Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Flamingov cvijet - Anthurium

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne cvjetajuće biljke
Opis foruma: Sve o sobnim biljkama koje cvatu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=89
Datum ispisa: 17 Travanj 2024 u 01:13
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Flamingov cvijet - Anthurium
Objavio: Ivona
Tema: Flamingov cvijet - Anthurium
Datum objave: 10 Listopad 2007 u 21:32
Imam anthurium nekih 6 mjeseci. Kad je kupljen cvijetovi su bili izrazito crveni i sad se još uvijek drže, ali su promijenili boju (isprano crveno zeleni)... Je li to normalno? Kada uopće cvjeta i koliko 'žive' cvijetovi? Što joj paše i kako joj ugoditi?Molim sve one koji znaju više o ovoj biljcii, pišite!!!



Odgovori:
Objavio: oceana
Datum objave: 10 Studeni 2007 u 15:21
Pozdravljeni!
Ivona, moj je stigao gusto načičkan listovima i s dosta crvenih cvjetova. Sada, nakon godinu dana i dalje je "grmolik",  narastao je, ali otkad su cvjetovi nestali, novi se ne pojavljuju. Možda sam im tu namjeru uništila prskanjem vodom po svim listovima pa tako i onim koji su imali namjeru izroditi cvijet (kažu da se po cvjetovima ne smije prskati).


-------------
Položaj:puno sunčevog http://www.flickr.com/photos/50739724@N02/ - svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog - http://www.wanderingsoflight.net/blog


Objavio: tibor
Datum objave: 10 Studeni 2007 u 20:55
Jel tko naisao na cisto bijeli anturijum??
 
ja ga trazim vec par godina


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 12 Studeni 2007 u 13:09
ja mislim...da sam kod nas u vrtlariji vidjela bijeli .To je bilo na proljeće pa sad ne garantiram no kad si do sad čekao budeš još malo.Ne smijem ići tamo jer ću opet pola vrtlarije dovesti doma,no tamo kupujem bor pa ću onda pogledatiWink


Objavio: tibor
Datum objave: 12 Studeni 2007 u 13:21
I ja sam si rekao da zaobilazim vrtne centre jer mi je pun stan ko cep..
Vise ne mogu ni do balkonskog prozora od guzveLOL


-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 12 Studeni 2007 u 18:50
Originalno poslano od člana Ivona Ivona napisao:

Imam anthurium nekih 6 mjeseci. Kad je kupljen cvijetovi su bili izrazito crveni i sad se još uvijek drže, ali su promijenili boju (isprano crveno zeleni)...
Je li to normalno? Kada uopće cvjeta i koliko 'žive' cvijetovi? Što joj paše i kako joj ugoditi?
Molim sve one koji znaju više o ovoj biljcii, pišite!!!



Anthurium ili Flamingov cvijet je tropska biljka koja traži tople klimatske uvjete i veoma veliku  vlažnost zraka. Cvijet je  najčešće crvene boje a može naći i u drugim bojama. Anthurium je bitno  presađivati svake godine da bismo biljku oslobodili od vrlo štetnih neapsorbiranih minerala u starom supstratu. Ne podnosi nagle promjene temperature između dana i noći. Razmnožava se dijeljenjem biljke prilikom presađivanja u proljeće,a razmnožavanje sjemenom  je najbolje  prepustiti  stručnjaku.


Potječe iz Srednje Amerike. Najpoznatiji je A. scherzerianum koji ima vrlo specifičan cvijet crvene boje, A. andreanum sa crvenim, rozim ili bijelim cvjetom te A. crystallinum srcolikog ukrasnog lišća. ova biljka ne voli nagle temperaturne promjene i ne voli direktno sunčevo svjetlo. Biljku treba zalijevati često ali ne obilno, tri puta tjedno ljeti a zimi je dovoljno jednom.Povremeno poprskati lišće samo ne u vrijeme cvatnje. Kad biljka cvate dobro je dodati tekuće gnojivo svakih 15 dana . Cvijet može trajati i do 8 tjedana. Lišće treba redovito čistiti, presaditi svake 2 godine u veljači samo paziti da peteljke ne zatrpate zemljom. Zahtjeva mnogo njege pa se ne preporuča početnicima.
Cvijet simbolizira ljubav i prijateljstvo.


-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 12 Studeni 2007 u 18:53
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Pozdravljeni!
Ivona, moj je stigao gusto načičkan listovima i s dosta crvenih cvjetova. Sada, nakon godinu dana i dalje je "grmolik",  narastao je, ali otkad su cvjetovi nestali, novi se ne pojavljuju. Možda sam im tu namjeru uništila prskanjem vodom po svim listovima pa tako i onim koji su imali namjeru izroditi cvijet (kažu da se po cvjetovima ne smije prskati).


Listove treba prskati isključivo mlakom vodom, po mogućnosti nikada vodom iz vodovoda, zato jer je pretvrda. Jedino kad cvijeta onda izbjegavati prskanje listova...


Objavio: oceana
Datum objave: 14 Studeni 2007 u 20:03
Hvala DOnata!
Što se tiče prskanja (svih biljaka koje to vole)- u posljednje vrijeme to činim isključivo destiliranom vodom jer je ova ovdje tvrda i prije sam nakon prskanja katkad imala osjećaj da listove zagušim, a ne da im pomažem.
S kakvom vi vodom prskate svoje biljke?


-------------
Položaj:puno sunčevog http://www.flickr.com/photos/50739724@N02/ - svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog - http://www.wanderingsoflight.net/blog


Objavio: shasha
Datum objave: 14 Studeni 2007 u 20:12
Oceana,ja to,za sad,radim kišnicom.Sad je još imam no inače nalijem vodu u flaše i tako ostavim,to zna i par dana stajati,dok mi ne zatreba.


Objavio: Donata
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 18:48
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Oceana,ja to,za sad,radim kišnicom.Sad je još imam no inače nalijem vodu u flaše i tako ostavim,to zna i par dana stajati,dok mi ne zatreba.


Potpisujem shashu...kišnica...koja još odstoji...


Objavio: oceana
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 22:54
a kad nemam gdje skupljati kišnicu ... lođa je u pitanju, malo koja kap zanese na ovu stranu, a i ...Mediteran je ovo. Kiša nije tak' česta...

Btw - danas sam krenula s toplom vodom i... poručuje: "Zahvali onoj ekipi s foruma i u moje ime!"Smile


-------------
Položaj:puno sunčevog http://www.flickr.com/photos/50739724@N02/ - svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog - http://www.wanderingsoflight.net/blog


Objavio: TeaK
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 22:30
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Jel tko naisao na cisto bijeli anturijum??
 
ja ga trazim vec par godina



viđen u Pevecu prije par dana, ali sam totalno zaboravila da si pitao za njga. Oprosti, ali probaj otići i vidjeti sad.Ouch


-------------


Objavio: dina
Datum objave: 28 Studeni 2007 u 17:17
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:


Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Jel tko naisao na cisto bijeli anturijum??
 

ja ga trazim vec par godina
viđen u Pevecu prije par dana, ali sam totalno zaboravila da si pitao za njga. Oprosti, ali probaj otići i vidjeti sad.[IMG]smileys/smiley18.gif" align="absmiddle" alt="Ouch" />





-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: mimar
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 09:16
Jeste zahtevniji od drugih (hoce svetlo-nece sunce,hoce vodu-nece "mokre noge",hoce orosavanje-nece u fazi cvetanja,hoce-nece smile180) ali se svaki trenutak utrosen na njega isplati (cvet trajeeee...)
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 10:59
prektasno, baš sam sad pročitala Donatin tekst i idem presaditi svoga i razdvojiti, cvao je lani - ove godine vidjet ćemo.smile141

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Šeflera
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 11:29
Prekrasno, ali još jedna biljkica koju nemrem imati- kod nas je prehladno i pretamno! A žal mi ga je stavljati u aranžmane!


Objavio: sabaheta
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 13:16
joj ljudi pa prosto vam zavidim divan mi je ovo primjerak ali se bojim nabaviti ga jer sam zaista pravi početnik kad bi mu moja ljubav prema cvijeću bila dovoljna i malo ovog što sam naučila od vas odma bi ga nabavila ali se zaista plašim da mu to nije dovoljno 

-------------
ensar


Objavio: rose
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 19:24
i ja sam imala anturiume bijeli i crveni,i oba su mi propala,zemlja im se brzo susila,a korjrn je strunuo od puno vode!

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: administrator
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 07:44
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

korjrn je strunuo od puno vode!
 
 
najcesca pogreska kod vecine ljubitelja cvijeća je prevelika briga za cvijećem... pa onda ju uniste zbog prevelikog i precestog zalijevanja


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: dzomba
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 17:43
Ja neznam Gdje sam pogrijesila s mojim...nezaljevam ga previse,kontrolisem uvijek zemlju..ima dosta svjetlosti..ali opet evo kako izgleda..nestaje sve vise i vise.. ..









U stanu nam je podno grijanje..temp. je 18-20 stepeni, u blizini cvijeca drzim posudu punu vode da im neisusuje zrak..neznam stvarno sta mu je!!???

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: hoya
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 18:29
džomba, isti uvjeti isti problem kao kod tebe. Evo što se dogodilo od 7. mjeseca do danas:
 
 
Ne znam da li bi plakala Cry ili se smijala od nemoći!


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: dzomba
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 19:25
Izgleda ovo nije godina Anthuriuma Hoya....jos kod moje dvije poznanice sam vidjela da im se desava ista stvar..sad mi i ti kazes da je tako i kod tebe..oh,a to me tako oneraspolozi ...nije fer..

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: hoya
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 19:46
I ja kažem

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 21:21
Gledajući ove vaše dvije slike nešto mi je palo na pamet.Kao prvo,kako ih zaljevate,da li direktno u zemlju ili u posudu.I drugo,da li voda može brzo da prođe kroz zemlju,tj.da li zemlja, ako zaljevate direktno u nju,brzo upije vodu i višak bude u posudi?Jer ja svoj anthurium zaljevam u posudu,pa čak i ostavim malo vode unutra ako stoji na toplom mjestu.Stoji na prozoru gdje do podne bude sunce,i imam osjećaj da stalno cvjeta.Ne vodim baš neke posebne brige oko njega,samo ga zaljevam redovno kao i ostalo cvijeće.Ovo je slikano prije nekih 20-tak dana (imam ga oko 4 godine)
 
 


Objavio: Meow
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 09:38
AJME:D
prelijepo
imam ovaj cvijet na poslu
i zanima me kako da ga ukradem:))

odnosno moze li se ikako presaditi osim dijeljenjem korijenja?

jer bas je prekrasan i prekrasno cvate...mogla bi ga i slikat jedan dan...ali imam samo mobitel na poslu pa nece bit bas neka lijepa slika:(

uglavnom ovaj raste kao lud:) pomoc kako da presadim!:D


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 09:55
Nisam baš sigurna da li može da se ožili preko lista ili grane,ali možeš da pogledaš da li ima pelcer.Njega možeš da otkineš i posadiš.Ja sam prije par dana odrezala jednu malu grančicu na kojoj su bila dva lista i stavila je u vodu da vidim hoće li pustiti korijen.Ako uspije javim...


Objavio: vida7hr
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 16:57
nisam shvatila bas, znaci ako mu se osuse njegovi cvijetovi koje je imao kad sam ga kupila, ima sanse da on jos kasnije procvjeta?? imam ga vise od godine, izbacuje mi nove listove i lijepo izgleda. i jos me zanima kak dobiti onakve sjajne listove? tnx!


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 20:48
Želim ti toplu dobrodošlicu smile64.Anthurium i poslije može da ponovo cvjeta.Neznam tačno u čemu je caka ali ovaj moj cvjeta ja mislim neprestano.Ne vodim baš računa o njemu,nekad ga i zaboravim.Baš ga pokušavam ožiliti jer je previše izrastao pa se puno ljulja Smile.Ako ga uspijem ožiliti čitavog ću ga pomladiti.


Objavio: Meow
Datum objave: 30 Siječanj 2009 u 10:44
evo cvijeta od kolegice na poslu
i ja ga hocu!:D



e sad jasmina daj ti meni prvo objasni tocno znacenje pelcera
mislim otprilike mislim da je to kad stavis dio stabljike s 2-3 lista u vodu i onda onako raste zilica i tak posadis?:)




Objavio: Meow
Datum objave: 30 Siječanj 2009 u 10:45
e da i moze mi netko reci kakve su ovo kuglice lijevo u draceni?!
to vidjam u dosta tegli a nemam pojma sto je to:D


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 30 Siječanj 2009 u 13:42
Meow,pelcer je onaj dio stabiljke(mali) koji je nikao iz zemlje pored majke biljke,da se ovako izrazim,i koji se može odvojiti od glavnog stabla.A zapelcati znači kada odrežeš jednu grančicu od biljke i staviš je ili u vodu ili odmah u zemlju,zavisno o kojoj je biljci riječ.Ako sam pogriješila neka me iskusniji isprave.
Kod svog anthuriuma sam odrezala jednu grančicu i stavila je u vodu.Jučer sam gledala i izgleda da je pustio malene korijenčiće.Sačekat ću još koji dan pa ću da ga posadim.


Objavio: dzomba
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 17:57
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Gledajući ove vaše dvije slike nešto mi je palo na pamet.Kao prvo,kako ih zaljevate,da li direktno u zemlju ili u posudu.I drugo,da li voda može brzo da prođe kroz zemlju,tj.da li zemlja, ako zaljevate direktno u nju,brzo upije vodu i višak bude u posudi?Jer ja svoj anthurium zaljevam u posudu,pa čak i ostavim malo vode unutra ako stoji na toplom mjestu.Stoji na prozoru gdje do podne bude sunce,i imam osjećaj da stalno cvjeta.Ne vodim baš neke posebne brige oko njega,samo ga zaljevam redovno kao i ostalo cvijeće.Ovo je slikano prije nekih 20-tak dana (imam ga oko 4 godine)



Jasminaaa,bila si u pravu..danas sam ga presadila i nazalost voda se je zadrzavala u vazni...uspjela sam samo jedan dio spasiti i vidjet cemo sad Sta ce biti..uglavnom,evo kako sad izgleda





-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: alisa
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 18:10
Ma Jasmin,ne brini,nemoj ga zalijevati dok se zemlja skroz ne posuši,i oporavit ce se on....Evo kako moj izgleda ovih dana..




Objavio: mimar
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 18:54
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Želim ti toplu dobrodošlicu smile64.Anthurium i poslije može da ponovo cvjeta.Neznam tačno u čemu je caka ali ovaj moj cvjeta ja mislim neprestano.Ne vodim baš računa o njemu,nekad ga i zaboravim.Baš ga pokušavam ožiliti jer je previše izrastao pa se puno ljulja Smile.Ako ga uspijem ožiliti čitavog ću ga pomladiti.


E, daj nadji nam tu caku Wink jer moj a i mnogima koje znam posle onog "kupovnog" cvetanja koje je trajalo godinu skoro, nikako da procveta. Razvio  se u lep ,veliki dzbun sa puno listova, zdravih.zelenih, sjajnih ali od cveta ni traga a cvet ga ipak najvise krasi.
Dzomba, obrati paznju da ga ne hvata direktno sunce, moj se jednom tako 'opekao" pa su mu dva lista bila potpuno ista kao kod tvog.


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: dzomba
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 18:57
Hvala ti mimar....u zadnje vrijeme sam probala dosta toga....sad cu vidjeti kako ce se ponasati u novoj vazni ali obratit cu i paznju na svjetlost!! Hvala!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: mimar
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 19:31
Ma samo da se tebi oporavi. Nego sad sam bas zagledala tvoju fotku, ne vidim koliko si ga duboko posadila. pazi i na to, mom korenje skoro da viri (toliko da sam odvojila manji deo i presadila u drugu saksiju a da ga nisam vadila iz zemlje). Dosta sam toga proucila o njemu ali cu biti zadovoljna tek kada ga nateram mi procveta (ne jedan bedni cvetic, nego onako kao kad sam ga dobila). Sve dotle nista ne znam o njemu Confused!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: dzomba
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 20:06
Eh ja sam mu stavila dosta zemlje na zile...nije to bas dosta,dosta jer ni saksija nije prevelika ali sam mu ipak prekrila zile!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 21:31
Jasmina,neka ga sada tako kako je i nemoj previše zaljevati.Ovi listovi što su oštećeni ostavi tako kako jesu dok skroz ne požute ili uvenu pa ih onda odstrani.Biće on ponovo OK.


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 21:41


E, daj nadji nam tu caku Wink jer moj a i mnogima koje znam posle onog "kupovnog" cvetanja koje je trajalo godinu skoro, nikako da procveta. Razvio  se u lep ,veliki dzbun sa puno listova, zdravih.zelenih, sjajnih ali od cveta ni traga a cvet ga ipak najvise krasi.
Dzomba, obrati paznju da ga ne hvata direktno sunce, moj se jednom tako 'opekao" pa su mu dva lista bila potpuno ista kao kod tvog.
[/QUOTE]
 
 
Mimar,iskreno neznam mu još caku.Stoji na istočnom prozoru-dakle od rane zore do otprilike u podne bude sunce i on se ništa ne buni.Moguće da je to ta caka.Nikada ga nisam premiještala i tu stoji otkako ga imam.Doduše sada je previše izrastao pa se počeo ljuljati(vidi se na onoj mojoj slici malo) pa ću ga morati omladiti.Trenutno još cvjeta,jedan cvijet se osuši ali ponovo krene novi.Tako da uvijek ima nekoliko cvjetova.Jednu grančicu sam odrezala i stavila u vodu da vidim hoće li pustiti korijen pa ako uspijem javim vam.Inače mi je misteri.Ništa posebno mu ne radim.


Objavio: mimar
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 08:54
Prelep je, a ti si jedna od retkih srecnica , samo da znas. Zato, svaka cast, majstore Clap! Taj istocni prozor mi je problem jer su mi svi istocni u spavacim sobama a tu nesto nemam obicaj da drzim saksije, ali....Wink

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 09:33
Hvala ti,Mimar.Malo sam se sada Embarrassed Wink Smile Smile.Ako bude još kakvih novosti javljam...


Objavio: vida7hr
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 20:39
hej cure, mi mozete jos samo reci dal njemu pase veca ili manja tegla? tnx!


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 20:52
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

hej cure, mi mozete jos samo reci dal njemu pase veca ili manja tegla? tnx!
 
Pa sada zavisno od veličine same biljke.U kakvoj ti tegli sada stoji?Možda da uslikaš pa da možemo ocijeniti kolika mu je sada potrebna?


Objavio: vida7hr
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 22:41
ma samo okvirno ak znate dal mu vise odgovara guzva ili komocija? jer imam osjecaj da je malo prevelika tegla. i da vam svima odmah zahvalim na brzim i ljubaznim odgovorima! :))


Objavio: Milena
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 07:16
Imam 4 vrste anthuriuama. Pazim ih, prskam, ne puno vode, ne sunca, puno svjetla, ali moj problem je ovakav. Kad je kupljen sve je krasno i traje oko 1/2 godine. Kasnije počinju problemi, jedan nikako da ponovno procvjeta, ali su listovi zdravi, a otcvali traju 1/2 godine zeleni,  drugi žuti i lagano propada list po list. Pokušavam ga održati na životu rezanjem oboljelih listovi, treći je ponovno procvjetao, ali neki kržljavi cvjetići ...
Jednom sam negdje pročitala da od dana kada iziđe iz rasadnika da počinje njegovo lagano umiranje. Ja ću i dalje pokšavati jer ih obožavam.


Objavio: dzomba
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 17:37
Ja sam danas mog bacila ...pokusavala sam sve i svasta ali jednako mu liske zute i suse se,tako da je danas zavrsio u kanti za smece

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: hoya
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 19:54
A ja ću moga baciti sutra - niti jedan list

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: dzomba
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 20:55
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

A ja ću moga baciti sutra - niti jedan list [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot65.gif" align="middle" /> [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot65.gif" align="middle" />


I ti Hoya ...ma moj je imao par listova ali i oni su poceli zutiti,susiti se i bacim ga..

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: hoya
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 09:46
I, zamisli, opet kad idem po prodajnim centrima gledam baš njih. Stvarno su predivni, ali ...

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: dzomba
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 21:22
Jesu,lijepi su...ali ima ono "ali" ...ovo nije njihova godina!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: vida7hr
Datum objave: 22 Ožujak 2009 u 09:15
moj flamingov je pun nekakvih pupova, jesu li to na pomolu novi cvijetovi????


Objavio: mimar
Datum objave: 22 Ožujak 2009 u 20:55
Nadam se da ne izgledaju ovako ovo su nazalost, samo pupovi novih listova.




-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: vida7hr
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 19:15
ma moji su skroz maleni pupovi, ko tockice, i rastu sa strane na grani pa se zato nadam, ima ih 5, 6. jako bi bila sretna da su to cvijetovi. inace, tvoj primjerak je prekrasan! u svakom slucaju, HVALA NA ODGOVORU, vec sam izgubila nadu! :((


Objavio: vida7hr
Datum objave: 31 Ožujak 2009 u 18:10


jel vidite ovaj pup? to je o cemu sam pisala pa ako netko zna..

ž

a ovo je moj flamingov star godinu i pol :)) jako sam ponosna na njega, znam da i nije bas najgusci, ali tek mi je prije koji mjesec poceo davati listove i od onda se jako volimo :))


Objavio: vida7hr
Datum objave: 19 Travanj 2009 u 20:56
ajme, izludjuje me ovo neodgovaranje!


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 15:09
[QUOTE=vida7hr]

jel vidite ovaj pup? to je o cemu sam pisala pa ako netko zna..
 
 
Vida 7hr, koliko ja znam to nije pup od cvijeta koji se vidi na slici.Kod anthuriuma znaju krenuti iz stabiljke nešto kao nalik korijenu,i nije cvijet.Stabiljka cvijeta kreće iz unutrašnjosti grane lista (pri samom kraju lista prema stablu).Dakle ,sa suprotne strane ovoga kao na slici.


Objavio: vida7hr
Datum objave: 20 Travanj 2009 u 20:52
hvala. ludo me zanima kaj je to, budem se raspitala po vrtnim centrima.


Objavio: vida7hr
Datum objave: 29 Svibanj 2009 u 16:14
cini mi se da samo ja trabunjam o anthuriumu :)) nego, vidjela sam jedan prekrasan primjerak na flori, biooo je ooooogrooooman, sigurno visok 1,5 metara i bujan i to za samo 206kn. joooooooj da ga imam kud staviti.. prekrasan je. i u prilicno je maloj tegli, tak da sam sad sigurna da je moj u prevelikoj :)


Objavio: mimar
Datum objave: 02 Lipanj 2009 u 14:13
Vida, ne brini, nisi usamljena Wink ima nas jos na ovoj temi. Cekala sam nesto i ...napokon docekala Big%20smile! Posle onog cvetanja kod kupovine je konacno resio da me obraduje cvetom, krenula dva pupoljka, pogledajte jednog malca...
.


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: vida7hr
Datum objave: 02 Lipanj 2009 u 17:21
Aajme, prekrasan je! daj mi reci koliko je star cvijet i kolko mu je trebalo da iz pupa dodje do cvijeta?

-------------
...sreca prati hrabre...


Objavio: mimar
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 08:19

Vida. hvala. Mislim da bebac Wink ima oko mesec dana, nisam bas sigurna jer sam ga u zadnje vreme zapostavljala u besu sto ne cveta. Juce primetih da su krenula jos dva pupa, pa cu ovog puta obratiti vise paznje na to. Shvatila sam da ga ne treba premestati ni previse zalivati, naci mu mesto sa puno svetla i ranog ili kasnog sunca i prehrana, neizostavno!



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: mimar
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 08:22
Zaboravih, sva cetiri pupa su krenula iz samog sredista bokora, nista sa strane.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: vida7hr
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 09:52
jojjjjj, moj je prepun pupova i nikak da se pokrenu, ali je dobio jedan novi izdanak iz kojeg mu rastu listici. kolko cesto ti svog zalijevas? ja svakih tjedan, mozda 10 dana. onak kad primijetim da je zemlja suha.

-------------
...sreca prati hrabre...


Objavio: mimar
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 13:20

Dugo sam cekala, samo je izbacivao lisce. Otprilike tako zalivam i ja, ponekad ga i po  liscu poprskam , kada su velike vrucine, ali pogotovo tada nikako na sunce, dobije tamne mrlje i list se susi.



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 06 Lipanj 2009 u 22:48
Bravo,Mimar.Vrijedilo je čekati Wink .Moja reznica je nakon više mjeseci pustila žilice i polako napreduje Smile .Uslikam je ovih dana Wink


Objavio: vida7hr
Datum objave: 09 Lipanj 2009 u 13:02
evo ga konacno, nesto se crveni, mislim da je cvijet. a to znaci da jos uvijek ne znam sta su oni pupovi. jel ti mimar imas te pupove?

-------------
...sreca prati hrabre...


Objavio: mimar
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 16:23
Bice cveta i kod tebe, ne visimo ti i ja dzabe na ovoj temi LOL!
Pregledala detaljno pacijenta Wink
Dg. Izrasline,  nepoznatog karaktera, primecene na pojedinim mestima bez indikacija da bi mogle prerasti u cvet Tongue
Preporucuje se: redovno uzimanje vitamina,cesto tusiranje, blago klimatsko lecenje, bez potrebe za vecom kolicinom zracenja.
Obavezno: pracenje stanja i redovne kontrole. Big%20smile


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: stefkaja
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 20:12

moj anthurium


Objavio: mimar
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 22:14
Stefkaja, divan je!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: stefkaja
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 22:25
dugo sam ga čekala, prije dvije godine bio je pun cvijetova i kad je ocvao do sada nije imao niti jedan, več sam mislila da niti neće ali eto razveselio me


Objavio: kat.rea
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 00:24
ovako je moj izgledao prije dva mjeseca
http://www.pticica.com/slike/p1010007/715535">P1010007   http://www.pticica.com/slike/p1010008/715536">P1010008
a sada cvjetovi propadaju ( što mi je još i OK), ali mu i listovi žute. Nisam ga odmah presadila, ali kada sam skužila da je u tresetu posađen pa dok ga zalijem voda sva iscuri u podložak, a on gore skroz suh, onda sam ga posadila u zemlju za cvijeće. Brine me žućenje i propadanje listova. Što mu ne paše?


Objavio: mimar
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 12:19
Ne pase mu previse vode, jako, direktno sunce, suvi vazduh, premalo svetla LOL, dovoljno zar ne?! Voli kiselu zemlju, (mozda dodas malo za rododendrone ili malo sa borovim iglicama ), prehranu, redovno tusiranje. Normalno je da cvet ima vek trajanja, mada jaaaako dugo traje, ali zutenje listova ukazuje na nesto,. Pogledaj ih odozdo. da se nije koji napasnik navadio...

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: vida7hr
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 13:07
evo i mene nakon dugog ljeta :)) moj nice 5 cvijetica, ali jako dugo ima treba da se otvore, ovaj jedan se otvara vec 2 mj - je to normalno? a lisce tjera abnormalno i super sam sretna!

a kaj se tice zutenja listova - je to novo kupljeni cvijet?


-------------
...sreca prati hrabre...


Objavio: kat.rea
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 16:10
Prije dva mjeseca je kupljen.


Objavio: Tweety
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 21:37
Gledam vase anuturiume i prekrasni su.. Moj izgleda ok, ali novi cvitici, vec dva rastu "bolesni". Ja ne znam sta je to, ali mozda bi vi mogli pomoc. Jako mi je drag, i inace cili lipo i zdravo izgleda.. Mozda mu nesto ne odgovara sta radim, ako imate kakvu ideju, bila bih vam jaaako zahvalna!!

Evo slicica..




Objavio: Lora
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 21:49
anturium ti je prepredivanThumbs%20Up

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: vida7hr
Datum objave: 05 Rujan 2009 u 09:42
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Prije dva mjeseca je kupljen.


pitam zato jer je i moj i svekrvin nakon tako nekog vremena, novo kupljen, poceo sa zutim listicima, ali ja sam samo odstranila te listove i vise nije. pretpostavljala sam da mu je to zbog prilagodbe. sad je stvarno prekrasan.


-------------
...sreca prati hrabre...


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 11 Rujan 2009 u 10:58
Prelijepi su vam anthuriumi Smile.Ovaj moj nakon kraće pauze ponovo cvjeta


A ovo je maleni koji sam uspjela da ožilim.Lijepo napreduje








Objavio: Tweety
Datum objave: 11 Rujan 2009 u 19:30
Jasmina krasan ti je anturium.. a kako si ga uspjela ozilit, molim te mozes li napisat, ja bi to rado probala, ali ne znam kako ide s njima proces? Hvala ti puno!


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 10:26
Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

Jasmina krasan ti je anturium.. a kako si ga uspjela ozilit, molim te mozes li napisat, ja bi to rado probala, ali ne znam kako ide s njima proces? Hvala ti puno!


Odrezala sam jednu grančicu i stavila u vodu.Dugo je trebalo da pusti korijen.Otprilike dva mjeseca.Ali mislim,kada bi se reznica,donjim krajem,uronula u prah za ožiljavanjem,i posadila u treset,puno bi brže pustila korijenje.Uglavnom,ako se odlučiš na način kao što sam ja uradila,bitno je da je reznica zelena i da ne vene(dok je u vodi).Ostalo je samo strpljenje.Želim ti puno uspjeha Smile


Objavio: Tweety
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 17:15
Hvala puno, pokusat cu svakako, ali kad prestane cvjetat!


Objavio: dzomba
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 21:32
Ahh,ja sam odustala od ovog cvijeta...imao je i svjetlost-vaznu sam mu potapala u drugu vaznu s vodom,jer kazu nevoli direktno zaljevanje..kupala sam ga Big%20smile...sve...i na kraju nista-bacim ga u kantu za smece,sav je pozutio... ah ja-mijenjala sam mu i zemlju ali nista...odustajem od ovog cvijeta Ouch...

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: vida7hr
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 22:36
jasmina, na kojem je tvoj anthurium prozoru? ili je sad vani preko ljeta? i koliko ima sunca? jer moj nakon sto ga imam manje od dvije godine, opet cvijeta, ali su mu cvijetovi puno manji nego tvoji. zapravo, tek su se sad otvorili pa mozda jos i porastu, ili? moj je na, ajmo reci, istocnom prozoru, ima uutro sunca, direktnog samo kojih sat vremena, i oni listici koji su mu u sjeni zbog drugih listova, osjetno su svijetliji od drugih. to je zato jer mu treba jos vise svijetla, jel tako?

inace, ovo je cvijet, koji po mojim iskustvima, spada u najNEzahtjevnije i najzahvalinije biljke :) a i orekrasan je pa je pravi dobitak :)))


-------------
...sreca prati hrabre...


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 11:01
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

jasmina, na kojem je tvoj anthurium prozoru? ili je sad vani preko ljeta? i koliko ima sunca? jer moj nakon sto ga imam manje od dvije godine, opet cvijeta, ali su mu cvijetovi puno manji nego tvoji. zapravo, tek su se sad otvorili pa mozda jos i porastu, ili? moj je na, ajmo reci, istocnom prozoru, ima uutro sunca, direktnog samo kojih sat vremena, i oni listici koji su mu u sjeni zbog drugih listova, osjetno su svijetliji od drugih. to je zato jer mu treba jos vise svijetla, jel tako?

inace, ovo je cvijet, koji po mojim iskustvima, spada u najNEzahtjevnije i najzahvalinije biljke :) a i orekrasan je pa je pravi dobitak :)))


Nisam anthurium iznosila napolje.Stoji na istočnoj strani,unutra na prozoru.Čak sam ga proljetos dobro skratila,kada je prestao da cvjeta,jer je  mnogo izrastao i nije bio više onako lijep.Mislila sam da se neće oporaviti.Inače,o njemu ne vodim mnogo računa Embarrassed.Kada zaljevam cvijeće njega baš dobro zalijem tako da zna ostati dosta vode u ukrasnoj posudi.Moje lično iskustvo je da ne treba se mnogo brinuti o biljkama,ne pretjerano.Onda nas one i obraduju svojom ljepotom.I kao što je vida7hr već napisala anthurium spada u najnezahtjevnije biljke Smile


Objavio: dobri duh
Datum objave: 14 Rujan 2009 u 08:21
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Nadam se da ne izgledaju ovako ovo su nazalost, samo pupovi novih listova. Ovo što ja vidim znači da nije razdjeljen na vrijeme.Svoj Anthurium sam kupila prije 5 god u Getrou i bio je mali.Uvijek mi je stajao na sjevernom prozoru i kad smo se preselili u novu kuću,opet sam ga stavila na sjeverni prozor iznad radijatora i cvate non stop.U proljeće sam ga razdijelila i sad imam 2 cvijeta i opet cvate i pušta mlade listove.Prihranjujem ga jednom u 2 tjedna,zaljevam ga jedan put tjedno u zemjlu i u podložak ali ne pretjerujem jer ne trpi previše vlažnu zemlju i zalijem ga kad je zemlja suha  odstajalom vodom iz plast. boca iz špine koja mi zna stajati i po 2-3tjedna i svi misle ko dođe da je umjetan jer stalno ima cvijet,Kad se cvijet počme sušiti odrežem ga i potjera novi.




Objavio: robinzonka
Datum objave: 14 Rujan 2009 u 16:29
Imam Anturium koji mi je do unazad 2 mjeseca bio predivan. A sad mu se počelo sušiti lišće i žuti. smile43 Po ljeti sam ga dosta zalijevala, a bio je i u mračnoj prostoriji jer je bilo jako vruće.  Kako da mu pomognem???

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/anturium/2576.aspx">


Objavio: dobri duh
Datum objave: 15 Rujan 2009 u 23:03
SmilePozdrav Robizonka!Po slici se baš ne vidi dobro, ali mi se čini da mu je vaza premala.Da sam na tvome mjestu ,prvo bi mu odrezala one oštećene listove i presadila ga u novu zemlju i ne na sunce već samo gdje ima dovoljno svijetla .Ako ti je zemlja stara i misliš da je vaza u redu počmi ga dohranjivati ali samo jednom na tjedan i nikako ga nemoj za poćetak previše močiti ne trpi previše vode i zalijevaj ga u podložak.Provjeri ispod listova da nema crvenog pauka.


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 18 Rujan 2009 u 18:33
I ja mislim da bi trebala da ga presadiš.Zemlja treba da je dobro propusna,da se voda ne zadržava.Ovih par listova obavezno odreži.Gledajući sliku više mi se čini kao da nije imao dovoljno vode jer su listovi klonuli.Presadi,redovno zaljevaj i promijeni mu mjesto.Držim ti palčeve da ti uspije Smile


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 18 Rujan 2009 u 18:47
Evo nešto zanimljivo,što sam našla na netu.Ako vam je anthurium previše izrastao kao ovaj



može da se obnovi.Oštrim nožem odsjeći vrh krune od matične biljke.Ovako bi trebalo da izgleda kada odrežete vrh





Zavisno od veličine lonca,saditi jednu ili više izboja u propusnu zemlju.Redovno zalijevati.Ostavite preostale donje dijelove stabiljke u zemlji i uz pravilnu njegu razvit će se novi listovi.

...........skinuto sa neta...........











Objavio: smrcko
Datum objave: 26 Studeni 2009 u 02:32
Evo neke informacije o anthuriumu, ako već nije napisanoWink.

Temperatura prostorije ne smije pasti ispod 15stepeni.

Nikad ne koristiti sjajila za listove, samo ih brisati.

Zaljevati je bolje češće ali ne obilno, po malo. Ljeti 3 puta , a zimi jedanput tjedno.

Možemo ga držati na glinoporu u vlažnim tacnama, zbog očuvanja vlažnosti zemlje.

Dohrana svaki drugi tjedan u vrijeme cvatnje i intenzivne cvatnje.

Presađivanje se radi svake druge godine u veljači, da bi se odstranile nakupljene štetne tvari iz zemlje.
Presaditi ga u miks treseta, usitnjene mahovine  i malo drvenog ugljena.

Korijenje je osjetljivo i prilikom sadnje kao zaštitu od pljesni možemo ga poprašiti drvenim ugljem.

Da bi biljka imala ispravnu drenažu na dno staviti krhotine terakotnih posuda ili glinenog crijepa, ili glinopor.

Ako biljci žute listovi pati zbog prezaljevanja i pustite je da se dobro isuši zemlja i korijen.
Ako se pojave tamne flekice napale su biljku gljivice, nabaviti fungicid i odstraniti bolesne dijelove.
Vole ga i vunaste uši.


Objavio: anči39
Datum objave: 01 Travanj 2010 u 21:46
taj bih cvijet željela imati !

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: martinari
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 10:41
Pozdrav svima...
Inace cesce posjecujem temu nakit nego cvijece,al sam ovdje jel trebam pommoc...
Jucer sam za rodjendan dobila cvijet Anthurium ili Adreanum...
E sad s obziro da ja nemam apsolutno nikakvog iskustva sa cvijecem molila bi da mi kazete kako da ga odrzavam,koliko da zaljevam, gdje ga je najbolje drzati...S Obzirom da je poklon voljela bi da pozivi malo

Uglavnom cvijet mu je crvene boje i listovi zeleni ali neka tamnija malo boja u obliku srca...Izgleda umjetno al je prekrasan...

Hvala na pomoci


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 24 Travanj 2010 u 20:43
Originalno poslano od člana martinari martinari napisao:

Pozdrav svima...
Inace cesce posjecujem temu nakit nego cvijece,al sam ovdje jel trebam pommoc...
Jucer sam za rodjendan dobila cvijet Anthurium ili Adreanum...
E sad s obziro da ja nemam apsolutno nikakvog iskustva sa cvijecem molila bi da mi kazete kako da ga odrzavam,koliko da zaljevam, gdje ga je najbolje drzati...S Obzirom da je poklon voljela bi da pozivi malo

Uglavnom cvijet mu je crvene boje i listovi zeleni ali neka tamnija malo boja u obliku srca...Izgleda umjetno al je prekrasan...

Hvala na pomoci


Najbolje je anthurium držati na istočnoj strani,dakle jutarnje sunce na prozorskoj klupici.Zaljevati samo kada je zemlja posuha.Onda dobro zaliti i višak vode nakon pola sata prosuti.Tako ja sa svojim radim (trenutno ih imam četiri) i eno ih luduju,cvjetaju stalno.Čak i ona mala reznica koju sam ožilila sprema se da procvjeta.Uslikam je dok otvori cvjetić.To je moje iskustvo sa anthuriumom.Nadam se da sa pomogla Smile


Objavio: martinari
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 12:32
Puno hvala na pomoci...Tako i zaljevam...Nego, jedan cvijet mi je pocrnio kao da se susi...Moguce da dok me nije bilo noj dragi nije bas pazio na cvijece al ipak zasto nebi pitala...
Pojavio mi se novi cvjet ali se jos nije rastvorio!!!!


Objavio: melanzana
Datum objave: 27 Svibanj 2010 u 00:29

Pozdrav svima...


Moji anthuriumi su na južnoj strani, imaju puno svitla a zaštićeni su od direktnog sunca.

Zalivan ih samo da je zemlja vlažna i dobro mi napreduju.

 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/bili_cvitak/10370.aspx -  

 

 

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/bili_cvitak/10370.aspx"> http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/anthurium/10368.aspx">http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/bili_cvitak/10370.aspx -  
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/anthurium/10870.aspx">
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/anthurium/10871.aspx">  


   






http://melanzana-iovoiono.blogspot.com/ - MOJ BLOG!!!!!!!!




Objavio: Tanja 20
Datum objave: 31 Siječanj 2011 u 08:18
Ja sam svoj anturijum dobila od bake, a ona mi ga je dala djeljenjem korjena, evo imam ga već 2 godine a nije se ništa pojavilo. Nema cvjetanja....
Nije na prozoru, zapravo pokraj prozora je i nema baš direktnu svjetlost ali je ima.
Kod bake cvjeta kao luda ali meni neće ništa.
Da li još trebam čekat ili je premjestit gdje drugdje?


-------------
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"


Objavio: Tanja 20
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 07:51
E i još nešto što me pati dobio je na dva lista neke smećkaste mrljice, ali ih ima par, da li bi to bilo od manjka svjetlosti ili nečeg drugoga?

-------------
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"


Objavio: pčelica7
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 21:35
Smeđe fleke se znaju pojaviti od previše vode.

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: Tanja 20
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 21:38
Ajd probat ću smanjiti, iako ne mislim da je od toga jer ga ne zalijevam previše.
Vidjet ćemo,. hvala ti

-------------
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"


Objavio: ivančica flower
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 21:42
Predivan cvijet!Clap



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk