Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Triša piše dnevnik

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=854
Datum ispisa: 24 Travanj 2024 u 12:17
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Triša piše dnevnik
Objavio: Triša
Tema: Triša piše dnevnik
Datum objave: 15 Siječanj 2008 u 20:15
Jučer je kod mene počelo. Bio je prekrasan sunčan dan, pa je bila prilika da malo očistim dvorište. Bacila sam drvce bora od nove godine, malo pograbljala lišće i iznijela dva najlona smeća. Malo je premokro.
Poslije sam odlučila orezati ruže, jer već imaju pupove po 2 cm, pa je to kod mena vrijeme orezivanja. Uvijek u januaru-nekad u drugoj polovici.(kažu da treba za punog mjeseca ?!)


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Odgovori:
Objavio: Triša
Datum objave: 15 Siječanj 2008 u 20:22
Danas je bilo ružno vrijeme, pa vani nije bilo moguće ništa raditi.
Zato sam oprala stari bocun od vina cca 10 l i sutra ću raditi vrt u boci.
Veselim se kupnji malih biljčica, a nešto i imam doma.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 13:40
Jutros sam išla na plažu sakupiti malo sitnog šljunka za moj budući vrt u boci, te sam ga isprala i sad se suši na termici. Jedva čekam da ga složim.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 16:40
Ja navalila s tim vrtom u boci. Muž mi je izradio sav potreban alat i evo ga  moj prvi vrt u boci.
http://tinypic.com/view.php?pic=6om9el5&s=1 - http://tinypic.com/view.php?pic=6om9el5&s=1


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 19:47
Ljepo... Jako mi se sviđa!!!

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: Triša
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 12:40
Čisti  izazov, ali mislim da ga napravit može svatko, ali što će biti s njim, vidjet ćemo.
Jutros se dobro drži, a danas nemam baš što upisat u dnevnik, je je vrijeme jako ružno da još nisam izišla iz kuće.
Mislim popodne otići do Konzuma, tamo je jako dobro opremljena cvjetarna, pa si možda kupim nešto jaglaca, onako za dušu.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 14:23
Triša preljepo cvijeće! smile93Noline su preljepe (moram si nabavit jednu)
Vidim uspjela si slikice stavit!smile55

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: Triša
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 19:21
Danas sam se vratila opet dnevniku. Imam neke sitnice za ispričat.
Kad je kćerka vidjela moj vrt u boci odmah mi je donijela dva prazna akvarija, te me zadužila da ih uredim.
Kupila sam neke male kaktuse, a nešto imam i doma
Za drugi sam mislila staviti nešto što imam doma, kao što je fitonija, kalateja, spatifil, paprat.
Sada me neće biti do utorka, pa će radovi mirovati.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 20:15
smile55 Znam da ćeš se naraditi u vikendici, ali ovo će biti odmor, a i gušt!
Svaka čast Triša!!! smile141


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 14:46
Evo sinoć sam se vratila i ovdje mi u dvorištu sve pliva - kiša je sve tako natopila da će trebat dosta sunca da se zemlja osuši, ali kako od sutra najavljuju buru, biti će vremena da se nešto uredi.
Danas ću probat urediti terarija za kćerku, za koji sam kupila male kaktuse, pa vjerujem da će to uspjevati. Moram ići po malo šljunka za drenažu i kupiti zemlju za kaktuse i to je to.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Siječanj 2008 u 21:56
Nisam stigla do sada upisati što sam radila. Dakle danas sam posadila 5 lukovica sunovrata ( u 5 zasebnih posuda, da ih mogu pratiti.
Otišla na plažu po šljunak i napravila kćerki vrt u akvariju-terarij
 
 
 
 
Oduševljena je, a prijateljica   je kad je vidjela odmah dostavila narudžbu za sebe.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 23 Siječanj 2008 u 21:57
WOW baš je super!!!

