Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Njemacka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Njemacka

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Njemacka
    Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 19:09
Munchen - Olympiazentrum
Opet svladavam strah od visine na 185m visine na tornju
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 19:10
jedan ljepotan me dočekao u podnožju tornja kad sam sišla :)
 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 19:11
Munchen - Marienplatz
šetnja nakon posjeta tornju donijela samo par sličica jer je pao mrak
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 19:23
smile55Predivne slike!!!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 19:40
Predivne slike... (mužu nesmijem pokazat ovu di je BMW)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 19:52
Ja sam ostala bez teksta, predivne slike, tko zna dali je i grad zaista tako lijep.smile70
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 08:34
Ma predivan je i bilo je toliko još stvari za slikati, ali me uhvatio mrak pa ništa od sličica drugih
Bar sam oči nauživala
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 12:41
Munchen...moj rodni grad.
Slike predivne. Ja ga se ne sječam ( imala sam dvije god. kad smo se preselili u Frankfurt am Main). Morat ću otići malo u posjet...Wink
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 13:04
Da obnovimo temu a i ovo lepo vreme me izmamilo ne samo u vrt nego i na razmisljanje o nekom skorom putovanju (vec imam nesto u planu,samo cekam pravi trenutak da objavim mojima Embarrassed).
 
Frauenkirche
 
Ako ste vec u Minhenu neizostavno obidjite i Neuschwanstein (prev. Novi Labudov Kamen),gradjen od 1869-1886 u stilu nemackog romantizma iz 13v. za vreme vladavine bavarskog kralja LUDVIGA II. Nalazi se na 965m nadmorske visine,povrsine od 5935 m2,godisnje ga poseti 1.3 miliona turista. Uvrsten je na UNESKO-ovu listu Svetske kulturne bastine i posluzio je kao uzor za bajkoviti dvorac u temarskim parkovima Disneylanda.
 
 
 
 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 13:25

sa ovog mosta je jedino moguce fotografisati dvorac u celoj velicini (visini Smile)

.

..

 
 
Ludvigov dvorac
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 14:05
 Haidelberg, na sredini puta od Frankfurta i Stutgarta,smesten u romanricnoj dolini Rajna-Nektar, spada u najstariji univerzitetski grad u Nemackoj.Danas je od 140.000 stanovnika ovog grada 30.000 studenata.
 
.
.
 
poled na Old Bridge
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 17:53
Hvala na slikama, Mimar. Heidelberg je stvarno prdivan, tamo sam zivjela tri godine i mislim da znam u cemu uzivas. 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 10:16
Volim da vidim metropole (doduse, vise one sa nekom istorijom,ne volim staklo,metal,beton,prosto i ne zalazim u takve delove) ali sam vise za manje gradove koji imaju svoju dusu,narocito kada bih mogla birati za zivljenje u njima.
 
"Pariz je uvek Pariz ali Berlin nikad nije Berlin" (Dzek Lang,franc.ministar kulture)
Drugi po redu najveci grad EU (posle Londona), sa oko 3.5 miliona stanovnika,podeljen od 1949-1990 na Istocni i Zapadni,danas ima sve odlike velikog,liberalnog,kulturnog megalopolisa sa utiskom prostranstva i sirine.
 
Berlinski televizijski toranj 368m, sagradjen 1969.Sa njegove osmatracnice na 104m visine pruza se pogled na celi grad.
 
 
Berlinska katedrala (1905.god),najveca protestantska crkvau Nemackoj
 
Neue Wache-zgrada kraljevske garde
 
Brandeburska kapija (simbol Berlina,izgradjena 1791. nekadasnja granica izmedju Istocnog i Zapadnog Berlina),kvadriga koja nosi Nike(lat.Viktorija),boginju pobede.
 
Humbolt univerzitet,osnovan 1810. godine
 
Sharlotenburg barokna palata iz XVIIv.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 11:14
Predivne slike, krasnog grada ima se zaista što pokazati, ali imamo i mi u Hrvatskoj i sela i gradova i nacionalnih parkova i parkova prirode i predivnih planina, rijeka , jezera, o moru da i ne govorimo, znači ovaj dio foruma stalno mora biti aktivan, postajte slike koje imate, ne moraju biti tako veliki i predivni gradovi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 12:57
 Naravno, i Trisa,ako bih mogla da biram od sveg sveta (vidjenog i nevidjenog) najradije bih  ostatak zivota provela na HVARU ili Sremskim Karlovcima.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 15:04
Hvala vam i za ove slike, mene su malo vratile unatrag par godina...
 
Osobno nisam nikada bila u Berlinu, ali sam živjela u Solingenu, tako da sam stalno posjećivala Diseldorf, Keln, Wupertal (napisano na hrvatskom, jer imam hrvatsku tipkovnicu) općenito tu rursku oblast.
 
Meni je Njemačka izuzetno lijepa zemlja, sve je uredno, i meni osobno je gore bilo nezaboravno!!!
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 21:24
predivno
Na vrh
bleckbelt View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bleckbelt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 23:23

Prekrasne slike,posebno mi se sviđaju dvorci. A kao sportski fanatik ne mogu a da ne primjetim i Olimpijski centar

Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 07:53
kad gledam slike Njemačkih gradova suze mi mame na oči,provela sam djetinjstvo u Frankfurtu i volim ga samo kaj nisam bila već goooodinama tamo a baš bi htjela pokazati svojoj djeci kak je to izgledalo uživo,oni su zainteresirani ali nikak da skombiniram sve smile220smile220smile220
sutra je novi dan
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 19:16
Da izvučem ovu temu iz debele prašine i malo ju osvježim.
Ovogodišnje uskrsne blagdane provela sam s obitelji u Njemačkoj točnije na relaciji Fulda-Haurswurz-Frankfurt.
Fulda - grad u Njemačkoj pokraini Hessen. Broji oko 60 000 stanovnika i glasi kao koljevka krsčanstva u tom dijelu. Tu se nalazi crkva i samostan koju je 744g osnovao Strumius, učenik Sv Bonifacija pokrštavatelja germanskih plemena.





Relikvije Sv Bonifacija



nalaze se u katedrali Fulde

 










Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.