Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Azalea

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Grmlje
Opis foruma: Sve o grmlju i drvenastom bilju.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=844
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 12:22
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Azalea
Objavio: ruža
Tema: Azalea
Datum objave: 15 Siječanj 2008 u 01:50

 MENI SU NEODOLJIVE, PA SAM SI KUPILA JEDNU MADA ZNAM DA IH JE TEŠKO ODRŽAVATI.  DA LI JE NEKOME USPJELA OPSTATI???smile46

UBACIM SLIKU KASNIJE.



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 15 Siječanj 2008 u 08:20
U kući ju smjestite na sunčano mjesto koje nije na direktnome suncu i da budu vlažni uvjeti. Tijekom perioda kada biljka cvijeta treba ju zalijevati vodom i svaki dan. Ali jedna napomena: zalijevajte cvijet sa mekom vodom ili kišnicom. Jer biljka ne voli i ne podnosi vapno u vodi. Tijekom ljeta i u vrijeme cvatnje dodajte vodi, i tekuće gnojivo svaki dva tjedna.

Svoj novi cvijet posadite u bogatu tresetnu zemlju, koja je malo kiselkasta, i presađujte je svako proljeće, nakon što prođe cvatnja.

 
 
Evo ti link gde ima napisano detaljnije o njoj:
http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/75.aspx - http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/75.aspx


Objavio: ruža
Datum objave: 15 Siječanj 2008 u 15:01
hvala na savjetu, evo i te krasotice...


Edit: Nema slike vise na photobucketu...


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Siječanj 2008 u 15:12
Prekrasna je, baš si me namamila, ali jučer sam kupila mini ružu-žutu, a gčedača sam i azaleju, još me muž nagovorio neka kupim, ali već sam pomalo pretrpana, a imam mali stančić.
Više mogu vani kad dođe vrijeme nego u kući.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 20:28
prekrasna je i iskustvo mojeg kolege s posla mogu podjeliti ;
ne voli pretople prostorije.

Naime on ju je kupio svojoj ženici za rođendan i ona ju je stavila u kuhinju da joj bude blizu, nakon dva tjedna počelo je opadati lišće.


-------------


Objavio: mrvica
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 21:38
...divotica! smile55


-------------
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34



Objavio: Plantlover
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 19:13

Ja sam je posadio u vrt i jos raste(jedno dvije godine)



Objavio: ruža
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 22:11
kupila još jednu - bijelog cvijeta( 30 kn)!!!!
a u vrtu sam imala rhodo pa mi susjeda(valjda) nije zaljevala dok sam bila na odmoru pa je uginuo SKROZ nakon mjesec dana.
Dali ti je u hladu ili...???


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Siječanj 2008 u 22:13
Ružo, gdje si kupila tu bijelu - 30 kn stvarno nije puno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mismali
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 17:56

Ja bih isto kupila azeleju za ured. Mislite li da bi uspjela u ovim uvjetima: Neizravno sunce, umjerena temperatura, no zrak je suh!?

Zna li tko da li bi prskanje lista pomoglo da duze opstane u ovim uvjetima suhog zraka!?



-------------
Svijet je lopta šarena!


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 18:42
Triša,ja sam u pevecu vidjela da su 30kn.


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 19:29
Odoh sutra u Pevec, pa ću javiti ako ih ima i naravno kupiti.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ruža
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 23:54
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Odoh sutra u Pevec, pa ću javiti ako ih ima i naravno kupiti.
   da, ravno u pevec- kupila sam i bijelu, no izgleda da je malo osjetljivija-


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 21:33
Na žalost nisam našla bijelu, ali ipak sam se odlučila i kupila ovu:
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 21:39
bile su i u konzumu po 30kn ali su mi bile jadne pa nisam kupila...
ova tvoja je predivna


-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: frida
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 15:22
 Ja sam danas u Kauflandu kupila za 9.99 kn, poveći grmić i koliko toliko dobro izgleda...volila bih je spasiti...stavim sliku večeras....


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 16:48
Našla sam neki dan bijelu u Konzumu 19 kn, mala je ali izgleda lijepo i zdravo.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 17:47
smile227


-------------


Objavio: frida
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 22:46
   evo je...nije loše za 10 kn....
   čudo mi je draga sad...sve me strah od te velike simpatije da ne uvene




-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 22:55
Frido, baš je smile227



Objavio: TeaK
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 14:18
Takvu sam ja neki dan u kauflandu platila 24 kune.

-------------


Objavio: miha-m
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 14:50
TongueMeni cvjetovi izgledaju k'o da su lagano skuhaniEmbarrassed




-------------
...štihača je zakon...


Objavio: frida
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 17:37
da, sad cu ih na salatu spremiti...

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 17:46
tako izgleda moja kad je žedna, a zna se da u trgovačkim centrima ili pretjeruju s vodom ili uopće ne zaljevaju.

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 18:34
Što je vama, pa što možeš kupiti za 10 kn. Kad joj Frida bude šaptala ona će se oporaviti, a moja od 30 kn iz Peveca tko zna? Mogla sam imati 3 komada.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 18:53
Pa ja samo kažem da je žedna , nemoj Triša vikati na mene smile43. Da sam znala da će ih spustiti na 10 kn i ja bi čekala , a ne kupila za 24

-------------


Objavio: frida
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 20:21
 ma i ja sam pomislila - za 10 kn izgleda sasvim ok...već ću ja nju urediti...neka ocvate i odmah dobiva novu kućicu i zemljicu...vidjet cete vi nju za par mjeseci Wink

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 20:55
Već za dva do tri dana će biti savršena samo joj daj piti.

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Siječanj 2008 u 18:00
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Pa ja samo kažem da je žedna , nemoj Triša vikati na mene smile43. Da sam znala da će ih spustiti na 10 kn i ja bi čekala , a ne kupila za 24
 
Teice, ko bi na tebe mogao vikati, ma nema te sile, samo mi je bilo žao pa sam se malo javila.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: frida
Datum objave: 01 Veljača 2008 u 00:41
 napila sam je...čitala sam da treba svaki dan prskanje, ali ne po cvjetovima i ne da baš stoji u vodi...mislim da joj ne fali vode, a hoće li se popraviti vidjet cemo...
   Tješi me to što joj listovi izgledaju jako dobro, čvrsto, zeleno i zdravo...cvijet je ionako prolazan...


-------------


Objavio: nela
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 14:51
Evo ja sam vidjela u katalogu bauhausa da ih ima po 24 kn, ja ću valjda danas pa ću si kupiti...


Objavio: Mikica
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 09:06
Cure moja azaleja je ocvala i znači sada ću je presaditi.Kamo da ju stavim po ljeti.Van na sunce ili u hlad.Moja prijeteljica ju u Matuljima drži cijelu godinu vani  kraj kuće u ukrasnom sanduku.Ja ju sada po zimi  držim u denvnom.Malo sam iznad Matulja.Pomoć!!smile143


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 09:18
Mikice, ja svoje držim vani, ali ih imam prve godine - nisam ih spremala kad je ono bilo malo zahladilo, a bilo je ispod nule, jer su mi neke nježne pelargonije otišle.
Kako je kod tebe ipak malo hladnije, možda je bolje da su u teglama ili sanduku, pa baš kad najave jako hladno- spremi ih.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: la_ninja
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 10:25
i ja imam jedno pitane, a vidim da ste dobri u ovome. Ja sam svoju biljcicu ostavila na staranje momku. Svaka tri dana za njega je precesto, kad se radi o zalijevalju. I ona se jadna osusila i opali joj listici i cvjetici. Ali ja je uspijem povratiti i lijepo ona cvata, samo ima tri grancice i listice na njima super, i tri cvjetica.

A sad pitanje.

Postoji li nacin da je malo progustim :).? I jel se moze kako razmnozavati? (ovo bi potpitanje)


Mogu ja nju i slikati da je vidite. Draga mi je, dala mi mama kad sam preselila u novi stan, kao na useljenje :).


Objavio: Branka
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 20:56
ja imam bijelu i roznuobadvije su duple  i presadila sam ih prije dva dana  tako nek sad uživaju svaka posebno . a kupila sam ih u lidlu prije mjesec dana  isuper se drže . koštale su 16 kn.  bile su zajedno u jednoj maloj teglici . 


Objavio: milica
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 14:24

evo i moje



Objavio: Triša
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 16:24
Ajme prekrasna je, a moje su izgubile listove, cvjetove, ogoljele, na kraju sam ih stavila van, negdje direktno u vrt u sjenu, pasad čekam da se možda oporave.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Filipa1
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 22:56
Prekrasan cvijet, imala sam prošle godine, al ga nisam uspjela sačuvati.
Pročitala sve al otišao čim su cvijetovi opali, ha , ljepota je kratka!!!!!!!smile211


-------------
Tina


Objavio: TeaK
Datum objave: 22 Travanj 2008 u 09:12
Tek sada se mogu pohvaliti da znam nešto o njima.
Počinju mi ponovno cvjetati.


-------------


Objavio: Milena
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 08:33

http://img3.imageshack.us/my.php?image=p8280102.jpg"> Nakon dugo vremena uspjela sam umetniti po drugi put sliku. Moja azaleja je jedna odbačena biljčica koju sam preuzela i velikom ljubavi, vlagom i prskanjem - sjena na južnom balkonu, vratila u život i od sredine ljeta je počela cvjetali i evo je sada u drugom mjesecu. Odoljeva splitskoj buri i zimi.



Objavio: niho
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 12:52
Nemaš začim žaliti što nisi kupila  bijelu ta je toliko lijepa da nisi ni svijesna , nije sve i u bijelim bojama, pogledaj dobro tu ljepotusmile57


Objavio: hamara
Datum objave: 28 Veljača 2009 u 16:24
jucer sam kupila roza i crvenu Thumbs%20Up nisu ogromne, ali jako pune cvjetova. S jednom se natezem vec godinama... i prresadjivala ju, i pazila i mazila... i odlazi Unhappy. Ostavit cu je jos ovo ljeto, ako nece sto joj ja mogu!


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 06:13
Održati azaleje u stanu s centralnim grijanjem nije lako, ako te to tješi, hamara, lakše je bilo uzgajati ih, kao nekad, u negrijanim prostorima gdje zrak nije suh i gdje se ne smrzava. Osim toga kod presađivanja je važno upotrijebiti specijalni, kiseli supstrat i zalijevati kišnicom.


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 18:28

Moja se nekoliko godina motala po teglama, pa spremi je po zimi dok nisam shvatila da bez problema može ostati vani, tako sam izgubila jednu bijelu, jer sam stalno oko nje nešto čačkala. Ovu sam stavila u sjenoviti dio vrta i praktički zaboravila na nju. Niti sam je dohranjivala, ništa posebno na nju ne pazim, i zbilja mi je lijepa. Ako je kod mene prezimila, kod tebe će još lakše, u vrt s njom, e sad ne znam dali može baš na ful sunce, ali za svaki slučaj možeš je u neku poslusjenu.

 



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: iris
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 18:44
da li je to ista vrsta kao i ova: http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/75.aspx - http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/75.aspx
 
ako je onda ona u primorju može ostati vani cijelu godinu ali u unutrašnjosti ne smije i zbog toga se uzgaja kao lončanica koju zimi unosimo u kuću
 


-------------


Objavio: minimode
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 22:22
mojoj definitivno nešto fali, ove zime sam je presadila u malo veću teglu, greška je vjerojatno što nisam stavila kiseliju zemlju...ima dosta cvijeta, al me njeni listići zabrinjavaju: sitni su i nisu tako bujni kao ovi na sliciConfused....budem stavila sliku....

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: smrcko
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 22:26
Ja sam vidjela azaleje pune cvjetova bez listova, ima i toga. Obavezno kisela zemlja imaš za kupiti ( za rododendrone) ili zamlja ispod bora ( preljevena vrelom vodom zbog sterilizacije). Probaj uloviti kišnicu, obična voda sadrži krečnjak koji ne nestaje sa odstajavanjem. Takođe treba uzeti đubrivo za rododendrone i za vrijeme cvatnje đubriti.Embarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: minimode
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 22:55
baš ti hvala smrcko!

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: Tweety
Datum objave: 16 Svibanj 2009 u 14:54
Pozdrav, evo sam i ja naletila na dvi prekrasne azaleje, malo je kasno, vec cvatu i to dosta. Molila bih vas za savjet, koliko san shvatila u ovom postu, ne smijem je presadivati dok je u cvatu. Medjutim, u jako malim su posudama, a ja ne znam koliko prostora je njima dosta. Skuzila sam da ih je tesko odrzati, al meni su bas drage, volila bi ih sacuvati uz vasu pomoc, naravno:) Hvala unaprijed na savjetima!! P.s. sve slike gore su preeeekrasne..


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 19:31

a koja je razlika između azaleje i rododendrona?

i da li one mogu sad već vani ili im je ipak pohladno


Objavio: Pinus
Datum objave: 10 Ožujak 2010 u 20:35
Jedna od većih razlika između Azaleja i Rododendrona je njihova veličina. Azaleje su manji grmovi od večine Rododendrona. Druga veća razlika po kojoj razlikujemo Azaleje od Rododendrona u vrijeme cvjetanja je u obliku cvjetova. Azaleje formiraju jednostavan cvijet dok Rododendroni formiraju grupu od nekoliko cvijetova. . Počekaj još malo prije nego izneseš Azaleje van. Ovih dana temperatura pada na – 10 C i to je prehladno za Azaleje. Evo moje Azaleje, sada je u punom cvijetu.



-------------


Objavio: daaa
Datum objave: 07 Travanj 2010 u 09:23
ma gdje je držiš da je ovako lijepa?


Objavio: zedok
Datum objave: 04 Lipanj 2010 u 12:50
Bok, ekipa!
Opet ja s problemom. Ovog puta - azalea.
Početkom proljeća bila sam ju presadila, jer je zemlja bila stalno mokra. Dosta je listova ispustila nakon cvatnje, a ni cvatnja nije prošla najuspješnije, jer ju, najvjerojatnije, nisam dovoljno zalijevala. Jako je mršava i nikakva. Držim ju na istočnoj strani stana i mislim da ima dovoljno svjetla, a ipak da nije na direktnome suncu.
Činilo se sve oke, ali već ju 2 tjedna nisam zalila jer je zemlja opet non-stop mokra i ne usudim se. S druge strane opet su mi neki listovi počeli padati, osuše se i padnu. Brine me jer pada dio mladih listova, tek izniklih. Zalijevala sam ju i onim prahom protiv plijesni.
Htjela bih su spasiti, a ne znam više šta da radim.
 
molim za savjet i hvala unaprijed Smile


Objavio: Pinus
Datum objave: 06 Lipanj 2010 u 17:43
Azalea najbolje raste u dobro dreniranom tlu, sjenoviti položaj, i jakoooo kiselo tlo. PH 4 – 6. Mislim da je kod tebe problem previše vlage i neadekvatna zemlja ( premalo kisela ) Kupi zamlju za rododendrone i azaleje i ponovo ju presadi.


Objavio: Mira K
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 01:13
Dakle ova može u vrt a kada je presaditi' Već ove godine ( kupili smo je u Pordenone)


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 07:34
Miro, ja svoju presadila u veću posudu i već je u vrtu. Noćas sam je zaštitila prozirnom folijom, ali mislim da je ista kao vrsta koju imam i koja je cjelu zimu vani.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mira K
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 17:24
Hvala triša na savjetu i informaciji!


Objavio: natalija
Datum objave: 01 Travanj 2011 u 06:04
imam silvestera - japansku azaleju (na etiketi je prva riječ rodonderon pa ovo ostalo - j. a., silvestar), cijelu godinu je vani
i upravo se sprema cvjetati...

pokušala sam ga razmnožiti reznicom ljeti, u jesen... i ništa
sad u proljeće, pretpostavljam da nije vrijeme za to jer cvjeta

ima netko iskutvo sa ožiljavanjem ove biljke ili neki savjet?


-------------


Objavio: maryann2311
Datum objave: 06 Travanj 2011 u 17:16
pozdrav danas sam dobila sjeme litopadne azaleje pa me zanima dali netko zna gdje i kako ga poijati dali prvo u kući ili mogu ogmah vani??


Objavio: Silvestra
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 11:59
Da li azaleju mogu imati vani dok kiša pada ,da li će joj to škoditi,mislim da ne trune ako joj kisnu listovi,Kupila sam jako kržljave male azaleje na popustu u Konzumu da ih spasim.smile85smile143


Objavio: Semira
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 20:58
Kiša im neće ništa smetati. Godiće im. Jedino bi smetala cvjetovima jer ih pokvasi pa kraće traju.



Objavio: Anastazija_
Datum objave: 29 Svibanj 2011 u 18:02

Sad sam slučajno zalutala na ovu temu pa evo slikica mojih azalea kad su bile u cvatu














-------------
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.


Objavio: Anastazija_
Datum objave: 29 Svibanj 2011 u 18:03













-------------
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 21 Lipanj 2011 u 16:39
ovu azaleju kupila sam nedavno, želja mi je uzgojiti grmić u vrtu.. može li mi netko dati savjet kako i kada ju treba posaditi u vrt



-------------


Objavio: kikach
Datum objave: 27 Lipanj 2011 u 17:15
evo i moje krasoticeTongue
 
 


Objavio: kikach
Datum objave: 27 Lipanj 2011 u 17:16
jel zna netko jel joj smeta mijenjanje mjesta..? Voljela bi ju sa sobom na more uzeti:) hvala


Objavio: nichll =)
Datum objave: 28 Lipanj 2011 u 15:17
kikach uistinu je krasna....


Objavio: kikach
Datum objave: 28 Lipanj 2011 u 21:20
hvala ti nichll Embarrassed


Objavio: Semira
Datum objave: 29 Lipanj 2011 u 16:05
Kikach, zaista je lijepa. Slobodno je ponesi, ali joj obezbijedi hladovinu.


Objavio: kikach
Datum objave: 29 Lipanj 2011 u 16:29
hvala ti Semira!Smile


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 21 Srpanj 2011 u 23:45
sada kad je ocvala presadila sam jednu, od tri stabljike koje su bile u tegli, vani u vrt, pa ćemo vidjeti

-------------


Objavio: Silvestra
Datum objave: 07 Kolovoz 2011 u 12:55
Moje tri male azaleje koje sam kupila u istoj tegli posađene  za neku smješnu svotu u Konzumu posadila sam svaku posebno u šumsku zemlju i držim ih u sjeni,zaljevam obilno kišnicom i lijepe su zelene i sad pitam KAJ SA NJMA DALJE RADITI JER DOLAZI JESEN I KAD ĆE CVJETATI.


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 07 Kolovoz 2011 u 22:11
silvestra i ja se to pitam, pa mislim strpljenja, postoji nada da mi prezime u vrtu i da budu narasle u pravi cvjetajući grm, a kada bog zna

-------------


Objavio: gute Fee
Datum objave: 08 Kolovoz 2011 u 00:27
Ja do sada nikada nisam sa azaleama imala srece jer one zahtijevaju specijalno mjesto drzanja , koje ja nisam imala .


Objavio: Shivathry
Datum objave: 30 Kolovoz 2011 u 18:21
Preedivni cvijet ! Mže li se ova biljka uzgajati u kući ? 


Objavio: Anastazija_
Datum objave: 30 Kolovoz 2011 u 23:50

Ako pitaš za ove moje, to su vanjske, ali ima i sobnih azaleja.

-------------
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.


Objavio: Shivathry
Datum objave: 31 Kolovoz 2011 u 00:19
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Ako pitaš za ove moje, to su vanjske, ali ima i sobnih azaleja.


Jesu li skupe ??


Objavio: Anastazija_
Datum objave: 31 Kolovoz 2011 u 09:20

Stvarno neznam, moje su stare već jedno šest godina.


-------------
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.


Objavio: jagoda
Datum objave: 31 Kolovoz 2011 u 22:44
Zalutala na ovu temu i pogledala sam Anastazija tvoje vanjske azaleje....
Predivne su Clap i bogato cvjetaju , koja je tajna tako bogatog cvata? Ja imam one kućne već nekoliko godina i držim ih zimi na balkonu i lijepo mi cvjetaju. Već sam vidijela jedan cvijetić...Kupila sam i one vanjske, ali im nisam našla pravo mjesto pa su još uvijek u vazama, ali želim ih staviti u vrt...Za one koji su pitali koliko koštaju mogu reći da su cca 30-40 kn, ali ja ih kupim na akcijama po 10 kn....WinkWink


-------------
sutra je novi dan


Objavio: Silvestra
Datum objave: 27 Rujan 2011 u 09:38
Moje azaleje puštaju pupove...kaj sad da radim sa njima...znam da su osjetljive kad počnu cvjetati...i da li ih smijem prihranjivati KRISTALONOM...ili moram baš imati neko posebno gnojivo.


Objavio: Mira K
Datum objave: 28 Rujan 2011 u 01:36
Moje su sve otišle u nepovrat.. Nešto ne radim dobro sa njima i neću ih više kupovati...


Objavio: Semira
Datum objave: 28 Rujan 2011 u 14:05
Silvestra, samo pazi da sad imaju dovoljno vlage, što u zemlji, što u zraku. Jer znaju odbaciti pupoljke.
Moja je vani usađena i ne đubrim je. Inače ima posebno đubrivo za azaleje, rododendrone, kamelije. Ima i kristalon za njih, čini mi se da je plavi.

I moja ima pupoljke.


Objavio: trava
Datum objave: 28 Rujan 2011 u 14:06
I kod mene ih je više propalo,morska klima im ne paše ,nema tu tvoje krivice.Jedine koje sam vidio donekle u redu su one koje su uvjek u hladu,malo veći pitar,uvijek vlažna zemlja,ali ne premokra.Hlad mora biti što svjetliji,jer one ipak traže sunca,a kod nas na suncu su gotove.Ja ih odavno ne kupujem,trebalo bi i zabraniti da se prodaju na moru,to je živi pokolj azaleja svake godine.I rododendrona,borovnica i sličnih biljaka.Cry


Objavio: Silvestra
Datum objave: 28 Rujan 2011 u 18:31
Ja sam kupila u Konzumu za smješnu cjenu tri male žgoljave polusuhe azaleje koje su imale u predhodnoj cvatnji bjele cvjetove sve posađene u malu teglu.Ja sam uzela običnu šumsku zemlju i posadila ih svaku posebno i stavila na sjevernu stranu kuće u hlad,samo popodne imaju mrvicu sunca i ispod njih sam stavila velike podmetače za vodu...nalijala kišnicu u te podmetače i zaboravila na njih...stalno su bile u vodi i eto sad imaju pupove...


Objavio: Semira
Datum objave: 29 Rujan 2011 u 14:51
Silvestra, očito im tu paše. Samo ih tretiraj kao što si do sada.


Objavio: Silvestra
Datum objave: 29 Rujan 2011 u 16:36
Semira ,hvala Ti na savjetu,jedino me još zanima ako im stavim malo ovog kristalona  koji je za ostale biljke,ne baš posebno za azaleje...da li bi im kaj bilo.


Objavio: Semira
Datum objave: 29 Rujan 2011 u 22:38
Ma ništa im neće biti.



Objavio: Silvestra
Datum objave: 30 Rujan 2011 u 13:19
Semira,hvala Ti onda ću ih malko dohraniti kristalonom.


Objavio: keeka
Datum objave: 11 Listopad 2011 u 11:58
Pozdrav, evo i ja nisam odolila opet kupiti jednu, ma bila je na akciji za 5 kn a uopce nije u losem stanju, ima dosta lišća, pupova i cvjetova. Stavila sam ju u ukrasnu teglu na kamenčiće koji su do pola u vodi kako bi imala vlagu.
Nadam se da ce uspjeti u dnevnoj na stalazi bez direktne svjetlosti kad se upali grijanje i u stanu bude oko 26.
Pinus, svaka čast na tvom prekrasnom primjerku, tvoje svo cvijece je spremno za izložbu   


Objavio: Silvestra
Datum objave: 14 Listopad 2011 u 11:49
keeka...26...hm...ona voli prostor di je prohladno...mislim da joj to neče odgovarati...


Objavio: Silvestra
Datum objave: 14 Listopad 2011 u 11:51
Moje azaleje su na istočnom prozoru vani...počele su cvasti...kud sad sa njima i do kada ih mogu držati vani jel one ne vole toplu sobu kao ni ciklame,jaglaci i slične biljke.EVO I SLIKICE SA PRVIM CVJETIĆEM...
                    http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/azaleja/33375.aspx">


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 21 Listopad 2011 u 21:49
Silvestra bravo za uspjeh s azalejomsmile64

-------------


Objavio: Silvestra
Datum objave: 25 Listopad 2011 u 22:35
Hvala Ti Mari...smile80


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 08 Prosinac 2011 u 11:53
evo moje nove, sva se rascvala
http://imageshack.us/photo/my-images/100/dsc00453n.jpg/">

ovdje se dobro vidi boja, kako je šatirana
http://imageshack.us/photo/my-images/705/dsc00452mj.jpg/">



-------------


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 08 Prosinac 2011 u 19:06
prekrasna ti jeThumbs%20Up , ja sam od njih odustala nakon par propalihsmile85

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: jagoda
Datum objave: 08 Prosinac 2011 u 21:06
Nisam do sada naišla na ovu temu...Nisam znala da postoje indijske azaleje, baš ću malo proguglati...Imam ih 6 komada i uvijek su mi vani uz moje kamelije. Dvije cvjetaju već duže vrijeme, ostale još ne. Ove koje cvjetaju imam već dvije godine i platila sam ih 5kn, baš se isplatiloWinkWink..
Nikad ih ne unosim u kuću i uvijek su na istom mjestu, a to je sjeverna strana bez direktnog sunca.Moram potražiti slike.....


-------------
sutra je novi dan


Objavio: Belina
Datum objave: 08 Prosinac 2011 u 21:10
Moje azaleje u vrtu,cvatu,
slikati ću,ali neznam da li su indijske?


Objavio: jagoda
Datum objave: 08 Prosinac 2011 u 21:29
Evo pronašla sam slike mojih azaleja...
 
 
 


-------------
sutra je novi dan


Objavio: Silvestra
Datum objave: 18 Prosinac 2011 u 16:56
Jedna od moje tri azaleje držala se kilavo i jednostavno SAM JE RISKIRALA I POSADILA U VRT...DA VIDIM HOĆE LI PREŽIVITI...


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 03 Siječanj 2012 u 23:34
jagoda tvoje su vani ali u posudama pretpostavljam, a ovo je vrsta sa malo krupnojim listovima, izgleda da te bolje uspijevaju nego one sa sitnim listićima

-------------



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk