Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Sajmovi i izložbe
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Festival cvijeća- Sv. Filip i Jakov
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Festival cvijeća- Sv. Filip i Jakov

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 07:19
FESTIVAL CVIJEĆA 2012


Manifestacija će se održati
27.-29.04.2012 kao i prošle godine na prostoru uz hotel ‘’Vila Donat’’ u Sv.Filip i Jakovu,  uz generalno pokroviteljstvo Turističke zajednice Zadarske Županije, Općine Sv.Filip i Jakov i Ministarstva turizma, Ministarstva poljoprivrede i potporu Zadarske županije i Hrvatske turističke zajednice kao i veliki broj medijskih pokrovitelja. Ove smo godine dobili pismo potpore predsjednika RH Ive Josipovića.

Uz prodajno- izložbeni karakter sajma i ove godine pripremamo raznovrstan sadržaj :radionice, cvjetnu izložbu, sudjelovanje učeničkih zadruga, radova polaznika dječjih  vrtića, prigodna predavanja, savjetodavna služba, nagradne igre i razna zabavna događanja.


saajam%20sv12.jpg

I ove godine  se očekuje  veći broj polaznika dječjih vrtić
a Zadarske županije koji će se uključiti u organizaciju 9. ''Cvjetnog korza ''Neka riva u cviću pliva'' koji se održava u okviru sajma cvijeća, a također i organizacija cvjetne modne revije koja će se održati u sklopu sajma kao i etno prezentacije.

Nastavljajući suradnju s raznim etno udrugama iz raznih krajeva Hrvatske pri čemu smo imali partner županiju iz raznih dijelova Hrvatske ove godine partner županija nam je Vukovarsko-srijemska županija. Stoga planiramo u suradnji s Turističkom zajednicom Vukovarsko –srijemske županije pokrenuti cvjetno-turističku suradnju na način da bi Kulturni centar „Gatalinka“ iz Vinkovaca ponudio projekt Etno frizura Hrvatske na našem Festivalu. Neki od sudionika nam dolaze iz Osječko-baranjske županije kao i iz drugih krajeva Hrvatske.

saajam%20sv122.jpg

Uz izložbu cvjećara- aranžera koji pripremaju dekoraciju stolova, gostuje nam i Marko Bijelić mag.ing.bilj., iz Osjeka sa novitetima iz svijeta aranžiranja i dekoriranja.

Ove godine pripremili smo edukativno stručni skup za proizvođače cvijeća, začinskog i ljekovitog bilja u suradnji s Odjelom za poljoprivredu Zadarske županije.

Bilježimo i već tradicionalno gostovanje zadarskih pisaca „ZaPis“, kao i održavanje modne revije.

Ovogodišnju reviju predvode Škole za primijenjenu umjetnost i dizajn iz Zadra i Osijeka te kreatorica Mirna Levaković Lombarović sa etno revijom.

PROČITAJTE I NA PORTALU O SAJMU CVIJEĆA: KLIKNI OVDJE

TAKOĐER POSJETITE I OSTALE SAJMOVE CVIJEĆA U HRVATSKOJ: KLIKNI OVDJE


saajam%20sv1.jpg


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 08:59
toliko se radujem ,jedva cekam da dođe taj dan i da idemo..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 09:06
Da li ide tko drugi osim Zadarskih forumaša pa da se nađemo i popijemo kavu u subotu?
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 15:56
evo malo slika sa sajma, nema baš puno sa biljkama koje su bile na prodaju

ovaj encijan me zabljesnuo svojim prekrasnim plavim cvjetovima, ali nije bilo manjih, a tako ni povoljnijih



i ja sam slikala trajnice koje su se svima svidjele










ovo je ponuda domaćih proizvođača




lantane, lijepe, ali preskupe




čak su i njih sredili




malo aranžmana














eh, kako im je ovo uspjelo...



































































































































































i za kraj jedan slatki cvijet kojeg netko nije imao srca samo baciti pa je uljepšao s njim javnu površinu, liza u vrtu

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 17:41
80 kn encijan? Sitnica LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 19:49
encijani su zaista prelijepi i nevjerojatne plave boje...zaista ima svakakvhih zgodnih stvarčica koje bih poželjela imati, tzv.sitnica, na koje bi se moglo potrošito malo bogatstvo...naročito mi se sviđaju one ukrasne tegle...ponuda cvijeća uobičajena i bogata sezonskim biljem, tako je na svim našim sajmovima, to se svima najviše isplati izgledaSmile.
hvala natalija, što si se potrudila da u toj gužvi i još k tome s bebom sve to lijepo poslikašSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 22:16
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

80 kn encijan? Sitnica LOL


ma nije to nista, u Pordenoneu na sajmu u vazi iste velicine svega 20 eu :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 02:00
encijan je skup, ali tegla je velika i puna

a u jednom trg. centru, ona najmanja teglica (mislim da je to 5 cm) tek mrvica, i to  uvozni encijan 25 kn
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 02:34
natalija,
hvala ti na predivnom mnoštvu slikica sa sajma.
Stvarno, nema čega nema, ali mi se čini da je nekako sve manje lončanica, a više ostalog.
One kamene i ukrasne vaze su mi super.
       smile78



Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 09:46
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

encijan je skup, ali tegla je velika i puna

a u jednom trg. centru, ona najmanja teglica (mislim da je to 5 cm) tek mrvica, i to  uvozni encijan 25 kn


nemoj misliti da se ismijavam, znam da su encijani skupi kad samo paketic sjemena nekih vrsta zna kostati i 10 eu, klijanje nije za amatere dosta je komplicirano, sporo raste a za ispuniti onu teglicu trebalo je barem par godina rasta - kad se sve to zborji normalne su takve cijene al ima i onih koji redovito pretjeruju s jednim cijenama, dok druge mozda i kopliciranije biljke prodaju za sicu.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 11:55
dado nisam ni mislila da se ti ismijavaš Hug

a upravo je to prodavačica i rekla - da im je to višegodišnje uzgajana biljka i da je nisu htjeli rasađivati, ako prodaju dobro, ako ne, vraćaju je natrag

vjerujem da je problem uzgojiti ga, kao i hrpu drugog bilja
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 11:59
Baš mi se svidio sajam, od svega pomalo.
Hvala Natalija na slikama.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 23:06
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:



a upravo je to prodavačica i rekla - da im je to višegodišnje uzgajana biljka i da je nisu htjeli rasađivati, ako prodaju dobro, ako ne, vraćaju je natrag



ako su oni sami uzgojili takvu biljku i nije iz uvoza onda ih jos vise treba cjeniti! :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 09:11
Prekrasan sajam.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 11:39
vrlo dobro i lijep organiziran sajam sa dobrom ponudom.
 
hvala puno na slikama i reportazi.
 
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 13:48
Natalija hvala ti na slikama.Došle su mi suze kad sam vidjela streliciju,a onda su me razvedrile one šarene,kičaste ruže.Pa soljenke za kojima patim od lani.Pletenice su me oduševile.Nasmijala sam se kad sam se sjetila kako mi je onaj čovjek dao sjekiru da je ubacim u bačvu meda:"E,sad nećete moći reći da vam sikira nije upala u med!"Izgleda da je ponuda bila puno bolja nego lani.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 23:02
ima još vremena, ali da svi znate planirati, ja kao i obično ne mogu dočekati LOL

26.-28.travnja 13. Festival cvijeća zadarske županije  "Dani cvijeća u Sv.Filip i Jakovu 2013"

http://www.sv-filipjakov.hr/hrv/dogadjanja/index__cvijece2010.asp?podmeni=dogadjanja&link=cvijece
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 02:07

Tradicionalna manifestacija 13. Festivala cvijeća zadarske županije “Dani cvijeća u Sv.Filip i Jakovu”

Tradicionalna manifestacija Festival cvijeća zadarske županije pod nazivom „Dani cvijeća u Sv.Filip i Jakovu“ održava se zadnjeg vikenda u travnju. Ove godine će se 13.Festival cvijeća održati od 25.-28.travnja, a samim time će se kao i svake godine obilježiti početak turističke sezone u zadarskoj županiji.

Inicijator i organizator manifestacije je Turistička zajednica općine Sv.Filip i Jakov uz generalno pokroviteljstvo Turističke zajednice Zadarske županije od samog početka 2001 godine, a od ove godine suorganizator manifestacije je Općina Sv.Filip i Jakov. Pokrovitelj manifestacije je već četiri godine Ministarstvo poljoprivrede, resorno Ministarstvo turizma, Zadarska županija i Udruga „Napredak“ iz Sv.Filip i Jakova. Manifestacija se uklapa u projekt ''Volim Hrvatsku'' i od strane Hrvatske turističke zajednice je uvrštena u Kalendar kulturno-turističkih manifestacija na području Hrvatske.
Manifestacija se održava u i uz hotel „Villa Donat“ u Sv.Filip i Jakovu zahvaljujući činjenici da je zlatni sponzor Festivala, Ilirija d.d. Biograd.

sajamcvijeca5.jpg


Na prvom sajmu cvijeća sudjelovalo je svega pet izlagača, a prošle godine na 12.Festivalu cvijeća bilo je preko 100 izlagača i sudionika i to proizvođača cvijeća i urbane opreme, ljekovitog i začinskog bilja, suhog cvijeća, kozmetike, raznih suvenira, izložbe slika, a predviđene su etno prezentacije kao i razna kulturno-zabavna događanja tijekom tri dana.

Na dosadašnjim sajmovima su sudjelovali gospodin Emilio Prezziosi potpredsjednik zajednice cvjećara Rima i lord Cornelius Veldhuis iz Nizozemske koji održao prigodni Cvjetni show aranžiranja cvijeća. Također su se održavala prigodna natjecanja aranžera kao i razna savjetovanja, a od tada već četiri godine kvalitetno surađujemo s gospođom Ninom Jans-Sremec, dipl.agr. docent i duch master of floral design koja nam je dolazila iz Nizozemske i koja je održavala prezentacije prigodnih cvjetnih noviteta iz Nizozemske kao i radionice tijekom trajanja manifestacije s kojom nastavljamo daljnju suradnju.

sajamcvijeca7.jpg

Nakon višegodišnjeg sudjelovanja domaćih i inozemnih aranžera, ove godine će se održati natjecanje aranžera na temu „Proljetne cvjetne instalacije“ pri čemu će aranžeri iz raznih krajeva Hrvatske na svoj način prezentirati umijeće aranžiranja na istu zadanu temu. Najbolja instalacija će dobiti prigodnu
statuu CVIJET FESTIVALA ,a predsjednica ocjenjivačkog suda je dipl.agr.doc Nina Jans Sremec, duch master of floral design iz Den Haga koja će ujedno izvan konkurencije pripremiti prigodne vanjske cvjetne instalacije s novitetima iz Nizozemske.

Ove godine se Festival proširio na četiri dana jer će se dan prije službenog otvorenja u četvrtak 25.travnja u suradnji s Odjelom za poljoprivredu Zadarske županije održati Edukativno-stručni skup na temu “Ljekovito,začinsko i samoniklo bilje mediterana“. Također će se tog dana održati
predstavljanje i prezentacija partnera izlagača „Nasadi“ d.d. Zadar na koje će biti pozvane jedinice lokalne samouprave, Turističke zajednice i hotelsko-turistički i ugostiteljski objekti.
Udruga „Vilola Odorata“ iz Splita ove se godine prezentirati prigodnim vanjskim cvjetnim instalacijama, izložbom „Filipjanske cvitne postole“, sudjelovat će svojim aranžmanima i slikama u izložbi na temu „Cimet, začinsko i ljekovito bilje“ kao i u natjecanju aranžera. Cvjećarnica „Mozaik“ iz Osijeka priprema originalne „Cvjetne odjevne kombinacije“ koje će
biti izložene tijekom Festivala, a također će sudjelovati u održavanju tradicionalne modne revije uz odjevne predmete Srednjih škola za primijenjenu umjetnost i dizajn iz Zadra i Osijeka.

sajamcvijeca6.jpg

Na prostoru uz prigodno sagrađen CVJETOGRAD održavat će se brojne kreativne radionice, mađioničarski nastupi, plesne skupine uz zabavni program i goste iznenađenja!

Svoje sudjelovanje i kreativne radionice je najavila i umjetnica Marija Zudenigo iz Rijeke pod nazivom „BILI CVITAK“- cvjetni otisci u gipsu. Planira se održavanje i prigodne humanitarne akcije „CVIT ZA CVIT“ uz prodaju cvjetnih otisaka u gipsu i aranžmana od cimeta.

Ove godine planira se cvjetno-turistička suradnja s etno-udrugama sa područja Krapinsko-zagorske županije, Turističkom zajednicom grada Ogulina i Ogulinskog festivala bajki.

split%20sajam%20cvijeca3.jpg

Novost ove godine je uključivanje Udruge zadarskih kuhara uz gastro ponudu pod nazivom „Spiza od cvića“ koja će se održati tijekom sva tri dana. Planirane su razne aktivnosti i posebnih događanja:književne večeri zadarskih pisaca „ZaPis“, nastupi klapa, kulturno- zabavnih programa, DJ i zabavnih sastava tijekom trajanja manifestacije. Festival cvijeća uključuje aktivnosti zaštite i očuvanja baštine, vodi računa o zaštiti i očuvanju okoliša i uključenju najmlađih u projekt, a održava se u predsezoni s namjerom da se obogati turistička ponuda kao i da se produži turistička sezona.

Ovu našu cvjetno-turističku manifestaciju tijekom tri dana posjeti, prema procjeni, preko 20.000
posjetitelja.

 

laurencijaa.jpg

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 20:33
Ide li tko ove godine na sajam??
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 22:00
ako Bog da, ja planiram ići Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,299 sekundi.