Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - i ja bi pomoć pliz :)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


i ja bi pomoć pliz :)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
artemida View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: i ja bi pomoć pliz :)
    Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 17:13
Planiram preurediti vrt i jedan od segmenata mi je biljka penjačica po jedno 5x7m dugoj žičanoj konstrukciji u kojoj na kutevima za sada proviruju limun, ruža i lovor.

Nadam se da sam dobro objasnila.

Razmišljala sam čak da maknem ružu jer jako kratko cvjeta, svega par dana, možda tjedana i  dvorište bude prepuno latica, ali na njoj se skupljaju ptičice koje me bude ujutro pa je ta ideja otpala.

Nije problem samo u penjačici već i u planu sadnje biljaka za taj zidić uz drugu kuću.
Dignić ćemo ga za pola metra, ali je prilično usko. I nemam neku ideju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
artemida View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 17:14




dvorište je totalno zapušteno, a kad se sjetim kako je to moja pok.baka održavala, dođe mi plakati.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 20:00
Vrt, dvorište...kako god to nazvali...ipak je to tvoj ponos. Valjda ćeš ga ponovo urediti da se i mi veselimo.
Na vrh
artemida View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:12
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Vrt, dvorište...kako god to nazvali...ipak je to tvoj ponos. Valjda ćeš ga ponovo urediti da se i mi veselimo.


izgleda kaotično, ali nisam imala vremena do sada.

uselili smo u zapušteno i imali druge brige. ovo proljeće ću imati više vremena pa ću se posvetiti, a svaki savjet mi je dobrodošao.


Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:27
uz onaj zid ja bih posadio bršljan da ga pokrije.bar gornji dio.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
artemida View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:28
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

uz onaj zid ja bih posadio bršljan da ga pokrije


bršljan je bio davno prije i digao je crijepove na toj susjednoj kući tako da ne dolazi u obzir. a susjed nešto priča da bi mogao popraviti tu stranu kuće pa bumo videli.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 12:17
...ja se ne razumijem previše u ruže penjačice ali me ruže u zadnje vijrme sve više "pucaju" :))))) ...ako je tlo pogodno ja bih gusto zasadila ruže penjačice... neke koje stalno cvatu...( + neka prihrana za to.... to ljudi ovdje znaju, ja ne...) i stavila neku laganu možda čak mrežastu konstukciju po kojoj bi se penjala :)))....no to je za zid.. :))....a sumnjam da postoji tako invazivna  ruža koja bi se popela do krova... ako saznaš za nju, javi!! :)))
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 20:37
Evo ti neke ideje, možda ti se nešto svidi. Otvori sve tri linka.



Ovo je vrt ali svejedno ideje  Thumbs%20Up

<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2328
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 20:57
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 21:51
Smrckini prijedlozi su bajni-doslovce, eh da bar tako mogu urediti moje malo dvorište, samo što bi onda radila kad bi bilo tako savršeno.
Ruža penjačica je dobar izbor, ali cvjeta kratko, a poslije nije tako atraktivna. Po meni je bolje imati lijepi zid, a ne ga prekrivati, ali i sama imam ružan zid i nastojim ga sakriti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 22:30
Znaš šta bi u takvom vrtu? Ljuljačka na motor, i dobar maser/ka.

Baš sam si dala truda naći slikice i ja bi takvu terasu za urediti.

I ja mislim da je lijep zid ljepši od pokrivanja.

Meni se Triša sviđa tvoj zid od cigla i loza po njemu, fantazija.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 17:34
ruža koja može pokriti jako veliki prostor a i doći do krova ( naravno ne do petog kata) je Boby James a i ostale rambler vrste ruža penjačica. Jedini nedostatak im je što večina njih cvate jednom godišnje ali ima ih koje cvatu više puta ali na proljeće su spektakularne
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 22:48
Znači,ti bi baš da  bude neka penjačica po toj cijeloj konstrukciji željeznoj?
Hmmm,ima njih dosta no moraš misliti na agresivnost biljke koju sadiš.I zbog sebe i zbog susjeda.Puno tih lijepih puzavica ima strašno agresivno korjenje pa ono s vremenom "nadigne" beton.Zato bi ti preporučila neki puzavac ko clematis,lonicera i sl koji nemaju agresivno korjenje a relativno brzo rastu.
Ovo lijevo,na slici,je ruža?To mi se čini neka "divljakuša" i iskreno,ja bi nju maknula.Ptičice će ti doći i na ostalo cvijeće i drveće(posadi suncokrete i imati ćeš stalno ptica u dvorištuLOL)
Reci mi,jel ti je samo sa te strane prostor za sadnju ili je i okolo tog betona? Ta betonska terasa bi ostala,jel?
E da,još nešto,gdje je to,kontinentalna Hr ili jug?(veći izbor imaš ako si na juguWink)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 23:46
Artemida i ja sam imala zid  visine 2,5 m i dužime 10 m to je zid između dvije razine vrta, a isto kao kod tebe ostalo je malo zemlje jer je ispred tod zida išao puteljak,ali ja sam tu posadila redom; sitnolisni bršljan šatirani, loniceru koja je u godinu prekrila nekoliko metara, onda jasmin, pasifloru, ružu i onda neki žuti cvijet i opet bršljan, ali na ovu stranu viseći. Ostalo je još 20% zida za prekriti u dvije godine. Iako je malo zemlje njima je dobro jer im beton drži vlagu. Koliko vidim kod tebe taj je zid bio građen u kamenu pa onda betoniran, kad bi istukli beton ostao bi lijepi kameni zid koji je onda dovoljno prekriti djelomično s par ruža i penjačica koje bi se nastavile penjati na željeznu konstrukciju. Evo ti slika dijela zida pa ako ti može nešto pomoći




Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 16:18
ako si na moru pasiflore definitivno,lijepe su i neke (caerulea,constance eliot-bijela) one se daleko penju a nisu agresivnog korijena.
 
Lantana kakav jasmin imaš?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.