Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Shashin dnevnik radova

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=864
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 22:02
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Shashin dnevnik radova
Objavio: shasha
Tema: Shashin dnevnik radova
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 18:40

Kad ste me već natjerali,evo vako...počet ću sa današnjim danom jer ne znam šta šam juče radilaLOL

Posijala sam nešto cvijeća,uvjeti baš nisu najbolji tako da mi treba i vaša molitva da išta nikne.
-roze ivančice(tak ih ja zovem jer im ime ne znam)
-osteosperum bijeli
-rudbeckia
-žuta pupavica
i nekaj,za mene egzotično,jer nemam poima kaj je(dobila od Hane)
Ako itko zna naš naziv nek javi
-asarina antirrhiniflora
-beaumonia grandiflora
-vigna caraculla
-petrea volubilis
Neki dan sam ricinus posijala i niknuo je(slikam kasnije)
eto to je sve za danas...ili za sad(moram ići,goste imam)                          
                                                                                                       



Odgovori:
Objavio: TeaK
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 19:03
smile141


-------------


Objavio: alkemicar
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 08:50
odlično shasha
slike ne zaboravi, posebno kad krene nicati


Objavio: dina
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 19:52
znaci moze se ricinus posijati

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 21:02
Dina,sve što ima sjeme može se sijatiWink
Jutros sam(vidjevši mali račun od vode) potrošila nekih 70ak L. i zalila cvijeće.
Pričali smo negdje kako prezimljavaju pelargonije i ja sam rekla da ih izvadim iz tegle,porežem i stavim u praznu teglu( bez zemlje).To potrpam u garažu,svjetla ima nešto,ne smrzava se i ne zaljevam do proljeća ili dok ne krenu tjerati.
Ovo pišem jer su sad(dosta je toplo vani) krenule tjerati. E danas sam im malo zemlje stavila u teglu,toliko da pokrijem korjenje i zalila ih. Sad ću ih 1 tjedno zaljevati a nakon 3-4 tjedna malo ih i prihraniti..
Slike stižu....
                                                                                                               


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 21:14
Tako sad izgledaju te stare pelargonije


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 21:15
Ovo su neki pelceri od jeseni,malo su kilavi no treba ih presaditi pa se nadam da će se oporaviti


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Siječanj 2008 u 21:16
a ovo je nešto jučer sijanog i ricinus koji je niknuo


Objavio: AB100
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 19:20
moj je ricinus već 10cm velik dali sam ga možda prerano posijala

-------------
AB100


Objavio: andrea01
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 19:26
Shasha, na slici br. 2 u sredini teglica... jeli to ono još neidentificirano?


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 20:39
To si mi ti Andrea donjela,nemam poima kako se zove.
                                                                                                                 


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 20:46
E danas sam se naradila....jaaaaaaako
Osim čišćenja šupe i pregledavanja lukovica te osposobljavanje alata za proljeće ja sam i biljke malo čistila. Još mi je ruža ostalo koje jesenas nisam porezala pa sam ih danas.
Očistila lišće i našla visibabeeeeeeesmile213(slikam sutra,danas nisam mogla do aparata sa zmazanim rukama,a kad sam gotova bila i mrak je bio)
Još mi je nešto niklo što šam jesenas posadila no kako sam dosta novih lukovica kupila nemam poima šta je.No niklo je,to je bitno.
Naravno da sam malo prskala jutros(to za razgibavanje svako jutro) cvijeće u kući.
E da,i napravila si "plastenik"smile156(kad stavim sliku,bit će jasno čemu smijeh)
I to je sve za danas bilo.                                                                         


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 20:54
PLASTENIK-Kutije su od mesa....Zanima me hoće li prije ovako pokrivene niknuti ili onako"obično" posađene


Objavio: TeaK
Datum objave: 20 Siječanj 2008 u 19:49
Plastenik je prva liga. Ja mislim da će ovko biti bolje. Meni je nešto stajalo posijano jako dugo i ni makac, kad sam stavila u klijalište krenulo je za par dana.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Siječanj 2008 u 20:02
Ma nikako da ga kupim a  jučer je MM neki gulaš radip pa mu je meso trebalo a kutije mi je ostavio.Aj da se ne bace idem probati,mislim da štetiti neće.                                                                                              


Objavio: TeaK
Datum objave: 20 Siječanj 2008 u 20:06
smile141 za TM, pa znao je čovjek što tebi treba.

-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 20 Siječanj 2008 u 21:00
Dobra ideja! Ja sam uzela one plastične kutije za kolače!


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Siječanj 2008 u 19:04
Do 16.30 bila vanismile70.
Uredila sam stazu do šupe koju obraste phlox i majčina dušica.E sad ja to počešljala(od lišća i smeća) i pošišala(da imam kuda hodati,ipak je to namjenjeno za hodanje)
Yucama sam  donje listove porezala,one oštečene,i sad su baš "hercig"LOL
Konačno sam šišnula lavandu,dugo je cvala pa mi je bilo žao u jesen.
I znam kaj mi je niklo,barem mislim da znam.
Dobila sam od jedne žene koju ne znam ali su MM i njen M prijatelji pa su oni zaključili da to nemam i donjeli mi.
Allium ali visoki,ne znam kako izgleda pa čekam cvatnju.
I tak,malo čupala travu,malo mela,rezuckala i noć skoro pala....                   


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 14:30
Shasha baš si bila vrijedna. Bravo za tebe i ne umaraj se previše. Dabas vjerojatno i kod tebe baš i nije neko vrijeme , pa je dobro za odmor.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 19:21
Jutros sam pograbljala travnjak. Ima ga pooposta tako da sam u 10sati već umorna bilasmile69.Al nek,sad je lijep. Popodne,još nije kiše bilo,sam uredila rubove gredica,da budu barem približno ravni i onda me kiša potjerala u kuću.Al nek,barem sam nešto napravila.
Pregledala sam svoje"lončiće" sa posijanim biljkicama i još ništ ne tjera osim žute pupavice(5-i dan,jel to brzo ili sporo?)
naravno da sam uslikala,malo je no vidi sesmile213


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 19:23
E da,hvala Triša,trudim se a i to mi smile158umjesto fitnesa dobro dođeWink


Objavio: alkemicar
Datum objave: 23 Siječanj 2008 u 18:04
shasha pa ti si čudo
toliko toga si već napravila da me panika hvata da kasnim s radovima
ali stignem i ja to
ti si mi poticaj Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 23 Siječanj 2008 u 22:07
Ma ima vremana,Alkemičar. Ja uglavnom radim zaostale radove od jeseni.Za ostalo je ipak prerano,barem kod nas.
Danas mi je zima bilo  pa sam malo tuširala  sobne biljkice....(to traje nekoliko sati kod mene) evo jedna runda poslije tuširanja čeka da ih vratim na mjesto


Objavio: shasha
Datum objave: 23 Siječanj 2008 u 22:17
Joj da,i rudbeckia mi danas niknula


Objavio: alkemicar
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 09:08
odlično shasha
već se vide rezultati rada Thumbs%20Up


Objavio: dina
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 17:51
shasha cestitam
pa ti si bas vrijedna

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 19:29
Danas nisam ništa radila(sram me bilosmile42)
Cure hvala vam,no mislim da za moje tek nikle biljke dolazi teško vrijeme.Uvjeti nisu baš nabjolji pa ne znam hoće li to opstati.
Kako sam ja vječiti optimist,nadam se da će ipak nešto opstatiTongue         
                                                                                                                     


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Veljača 2008 u 19:04
Baš nema nekih radova pa nemam ni šta pisati.
Posijane biljke se za sad drže dobro,one koje su niknule.Sve se bojim da mi hibiscus ni neće niknuti ako nije do sad,no nek još stoji,možda se predomisli.
Vani je previše zima za bilo kakve radove pa ću to odgoditi za neki topliji i sunčaniji dan.
I tako,osim procvalog hibiscusa i nove bromelije,nema ništ novogaWink        


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 10:37
 Jučer sam se vani smrzla no morala sam virnuti i malo pročeprkati.
Allium mi je niknuo,tulipsi i narcice isto,naravno i zumbuli.
Šafrančeki cvatu sa jaglacima,visibabama i drimovcem.
Maćuhice su od jeseni i cvijetom su dočekale vjesnike proljeća.(slikice bum kasnije stavila)
E sad jel dobro ili ne no propupalo je skoro sve vani.Nadam se da nekog prejakog zahlađenja nebude.
Danas sam ubacila malo prihrane sobnim biljkicama.(jesam vrijedna od rane zore)Tongue
Teić,ja sam dature(trube) posadila u zemlju!?!? Ne znam jel to dobro ili ne no u onoj su se flaši sapleli totalno korjeni svih njih.Poprilično su veliki i debeli(korjeni) pa sam ja to ipak posadila.Ne znam dal bi ih kasnije uspjela otplesti.Confused
Ok,to bi to bilo,sad idem smišljati ručak a poslije,ak ne počne kiša,bum se išla još malo smrzavati vanEmbarrassed                                                                       


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 17:42
Nadam se da si za danas završila, jer si se stvarno naradila. Biti će i sutra lijepo vrijema, pa nastavak tvojih radova slijedi sutra.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 10:22
Završila sam jutarnje orošavanje sobog cvijeća,sad sam na "pauzi" uz kavu,pa odoh van.Krasan,sunčan dan je.                                                 


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 17:54
Da i mi smo šetali, iako je bilo burno, malo smo fotkali, ali još sam stigla u vrt, a ti?

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Veljača 2008 u 20:17
Evo mene,mrtve umorne ali zadovoljne. Do 5 sati sam vani bila. Porezala neke viška grane,neke suhe(MM mi kupio one veeeelike škare za debele grane)...ruže sam presadila,onaj ukrasni lješnjak sam presadila,ajme sat vremena sam ga iskopavala.Malo sam porezala bršljan,neki sam zasadila na mjesto di ne treba biti i sad ako se raširi svemu mi smeta.E onda sam ja njega malo"podigla" i sad ga orezujem u neku kuglu.Tako ga držim pod nadzorom.
Kaj sam još radila?smile42Uredila malo rubove di se gredice spajaju sa travom...i tako pomalo se umorila a i mračiti se počelo.


Objavio: shasha
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 18:20
Vani ništa od radova jer je sve smrznuto.
Jučer sam biljke malo"opila"brišući im listove pivom.Danas zalila sobno cvijeće i to je sve


Objavio: Triša
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 20:08

Šteta što je tako hladno u tvom predivnog gradu, a da ti mi pošaljemo malo sunca, ali vidim da ti isto nalaziš neku zanimaciju, nema stajanja, sve samo da ne moramo u teretanu.

Vrtić sam presložila s najlonom kako si me poučila, sad slijedi sađenje, podjelila sam ga na tri djela, pa ćemo vidjeti, još ću se s vama konzultirati.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 20:10
Ima sunca Triša,vedro je no hladno.Mislim da je i preko dana bilo u minusu ili oko nule.Ma bude ljepih danaWink


Objavio: nera
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 20:45
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Šteta što je tako hladno u tvom predivnog gradu, a da ti mi pošaljemo malo sunca, ali vidim da ti isto nalaziš neku zanimaciju, nema stajanja, sve samo da ne moramo u teretanu.

Vrtić sam presložila s najlonom kako si me poučila, sad slijedi sađenje, podjelila sam ga na tri djela, pa ćemo vidjeti, još ću se s vama konzultirati.

mogu li ja ćuti malo o preslagivanju s najlonom. ne znamništa o tome.


-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: shasha
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 23:41
Nera ja sam to Triši savjetovala u svezi kamenja koje slaže pa možeš pogledati u njenom dnevniku.Ako te bilo šta zanima samo pitaj
 


Objavio: Sunburst
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 09:32
Ajme shasha, koje sramote, tek sam sad skužila tvoj nick Embarrassed
Ja cijelo vrijeme čitam Snasha i mislim si, kak je ovo sigurno neka moja slavonka Smile


Objavio: shasha
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 19:42
http://imageshack.us/"> a dešava se to i meni da pročitam napamet pa svašta ispadasmile187
 


Objavio: dada28
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 17:24
Eto što ti je sugestija...sad i ja čitam Snasha...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 19:05
Brzo vi mene"prekrstite"LOL
Danas je bilo(i još uvijek je) posebno hladno.
10ak dana prije nego je zahladilo sam odrezala par grana na ovome drvetu. Sve je bilo Ok do danas.Evo šta se danas pojavilo na mjestu reza
(slikano oko 14 sati)


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 19:11
da,dobro vidite,LEDsmile65
I tak,to je bio moj izlazak van danas(od 2 minute) ostak dana sam čistila cvijeće,konačno sam malo u red dovela i one sirotice iz garaže. Male pelcere sam selila u sobe na prozor jer su potjerali ali je sve to jadno kad nema svjetla dovoljno u garaži.
 Stare pelargonije i belegonije sam  očistila,porezala suhe grane,zalila i sad  još da ima više svjetla bile bi sretne. Bit će ok i ovako. Čak mi je i nekoliko tegli ivančica ostalo.Očistila sam sve suho i vidim da dosta grana tjera mlade.
I konačno sam oko 4 sata bila gotova(MM je donio pizzu pa nisam morala obustavljati radove zbog kuhanja)
Sad to ovako izgleda


Objavio: Arwen
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 19:13
ma super shasha! a gdje ti je ova prostorija na zadnjoj slici? blago ti se.....

-------------



Objavio: shasha
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 19:17
To je garaža,moram ostavljati mjesto za autosmile185pa nemam više mjesta od tog na zidu
 


Objavio: dina
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 19:27
shasha ovo je super
pa ti ces nas sve ostale posramiti
koliko ti toga uspijes uraditi

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 19:46
Shasha nadam se da taj led neće prouzročiti neku veću štetu...
Što se garaže tiče - sviđaju mi se police, a dali griješ garažu po hladnoći?


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 20:34
hehe,ubacili smo radijator u garažu.Nebudu se one meni smrznulesmile191
O tim smo policama već raspravljali(ti još tu nisi bila) pa pogledaj pod temom "stalaže"(čini mi se) pod savjetima su...ili uradi samErmm Relativno jeftine su a mjesta zauzme koliko ti hoćeš.toliko si široke daske uzmeš.Super je da ih ljeti možeš maknutiWink
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 20:44
Super je garaža, pa još i topla, a police su prva liga, kad čovjek ima takvo mjesto, onda je zaista gušt uživati u svemu tome. Ali sve se to može napraviti, ako čovjek ima volje i ako sluša savjete.
Ali za tebe bravosmile79


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 20:50
da se pohvalim,te police sam SAMA postavljala.Bušila,mjerila....još su i dobro ispalesmile106
 
 
 


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Veljača 2008 u 20:51
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

hehe,ubacili smo radijator u garažu.Nebudu se one meni smrznulesmile191
O tim smo policama već raspravljali(ti još tu nisi bila) pa pogledaj pod temom "stalaže"(čini mi se) pod savjetima su...ili uradi samErmm Relativno jeftine su a mjesta zauzme koliko ti hoćeš.toliko si široke daske uzmeš.Super je da ih ljeti možeš maknutiWink


na tu foru su složene i moje u hodniku. ali moja garaža nema grijanje Cry


-------------


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 18:33
Shasha, ti si moj idol kad je cvijeće u pitanju...ono što me privuklo na forum su bile fotke iz tvog vrta i s Donatine terace...stvarno sam iskreno zadivljena...BRAVO!!!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 09:27
Hvala Dadasmile79Trudit ću se ove godine,sa svim znanjem što sam tu pokupila,malo ga još dotjeratiWink
Konačno vele da će zatopliti pa ću moći malo kopkati po dvorištu,možda već danas...jedva čekam...znate vi,drage moje, da sam počela sanjati kako mi svašta već cvateErmm
 
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 11:47
Dakle naši će se snovi očito pomalo početi ostvarivati. Dobro kod mene već ponešto cvate, ali vidim da se priprema i kod tebe. Dakle mislim da već pomalo možeš krenuti u dvorište, najavljuju zatopljenje.smile158

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:27
Danas sam bila do mraka vani.Pampasicu porezala,malo počistila....naravno kavica..a da terasa nebude prazna kupila sam jaglace (da ne kopam ove u dvorištu) da mi malo osvježe terasu(i ciklamice dvije prekrasne,slike sam stavila pod ciklame pa nebudem i tu)Tu samo jaglaci
i malecki šafranići


Objavio: Šeflera
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:36
smile211 Klanjam se, o cvjetni guruu naš! 


Objavio: Mikica
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:37
Sada sam se stvarno posramila.Kod mene je isto lijepo vrijeme,malo prohladno ali moji radovi stoje jer radim do kasna.Ovo je melem za oči!Bravo vrednice!!smile141


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:46
Baš ti hvala UČITELJICE naša na lijepim sličicama. Plavi jaglac mi je ludilo i sad ću ga svako malo škicnuti (ljudi to je besplatno) a sad mi, samo meni smile143, smile188šapni ima li šanse da na zadnje dvorište posadim žute šafrane, trebaju li puno sunca (oni u šumi kojih se sjećam baš ga i nemaju). Kad se sade?


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 22:15
Mikica,ima vremena još.Ja sam nervozna i samo bi nešto prčkala po vani.Zemlja je još smrznuta pa ne mogu zato sam barem u tegle ubacila koji cvjetić.
Franjica,zakaj nebi bilo šanse? Samo ti je sad kasno,u jesen ih posadi. Svaki dan prolazim kraj školskog dvorišta(sutra bum aparat uzela) i tamo su šafrani,između sveg ostalog, i super su.Hlad je od živice i drveća no rastu i cvatu.Znaš kaj sad napravi,posij tratinčice.Uzmi par paketa sjemena i baci po travi.Kad pokosiš one opet cvatu,cijele godine.pssst...posadi ljubičice u travuWink
 


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 11:48
Shasha dali bi ja mogla tratinčice u jedna vrtić koji je skroz u hladu, rekli su mi da bi mogla nedirak staviti, što ti misliš, vrtić je dosta velik otprilike

200 dugačak, a 70 cm širok. Sad je dobro ali kad amul-cibor prolista, totalni je hlad jer je ispod njega.

 

Jaglaci su ludilo.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 22:14
Triša,tratinčice vole sunce no cvatu i u hladu. Meni je hlad između moje i susjedove kuće i tu ima tratinčica i stalno cvatu. Možda nebi bile toliko bujne no cvale bi. Istina ja sam posijala one obične,nekako su mi najljepše u travi. A nedirak,to je vodenika?! I one sitne i one krupne su prekrasne a u hladu rastu ko lude.Naravno,jedino im vode treba stalno.Za tako nešto,mislim da bi ti vodenike ljepše bile nego tratinčice.Njih po travnjaku baci.
 
 


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 19:21
Danas je bio predivan proljetni dan.Topao,bez vjetra,idealan za prčkati po vani i uživati.Naravno da mu nisam mogla odoljeti i od jutra sam vani bila.Ništa pretjerano nisam radila,još je ipak prerano za nešto više,no uredila sam jedan dio koji  su mi krtovi stalno nadizali i prebacivali zemlju na pločnik.
E sad sam ja maknula jedan sloj zemlje,stavila najlon i šljunak a i višak kamenja kojeg imam po cijelome dvorištu.Malo sam posložila tegle,neke iznjela van da se priviknu .Joj iznjela sam palmu van,pred ulaz jer tamo nema sunca da je ne sprži.Kako je sretna bilaaaa.Ma stvarno!!!!! U kući je ona ok bila ali sad kad sam je van stavila tako se je raširila kao da uzima zraka...ma sretna je velim vam.Palmu nisam slikala no moj "šljunčanik" jesam


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 20:21
Baš ti je zgodno ovo s kamenjem,sviđa mi se, a valjda smo bile na istoj valnoj dužini danas jer sam i ja složila jedanb kamenjar, stavit ću sliku u svoj dnevnik.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 20:32
Tu će se ovo u malim teglicama raširiti i još ću koju staviti da nebude prazno.Aj ubaci slikicu,da ti ukradem idejuWink
 
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 19:13
Posijala sam tratinčice, posijala sam trantinčice, posijala sam tratinčice moram pjevušiti - prije toga sam sat vremena grabljama s livadice izvlačila mahovinu. Noćas je palo malo kišice pa se dala izvlačiti. Jedva čekam da vidim hoće li se primiti, zemlja je gola pa će se vidjeti. Nisi mi rekla, ali ja sam sjeme malo ugazila, onako kako se preporučuje za sijanje trave. Drži fige da se ne smrznu - mislim da ne zahladi.


Objavio: shasha
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 20:50
Ma neće toliko zahladiti da se sjeme smrzne,prije će ti ga ptičice popapatiWink
Drage moje,ja ništa nisam danas radila a tako je divan dan bio.Morala sam u grad kupovati neke krpice.Naime,sutra mi je jednom nećaku rođendan,prijateljica je došla prekjučer iz bolnice(rodila kćer) a u međuvremenu kad smo za njih kupovali zove susjed da je sina dobio.Pa onda i za sina nešto,pa za mame.....Došla sam kasno doma i toliko mi je muka bila i glava boljela(ma još boli no sad je ignoriram jer tablete ne pomažu) da nisam mogla izaći van a kamoli raditi.Mrzim kad mi promakne lijep dan,a promaknut će mi i sutrašnji.
No bit će još lijepih dana,sunca,cvijeća......Za sad ću uživati u vašim radovima
 


Objavio: shasha
Datum objave: 26 Veljača 2008 u 23:33
Ovih 2 dana je bilo predivno toplo,sunčano(20ak stupnjeva) i bila sam cijele dane vani.Uživala,naradila se...
Iznjela sam nešto cvijeća van,da malo osjete svjež zrak.Nisam puno jer me strah hladnoće a ovo mogu na brzaka maknuti ako zahladi.
Kupila sam si neke slatke male tegle no nisu imali više od 3.Vele da će ovih dana dobiti pa ću otići još koju uzeti(slike sutra dolaze). U  euroshopu su bile,keremičke,po 8 i 9 kn.
Malo sam radila malo odmarala,pripremila si neku policu za farbanje.Stol i stolice za terasu trebam ofarbati no moram prvo alat(boju i sl.) kupiti.
O tome ću kad napravim.
Eto to je to,nešto nisam rječita danas,skratila ja 2 dana posla u 3 rečenice.Čak mi se neda ni slike stavljati.I to ću sutra.Wink
 
 


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 21:20
MM stalno"gunđa" da nam je džungla u kući,pogotovo preko zime. Ovih sam dana nešto cvijeća iznjela van i danas gleda i veli"a šta će sad tu(u kući di nema cvijeća) tako prazno biti?? Pa stavi nešto sad umijesto toga što si van iznjela!!!"I kaj da mu ja sad radim...Ne znam hoće li time reći da trebam kupiti još koju sobnu biljkicuBig%20smile
Uglavnom,danas sam malo prčkala po vani,malo sam prošetala do šumarka(slike bum stavila negdje pod šumom ili sl.)...i tako,više sam čistila nego sadila.Pripremam se za sutra,moram do vikendice ići pa ću sutra tamo kopati i saditi.
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Veljača 2008 u 22:05
Sve je to ok, pa ne možeš stalno         raditi nešto, pomalo, ima vremena, a vidim da ipak nešto čačkaš i to neka bude dovoljno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:09
Danas sam se naradila da jedva sjedim,ma ni ležati ne mogu. Bili smo u vikendici i tamo ima posla za cijelo ljeto i to da sam svaki dan gore po cjeli dan.Slikala sam ja to kad sam došla,no nisam stigla na odlasku a i mrak je bio već,pa da vidite da sam se ubila od posla.
Bum ja to opisala(samo da skinem slike)
 
 
 


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:18
To je od ceste prilaz koje je trebalo rasčistiti.Maknuti ta drva,grane,ima hrpetina kamenja tu,ostataka cigle,željeza....Ma nema čeg nema. To sam ja polako  očistila,poravnala tu zemlju,pocjepala neku živicu što je gore počela rasti(uz orah) i uglavnom,sad to sasvim solidno izgleda.
Ova kutija što se vidi to su neke male ruže koje sam uz rub sadila.Nisam puno tog posadila no 7-8ruža ružmarin,lavandu,neke puzave trajnice.Sve u svemu ni ne vidi se koliko mjesta ima.No ima i vremena jošWink


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:21
A ovo je pogled sa terase prema ostatku koji treba urediti i zasaditi.Tu će biti nešto vinograda,voćnjak(stari voćnjak je dolje na kraju,do šume) i nešto vrta....


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:38
Shasha blago tebi, uživala si radeći vjerujem, jer je tako i meni. Biti će to lijepo kad se uredi, a vidim da je  i kuća u izgradnji, znači posla kao u priči.
Baš danas se mm bakćao oko neke kosilice, koju bi vozili po terenu, jer sad  imamo motornu i električnu, pa nekako ide, ali isto izgubimo 3- 4 sata za pokositi cjeli teren. Vi još vidim niste u fazi košnje, ali zato sadite i čistite, faza koju smo mi prošli, ali kad nakon par mjeseci dođemo gore uvijek ima posla, a imamo i ovdje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 23:01
Vidim ja da bi i tebi dobro došla kakva radna akcija.
Objaviš dan roštiljanja i eto nas na radove! smile96 Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 08:34
Andrea, teško da bi jedan dan bio dosta koliko je tu posla.
Triša,tu mislim onu nisku djetelinu posijati.Nekako mi se čini da će s njom biti najmanje brige,lijepo izgleda,ne raste visoko,a nadam se da će ugušiti ostatke trave sa redovitom košnjom. Ako bude vrijeme dobro,bez kiša,drugi tjedan krećem u akciju opet.Valjda ću uspjeti maknuti to kamenje i posijati djetelinu.Ovo gore što sam očistila tu mogu,samo je trebam još kupitiBig%20smile
 
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 12:50
A da ti ja iščupam jednu djetelinu i pošaljem , imam ih dovoljno, a one se šire kao lude.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 19:26
Triša,draga,gle koliko je to veliko,kad bi se kod mene to razraslo.Meni treba par kila djeteline za voćnjak(to je dolje skroz do šume ,nekih 150-200m.) i okolo vikendiceWink
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 21:25
Super si shasha, naravno da nemam djeteline na kilograme, ali ona će ti i iz sjemena brzo potjerati, a sama znaš da je neuništiva.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 22:02
shasha moram priznati da gledaju sličice osjećam paniku koliko tu ima posla a koliko sam te prokužila baš ne znaš stat na loptu i malo  smile49.
Gle, to je vikendica, znači mjesto gdje se odmaraš a ti udarnički kao da si na radnoj akciji Šamac - Sarajevo. Nisi mi odgovorila koliko ima od tebe do Vinice?


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 00:07
Oprosti Franjica no nisam vidjela da si me to pitala. Ajme ne znam koliko ima,nekih 20-25km do Vinice.Zašto?
Kaj se ovog gore tiče,a i mene malo lovi panika,ali sredit ću ja to.Brat će saditi lozu i voćke a ja ću ostatak.Eto tu je ono olakšanje,ne moram sve sama saditi.Ostalo ću nekako valjda napraviti(nadam se)
 


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 09:18
Cure ja sam izgleda najstarija na ovom forumu, a računam da imam vremena na pretek, samo hrabro naprijed, sve će to izgledati čarobno, kroz neko vrijeme, koju godinu, 5 godina, ma što te briga.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 18:45
Ma Triša više se ne zamaram time da sve mora čim prije biti.Tako sam dvorište sređivala.Sve da je brzo gotovo i lijepo i veliko....I sad vidim koliko sam gluposti napravila.Od sad polako,ima vremanasmile186
 


Objavio: proljeće
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 13:25
Shasha,
moram priznati da sam uživala i u tvom dnevniku kao i u Trišinom.Mislim da ste prave majstorice, samo naprijed da i mi ostali smrtnici nešto naučimo o cvijeću.Thumbs%20Up


Objavio: Šeflera
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 14:15
Uau Sasha! Radne akcije su i kod tebe na pomolu! Sve me nekak križa počinju boliti od tolkih radova!
Sami pogled niz breg je vrlo zastrašujući - NE OPETsmile107! Ali s veseljem bumo i kod tebe nekaj odradili- ak bu trebalo -smile50!


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 22:31
Hvala,hvalasmile211,no nisam ja nikakva majstorica već vječiti učeniksmile138.Iskreno,nekako mi je i ljepše biti učenik nego učitelj.
Ja ništ ne radim al dođem da vas čitam,i da vam velim kako ništa ne radimsmile156
Ko i u večini Hr zima,kiša,ponegdje i snijeg,tako da od radova ništa.Samo planovi.
Aj ok,nije baš ništa,jučer sam presadila neke ljubičice u nove teglice.Mislim da će ljepše rasti ako ih "ušminkam" barem teglama.
E da kupila sam par lukovica ljiljana,uz tegle, i kalateju jednu...i nešto hrane kad sam već po hranu išla
Još Šefe,sjetih se tebe u dučanu,naime dobili su neke mini šeflere,tako su medene bile(osim cijene,nekih 30-40kn a malecke,malecke).Nisam je kupila jer sam se već gore navedenim natovarila.Ako ih bude kod sljedećeg shopinga bum jednu kupilasmile198
Ok,ok,nije to nešto puno no uzela sam kaleteju za 20kn a 5 puta je veća od šeflere.Da nije ovih jeftinijih bilo nebi mi 30ak kn bilo puno za tu maleckuLOL
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 22:39
Shasha, predivne su ti sličice na kraju teksta, sva sreća da nemam vremena jer me svojim kupovinama stalno zagolicaš...


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 22:44
hehe,to umjesto potpisa stavim,baš mi je zgodno,a kako se ovih dana samo divim i uzdišem za ljetom i cvijećem ovim se malo razveselim.
žuti za tebeWink
 
 


Objavio: SilveK
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 23:09
Shasha, i ti si jedna od onih što ne mogu izaći iz dućana bez barem jedne biljkesmile198   ....ima nas više...


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 23:23
SilveK,mogu je i bez cvijeća izaći no jako jako tužnasmile220
Razveseliti me samo može neki cvjetaksmile198
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 15:07
Shasha, zaboravila sam da imaš novi avatar- baš je sladak, a ove biljčice koje si kupila su baš ok, nije ni preskupo. Nađe se samo treba naletii, a ti očito kao i ja uvijek "naletiš" na nešto što ti baš "treba"
Male slikice su jako štosne.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 18:57
šmjc,napisala cijeli referat o današnjem danu i nije mi htio objaviti poruku...aj sad ispočetka,no ukratko...Bila u gradu kupila SEBI SAMO JEDAN(aj ok 2) paketa lukovica,više gomolja no svejedno.E da našla sam one mini irise samo žute(12kn) i neku mini kanu rozu(e to je 15 ili 17 kn)
a za MM sam kupila(ne za sebe samo za njegaLOL) gladiole crveno žute i jedan paket žuto zelenih..hmm ko zna hoće li i cvasti tom bojom!!?
 
 
Drage moje,prošetala sam danas malo dvorištem nakon2-3 dana zime i mogu vam reći da mojim biljkicama ništa ne smeta.Rastu,cvatu naveliko.Začudila sam se koliko je toga niknulo i procvalo za tih par dana.
Sad sam sretnasmile198
Neke sobne biljkice su mi žedne bile,pa sam ih zalila,neke su lijepo narasle pa čak i prerasle tegle,njih sam presadila,a nekima sam se samo divilasmile89
I to je sve od mog današnjeg posla,u svezi cvijeća,naravno....do sljedećeg pisanja vam ovu ružu ostavljam...
 
 
 
 
 
 


Objavio: Plantlover
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 19:24
Blago se tebi Sasha,kod nas u Delnicama pola metra snjega,a od lukovica imamo samo za kupit gladiole i begonije.Nadam se da ce se to ubrzo promjenit


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 20:53
Plant,ni ja još saditi ne mogu no  nekako mi je financijski lakše(ili barem tako mislim) kad malo pomalo kupujem.Bolje da one čekaju vrijeme sadnje kod mene doma nego u trgovini.Ko zna jel ih bude onda.
 
 
 


Objavio: Plantlover
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 21:04
Tako i ja mislim,ja ih sada pokusavam kupiti sto vise kako ne bi "nestale"


Objavio: xenia64
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 10:12

Ni kod mene snijeg ne smeta biljkama. Narcisi već uveliko rascvjetani, i zumbuli.Čak je i salata pod najlonom vidljivo veća nego prije par dana.Zima smeta jedino mačku koji ne izlazi čak ni kad ga društvo zove.

Ja ti isto pomalo kupujem sjemenje i lukovice. Novčanik mi to nekako lakše podnese. Krenem već poslije Nove godine. U jednoj poljoprivrednoj poslije popisa robe naprave rasprodaju prošlogodišnjih lukovica i sjemenja kojemu je rok trajanja pred izlaskom. Izaberem ono što mi treba i dosta uštedim. One male vrečice sjemena budu po 1 kunu pa mogu kupiti više vrsta, I sve nikne. Ljetos nisam imala kuda sa zijevalicama pa sam ih posadia kod susjede koja živi u Švicarskoj i dođe par puta godišnje. Fora je bila što su se kod nje tako raširile da je bilo milina za gledati, a kod mene tu i tamo.

I u Kauflandu bude cvijeća na rasprodaji jer se oni uopće ne trude da ga zaljevaju i onda spuste cijenu kad se počnu sušiti . Proljetos sam kupila neke super mini narcise, Bilo je par lukovica u maloj teglici, u cvatu. Odmah sam ih rasadila na par mjesta i sad su predivne.
Svašta se nađe povoljno samo ako imaš vremena i volje obilaziti trgovine.


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 14:47
Dakle Sasha, Xenia, sve smo iste, polako kupujemo, kao manje će se potrošiti, a i više je veselja.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 23:06
Shasha, kaj si one mini irisiće kupila duplo - mislim, pa joj, mislim kak bi bilo lijepo da se sjetiš nekog tko najviše voli žuto cvijeće, pa onda od cvijeća još je lud za irisima... je l ' možda znaš nekogsmile61
 
A o čemu si pričala vezano za mene i s kim?


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 23:35
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=126 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=126
viš ovo žuto u prvom planu? o tome smo raspravljale,SilveK i ja.
Joooooooooooooooooooj nisam se pohvalila da mi je SilveK bila na kavi i donjela puuuuuuuuuuuno jagoda i jako puuuuuuuuuuuuuuno sjemena(pogledaj pod oglase)
 
 


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 22:15
Dugo (za mene) me nije bilo,no radila sam nekaj u međuvremenu.
Posadila jagode,krasno izgledaju,...ma ne znam kaj sam neki dan radila.Uglavnom selila sam  radnu sobu(to je soba di je komp.Znači javljam vam se iz druge sobeeeeesmile198)i "moju" sobu(to je soba sa svim i svačim,tu radim...a svašta,osim kad tipkam onda niš ne radim)E da,tak da sam i hrpetinu cvijeća trebala preseliti,usput zaliti,srediti...
Malo,ništ posebno,sam po vani prčkala.
Danas je oko podneva počela kiša pa nisam ni bila nešto vani nego sam još ostatak cvijeća preselila po kući i zalila.
Eto nije nešto no prčkam pomalo.
 
 
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 08:23
Shasha, prolupala  do kraja sam gledajući tvoje žuto cvijećesmile78



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk