTongue


Znam da si ovo pisala u travnju ali nisam odoljela da ti ne odgovorim... Nar tj šipak ja imam i tu u sv.nedjelji posađenog vani i prošle godine je preživio bez problema, vidjet cu sto ce biti ove (mali je još), a donjela sam si i skroz male sadnice i isto ih vani posadila... Inače nar ti raste u drvo, u novome ja imam dva drveta, visoka oko 2-2,5m... Inače tu sam još dovukla ružmarin, lovor, lavandu, a smokvu su posadili muževi roditelji i to tu sve bez problema prezimljava....


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Siječanj 2008 u 19:35
U nedostatku prostora u kući ja sam u jesen ipak nar vani ostavila. Sad si me utješila da bi ipak mogao preživjetismile79. Lavandu i ružmarin imam godinama vani posađene i znale su se namrznuti no ništa strašno.U proljeće malo porežem i sve ok. Lovor mi se smrznuo jedne zime no sad sam dobila mlade.Jedan ću u zemlju posaditi a jedan će ipak u tegli ostati. Hvala ZvjezdanaTongue


Objavio: Plantlover
Datum objave: 07 Siječanj 2008 u 22:44
Na balkon sam prosle godine posadio tri narancasta ljiljana,ukrasni slak,naravno petunije,pelargonije pa sam cak uspio nabaviti i slak.Bila je jedna vodena biljka(pistia)sa ribicama
 


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 12:04
Ja ću ove godine pošto mi je to tek druga godina (prva je bila eksperimentalna) posaditi verbene, bakope, milion bels, pelargonije, lobelije,surfinije i tko zna što još!!!
Već sam kupila i posadila verbene, a ostalo ide uskoro!!
Jedva čekam!!!smile106


Objavio: maya
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 15:11
Ja sam veliki obozavalac biljaka pa tako i na balkon svasta sadim.Od trajnica imam:hortenzije,kamelije,bozure,yuke,lovor,fuksije,pelargonije(obicne i padajuce),bugenvileju,apteniu i jos ponesto(ne mogu da se sjetim).Juce sam posadila bekope,petunije,dragoljuba i slak.Ali jos ce se kupovati i saditi do kraja cvijetne sezone. Wink


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 13:09
Ja sam posadila maćuhice, bakopu, osteospermum,potočnicu, a danas sam kupila alysu i tamjan!!!
Uskoro kupujem ostalo a to će biti vjerojatno : bidens, lobelije, surfinije, pelargonije,verbene...Tongue


Objavio: nela
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 18:29
Ja sam za sada posadila crvene pelargonije, žute puzajuće begonije, i osteospermum....


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 02:02
Pozdrav svima!
 
Vidim da ova tema nije bila, a mnogo bi koristila i meni i onima koji imaju iste uslove za rast biljcica.
Moj balkon je na istocnoj strani, malkice naginje ka jugu. Kontinentalna je klima u Vojvodini.
 
Molila bih za ideje i predloge ljubitelja cveca sa iskustvom, kao i svih znalaca, sta je dobro posaditi na ovakve balkone? smile127
 
Meni se od balkonskih biljaka dopadaju (koje bih volela staviti na taj balkon, ali ne znam da li bi se sve primile):
Lavanda, Ruzmarin padajuci, Timijan, Majcina dusica, Persun francuski, Alissum, Muskatle (njih drzim na severnoj strani stana i tu mi dobro uspevaju, pa bi ih ovde izbegla da bih imala mesta za druge lepotice), Dihondra zelena padajuca, Geum cocineum Cooky, Kalibrahoa -milion cvetova: crvena/oranz/roze, Saxifraga: crvena/roze/bela, Sedum variegatum, Vinka padajuća: purpurna/bela, Kolumneja, Pakujac, Pentas purpurni, Impantens, Streptocarpella saxorum, Campanula plava, Begonija Picotee (oranz) ili neka padajuca vrsta, Gonfrena, Asparagus sprenger.
 
Od nekih grmica bih volela nesto od ovoga ako moze: brusnica i borovnica, Eukaliptus, Fuhsija, i neki patuljasti cempres kao npr. Ljetni čempres lat. Kochia scoparia i sl.
 
smile73     smile219 smile73
 
 


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 02:16
Da dodam jos i majoran. Da li moze?


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 08:14
Lavandablue,mislimda dve ove začinske biljke možeš bez problema tu saditi(lavanda,ružmarin,mažuran,timijan.....) Oni uspjevaju ina žarkom suncu i u hladovini.Istina da je bolje na suncu(zbog jače arome)no biti će im i tu ok.Ipak to nije totalna hladovina.
Gledam ostale vrste i mislim da sve mogu na istočnoj strani biti.
Za begonije nisam sigurna no ima drugih koji znaju.Fuksije više vole hladovinu iako mislim da im ništa neće biti .


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 13:48

Hvala shasha

smile73



Objavio: biggy
Datum objave: 13 Svibanj 2008 u 20:38
i moj je balkon potpuno na istočnoj strani, osunčan do dva popodne a nakon toga u sjeni. a posadila sam ruzmarin, lavandu, ruzu, zumbule, tulipane,gladiole, ljubičice, čak i limun, a imam nesto sitno i povrća. i sve je za sad ok, s tim da je kod mene mediteranska klima.


Objavio: Magister vitae
Datum objave: 26 Ožujak 2009 u 21:23
dalije i petunijeTongue


Objavio: brankica
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 11:31
pošto sam "friška" na forumu i  obožavam cvijeće, ove godine ću se malo detaljnije pozabavit što posadit ili posijat jer sam dosta stvari naučila čitajući vaše postove Thumbs%20Up
za sad sam  kupila  sam puzavu pelargoniju, vincu, clematis a u planu imam još milijun cvjetova, bacopu i surfiniju.
samo imam dilemu: čitam svugdje da clematisu treba zakloniti donji dio stabljike (balkon je južni) i to najčešće s prkosom, ali zanima me s obzirom da ću to posaditi u posude hoće li korjenje prkosa spriječiti clematis da se lijepo razvije jer bi mi se trebao penjati po žici da stvori prirodni zid     smile85


Objavio: marijan023
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 12:49

Kupio sam dvije velike pravokutne betonske tegle za cvijeće s namjerom da da stvorim prirodni zid na velikom balkonu . Pripremio sam i ogradicu po kojoj bi se cvijeće trebalo penjati do visine 1,5-2 metra. Molim vas da mi pomognete sa savjetom što da posadim u te tegle....



Objavio: rose
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 19:36
mini karanfili,pelargonije,ruže,amarilisi.......

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: pozvana
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 19:38
Originalno poslano od člana marijan023 marijan023 napisao:

Kupio sam dvije velike pravokutne betonske tegle za cvijeće s namjerom da da stvorim prirodni zid na velikom balkonu . Pripremio sam i ogradicu po kojoj bi se cvijeće trebalo penjati do visine 1,5-2 metra. Molim vas da mi pomognete sa savjetom što da posadim u te tegle....



Puzajući dragoljub. Obožavam ga. Tongue Brzo raste i penjat će se. A cvjetovi...mmmmmmmmm Tongue


-------------
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)


Objavio: vesna277
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 19:43
sadim vodenike,begonije.pelargonije.verbene,surfinije,petunije...


Objavio: marijan023
Datum objave: 03 Travanj 2009 u 17:45

Hvala na savjetima...sutra idem u rasadnik pa ću nabaviti cvijeće. Nešto imam doma a interesira me taj dragoljub. Čini mi se simpa...Thumbs%20Up



-------------
Glup si koliko si glup...(Forrest Gump)


Objavio: shasha
Datum objave: 03 Travanj 2009 u 23:33
Dragoljub je krasan,pustiš ga da puže a uz njega staviš crnooku suzanu nek se penje.Wink


Objavio: White
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 12:04
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Pa ove godine pošto krećem ispočetka, probat ću dobiti žuto ljubičastu kombinaciju. [IMG]smileys/smiley27.gif" align="absmiddle" alt="Heart" />Žute ivančice,žuta ruža, žuta graničica,žuta dalija,žuti milion bells,žuti ostosperum [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />a kontra ljubičaste sulfrinije, ljubičasti plavi kumpirov grm, ljubičasti ukrasni luk.. i koja francuska lavanda. To ja tako planiram... a kad u rasadniku vidim nešto što će me oboriti s nogu bit će vjerovatno u boji crvenoj ..[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> ili naranđastoj.




Joooj ovo će Donata biti prekrasno Jesu li ivančice iz sjemena ili...Gledala sam slike tvoje terase,super.


Objavio: White
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 12:12
Ja molila muža da mi napravi neke kao branike da mogu staviti kalenice na prozore i ništa još od toga pa neznam ni hoće li biti kakvog cvijeća na prozorima,a baš bi voljela staviti.A prozori su mi više u hladovini nego na suncu pa neznam ni koje bi cvijeće posadila?neko puzavo po mogućnosti mi preporučite,please


tek sam sad skužila kojeg datuma je donata objavila ovaj post..
Al sigurno je svejedno bilo prekrasno


Objavio: lika1
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 17:57
Ako ti je prozor u hladovini mogle bi tu fino rasti fuksije i vodenike.Među vodenike ubaciš koji bršljan i eto i prave kombinacije.


Objavio: minimode
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 22:38
jedna od kombinacija za balkon (2 petunije, karanfil i tamjan)


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: inaja
Datum objave: 11 Travanj 2009 u 14:05
mini mode baš lijepa kombinacija dobro bi bilo kad bi svi stavili slike svijh kombinacija pa da neko i prepiše u nedostatku ideja


Objavio: amalia
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 10:43
pozdrav svima!
i ja uživam u uzgoju cvijeća na balkonu, imam mnogo vrsta,
pa da za početak stavim jednu od svojih sličica (naravno ako mi uspije).





Objavio: ljubica087
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 23:00
Jesu li ovo crne maćuhice?pre dobro izgledaju,a i ove mane ljubičaste su super,sve u svemu neobična kombinacija crno-bjelo.Ja inače sijem maćuhice,nisam još vidila da ima ovih tamnih za kupit krasne su


Objavio: amalia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 08:40
ja sam ih kupila lani na jesen i stalno cvatu, velike su tamnoljubičaste, skoro crne. svake godine sijem razno cvijeće, do sad nisam probala sijati maćuhice.





ove su mi posebno drage.
ova petunija lijevo je od lani kao i maćuhica, inače sve petunije na balkonu su mi prezimile, i cvijetaju jednako dobro ko lani, samo ih skratim kad odu previše u visinu.


-------------
Zdrav razum je skup predrasuda stečenih do 18 godine života


Objavio: ljubica087
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 23:32
Ja imam iste takve petunije,i njih sam posijala,isto su mi prezimile ,a kako sam prošlo proljeće sijala petunije sad mi niču po svim pitarima.Ja ti sijem maćuhice već drugu god. i dobro mi ide,pošto imam mista u vrtu posadim ih dosta,evo sad ih imam oko dvadesetak.A ti si se Amalia jučer pridružila na forum a već si stavila slike,a ja nikako da uspijem,pa ne mogu virovat da mi ne ide ,više sam odustala od pokušavanja!


Objavio: mirna
Datum objave: 19 Kolovoz 2009 u 09:56
Tko je što mislio, već je posadio.
Ja se sad javljam da kažem kako sam po prvi put posadila biljku koja se zove vinca rosea. Nisam sigurna je li to vrtna ili balkonska biljka, ali meni je super uspjela na balkonu. Biljka sliči na vodeniku ali ima sjajnije i kao malo "kožnatije" lišće. Usudila bi se reći možda i malo ljepše cvjetove nego što ih ima vodenika. Ono što hoću naglasiti je da je ta biljka jakoooo izdašna. Sadnica ( 1 "grančica") u rano proljeće košta par kuna, a iz takve sadnice naraste pravi žbun.
 
Vesna 277, sorry! Vidim da nam je sličica ista. Kad sam ju izabirala mislila sam da su u ponudi samo slobodne, koje do tada još nitko nije koristio.
 


Objavio: OTOK
Datum objave: 19 Kolovoz 2009 u 16:02
Mirna, sačekaj da vinka napravi mahunice pa kad sazriju pokupi sjeme. Na proljeće posij i imat ćeš puno malih vinkica, lako se primaju


Objavio: mirna
Datum objave: 20 Kolovoz 2009 u 09:06
Otok, hvala na savjetu. Ovo mi je prva godina da sam ju posadila.
Imam pitanja:
Kako izgleda to sjeme? Vidim samo da cvjetovi otpadaju. Skupljam te cvjetove i u njima je sjeme?
Vinca (ili vinka?) je jednogodišnja biljka?
Može li se saditi u vrt?


Objavio: OTOK
Datum objave: 20 Kolovoz 2009 u 10:13
Mirna, sjeme nije u cvjetovima. Formiraju se kao neke mahune i sjeme je u njima. Kad mahune budu već suhe onda sakupi sjeme, samo moraš paziti da se same ne raspuknu i izgubiš sjeme, a zasiju se i same pa niču u vrtu.
Ja ih imam i u teglama i u vrtu i dobro se drže.

Imaš nešto više o toj biljci na vrtnom cvijeću pod nazivom catharanthus roseus - madagaskarski zimzelen
 


Objavio: mirna
Datum objave: 20 Kolovoz 2009 u 13:35
Hvala Otok. Idem tražiti mahune.


Objavio: niho
Datum objave: 21 Kolovoz 2009 u 20:26
Ja sam ovegodine sadila svašta . Od begonija -vodenika -palergonija -da sad sve ne nabrajama --ali nisam zadovoljna sa svojim cvijećem. Palergonije bez obzira na prehranu --slabo su mi cvijetale -grozne su mi bile. Sreća pasam, imala po balkonu svašta posadito i na prvom spratu po prozorima i po pločniku tako da se nije moglo ni primijetiti ali ja znam da nije u redu. Ove godine na jesen ću sebi tačno isplanirati šta saditi jer balkon dobije puno sunca i sve gori dok prizemlje ima pola -pola i onda  mi teško uskladiti biljke . Ne znam više ni sama šta da sadim da ne moram uvijek letati i non-stop zalijevati jer to stvarno postaje mi prenaporno

-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: minimode
Datum objave: 21 Kolovoz 2009 u 23:42
dobro kažeš Niho, stvarno postaje i meni naporno svo to cvijeće zalijevati, ali netko je negdje spomenuo izvrstan sistem navodnjavanja balkonskog cvijeća dok si na "putu/odmoru"- a ja bih to primjenila i kada sam domaSmile....neću sada u ovoj temi o tome, a i moram naći tko je pisao i gdjeConfused 
.....ja imam posađene pelargonije, milion bellse, petunije, tamjan, verbene

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: mirna
Datum objave: 22 Kolovoz 2009 u 17:18
 
Minimode, ima podforum o tome. Pod "Savjeti". Hoya je dala izvrstan i jednostavan prijedlog.
Ja sam instalirala na svojoj terasi   na moru (preko ljeta odlazim svaka
 tjedna)   ovakav sustav za zalijevanje.
 
http://www.claber.com/eng/prodotti/oasis/ - http://www.claber.com/eng/prodotti/oasis/  (klikni na MENU-VIDEO)
 
Posuda ima 24 litre. Lagano je za postaviti i radi na običnu bateriju. Ne trebaš imati otvorenu slavinu niti uključenu struju.
Meni je taman da mi cvijeće preživi. Sustav je kap na kap i kaplje 2x dnevno.


Objavio: minimode
Datum objave: 22 Kolovoz 2009 u 23:56
mirna ovo je stvarno savršen sustav!
smile78


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: mirna
Datum objave: 23 Kolovoz 2009 u 10:53
Drago mi je da ti se sviđa! Stvarno je efikasan i koristan.


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 07 Listopad 2009 u 14:04
iako sad već treba razmišljat o spremanju s balkon u kuću ja još uvijek presadjujem,pa na mojem b.ima svega i svačega;od ogrovne aloje s tri grane, do hibiskusa, surfinija, prkosa, sanseverija, ukrasne jagode itd,itd..sve još tako lijepo kao da je poludilo, valjda zbog ovog toplog vremena i još mu ja

-------------


Objavio: mirna
Datum objave: 21 Listopad 2009 u 20:41
Otok, presadila ja vincu u vrt. Jako se ražalostila. Cvjetovi joj postali mali, jadni i neugledni. A od mahuna ni msmile60. Negdje sam nešto fulala. Dok je bila u tegli bila je prekrasna.
 


Objavio: OTOK
Datum objave: 21 Listopad 2009 u 21:22
Mirna, moje vinke su bile (zapravo su još uvijek) prekrasne. ako ti se da pogledaj sliku u mom vrtu na str 73.
A kod moje mame su u vrtu, isto takve.
Ne znam što je bilo s tvojom vinkom. Je li bila na suncu? One vole sunce


Objavio: mirna
Datum objave: 22 Listopad 2009 u 21:10
U pravu si! Posadila sam je u vrt na sjevernoj strani s puno hlada. Dok je bila u tegli na sunčanoj terasi zalijevala sam ju tri puta na dan (i gnojila 1 x tjedno). Ali to je bilo dok sam bila na godišnjem. Kad sam krenula na posao zaključila sam da je sigurnija u hladovini obzirom da me nije bilo doma, a vrućine nisu prestajale.
Nisam sigurna što misliš pod "str. 73"?


Objavio: OTOK
Datum objave: 22 Listopad 2009 u 21:43
Mirna, mislila sam ako želiš vidjeti sliku mojih vinka, na forumu o vrtovima imaš podforum moj vrt u slikama, pa pod Otok-moj vrt na str 73 je ta slika 


Objavio: mirna
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 20:34
Ajooj, imaš krasan vrt Clap!!!
 
I moja vinka je bila prekrasna. Moram probati kako se stavljaju slike pa ću tamo na Moj vrt ostaviti sliku svoje vinke.


Objavio: mirna
Datum objave: 23 Listopad 2009 u 20:59
Pokušala sam staviti sliku ali mi baš i ne ide.


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 16:36
Kako je zatoplilo a i sve nas svrbe već pomalo prstići,ja pokušavam ne uraniti previše pa smišljam koje kombinacije saditi u tegle.Kako nemam balkon to bude ili na terasi,na podu, ili neki"visuljci"na šupi.
Imate li vi nekih novih ideja,kombinacija?
Jednu sam smislila,za mene nova kombinacija,jer batat nisam do sad sadila a ukrasne koprive su bile same.
E sad bi svjetlozeleni batat ukombinirala sa žarko crvenom koprivom!!?
Kako moja mama "MORA" stalno zaljevati i njeno cvijeće,pa i kaktusi,plivaju preko ljeta(boji se da nisu žedni),tu kombinaciju sam mislila za nju.Tome treba vode pa nek žena uživa zljevajući.
Dalje nemam ideje no smišljam.Dobro bi došle i vaše ideje za razmjenu mišljenja i nove cvjetne kombinacijeSmile


Objavio: hoya
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 16:49

ja, shasha ja već par godina trašim sretnu kombinaciju za moje balkonske vaze i o prošlim iskustvima neću - vidjeli ste i same da su bile teške za održavanje i cvatnju. Nekako su mi bršljanke ljepše za vidjeti kod drugih.

Pripremila sam se sa srebrnom dihondrom koja bi padala u slapovima i nešto šarenolisnog bršlljana, sa ukrasnim travama i sad mi samo preostaje problem cvetnica jer s njima nemam sreće. Zato sam, za svaki slučaj što sačuvala, što obnovila fond mini ruža.


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 16:51
Joooj,Hoya,ovo sa travama je super.U sredini trava a sa strane nešto cvatuće..bidens,m.bells....preslatkosmile188


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 19:54
Daaa,ona neka crna trava,pa zleni batat paaaa crveni million bells!!!!!!smile227


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 21:31
meni se sviđaju kombinacije s bijelom bakopom.Smile



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk