Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Voštani cvijet - Hoya

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne cvjetajuće biljke
Opis foruma: Sve o sobnim biljkama koje cvatu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=96
Datum ispisa: 26 Travanj 2024 u 04:17
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Voštani cvijet - Hoya
Objavio: voki
Tema: Voštani cvijet - Hoya
Datum objave: 07 Travanj 2007 u 16:15
...



Odgovori:
Objavio: voki
Datum objave: 09 Travanj 2007 u 20:16
Zimi treba da je na umerenoj temperaturi, oko 12-15 stepeni i ne voli da menja mesto. Ožiljavanje grančica treba obavljati u vreme kada matična biljka cveta, onda će mlada biljčica sigurno cvetati. Ja sam imao jednu Hoyu u kući desetak godina i nikada nije cvetala, onda sam uzeo grančicu od biljke koja je imala cvetove i ožilio je i nakon dve godine je počela cvetati i da kucnem u drvo svake godine cveta.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 10 Travanj 2007 u 15:01
hvala voki znaci moram i ja svoju oziliti


Objavio: sonjce
Datum objave: 03 Svibanj 2007 u 16:24
moja je procvetala kad sam je stavila na direktnom suncu


Objavio: voki
Datum objave: 18 Svibanj 2007 u 18:07
Upravo cveta moja Hoya

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Stanislava
Datum objave: 16 Lipanj 2007 u 21:01
LOL Voki , super za prvu sličicu Hoye samo ta mi nikako nije htjela cvasti. Već mi je jednostavno uginula. Dobila sam je tako sa dosta uništenim lišćem. Kupila sam novu i ta je dosta dugo cvala. bila je na punom suncu. Ne stavljam previše vode.


Objavio: voki
Datum objave: 28 Lipanj 2007 u 09:28
Kod mene na poslu cveta hoya već treći put. Istera cvetove, cveta, malo se odmori, pa opet iz početka.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: alkemicar
Datum objave: 27 Kolovoz 2007 u 12:38
najprije pozdrav svima jer sam se tek pridružila.
pohvale za hoyu.
ja je imam doma, al kako će tek 1 godina da sam uselila stan, a hoyu sam dobila od svekrve za useljenje, moja je još mala i nema cvjetova.
pitala sam se trebaju li listovi imati ove bijele pjege, ali po tvojoj slici vidim da  - da
radujem se kad cu i ja ugledati koji cvjetić na svojoj :)


Objavio: voki
Datum objave: 27 Kolovoz 2007 u 12:42
Prvo pozdrav novom članu foruma i dobrodošlica. Hoja ne voli da se premešta. Treba je stalno držati na istom mestu, jer ako se premešta sa mesta na mesto neće cvetati.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: alkemicar
Datum objave: 27 Kolovoz 2007 u 13:09
ja je uopće nisam pomakla s mjesta gdje sam je prvi put stavila
ali ipak ću je morati i presaditi jednog dana i to skoro mislim jer joj je posuda mala, a nemam pojma kada je za to vrijeme


Objavio: voki
Datum objave: 27 Kolovoz 2007 u 13:12
Kada je presađuješ gledaj da izvadiš koren sa svom zemljom i samo stavi u veću saksiju i oko korena (i malo na dno nove, veće saksije) stavi novu zemlju. Ako joj rastresaš koren bolovaće i moguće je da će se sušiti i odbacivati list. Dosta je osetljiva na presađivanje.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Nefertiti
Datum objave: 30 Kolovoz 2007 u 17:01
Trebam pomoć!
Iimam hoju već desetak godina.
Dva puta je cvjetala sa po jednim vjenčićem cvijetića, ne smeta mi što nije baš od volje za cvjetanjem, volim je takvu zelenu i točkastu.Heart
 
Ali prije nekih 10-ak dana nešto joj se dešava. Listovi na peteljkama se počnu sušiti i onda poćite i otpadnu, neki listovi dobiju "spaljene" točke po sebi prije nego se peteljka lista osuši.Ermm
 
Pusti novu lozu koja je neko vrijeme OK i onda se na vrhu 20 sm jednostavno sasuši. Cry
 
Nisam je premještala, nisam promijenila tretman prema njoj u cijelo ovo vrijeme što je imam. Ne znam što joj je moglo biti i što da radim?
 
Ima li tko sličnih iskustava? Možda netko zna riješenje?
 


Objavio: TeaK
Datum objave: 30 Studeni 2007 u 21:18
Ima li tko od vas onu hoyu što ima onako pogužvani list?

Ako ima ja se dobrovoljno nudim da udomim jedan pelcer.

Vidjela sam ju nemadugo u Pevecu, ali i cijena joj je "Zgužvana" pa bi radije imala strpljenja i čekala da naraste iz pelcera.


-------------


Objavio: kika
Datum objave: 30 Studeni 2007 u 21:22
Na žalost, nemam. Imam samo onu normalnu.


Objavio: TeaK
Datum objave: 28 Prosinac 2007 u 20:04
Evo našla sam ju!!!!!

Kupila je jučer i da se ne zagubi slika mečem ju i tu.

Kažu da joj je pravo ime Hoya compacta




-------------


Objavio: alkemicar
Datum objave: 28 Prosinac 2007 u 20:48
predivna je
jedva čekam vidjeti kad procvjeta


Objavio: TeaK
Datum objave: 28 Prosinac 2007 u 21:05
Kažu da cvijeta kao i ona obična. stavila sam je na isti prozor kraj obične jer tamo je i stara cvijetala i sad mi ostaje samo da se nadam.

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 10:51
Hoya cvijeta tijekom ljeta - barem je moja uvijek tada procvjetala. Alkemičar Hoja traži stalno mjesto i svjetlo i to najbolje uspjeva na prozoru. Ja sam moju nakon preseljenja selila i selila i tek kad je došla na jugo-zapadni prozor onda je procvjetala.

-------------


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 11:56
Voki, nije bas tako osjetljiva kako ti kazes u prvome postu, 12-15. Moja je u plasteniku, bez problema podnosi nocne temp. od 2 C, i vec je godinama tako.
 
 


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: alkemicar
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 17:09
kod mene je jučer bilo -1'C i danas već vidim da su joj listovi malo promrzli
moram je vratiti u kuću


Objavio: frida
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 15:14
kod pelcanja..jel staviti u vodu najprije ili odmah granu u zemlju?

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 18:21
Ja sam to uvijek u zemlju, ali neka te ne iznenadi jako puno joj treba da krene.

-------------


Objavio: Sunburst
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 23:19
A ja sam prije par godina u cvjećarnici kupila jednu malu hoju s dvobojnim listovima (prošarani rub, kao kod dvobojnih fikusa). Lijepo je napredovala i odrasla, pa čak imala i jedan cvijet. Poklonila pelcer dvjema prijateljicama i prošlo ljeto mi istrune.Cry
Bojala sam se velike vrućine i vjerojatno (sigurno) ju previše zaljevala. Sad mi je krivo ko psu, a neugodno mi tražiti od prijateljice pelcer. Al snaći ću se ja već, pa makar joj i ukrala pelcerEvil%20Smile
 
Evo, ovako je izgledala moja: http://serendipityacres.com/houseplants/HoyaHollianaFull.jpg - http://serendipityacres.com/houseplants/HoyaHollianaFull.jpg


Objavio: lana_1
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 17:06
moja mala hoyica je uvenula, točnije istrunila


Objavio: alkemicar
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 18:27
lana draga, ona ne podnosi puno vode, pa je možda to razlog što ti je istrunula
kad moja malo ojača, sačovat ću ti pelcerić
ali treba joj malo vremena ipak


Objavio: lana_1
Datum objave: 01 Travanj 2008 u 15:15
alkemičar nisam je zalijevala nikako jer mi je kuma poklonila kao kaktus i bila je zagnojena i zalivena kad sam je dobila tako da nisam htjela pretjerivati jer iskreno iskustva sa kaktusima nemam, al znam da trebaju malo vode. sad jel ona uvenula baš zato što je nisam zalijevala il zbog nečeg drugog ne znam tek sam nakon nekog vremena kad sam je slikala i stavila na forum saznala da je to hoya. puno ti hvala na ponudi.


Objavio: maya
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 19:39
Prelijepa biljka.Nazalost morala sam je pokloniti, jer se moja glava nije najbolje slagala sa njenim mirisom.smile60.


Objavio: lana2
Datum objave: 13 Travanj 2008 u 20:56
I moja je zbog tog promijenila vlasnika. Moji su stalno protestirali da im smeta njen miris. Cry A stalno je bila puna cvijeta.


Objavio: Nimloth
Datum objave: 09 Lipanj 2008 u 23:03
Sad sam tek vidla poruke.
Stara je 15 GODINA! Krenula je od šibe, sad već guši zgradu. Oprezno s hojama, ne znam kakve su ostale, ali ovoj je cilj obaviti cijelu zemaljsku kuglu! Cvate svake godine po više mjeseci. Sve miriši po njoj, svi se gušimo jer ima vrlo intenzivan miris, a pošto je kapitalac zbroji u to i stotine cvjetova koji je preplavljuju.        smile64
smile39                  smile120


-------------
El adhe Alqualonde


Objavio: Amal
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 11:18
Dobila sam pelcer hoye od muževe ujne iz Dalmecije. Nisam ni znala da se tako zove jer oni to nazivaju suza Isusova .....vaši primjerci su odentični onom što ja imam, pa se nadam da je to ta biljčica. Pelcer mi je par stagnirao, a onda počeo puštati nove listiće. Ali cvijeta još nema....uslikano, a slike stižu dok ulovim vremena.

-------------
I pokloni osmjeh onom koji ga nikad nije imao.
Uzmi zraku sunca i pusti je tamo gdje kraljuju noći....
(M.G)


Objavio: kontesaa
Datum objave: 07 Siječanj 2009 u 15:18
wow stvarno zanimljiva biljka,prekrasan cvijet,a čini se da ju nije teško niti očuvati,super Smile 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: hoya
Datum objave: 07 Siječanj 2009 u 15:56
Reklo bi se: bez po muke!
Što ju manje gledaš ona bolje napreduje. Valjda zbog tih mesnatih listova dugo izdrži bez vode ?!


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Tija
Datum objave: 08 Siječanj 2009 u 20:00
Ja sam prije par godina nabavila negdje pelcer biljke zanimljivih listova i ona nije rasla jer sam je držala u "mraku" pa sam je stavila na prozor i počela je rasti ludo a onda sam shvatila da je to Hoya pa je mm napravio potporanj i sad čekam da procvate konačno.

-------------


Objavio: hoya
Datum objave: 08 Siječanj 2009 u 20:04
Samo, ako procvate stavi je blizu otvorenog prozora (normalno ne na propuh) ili van negdje u zaklon od jakog sunca da ti se ne zamjeri zbog prejakog mirisa.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: OTOK
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 11:02
Dobila sam grančicu hoye od susjede, ali uz napomenu da njihova biljčica stara tri godine nije nikada cvjetala. Da li to znači da ni moja neće cvjeteti, bilo bi mi žao jer volim kućno bilje koje cvjeta.
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 17:57
Moja je ona bijela, ustvari roskasta. Stara je bila ogromna cca desetak godina je već kod moje kćeri na 2m od velikog staklenog zida, na prilično toplom mjestu - po ljeti zna biti u stanu preko 30 kad ih nema pa ni klima ne radi, ali svake godine cvijeta i zaista je prekrasna.
Ja sada imam njen pelcerić oko godinu dana - baš mi se čini da je na dobrom mjestu jer dobro napreduje, a kad će cvjetati - vidjet ćemo.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 19:06
prekrasna biljka,a tek cvijet da ne govorim.Ja sam prije par godina tražila jedne žene pelcer i ona mi je dala cijelu biljku i to ne malu nego ogromnu staru par godina.Kod te žene je imala pupove i spremala se na cvatnju,kad sam ju donijela kući za neko vrijeme svi pupovi su se osušili i nije uspjela procvasti,a i ja sam ju malo više micala kad sam drugo cvijeće zaljevala.Čula sam da ona nevoli stalno pomicanje a kako imam duple prozore i nemam kud s njom ja sam ju dala svojoj mami.Biljka se udvostručila ali ni kod mame ne cvjeta i ona ju stalno pomiče iako joj stalno stoji u prozoru i ima dosta svjetlosti.E sad jel istina to da ako se miče neće cvasti ili je tvrdoglava to neznam,možda zna netko od vas.
Ja se uživila u pisanjesmile96


-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: hoya
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 20:19

Ja moju hoyu selim svako proljeće na terasu, a u jesen u kuću. Jedne godine mi je bilo jako puno cvijetova - toliko da se nije dalo (naročito navečer) sjediti kraj nje, a onda nekoliko godina umjeren cvat.

Kažu da odbaci cvijet kad je se seli. Ni u to se nisam uvjerila.

Već sam rekla da je nazahtjevna, ali očito i nepredvidiva.

Da ne zaboravim naglasiti: Te godine kad je jako cvala, zajevala sam je sa vodom u kojoj se namakala kora banane i njeno lišće nije žutilo kao što mi se desilo kod ostalih biljaka.

Eto i tu je neosjetljiva.



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: dzomba
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 22:57
Imam na spisku i ovaj cvijet,ali prije nego sto je kupim,da li mi neko moze reci,Na sta vas podsjeca miris njenog cvijeta..jer bilo bi mi zao unistavati je poslije zbog toga !!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: hoya
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 14:24

Meni je miris kao jasminov. Kad cvate je vani na terasi pa miris ne smeta, a zimi je i ovakav bez cvijeta ukras pa mi je u kući.

Meni isto smeta miris, ali vani je i osjetim ga samo kad sam tik uz njega.

 

 



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Staky
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 19:43
Ajoj...
Ja jednostavno nemam sreće s Hoyama :(. Neko ima i bez problema mu godinama fino raste i napreduje, a ja skoro svake godine moram kupiti.
Jedva ju nađem u prodaji, i onda mi i cvate - srećom, ali preko zime i na proljeće vidim da je propala.
Jednostavno joj loze smežuraju, kao da su ognjilile pa ne zalijevam ju preko zime...možda jednom i to malecko u mjesec dana...
Ne znam..jako mi se sviđa cvijet ali kod mene nikako i nikako.
Možda s godinama, jer uvijek ču je kupovati, ja i ona nađemo zajednički jezik, gdje da ju preko zime držim a da mi ne propadne....jedino tako.
Uglavnom ne odustajem od nje nikako :)


Objavio: dzomba
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 21:11
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Meni je miris kao jasminov. Kad cvate je vani na terasi pa miris ne smeta, a zimi je i ovakav bez cvijeta ukras pa mi je u kući.


Meni isto smeta miris, ali vani je i osjetim ga samo kad sam tik uz njega.


 


 



Hvala ti Hoya!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: mimar
Datum objave: 05 Ožujak 2009 u 08:46
Staky, tacno je da ih ne treba previse zalivati ali ako se smezura ipak je premalo vode ili je na pretoplom mestu sa suvim vazduhom. Odgovara joj svetlo mesto.Moje cvetaju svake godine i ne svrstavam ih u posebno zahtevne.
Dzomba, moj je intenzivnog ali prijatnog mirisa (cini mi se sa sa notom tamjana) i mirise cela kuca zato sto ih imam cetiri na razlicita mesta smestene (zamena za osvezivac prostorija Wink). Neces se pokajati, ocekujemo tvoju "prinovu" LOL, mozes li ovakvom cvetu odoleti?


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: anagalis
Datum objave: 05 Ožujak 2009 u 09:46
Ja je imam već nekoliko godina ali mi nikako nije cvjetala.


Objavio: dzomba
Datum objave: 05 Ožujak 2009 u 22:21
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Staky, tacno je da ih ne treba previse zalivati ali ako se smezura ipak je premalo vode ili je na pretoplom mestu sa suvim vazduhom. Odgovara joj svetlo mesto.Moje cvetaju svake godine i ne svrstavam ih u posebno zahtevne.

Dzomba, moj je intenzivnog ali prijatnog mirisa (cini mi se sa sa notom tamjana) i mirise cela kuca zato sto ih imam cetiri na razlicita mesta smestene (zamena za osvezivac prostorija [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />). Neces se pokajati, ocekujemo tvoju "prinovu" [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />, mozes li ovakvom cvetu odoleti?



..kad smo mi mogle necemu odoliti ..potrazit cu je,ako naletim na nju-kupujem !
Hvala ti najljepsa!!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Travanj 2009 u 21:52
Evo iz jednog malo pelcerića u nekoliko mjeseci izrasla mi je prekrasna biljka
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: bromelija
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 16:28
drage moje i ja imam hoju ali tek sa nekih 15-tak cvijetova. stavit ću vam prijateljičinu sa 130 cvijetova- da prava cvijetna zavijesa








Objavio: hoya
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 18:02
To je ta o kojoj si pričala ?! smile93

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: alisa
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 19:24
ovo je fantazija...


Objavio: mimar
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 20:23
smile141 Savrseno!!!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: lana2
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 21:37
ma ovo je ludooooo, mirisno-cvjetna zavjesaLOL 


Objavio: lorna
Datum objave: 24 Srpanj 2009 u 15:02
Moja hoya cvate!!!
Otkrila sam to slučajno danas čeprkajući oko tegli koje su u zasjenjenom dijelu terase.....
 
 
Ovo je tek drugi put da cvate. Prvi put je cvala pred 10-ak godina i to u listopadu. Imam je nešto više od 15 godine kad sam je pelcala od susjede. Njena je na istom mjestu već godinama i cvate redovito svake godine.
 
Ova moja je dvaput bila na rubu života, ali sasm je svakiput spasila i zato nije nešto velika. Raste u glinenoj tegli (što sam čitala kao najbolje), a presadila sam je davno kad sam joj grane mogla rastegnuti kroz kuhinju i boravak što znači da je imala bar 8 m!!!


-------------
http://lorna.mojblog.hr/


Objavio: hoya
Datum objave: 24 Srpanj 2009 u 15:12
Lorna, vrlo je bitno da joj posuda nije prevelika. Tada više snage troši na žile. Moja je isto toliko stara, ali u maloj posudi. Zimi je u kući, u proljeće i ljeto vani na terasi i uvijek obilno cvate!

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: mimar
Datum objave: 24 Srpanj 2009 u 23:44
Originalno poslano od člana lorna lorna napisao:

Moja hoya cvate!!!
Otkrila sam to slučajno danas čeprkajući oko tegli koje su u zasjenjenom dijelu terase.....

 

[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/686/hoya.jpg" />

 

Ovo je tek drugi put da cvate. Prvi put je cvala pred 10-ak godina i to u listopadu. Imam je nešto više od 15 godine kad sam je pelcala od susjede. Njena je na istom mjestu već godinama i cvate redovito svake godine.

 

Ova moja je dvaput bila na rubu života, ali sasm je svakiput spasila i zato nije nešto velika. Raste u glinenoj tegli (što sam čitala kao najbolje), a presadila sam je davno kad sam joj grane mogla rastegnuti kroz kuhinju i boravak što znači da je imala bar 8 m!!!


Ako stoji na istom mestu ne samo da ce cvetati svake godine, nego i nekoliko puta godisnje. Moja upravo krece u drugo ovogodisnje cvetanje i to i na starim i na novim pupovima.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 25 Srpanj 2009 u 21:07
mozda joj ne odgovara mjesto jer voli jako jako mirni dio stana ili kuce ali da je jako topao.moja je cvala proljetos preko 4o cvjetova i sada je opet u cvatu iako sam je u vrijeme cvatnje presadila u vecu teglu.imam je od kada ja na jakusevcu ono poduzeze pustilo svoj miomir5is prema nama jer sam u travnom. tada je moja vostanica krepala i ja sam samo jedan dio uzela za pelcer i moja stalno cvate i pelcer radim samo kad je u cvatu mozda zazo sto je na istoku i vrlo je topao moj balkon. nadam se da ce vam krenuti ako ne ja cu zapelcati jos i javite se davam dam novi pelcer.
ja imam muku sa gloksinijom i zutim paukom, jer izgleda da sam ga dobila sa gloksinijom u zemlji pa mi sada stradavaju africke ljubice, ali se nadam da cu ih spasiti .


Objavio: mimar
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 13:30
Tatjana, mnogi imaju problem sa tim gadom! Probaj sa Talstarom ili Actelicom, samo tretman moras ponoviti barem jos dva puta na sedam dana.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 29 Srpanj 2009 u 10:17
interesirame gdje se moze nabaviti talstaron ili actelicom i u kojem raZREDJENJU SE RADI JER SE BOJIM DA JE CRVENI PAUK JAKO OTPORAN JA SAM U SAVSKOJ DOBILA VERTIMEC ALI JE PO SPRICANJU JOS JACE PAUK PODIVLJAO SAMA NE ZNAM JELI TO CRVENI ILI ZUTI PAUK JER JE BIJELA PAUCINA NA BILJU A ISPOD JE KAO ZUTO NARANDASTO.


Objavio: mimar
Datum objave: 29 Srpanj 2009 u 12:55
Uh, tu ti ne mogu pomoci jer sa ovde u Srbiji moze nabaviti u svakoj bolje snabdevenoj poljopr, apoteci i Talstar i Actelic. Imas u uputstvu doziranje, cini mi se da sam stavljala negde oko 5ml na 10l vode. CP je stvarno jako dosadan i brzo se siri, ove godine su mnogi sa njime imali problem pa i ja po prvi put (no, za sve postoji taj prvi put). Monk  je rekla da je najbolje napraviti vecu kolicinu tecnosti pa u nju potopiti svaku biljku , prethodno uviti cvrsto saksiju u najlon kesu ,ali kod mene je problem sto su to biljke velike i preko 1m a nemam cisternu LOL, pa muku mucim s 2.5 ilitarskom prskalicom.Nisam sigurna da sam ga unistila, cak sta vise cini mi se da smo usli u beskonacni duel Angry!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 29 Srpanj 2009 u 18:49
ne mogu africkje ljubice potopiti u rastvora one imaju sitne dlacice i mislim da cu ih morati prekriziti a dana sam jos nasla i na orhideji pokusavam sa KISTOM I PRSTIMA ALI MISLIM DA CU MORATI ODUSTATI ZAPELCATI NOVO BILJE I KUPITI NOVU ZEMLJU A TEGLE I ZEMLJU BACITI. UZASNO MI JE JER SU MI SAMPAULIJE BILE UKRAS NA PROZORU. MORAT CU PRECI NA DRUGO BILJE.PUNO HVALA ZA SVE,AKO CE NETKO HTJETI PELCERE OD VOSTANICE JOS CU ZAPELCATI ONA MI JE JEDINO NA DRUGOM MJESTU I ZDRAVA JE ZA SADA. OVAJ PLACKO SAM JA ZA BILJEM.


Objavio: čokolina
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 12:39
Tonguemoja hoya procvjetala je nakon 6-7 godina. nisam ni znala da cvjeta. prekrasan cvijet.





Objavio: antun007
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 12:46
Hoya tvoje mi se sve primile

-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: hoya
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 15:42

Super antune - baš si me obradovao !



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: antun007
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 19:54
I mene su one obradovale,da odma sadim ili da razviju još veći korijem

-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: hoya
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 21:57
Antune, kako god hoćeš.
Ona moja velika nije ni pustila žile u vodi. Odmah sam ju stavila u zemlju, stajala je neko vrijeme i naglo krenula.
Ako imaju žile možeš ih staviti u zemlju.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 09 Kolovoz 2009 u 20:56
mimar nadam se da ti mogu reci da sam mislila kako sam napravila nesto sto nitko ne bi napravio uzrla sam obican sprej za muhe i pospricala hoju jer mi je mjestimicno i ona dobila pauka pa sda kud puklo da puklo neke sam joj grane odrezala i potopila ih u hladnu vodu oprala i stavila pelcati a vec 6 dana nema od pauka ni slova nadam se da nisam nista lose ucinila jer moja hoja i dalje cvijeta a listovi ne zute. moj suprug je radio kao vrtlar ali on vise nezna nista o tome jer ima sklerozu a jA POKUSALA I nadam se naboljem


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 17:38
Imate prelijepe hoye smile39.Ja sam ovog ljeta takođe nabavila jednu i za divno iznenađenje procvjetala je Tongue








Objavio: hoya
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 19:37
Wow, onda si ti sretnica. Mnogi je imaju godinama i cvijeta još nemaju.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: dzomba
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 21:28
Prelijepa ti je Hoya Jasminaa.... Clap Clap....

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: Tweety
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 22:35
Ajme di si ju nabavila, krasna je.. sam kad sam je vidila..


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 12 Rujan 2009 u 22:49
da samovidite moju stalno mi cvjeta slikala sam je na mobitel samo mi netko mora staviti na info


Objavio: dobri duh
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 08:38
Pozdrav svima, ja sam nova na forumu i drago mi je što sam primljena u ovo cvijetajuće društvo.Moja hoja je isto takva i dok je bila na sjevernom prozoru ,cvijetala je od 6-9mj.međutim kako je postala prevelika morala sam je preseliti na južni prozor.ali joj je bilo pretoplo.Pošto sam na moru,prekoljeta mi je bila na sjevernoj strani i imala je pola sunca,pola hlada i tu je  od 6mj.Za to vrijeme postala mi je još veća tj.duža sa puno mladih listića i nije cvijetala ali je lijepo rasla.Sad je trebam unesti u kuću i jednostavno ne znam gdje da je stavim jer mi na prozor više ne može stati.


Objavio: Brbe
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 09:01
Pa možeš probati tako da ili ju pleteš oko nečega, recimo na primjer kokosovog štapa,... ili da ju prikratiš a to što joj odrežeš staviš u zemlju i čekaš da se primi, tj. zapelcaš...


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 09:40
neces vjerovati ali ja sam moju spustila s plafona dolje, tegla je negdje na polovici ostalo sam provukla zicu po kojoj raste pa mi je vec gore na plafonu dosta sadda se opet mora spustati ali mi cijelo vrijeme cvate zao mi je sto ne mogu staviti sliku prvo ih ima dosta a drugo ja jos uvijek se borim sa svojim klompom pa nesto ide i nesto ne ide. nemoj je puno preseljavati jer ne voli seobu, mojojsusjedi je vani na balkonu pa cvijeta malo jer je na prejakom suncu.


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 09:42
brbe ne moze se omotavati oko stapa jer onda ne cvjeta jer nema dosta prostora za rast ugusi se


Objavio: nichll =)
Datum objave: 28 Listopad 2009 u 13:00
moja hoya nakon 20 godina nažalost je uginula....samo su joj od jedtnom otpali listovi...


Objavio: zlatnadolina
Datum objave: 02 Svibanj 2010 u 22:50
Imam Hoyu već par godina, skroz je na istom mjestu, ali nikad nije cvala. Listovi su lijepi, zdravi mada sporo raste cvijeta niotkud. Možda netko zna razlog?


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 08:31
Curke moja hoja je fantasticna i kad je krepala prva, od pelcera sam napravila drugu, cvate cijelih 7 godina.Moja visi od plafona sam spustila teglu,a izdanke digla prema stropu, trazi puno zraka, nemoj je savijati oko sebe onda teze cvate.Meni ce cak lani dobila crvenog pauka, spricala za njega, na kraju sam uzela pitroid i pospricala i eno je tamo u balkonu ziva i zdrava, vec mi tjera cvjetove. Trazi i povremeno spricanje sa obicnom vodom.


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 11:11
Tatjana baš ti hvala, moja je lijepa, ali sam je zgusnula, dakle sada po tvom savjetu vidim da je moram malo raširiti, možda bi je baš kao i ti mogla dignuti visoko do plafona, pa neka visi.
 
Ostali tvoji pelcerići rastu i krasni su.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: frida
Datum objave: 05 Svibanj 2010 u 23:16
 Moja hoya stoji na istom mjestu već tri godine i niti se miče, niti cvjeta...možda je izbacila jedan list u ove tri godine, a sad mislim da cu se i oprostiti od nje jer jako loše izgleda..objesila listove i izgubili su sjaj..mislim da ne može dalje...Cry

-------------


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 06 Svibanj 2010 u 07:44
Frida napravi reznice od nje, nemoj je bacit,meni je tako bilo kad je u Zgbu bilo ono sa otpadnim kemikalijama, krepavala je polako, ali sam napravila reznice i imam je prekrasna je. Moras je cesce spricati,i dohraniti ako treba i novu zemlju. Ona trazi puno zraka.


Objavio: pčelica maja
Datum objave: 12 Svibanj 2010 u 23:00
oduševila sam se sa vašim hoyama,i odlučila si nabaviti.Svekrvu sam pitala za pelcer,ali mi ju je dala cijelu. I sad imam pitanja-jako je dugačka.da li da joj skratim grane? Kako se rade pelceri-list se stavi u vodu,ili grančica sa par listića? Kako se radi ožiljavanje?Biljka mi je prekrasna,stvarno bih htjela da mi poživi.


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 13 Svibanj 2010 u 09:18
Majo, ako ti je jako jako dugacka, ja sam svoju objesila za plafon , tegla mi je negdje na poloviti, a njeni izdanci se penju do plafona, gore sam stavila spagu iopet ih pustila da padaju prema dolje. Trazi puno zraka,i pospricati je tokom mjeseca bar 2 puta, jer
hoce navuci crvenog pauka ako je smotana i gusta, listovi nemaju zraka. Priharnu redovnu. Moja je vec puna puna pupoljaka.Kad sevrati moja prijateljica cu je slikati i staviti da visdis


Objavio: pčelica maja
Datum objave: 13 Svibanj 2010 u 18:47
problem je što je nemam gdje objesiti,kuća nam je nova,pa muž nije nikak oduševljen sa bušenjem zidova,zato sam i htjela samo pelcer od svekrve,a pošto je se ona željela riješiti,bolje da sam je uzela cijelu,nego da ju je nekom drugom dala. Ona je njoj stalno trgala bičeve,da više ne ide u dužinu,pa ak je preživila,bi ju mogla ja malo izšokirati i podšišati,neće valjda umrijeti? I trebala bih je presaditi,već je godinama u istoj tegli.Nabrzaka joj priredim šok terapiju,i onda pustim na miru-jel postoji mogućnost da to i uspije? Sad je sva zamotana oko sebe.


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 13 Svibanj 2010 u 22:43
Hojini izdanci su ti kao ruke, i ne treba je sisati, ali joj treba nova zemlja i prihrana. Zamisli samo da tebi netko prste sijece, tako je i biljci, i vjeruj mi da moje bilje osjeti koliko ga volim.Moje ciklame cvatu od 8 mj. i stalno imaju novi cvijet, to je za neprepoznati, jer ciklama ne cvatedugo, to su one malesne, a i velika mije bacila nove listove i pupove.
Pogledaj na mojoj stranici, mozda ces vidjeti ali samo dio hoje. To ti je mislim Tatjanino cvijece.


Objavio: pčelica maja
Datum objave: 14 Svibanj 2010 u 08:08
Presadila sam je,išla raspetljavati,i imala je puno suhih grana,i grana sa svega par listića,jer su bile spletene ko pletenice,i to sve je još bilo spleteno u krug po biljci,a znam da joj treba zraka i slobode. Porezala sam te suhe i ofucane grane,4-5 grančica sam stavila u vodu. Pa ak puste korjenčiće,posadit ću ih.
Stvarno su joj loše grane izgledale,zato valjda nije uopće cvala,inače moja svekrva ima zlatne ruke,stvarno joj je svo cvijeće krasno.
Ona i šogorica su me i zarazile sa cvjetnom zarazom. Ja nisam do prije 3 godine ni primjećivala cvijeće,ali kod njih je toliko krasno,pa sam malo po malo skužila koliko je prekrasno imati svoje cvijeće(i druge biljke naravno,da mi se Nolina ne uvrijedi).


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 14 Svibanj 2010 u 08:32
Ako ti nista ne uspije, pelceri hoce samo im dugo treba dok puste korijenje, a onda posadi mladu, jer ova je vec valjda na izmaku snage, daj joj novu zemlju i prihranu, rascisti sve sto se moze da ima zraka. Ja stalno jedno te isto ali to je tako. Ima i moja koju suhu granu, ali
kako tesko idem na lojtru tako sam


Objavio: pčelica maja
Datum objave: 12 Lipanj 2010 u 09:32
Evo moram pohvaliti moju hoyu-ne samo da joj nije ni najmanje smetalo što sam je presadila,premjestila i poprilično ošišala,nego je još počela izbacivati cijelu silu listića posvuda
Posadila sam i reznice,pustile su lijepe korjenčiće i listiće,još dok su bile u vodi.


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 12 Lipanj 2010 u 15:56
Majo pogledaj Tatjanino cvijece, dala sam samo par cvjetova hoje i mislim da ima i na cvijece koje cvate.
Cvate mio samo pola, druga polovica ce vjerojatno kasnije.


Objavio: pčelica7
Datum objave: 14 Srpanj 2010 u 13:29
Originalno poslano od člana zlatnadolina zlatnadolina napisao:

Imam Hoyu već par godina, skroz je na istom mjestu, ali nikad nije cvala. Listovi su lijepi, zdravi mada sporo raste cvijeta niotkud. Možda netko zna razlog?
 
pročitaj na str.1 što je Voki napisao u drugom postu


-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: gospina trava
Datum objave: 06 Rujan 2010 u 12:45
Evo nešto sam i ja našla :

http://cvijecara.bloger.hr/post/vostani-cvijet--hoya-carnosa/1008821.aspx - http://cvijecara.bloger.hr/post/vostani-cvijet--hoya-carnosa/1008821.aspx


http://www.vrt.com.hr/sobno-bilje/hoja-vostani-cvijet-lat.-hoya-carnosa.html - http://www.vrt.com.hr/sobno-bilje/hoja-vostani-cvijet-lat.-hoya-carnosa.html

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 06 Rujan 2010 u 20:55
Kad smo kog tog cvijeca, moja cvete vec negdje od maja, i jos uvijek ima cvijeta. Moja visi i na istoku je na balkonu ali unutar, tako da nije vani.Slikala sam je i cekam da mi Bibi stavi slike, jer ja stari telac to ne znam.


Objavio: magnolija
Datum objave: 07 Rujan 2010 u 10:04
a evo i moje koju sam donijela od kolegice iz susjedne kancelarije.bila je sva smotana i jadna na izmaku snaga.l kad sam je dobro raspetljala i ošišala odmah je počela puštati nove grane i procvijetala


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 01 Listopad 2010 u 19:51
ovo je moja hoja ljetos cvala a jos ima i sada pupove

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/moja_hoja/16591.aspx">


Objavio: kontesaa
Datum objave: 04 Listopad 2010 u 08:34
stvarno su vam prekrasne hoye Clap
moja nikako procvasti Confused


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: hoya
Datum objave: 07 Listopad 2010 u 15:40
Hoće kontesa! I ja sam dugo čekala, a onda, kad je procvala svi smo se razbolili od prejakog mirisa. Od onda je vani dok cvate!


Objavio: Lovro
Datum objave: 21 Listopad 2010 u 22:14
Drago društvo, ja bi molila koju dobru dušicu da mi udjeli reznicu voštanog cvijeta! Unaprijed zahvalna!

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 22 Listopad 2010 u 08:33
Lovro ja sam iz Zgba i mislim da imam jos jednu reznicu, ako ne stavi. Javi na pp kako bi ti dostavila, jer je u proljece najbolje za reznice .


Objavio: tatjanabajcic
Datum objave: 22 Listopad 2010 u 08:36
ono ako ne stavi, nestosam zabrljala.Imam vec je u zemlji, jedna je za WLili, a ti se javi ako nije neka teza dostava.


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Listopad 2010 u 09:15
Na žalost ni moja još ne cvjeta, a ima više od dvije godine, no nadam se, nadam.....

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Tija
Datum objave: 22 Listopad 2010 u 10:12
ja sam svoju imala 5 dugih godina i ni makac, e onda mi je jednom Hoya napisala da je moram staviti na prozor to je bilo prije godinu i pol i od onda ima barem jedan cvijet, maksiumum je bio šest cvjetova.

-------------



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk