Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ivnina cvjetna terapija

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4676
Datum ispisa: 14 Svibanj 2024 u 15:08
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ivnina cvjetna terapija
Objavio: ivna
Tema: Ivnina cvjetna terapija
Datum objave: 15 Travanj 2010 u 23:56
Evo ljudi moji, neću dužiti! Želim vam predstaviti svoj vrt, mjesto moje "terapije", opuštanja od svakodnevice, moje najdraže mjesto.













Odgovori:
Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 00:01







Objavio: smrcko
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 00:02
Predivne slikice i lijepo si nazvala temu, cvijeće je najbolje terapijasmile99

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 00:05









Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 00:08












Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 00:11







Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 00:14




Eto, zasad toliko ,ako vam se svidi bit će toga još Embarrassed!


Objavio: muhlenbergia
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 00:25
Predivne slike,kada se radi u vrtu zaboravlja se na sve probleme.


Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 07:15
Prvi gosti su mi bili Embarrassed.Hvala vam, nadam se da ste nešto vidjeli po mraku Wink.


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 08:25
Našla sam te smile213
Baš ti je sladak vrt presladak!!!
Jedva čekam još slikica pusaaaa!!!


Objavio: Inox
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 09:19
Ljepo, ljepo! Tri dučana gospođa otvorila, ali treba to opskrbljivat. Vidim, mušterija ima i promet se radi. Thumbs%20Up
Da,da, cigle ti se stvarno dobro drže. Kod mene ne treba "oko sokolovo" da bi se vidlo u kakvom su jadnom stanju na dvije dionice staza. Ovako na fotki, po boji se vidi da su tvoje cigle bile dobro pečene. Isto tako vidim, nije se šparalo na njima. Očito ste ih imali dovoljno, kad ste si mogli priuštiti slaganje na "kant", što je izdržljivije za, ako zatreba, i teži promet, pod uvjetom da je izvedeno onako solidno kako si rekla. Sama šema sloga mi se sviđa.
Interesira me kaj je ono kaj izgleda ko malo sklonište. Ako je iznad njega ono kaj drugi zovu bazenom, onda ste to fino kaumflirali i privukli poglede na interesantno žiđe od kamena. Baš si majstorica-kreativka. Clap



-------------
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.


Objavio: gioiaa
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 09:53
vec jedva cekam nove slike,divan ti je vrt,a i staza od cigli mi se svidja


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 11:01
A di je bauštela???
 
Ja sam već puno puta rekla šta mislim o tvom vrteku  no kak vele"ponavljanje je majka znanja"....prelijepo..i "bazen" i okolo bazena a i bauštela iako nije gotovasmile57


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 11:21
 
 
 
Dobrodošlica za tvoju cvjetnu terapiju, koja će vjerujem, poslužiti i svima nama,  u slične (terapeutske) svrhe.
Tek sada imam pravu dimenziju tvojeg vrta, slikala si iz dobrih pozicija, pa mogu povezati riječi sa slikom.
"Bazen" je odlično ukomponiran u okoliš, staza s ciglama jako dekorativna i originalna s ovakvim načinom postavljanja cigli i fenomenalno se sljubljuje sa okolinom.
Izbor biljaka baš je u tvojem stilu, prekrasno si sve to složila, i hvala Bogu na yucci, ne?Wink
S velikim veseljem i zanimanjem očekujem nastavak.Smile


Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 12:03
Hvala vam ljudi moji na riječima hvale, potpore i pitanjima Embarrassed!
Sarić, yucca Wink, ma što bih ja bez moje Saške?! Pa već prethodno  navedena Shasha, bauštela isto stiže na ovu temu (znaš da kod mene to ide malo sporije LOL)...Inox, ovo "sklonište" je zapravo stari , veliki , predivni podrum koji je ostao od stare kuće koju smo rušili a kojeg mi nismo imali srca zatrpati, imamo lijepe planove za njega, samo treba to sve stići, sad su prvo na redu vidljivi dijelovi Wink. Ali i ovako neuređen je funkcionalan jer je preko zime u njima temperatura sasvim ugodna, lijep prostor za skladištenje cvijeća, zar ne ?!Nadam se samo dugom , toplom ljetu i možda ispunimo sve zadane planove.
Gio, hvala Embarrassed!


Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 12:14
Ovo je već viđeno, ali stavljam ovdje da se vidi razlika ubuduće, znači ovo je moja od milja zvana bauštelica, moj najnoviji projekt, koja više nije ovakva već napola sređena Embarrassed :



ukrasni ribizl





malo bauštele izbliza




Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 12:17
Uspješno je prezimio vani u zemlji




Objavio: kontesaa
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 12:50
bome i ja sam mislila da imaš sklonište...zlu ne trebalo LOL
nego...hvalila si se da si sama zidala bazen...pa si razmišljam tak po malo...hmm hmm kad si ono rekla da buš došla k meni? LOL
ova zadnja kopanjica mi se isto sviđa Smile jesi to ti radila?
svega ima kod tebe...sad još jedva čekam da sve ono sjemenje proklija i prcovate Wink
P.S. nekak mi se čini da fali jedna bitna slika sa bauštele...ili čak dvije LOL

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: stefkaja
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 13:41
Draga evo napokon i tebe ovdje...ma krasno napreduju tvoji radovi..Biljkice se dobro drže, a tek kad procvate i nikne sve sjeme koje si posijala..ja sam jučer sijala i ak sve nikne što sam posijala bit će za pola foruma


Objavio: Anaida
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 14:03
Ivnice, i ja sam u tvoj vrtić zavirila i puno lijepog vidjela! Rado ću biti gost na tvojim bauštelama.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 15:11
E red je da vam predstavim moju miljenicu koju sam uzgojila iz najobičnije reznice prije 5 godina:



camelia koja ovo proljeće nije cvala Confused



najnovija kupovina, ja to zovem 2 u 1, u jednoj tegli dvije azaleje za "sitno" kunića




Objavio: Triša
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 16:16
Ivna evo i mene, baš sam se nadisala svježeg zraka među tvojim cvjećem i za mene je to prava terapija.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: maslacak7
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 19:03
imaš basš krasno sve...sviđa mi se svaki detalj u tvom vrtu za opuštanje.
jedva čekam vidjet i novih slikica kad to sve probuja smile71


Objavio: smrcko
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 20:58
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

E red je da vam predstavim moju miljenicu koju sam uzgojila iz najobičnije reznice prije 5 godina:





A koja je ovo biljčica? List mi je poznat, ali se ne mogu sjetiti.Embarrassed


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: ivna
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 21:33
Smrckice , u pitanju je lavanda, mislim da je to francuska lavanda Confused.A možda će nam ovi naši s mora odgovoriti sa sigurnošću ali jedno je sigurno miriše mi jače i ljepše od ove obične koju svi imamo po dvorištima Wink. Jedino što moja zato što ju šišam redovito nikad nije cvala.


Objavio: smrcko
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 21:38
Ma i mislila sam da je lavanda , ali sam mislila da ću se provaliti. Listovi su joj nareckani kao kod jedne vrste lavande.Embarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: baka
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 09:05
Opaaa, pa to je pravi mali park!Imaš puno lijepih stabala(da ne lupnem krivo imeWink), grmova, a imaš i položaj za napraviti još svašta, od kamenjara na dalje.Ono popločeno ciglama je...Thumbs%20Up 

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 10:08
ivna vauuu,lavanda predivno izgleda ...za cameliu se ne sekiraj,cvjetace sljedece godine


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 20:39
neobično oblikovana lavanda, zaista je vrlo šarmantna i zgodnaClapClapClap.
Kad ti dosadi, možeš mi ju slobodno pokloniti.Wink


Objavio: ivna
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 21:19
E sad dužna sam vam se i zahvaliti na posjeti, vi šetate a mene nigdje Embarrassed!
Konte,ono o šljakanju, možemo se draga dogovoriti, znaš kako se mene može platiti smile41!
Štefi,ako si već tako široke ruke, sjeti se i mene kad budeš dijelila biljčice, jer ja sam jaaako skeptična oko ovog mog posijanog

Anaida, hvala na posjeti i nadam se da ćeš i dalje posjećivati moje dvorište i bauštelu Wink.
Triša, kad ti usfali sviježeg zraka, slobodno navrati u Zagorje k meni bar ovako, mi ga imamo na bacanje Smile

Maslačak, hvala i nadam se da će se tvoja želja o mom probujalom i rascvijetalom vrtu i ostvariti.
Šmrcko, gio, smile78
Baka, imaš pravo, nisu to više grmovi već stabla, mada ja mm i dalje ubijeđujem da su to spororastući grmovi Wink.Ipak, maaaalo je sumnjičav LOL
Sarić draga, ona mi neće nikad dosaditi, da ti samo znaš koliko ja svake zime strepim nad njom jer svake godine u isto vrijeme pred kraj 2. mjeseca se počne "glavica" s listićima sušiti i vapiti za svježim zrakom ali ja se bojim hladnoće i mraza i ne iznosim ju tako da svako proljeće ima šišanje na kratko Wink.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 21:42
Bila sam i prošetala se tvojim lijepim vrtomsmile99


Objavio: Lantana
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 21:42
Ja slabo stižem obilaziti vrtove zadnjih dana, ali ovdje sam se puno zaustavila, bazen je savršen, a ulaz u onaj podrum je nešto fantastično, dobro da ste to sačuvali jer to što su stari nekad radili to je neponovljivo. jako mi se sviđa asortiman i brojnost tvojih biljaka, e da i ona staza s ciglama na kant, odlično, ima puno lipih stvari koje će vrt učiniti ne samo lijepim nego i interesantnim u svakom pogledu. Bravo za tebe i TM. Clap

-------------
život je more


Objavio: niho
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 21:44
sve je već rečeno draga mojasmile57

-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: proljeće
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 21:50
Draga moja ti imaš prekrasne biljek u vrtu, a sam vrt je sa toliko gušta uređen da si me oduševila.
 
bravo


Objavio: ivna
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 22:54
Kaktus, lantana, niho i proljeće smile79!
A sad , stavila sam i na identifikaciju ali kako su vrtovi puno prometniji,postavila bih i ovdje pitanje da li itko zna što bi ovo bilo? Trajnica, ima sitne male žute cvijetiće, niskog je rasta i širi se u mali grmić:




Objavio: montokuc
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 23:05
Smijem li se i ja odmoriti u tvom lijepom vrtu?


Objavio: ivna
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 23:41
Samo izvoli Monty, jedino mi je žao što ti nisam poslužila kavu Smile!


Objavio: rosa2
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 23:50
Joj suseda lijepo ti je kod tebe , a sad sam vidla i ulaz u onaj podrum  bormes ti to dobro zgledi.

-------------
cvijet za cvijet=buket


Objavio: hoya
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 23:52
Baš ti hvala,  dobila sam ideju za lavandu.
Ivna kako samo uspiješ formirati tako idealne kugle?
 
Je li ti ono iz cigleni puteljak sivi red santolina? Ako je pod hitno reži:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2232&KW=santolin&PID=330999#330999 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2232&KW=santolin&PID=330999#330999


Objavio: ivna
Datum objave: 18 Travanj 2010 u 10:12
Rosa i hoya, hvala na posjeti.
Pitaš kako formiram kugle, pa uzmem škare i hodam uokolo sve dok ne budem zadovoljna Wink, znaš ono glumim frizerku LOL.A ono uz stazu od cigala je lavanda, uff već sam se uplašila da sam nešto krivo napravila ali hvala ti na savjetu, santolinu imam na kamenjaru Smile.


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 18 Travanj 2010 u 21:55
Pazi da ti se ne zavrtoglava kad hodaš okolo pa ćeš smile39u toku friziranja cvijeta!!!!


Objavio: sarajka
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 19:07
O draga, biće tu svašta a o onom ulazu da ne pričam ,ama za mene romantično mjesto kao na filmu samo još nedostaje ruža  penjaćica pa eto ti u goste romea i julije,predivno


Objavio: ivna
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 19:59
Hvala na posjeti Sarajka, ako misliš na onaj ulaz u podrum i ružu penjačicu , ima je, ima ali je slikano još dok nije krenula, ruža je jaaaako stara (kažu mi da je zasađena kad i sagrađena ta stara kuća od koje smo samo taj podrum sačuvali) i ima prekrasne crvene cvijetove.Jedino mi je žao što cvate samo 2 puta godišnje, prvi put bujno a drugi put ipak manje Unhappy.


Objavio: anči39
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 20:48
ivna prekrasan parkić si napravila u svom dvorištuTongue
 
a najljepša mi je tvoja miljenica lavandaThumbs%20Up


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: kat.rea
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 20:49
Evo i mene, došla i ja na cvjetnu terapiju smile200.
Onaj "bazen" sam več vidjela i jako mi se svidio, a sada mi, kao i mnogima, za oko zapela staza od cigli. Bravo za vas što ste sačuvali podrum, a cvjetnjak iznad njega je ne dobra nego genijalna ideja Clap. Ulaz u podrum i ruža penjačica mora izgledati bajkovito, a akoje ruža ona koja mislim da je, onda ti uopće ne treba biti žao što cvate "samo" 2 puta godišnje, jer samo prvom cvatnjom , odnosno količinom cvjetova, nadoknadi to što poslije više ne cvate obilno......


Objavio: OTOK
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 20:51
Ovako oblikovanu lavandu nisam još nigdje vidjela. Vidi se da ti idu frizure Clap


Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 13:39
Hvala vam curke, a da ne bi ostalo sve na par slikica idemo dalje:
 
Ruža penjačica , polako se naziru konture kako će taj dio ulaza biti obrastao cijeli:


Heucere, krenule i kod mene nakon zime:




javor polako oblači svoje odijelce:


kamen na kamenu Wink:


dokaz ta i trava može iz kamena rasti:



Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 13:46


 Lantanini legendarni ostići, sijani zasad na sigurnom:


Službeno potvrđujem da neeeema više mjesta za grmove, nandina:


pieris japonica:


Nema veze, ja ću grmove u tegle, ovo je buduća ili kugla ili pendula, još nisam odlučila:


E ovo je mali slavonski hrast LOL, od tri žira donesena sa jednog od odlazaka "kući" jedan je prošle godine niknuo i evo ga raste, gdje ćemo s njim ako nastavi rasti,ma razmišljat ću kasnije Approve:



Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 13:49





Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 13:51


calistemon, ni da mrdne još Confused:



Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 13:54
Astilbe, kreću iz zemlje, ali samo rozne zasad, bijele i crvene još ne:





Objavio: stefkaja
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 13:55
Joooj svačeg divnog kod tebe ima, heucere, kamen sa čuvarkućama, kamenjarkama...super..


Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 14:07
Već sam i napisala u dnevniku, danas sam iznosila van fuksije, te ih malo frizirala, ovo je samo dio mojih fuksijica:


čak je jedna i procvijetala u podrumu:





Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 14:13
Nedavno sam nabavila ruseliju, danas samo jo našla mjesto:




ovaj dio balkona koristim za oporavak biljaka nakon zime, znači biljni sanatorij Wink:


jedva čekam da mi se passiflore razrastu da napravim mrežu od nje po prozoru:



Objavio: 53rijeka
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 14:27



-------------
ex rijeka53
http://www.alteaapartmani.bloger.hr - mojblog


Objavio: OTOK
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 14:38
Lijepo Ivna, imaš baš puno raznovrsnih biljaka


Objavio: gioiaa
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 16:14
divan vrt


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 16:43
pa ti zaista imaš svega i svačega, a šutiš cijelo vrijeme o tome.
Ruselija je prekrasna, a sanatorij vrlo originalan.
Vidim da moram izaći na teren u inspekcijon!Wink
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: ivna
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 17:04
Sarić, slobodno Embarrassed! A i ostale, hvala vam od srca što šetate mojim vrtom. Smile

Ovako izgledaju moje isfrizirane (čtaj očerupane) fuksije, molim ne gledati okolo, ipak je ovo bauštela Embarrassed:


Lantanin poklon:MASLINA


I još jedna maslina, ovo je s Paga:



Jedino mi je žao što ne znam koje su vrste ove masline



Objavio: forzicija2005
Datum objave: 20 Travanj 2010 u 17:06
sjatko sjatko pjesjatko!!!


Objavio: rosa2
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 12:34
smile57odlicno to kod tebe napreduje

-------------
cvijet za cvijet=buket


Objavio: Lantana
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 15:18
Ivna ja moram priznati ti si mene jako iznenadila (ugodno), imaš toliko ideja, puno svakojakog cvijeća, siješ, radiš stablašice od lavande - to još nigdje nisam vidjela i mogu ti reči da super izgleda, a ja nekidan orezala jednu ogromnu lavandu baš tu frncusku, mogla sam ostaviti dvije tri grane i ovako ih oplesti, ali sada znam za ubuduće. Wink
Svestranost i zalaganje 5 Wink


-------------
život je more


Objavio: baka
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 15:34
Ivna bravo. Imaš puuuno svega.
Nasmijala sam se biljnom sanatoriju!Wink
A koliko imaš fuksija!
Ruseliju si krasno smjestila.
Ma sve ti je super!Thumbs%20UpClap


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: ivna
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 20:55
Hvala vam drage moje na posjeti.Danas predveče je strašno nevrijeme uhvatilo moj gradić, sreća da nije bilo leda.Strah me je samo da moje sjeme koje sam neki dan posijala nije završilo u potocima koji su se slijevali niz cestu Confused.
Poslije kiše ekspresno izašla u vrt da vidim da li ima slinavih beštija, puževa(
našla jednog ali jaaako vrijednog Embarrassed) i usput okinula par slikica











-------------


Objavio: ivna
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 20:59
  I još ova za sad:




Objavio: rosa2
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 21:05
srecom kod tebe nije bilo leda ,al zato god mene je bio velicine malo veceg graska

-------------
cvijet za cvijet=buket


Objavio: rose
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 21:13
vrt je krasan. nadam se da nevrjeme nije odnilo sve posijane sjemenke. za duplu sliku nebrini,sredit ce se to.

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: OTOK
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 21:29
Pa neće valjda sada početi nevremena, zaista bi bilo šteta, toliko imaš lijepih biljaka.


Objavio: ivna
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 21:29
Rosa2, nadam se samo da nije sve potuklo Confused, ali kod mene izgleda dolazi opet i to ovaj puta od Ivančice Confused.
Rosa, hvala ti na posjeti i naravno na pomoći, a niš sijat ću opet, sve dok bar nešto ne iznikne Wink
Otok pisale u isto vrijeme LOL, upravo sam napisala da izgleda opet dolazi Confused, sve što sam mogla uvukla sam pod krov ali muči me ovo zasijano Confused.I da hvala ti što si navratila, puno mi znače vaši komentari Embarrassed.


Objavio: anči39
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 21:33
I kod nas je najavljen pljusak,al sva sreča nije pala ni kap kiše
 
Žao mi je ivna zbog tvog Confused vrta


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 21:41
Ivna, ma bit će sve ok. Vidim da se broj vaza povećava, što ne može u vrt, može u vazi, taj sistem imam i ja. Ostalo je super, naravno ruža penjačica izgleda prekrasno, a heuchere su jedna od mojih ljubavi, a vidim i tvojih.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 22:35
Draga Ivna neopisivo žalim zbog nevremenaCry, no vjerujem da će se sve brzo oporaviti, a sjemenja imaš dovoljnoWink.
Nego, zakaj ti šutiš da srcu našeg Zagorja rastu dvije masline, i to jedna s Brača, a druga s PagaShocked?Dakle, u srcu Zagorja, Dalmacija u oku...Smile
Bravo draga, baš ti zavidim...Ovih dana ti stalno nešto zavidim, najprije lavanda, a sada maslinaWink.
Još ti na nečem zavidim...imaš crvene maćuhice koje već dvije godine nikako da ovdje pronađemClapClapClap.
A da ne spominjem kolko sam zavidna na sve one silne fuksije, koje nakon frizerskog tretmana izgledaju odličnoClapClapClap. Za desetak dana će sigurno biti pune listića. Zakaj s jednom od njih ne napraviš slični projekt kao i s lavandom? Mislim da bi rezultat bio fantastičan.
lijepi pozdrav
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: smrcko
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 22:49
Pregršt prekrasnih biljčica u tvom vrtu.Clap I ne brini za biljčice, one se izbore i nagrade te još većom ljepotom.Embarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 23:48
prešla sam tvojim puteljcima od početka..
ti stalno nešta zidaš,gradiš
sviđa mi se pješačka zona od opeke

a kakav je ono tunel,ulaz u podrum ili što


Objavio: Tija
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 09:39

Dugo nisi otvarala temu sa svojim vrtom i onda sam si mislila, da zapravo ništa ni nemaš previše za pokazati, a sad vidim da se kod tebe stvara pravi kreativni vrt čije stvaranje ćemo pratiti kroz godine. I dopada mi se to što uz sebe imaš i nekog kome je isto tako stalo do lijepe okučnice, pa ti je olakšano i kolekcioniranje novih biljakaWink. Lijepo!



Objavio: kontesaa
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 11:10
zagorka moja draga, već dugo nisam bila kod tebe Embarrassed
sve ćemo se dogovoriti oko naplate smile41 još samo da se dogovorimo oko početka radova LOL no da.....
francusku lavandu sam nedavno kupila i još mi je u tegli....kako mi se čini, ona kod nas na kontinentu ne može prezimiti vani ili?
ova tvoja lavanda stablašica je prva liga Clap vidim i ti si fan fuksija...joooj ja ih jako jako volim i teško im odolim Big%20smile


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: gioiaa
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 11:20
ivna bas mi je zao
nadam se da sjeme nije zavrsilo van tvog vrta.


Objavio: ivna
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 00:21
Nakon današnjeg pregleda i sinoćnje panike zbog nevremena, mogu samo reći da je cvijeće sve na broju i neokrznuto Smile ali što je s posijanim  sjemenjem , e to ću morati ipak malo pričekati da saznam.Ali prije svega drage moje hvala vam na suosjećanju i iskazanoj pažnji Big%20smile, jučer sam se stvarno uplašila da neće dobro završiti po moj vrt kakve su nam oblaci Slovenci "poslali" Wink!
Anči, hvala Big%20smile !
Triša, nećeš vjerovati ali kad pogledam u svoj vrt sjetim se tebe i nemalog broja tegli, krenula sam tvojim stopama očito u nedostatku prostora LOL.

Sara, ma skromna sam kaj nisi znala Wink, zato sam šutjela Wink.

Mari, pogodila si, ono je ulaz u stari podrum.

Konte, a da osnujemo klub ljubitelja fuksija na forumu LOL?! Francuska lavanda iz mog skustva ne može kod nas prezimiti vani, možda da se propisno zaštiti , ne znam...ja sa svojom  kuglicom ne želim eksperimentirati jer sam dosta truda i ljubavi uložila u njen "preodgoj" i ne bih htjela da joj presudim svojim nemarom.Ali primjetila sam (mislim da sam to već i napisala) da mi se svake godine počne "buniti" u drugom mjesecu, do tad zdravi listići joj se počnu sušiti pa kad je iznesem napokon van slijedi potpuni šišanac Wink.Ali tek tad , naravno tjera kao luda.
Tija, o da imala sam ja i prije što pokazati jer ovaj vrt je "star" oko 4-5 godina ali eto već sam gore napisala, ja sam skromna dušica pa mi je trebalo malo više vremena ...
Gio, mislim da je bar malo sjemena ostalo u vrtu, ako ne ja ću sijati opet Approve!


Objavio: stefkaja
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 07:17
I ja sam ti došla malo u goste, prošetala tvojim vrtom...nadam se da tvojim sjemenkama nije ništa ali i ako im bude kaj budemo podjelile moje "flance" ionako su toliko gusto nikli da ih danas moram ići pincetom rašćupavat jer nebudu mogli napredovat


Objavio: ivna
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 20:13
Ova dva dana kako se izmjenjuje kiša i sunce ne idem svako malo se "terapisati", obiđem na brzinu i tako da nisam skužila procvjetale novitete jer sam previše okrenuta nicanju gomolja i  lukovica kao i praćenju što je sa zasijanim.
Phlox pokraj ulaza u podrum




Mislim da je Otok (zašto me to ne čudi Wink) otkrila ime ovom lijepom starinskom cvijetiću, ja se sjećam da ga je imala moja baka kad sam ja bila još mala curica


Ovo zeleno što mi niče iz kamenjara je graničica, doslovno iz kamena raste , ne mogu je iskorijeniti i maknuti na neko drugo mjesto, svake godine iznova ja i ona vodimo borbu




Da li je moguće da će mini narcisi tek sad procvasti?



Objavio: ivna
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 20:26
Ovo ne znam što jeEmbarrassed , cvate plavim cvijetićima i lijepo se širi u "jastučić"



Objavio: mali kaktus
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 20:33
Thumbs%20Up lijep vrt


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 24 Travanj 2010 u 09:11
kako je ugodna jutrošnja cvjetna terapija u tvojem vrtu. Svakog dana
,sve više i više, obdaruješ nas prekrasnim detaljima iz tvojeg vrta.
Ovo najnovije, za mene je najljepše, pravo otkriće, ne toliko zbog samih biljaka, već zbog cijele te kompozicije ovog dijela vrta, koji je po meni savršen, upravo onakav kao da je oduvijek takav i takav treba i ostati.
                Tvoja je zasluga, naravno, jer si stručno i s promišljanjem posadila ove jednostavne, a zahvalne i dojmljive biljke s kojima s postigla taj efekt prirodnog savršenstva.
                 Jer tvoj predivni snježni phlox, vinca, sedumi i nevjerojatna graničica izgledaju u otom okruženju kamen-zemlja-bilje, jednostavno fenomenalno!
Čestitam majstorice!ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
P.S. ovu graničicu ne bih micala nikako, osim ako baš imaš neku veliku želju razveseliti svoje prijateljice!!!


Objavio: bromelija
Datum objave: 24 Travanj 2010 u 09:19
prekrasan vrt i obilje biljaka ...sve je lijepo i prirodno smile57


Objavio: Mira021
Datum objave: 24 Travanj 2010 u 09:31
Kod tebe i iz kamena raste cviće i to bogato i bujnosmile64To što ti je nevrijeme ponešto uništilo,ne sekiraj se,vidim ja da si ti borac i da če se sve popravitismile127Vrt ti je prekrasan!


Objavio: ivna
Datum objave: 24 Travanj 2010 u 13:00
Mira, Bromelija i Sara, hvala vam što ste ostavile traga u mom vrtu Embarrassed.
Saro, probat ću nekoga razveseliti ako mene već toliko ljute te neposlušne i nepristojne graničice, samo moram kamen pomaknuti Wink LOL.


Objavio: stefkaja
Datum objave: 24 Travanj 2010 u 14:19
Ima Sara pravo nemoj micati graničice,ovako uz kamen će ih biti prekrasno vidjeti...svakakvih noviteta ima kod tebe, krasno krasno..


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 25 Travanj 2010 u 11:40
dođem po dnevnu cvjetnu terapiju, a nema ni osoblja ni terapije,
kaj  bumo sada?
http://www.glitter-graphics.com/">


Objavio: ivna
Datum objave: 25 Travanj 2010 u 13:16
Nedjeljom ne radimo LOL!


Objavio: ivna
Datum objave: 25 Travanj 2010 u 21:20
Počelo je počelo cvasti i kod mene smile213! tek su pupovi ali moram to podijeliti s vama!
Rododendron , e sad sam malo zbunjena jer ovaj je kupljen pod bijeli a meni se čini rozni:


Zlatoglavica,bijah skeptična ali eto i ona me odlučila obradovati.


Mini narcisi:





Objavio: forzicija2005
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 23:11
smile78


Objavio: smrcko
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 23:27
PredivnoClap
Ja sam posijala zlatoglavicu, nikle mi 4 sjemenke i dvije mi se povaljaleCry


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Mira021
Datum objave: 28 Travanj 2010 u 09:16
Rododendron je prekrasan,uživat češ,a i sve drugo kod tebe je lipo i dražesnoThumbs%20Up


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 28 Travanj 2010 u 12:00
Krasno draga, jedva čekam da se rododendron rascvate u ogromnu, nježnu bijelo-rozu , zanosnu  cvjetnu kuglu.
Zlatoglavica se odlično drži, lijepo ju njeguješ kada će ti već podariti cvjetak. Bravo!
Lijepi pozdrav
http://www.glitter-graphics.com/">


Objavio: anči39
Datum objave: 28 Travanj 2010 u 23:46
ivna prelijep ti je  vrt.
 
Ja sam dobila rododendron pošto nemem mjesta u vrtu što kažeš da ga posadim u veliku teglu ?
 
U običnu zemlju, cvjetnu i pomješam iglice od bora ?


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: ivna
Datum objave: 29 Travanj 2010 u 16:32
Anči, može on u teglu, dapače koliko ja znam ,da- on treba kiselu zemlju,a možda da pomiješaš ipak zemlju koju si iskopala ispod iglica zajedno s njima i običnu zemlju a ne samo iglice?! Ja priznajem do sad to nisam radila ali bio je posađen u onom dijelu gdje su mi svi grmovi borići i mislim da mu je zato tamo pasalo.
A evo ga, nije rozni već snježno bijeli:







crveni štrajka, ne znam zašto, cvijetne pupove ima ali se ne miče, tješim se da će malo kasniti.
Ovo (čemu ne znam ime) čekam da procvijeta već jutrima, svako jutro kad krenem u prvi obilazak si mislim:sad će a ono neće pa neće.jednostavno me zanima kakav je cvijetić Smile


Još malo pa će mi oba kamena biti premala, ovaj je dorađen senjskim čuvarkućama

eksperiment-kopriva by Shasha u vrtu, inače obožavam ih i svako ljeto ih imam bezbroj ali na balkonu i to u teglama, ove godine ću pokušati u zemlju također




Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Travanj 2010 u 22:57
baš se veselim ovoj večernjoj kratkoj cvjetnoj terapiji. Sve si mislim, oće li taj rododendron konačno, da vidim jeli rozi ili bijeli. Zaista je presladak.
Sigurno uživaš u njegovoj ljepoti.Ono kaj čekaš da ti procvate, izuzetno zanimljivo izgleda, volim biljke toga oblika.
I za kraj ostavljam da komentiram onu posebno atraktivnu koprivu, za mene do večeras neviđenu. Da nisi napisala da je kopriva, ne bih to ni pomislila. Sa zanimanjem ću pratiti njen razvoj, a ako, možda, u prolazu slučajno otkineš koju grančicu, nemoj ju baciti nego stavi vodu...
lijepi pozdravWink


Objavio: Lantana
Datum objave: 29 Travanj 2010 u 23:02
Ivna svaka čast iamš lijepi vrt i puno raznog cvijeća, bolje da kasnije procvjeta duže će trajati Clap I znaš da neznam odakle si teško bi po vrtu bilo locirati koji je ovo kraj Lijepe naše Smile

-------------
život je more


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 00:21
lijepo lijepo svaka čast!!!


Objavio: ivna
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 10:25










Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk