Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 45>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 16:34
Možda sam i ja pobrkala lonce, (11111 ima u kamenu ) ...no definitivno iz prethodnih postova, odnosno cjelokupne teme može se dosta toga saznati prije no što se pokuša ići u samostalnu izradu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 16:37
Moon,danima sam na forumu i stvarno ne stignem sve pročitati a na OS javi mi je Glikica to rekla i hvala joj.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 17:25
Ako se radi u zemlji bolje je staviti najlon, ali može i ovako bez najlona:

http://www.alleskunstenaar.nl/Hypertufa.html
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 17:55
Ja sam stavljala najlon, al i ovo je super ideja.
U biti se može kombinirati na puno načina, ovisi kako si zamislimo vanjsku površinu i oblik.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 19:56
I ova ideja je dobra,dobije se prirodniji vanjski izgled.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 10:54
Evo konačno sam nabasala na točan opis perlita, za sve one koji su pitali što je to perlit:

http://www.europerl.com/fileadmin/downloads/Europerl/Allgemein/Andere_Sprachen/Perlite_Info2-hr_2.1_.pdf



U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 16:37
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Evo konačno sam nabasala na točan opis perlita, za sve one koji su pitali što je to perlit:

http://www.europerl.com/fileadmin/downloads/Europerl/Allgemein/Andere_Sprachen/Perlite_Info2-hr_2.1_.pdf





O perlitu postoji PDF na Cif-u pa tko želi može čitati o Perlitu ovdje: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6677
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 16:52
Hvala Moon. Čitala sam to već. Valjda sam već doktorirala na temu hypertufe i perlita koliko sam proučavala na Cif-u i općenito na internetu. Vrlo detaljno prvo sve prostudiram dok se ne upustim u nešto. A opet uvijek naletim usput na nešto novo.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 16:58
Što kažete na ovu ljepotu? Slikica je sa interneta, nije moja. Pravila sam već neke ruke, ali nisam bila zadovoljna, lomile su mi se na tankim dijelovima.

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 17:40
Ove ruke su prekrasne,super ideja.Sanja,stavljaš li siku u hypertufu?
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 19:42
Nisam još do sada. Mislim da nije neophodno.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 13:18
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Ove ruke su prekrasne,super ideja.Sanja,stavljaš li siku u hypertufu?

OSice,pozdrav.Nema potrebe za sikom,ja sam stavljala samo malo armaturnih vlakana koje se koriste u glazurama. Kažu da ni to ne treba, ali je ipak razlika. Niti jedna moja posuda u kojoj su biljke, a vani je nezaštićena ovu zimu, nije pukla. Mislim da je to zahvaljujući tim vlaknima.Ovo što je Goran radio sa plastikom od stiropora i acetona, radila sam i ja. Cvijeće je mnogo bolje u saksijama koje to imaju na unutarnjem dijelu.Treba ih i rjeđe zalijevati.malo mi bilo problematično to nanijeti spočetka, ali kasnije ide. Želim ti srećan rad i mnogo lijepih posuda, a u njima mnogo veselih boja.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 13:19
Sanja123, veliki pozdrav za tebe.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 13:22
Hvala radoja. Ja do sada nisam stavljala nikada ni vlakna. Sve su posude čitave i krasne iako stoje stalno vani. Imam u planu na proljeće raditi dvije stvarno ogromne, ali stvarno ogromne, posude. E u njih namjeravam staviti vlakna.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 14:13
Hvala na savjetima, sve ću ja to isprobati
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 19:38
Ja se još nisam okušala u hipertufi, no radila sam papir cement, posude srednje veličine i u njih nisam stavljala niti vlakna niti siku niti sam ičim premazivala iznutra, jer su to cvijetnjaci s odvodnim rupama, sve su vani preko zime i za sad niti jedna nije pukla niti se oštetila. Tako da sam zadovoljna, eto too je moje iskustvo s papir-cementom.

Sanja123....mislim da si dobro isplanirala da u smjesu pri izradi jako velikih posuda staviš i vlakna, jer će pritisak na stjenke biti znatno veći nego u manjim posudama, pogotovo što ćeš tad moći napraviti isto tako tanje stijenke. Meni je to sugerirala Hoja ako budem radila velike cvijetnjake tanje stijenke. Ona je tako radila njene i super su joj.

Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 20:30
Hvala ti moon na savjetu. Vidim da se smjesa papir cementa radi tanje. Zato su te posude vjerovatno i puno lakše. Hypertufa zapravo ne smije biti pretanka, stjenke bi trebale biti nekih 5 cm kod tako velikih projekata. Meni to ne smeta. Jednom ću ih postaviti i više ih neću micati. Smiju biti i teže. Osobno mi tako izgledaju i puno ljepše, djeluju masivnije i više nalik na kamen. Malo ću se opet poigrati na proljeće. Dugo nisam. Već me prsti svrbe. Onaj zločesti perlit nikako da stigne u Brodomerkur. Bojim se da ću morati ići kupiti po 150 kn (a tri vreće za to mogu dobiti u Brodomerkuru....šmrc)
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 23:19
Meni je masa papir -cement mnogo lakša za obradu i radila sam uglavnom sa njom. Imam par posuda od hipertufe,ali mi je nekako drugačija pod rukom. Teže se oblikuje. Nisam ni ja prve posude, odnosno većinu mazala masom od stiropora unutra, ali par komada jesam i mnogo je bolje. Manje se vode gubi kroz stijenke saksija i zalijevanje ne mora biti tako često.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 02:28
Eh Sanja123....svakako se namjeravam ogledati u izradi hipertufe, jer kao što si rekla, izgleda masivnija (što i je) i onako patinastija, no to da je deblja i teška, to niti mene ne smeta.
Nadam se da će ti stići perlit pa da ćeš nas obradovati svojim radovima.

radoja956...morat ću i to probati
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 08:38
Jooooj,samo me izazivate i stalno moram nešto kupovati.Moram onda kupiti nitro razređivač.A kako bi bilo,s obzirom da sam kupila siku,da s njom premažem unutarnje stjenke.Ona služi za izolaciju od vlage.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.