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: shasha
Datum objave: 23 Siječanj 2008 u 22:00
Triša predivno je.Ja imam dva akvarija mala viška(takav četvrtasti i okrugli) no  nikako  početi tako nešto. Sve govorim,aj budem sutra....već godinu dana. E sad kad tvoj vidim,mislim da ću ipak početi(možda ne sutra ali prekosutra bi mogla)


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Siječanj 2008 u 22:13
Hvala vam, tako je jednostavno, a tako me veseli. Još ću napraviti jedan s običnim biljkama.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: alkemicar
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 09:06
WoW Thumbs%20Up


Objavio: dina
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 18:06
super

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 18:42
DAN DESETI
Moj dnevnik ima danas deset dana. Ima puno toga za napisati.
Najprije kupljeno:
- kava kom 1 (ustvari ima više malih biljčica) u teglici smeđa zrnca kave
- afričke ljubičice kom 2 (plava i tamno roza)
- azaleja  kom 1 (tamno roza)
- sjeme raznog cvijeća
- dracena ? (valjda je)
 
Posijala u male važiće
- prkos
- dalije
- neke plave zvjezdice
- cinije
- žuta pupavica
- noćne frajle
 
Uredila jedan vrtić u vrtu, ogradila ga kamenom i nasula zemlju.
 
Slike ću staviti sutra, jer je već bilo škuro.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 19:21
ti si stvarno vrijedna danas bilasmile141


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Siječanj 2008 u 17:34
Nekoliko dana radila sam samo nešto oko cvijeća u kući, ali danas sam se uhvatila prosijavanja neke zemlje koja je ostala od iskopa podrum. Tu sam zemlju promješala sa humusom i obnovila, ustvari pripremila dva vrtića za proljetnu sadnju. Popravila sam malo gromaču (suhozid) koji sam isto sama napravila od kamenja kojeg po dvorištu ima i previše.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Siječanj 2008 u 20:01
smile186Triša. To skupljanje kamenja i mene čeka,nadam se sutra ako vrijeme posluži.Stvarno ga ima više nego korova.


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Siječanj 2008 u 19:20
Da, smješno je to, kad odem u vikendicu kraj Josipdola, moraš kamen tražit sa svijećom, a ovdje cjele godine vodim borbu s njim. Evo danas sam opet prosijavala zemlju, pa sam malo dodala biljkama i posadila sam dvije hortenzije, koje mi je dala sestra. Tek danas smo iz vrta sasjekli dva bora od N.godine i odnijeli ih u smeće. Ne znam tko je rekao, ali meni se dopalo:
"Vrijeme tako brzo prolazi kad se čovjek zabavlja"


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 18:30
Danas sam nastavila s prosijavanjem zemlje i odnošenjem viška kamenja.MM odvezo 5 kariola, pa s prikolicom na odlagalište kamenja.
MM bio isto vrijedan, napravio mi je police za dodatno cvijeće u hodniku, ali zaljepljene su , pa se suše u podrumu, sutra montaža i slikanje.
Dalje, danas sam posadila 10 oraha, po dva u svaku teglu, dosta je velika  i sada ćemo čekati.
Vani smo bili do škura, jer je bilo predivno. Sutra nastavak, valjda neće kiša.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Veljača 2008 u 19:07
Nije baš lijepo vrijeme, pa smo MM i ja čistili podrum, da napravimo mjesta za  moje klijalište.
MM mi je napravio polici i namontirao ih u hodnik, jedino mjesto u stanu od 30 kvadrata, koje je potpuno ostakljeno , pa tu imam manje više sve cvijeće u stanu.
 
 
 
Police su drvene i prelakirane, jedna je kupljena gotova ova dupla, a ostale je napravio MM. Malo imamo prostora, ali se trudimo urediti ga.
Ustvari sasvim nam je dosta mjesta, a manje za čišćenje , pa mogu više vremena biti u dvorištu i vani.
 
 
                          


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 02 Veljača 2008 u 21:57
Triša gdje si kupila biljku kave.Ja sam dobila sjeme kave za posaditi od mog frizer ali mi još nije niklo?Bojim se da ću morati negdje kupiti tu biljčicu.


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Veljača 2008 u 19:41
Danas nije bilo vrijeme za nešto raditi u vrtu, ali sam ipak u kućui nešto sitno radila, pa sam  kćeri, koje nema doma cjeli tjedan iščupala jednu grančicu voštanog cvijeta s korjenom i posadila ga.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Veljača 2008 u 18:16
Pa mislim da moj dvnenik zaslužuje moju 500-tu poruku.
Danas posijane noćne frajle, osteospermum i neko sjeme, koje nemam pojma što je. Vidjeti ćemo što će se događati. Uglavnom to sam sve stavila u topli i jako svjetli hodnik, jer ono što sam posijala prije 15, a stavila u podrum, te po suncu iznosim van, nije niklo i čini mi se i neće. Inače trajno skupljam kamenje i nosim ga na odlagališta. Danas MM odnio 5 kanti od jupola. Vratio prazne, te me sutra čeka novo punjenje.smile159
Napravila sam okrugli vrtić od kamenja, koga imam puno, pa biram one najveće, te ću ga napuniti zemljom. Mislim da ću u njega staviti noćne frajle ako niknu ?!


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 20:25

Dobiti ćeš biljčice kad izrastu.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 20:28
Danas sam nastavila s odvozom kamenja, ajme koliko ga ima, ali sam radi la i  kameni okrugli vrtić, koji je rezerviran za noćne frajle, ako izniknu naravno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 08:15
Triša ti si me totalno sludila i ja sam se prekjučer raspametila kada sam vidjela u Kauflandu vrećice sa cvijećem.Naravno da sam toga nakupovala kao da se spremam sijati plantažu i veselim se ovom vikendu za koji su rekli da će biti stabilan tako da se MM i ja bacamo u vrt.Potaknuta ovim forumom krećem u preuređenje jednog dijela vrta koji će biti samo cvijećnjak.Bit će ludo,unaprijed se veselim.Stoga već dva dana perem i čistim po kuće samo da mi vikend bude slobodan.


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 17:51
Već sam bila u panici, da neće izniknut, ali danas vidim - dalije iznikle i prkos iznikao.
Slikat ću sutra, jer sam do sada bila vani u dvorištu, a sada je već mrak.
Opet prosijavala zemlju, MM nosio kamenje i toliko ima posla oko tog kamenja da nećemo do ljeta završiti. Vrt ionako još osjeća posljedice gradnje kuće, koja usput rečeno još uvijek nije dovršena, ali sam dovršila vrtić i sad ga moram napuniti zemljom.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 22:34
Gdje si zasijala dalije i prkos,tu vani u vrtu ili negdje unutra?Daj reci mi molim te  jer ja sutra krećem u akciju.


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 22:37
Dalije i prkos sam zasijala u plastične kontejneriće (one od voća, ili gljiva iz dućana) probušila nekoliko rupica . Sad su mi vani, a kad je bilo hladnije nosim ih u kuću u hodnik, koji je dobro osvjetljen.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 17:52
Danas smo nastavili s odvozom kamenja (pirmidu bi mogli izgraditi koliko ga ima. Onda pauza, pa s prijateljicama na kavu(subotnja tradicija već 35 godina). Poslije ručka šetali gradom i malo fotkali, jer je bio predivan dan.
Popodne od 16 sati nastavak u vrtu, čišćenje, presađivanje nekih azaleja, prosijavanje zemlje za novi vrtić, orezivanja bršljana i lovor višnje.
U 17, 30 škuro MM zove skuhao jesmile142


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 20:23
I danas si uspjela u vrtu bitismile141
Mogu ti nešto predložiti?
Ovo di si kamenje složila,to misliš samo zemlju navoziti u sredinu?
Malo je više posla no kasnije je puno lakše.Makni to kamenje i dobro ili očisti od trave i korova ili stavi neki najlon,foliju pa na to kamenje. Kad u proljeće počne trava rasti biti će ti jako teško čupati.U stvari nikad ni nećeš moći iščupati travu nego samo gornji sloj.


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 20:39
Bravo Shasha prije sam to tako radila, ali sad je bilo micanje kamenja, pa sam požurila, ali nije mi problem to ispraviti, jer ionako neću sada saditi ništa. Hvala ti, poslušati ću savjet svakako. Zato volim ove naše dnevnike, uvijek saznam nešto korisno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 20:41
I ja sam tako prije sadila i onda je bilo zlo preko ljeta.Trava je rasla između kamenja i svakakav korov,ma užas za čistiti.


Objavio: Mikica
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 20:56
Zaista su ovi dnevnici korisni.Evo i ja želim kopirati Trišu i napraviti čak jedno dva takva  okrugla vrtića i eto dobrog savjeta!!Super. 


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Veljača 2008 u 18:47
Poslušala savjeti danas se naradila oko mog okruglog vrtića, stavila najlon, sad nasipavam zemlju, a podjeliti ću ga na tri djela onako kao znak od mercedesa, da mi stanu tre vrst cvjeća: Svakako u jedan ide noćurak,   u drugi možda stavim dalije, a u treći dio nešto nisko- vidjeti ću još što će mi izniknuti.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 12 Veljača 2008 u 19:08
Zadnji zapis je bio 10.2. ali ja stalno nešto čačkam. Eto kamenja hrpa se smanjuje, zemlje je prosijane sve više, pa se kameni vrtić pomalo puni.
Presadila sa m i jedan sekulent mislim da ga zovu "kameni cvjet" i neke  osteosmermume od lani.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 18:08
Danas se nastavilo prosijavanje zemlje, a kupila sam jednu novu ružu penjačicu "colectia classica" - piše na kutiji , pa joj je valjda to ime i jedan clematis plavi - to ću posaditi sutra.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 18:25
Manje više cjeli dan bila sam u dvorištu, pa sam presadila Clematis u jednu veliku dugačku vazu, ako se razljutim i kupim još jednog, da se mogu međusobno ispreplitati.
Osim toga postavila sam mrežu za zaštitu od sunca na balkonska, koja su ujedno i ulazna vrata u stan, jer mi sve biljke po zimi pate od prejakog sunca, pa sam to morala nekako riješiti. Evo kako
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 17:33
Hvala vam cure, još uvijek se borim s kamenjem i odvozom. Mislim da imam bar još jedan kubik, ali neka to je rekreacija. E danas dam našla malu sadnicu oleandra, pa onda još jedu (susdjeda ga ima u vrtu, pa pretpostavljam da je taj) E da vidiš čuda u toj gomili kamenja, koja je ispod mendula isklijale i dvije mendule, koje sam također posadila. Prosijavenje zemlje je ful dosadno, pa o tome ništa, ali s radovima nastavljam.
Sad čekam da MM i zet  odvezu s prikolicom to kamenje na odlagalište.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 20:55
Danas me zet razveselio i odvezo dvije prikolice kamenja, sad me čeka novi posato - vratio je vreće i kante i sada jedva čekam da opet počne otkopavanje, prosijavanje i odvoz-
Danas sam samo spremila sve biljke u kantama u podrum, a clematis zamotala u neke katrtone, jer najvaljuju za sutre niske temperature, pa se bojim da nebi smrznuo. Neveni i osteospermum i kaktusi su ostali vani, a i pelargonije - valjda će preživjeti - ne mogu cijeli vrt spremiti iako je malen.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Letitia
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 21:58
 
Jako lijepe ideje.  Clap
Jesam li dobro shvatila da je kamenje koje se nalazi u akvariju  na vrhu, s plaže?Confused Čime si ga uglačala da tako sjaji i prekrasnih je boja.
 
Imam jednu flašu, "medicinku" s uskim grlom (stavit ću fotku ovih dana). Rado bih vrt u flaši, ali ne znam kako i koje bilje.  Je li to Triša pokraj vrta u boci? Prekrasna jeStar


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 16:48
Letitia u vrt u boci možeš staviti bilo šta: spatifil, fitoniu, marantu, ustvari mislim da je tu dosta vlage, ja gauopće ne zaljevam, a ipak napreduje, doduše polako, ali tek ga imam kratko vrijeme, pa ćemo vidjeti na dulje razdoblje.
Da kraj boce j moja Triša, 13-godišnja slatkica.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 22:16
Stavi slikicu u Kućne ljubimce da ga vidimo - to ti je u brbljaonici.
Inače kamenje s plaže je fantazija, čučneš i isčačkaš svih mogućih boja i da sjajno je, samo nije baš u redu nosit ga doma, ali uzmem samo malo.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 20:33
Dok traje lijepo vrijem cjeli dan bi bila u dvorištu, ali moram i nešto drugo raditi, a i zaraditi, a i mm voli kad skuham, a ja bi najradije sve pustila i cjeli dan čučala u dvorištu i razgovarala s biljkama i mojoj Trišom.
Danas se borba s kamenjem nastavlja, ali hrpa je sve manja, kante i vreće sve punije, a ja sve veselija. No da ne bude monotono, danas sam obnovila jedan stari kameni vrtić, ošišala bršljan i podšišala malo passifloru, pa sada izgleda ovako:
 
 
Presadila sam i jedan kaktus - ne znam mu ni ime, ali jako mi je zgodan.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 22:09
Ovaj kamenjar je super,još kad posadiš cvijeće,ajme koje ljepoteeeesmile79


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 18:41
Danas nije bilo sunca, ali radovi u dvorištu su nastavljeni. Hrpa kamenja i zemlje vidno se smanjuje,a a vreće i kante opet su pune, pa čekam da se MM i zet smiluju i odvezu.
Danas sam u jedna mali kameni vrtić presadila grmić, koji ne znam kako se zove,a li je jako dekorativan.
 
Zatim sam presadila kozjak u jednu veliku kamenu vazu, kakve imam dvije, ali su mi u jednoj karanfili.
 
Zemlju sada stavljam u vreće, pa kad očistim   ostalo, trebat će mi, a i kad padne kiša ova će se slegnuti, pa ću imati zadodavanje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 22:32
smile141majstorice.Ovo prvo ni ja ne znam kako se zove ali je krasno,dekorativno.Ti baš svaki dan moraš čeprkati po vrtu,de se malo odmorismile198


Objavio: nera
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 22:34
to srebrno imam i ja. ja ga zovem pelin jer mi je tako mama rekla amda mislim da nosi drugi naziv

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 20:34
Srebrni grmić zove se kostriš (senecio cineraria) poučila me Donata i hvala joj, jer i ja sam ga zvala pelin.ž
Danas sam nastavila s radovima odvoza, pa još imam dvije kariole i konačno ću do ponedjeljka biti gotova, jer mislim da će ponedjeljak kiša.
 
Evo dan sam nbapravila je kameni vrtić i u njega stavila sve sekulente - kaktuse koje sam imala i to izgleda ovako:
 
 
Osim toga posadila sam anđeoske trublje, koje sam dobila poštom iz Petrinje od TeeK, zovem ih moji anđelići i već im se veselim, jer mi je Tea rekla da će ove godine izrasti bar 1 m.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 20:36
presladak jesmile79Ja ću malecke kaktusiće i sukulente isto tako staviti no tu je malo hladno još pa ću njih tek krajem 3mj.Kad budem sigurna da neće više biti temp.u minusu.


Objavio: andrea01
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 20:58
Triša, koliko god sam bila pod temperaturom bacila sam svaki dan oko da vidim što si uradila!!!

Svaka čast!!! smile141
Ideje su za +5! Baš si mi dala ideju kako da istaknem svoj cotoneaster!


Objavio: TeaK
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:07
Triša ovo je GENIJALNO, pogotovo ova ideja sa bodljikavcima.

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 23:15
Hvala vam puno, sretna sam što vam se sviđa i ja svih pratim i uživam

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 21:56
Slatkisu ti kaktusići.Taman lijepa ideja za moje.


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 18:44
Triša - prvooptužena si za moj bankrot. Jučer sam se divila tvojim kaktusićima i kamenjaru a danas dok sam po Konzumu tražila grijač vode nabola sam  se ni manje ni više nego na 5 kaktusića pa onda se još zaljepila na mene jedna čuvarkuća i iiii sva sreća da su djeca otišla u Biograd pa nisam morala kupovati ništa za ručak - inače bi bilo svega smile155. Sin od sveg bilja najviše voli karmenadle a za cvijeće ionako vei da je šalata pa si ti zamisli što bi bilo da su doma.


Objavio: nera
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 18:48
koji divan vrtićć s pikavcima. svaka čast!smile211

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 20:39
Cure, pa vi ste i meni najveći poticaj za sve što kupim ili nabavim. Mislim da sam malo "prolupala", a potrošila hrpu love, ali koga briga, kaže moj unuk:
"pa nona novci su zato da se troše".
Bila u Konzumu (subotom s prijateljicama kafenišem) i naravno vidjela jedno čudo kojem nisam mogla odoljeti, a zove se Jasminum Polyanthum.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 20:45
Vratila se oko podneva doma s novom biljkom - sretna. Nakon ručka uhvatila se opet poslova u dvorištu i očistila kamenje do kraja, pa sam napravila dva nova vrtića:
 
 
U međuvremenu je mm napravio od žice konstrukciju za prenjanje clematisa , koji je još za sada u jednoj 120 x 30 cm, dubine 40 cm posudi, pa ću vidjeti kako će se ponašati, prije nego ga posadim direktno u vrt.
 
 
Na slici se vidi da je sve prepuno vreća s kamenjem, no zet mi je obećao za sutra to odvesti (iako je nedjelja).
 
Pregledala sam klijališta i ustanovila da su vani noćurak, Dragoljub, kosmos, neke plave zvjezdice, a osteospermum je tek počeo.
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 21:26
Kako li je samo naša Triša vrijedna smile141smile211

-------------


Objavio: Mikica
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 22:46
Da vrijedna,svaki dan me uhvati bed kada vidim koliko je napravila.Ma super je.MM je već pomalo ljubomoran na taj "moj forum" i moje cure.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 22:59
smile55majstori! Kaktusići su mrak!


Objavio: Letitia
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 23:09
Super. Nadahnjuješ me svojim idejama.


Objavio: Arwen
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 00:09
Triša, sve pohvale! jako lipo i poticajno za sve nas!

-------------



Objavio: Triša
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 12:30
Zaista me potičete pohvalama, ali   ja imam i najviše vremena od svih vas, jer sam u penziji, pa imam puno slobodnog vremena. Još nešto radim, ali to što zaradim sve potrošim na cvijeće ili tome slično.
Danas iako je nedjelja, do sada sam bila u dvorištu. Pisat ću o tome kasnije, jer me mm vodi van na ručak.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 19:59
Danas je skoro sve očišćeno od kamenja i upravo sada zet i mm razvoze  s prikolicom, pa ću ujutro biti sretna, jer će većina otpada nestati iz mog dvorišta. Malo sam se pozabavila stazicom kroz vrt koju sam davno napravila o otpadnog materijal da izgleda kao mozaik
 
Dok ovo pišem dvorište se ispraznilo, dečki se vratili, a ja jako zadovoljna.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 20:17
Biljčice ti uživaju na suncu u zavjetrini, dođe mi da se došuljam do njih i legnem pored smile49


Objavio: Mikica
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 21:54
Jao kako su lijepi kamenčići a tek biljkice,super si majstorica!!!smile71


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Veljača 2008 u 20:17
Danas nisam baš nešto radila, ali sam bila u Metrou, kupila neko sjeme i lukovice
 
Odmah sam posijala dragoljube - piše da su visoki
 
Od kćeri sam uzela grančicu hoje, posadila ju a mm je napravio nosač
 
Ustvari malo me uhvatila neka lagana prehlada, a ovdje je takva magla da mi se nije dalo biti vani. Sutra ću se popraviti, jer moram posaditi dalije.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 22:11
Dabas sam iz skupnog klijališta presadila kosmos, noćurak, dragoljub, a posijala cinije.
Stavila sam sve van jer kiša tiho pada-skoro ne pada, pa mislim da će svemu malo vlage dobro doći. Nisam danas ništa više od toga radila, jer sam "radila" ono što moram da preživim, a bila je hrpa posla.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:47
Da ne bi ispalo da danas nisam ništa radila, evo ukratko: Posadila sam lukovice dalije, crvene i bijele, stavila sam ih u vrtić  kraj anđeoskih trublji i hortenzija - valjda će svi imati mjesta, vrtić je velik i podjeljen na tri djela.
Napravila sam još jedan novi vrtić i nasipala ga zemljom, a posijala sam dvije vrećice slaka i jednu vrećicu cinija direktno u vrtić.
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:51
E Triša baš ti zavidim. Mene uvijek poslije Nove godine uhvati proljetna groznica, crtam plan povtrnjaka, pripremam posudice i sjemenje ali nema još dovoljno svjetlosti i ako posijem prije veljače ne napreduju dobro ni na prozoru. Ovaj tvoj dnevnik me oduševio . Moram i ja početi pisati svoj samo nemam tako lijepe sličice i toliko kamenja


Objavio: andrea01
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:58
Ma, xenia, ja sam već rekla da neću čitati Trišin dnevnik, uvijek nešto zgodnog ubaci da moram ostati smile203
Samo xenia hrabro...


Objavio: shasha
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 08:38
Čudila bi se da je prošao jedan dan a da Triša nešto nije  prekopala,zasadila i sl.smile161
Xenija,samo ti piši,slikice ubaciš kasnije.Ma mi smo toliko maštovite da nam ni slike ne trebaju,sve to u glavi odmah posložimo uz tekstsmile187


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 12:23
Drage moje, ja sam sretnica što vas imam. Da niste nikada otišle s ovog foruma.Mi smo tim i to pravi.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TeaK
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 18:46
Draga Triša, uvijek nešto novoga.

Vrt je sve ljepši i ljepši i sad još samo da se sve rascvijeta ...


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 19:23
Nemam baš nešto važno za zapisati, ali kako je danas 29.2. pa ću na taj datum morati čekati još 4 godine, evo ipak nešto.
Zahvaljujući Andrei danas dobila i posadila čak 4 crvene čuvarkuće, jako su mi slatke i pjevat ću ima ujutro i naveče, da se uhvate i što brže rašire.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 22:09
Znaš kaj, skoro da ti je ovaj kamenjar sa stazicama ljepši od moga na stolu, mislim da ću morati nešto poduzeti u svezi glede toga. Izgleda famozno a mogu si već zamisliti kakva će to biti divota za mjesec dana. Bravo


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 14:49
Ja jednostavno kad vidim vrećice s cvijećem nisam normalna. Danas sam tako bila s prijateljicama na kavi i prošla uz Konzum,  misleći neću gledati, ali nemoguća. Diobili vrećice s gomoljima kale i ja naravno kupim i odmah po dolasku doma zasadim. Sad mi treba molitva, jer u temi kala vidim da to ne ide tako jednostavno.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 18:42
Ma Triša uz ovoliko naših dobrih vibracija moraju niknuti i uveseljavati i tebe i nas svojim cvijetomsmile187


Objavio: andrea01
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 16:52
Hej, kale su predivne! Ma, uveselit će one kako tebe tako i nas Wink
Triša, oko čuvarkućica stavi sitnije kamenčiće pa će ti se brže širiti, to je iz iskustva moje mame... kad je to učinila one su "ponorele" i očigledno se širile, valjda im kamenje toliko odgovara!!!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 19:58
Navijam za kale, svi ćemo im slati dobru vibru pa da vidiš kak će biti lijepe.


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 22:02
Hvala djeco, danas ja oper u Pevec i donijela irise i frezije - sutra ću posaditi lukovici, a napunila i jedan stari zalivalnik zemljim-ima sigurno 10 litara, pa sad smišljam što u njega staviti - nešto puzajuće-viseće, morat ću izgleda opet u nabavku.
Biljčice isklijale skoro sve i dobro napreduju. Brojila posudice-ima ih oko 150, a u nekima su po dvije biljke, i jiš u vrtu. Moja je procjena preko 300
malih živih cvjetića.
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 22:33
Svaka ti čast Triša!  Vrt će sigurno izgledati fenomenalno!  smile89         Ono u većini su peruanski noćurci?


Objavio: Mikica
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 08:31
O pa to je pravo klijalište.Koja si ti vrednica,ma izgledat će ti vrt bajno.A za zalevalnik bi možda trebalo nešto veselo,šareno puzajuće....Možda dragoljub....


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 09:30
Dragoljuba imam u ovim čašicama hrpu, osim noćuraka, cinija , kosmosa, nekih plavih zvjezdica, znači da stavim dragoljub-baš bih mogla- točno treba biti nešto šareno iveselo.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: alkemicar
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 11:11
Triša Thumbs%20Up


Objavio: xenia64
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 12:23
Baš ovakvu kantu imam i ja i ove zime je procurila. Hajde posadi nešto da mogu ukrasti ideju.


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 12:44
Pa ja sam mislila neku puzavicu, možda onu ljubičastu ,koja nema baš neki atraktivan cvijet, ali Mikica misli kako bi bilo lijepo dragoljub, a imam ga - izniknuo mi je- sad sam u dilemi, možda i trilemi, daj iti neku ideju. Mogla bih ga dignuti na neki kamen-grotu ili objesiti?

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 22:01
Joj Triša, čini mi se da ćeš imati previše biljčica,a jadna tismile182. Izgleda da bi bilo dobro da se dogovorimo kako da ti pomognemo i ponešto "ulovimo"smile96smile96smile96smile96smile96


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 22:04
Da nebu ispalo sa danas nisam radila ništa, ipak jesam. Irise i frezije stavila sam u dvije posude, a popodne u Konzumu kupila 2 vrećice anemona, pa sam i njih posadila. Do sada sam ih uvijek imala, pa da mi i ova godina ne prođe bez malo novih.
Maloprije sam sva klijališta premjestila u podrum, jer najavljuju zahlađenje, pa da me ne iznenadi. Petak opet proljepšanje, pa nek čuče u podrumu do petka. Azaleje i jaglace spremila u kuću, a ono što je vani ostalo, prepušteno je sudbini, ali ja mislim da neće biti ispod nule, bar ne u Rijeci.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 22:59
I meni je prvo pao na pamet dragoljub za tu kantu.Thumbs%20Up
Vrijedna ko i uvijek,bravo Triša.Bit će to predivno,bilo šta da posadiš.


Objavio: stephanotis
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 09:38
Ajme koliko cvijetićaaaaaaaaaa. Tio će biti jedno divno i šareno dvorište.


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 21:03
E pa kako sam odlučila da niti jedan dan ne preskočim pisanje dnevnika, baš kao pred puuuuunnnnoooo godina, kad sam bila klinka (pitam se dali sam ikad bila klinka?) evo bar nešto. Cjeli dan dežuram na termometru i strahujem za anđeoske trublje i clematis. Još ću malo sačekati, jer sada je temperatura +6, pa možda neće smrzavati po noći. To mi je u vrtu pa nemam mogućnost spremiti, ali ako do ponoći padne još koji stupanj otići ću ih zaštiti kartonima i najlonom - da ne bude iznenađenja.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 22:22
clematisu zaštiti samo oko korjena.Kud si to sadila? direktno u vrt ili u tegle? Uglavnom,uzmi par grana bora i prekrij po zemlji oko clematisa,ništa mu nebude


Objavio: proljeće
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 12:55
Triša, gledati tvoje cvijeće je stvarno odmor za dušu i tijelo.Cvijeće ti je prekrasno.Ali mene je oduševio ovaj Jasmin, stvarno je prelijep.Samo naprijed,jer ovo što radiš je fenomenalno!!!Tongue


Objavio: Šeflera
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 14:20
Skidam kapu majstorice!smile211


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 22:02
Danas sam ipak zaštitila clematis, još su mi ostale direktno u zemlji hortenzije i anđeoske trublje, ali izgleda da neće temperatura pasti do nula, pa će biti sve u redu. Ostalo bilje je u podrumu, zaštićeno, u hodniku, u dnevnom boravku, kuhinji, spavaćoj sobi, kupaonici, a sve skupa bez podruma je stan od 30 m2, ako se to uopće može nazvati stanom (moram jednom staviti slikice.) , ali za ljubimce ima uvijek mjesta.
Neka više zatopli da mogu u svemu tome uživati.
Uvijek sam obožavala cvijeće i bavila se njime, ali samoj sebi sam obećala kad odem u mirovinu  biti će prava fešta od cvijeća. Zato imam ove godine prvi puta toliko svega jer sam od 13.11.2007. u mirovini, a prije mjesec dana sam dobila rješenje i sada je to zvanično.
Od ove godine veći dio mojih aktivnosti biti će posvećen "svim mojim ljubavima"


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk