Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Moj prvi vrt - veselje i muka

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj povrtnjak
Opis foruma: Moj vrt u povrću
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8329
Datum ispisa: 19 Travanj 2024 u 12:47
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Moj prvi vrt - veselje i muka
Objavio: Gajtana
Tema: Moj prvi vrt - veselje i muka
Datum objave: 05 Svibanj 2016 u 12:08
Tko nije čitao, ovo je moje prvo susretanje sa sadnjom povrća.
Veseli me, i za sada mi ide. Barem tako mislim.

Paprika i paradajz ... dobri, prebrodili mraz.
Salata i kupus ... ponosna sam na njih, posebno na salatu
Batat ovaj vikend ide u zemlju.

Česšnjakom sam zadovoljna, ali crveni luk izgleda grozno
Kao da se netko valjao po njemu. Dolje pri zemlji je debeo i izgleda zdravo, ali lišće, sve se povaljalo po zemlji.
Posumnjala sam na lukovu mušicu, ali moja mama veli da je to od vjetra i kiše.

Ne znam što je ali djeluje tužno, ružno i obeshrabrujuće i mislim da luk više bude išao u moj vrt. Ev. ga može spasiti veličina glavice od 25 dkg



Sve u svemu koma od luka



Odgovori:
Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Svibanj 2016 u 12:10
Češnjak mi djeluje lijepo i jedro.
Nalazi se na istoj gredici sa crvenim lukom, da je u pitanju lukova mušica, pretpostavljam da bi napala i njega



Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Svibanj 2016 u 12:11
Salata je moj ponos, ide mi od ruke. I zelena i crvena.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Svibanj 2016 u 12:12
Zelje raste na očigled. Odgovara mu ova kiša.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Svibanj 2016 u 12:19
Paprika se odlično drži.

Mada mama veli da sam ju posadila prerijetko. Iako sam neke sadila po dvije u kučicu, a neke po jednu. Znam da paprika voli gustiš, ali ovako neiskusna malko sam se zeknula u odnosu flanaca i veličine gredice. Neću je plijeviti pa će joj trava raditi gustiš.






Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Svibanj 2016 u 12:21
Batat ovaj vikend ide u zemlju.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Svibanj 2016 u 12:26
Rajčicu nisam slikala od onog mraza ... budem naknadno.

S tim da se onih 8 koje sam posadila u vrt prije 15 dana drže puno bolje od onih na balkonu koje sa čuvala dok prođe mraz.

Jako su porasle, puno su tanje od onih u vrtu i počeli su joj otpadati cvijetići. To me najviše brine. Onima u vrtu se to ne dešava, puni su čvrstih pupova, a ovi nježni i pupovi samo odjednom posmeđe i otpadnu.

Nadam se da će se stanje popraviti kad ih presadim u vrt. Hoće li


Objavio: Gajtana
Datum objave: 06 Svibanj 2016 u 09:50
Posadila sam jučer ostatak rajčica. Nadam se da će pupići sad prestati ispadati


Ovo je slika rajčice posađene prije 20-tak dana. Jedra, pupovi snažni, petiljka debela kao palac.




A ovo su posađeni jučer. Vidi se kako su tanjušni za razliku od ovih gore.
Vjerujem da će to oni nadoknaditi, ali samo da pupovi prestanu padati.
Help cure, to me brine više od razbacanog lišća luka



Objavio: Gajtana
Datum objave: 06 Svibanj 2016 u 09:53
Evo još jedna slika luka.

Dolje mi djeluje zdravo, ali listovi su skroz razbacani.
Nadam se da se bojim bezrazložno, da zločesta lukova mušica nije dirala moj lukić



Objavio: bugicaza5
Datum objave: 06 Svibanj 2016 u 10:18
Pozdravljam tvoju novu temu i veslim se što imamo još jednu povrtlaricu. Sve ti je povrće zdravo, što je najbitnije. Za rajčice ne brini, upravo zato što su tanke, opadaju im cvjetići jer oni tako reagiraju kad naglo izrastu. To je znak da im treba im dohrana.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 06 Svibanj 2016 u 11:38
Hvala ti draga bigicaza5 na svakom savjetu koji zlata vrijedi.
Kupila sam već flašicu dohrane za rajčicu, smijem li im to već sad davati? Nije im prerano?

Hvala ti još jednom na savjetu.


Objavio: aurelia
Datum objave: 06 Svibanj 2016 u 23:04
Dobrodošlica i od mene  Hug

Nemoj da te obeshrabri ak se i pojavila lukova muha...događa se i iskusnijim povrtlarima. Češnjak ti je OK...njega ne napada lukova muha (moje iskustvo). Ostalo povrće dobro i zdravo izgleda. Najbolje ćeš naučiti povrtlariti na vlastitom iskustvu...nema tu velikih greški, ako ih i bude sljedeće sezone posadiš (posiješ) drugacije. Puno uspjeha ti želim smile186



-------------
     


Objavio: Ivančica Maslačko
Datum objave: 07 Svibanj 2016 u 20:16
Hej, u istom smo sosu! I ja ove godine počela vrtlariti! Nisam ti ja neka iskusna...ali tvoj luk izgleda sasvim ok, pogotovo ako tebi izgleda zdravo...jer i mojem je razbacano lišće...što stvarno nije čudo, jer vrijeme zadnjih dana nije bilo lijepo! Vjetar, kiša... Ne brini previše! Slikam ti ja sutra moj luk..pa da vidiš kako se moja ljuta ekipa razbacala! Sve ti lijepo i uredno izgleda! Ja još nisam posadila niti paradajz niti papriku!! Ovih dana ću!
Lijep pozdrav!


Objavio: Gajtana
Datum objave: 11 Svibanj 2016 u 13:28
Bok curke moje, moje drage povrtlarice.

Konačno sam uspjela nabaviti šakicu pužomora, jer svako jutro pola sata prije posla skupljam puževe, i to one vragove žute gole ljepljive. 10 minuta ne mogu skinuti tu sluz s prstiju. Fuuuj.
Ti bi pojeli i svoj rep
Nije to meni teško, skupljala bih ja i dalje, ali idem na GO 14 dana i kad bi se vratila u vrtu bi bilo ... ničega zato se šaki otrova veselim kao zgoditku na lotu.

Za luk ne znam što reći, kad nekome objašnjavam kako izgleda moj luk ... kažem da izgleda kao hobotnica kakav će biti budemo vidile i tipkale se.



Ivančica Maslačko ... to što nisi još posadila rajčicu ne znači ništa. Sve će ona lijepo nadoknaditi. Ja se sjećam da je moja mama sama rdila flance i u zemlju stavljala malene flančiće. Od susjeda vrtlara se bile 3 x veće ( kupljene na placu ) pa smo uvijek imali bolju rajčicu. Tako da no sikiriki mila.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 11 Svibanj 2016 u 13:45
Jučer sam skinula agrotekstil sa Rajčice, a danas ću sa Paprike.
Imale su dovoljno vremena za prilogoditi se. Od susjeda su ravno s placa u vrt i dobre su, pa onda ni mojima ne bude ništa.







Objavio: Gajtana
Datum objave: 11 Svibanj 2016 u 13:49
Batat ... srce moje milo, pobijelio kao starček od 80 let.
Sunce ga malo oprljilo, ali to nije ništa opasno, jer već drugi dan iz sredine počinje rasti mali zeleni listić koji je za 2 dana vani.

Tako da ako će netko saditi batat i desi mu se da od sunca pobijele listovi, ne čupati. Za par dana mali će zdravi listovi početi izlaziti van.


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 11 Svibanj 2016 u 15:19
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

Hvala ti draga bigicaza5 na svakom savjetu koji zlata vrijedi.
Kupila sam već flašicu dohrane za rajčicu, smijem li im to već sad davati? Nije im prerano?

Hvala ti još jednom na savjetu.



Nema na čemu. Svoje rajčice prihranjujem ovako: pri sadnji na dno stavim malo organskog gnojiva, pa sloj zemlje, pa na to flance. Ostavim desetak dana dok se ne priviknu na druge uvjete u vrtu, pa prihranim. Slijedeća prihrana ide kad se zametnu prvi maleni plodovi, pa još jedna kad počnu crveniti. I to bi bilo to. Kad sam prihranjivala samo otopinom gaveza i koprive, svaki tjedan sam ih obavezno time zalila, ali to je druga priča jer je potpuno biljno gnojivo. Ne znam kakvo gnojivo si kupila, ali svakako vrijedi pročitati koliko puta se time prihranjuje. Kristalonom za cvijet i plod isto se dohrana radi češće.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 12 Svibanj 2016 u 13:22
Kupila sam od Cvetala prihranu za paradajz i ostalo povrće.
Piše da se stavlja 2 čepa u 10 l vode i da je ta količina dovoljna za 15 stabljika.
Prihranjuje se 1 x tjedno.

Ja sam neki dan zalila tim gnojivom. Kad se vratim sa GO budem ponovila.
Neću pretjerivati.

p.s. i ja sam stavila ispod flanaca mješavinu supstrata i glistenjaka. Mislim da će i to malo pripomoći. Malko su se zdebljali.

Sad me malo brinu batati, jer je prognoza za ZG u ponedjeljak 4-5 stupnjeva. Bojim se da bi to moglo biti pogubno za batat. Imam 10-tak batata rezerve, pa ću ih posaditi ponovo ako moje bebice umru. A zasadila sam ih 40 Hebemi ti prognozu


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 12 Svibanj 2016 u 14:49
Ne znam kako se ponaša batat pri tako niskim temperaturama. Pročitala sam da mu je potrebno zalijevanje deset dana po sadnji, tako da mislim da mu ovaj tren kiša ne bi trebala smetati.


Objavio: gostovic
Datum objave: 16 Svibanj 2016 u 19:00
Gajtana, vrt bu super..zanima me zakaj su ovi tanjurići pored paradajzeka? ili ukopani lončići? to mi je baš neobično...



Objavio: Gajtana
Datum objave: 24 Svibanj 2016 u 09:10
Ti lončići služe za zalijevanje. Umjesto da zalijevam po zemlji ulijem vodu u lončić i ona kroz lončić ulazi direkno u zemlju.
Prvi razlog je da se smanji mogućnost gljivičnog obljenja kojem pogoduju mokra zemlja i sunce.
A drugo, ovako voda ide duboko u zemlju pa se stvara dublji i jači korjen.

Tako sam čitala na više mjesta na netu i sad po prvi put primjenjujem.
Umjesto lončiča mogu se staviti i plastične flaše od soka.


Objavio: milica7
Datum objave: 24 Svibanj 2016 u 09:35
Ovo sa bocama je isto zgodno. Možda se mora izbušiti rupa na čepu i odrezati dno  da se lakše sipa voda a grlo boce zabosti u zemlju. To je moja pretpostavka pa me, molim te, ispravi ako si vidjela drugačije.....
Lijepo ti je sve u vrtu........smile64


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 20:53
Na češu se naprave 1-2 rupe i zakopa se u zemju. Nalije se voda i ona polako ulazi direktno u zemlju. Ovako s rupama će ulaziti polako, a ako se makne čep uči će brže. Da sam se odlučila na flaše ja bih maknula ćep jer mi nije cilj naodnjavanje kap po kap nego normalno zalijevanje direktno u zemlju.

Da Milice, sve mi je dobro osim luka koji je doslovno školski primjer napada lukove mušice, i batatić mi se malko muči ali sve ostalo buja.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 20:57
Salata je kao naslikana, pužomor je spasio stvar da je ne pojedu jer me nije bilo 10 dana ( od neki dan se ponovo može kupiti bez iskaznice )



Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:00
Ima i crvene, nisam baš neki ljubitelj ove vrte salate ( više volim gavičaste ) ali eto par komada zapiknula.

Sad me čeka pljevljenje travureine koja raste ko šašava.



Objavio: milica7
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:01
Hvala za korisnu informaciju u vezi prodaje pužomora ( kupnja bez iskaznica)...smile71


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:03
Nema na ćemu mila, drago mi je ako am pomogla!


Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:05
Zelje buja nakon ovih kiša.
Ogroman je.







Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:07
Paprika poćinje puštati prve pupiće. Nekako je to meni sve sporo. Ja sam mislila da je to trebalo početi ranije, ali valjda zbog hladnoće.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:09
A vidite moj jadni, prejadni luk. Tuga jad i čemer a i malko sramote kad mi netko uđe u vrt



Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:13
I za kraj paradajz. Lijepo raste, ima krasne vjetove, ali nikako dočekati da se vijet pretvori u mali plodić.
Nova sam u ovom svijetu pa ne znam koliko to traje, kojom brzinom ide i tako to ...



Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:14
Eto toliko od mene, želim vam puno lijepog i zdravog povrća.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 21:44
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

Na češu se naprave 1-2 rupe i zakopa se u zemju. Nalije se voda i ona polako ulazi direktno u zemlju. Ovako s rupama će ulaziti polako, a ako se makne čep uči će brže. Da sam se odlučila na flaše ja bih maknula ćep jer mi nije cilj naodnjavanje kap po kap nego normalno zalijevanje direktno u zemlju.

Da Milice, sve mi je dobro osim luka koji je doslovno školski primjer napada lukove mušice, i batatić mi se malko muči ali sve ostalo buja.


Zaboravila sam dodati da se naravno odreže dno boce da bi se mogla ulijevati voda. Dakle grlo boce (najbolje bez čepa) u zemlju, ukopati do pola i uliti vodu. Najbolje su one od 2 l.


Objavio: milica7
Datum objave: 25 Svibanj 2016 u 22:03
Luk je najbolje odmah poslije sadnje pokriti onom vrtnom bijelom folijom i onda muha ne napada ili posijati zajedno red mrkve, red luka pa jedno drugo brani od mrkvine odnosno lukove muhe.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gajtana
Datum objave: 26 Svibanj 2016 u 07:29
Uf Milice, probala sam sva odbrambena i borbena sredstva osim rad mrkve pa red luka, jer netko veli da djeluje, neko da ne djeluje, pa pošto nisam imala u planu saditi mrkvu a nije siguran način odustala sam. Zalijevala sam zašećerenom vodom, čajem od listova mrkve, stavljala žute ljepljive trake.
Nagodinu ću probati s agrotekstilom, još mi jedino preostaje to.

Kaže mi susjeda da unatoč napadu lukove mušice, luk može na kraju biti dobar i krupnih glavica. I da ne bude crvića unutra, da su oni postali muhe i otšli. Jel to istina, gadljiva sam na crve. Jako.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 12:15
Ljudi dragi di ste svi?
Možda gledam krivi podforum, neoguće da nito niš ne sadi i ne objavljuje

Na žalasto prije nekoliko dana moja najdraža majčica sklopila je svoje okice zauvijek i više nemam koga pitati. Sada imam samo vas.


Objavio: Nisa
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 12:20
Draga Gajtana, nitko mamu ne može zamijeniti, ali tu smo za tebe, suosjećam s tobom.

-------------
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 12:26
Mama godina ima samoobnavljajući luk. Počupaš ga i ne treba ga saditi nego na tom mjestu gdje je bio taj nagodinu narastu 2-3 nova.
To je ogroman luk veikih glavica.

Mama mi je pričala o tom luku , ali nisam shvatila kada se vadi. Sada ili na jesen. Stabljika je još potpuno zelena i jedra, isto i listovi, jedino što je počela izlazizi stabljika za sjeme.

Pošto je skroz zelen da ga ne vadim još, nego da mu samo prekinem onu cjev za sjeme?


Ovo su kuglice koje obnavljaju luk. Neke ostanu u zemlji, a neke na luku pa ih se otkine pa zasadi gdje želi ... valjda.
Ne znam ni da li ih saditi odmah ili potrgati posušiti pa na jesen. Ništa mi nije jasno.
Sjećam se samo da je mala govorila da ona s tim lukom nema ništa, počupa ga i on dalje raste.



Da ga ne vadim još?



Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 12:32
Zelje raste kao ludo. To još nisam doživjela. Zasađen je prije 20 i nešto dana i već su se formirale mlade glavice. Gnojeno nije ničim.

Znam da zelje voli sadnju na mjestu gdje je bio grašak ili mahune, ali ovaj je posađen tamo gdje je bio batat. Možda je to ključ cvega.
Stvarno ne znam. Valjlo bi to istražiti.





Eto toliko cure moje mile. Nemam previše vremena ni volje za vrt jer mi je srce puno tuge. No morati ću se sabrati jer će trava sve zarasti.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 12:33
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

Draga Gajtana, nitko mamu ne može zamijeniti, ali tu smo za tebe, suosjećam s tobom.


Hvala ti Nisa puno. Hvala ti mila!


Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 12:57
Sad sam tek shvatila da mi je tema na totalno krivom jestu. Trebala sam ju otvoriti MOJ VRT - MOJ POVRTNJAK

Mogu li moderatori nešto napraviti?


Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 12:59
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

A vidite moj jadni, prejadni luk. Tuga jad i čemer a i malko sramote kad mi netko uđe u vrt



Luk se u potpunosti oporavio. Naprosto nevjerojatno i to u vrlo kratkom vremenu.
Izravna se i vidno ojačao. Ja sam ga već otpisala.



Objavio: milica7
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 18:00
Primi iskrenu sućut i budi hrabra. Ako imaš još nekoga u obitelji neka ti budu oslonac da što lakše prebrodiš dane neizmjerne tuge.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 18:01
Ne razumijem se u taj luk ali mislim da bi trebao sazreti pa da se onda vadi.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: aurelia
Datum objave: 01 Lipanj 2016 u 21:54
Žao mi je...moja sućut, ali na neke stvari u životu ne možemo utjecati već nastaviti dalje...vrt i cvijeće će ti isto pomoći u tome...lijepo ti povrće napreduje...pitaj ovdje i uvijek će ti netko odgovoriti Hug


-------------
     


Objavio: Gajtana
Datum objave: 02 Lipanj 2016 u 09:31
Hvala ti aurelia.
Istina, što god sam pitala uvijek ste me savjetovale. Puno vam hval na tome.


Objavio: pčelica7
Datum objave: 03 Lipanj 2016 u 08:26
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

Sad sam tek shvatila da mi je tema na totalno krivom jestu. Trebala sam ju otvoriti MOJ VRT - MOJ POVRTNJAK

Mogu li moderatori nešto napraviti?

Gajtana, evo tvoje teme na pravom mjestu, budi i dalje vrijedna u svom povrtnjaku, sve ti lijepo napreduje Thumbs Up


-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: Gajtana
Datum objave: 03 Lipanj 2016 u 14:43
Pčelice7, hvala ti puno na premještanju teme.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Lipanj 2016 u 14:30
Jedno pitanje koje će iskusnima možda biti smješno, ali

Naime već sam u par postova napisala da imam zelje koje raste nenormalnom brzinom. To nit sam vidila nit sam doživjela. Susjedima koji su sadili kad i ja ili čak par dana ranije, nije ni za 1/3 veliko.

Na prvu bi reka ... supeeer, ali mene brine jedna stvar. Da li ga trebam brati da mi ne bi otišao u sjeme?
Iako na slici tako ne izgleda. To su velike i teške glavice. Ne ono da se počinju formirati glavice, negu su potpun tvrde.

Brati ili još ostaviti. Heeelp?
Radije bih podjelila prijateljima nego da odu usjeme.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Lipanj 2016 u 14:35
Evo i mojih prvih rajčica u životu. I am happyyyyy




I paprike su se okitile cvijetovima. Teško je uslikati jer ih zaklanjaju listovi, ali na pojedinim paprikama ima ih po 10 i više.
E sad da li će svaka postati plod ili ne ... to nemam pojma, ali milo mi ih gledat.






Objavio: aurelia
Datum objave: 05 Lipanj 2016 u 23:20
Nisam imala zelje koje bi tako rano imalo tvrde glave za branje u ovo doba pa ne znam odgovor, niti mi nikad nije otišlo u sjeme (pobrala sam prije te faze)
Iz svakog cvijeta nastaje plod samo ako ih je puno možda neće svi biti iste veličine Smile


-------------
     


Objavio: Gajtana
Datum objave: 06 Lipanj 2016 u 06:51
Hvala na odgovoru aurelija. Uvijek daš savjet i pomogneš


Objavio: Gajtana
Datum objave: 10 Lipanj 2016 u 21:54
Par slikica od večeras.


Rajčica







Krenule su prve roga parikice.




Zelje



Objavio: aurelia
Datum objave: 10 Lipanj 2016 u 23:05
smile186za povrće...napredno je i zdravo izgleda


-------------
     


Objavio: gute Fee
Datum objave: 10 Lipanj 2016 u 23:38
I meni je ovo prva posjeta tvojem prelijepom vrtu i sigurno nije zadnja .
Najvise mi se dopada batat , jer ga mi osobno jako volimo i puno koristimo .

                                                                                                                           Gemuse bilder
  

-------------
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !


Objavio: Gajtana
Datum objave: 11 Lipanj 2016 u 11:12
Hvala na posjeti

Batat je za mene No1. Sve ja mazim i pazim, ali Batat je na prvom mjestu. Sve je podređeno njemu.
Ove godine je baš kenjkavo krenuo, što nije ni čudno jer je jedno vrijeme temperatura bila vrlo niska, što on ne podnosi, ali se u zadnjih 10 dana vidno oporavio i nadokandio zaostatak.
Tako je izvana, nadam se da će i dolje biti tako.


Objavio: milica7
Datum objave: 11 Lipanj 2016 u 13:04
Kupus - zelje ti neće ovako otići u sjeme. Može se dogoditi da popuca ako bude previše vlage a ni nedozrelo nije dobro ubrati npr. za kiselenje jer onda trune. Pusti ga neka raste i neka  bude tvrdo pa ćeš morati češće praviti neko jelo ili salatu a možda ćeš i prodati.....smile55


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gajtana
Datum objave: 11 Lipanj 2016 u 19:50
Hvala Milice na vrijednom savjetu!!!! Upravo to me je i mučilo, strah da ne ode u sjeme. Sad si mi puno olakšala.

Danas sam ubrala jednu glavicu jer ću sutra raditi Kalju ( to volim )
Glavice su tvrde, i veće izgledaju kad se uberu nego kad su na zemlji.





Objavio: dijana7566
Datum objave: 12 Lipanj 2016 u 06:58
Svega kod tebe  prava si!!!


-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: Gajtana
Datum objave: 12 Lipanj 2016 u 18:08
Pošto sam početnik, nemam puno vrsta povrća.
Paradajz, papriku, zelje, salatu, luk i batat.

Za početak dovoljno.

Hvala na posjeti!


Objavio: vila2
Datum objave: 13 Lipanj 2016 u 14:50
Prekrasan ti je povrtnjak, sve izgleda zdravo i bujno, a kupus ti je fantastičan... mi bi tu jednu glavicu jeli tjedan dana Smile Veselim se novim slikama iz tvoga vrta Heart


-------------
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...


Objavio: Gajtana
Datum objave: 15 Lipanj 2016 u 11:47
Pozdrav vila2. Meni je zelje najdraže na salatu, pa i kod mene glavica ne ode odjednom.


Ha! Sve roga paprike imaju plod prema dolje




A ova prema gore. Možda je to normalno jer se radi o drugoj vrsti roga paprike, ali meni je baš bilo i čudno i simpatično. Raste naopako. Kakva gazdarica ... takve paprike






Objavio: Gajtana
Datum objave: 15 Lipanj 2016 u 11:55
Paradajza ima svakakvih oblika. Koji je koji ne znam, samo nagađam.
Jedino znam koji je Jabučar i Šeri.

Koji je Salattomaten, Buštomaten i Flaishtomaten ... pojma nemam.
Eto slika tih 3 vrsta ... možda netko prepozna.









Objavio: Gajtana
Datum objave: 15 Lipanj 2016 u 11:57
Batat se oporavio nakon onog perioda hladnoće i sad normalno izgleda i raste kako bi trebalo.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 15 Lipanj 2016 u 12:01
I za kraj luk

Tu je više sreće nego pameti. Čitala sam da je dobro da je dio luka izvan zemlje jer se bolje krupni glavica. Nisam pojma imala kako to izvesti, pa je ovo čista slučajnost.
Mama ga je uvije sadila tako da napravi rediće u koje bi stavila gnojivo i unutra stavi lučice i zatrpa.
Ja sam radila tako da bi sa sadilicom napravila rupicu u nju plitko lučicu i zatrpala. Gnojila nisam ništa.




Objavio: Gajtana
Datum objave: 21 Lipanj 2016 u 18:35
Jučer sam poprskala rajčicu sa sodom bikarbonom. Poslije one kišurine sinulo i pripeklo since, bojim se plamenjaće.

Evo par slikica iz vrta. Sve lijepo napreduje, šteta bi bilo da bolest ubije ovu ljepotu.

Interesantno, roge će uskoro biti za branje, a babure tek odmeću plod koji je veličine pikule. No nije ni to loše, Kad prestane ova, naići će babura.








Objavio: Gajtana
Datum objave: 21 Lipanj 2016 u 18:37






Objavio: Gajtana
Datum objave: 21 Lipanj 2016 u 18:43
Salatu sam podjelila susjedima i prijateljima da ne ode u sjeme.
I zelje isto jer je odjednom naraslo i što s tolikim zeljem, a od kiše počelo pucati.
Ostavila sam 3 nešto manje glave nek se nađu i da vidim dokle će narasti.





Objavio: Gajtana
Datum objave: 21 Lipanj 2016 u 18:44
Eto društvo, pozdrav.
Idem sad zaviriti u vaše vrtove.


Objavio: aurelia
Datum objave: 21 Lipanj 2016 u 19:26
Gajtana kod tebe bome sve napredno...ja još nemam baš nekih plodova za pohvaliti se...nešto kasnije sam ove god. sadila i sijala u vrtu, ali bar nisam imala štete od mraza i lukove muhe smile78


-------------
     


Objavio: Gajtana
Datum objave: 22 Lipanj 2016 u 08:39
Dobro si i napravila. Imati ćeš možda kasnije plodove, ali će biti možda i bolji i zdraviji.
Ja sam na nagovor mame sadila luk jako rano i shodno tome dobila mušicu kao podstanare.
Sadila rano rajčicu pa je 2 tjedna omatala agrotekstilom da je spasim od mraza.

Na godinu pratim prognozu, ne robujem nikakvim običajima. Ako je hladno, sačekati ću da otopli, pa makar imala kasniju berbu.



Objavio: Gajtana
Datum objave: 27 Lipanj 2016 u 14:02
Jučer sam ubrala prve dvije šeri/koktel rajčice. Očito je ta nekakva rana sorta, jer druge rajčice nisu niti blizu zorenja.

Uhvatila sam se da najviše vremena provodim kraj luka. Ne mogu vjerovati sama sebi da blejim u luk. Nama je sve u vrtu išlo od ruke osim luka koji je bio sitan kao ping pong loptica, tako da se sad čudim kao pura dreku kad gledam te krasne glavice, a sreću koju osjećam ne mogu opisati.
Ljudi ja imam luk


Objavio: milica7
Datum objave: 27 Lipanj 2016 u 14:41
Volim prošetati po tvome vrtu i veselim se što ti lijepo raste. Veseli me kad mlade osobe uživaju  raditi u vrtu.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gajtana
Datum objave: 27 Lipanj 2016 u 17:49
Hvala ti Milice


Objavio: aurelia
Datum objave: 27 Lipanj 2016 u 19:08
Razumijem tu sreću...uvijek sam bila negdje oko vrta, ali onak ko pomoć drugima...sada kad ja sama sve radim, zadovoljstvo je puno veće...smile71


-------------
     


Objavio: Gajtana
Datum objave: 28 Lipanj 2016 u 10:54
Upravo to draga.

Nije mi prije bilo drago ići u vrt kad ga je mama radila. Ali sada kada ja to sadim, njegujem i gledam kako raste ... to je neprocjenjivo iskustvo.
Tek sad razumijem majčicu.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 30 Lipanj 2016 u 10:49
Rastu paprike kao iz vode. Samo sad sam u neznanju kad su spremne za branje.


Za ovu vrstu roge znam da treba još rasti, jer takvu je imala mama i na kraju počne mijenjati boju u crvenu ( valjda )



A za ovu pojma nemam. Nisam takvu još vidjela. Rastu nove mlade, a ove velike više ne rastu i već su 10-dana iste. Znači li to da su za branje?



Objavio: aurelia
Datum objave: 30 Lipanj 2016 u 22:13
U pravu si za prvu sliku jer bi trebale pocrveniti...
Ove na drugoj ak ne rastu valjda su za branje...možda se neki znalac oglasi na ovoj temi da reče svoje mišljenje Smile


-------------
     


Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Srpanj 2016 u 11:37
Hvala Aurelia na savjetu. Pošto rastu mlade paprike na ovoj drugoj vrsti, pa što ne bih ubrala koju ... zar ne!?


Objavio: Gajtana
Datum objave: 05 Srpanj 2016 u 17:34
Danas sam izvadila 3 jesenjska češnjaka. A ti miša miloga OGROMAN je, barem 4 puta veći od onog kojeg sam sadila u 3. mj.



Objavio: aurelia
Datum objave: 05 Srpanj 2016 u 22:26
smile227 Kaj si prihranjivala s nečim? Nisam vidla još tak ogroman češnjak


-------------
     


Objavio: Gajtana
Datum objave: 06 Srpanj 2016 u 07:41
Nisam ni prihranjivala niti gnojila.

I ja sam ostala paf. Izvadila sam jučer 3. Prvi je bio ono krupniji češnjak, a druga dva divovska. Nisam ih mogla uopće isčupati nego sam morala vaditi sa malom lopatom.
Žao mi je sad jesti


Objavio: milica7
Datum objave: 06 Srpanj 2016 u 08:00
Nisam još vidjela takav ogroman češnjak. Da li je to neka posebna vrsta ili je tako dobro narastao jer zaista pružaš puno pažnje i ljubavi tvojim biljkama......smile57


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gajtana
Datum objave: 06 Srpanj 2016 u 09:22
To je onaj "čudesni luk" kako si ga ti nazvala.
Stvarno pružam puno ljubavi biljkama, i cvijeću i povrću, ali ovom češnjaku nisam dala ništa ljubavi jer ga nisam ni sadila, samo sam čekala da sazori da ga izvadim.

Stvarno sam ostala paf! I sretna sam.


Objavio: Gajtana
Datum objave: 14 Srpanj 2016 u 13:52
Jednu rajčicu mi je plamenjača spalila do kraja, morala sam ju isčupati i baciti druge se odupiru zločestoj boljki.





Objavio: Gajtana
Datum objave: 14 Srpanj 2016 u 13:55
Na praprikama krenula druga generacija. Prvu pojeli





Objavio: Gajtana
Datum objave: 14 Srpanj 2016 u 13:56
Luk sam povadila, kad ga očistim stavim sliku.

I tako ... u mom vrtu pala knjiga na tri slova. Paprika, rajčica i batat


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 26 Studeni 2016 u 12:29
Lijepa tri slova. Smile Heart


Objavio: Gajtana
Datum objave: 26 Travanj 2017 u 13:30
Jučer posadila 7 rajčica i 20 paprika kao prethodnicu.
Za 10 tak dana ide ostatak.




Objavio: Gajtana
Datum objave: 15 Svibanj 2017 u 12:53


Objavio: milica7
Datum objave: 15 Svibanj 2017 u 22:06
Ti ćeš brzo u berbu.....smile64


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gajtana
Datum objave: 16 Svibanj 2017 u 11:26
Bok Milice7

Stvarno su ubrzali ovu godinu.
Posađeni prije 20 dana i imali su na sebi par cvijetića. Otišla van ZG na 7 dana i kad sam se vratila ono plodovi. Baš sam se iznenadila. Ne sjećam se da je do sada to išlo tako brzo.
Ali veseli me svakako    


Objavio: Gajtana
Datum objave: 18 Svibanj 2017 u 09:52
Lijepo je vrijeme pa povrće raste i buja.






Paprika pušta prve pupove







Objavio: Gajtana
Datum objave: 30 Svibanj 2017 u 15:18
Paprike počele pupati .... jeeeee



Objavio: aurelia
Datum objave: 31 Svibanj 2017 u 12:13
Lijepe novosti kod tebe Gajtana


-------------
     


Objavio: Gajtana
Datum objave: 01 Lipanj 2017 u 10:25
Je Aurelija, lijepo su propupale, a sinoć ih nevrijeme gotovo pobilo.
Padala je takva kiša da je mlade biljke doslovno zatukla u zemlju. Moje paprike srećom gore imaju agrotekstil (zbog straha od tuče) pa ih je to malo zaštitilo.
Uf, ne ponovilo se :(



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk