Ispiši stranicu | Zatvori prozor

natine kućne čarolije :-)

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Decoupage galerija radova
Opis foruma: Slike decoupage tehnike od članova foruma
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3233
Datum ispisa: 25 Svibanj 2024 u 04:47
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: natine kućne čarolije :-)
Objavio: mnataša1
Tema: natine kućne čarolije :-)
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 21:05
Lijep pozdrav svima! Potpuno sam nova na ovim prostorima. Isina, malo sam Vas neko vrijeme promatrala iz prikrajka, pa sam se na dugotrajan i uporan nagovor kolegice, odlučila pridružiti. Vesela ste i nadasve vrijedna i kreativna družina, sa kojom je druženje zaista lijep dar i ugodno provedeno vrijeme.
Decoupage me kao tehnika osvojio na prvi pogled, polako se uhodavam u njegove vode, čari i ljepote, pa se nadam i vašoj pomoći u tome. Kao što se vidi, ime mi je Nataša, učiteljica sam po zanimanju i svaki svoj slobodni trenutak koristim igrajući se raznim kreativnim stvarima. Trenutno me zaokuplja ovaj način rada.
Nadam se ugodnom druženju sa Vama.
Samo da još polako usvojim sve ove zakučkice, gdje i kada što pišem, i gdje i kada što stavljam!Confused
ako uspijem u tome, ovdje bi se trebao pokazati i moj jedan uradak...tek toliko, da se i ja malo pohvalim... Embarrassed



Odgovori:
Objavio: mnataša1
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 21:06




Objavio: saara
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 21:30
Dobro došla. Ovo ti je jako interesantno i ovako nešto još nismo vidjeli. Bravo i nemoj sad stat


Objavio: kaća43
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 22:05
nato dobro nam dosla!!!!jako zanimljiva casa,cekamo jos slikicasmile141


Objavio: anastazija
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 22:08
još jedna nova smile188 dobro nam došla!


Objavio: mnataša1
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 23:22
hvala lijepa na dobrodošlici! Tongue
čaša je zaista zanimljiva, ali moram priznati da mije zadala jako puno muka. Angry Naime, ono sa čime je ona u prvotnoj i original verziji napravljena je fimo masa. međutim, za jednu takvu čašu potrebne su mi dvije pločice fima, što i nije baš isplativo, a posebice ukoliko želim veći predmet "obući". Confusedstoga sam pokušala sa glinamolom. na ovoj fotki je napravljena glinamolom, no, ne preporučam ga nikako nikome, jer je uništio dva rada. sve je popucalo i otpalo. Cry pošto sam jako ljuta još uvijek nisam krenula sa novim pokušajem. napravila sam jednu sa fimom, i ona je besprijekorno uspjela (uslikat ću je pa fotku staviti gore). savjetovali su mi iz chemaca da pokušam sa das masom. kupila sam je, pa ću pokušati, ali, eto, zalutala sam sada u druge vode sa das masom. Winkradovi se suše, čekaju bojanje, pa ću i njih prikazati.

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 23:29
evo još nekih mojih novijih uradaka






-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 23:29
a, ovo je famozna zdjelica sa glinamolom...na njoj s epoprilično jasno vidi što joj je glinamol uradio kada se osušio...pukotine




-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: lilian
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 23:46
Natasha, dobro doshla :) Mozhda je glinamol losh, ali tvoje ideje su veoma krasne! Samo napred Clap


Objavio: mnataša1
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 23:48
hahha...ne možda, već definitivno loš...
hvala na komplimentima...


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 16:55
drage moje, imam salvetica z arazmjenu, uslikala sam ih, i htjela sam staviti slikice na razmjenu salveta, ali mi tamo ne dozvoljava,...kako da sudjelujem u razmjeni?



-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 16:56
uspjeli kalež...obložen fimo masom





-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 20:07

"Djeca su rođena s krilima a učitelji im pomažu poletjeti" - predivno, prekrasno tako mi daje opitimizma u budućnost da sam skoro zaboravila pohvaliti tvoje uradke... bravo, vrlo zanimljivi!



Objavio: more
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 02:03
dobro nam došlasmile73
 
tvoji radovi sa čašama su mi zanimljivi. sa fimom nisam nikad radila, ali zato jesam sa glinamolom i das masom. glinamol sam bacila u smeće jer je pucao, bila sam totalno ne zadovoljna. sa das masom sam zadovoljna, zasada radim jednostavnije stvari i uživam u tome. svakako javi kako je prošlo sa das masom i čašama.


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 07:53
helou natasa...definitivno su radovi predivni, ali moram reci da se ne mogu dozivjeti na fotografiji kao uzivo...

dakle, cureeeee, ovi radovi su jos ljepsi uzivo...

-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: mnataša1
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 08:03
hvala draga moja goga...da, imamo tu prednost da ti i i ja svoje radove vidimo uživo...



-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: ljiljanari
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 08:03
Clap Clap Clap


Objavio: mnataša1
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 08:05
more, moram reći da sam ija glinamol umalo bacila u smeće, al sam tvrdoglav kamen, pa sam poslušala (još samo jedan pokušaj i šansu dajem) savjet iz chemaca, pa sam od ostatka glinamola izmodelirala zdjelicu i jednu kao ramu koja mi treba poslužii za sliku, pa ćemo vidjeti što će biti kada se posuši. rekli su mi iz chemaca da je glinamol dobar za taj posao, a das maasa, za onaj sa čašama i staklom, no,kako sam napisala, još se nisam odljutila i skupila snage da se pokrenem u novi pokušaj...
a što se tiče das mase....nemam riječi...postala je moj favorit....
malo me sada oduševila i masa za hladan porculan, pa ću morati i to probati...
ja kao mali mujo...sve moram probati...


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 08:07
a o oduševljenju das masom postavit ću ovu sliku...rad nije u salvetnoj tehnici, ali mi je ipak posebno drag...dugo godina stallno nešto radim, preturam po prstima, a ove godine sam počela ponešto od toga prodavati, pa između ostaloga, i ove pisanice




-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: anđelka
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 08:27
 
Dobro došla, radovi su ti prekrasni. Samo tako dalje


-------------
ANĐELKA


Objavio: monna-1
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 08:58
Dobrodošla! Radovi su jako lijepi, posebno jajca! Glinamol je i meni predstavljao muke, ali sam pukotine zatvorila nekim drugim materijalom. Probaj u pukotine nanijeti drvofix ljepilo i posuti pijeskom u boji, vjerujem da će ispasti jaaako lijepo!

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: Angel
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 09:03
Jajčeka su zakon!  smile188 


Objavio: cleopatra
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 14:32
ova jaja su ti predivna. .nemam riječi. .


Objavio: mnataša1
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 14:40
hvala z apohvale na jajčekima...na njih sam posebno ponosna Embarrassed

imam jedno pitanje. prodajete li svoje radove? oglašavate li ih negdje?
osim jaja nisam do sada ništa prodavala, ali bih rado, ako ima zainteresiranih...svaka kuna dobro dođe...i da se pokrije trošak materijala

jaja sam prodavala onako, uokolo nosila pa reklamirala...


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: bubamara22
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 15:30
jaja su ti famozna!!! možeš li mi reći kako si ih radila??


Objavio: anastazija
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 18:10
jaja su fenomenalna! stvarno su prva liga!


Objavio: mnataša1
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 20:12
hvala za pohvale za jajčeka! sada sam još ponosnija Embarrassed na njih.

bubamaro, prvo sam ih obojala granitnim bojama, zatim oblijepila ukrasnom vrpcom, pa zatim iscrtala zlatnom kontur pastom, te naposlijetku ukrasila ružicama od das mase koje sam još "mokre" ljepila na pisanice, a kada su se osušile, obojala sam ih temperama i prelakirala akrilnim lakom, ali samo preko ružica i listića, ne preko cijele pisanice


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: lilian
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:03
smile211 smile70 smile94
Mislim da ovi smajlici sve govore...
Ja nikada nisam videla LEPSHA jaja od ovih!!!!!!!!!!
Skidam ti kapu, SVAKA TI CHAST!!!!



Objavio: lilian
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:06
Imam ja ipak jedno pitanje.. mozhda je malo glupavo, ali nisam imala dodira, pa... Embarrassed
Kontur pasta je u tubi, kao flomaster - u olovci ili .....? Mislim, vidim da mozhe pedantno da se izvedu sitni detalji... kako izgleda za kupiti ta kontur pasta?


Objavio: mnataša1
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 06:54
kontur pasta jeu tubici,ima na vrhu izdužen tanak vrat, pa pritiskanjem na tubicu pasta izlazi kroz taj vrh i njome možeš crtati. ona je mokra, na zraku se suši i postaje kompaktna za vrlo kratko vremena. imaš različitih vrsta kontura, ima onih za staklo, porculan, svilu, keramiku, ... na ovim pisanicama sam koristila onu za porculan, malo se teže istiskuje, ali daje čvršću liniju, ona za stakla se malo raširi, pa bude malo deblja linija. mislim, lijepa su i tako, ali meni su osobno bila ljepša ona sa tanjimcrtama.

hvala lijepa za kompliment....sada sam definitivno preponosna na svoje pisanice Approve


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: inaja
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 15:10
zlatrne ruke


Objavio: lula
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 15:39

TongueTongueTongue

super su jajčeka....


Objavio: mnataša1
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 16:52




ovu su moji najnoviji radovi...očarala me das masa, pa sam se malo zaigrala i napravila zdjelicu od das mase i ukrasila je salvetom...pa sad, nemam pojma kako vam se sviđa...
osim toga, evo i dvije slike od das mase sa salvetom...







-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 17:41
ma daaaaaaaaaj, zar ima itko kom se ovo ne bi svidalo???
trebala si staviti i onaj rad s tulipanom...mislim da onakav 3D efekt jos nije viden...

cure, zene, tete salvete...znam da vam ovi radovi izgledaju predivno, al da ih vidite uzivo...znali bi isto sto i ja...da je slika prikazala samo jedan mali dio ljepote...




-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: more
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 17:48
draga moja, oduševila si me sa svojim radovima! strašno mi se sviđaju slikice koje si napravila. reci mi koja je veličina tih slikica? i zdjelice?


Objavio: mnataša1
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 18:56
hvala drage moje Embarrassed, gogo nahvališe me tvoje ruke (pisanjem) pa mi sada još neugodnije... uslika tću ja i onu sa 3D - efektom...čekaj malo da to još usavršim,nisam baš zadovoljna kako izgleda...



zdjelica je visoka oko 6 cm,  u donjem dnu je promjera  6 cm, a u gornjem dijelu je promjera 10 cm.

bakrena slika je cca 16 x 18 cm
a zlatne slika je cca 22 x 25 cm


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Izzy
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 20:00
Woooooooow! Ove stvari su suuuuper, posebno ova zadnja slika! Baš originalno! Svaka čast! smile55

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 20:17
Predivno je sve, ali ove dve zadnje slikice sa mentom i ružmarinom su mi super!!! Clap


Objavio: lilian
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 20:55
Tebi ta das masa bash bash lezhi... Super su radovi! Ja kad gledam, ima toliko detalja (verovatno treba dzak zhivaca)... da uchim sto godina, ne bih nauchila...

Clap Clap Clap


Clap


Objavio: mnataša1
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 21:15
e jesi me lilian sada nasmijala (dzak zivaca), ja bih prije na to dodala da sam ovdje izliječila dzak živaca...mene ovo liječi, opušta, hrani me...kada god sam puna negativnih emocija smile107, ja se primim mase, pa modeliram, bockam  ...bolje od vudu lutke...

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: frida
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 22:03
 Evo mi jedne kolegice...dobrodošla i pokazala nam svoje radove...vrlo su zanimljive ornamentirane posude ( čaše)...nisam još vidjela nešto slično...

-------------


Objavio: mnataša1
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 22:28
hvala lijepa na dobrodošlici i na komplimentima...




-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 22:30
ovo je moj način kako sam postigla 3D efekt
nemojte mi zamjeriti, to je tek početak,vježbam...nisam sigurna je li baš najbolji put, al je eto...moj put... Confused
















-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: lula
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 22:36
Jako dobar način.. i slažem se liječi živce.
ClapClapClap


Objavio: dada28
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 22:44
Ako su ti ovo samo radovi na kojima vježbaš, što li ćeš tek raditi kad se ispraksaš!? Fantastično! Originalno i maštovito i jako uredno napravljeno...stvarno super!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: hippy
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 22:47
Originalno poslano od člana dada28 dada28 napisao:

Ako su ti ovo samo radovi na kojima vježbaš, što li ćeš tek raditi kad se ispraksaš!? Fantastično! Originalno i maštovito i jako uredno napravljeno...stvarno super!


Potpisujem Dadu 100 %.....
Zadnji uradak mi je stvarno posebno efektan...jako, jako lijepo.....svaka čast


Objavio: cleopatra
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 06:01
I ja se pridružujem dadi i hippy, jer stvarno divno si ovo napravila, a ako je tek početak, ajme pa kak će to izgledat kad postaneš majstorica. .


Objavio: mnataša1
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 07:05
drage moje, hvala vam na pohvalama...zaista ste poticajne...ovo mi sada daje još više elana da isprobavam i dalje i dalje i dalje...smile213

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: anđelka
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 08:37
 Ovo je prekrasno. Samo tako nastavi dalje. Bravo!!!!

-------------
ANĐELKA


Objavio: sanjam
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 09:40
Meni je jako lijepa slikica sa ružmarinom premda su i ostali radovi veoma zgodni. Bojanja i pitorica se nemoj "bojati", pa makar njega možeš uvijek popraviti, samo naprijed i uživaj!


Objavio: anastazija
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 15:53
još ćeš ti nas učiti o 3D efektu. ovo je genijalno!


Objavio: lilian
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 17:51
Aj sad... sve od das mase???
Meni je WOW!!!


Objavio: dada28
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 19:47
Imam jedan prijedlog za tebe...ako ti nije problem, kad budeš ponovo radila neku od svojih čarolija, fotkaj sve, step by step, otvori temu o 3D tehnici i prosvijetli nas, koji nemamo pojma, a želimo naučiti.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: more
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 00:07
mogu samo ponovit ovo što su dada i hippy napisale smile141
jedva čekam tvoje nove radove.


Objavio: frida
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 00:55
 Svaka čast!

-------------


Objavio: mnataša1
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 16:03
zahvaljujem na aplauzima, uistinu poticajno djeljuju...poslušat ću dadin savjet i otvoriti u skorije vrijeme topic o 3D tehnici na moj način Tongue...mislim da ću to morati raditi u suradnji sa mojom gogom-os, jer netko mi mora sve to slikati step by step dok ja radim...vjerujem kako će već sljedeći tjedan za to biti prilika...
a do tada, čekam da mi se posuše nove pločice od das mase za novo čarobiranje...
danas sam posjetila hobby centar u osijek i gotovo se raspametila od pomame za svime i svačime što sam kod vas vidjela, pa će tako na mojim novim radovima uskoro pristići 2K lak za raspukline i decopupage glazura...a onda, ako uspiju radovi, stižu i slike...


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 17:57
onoj ili onome tko je izmislio peglanje salveta treba dići spomenik... smile211
upravo si ukrašavam jednu kartonsku kutiju za salvetice i ne mogu doći k sebi kako je ovo sada predivno...smile126...i jednostavno, i nema nabora, i nema pucanja salvete...
divota


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: monna-1
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 21:51
3D efekti su mi oduvijek privlačni, i super to radiš! Thumbs%20Up

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: tinaV
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 22:06
Prekrasno,super originalno Clap


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 22:09
vidim i ti si odusevljena peglanjem...ja sam pjevala od srece kad sam to otkrila...jejeeeeee...

sto se tice fotkanja step by step naravno da cemo to organizirati...nekako slutim da bi to mogli u srijedu ... ;-)

-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: mnataša1
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 08:46
i ja nešto slutim da bi srijeda mogla biti dan za stepanje...nemrem se odvojiti od pegle...samo peglam, i peglam, i peglam...

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 22:03
rezultat ovovikendnog kreativnog poleta...das masa me još uvijek zaokuplja...malo sam se zaigrala i sa 2K lakom za raspukline, ali i sa glazurom, pa mi se stoga stvorio odbljesak na radu prilikom slikanja... i da, pokušavam izvesti malo pittorica na radovima, pa prosudite i same kako mi to baš i ne ide...






-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: lilian
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 22:07
Ja prosudjujem da ti pitorico ooooooodlichno ide Thumbs%20Up, a radovi su prelepi, jedva chekam da vidim taj step by step...mada ja imam dve leve za ovakve stvari


Objavio: Izzy
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 22:07
Ovo je mraaaaaaak! Pogotovo ovaj prvi cvijet, apsolutno si ga idealno iskombinirala i 2K ti je besprijekoran! smile55Ja bih u okviriće definitvino stavljala po jedan veći cvijet, puno ljepše dolazi do izražaja nego kad ih je više, ali treba eksperimentirati! Kako volim ovakve inovacije! Smile Ja sam tele za mase za modeliranje - neće me nikako... 

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: anastazija
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 22:08
šta ti ne ide???? ovo je apsolutno savršeno!
odaj mi tajnu kako sušiš das masu. ja sam jednom pokušala napraviti ravnu pločicu ali dok se sušila sva se izdeformirala, uglovi se nekuda digli i sva je bila valovita


Objavio: mnataša1
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 22:26
i ove su se ploče malo izvijale, samo nemate taj dojam...doduše, uglovi se nisu podigli, ali blago su izvijane...ja ih svako toliko okrenem na drugu stranu...kako ovi radovi imaju uzdignute reljefe na prednjim stranama, sačekam da se osuši taj dio i to dobro, onda okrnem na drugu stranu,pa opet naprijed i tako dok s ene osuši...unatoč tome, uvijek se malo izvija ta masa...s vremena na vrijeme tijekom sušenja lagano potisnem dlanovima masu prema pogdlozi...
hvala što smatrate daje pittorico dobar, iako ja nisam nešto baš zadovoljna, ali ne trebam ni biti neskromna, jer sam to tek počela raditi...
imam sada još jedan rad na lageru, ali čekamda se 2K osuši,pa da ga završim...
možda još večeras, a ako ne, onda sutra izlažem sličku...


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: kaća43
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:06
prekrasne su mi ove tvoje carolije nato,pittorico ti je vrhunski,prepreprekrasansmile141smile141smile211


Objavio: mnataša1
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:09
punoti hvala...
ali,joj, da vidiš tek sljedeći pittorico, ukinđurila sam ga dokraja...mislila sam da ću ga još večeras poslikati i staviti, ali mi se 2K kao za inat nikako neće posušiti pa da završim do kraja uradak...


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:31
ipak sam dočekala, pa još večeras prije spavanja stavljam još i ovaj ovovikendaški uradak....








-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: lula
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 00:00

Gledam , divim se i pitam, kako izgleda kad ti ide , ako ovako dobro izgleda kad ti neide....Clap



Objavio: anđelka
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 07:48
 
Ovo je prekrasno. Rad sa das masom zaista prekrasan. Bravo!


-------------
ANĐELKA


Objavio: KARMEN
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 09:08
Dobro došla i od mene
Radovi su ti prekrasni, kreativni i posebni. Bravo!
Nadam se da ćemo se i upoznati


Objavio: more
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 15:34
jesi ti to napisala da same prosudimo kako ti baš i ne ide?????? ma daj! radovi su pre pre predivni! jako mi se sviđa što si napravila sa das masom. izgleda jako lijepo i zanimljivo. i virujem ti da te das masa još uvik zaokuplja, jer i mene zaokuplja. jučer sam otvorila novo pakovanje das mase i nisam stala dok je nisam potrošila. sad treba čekat da se radovi osuše pa da mogu dalje radit.
a od tebe očekujem nove radove, super ti ide smile126


Objavio: kaća43
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 18:44
meni se ovo sviđa,i to jako,jakosmile141


Objavio: Vilavita
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 20:17

Ajme draga, ovo je suuuper, predpostavljam da iziskuje dosta truda, ali se isplati..jako mi se dopadasmile93



-------------
Bolje biti vjetar nego list!


Objavio: tinaV
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 21:54

Prekrasni su ti radovi,a za das masu si prava majstorica



Objavio: ljiljanari
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 10:37
Uvijek posebna!! smile55


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 12:37
to je moja skromna natasa....radovi su majstorski...daleko od pocetnickih...



-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: mnataša1
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 13:14
hvala gogo...smile58...skromnost mi je vrlina... Tongue

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 22:36
nakon par dana proslava rođendana sina jedinca i zakonitoga, danas sam malo uhvatila vremena za jedan rad na keramičkoj pločici (podnoj, dakle većih dimenzija)...trebao bi svekrvi poslužiti kao ukras na stolu i podmetač za ranojutarnju kavu i vruću džezvu..
napatio me rad do krajnjih granica, a ja nisam zadovoljna ni malo...ima li koja od vas neki savjet kako da sa pittoricom što lakše izađem na kraj...mislim, da dobijem onako prozračne tonove (danas sam kupila i onu tekućinu za pittorico, ali nije mi to baš nešto oduševilo uradak...
pomagajte, ne sviđa mi se kako mi radovi sa pittoricom ispadaju...
smile226







-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Izzy
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 22:47
Da li radiš pittorico s pigmentima (dakle, onaj kao prah u bojama koje se miješaju s medijem) ili s običnim akrilnim bojama?

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: mnataša1
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 22:48
običnim akrilnim bojama, nemam pojma gdje da nađem te pigmente i kakve pigmente zapravo da tražim?

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Izzy
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 22:50
Ma ne trebaju ti pigmenti za pittorico, pitala sam samo zato jer si spominjala da si kupila nekakvu tekućinu za pittorico... Na što točno misliš? Kakva je to tekućina? 

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: mnataša1
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 22:55
to sam danas kupila u hooby trgovini...to je tekućina za sporo sušenje...teta mi je objasnila kako ona omogućuje miješanje boja, one nježne prijelaze, jer se ne suši brzo...međutim, nije me baš oduševilo...ili nešto radim krivo ili ... smile48

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Izzy
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 23:01
OK, to me zanimalo šta je, da ti nisu podvalili nešto bezveze... Nisam nikad radila s tim "usporivačem" sušenja boje, ali pittorico bi ti lagan i prozračan, više sjenčanje i pretapanje boja... Znači kreneš od motiva sličnom bojom pa ju stapaš u drugu, spužvicom naravno... Možda ti ovaj video pomogne barem malo s tim da zanemariš da je to rađeno pigmentima, može se to postići i akrilnim bojam, samo treba lagano nijansirati...
http://www.youtube.com/watch?v=Ko3NvV-VNI8 - http://www.youtube.com/watch?v=Ko3NvV-VNI8


Objavio: mnataša1
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 23:04
znam za taj video, hvala...gledala sam ga puno puta...
ne preostaje mi ništa, već samo upornost,upornost i vježbanje...
mislila sam da ima kod nas nešto zamejsnko ili neki trik kojim s emogu malo pomoći...
no, u svakom slučaju, hvala na savjetu



-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Izzy
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 23:08
Da, žao mi je... Ni meni većina stvari ne uspije iz prve, moraš malo eksperimentirati najprije... Ja imam pigmente i medij s kojim se miješaju kako bi boje bile prozračne, ali nisam radila pittorico (još) onako po pravilima i propisima, utrljavala sam samo te pigmente u pukotine cracka na šalici koju sam radila s ribicama i dobila sam lijepe i nježne nijanse... Možda ti cure koje se više bave time budu znale reći neki trik, ali očigledno da spavaju.... smile47

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: mnataša1
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 23:11
neka,ima vremena, nikuda se ne žurim...
nego, gdje si nabavilapigmente i taj medij? naravno, ako nije tajna



-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Izzy
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 23:17
Kupila sam ih u Lumosu i nisu baš jeftini, ali sam uzela najosnovnije boje tako da ih mogu miješati. Postoje 2 medija s kojim ih miješaš - transparentni (taj sam uzela) i osnovni - ne zove se točno tako, ali uglavnom taj medij daje pune, ne transparentne boje, dakle više pokrivne... Mislim da su pigmenti idealni za pittorico jer su jako nježni i doista možeš kontolirati nijanse i prozranost, jednino se dosta brzo suše, ali i tu se onda koristi taj "usporivač" sušenja boje... Postoje i mettalic pigmenti i čine mi se jako zanimljivi, ali neću se (još) baciti u to... Samo polako, stvarno treba isprobavati i biti uporan! Wink

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: Izzy
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 23:18
Ispričavam se na "tipfelerima", mislim da sam zrela za krevet!  smile49

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: mnataša1
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 23:27
hahah...nema veze...ima nas još takvih...
ako ti nije problem, jel bi mi htjela napisati kako se točno zovu ti pigmenti da si vidim na njihovoj web stranici jer si jedino mogu naručiti iz lumusa... malo su mi predaleko...nekih tristotinjak km od meneUnhappy


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Izzy
Datum objave: 16 Svibanj 2009 u 08:17
Nema nikakvog naziva na posudici (koja ti je mala kao one za testne džemove ili tako nešto), piše samo šifra boje i deklaracija, ali to su jedini pigmenti koje imaju tako da bi trebali znati... Iako sam sinoć gledala po Lumosovim stranicama i nisam mogla naći pigmente, pa možda najbolje da nazoveš... Medij se zove Medium tj. osnova za pigment (za efekt sjenčanja). Najbolje nazovi pa neka ti tamo netko objasni i preporuči šta ti je najbolje... Sretno! 

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: mnataša1
Datum objave: 16 Svibanj 2009 u 09:31
hvala Izzy

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 16 Svibanj 2009 u 15:55
super ti je ispala ova plocica...bas kao sto sam zamisljala...svekriva ce bit odusevljena...i vidim, napokon si se pocela potpisivati na radove...a ja ti jos to govorila u doba jaja...a vačljda se bilo nezgodno potpisat na jaja...

-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: mnataša1
Datum objave: 16 Svibanj 2009 u 16:17
meni s epločica ne sviđa ni malo...razmišljam kako ću je oprati...zapravo, pokušati oprati i raditi ispočetka...sada opet pokušavam na nekom tanjuru...navalila na taj pittorico ko lud na brašno pa ne puštam dok ne budem zadovoljna...znaš mene...smile157

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: ljiljanari
Datum objave: 16 Svibanj 2009 u 22:27
Meni se baš sviđa kako ti je ispala, iako o pittoricu nemam pojma


Objavio: mnataša1
Datum objave: 17 Svibanj 2009 u 09:02
Poznata po upornosti, jučer sam cijeli dan kemijala oko pittorica i pokušavala i pokušavala...naposlijetku, nisam toliko ni nezadovoljna, mislim kako sada polako krećem u pravom smjeru...
za igru je poslužila kartonska kutijica od sinovih cipelica....
prosudite i same, kako mi je to uspjelo...










-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: anastazija
Datum objave: 17 Svibanj 2009 u 09:43
ja još nisam probala sa pittoricom ali ovo mi izgleda jako dobro.


Objavio: anđelka
Datum objave: 17 Svibanj 2009 u 09:48
 
Niti ja nisam probala pittorico, ali ovo mi izgleda jako, jako dobro.


-------------
ANĐELKA


Objavio: kaća43
Datum objave: 17 Svibanj 2009 u 10:03
nato mislim da mogu slobodno rec da ovaj tvoj pittorico spada u prekrasnijesmile141..a kad ti se desi da uprskas,i ne sviđa ti se,samo pretufkaj bojom koja ti je na podlozi,i iznova radissmile78



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk